wtorek, 09 sierpnia 2022 r.  Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
Wiadomości z tagiem Labs  RSS
Intel Core i9-13900K bez limitów mocy? Szykujcie się na ogromny pobór prądu

Dodano: 08.08.2022 8:56 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Topowy procesor Intel Raptor Lake mo#x17C;e zaskoczy#x107; wydajno#x15B;ci#x105;. Po odblokowaniu limit#xF3;w mocy uk#x142;ad zaoferuje #x15B;wietne osi#x105;gi, ale musimy by#x107; gotowi na ogromny pob#xF3;r energii elektrycznej.

Źródło: https:

Intel Meteor Lake - informacje wskazują na zmianę projektu układu graficznego. Płytka tGPU w 3 nm dopiero w Arrow Lake

Dodano: 07.08.2022 16:50 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Od kilku dni w sieci pojawią się niepokojące informacje na temat procesorów 14. generacji Intel Meteor Lake, a ściślej mówiąc płytki z układem graficznym (tGPU), opartym na architekturze Xe-LPG. Według doniesień sprzed kilku dni, masowa produkcja układu w litografii TSMC N3 miałaby zostać opóźniona aż do końca 2023 roku. Kolejne źródła wskazują natomiast, ze taka zmiana planów może wpłynąć na procesory Meteor Lake, których układ tGPU będzie miał inną budowę niż wcześniej zakładano.

Źródło: https:

Nie wierz plotkom. Procesory Intel Meteor Lake nie są zagrożone

Dodano: 06.08.2022 3:39 | 47 odsłon | 0 komentarzy


Nie wierz plotkom. Procesory Intel Meteor Lake nie są zagrożone

Intel ma złą passę i po problemach z kartami graficznymi Arc Alchemist pora na kłopoty na rynku procesorów? Nic bardziej mylnego! To była zwykła plotka.

 

Już niedługo na rynku pojawią się nowe procesory dla komputerów stacjonarnych. AMD szykuje serię Ryzen 7000, zaś Intel rodzinę Raptor Lake-S. W obu przypadkach czeka nas sporo zmian. Czerwoni stawiają na dodanie obsługi pamięci DDR5 i interfejsu PCIe 5.0, Niebiescy zaś na większą liczbę rdzeni.

Procesory Intel Meteor Lake pojawią się w 2023 roku

Jednak projektowanie i produkcja CPU to długi i skomplikowany procesor. Tym samym obie amerykańskie firmy pracują już nad kolejnymi generacjami. Następna seria od Intela ma nosić nazwę Meteor Lake. Będzie składać się z modułów i zaoferuje nawet trzy typy rdzeni, zamiast dwóch jak do tej pory.

W ostatnich dniach internet obiegła informacja, jakoby Intel miałby problemy z procesorami 14. generacji. Powodem miałoby opóźnienie produkcji części w litografii 3 nm od TSMC, czyli modułu graficznego. Źródłem całego tego zamieszania był raport grupy badawczej TrendForce. Okazuje się jednak, że to nieprawda.

Na łamach Economic Daily głos zabrało samo TSMC. Tajwańczycy twierdzą, że firma nie komentuje działalności swoich poszczególnych klientów, ale plan produkcyjny firmy przebiega zgodnie z planem.

Nie wierz plotkom. Procesory Intel Meteor Lake nie są zagrożone

Temat poruszony został również przez Pata Gelisingera, CEO w Intelu, który twierdzi, że "Intel Meteor Lake zadebiutuje w 2023 roku." Procesory sprawdzają się podobno bardzo dobrze zarówno w wewnętrznych laboratoriach jak i na testach u partnerów amerykańskiego giganta.

Gdzie leży prawda? Prawdopodobnie jak zwykle po środku. Premiera, dostępność i dopracowanie serii Intel Arc Alchemist pozostawia wiele do życzenia. Jednak w przypadku procesorów, przynajmniej konsumenckich, wszystko do tej pory szło dobrze.

 
 

Źródło: https:

Intel Core i9-13900K pozuje w negliżu. Duży rdzeń robi wrażenie

Dodano: 05.08.2022 1:20 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Intel Core i9-13900K pozuje w negliżu. Duży rdzeń robi wrażenie

Nowe procesory Intela są już w rękach entuzjastów. Chińczycy postanowili wziąć flagowy model Core i9-13900K na warsztat i przyjrzeć mu się z bliska.

 

Lada moment na rynek mają trafi nowe procesory. AMD szykuje serię Ryzen 7000, zaś Intel zaoferuje nam rodzinę Raptor Lake-S. Jako, że do premiery zostały już nie tyle miesiące, co tygodnie to w sieci pojawia się coraz więcej informacji. To już nie tylko plotki i domysły, a przecieki i testy egzemplarzy inżynieryjnych.

Intel Raptor Lake-S trafią do sklepów 17 października

Dzisiaj skupimy się na 13. generacji procesorów Intela, a dokładniej modelu Intel Core i9-12900K. Nowy flagowiec doczekał się bowiem tak zwanego "delidu", czyli mówiąc po polsku zdjęcia odpromiennika ciepła (IHS). A jeszcze prościej - usunięcia metalowej osłony rdzenia CPU.

Prezentowane w tekście zdjęcia pochodzą z filmu z platformy , który dodany został przez chińską redakcję EXPreview. Proces delidu nie różnił się od standardowego. Użyto tutaj po prostu cienkiego nożyka, którym podcięto silikon pełniący formę kleju na krawędziach oraz opalarki do rozpuszczenia lutu między CPU, a IHS.

Intel Core i9-13900K pozuje w negliżu. Duży rdzeń robi wrażenie

Rdzeń w Intel Core i9-13900K ma około 257 mm² powierzchni. To o około 49 mm² więcej niż w poprzedniku, czyli Intel Core i9-12900K. Jest to jednak nadal mniej niż we flagowcu z generacji Rocket Lake, który liczył 280 mm². Większa powierzchnia jest spowodowana zwiększoną liczbą małych rdzeni typu efficiency.

Intel Core i9-13900K pozuje w negliżu. Duży rdzeń robi wrażenie

Warto pamiętać, że zdjęcie odpromiennika ciepła to ryzykowny proces wymagający wiedzy i doświadczenia. Można w ten sposób trwale uszkodzić procesor. Pozwala to jednak znacząco obniżyć temperatury pod obciążeniem, a tym samym uzyskać lepsze wyniki w podkręcaniu, a więc i wyższą wydajność.


Źródło: https:

Intel Meteor Lake - według nowych informacji masowa produkcja płytki tGPU z układem graficznym opóźni się do końca 2023 roku

Dodano: 04.08.2022 19:35 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Intel Meteor Lake to procesory 14. generacji, które w najbliższym czasie będą prawdziwym oczkiem w głowie producenta. Jako pierwsze w ofercie firmy wprowadzą budowę na bazie osobnych kafelków, pełniących różne role w układzie. Według dotychczasowych informacji, pierwsze układy Meteor Lake dla laptopów miały trafić do oferty w drugiej połowie 2023 roku. Najnowsze doniesienia jednak są bardziej niepokojące, bo wskazują na duże opóźnienia w fabrykach TSMC.

Źródło: https:

Intel Core i9-13900 poddany skalpowaniu. Rozmiar układu Raptor Lake jest większy niż Alder Lake ale mniejszy niż Rocket Lake

Dodano: 04.08.2022 11:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W ostatnim czasie w chińskich witrynach pojawiło się sporo testów wydajności przeprodukcyjnych wersji procesorów Intel Raptor Lake, na czele z modelami Intel Core i9-13900K, Core i7-13700K oraz Core i5-13600K. Możemy spodziewać się dalszego wzrostu wydajności w grach i programach, ale kosztem również wyższego poboru energii. Tymczasem, mimo że do premiery pozostały 2 miesiące, w sieci już pojawił się film prezentujący skalpowanie Core i9-13900.

Źródło: https:

Mnóstwo programów Open Source przepadnie. GitLab będzie sprzątać

Dodano: 04.08.2022 10:14 | 16 odsłon | 0 komentarzy


GitLab zamierza kasować nieaktywne repozytoria

Mnóstwo kodu źródłowego przepadnie. Jeśli programiści nie będą aktywnie korzystać ze swoich darmowych kont na GitLabie, dane zostaną skasowane. Wszystko po to, by oszczędzać.

Powiedzenie, że w internecie nic nie ginie, nie jest do końca prawdziwe. Owszem, setki milionów gigabajtów plików krążą po sieci, ale czasami trzeba zrobić porządki. Do tego wniosku doszli prowadzący GitLab – chmurową platformę do pracy zespołowej przy projektach programistycznych.

Milion za nieużywane konta

GitLab będzie automatycznie czyścił repozytoria na darmowych kontach, w których nic nie działo się przez ostatnie 12 miesięcy. Martwe projekty składają się bowiem na prawie ćwiartkę kosztów utrzymania serwerów GitLab. Sprzątanie pozwoli zaoszczędzić nawet milion dolarów rocznie. Dla GitLaba będzie to ogromna pomoc w zachowaniu płynności finansowej w dłuższej perspektywie.

Oczywiście prowadzący usługę liczą się ze wściekłością programistów. W planach jest więc uprzedzanie ich ze stosownym wyprzedzeniem. Będzie to kilka tygodni, a może nawet kilka miesięcy. By zachować projekt, wystarczy dodać komentarz albo commit – nawet pusty – co zostanie zaliczone jako aktywność przez automat sprzątający. Z nieoficjalnych źródeł The Register dowiedział się, że nowa polityka ma ruszyć już we wrześniu 2022 roku.

Nie tak powinien działać Open Source

Propozycja GitLaba wkurzy nie tylko autorów kodu, który odejdzie w niepamięć. To także zaprzeczenie idei otwartego oprogramowania. Źródła programów po to trafiają do takich miejsc jak GitLab, GitHub i podobne usługi, by można było w każdej chwili wykorzystać je ponownie, modyfikować i udostępniać dalej. Kasowanie kodu jest sprzeczne z podstawową zasadą ruchu Open Source. Społeczność uznaje niepisaną zasadę, że jak coś udostępnisz, to tego nie kasuj, bo ktoś inny może skorzystać.

 
 

Nie zdziwię się, jeśli przez politykę usługi GitLab tysiące projektów przestaną działać. Po prostu znikną komponenty potrzebne do ich działania, a cała praca programistów pójdzie na marne. Oczywiście są sposoby, żeby się przed tym zabezpieczyć, jak choćby kopiowanie kodu do siebie, ale nie wszyscy zdążą. Przypomnę, że ostrzeżenie o „sprzątaniu” otrzyma tylko autor projektu, a nie wszyscy, którzy z niego korzystają lub będą chcieli skorzystać w przyszłości.

Kwestią otwartą jest, jakie warunki musi spełniać „aktywne” repozytorium. Program to produkt jak każdy inny i gdy zostanie ukończony, często nie ma sensu dalej w nim grzebać. 

Źródło: https:

Joker: Folie a deux z datą premiery. Gatunek filmu zaskakuje

Dodano: 04.08.2022 10:01 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Joker: Folie a deux z datą premiery. Gatunek filmu zaskakuje

Joker: Folie a deux, czyli druga część rewelacyjnego Jokera, otrzymała oficjalną datę premiery! Już wiemy, kiedy na dużym ekranie ponownie zobaczymy Joaquina Phoenixa.

Joker: Folie a deux to kontynuacja Jokera z 2019 roku. Kilka tygodni temu oraz samego Joaquina Phoenixa, który zapoznawał się z fabułą kontynuacji. Jednak wtedy nie znaliśmy żadnych dat. Aż do teraz.

Joker 2 z datą premiery

Zagraniczne media informują, że film Joker: Folie a deux trafi do kin 4 października 2024 roku. W roli głównej zobaczymy ponownie Phoenixa, który za rolę ma zgarnąć niezłą sumkę 20 mln dolarów. Ale to żadne zaskoczenie, bo jego występ był rewelacyjny i w pełni zasługiwał na Oskara, którego zresztą dostał.

Wiele na temat filmu zdradza sam podtytuł Folie a deux. Jest to termin, który oznacza paranoję indukowaną, czyli zjawisko, w którym dwie osoby zaczynają podzielać to samo urojenie. Stąd podejrzenia, że w filmie zobaczymy Harley Quinn, która początkowo była psychiatrą złoczyńcy, a z czasem stała się jego partnerką.

Do roli szalonej dziewczyny Jokera ma być szykowana Lady Gaga. Jeszcze ciekawiej wyglądają plotki na temat gatunku Jokera 2. Film ma być podobno musicalem.

 

Źródło: https:

Intel Core i7-13700K podkręcony do 6,18 GHz przebił magiczną granicę punktową w benchmarku CPU-Z

Dodano: 03.08.2022 14:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Wygląda na to, że wraz z premierą procesorów Intel Raptor Lake zostaną pobite kolejne rekordy wydajności, a także podkręcania. W sieci znalazły się już ślady nowych jednostek Niebieskich pracujących z taktowaniami w okolicach 6,0 GHz. Myśleliście, że to szczyt możliwości tych układów? Nic bardziej mylnego - twitterowicz @QXE87 pokazał nam właśnie screeny przedstawiające wyniki testu procesora Intel Core i7-13700K podkręconego aż do 6,18 GHz.

Źródło: https:

Intel Core i9-13900K został podkręcony do 6,0 GHz. To już nie pierwszy Raptor Lake osiągający tak wysokie taktowania

Dodano: 02.08.2022 21:15 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Dwa dni temu w sieci pojawiły się ślady procesora Intel Core i7-13700K podkręconego aż do 6,0 GHz. Wynik ten mógł zostać różnie odebrany, jednak dziś wydaje się, że tego typu częstotliwości nie będą dla Raptor Lake'ów czymś wyjątkowym. Niejaki Xiaochun, użytkownik platformy Baidu pochwalił się właśnie wynikiem Intela Core i9-13900K, który także został podkręcony do 6,0 GHz. Czy takie zegary będą osiągalne w warunkach domowych?

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone