środa, 17 stycznia 2018 r.  Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
Wiadomości z tagiem Komisja Europejska  RSS
Za miliard euro Unia Europejska zbuduje własną sieć superkomputerów EuroHCP. Polska nieobecna w tym projekcie

Dodano: 12.01.2018 20:34 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Komisja Europejska ogłosiła nową inicjatywę o nazwie EuroHPC, w ramach której zamierza zbudować przy wsparciu państw członkowskich UE europejską infrastrukturę złożoną z superkomputerów. Wydajne maszyny mają zapewnić przedsiębiorstwom działającym w Unii dostęp do usług obliczeniowych koniecznych do tworzenia innowacyjnych produktów. Inwestycje w stworzenie EuroHPC mają sięgać kwoty miliarda euro. Polska do tej pory nie podpisała deklaracji o przystąpieniu do tego projektu.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Wydawcy internetowi sprzeciwiają wprowadzeniu „podatku od linkowania”. Apelują do rządu

Dodano: 18.12.2017 20:59 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Jesienią Komisja Europejska zaproponowała zmiany w prawie autorskim, które wprowadzają tzw. „podatek od linków”, czyli opłatę od publikacji odnośników chronionych prawem autorskim. Polscy wydawcy internetowi sprzeciwiają się tym zmianom i apelują do rządu o wsparcie. - Należy zachować wolny i otwarty charakter internetu, który służy wszystkim obywatelom, bez względu na ich status materialny i przekonania - piszą w liście m.in. Tomasz Machała, Przemysław Pająk i Łukasz Mężyk.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Komisja Europejska zapłaci „białym kapeluszom”

Dodano: 15.12.2017 17:41 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Komisja Europejska wystartowa#x142;a z programem typu #x201E;bug bounty#x201D; #x2013; b#x119;dzie wyp#x142;aca#x107; nagrody pieni#x119;#x17C;ne #x142;owcom luk w oprogramowaniu.

Źródło: www.benchmark.pl

Programowanie kluczową kompetencją przyszłości

Dodano: 11.12.2017 8:46 | 2 odsłon | 0 komentarzyKomisja Europejska wymienia programowanie wśród kluczowych kompetencji przyszłości.

Źródło: www.telepolis.pl

Podstaw programowania powinny się uczyć już najmłodsze dzieci

Dodano: 11.12.2017 6:55 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Komisja Europejska wymienia programowanie wśród kluczowych kompetencji przyszłości. W ubiegłym tygodniu zakończyła się największa, ogólnoświatowa inicjatywa edukacyjna, która miała przybliżyć uczniom podstawówek podstawy programowania w formie łamigłówek i zabaw. W tegoroczną Godzinę Kodowania włączyły się już tysiące szkół w całej Polsce i prywatny biznes z sektora technologicznego.

Źródło: www.telix.pl

Prawda i fałsz w internecie

Dodano: 15.11.2017 5:51 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje publiczne na temat fałszywych informacji i dezinformacji w internecie. Powołała również grupę ekspertów wysokiego szczebla reprezentujących środowiska akademickie, platformy internetowe, media informacyjne i organizacje społeczeństwa obywatelskiego.

Źródło: www.telix.pl

Jak zostać programistą w Europie? Koszty edukacji i zarobki (wideo)

Dodano: 26.10.2017 5:39 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Branża nowych technologii w Europie rośnie w zawrotnym tempie, tworząc każdego roku 120 tys. nowych stanowisk. Komisja Europejska prognozuje, że do 2020 roku zabraknie nawet 800 tys. Programiści to najlepiej wynagradzana grupa pracowników IT, a ci na swoje zarobki nie powinni mieć przecież powodów do narzekania. Nieważne, czy pracujesz w Polsce, krajach UE czy w Stanach - zarobki są wysokie. Gdzie opłaca się zostać programistą?

Źródło: www.telix.pl

Unijna reforma prawa autorskiego może naruszyć wolność słowa i prawo do informacji

Dodano: 17.10.2017 10:30 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Komisja Europejska przedstawiła projekt dyrektywy, który zmusiłby serwisy internetowe, które udostępniają i przechowują treści generowane przez użytkowników (takie jak platformy służące do dzielenia się filmami i zdjęciami, a nawet blogi), do wykorzystywania specjalnego oprogramowania filtrującego. Proponowane zmiany mogą doprowadzić do nadmiernego filtrowania i usuwania zamieszczonych treści oraz do stałego monitorowania aktywności użytkowników w sieci. Warunki te naruszałyby wolność słowa, wolność informacji, a także prawo do prywatności.

Źródło: di.com.pl

Szybki internet w każdym zakątku Europy? Miasta i regiony łączą siły.

Dodano: 14.10.2017 14:54 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Komisja Europejska i Europejski Komitet Regionów zainicjowały dziś wspólną platformę, która ma przyczynić się do tego, by szybkie sieci szerokopasmowe dotarły do wszystkich regionów Europy, w tym także do obszarów wiejskich i słabo zaludnionych, gdzie rozwój jest niedostatecznie stymulowany przez siły rynkowe.

Źródło: feedproxy.google.com

Platforma na rzecz sieci szerokopasmowych - kamień węgielny jednolitego rynku cyfrowego UE

Dodano: 13.10.2017 15:06 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Komisja Europejska i Europejski Komitet Regionów (KR) zainicjowały dziś wspólną platformę, która ma przyczynić się do tego, by szybkie sieci szerokopasmowe dotarły do wszystkich regionów Europy, w tym także do obszarów wiejskich i słabo zaludnionych, gdzie rozwój jest niedostatecznie stymulowany przez siły rynkowe.

Źródło: www.telix.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone