czwartek, 23 listopada 2017 r.  Imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa
Wiadomości z tagiem Komisja  RSS
Belgijska Komisja ds. Gier przygląda się Battlefrontowi II i Overwatchowi

Dodano: 16.11.2017 11:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Belgijska Komisja ds. Gier – ciało odpowiedzialne za nadzorowanie wszelkich form hazardu występujących w tym kraju – przygląda się rozwiązaniom zastosowanym w niektórych grach wideo. Uwagę urzędników zwróciły na razie dwa tytuły: Star Wars: Battlefront II oraz Overwatch.

Źródło: www.gry-online.pl

Prawda i fałsz w internecie

Dodano: 15.11.2017 5:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje publiczne na temat fałszywych informacji i dezinformacji w internecie. Powołała również grupę ekspertów wysokiego szczebla reprezentujących środowiska akademickie, platformy internetowe, media informacyjne i organizacje społeczeństwa obywatelskiego.

Źródło: www.telix.pl

Jak zostać programistą w Europie? Koszty edukacji i zarobki (wideo)

Dodano: 26.10.2017 5:39 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Branża nowych technologii w Europie rośnie w zawrotnym tempie, tworząc każdego roku 120 tys. nowych stanowisk. Komisja Europejska prognozuje, że do 2020 roku zabraknie nawet 800 tys. Programiści to najlepiej wynagradzana grupa pracowników IT, a ci na swoje zarobki nie powinni mieć przecież powodów do narzekania. Nieważne, czy pracujesz w Polsce, krajach UE czy w Stanach - zarobki są wysokie. Gdzie opłaca się zostać programistą?

Źródło: www.telix.pl

Unijna reforma prawa autorskiego może naruszyć wolność słowa i prawo do informacji

Dodano: 17.10.2017 10:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Komisja Europejska przedstawiła projekt dyrektywy, który zmusiłby serwisy internetowe, które udostępniają i przechowują treści generowane przez użytkowników (takie jak platformy służące do dzielenia się filmami i zdjęciami, a nawet blogi), do wykorzystywania specjalnego oprogramowania filtrującego. Proponowane zmiany mogą doprowadzić do nadmiernego filtrowania i usuwania zamieszczonych treści oraz do stałego monitorowania aktywności użytkowników w sieci. Warunki te naruszałyby wolność słowa, wolność informacji, a także prawo do prywatności.

Źródło: di.com.pl

Szybki internet w każdym zakątku Europy? Miasta i regiony łączą siły.

Dodano: 14.10.2017 14:54 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Komisja Europejska i Europejski Komitet Regionów zainicjowały dziś wspólną platformę, która ma przyczynić się do tego, by szybkie sieci szerokopasmowe dotarły do wszystkich regionów Europy, w tym także do obszarów wiejskich i słabo zaludnionych, gdzie rozwój jest niedostatecznie stymulowany przez siły rynkowe.

Źródło: feedproxy.google.com

Platforma na rzecz sieci szerokopasmowych - kamień węgielny jednolitego rynku cyfrowego UE

Dodano: 13.10.2017 15:06 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Komisja Europejska i Europejski Komitet Regionów (KR) zainicjowały dziś wspólną platformę, która ma przyczynić się do tego, by szybkie sieci szerokopasmowe dotarły do wszystkich regionów Europy, w tym także do obszarów wiejskich i słabo zaludnionych, gdzie rozwój jest niedostatecznie stymulowany przez siły rynkowe.

Źródło: www.telix.pl

Qualcomm ma zapłacić 773 mln dolarów grzywny za łamanie prawa antymonopolowego

Dodano: 12.10.2017 19:41 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Rekordowa kara zasądzona przez tajwańskiego regulatora rynku. Tajwańska Komisja Sprawiedliwego Handlu (FTC) ukarała firmę Qualcomm za wieloletnie łamanie prawa antymonopolowego i nadużywanie dominującej pozycji na rynku. Słynny producent procesorów mobilnych ma zapłacić 773 mln dolarów (23,4 mld dolarów tajwańskich) za nielegalne licencjonowanie i szkodliwe praktyki dotyczące wyceny chipów.

Źródło: pclab.pl

Wirusy komputerowe potrafią się chować nawet ponad 200 dni

Dodano: 11.10.2017 8:52 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Codziennie dochodzi do tysięcy ataków w cyberprzestrzeni. Tylko między 2015, a 2016 rokiem ich liczba wzrosła o ok. 300 proc., pokazują dane Komisji Europejskiej. Zagrożeń jest nie tylko więcej, są także coraz bardziej zaawansowane, a przez to groźniejsze do wykrycia i zneutralizowania. Nawet przez ponad 200 dni możemy nie wiedzieć o infekcji systemu.

Tagi: Komisja, Nawet
Źródło: di.com.pl

Uważaj. Wirusy potrafią się chować nawet ponad 200 dni

Dodano: 11.10.2017 5:23 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Codziennie dochodzi do tysięcy ataków hakerskich. Tylko między 2015, a 2016 rokiem ich liczba wzrosła o ok. 300 proc., pokazują dane Komisji Europejskiej. Zagrożeń jest nie tylko więcej, są także coraz bardziej zaawansowane, a przez to groźniejsze do wykrycia i zneutralizowania. Nawet przez ponad 200 dni możemy nie wiedzieć o infekcji systemu.

Tagi: Komisja, Nawet
Źródło: www.telix.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone