sobota, 16 października 2021 r.  Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Wiadomości z tagiem Mana  RSS
Dragon Age 4 tworzony jest z myślą o PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Brak edycji na PlayStation 4 oraz Xbox One

Dodano: 15.10.2021 16:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Podczas ubiegłorocznej gali The Game Awards otrzymaliśmy pierwsze zapowiedzi dla gier Dragon Age 4 oraz Mass Effect 5 (lub jakkolwiek inaczej będą się gry nazywać). Studio BioWare w pierwszej kolejności przygotowuje dla nas nowe przygody w fantastycznym świecie Thedas. Choć nie zostało to potwierdzone, sporo mówi się o umiejscowieniu akcji w Imperium Tevinteru, a głównym przeciwnikiem okaże się Solas aka The Dread Wolf. W tym roku wciąż nie otrzymaliśmy żadnej konkretnej prezentacji gry, jednak liczymy na pokaz w trakcie kolejnej odsłony gali The Game Awards. Tymczasem w sieci pojawiła się nowa informacja na temat produkcji, która wielu graczy powinna usatysfakcjonować.

Źródło: https:

Huawei Nova – nowe smartfony już niedługo. To może być hit!

Dodano: 15.10.2021 16:06 | 4 odsłon | 0 komentarzyHuawei już niedługo zaprezentuje nowego smartfona z rodziny Nova. Dlaczego warto się nim zainteresować? Okazuje się, że jednym z głównych powodów może się okazać ekosystem Huawei Mobile Services (HMS).

W 2016 roku na rynku zadebiutował nowy smartfon. Jeden z wielu, a jednak trochę inny od pozostałych, bo celujący w niszę, której potencjał pozostawał w tamtym czasie w znacznej mierze niewykorzystany. Mowa o Huawei Nova, czyli smartfonie łączącym przystępną cenę urządzenia ze średniej półki cenowej z wrażeniami z używania na miarę flagowca. Wysoka jakość wykonania, świetny wyświetlacz, bardzo dobry aparat – standardowo były to elementy zarezerwowane dla półki premium, a tu można je było mieć na wyciągnięcie ręki. Oczywiście Huawei Nova nie by był pierwszym tego typu „ekskluzywnym średniakiem”, ale z pewnością był jednym z bardziej udanych. Zresztą przełożyło się to na zasłużoną popularność.

Oczywiście pozwalam sobie na tego typu wspominki nie bez powodu. A powód jest banalny: już niedługo na europejskim rynku zadebiutują nowe urządzenia z serii Nova, które, trzymajmy kciuki, będą godnie kontynuowały tradycje swoich poprzedników. Jak na razie producent nie chce zdradzać zbyt dużo na temat nadchodzącej premiery, ale za sprawą mniej lub bardziej oficjalnych źródeł możemy z grubsza przewidzieć, co nas czeka.

No dobra, to czego właściwie możemy się spodziewać?

Huawei Mobile Services – solidny fundament

Jedno jest pewne: nadchodzące smartfony z serii Nova będą kolejnymi już modelami producenta bazującymi na platformie Huawei Mobile Services, czyli w skrócie HMS. Jeszcze niedawno powiedziałbym, że w zasadzie przekreśla to ich szanse na sukces. No bo nie ma co się oszukiwać – początki HMS były dość… burzliwe. Ale to normalne. Każdy system – czy też w tym przypadku cały ekosystem – musi się na starcie zmierzyć z podobnymi problemami. Ale wiecie co? Po dwóch latach można chyba śmiało stwierdzić, że Huawei poradził sobie z nimi całkiem dobrze. Ba, zaryzykuję stwierdzenie, że HMS może być jednym z ważniejszych argumentów za zakupem nowych smartfonów z serii Nova.

Huawei Nova - co zaoferują nowe smartfony?

Bo właśnie: HMS w swojej obecnej formie jest już z nami dwa lata. To dwa lata ciągłego rozwoju i solidnej pracy u podstaw ze strony producenta, by zaoferować użytkownikom dopracowany, kompletny produkt. Mówiąc krótko, HMS dojrzał i stał się solidnym filarem, dzięki któremu smartfony Huawei są dziś atrakcyjnym wyborem praktycznie dla każdego.

Niezależnie od tego, czym mówimy o Androidzie z EMUI, czy o raczkującym Harmony OS, system mobilny Huawei ma nad konkurencją jedną zasadniczą przewagę: to rozwiązanie kompleksowe, zaprojektowane przez Huawei od A do Z. Nie ma tu znanego z urządzeń innych producentów wrażenia rozbicia, gdzie już od pierwszej chwili musimy pracować na aplikacjach różnych dostawców i zostajemy wplątani w kilka odrębnych ekosystemów. Nie, w przypadku urządzeń na bazie platformy HMS wszystkie elementy interfejsu harmonijnie ze sobą współgrają. Nieważne czy włączymy kalendarz, galerię czy sklep z aplikacjami – wszystko wykorzystuje ten sam interfejs i synchronizuje się z wykorzystaniem tego samego konta Huawei. To pod wieloma względami bardzo wygodne, szczególnie że wszystkie przydatne narzędzia znajdziemy na smartfonie w zasadzie zaraz po wyciągnięciu go z pudełka. Wystarczy wcisnąć przycisk zasilania i zacząć z niego korzystać.

Huawei Nova - co zaoferują nowe smartfony?

A jeśli czegoś brakuje? Wtedy wystarczy zajrzeć do sklepu AppGallery. Na całe szczęście minęły już czasy, kiedy świecił pustkami. Dziś znajdziemy w jego ofercie większość popularnych, wykorzystywanych na co dzień aplikacji. Potrzebujemy skutecznej nawigacji? Wystarczy sięgnąć po fabryczne Petal Maps albo AutoMapę. Chcemy posłuchać ulubionej muzyki? Tidal i Deezer są na wyciągnięcie ręki. Poczytać książkę? Jest Legimi. Pracujemy na dokumentach? Do dyspozycji jest cały pakiet aplikacji od Microsoftu. Do czego zmierzam? Że z dużą dozą prawdopodobieństwa prawie wszystkie aplikacje, z których korzystacie na co dzień, można znaleźć w sklepie AppGallery. Ba, są nawet aplikacje większości polskich banków, a więc dla wielu osób decydujące kryterium o być albo nie być danego systemu.

Takie kompleksowe podejście i sukcesywna praca w celu wyeliminowania najważniejszych wad platformy procentują. Ze smartfonów wyposażonych w HMS korzysta się dziś naprawdę wygodnie i jestem pewien, że nowe Novy bynajmniej nie będą tutaj wyjątkiem. Tym bardziej, że przecież nie wspomniałem o całym ekosystemie inteligentnych urządzeń i akcesoriów, takich jak zegarki Huawei Watch, słuchawki FreeBuds czy laptopy z rodziny MateBook, które ze smartfonami chińskiego producenta doskonale współpracują. Już samo to może się okazać istotnym atutem na korzyść nadchodzących urządzeń, szczególnie dla osób, które szukają alternatywy dla Androida w jego tradycyjnym wydaniu.

Doskonały aparat? To niemal pewne

Podejrzewamy jednak, że platforma HMS nie będzie jedynym asem w rękawie nadchodzących smartfonów. Urządzenia z serii Nova od zawsze znane były z bardzo dobrych jak na swój segment cenowy aparatów fotograficznych. Jest to zresztą pole, na którym Huawei do dziś jest jednym z niekwestionowanych liderów. W szczególności urządzenia z flagowych serii P i Mate na każdym kroku przesuwają granice tego, co możliwe w świecie mobilnej fotografii. 


Oczywiście po smartfonach z serii Nova nie spodziewamy się porównywalnej rewolucji, ale kto wie? Miło by było. Na pewno oczekujemy świetnych smartfonów fotograficznych, które pełnymi garściami będą czerpały z dorobku wypracowanego przy okazji swoich droższych krewnych.

Tak czy inaczej jedno jest pewne – na nowe smartfony z serii Huawei Nova czekać zdecydowanie warto. Na całe szczęście do premiery dużo czasu nie zostało. Urządzenia mają być oficjalnie zaprezentowane 21 października 2021, a więc już w najbliższy piątek. 

Artykuł powstał we współpracy z firmą Huawei

Źródło: https:

TIER bierze się za źle zaparkowane e-hulajnogi

Dodano: 14.10.2021 20:46 | 8 odsłon | 0 komentarzy


TIER e-hulajnogi złe parkowanie

TIER uruchomił w Krakowie patrole, których celem jest porządkowanie wszystkich źle zaparkowanych e-hulajnóg oraz edukowanie w zakresie odpowiedzialnego korzystania z pojazdów. Operator ulepsza też autorski system gratyfikacji za poprawne parkowanie oraz startuje z kampanią edukacyjną w komunikacji miejskiej.

Pół roku działalności w polsce wystarczyło, by TIER na stałe wpisał się w krajobraz wielu polskich miast. Rozwój firmy wiąże się z wyznaczaniem kierunku zmian dla branży i zupełnie świeżym podejściem do współpracy z miastami oraz edukacji na temat zrównoważonego rozwoju i transportu, jak i bezpiecznego korzystania z hulajnóg. TIER proaktywnie nawiązuje rozmowy z władzami miast, ustalając warunki współpracy. Warto podkreślić, że był pierwszym operatorem, który podpisał porozumienie z władzami Krakowa, jeszcze przed rozpoczęciem działalności.

 
 

Patrole TIER i kampania edukacyjna

Nowością aktualnie wprowadzoną przez TIER są ekipy na e rowerach, które patrolują ulice w obrębie 2. obwodnicy Krakowa i porządkują źle zaparkowane hulajnogi. Patrole będą na bieżąco przyjmować i reagować na zgłoszenia od przechodniów, dotyczące wymagających interwencji pojazdów. Poza dbaniem o porządek w przestrzeni publicznej ich zadaniem będzie również bezpośrednie edukowanie w zakresie odpowiedzialnego korzystania z e hulajnóg. Operator nieustannie przypomina, że na pojazdach można jeździć wyłącznie w pojedynkę oraz stanowczo zabrania przejazdów po spożyciu alkoholu.

W tym tygodniu TIER startuje też z kampanią edukacyjną w komunikacji miejskiej. Podczas codziennych przejazdów pasażerowie w Krakowie będą mogli zapoznać się z kluczowymi zasadami jazdy na hulajnodze oraz jej parkowania z poszanowaniem dla innych uczestników ruchu.

Zmiana mobilności na dobre oznacza zapewnienie bezpiecznych i wygodnych rozwiązań dla naszych użytkowników, ale też innych uczestników ruchu. Wyróżniamy się najbezpieczniejszymi e hulajnogami, realizujemy wydarzenia oraz kampanie edukacyjne nt. bezpieczeństwa, a teraz chcemy zrobić kolejne kroki. Mamy świadomość, że tylko realne działania przynoszą efekty, dlatego uruchamiamy patrole TIER porządkujące e pojazdy na krakowskich ulicach oraz rozszerzamy system nagradzania użytkowników za parkowanie, który po pilotażowym wprowadzeniu latem tego roku w Krakowie okazał się strzałem w dziesiątkę i jest już dostępny w kolejnych polskich miastach.

– powiedział Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER Mobility Poland

TIER porządkowanie hulajnóg

Dwa razy więcej minut

Od minionego weekendu rozszerzony został także system TIER wynagradzający użytkowników za wzorowe parkowanie hulajnóg w postaci przyznawania darmowych minut do wykorzystania podczas jazdy. System ten został po raz pierwszy w Polsce wprowadzony właśnie na ulicach Krakowa, już 3 miesiące temu. Sukces akcji wyrażony w prawidłowo zaparkowanych e-pojazdach skutkuje podwojeniem liczby darmowych minut na kolejny przejazd. Liczba minut została zwiększona, dzięki czemu użytkownicy TIER w Krakowie mogą otrzymać już 2 minuty na kolejne przejazdy po zaparkowaniu hulajnogi w specjalnie wytyczonych miejscach na ulicach miasta, widocznych także w aplikacji TIER.

Pomyśl, zanim zostawisz

Porzucona lub zaparkowana w nieodpowiednim miejscu e-hulajnoga może stanowić przeszkodę na drodze, szczególnie niebezpieczną dla osób z niepełnosprawnościami wzrokowymi. By zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg, hulajnogę należy zaparkować w miejscu do tego przeznaczonym, a jeśli takiego miejsca nie ma – jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika (oddalonej od jezdni). Szerokość pozostawiona dla pieszych nie może być mniejsza niż 1,5 metra. Zaparkowana odpowiednio hulajnoga powinna "przylegać" do ściany budynku lub stać za pozostawioną tam wcześniej inną hulajnogą i nie blokować przejścia lub przejazdu.

TIER i jego zalety

TIER w styczniu 2020 roku jako pierwsza firma z branży mikromobilności osiągnął neutralność klimatyczną. Technologia wymiennych baterii, zastosowana we wszystkich e-pojazdach, umożliwia optymalizowanie procesu ładowania. Stosowany przez firmę nowoczesny model e-hulajnogi wyróżnia się stabilną konstrukcją – szerszą podstawą, większymi kołami, podwójnymi amortyzatorami i hamulcami, przez co jazda na nich jest komfortowa.

 
 

Źródło: https:

Masz konto Netflix? Uważaj, by nie trafiło do darknetu

Dodano: 14.10.2021 17:05 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Netflix darknet sprzedaż kont

W darknecie można kupić niemal wszystko, w tym również zhakowane konta usług streamingowych, takich na przykład jak Netflix. Jeśli masz takie konto uważaj, by go nie stracić.

Coraz częściej mówi się o końcu ery tradycyjnych haseł, które mają być zastąpione przez uwierzytelnianie biometryczne. Jednak póki co większość użytkowników wciąż korzysta z łatwych do złamania haseł, które są wymienianie raz w roku lub jeszcze rzadziej. Tak jest między innymi w przypadku kont usług streamingowych, takich choćby jak Netflix.

 
 

Ilekroć istnieje popyt na usługę internetową, natychmiast pojawia się ona na czarnym rynku. Dzieje się tak ponieważ zawsze istnieją pewne grupy osób poszukujących tzw. okazji cenowych. Serwisy streamingowe biją w czasie pandemii rekordy popularności, dlatego też cyberprzestępcy przejmują konta użytkowników Netflixa, a następnie handlują nimi w darknecie.

– powiedział Mariusz Politowicz z firmy Marken, dystrybutora rozwiązań Bitdefender w Polsce

Cyberprzestępcy mają kilka sposobów na pozyskanie kont internetowych. Jednym z nich jest zalogowanie się przy użyciu danych uwierzytelniających, które wyciekły w wyniku różnych naruszeń. Ponieważ wiele osób używa tych samych danych uwierzytelniających do wielu kont, wystarczy, że napastnicy uzyskają dostęp do jednej z usług, aby przejąć pozostałe. Innym, bardziej bezpośrednim sposobem jest zakładanie nowych kont przy użyciu skradzionych kart kredytowych. Napastnicy używają też różnych metod, aby nakłonić ludzi do przekazania im cennych informacji. Szeroko rozpowszechnioną praktyką jest phishing. W ostatnich miesiącach nasiliła się fala incydentów, które polegają na tym, że oszuści żądają od klientów Netflixa przesłania danych uwierzytelniających do konta bankowego celem wyjaśnienia problemów związanych z płatnościami. Skradzione konta do Netflixa można kupić w darknecie już za 4 dolary (około 16 zł).

darknet

Jak uchronić swoje konto przed darknetem?

Użytkownicy Netffixa powinni wykonać kilka kroków pozwalających zabezpieczyć konta, tak aby nie trafiły na czarny rynek. Usługodawca oferuje funkcję „ostatnia aktywność przesyłania strumieniowego urządzenia”, która informuje o lokalizacjach i nazwach wszystkich urządzeń, które zyskały dostęp do konta. Jeśli znajdzie się wśród nich nieznany terminal bądź obszar geograficzny, należy użyć opcję „wyloguj się ze wszystkich urządzeń”, a następnie zmienić hasło do usługi.

Trzeba się też poważnie zastanowić nad udostępnieniem danych do konta znajomym czy rodzinie. Wprawdzie Netflix zachęca do stosowania tego typu praktyk, aczkolwiek w ten sposób zwiększa się liczba osób mających pełną kontrolę administracyjną nad kontem. Można również skorzystać z dodatkowych usług chroniących cyfrowy ślad internauty, takich jak Digital Identity Protection. Informuje ona o naruszeniach danych lub pojawieniu się ich w darknecie, a także wyświetla wezwania do działania, takie jak na przykład zmiana hasła do konta Netflix.

 
 

Źródło: https:

Przypadkowo opublikował wyniki wydajności Intel Core i9-12900K. Jak wypada nowy procesor?

Dodano: 14.10.2021 15:31 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Przed nami premiera nowych procesor#xF3;w Intela, kt#xF3;re maj#x105; przynie#x15B;#x107; powiew #x15B;wie#x17C;o#x15B;ci na rynku komputer#xF3;w. Jakiej wydajno#x15B;ci mo#x17C;emy si#x119; spodziewa#x107;? Mamy pewne przecieki, bo#x2026; jeden z chi#x144;skich recenzent#xF3;w zbyt szybko pochwali#x142; si#x119; wynikami topowego przedstawiciela nowej serii.

Źródło: https:

Jaki będzie składany telefon Oppo? Wiemy coraz więcej

Dodano: 13.10.2021 23:22 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Oppo składany smartfon

O składanym smartfonie Oppo słyszymy ostatnio coraz częściej. Teraz poznajemy kolejne elementy specyfikacji tego nadchodzącego telefonu.

Składane smartfony dalej nie stały się czymś powszechnym, ale ich dostępność z każdym rokiem rośnie. Mowa tu zarówno o dostępności cenowej, jak i o kolejnych producentach wchodzących na rynek. Na razie dalej jednak król na tym rynku jest tylko jeden - to Samsung. Koreański producent odpowiada za ponad 70% rynku. Kilka razy już słyszeliśmy o tym, że do walki o ten segment zamierza przystąpić Oppo. Premiera jest już jednak coraz bliżej. Mamy nie tylko działające prototypy (takie jak na zdjęciu), ale i poznajemy kolejne szczegóły dotyczące specyfikacji technicznej. Oppo ewidentnie inspiruje się Huaweiem.

Nadchodzący tablet zielonego producenta ma być bardzo podobny do konkurencji Huaweia, tak samo ma być ze składanym telefonem. Oppo wzoruje się na Huaweiu Mate X2. Przekątna ekranu będzie miała od 7,8 do 8 cali, a za sam wyświetlacz z odświeżaniem 120 Hz odpowiadać będzie chiński BOE. Aparat przedni będzie miał 32 Mpix, natomiast z tyłu znajdzie się sensor Sony 50 Mpix. Oppo pracuje też nad specjalnie dostosowaną wersją swojej nakładki ColorOS 12.

 
 

Źródło: https:

Acer dba o planetę. Plastik z recyklingu w komputerach i monitorze Vero

Dodano: 13.10.2021 19:10 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Acer Aspire Vero

Planeta jest niezmiennie w centrum zainteresowania firmy Acer. Właśnie poznaliśmy kolejne komputery z serii Vero, których obudowy zostały wykonane z odzyskanego plastiku. To jednak nie koniec ekologicznych innowacji – sporo dzieje się też w zakresie pakowania i oszczędzania energii.

 

Cała seria Vero jest projektowana i produkowana zgodnie z wyśrubowanymi standardami ochrony środowiska. Obejmują one między innymi stosowanie plastiku z recyklingu w procesie produkcji, a także opakowania, nadające się do ponownego przetworzenia… albo wykorzystania. Jedno z nich ma fragment tektury, z którego można złożyć podstawkę pod nowo kupionego laptopa. Komputery z serii Acer Vero działają pod kontrolą nowiutkiego Windowsa 11.

Acer Aspire Vero – ekolaptop na co dzień

Najlepszym dowodem na realne wysiłki Acera jest laptop Acer Aspire Vero. Jego obudowa zawiera 30% plastiku z recyklingu, klawisze zaś są wykonane z odzyskanego plastiku w połowie. Opakowanie nadaje się do ponownego wykorzystania do ostatniego grama tektury.

Acer Aspire Vero – laptop z recyklingu

Ciekawostką w tym modelu jest ekran. Acer Aspire Vero nie może pochwalić się niesamowitymi osiągnięciami w zakresie wyświetlania barw w trybie HDR, ale ma inną zaletę: ekran FHD 15,6 cala nadaje się do ponownego przetworzenia w 99%. Na bokach znalazły się dwa porty USB-A, jedno USB-C, złącze do ładowania, a także Ethernet, HDMI i gniazdo na słuchawki. Myślę, że to rozsądny zestaw portów, dzięki któremu nie trzeba będzie kupować dodatkowych akcesoriów.

 
 

Wewnątrz pracuje Intel Core 11. generacji z układem graficznym Intel Iris X, nie zabrakło nowoczesnego Wi-Fi 6 i czytnika linii papilarnych w sporym touchpadzie. Ważnym elementem jest też oprogramowanie Acer VeroSense, pozwalające wybrać tryb pracy komputera. Mówiąc wprost, pozwala przyciąć moc obliczeniową, gdy nie jest potrzebna, by oszczędzać energię.

Acer TravelMate Vero – ekobiznes i ekomobilność

Dla biznesu powstał podobny Acer TravelMate Vero. Tu również obudowa została wykonana w 30% z plastiku z recyklingu, a przy tym ma specyfikację, która spełni wymagania firm. Jest tu między innymi miejsce na zamek Kensington Lock oraz dyskretny moduł TPM.

Acer TravelMate Vero

Acer TravelMate Vero został wyposażony w ekran Full HD 15,6 cala. Tu Acer nie chwali się łatwą do przetworzenia matrycą, więc zapewne mamy do czynienia ze standardowym ekranem LCD o większym gamucie, niż w Aspire Vero. W środku będzie można zamontować procesory Intel Core 11. generacji, i5 lub i7, do 16 GB RAM-u i dysk SSD NVMe o pojemności do 1 TB. Dizajn obudowy i dostępne złącza są niemal identyczne z modelem Acer Aspire Vero.

Acer Veriton Vero Mini – mały ekodesktop

Można być eko i mieć komputer stacjonarny. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest Acer Veriton Vero Mini. Jego obudowa została wykonana w 25% z plastiku z odzysku.

Acer Veriton Vero Mini

Specyfikacja tego niewielkiego komputera wymienia procesor Intel Core vPro i zintegrowany układ graficzny, do tego można dołożyć do 64 GB RAM-u, dysk HDD do 2 TB i dysk M.2 do 1 TB. Komputer ma sporo złączy, w tym dwa gniazda DisplayPort i wymagane przez firmy Kensington Lock. Dział IT może zarządzać maszyną z użyciem narzędzi Acer Office Manager i Acer Control Center. Oczywiście można ten komputer zamontować za monitorem.

Acer Vero BR277 – monitor do ekologicznego biura

Do takiego mini-desktopa warto dobrać ekologiczny monitor. Tu również Acer wychodzi naprzeciw potrzebom i proponuje Acer Vero BR277. To monitor FHD IPS o przekątnej 27", którego gamut obejmuje 72% przestrzeni NTSC. Jasność matowej matrycy została określona na poziomie 250 nitów.

Acer Vero BR277

Obudowa tego monitora w połowie składa się z ponownie przetworzonego plastiku. Ponadto monitor ma certyfikaty energooszczędności Energy Star, TCO i EPEAT. Acer zadbał też o ergonomię pracy, dodają regulację jasności, regulowaną podstawę, ochronę przed niebieskim światłem i technikę ComfyView, eliminującą migotanie ekranu. Ekran został pokryty powłoką antyodblaskową.

Do ekologicznego komputera będziemy mogli dokupić także akcesoria wykonane w części z tworzyw z odzysku. W ofercie pojawią się myszki i podkładki, a także etui ochronne na laptopy.

Dostępność i cena

Acer podał też informacje o dostępności nowych produktów w Polsce. Zgodnie z zapowiedziami jako pierwszy do Polski trafi Aspire Vero z procesorem Core i5, będzie można go kupić w sklepie x-kom już w listopadzie za 3199 zł. Acer Aspire Vero z procesorem i7 do sprzedaży trafi w połowie grudnia i będzie go można kupić za 3649 zł.

Acer TravelMate Vero będzie kosztować 3499 zł a Veriton Vero 2799 zł — oba sprzęty na polskim rynku pojawią się w pierwszym kwartale 2022 roku. Nie mamy jeszcze informacji o monitorach i akcesoriach.

Źródło: https:

Notebook ASUS B1500CeAe-BQ0024T 15,6 FHD i5-1135G7 8GB 256GB Intel Iris Xe Graphics Win10Home.

Dodano: 13.10.2021 16:47 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Doskonała ogólna wydajność ASUS ExpertBook B1 oferuje wysoką wydajność dzięki zastosowaniu zaawansowanego technologicznie procesora Intel Core 11. generacji. Komponenty te zapewniają dużą moc obliczeniową potrzebną do wykonania wszelkich zadań. Dodając do tego 8 GB pamięci oraz dysk o dużej pojemności, B1 spełnia kryteria laptopa idealnego do zadań biznesowych, który zapewni Ci wydajność do nawet najbardziej intensywnej pracy i szybki dostęp do potrzebnych treści. Ponadto jest predestynowany do zadań wymagających stałej łączności, oferując eliminującą zatory w sieci łączność Wi-Fi 6 oraz technologię ASUS Wi-Fi Master, która umożliwia automatyczne nawiązanie połączenia z najlepszym sygnałem Wi-Fi, zapewniając Ci wyjątkowo stabilne połączenie w każdym miejscu. Maksymalne przyspieszenie pracy ASUS ExpertBook B1 dysponuje ekskluzywną technologią Intelligent Performance Boost pozwalającą osiągnąć najwyższą wydajność i responsywność laptopa poprzez dostrojenie wewnętrznego układu chłodzenia. Ekskluzywne algorytmy ASUS w połączeniu z inteligentnym czujnikiem, aerodynamiczną konstrukcją oraz jednostką zasilającą o mocy 65 W gwarantują inteligentne zarządzanie wydajnością CPU. Masz możliwość wygodnego przełączania pomiędzy trybami Performance (wysokiej wydajności), Balanced (zrównoważonym) lub Whisper (cichej pracy) - dzięki czemu możesz w pełni skoncentrować się na swoim biznesie, podczas gdy B1 zapewni moc i wydajność do każdego scenariusza zastosowań. Nieograniczona mobilność ASUS ExpertBook B1 to smukły i lekki laptop do zastosowań biznesowych, który waży tylko 1,73 kg - dlatego można go wszędzie ze sobą zabierać. Chwytasz go i od razu ruszasz w drogę! Twoje większe okno na świat Otoczony wąskimi ramkami ekran NanoEdge wyświetla jasny i ostry obraz z szerokoekranowym efektem z trzech stron. Dzięki zastosowaniu smukłych oprawek uzyskano 90% stosunek wielkości ekranu do obudowy dla niesamowitej immersji podczas oglądania. Szerokie możliwości połączeń dla maksymalnej wszechstronności Aby laptop biznesowy radził sobie ze wszystkimi możliwymi zadaniami, musi dysponować odpowiednimi połączeniami. ASUS ExpertBook B1 został wyposażony w bardzo bogaty zestaw portów wejścia/wyjścia, oferując między innymi wiodące w branży złącze Intel Thunderbolt 4 pozwalające na superszybkie transfery danych z prędkością do 40 Gb/s, przesyłanie sygnału wideo do maksymalnie dwóch monitorów, a także korzystanie z technologii szybkiego ładowania. Ponadto posiada dwa gniazda USB 3.2 Gen 2 i port USB 2.0 Type-A, HDMI 1.4, Ethernet, a także czytnik kart microSD - dlatego jest odpowiednio wyposażony i gotowy do aktualnie często stosowanej pracy zdalnej. Dla wyższej niezawodności solidnie skonstruowane złącza są testowane pod kątem wytrzymania ponad 10 000 podłączeń wtyczki. Do 10 000 operacji podłączenia do gniazda Thunderbolt 4 USB-C, 8000 operacji podłączenia do gniazda zasilania oraz 5000 operacji podłączenia do wszystkich innych gniazd., Praca wielozadaniowa z dwoma monitorami ASUS ExpertBook B1 pomoże Ci zminimalizować trudy i niewygody związane z pracą zdalną. Mając do dyspozycji zarówno port Thunderbolt 4, jak i HDMI 1.4, możesz podłączyć maksymalnie dwa zewnętrzne monitory o rozdzielczości do 4K UHD. Przykładowo możesz prowadzić wideokonferencje na ekranie zintegrowanym w laptopie B1, a jednocześnie użyć dodatkowych ekranów rozmieszczonych po każdej ze stron do wyświetlania informacji istotnych dla konferencji. Szybsze i bardziej stabilne połączenia Dzięki zintegrowaniu najnowszej łączności Wi-Fi 6 laptop ASUS ExpertBook B1 zapewnia szybkości transferów wyższe niż przy połączeniach przewodowych i sięgające 2,4 Gb/s. Pozwala Ci to cieszyć się płynnym strumieniowaniem filmów z Internetu w rozdzielczości FHD oraz błyskawicznie przesyłać duże pliki. Solidna konstrukcja W konstrukcji obudowy zastosowano dodatkowe ulepszenia strukturalne, aby zapewnić wytrzymałość na trudy codziennego użytkowania. Wytrzymałość klasy wojskowej i wysoka jakość konstrukcji Życie w ciągłej podróży jest trudne, dlatego ExpertBook B1 został zaprojektowany pod kątem spełnienia, a nawet przewyższenia specyfikacji branżowych, w tym ogromnie wymagającego standardu MIL-STD 810H stosowanego przez wojsko. Laptop został stworzony z myślą o wytrzymałości na wszelkie ekstremalne warunki, od lodowatych temperatur, aż po gorączkę pustynnej burzy. Ponadto poradzi sobie z szybkimi wstrząsami podczas codziennych przypadkowych uderzeń. Dodatkowo B1 przechodzi surowe testy w firmie ASUS, w tym test nacisku na matrycę, testy wstrząsów fizycznych oraz upadków - dla zagwarantowania bardzo dużej wytrzymałości. Dane testowe zawierają wymagania zarówno standardów wytrzymałości klasy wojskowej, jak i testów jakości ASUS., Zwiększ swoją produktywność wieloma drobnymi metodami ExpertBook B1 został zaprojektowany od podstaw pod kątem ułatwienia każdego aspektu Twojej pracy, oferując szereg nowatorskich i konfigurowalnych funkcji przyjaznych dla użytkownika, które napędzą Twoją produktywność. Są to między innymi podświetlona klawiatura, zawias ErgoLift oraz ekran z możliwością ułożenia na płasko. Ekran został zaprojektowany z myślą o ułatwieniu Ci życia, oferując zawias umożliwiający regulację ustawienia ekranu pod pełnym kątem 180° - co doskonale sprawdza się do wspólnego korzystania z treści wraz ze współpracownikami lub studentami..., Cena: 3198,49 zł

Źródło: https:

Wielkie zmiany w Plusie i Polsacie – zyskujemy na nich wszyscy

Dodano: 13.10.2021 15:15 | 5 odsłon | 0 komentarzyPolsat i Plus to marki, których nikomu w Polsce nie trzeba przedstawiać. W tym roku obydwie przeszły dużą metamorfozę. Do tego nowa marka Polsat Box zastąpiła znany milionom abonentów Cyfrowy Polsat, a serwis Polsat Box Go – Iplę i Cyfrowy Polsat Go. Dlaczego powinno nas to interesować? Bo to nie tylko lifting logotypów – to także zmiany w ofertach, z którymi wiążą się liczne korzyści dla klientów.

Też macie ostatnio takie dziwne wrażenie, że coś się zmieniło? Że zieleń na witrynie lokalnego salonu Plusa zrobiła się jakaś taka bardziej zielona, a słońce w logo Polsatu ma jakiś inny kształt? No i gdzie się podział Cyfrowy Polsat? Mam dla Was dobrą wiadomość: nie, nie zwariowaliście. A nawet dwie dobre wiadomości, bowiem nowe logotypy to tylko jeden z elementów szeroko zakrojonej kampanii rebrandingowej, która ma zwracać uwagę na zachodzące w tych firmach zmiany. A dlaczego warto się tymi zmianami zainteresować? Bo wszyscy możemy na nich zyskać.

Plus z impetem wszedł w epokę 5G

Nowe logo Plusa można już od jakiegoś czasu zobaczyć na witrynach salonów firmowych oraz stronach internetowych operatora. Nowa identyfikacja wizualna w swoich założeniach ma być spójna z pozostałymi markami w Grupie Polsat Plus oraz symbolizować wyznawane przez firmę wartości: innowację, rozwój oraz troskę o środowisko i lepsze życie. Co jednak bardziej istotne, nowe logo sygnalizuje wejście w kolejny etap rewolucji, zapoczątkowanej przez Plusa w zeszłym roku. 

Mowa rzecz jasna o wprowadzeniu na polski rynek łączności 5G. Plus jako pierwszy z polskich operatorów zaproponował nową technologię swoim klientom i do dziś najskuteczniej udało mu się zaprezentować drzemiący w niej potencjał. Internet mobilny szybki niczym światłowód? I za każdym razem byliśmy pod olbrzymim wrażeniem możliwości 5G Plusa.

Polsat i Plus - zmiany, na których skorzystamy wszyscy

I tak, to jest prawdziwa rewolucja. Choć w kontekście wdrażania 5G jesteśmy jeszcze na początku drogi i wiele się jeszcze tutaj wydarzy, to już dziś otwiera ona nowe możliwości przed milionami użytkowników. Na drodze tej rewolucji Plus jest o krok przed konkurencją. Wynika to w znacznej mierze stąd, że poszedł inną drogą niż reszta polskich operatorów i zdecydował się na wydzielenie na potrzeby 5G odrębnego pasma, zamiast udostępnienia pasma współdzielonego z LTE. Z perspektywy czasu widać, że decyzja taka zaprocentowała, a korzyści z tego tytułu widzimy wszyscy – głównie po prędkościach transferów.

5G zmienia reguły gry. Teraz nie jesteśmy już uwiązani do kabla (tudzież światłowodu), a szybkim Internetem możemy cieszyć się gdziekolwiek jesteśmy. Oczywiście „wszędzie” oznacza miejsca objęte zasięgiem 5G. Tych jednak ciągle przybywa. W sieci Plus mówimy już o niemal 500 miejscowościach z dostępem do nowego standardu łączności albo – jeszcze bardziej obrazowo – o ponad 15 milionach osób, które w każdej chwili mogą z niego skorzystać (to ponad 40 procent mieszkańców Polski!). Niezły wynik, biorąc pod uwagę, że raptem rok temu cieszyliśmy się z uruchomienia pierwszych stacji bazowych.

Polsat i Plus - zmiany, na których skorzystamy wszyscy

Polsat – ulubione kanały zawsze pod ręką

Telewizja Polsat towarzyszy Polakom już od blisko 30 lat, dostarczając ulubionych filmów, seriali, a także treści o charakterze informacyjnym oraz sportowym. O jej roli na polskim rynku mediów – a poniekąd także w naszych życiach – niech świadczy to, że dziś Polsat to już nie tylko jeden kanał o charakterze ogólnym, ale cała grupa, na którą składa się niemal 40 stacji tematycznych. W ramach kampanii rebrandingowej 24 z nich także doczekało się nowych, wizualnie spójnych logotypów.

Oprócz tego jednak szykuje się jeszcze jedna, znacznie bardziej istotna zmiana. Od teraz bowiem kultowe programy, seriale i inne produkcje Telewizji Polsat będą na wyciągnięcie ręki widzów. Wszystko za sprawą Polsat Go, czyli nowej platformy VoD oferującej bezpłatny dostęp do wybranych treści telewizji za pośrednictwem Internetu. Mamy pod ręką smartfona albo laptopa? W takim razie w każdej chwili możemy obejrzeć odcinek ulubionego serialu albo ostatnie wydanie wiadomości. Z reklamami, lecz bez zobowiązań i bez ukrytych kosztów.

Polsat Box – cyfrowa telewizja w najlepszym wydaniu

W ramach szeroko zakrojonej metamorfozy Cyfrowy Polsat przeobraził się w Polsat Box. Mamy więc nową nazwę i logo, ale jedno się nie zmieniło: szeroka oferta. W ramach Polsat Box klienci mogą mieć dostęp do nawet 150 kanałów TV i to na trzy różne sposoby: w formie telewizji satelitarnej, kablowej IPTV oraz internetowej OTT.


Wszystko to dostępne jest w formie wygodnych pakietów z cenami zaczynającymi się już od 20 zł miesięcznie. Co więcej, każdy taki pakiet możemy rozbudować o kanały premium. To opcja atrakcyjna przede wszystkim dla kinomanów oraz fanów sportu, na których czekają m.in. pakiety FilmBox, HBO,  Eleven Sports, Ekstraklasa czy Polsat Sport Premium (z rozgrywkami Ligi Mistrzów UEFA). Rodziny mają także do wyboru w każdej technologii pakiety z kanałami dla dzieci.

Dostęp do tych wszystkich treści uzyskamy m.in. za pomocą nowego dekodera polsat box 4K. To nowoczesne urządzenie, naszpikowane praktycznymi rozwiązaniami, takimi jak pilot Bluetooth czy funkcja DUO, pozwalająca przełączać się miedzy sygnałem z anteny satelitarnej i telewizji kablowej IPTV. No i najważniejsze – możemy bez problemu odbierać treści w najwyższej jakości 4K, których paleta została rozszerzona o cztery nowe kanały.

Polsat Box Go – najlepsze treści dla najbardziej wymagających

Olbrzymie zmiany dotknęły też popularną platformę Ipla oraz aplikację Cyfrowy Polsat Go, która… cóż, zniknęły z rynku. Nie ma natomiast sensu rozpaczać, ponieważ ich miejsce zajął Polsat Box Go, czyli nowy serwis VoD oferujący dostęp do treści premium. Na jego użytkowników czekają najlepsze filmy, seriale oraz ponad 120 kanałów telewizyjnych online z oferty Polsat Box.

Nowa usługa powinna zainteresować także miłośników sportowych emocji, z myślą o których przygotowano pakiet Polsat Box Go Sport. Obejrzymy dzięki niemu m.in. mecze Ligi Mistrzów UEFA, PKO BP Ekstraklasy, ligę hiszpańską, włoską i francuską, wyścigi Formuły 1, żużel czy popularne gale bokserskie. Łącznie kilkadziesiąt godzin najważniejszych wydarzeń na żywo każdego miesiąca, wszystko dostępne w jednej wygodnej aplikacji. Treści są dostępne bez reklam, a główne pakiety w promocyjnych cenach 30zł/mies. (pakiet Polsat Box Go Premium) i 40 zł/mies. (Polsat Box Go Sport).

A skoro o aplikacji mowa, ta dostępna jest na urządzeniach z iOS i Androidem (także na smartfony Huawei) oraz większość telewizorów z systemami Smart TV. Dostęp do usługi uzyskamy także za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Mówiąc krótko, ulubione treści możemy oglądać zawsze i wszędzie – wystarczy, że mamy dostęp do Internetu.


Jak widać zmiany w Grupie Polsat Plus to nie tylko nowe logotypy – to znacznie więcej. Na klientów czeka odświeżona oferta oraz zupełnie nowe sposoby na dostęp do ulubionych treści. To ewolucja, na której zyskujemy wszyscy.

Artykuł powstał we współpracy z Grupą Polsat Plus

Źródło: https:

Telewizja internetowa Televio wchodzi do Polski. Pierwszy miesiąc za 1 zł (Aktualizacja)

Dodano: 12.10.2021 10:48 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Televio telewizja internetowa Polska 1 zł

Telewizja internetowa Televio debiutuje na polskim rynku. Działa na większości urządzeń, nie wymaga podpisywania umowy i udostępnia prawie 100 kanałów. A to wszystko można mieć przez pierwszy miesiąc za 1 zł.

Televio to telewizja internetowa, która odchodzi od dobrze już znanego modelu telewizji satelitarnej i kablowej. Czym się różni? Przede wszystkim korzystanie z usługi nie wiąże się z wierceniem ścian, montowaniem anten, czy nawet podpisywaniem wiążących umów. Do oglądania telewizji użytkownik potrzebuje wyłącznie połączenia z Internetem i wybranego urządzenia. Platforma działa nawet przy niskim przepływie danych, oferując płynną transmisję przy wolnym połączeniu internetowym i jakość obrazu 4K przy szybkim. 

Co warto wiedzieć? 

Przed rozpoczęciem korzystania z platformy konieczna jest rejestracja i wybór jednego z trzech podstawowych pakietów: BASIC (9,90 zł miesięcznie) FAMILY (29,90 zł miesięcznie) lub PREMIUM (39,90 zł miesięcznie). Odbiorca ma możliwość dokonania wyboru według indywidualnych potrzeb, a także rezygnacji w każdym momencie. Nowi użytkownicy mogą wypróbować pakiet FAMILY za 1 zł przez pierwszy miesiąc i zyskać dostęp do ponad 80 kanałów i 50 godzin własnych nagrań. Wśród kanałów można odnaleźć TVP, Polsat, FilmBox Premium HD, FOX HD, Disney Channel HD i wiele innych. Dodatkowo oferta programowa jest stale rozbudowywana.

Televio kanały

Platforma obsługuje większość urządzeń typu Smart TV, w tym takich firm, jak TCL, Thomson, Sony czy Philips. Do listy dołączyć ma niedługo Samsung i LG. Platforma obsługuje również dekodery telewizyjne Apple TV z systemem operacyjnym tvOS 10 lub nowszym oraz urządzeń Google TV, Xiaomi Mi Box, Razer, Forge TV i wszystkich pozostałych z certyfikacją Android TV

Aplikacje mobilne Televio pozwalają korzystać z usługi na telefonach i tabletach z systemem iOS oraz Android, dzięki czemu staje się ona dostępna w każdym miejscu w Polsce i Unii Europejskiej, zarówno w domu, jak i w podróży. Użytkownicy mogą również używać przeglądarki w komputerze lub laptopie. Na wszystkich urządzeniach Televio oferuje intuicyjny przewodnik po programach (EPG), który ułatwia przeglądanie ramówki i szybkie przechodzenie do wybranych audycji.

Dla kogo przeznaczona jest usługa?

Oferta skierowana jest bezpośrednio we współczesne oczekiwania użytkowników, dla których platformy streamingowe są codziennością, ale również dla tych, którzy chcą po prostu przejąć kontrolę nad swoją telewizją. Televio oferuje funkcje umożliwiające zatrzymywanie i przewijanie audycji, jak również oglądanie wybranych kanałów do 7 dni wstecz. Dodatkowo Televio jest jedną z nielicznych platform na polskim rynku, która oferuje nagrywanie programów telewizyjnych bezpośrednio w aplikacji. Widzowie mają do 120 godzin na własne nagrania.

Televio home screen

Ludzie nie chcą poświęcać czasu na to, aby mieć dostęp do telewizji. Nie chcą wiercić ścian i podpisywać skomplikowanych umów. Nie chcą też, aby mówiono im, co mają oglądać i gdzie mają oglądać. Chcą sami o tym decydować. Stworzyliśmy usługę, która nie tylko spełnia te oczekiwania, ale daje odbiorcom kontrolę nad tym, w jaki sposób oglądają telewizję. Mogą przewijać, zatrzymywać, a nawet nagrywać ulubione programy. Wierzę, że tak właśnie powinna wyglądać współczesna telewizja.

– powiedział Michal Jura, Prezes Zarządu w firmie Horyzont Media S.A. i Dyrektor ds. Sprzedaży w SledovaniTV

Kto odpowiada za usługę? 

Televio to polski odpowiednik telewizji internetowej SledovaniTV, która ma swoją siedzibę w Czechach. Usługa z sukcesem istnieje już od 2012 roku i z powodzeniem została przyjęta również na rynku słowackim, gdzie funkcjonuje pod nazwą SledovanieTV. Platforma cały czas się rozwija o nowe funkcje i swoje doświadczenie chce przenieść na polski rynek. Można to sprawdzić już za 1 zł na www.televio.pl.

Aktualizacja:

Z uwagi na zgłaszane przez Czytelników niejasności związane z nadawaniem telewizji w jakości 4K, wysłaliśmy pytanie w tej sprawie do Televio. Oto odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

Na ten moment w usłudze Televio można znaleźć wyłącznie jeden kanał w jakości 4K: NASA 4K. W planach mamy jednak dodawanie kolejnych kanałów w tej jakości - ciężko nam jednak wskazać kiedy dokładnie kolejne kanały się pojawią. 

W artykule napisaliśmy o możliwościach technologicznych naszej platformy, tj. odnośnie przepływu danych zaznaczając, że usługa działa płynnie zarówno przy słabym połączeniu internetowym oferując niską jakość obrazu, jak przy szybkim (do 4K). Bardzo nam przykro, że Państwa czytelnicy zrozumieli to w inny sposób. 

Analizując treść Pańskiej wiadomości, doszliśmy do wniosku, że rzeczywiście, informacje zawarte na naszej stronie nie są do końca jednoznaczne. Z tego względu postanowiliśmy dokonać kilka zmian, tj. usunąć ikonę informującą o jakości FullHD/4K. Mamy nadzieję, że od tej pory oferta będzie dla naszych użytkowników lepiej czytelna.

– napisał Denis Boljescaron;ik, ModernTV

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone