czwartek, 06 października 2022 r.  Imieniny: Artura, Fryderyki, Petry
Wiadomości z tagiem Mana  RSS
Masz Google Chrome? To błąd

Dodano: 06.10.2022 10:20 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Masz Google Chrome? To błąd

Tak przynajmniej uważa dostawca usług VPN, firma Atlas, która zestawiła najpopularniejsze przeglądarki pod kątem liczby wykrywanych podatności.

Nie oszukujmy się, błędy bezpieczeństwa w aplikacjach nie są niczym szczególnym. To znaczy, nie są bynajmniej zjawiskiem pożądanym, ale za to właściwie niemożliwym do uniknięcia. Problem polega więc przede wszystkim na tym, jak szybko i czy w ogóle deweloper reaguje na zgłoszenia badaczy, a nie na błędach jako takich.

Co więcej, duża liczba alertów wcale nie musi być jednoznacznie negatywna. Wynika z niej wszak, że dany jest intensywnie analizowany, choć oczywiście każdy kij ma dwa końce. Jeśli aplikacja legitymuje się długą historią wykrywanych podatności, a użytkownik, nawet pomimo stosownych reakcji producenta, zapomina o jej aktualizacjach, to otwiera się żerowisko dla przestępców.

Takim potencjalnym koniem trojańskim jest przeglądarka Google Chrome, jak wnioskują analitycy Atlas VPN. Tylko w okresie od 1 stycznia do 5 października 2022 roku wykryto w nim aż 303 rozmaite podatności. Dla odniesienia drugi w zestawieniu Firefox zanotował ich 117, a trzeci Microsoft Edge jeszcze nieco mniej, bo 103. Idąc dalej, czwarte Safari dało się przyłapać na raptem 26 dziurach, natomiast w zamykającej topową piątkę Operze nie wykryto ani jednej wpadki. 

Rzecz jasna, Chrome jako przeglądarka najpopularniejsza (ok. 65 proc. rynku) siłą rzeczy najczęściej trafia pod lupę, przez co jego pozycję w tym antyrankingu trudno rozpatrywać w ujęciu bezwzględnym. Gdyby jednak zestawić proporcje i wziąć pod uwagę chociażby to, że Safari również podlotkiem nie jest (ok. 18 proc.), wnioski zaczynają się krystalizować.

Przy okazji możemy obrazowo przekonać się, że rozwiązania niszowe często bywają bezpieczniejsze. Nie z uwagi na brak podatności, ale niskie zainteresowanie nimi. Nawiasem mówiąc, to z kolei przypomina o koronnym argumencie wielbicieli komputerów Mac, jakoby te nie były narażone na szkodliwe oprogramowanie. Też są, ale jest go znacznie mniej niż w przypadku wszędobylskiego Windowsa.

Źródło: https:

3DMark XeSS Feature Test - oprogramowanie od UL Benchmark otrzymało nowy test, sprawdzający możliwości XeSS

Dodano: 06.10.2022 9:25 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Podczas wrześniowej konferencji Intel InnovatiON, producent zaprezentował nie tylko 13. generację procesorów Raptor Lake, ale również ujawnił szczegóły dotyczące cen oraz dostępności kart graficznych Intel ARC A750 oraz ARC A770. Jak powszechnie wiadomo, karty graficzne Alchemist oferują sprzętowe jednostki XMX (Matrix Engine), wykorzystywane m.in. do akceleracji obliczeń związanych z techniką upscalowania XeSS. Rozwiązanie to jednocześnie jest otwarte dla kart NVIDII czy AMD. UL Benchmark poinformował o debiucie nowego testu 3DMark, który sprawdza możliwości tej techniki.

Źródło: https:

Masz to w swoim komputerze? No to masz też problem

Dodano: 05.10.2022 22:11 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Masz to w swoim komputerze? No to masz też problem

Korzystasz z gotowego zestawu chłodzenia cieczą? Koniecznie przeczytaj! Wybrane AiO od różnych producentów maja poważną wadę, która może doprowadzić do awarii.

 

Gotowe zestawy chłodzenia cieczą dla procesorów komputerowych zyskują na popularności. Po pierwsze nowe CPU są coraz cieplejsze, a po drugie AiO są ładniejsze, wydajniejsze i prostsze w montażu od tradycyjnych, dużych i ciężkich wieżowych coolerów procesora. Mają jednak pewną wadę - większa awaryjność.

MSI MAG CoreLiquid ma dokładnie ten sam problem

Niestety nie mamy dla Was dobrych wieści. Kolejny z producentów ma poważne problemy ze swoimi zestawami All in One. Tym razem padło na znaną i cenioną w Polsce szwedzką firmę Fractal Design.

Podyktowane jest to licznymi zgłoszeniami od użytkowników o rosnących z czasem temperaturach, które doprowadziło do wewnętrznego śledztwa.

Masz to w swoim komputerze? No to masz też problem

Z ustaleń firmy wynika, że materiał lutowniczy zastosowany w chłodnicy aluminiowej, a także zanieczyszczenia wprowadzone podczas produkcji mogą powodować reakcję ze składem chemicznym płynu chłodzącego. To z czasem może prowadzić do gromadzenia się osadu w krążącej cieczy w mikrofinach na bloku procesora, powodując wzrost temperatury w wyniku zablokowania żeberek.

Fractal Design pracuje już nad nową wersją ze zaktualizowanym radiatorem i nową formułą płynu. Całość wyprodukowana zgodnie ze zmienionymi wytycznymi dotyczącymi montażu poszczególnych części. Nowe chłodzenia powinny być dostępne już za około sześć tygodni.

Masz to w swoim komputerze? No to masz też problem

Posiadacze zestawów All in One Fractal Design Lumen proszeni są o kontakt . Dostaną oni zaktualizowane chłodzenie tak szybko jak to możliwe.

Warto podkreślić, że identyczny problem ma chłodzenie od innego producenta - MSI MAG CoreLiquid 240R i 360R, które bazuje na bliźniaczej konstrukcji. Winowajcą jest więc prawdopodobnie producent OEM.


Źródło: https:

Intel mówi stanowcze NIE starym komputerom

Dodano: 05.10.2022 19:32 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Intel mówi stanowcze NIE starym komputerom

Masz starszy zestaw komputerowy? No to masz problem! Przynajmniej jeśli jesteś fanem Intela i planowałeś kupno karty graficznej z serii Arc Alchemist.

 

Od niedawna na rynku konsumenckich kart graficznych mamy trzech głównych producentów. Mowa oczywiście o znanym już duo w postaci AMD i NVIDII, ale do gry dołączył również inny technologiczny gigant - Intel.

Masz stary komputer? Nie kupuj Intel Arc Alchemist!

Wszystko za sprawą rodziny Intel Arc Alchemist. Jednak jak zwykle, tak i tym razem początki były trudne. Do tej pory dostępność podstawowego modelu Intel Arc A380 pozostawia wiele do życzenia. Spore nadzieje są za to wiązane z wydajniejszymi modelami Intel Arc A750 i A770, które kuszą wydajnością i cenami.

Niestety Intel oficjalnie potwierdził to, o czym mówiło się już jakiś czas temu. Karty graficzne z serii Intel Arc wymagają do poprawnego działania względnie nowoczesnych zestawów komputerowych oferujących obsługę ReBAR. W innym razie wydajność w grach i programach jest dużo gorsza.

Intel mówi stanowcze NIE starym komputerom

Jak możemy przeczytać potrzeba więc komputera z procesorem AMD Ryzen 3000 lub nowszym albo Intel Core 10. generacji lub nowszym. Co więcej obowiązkowy jest system operacyjny Windows 10 (20H2) lub Windows 11. Dla leciwego Windowsa 7 nie przygotowano nawet sterowników.

Premiera kart graficznych Intel Arc A770 planowana jest na przyszły tydzień, dokładnie 12 października.


Źródło: https:

T-Mobile i Heyah na kartę: doładuj przez stronę i zyskaj 20 zł

Dodano: 05.10.2022 18:11 | 8 odsłon | 0 komentarzy


T-Mobile na kartę i Heyah na kartę 20 zł bonus za doładowanie

Masz T-Mobile na kartę lub Heyah na kartę? Doładuj konto przez stronę operatora i zgarnij dodatkowe 20 zł. Promocja kończy się w styczniu przyszłego roku.

Firma Blue Media przygotowała na zlecenie T-Mobile Polska nową promocję doładowań dla klientów magentowych usług na kartę. Z oferty mogą również skorzystać użytkownicy Heyah na kartę.

 
 

Zgarnij 20 zł ekstra za doładowanie

Aby skorzystać z promocji, wystarczy doładować swoje konto  kwotą minimum 50 zł za pośrednictwem strony .

Promocja trwa od 3 października 2022 roku do 29 stycznia 2023 roku lub do wyczerpania łącznej puli 7500 doładowań promocyjnych. Z tej liczby 6750 doładowań dotyczy oferty T-Mobile na kartę, natomiast 750 - Heyah na kartę. Szczegóły .

T-Mobile 20 zł baner

Heyah 20 zł baner

Nowa promocja łączy się z ofertą dającą 10% ekstra do doładowania na wymienionych wyżej stronach internetowych.

 
 

Źródło: https:

Koniec z rakietami. NASA ma lepszy pomysł

Dodano: 05.10.2022 15:01 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Koniec z rakietami. NASA ma lepszy pomysł

Na horyzoncie pojawiła się technologia, która całkowicie może zmienić sposób, w jaki umieszczamy satelity na orbicie. Potężna katapulta z sukcesem ukończyła ważny test.

Nie każdy musi zdawać sobie z tego sprawę, lecz na naszej orbicie krążą tysiące sztucznych satelitów. Żeby je tam umieścić, trzeba było skorzystać z ogromnych rakiet, które do poprawnego działania potrzebują gigantycznych ilości paliwa rakietowego, co negatywnie wpływa na środowisko. A co, jeśli istniałby inny sposób?

Akcelerator suborbitalny z kolejnym sukcesem. Zastąpi rakiety?

Na początku tego roku firma SpinLaunch podpisała z NASA kontrakt Space Act Agreement. Przedsiębiorstwo zobligowało się do opracowania systemów potrzebnych do zintegrowania i obsługi ładunku NASA, który finalnie mieli wystrzelić na orbitę za pomocą swojego akceleratora. W ten sposób mieli dostarczyć agencji informacje niezbędne do określenia potencjału przyszłych startów w ramach programu SpinLaunch. Test odbył się 27 września i teraz podzielono się jego wynikami.

Pierwszy lot testowy firmy systemu SpinLaunch odbył się w listopadzie zeszłego roku, chociaż infrastruktura rozbudowywana jest od 2015 roku w porcie kosmicznym Spaceport America w New Mexico. Dotychczasowe testy dotyczą Suborbitalnego Akceleratora Masy o średnicy 33 metrów, który jest zaledwie prototypem dla ewentualnego pełnowymiarowego systemu startu orbitalnego o średnicy 100 metrów, który ma być gotowy do pracy w 2026 roku.

Akcelerator SpinLaunch działa na zasadzie wirówki próżniowej. Cała filozofia akceleratora opiera się na komorze próżniowej zbudowanej ze stali, która utrzymuje niskie ciśnienie wymagane do długotrwałej i szybkiej pracy uwięzi i ramienia z przeciwwagą. Przez całość krąży ładunek dzięki elektrycznemu napędowi kinetycznemu. Tam ładunek osiąga przeciążenie na poziomie 10,000 g i niewiarygodnie dużą prędkość około 8 tysięcy km/h po czym wylatuje przez komin.  

10. test akceleratora zakończył się sukcesem, a to otwiera drogę twórcom projektu do komercyjnego umieszczania przedmiotów na orbicie. Urządzenie przystosowane jest na razie do katapultowania jedynie małych obiektów, do których zalicza się wiele satelitów. System SpinLaunch zużywa nawet o 70% mniej paliwa rakietowego niż w przypadku startu rakiety, więc może w przyszłości pełnić rolę sensownej alternatywy.

 
 

Źródło: https:

Mamy już kartę NVIDIA GeForce RTX 4090 Founders Edition w redakcji PurePC - Testy trwają i będą wydane w dniu…

Dodano: 05.10.2022 15:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


NVIDIA GeForce RTX 4090 Founders Edition niesiona na lektyce zawitała na redakcję PurePC, oddając się łaskawie w redaktorskie dłonie celem sprawdzenia możliwości architektury Ada Lovelace. Miliony czytelników naszego serwisu z niecierpliwością wyczekują momentu publikacji, a zaprawdę powiadam Wam, że dzień objawienia nastąpi niebawem. Zbliżcie się zatem, bo zanim oczom waszym zostaną ujawnione wyniki, możecie zobaczyć jak wygląda majestatyczna NVIDIA GeForce RTX 4090 Founders Edition, która testom zostanie poddana...

Źródło: https:

T-Mobile rozdaje prezenty. Są trzy okazje i proste warunki

Dodano: 05.10.2022 11:14 | 6 odsłon | 0 komentarzy


T-Mobile

T-Mobile ruszył w ostatnich dniach z trzema akcjami promocyjnymi, w których rozdaje różne prezenty. Jedną z nich jest bonus za regularne płatności, ale są też inne okazje.

Wraz z pierwszymi dniami października T-Mobile rusza z trzema, nieco zazębiającymi się promocjami, którymi się jednak nie za bardzo chwali w swoich komunikatach. Operator będzie za to wysyłał klientom zaproszenia do skorzystania z promocji.

Jedną z takich promocji jest „BONUS za regularne płatności w aplikacji Mój T-Mobile”. Okazja skierowana jest do abonentów korzystających z taryfy T i oferty M lub L Nielimitowana, którzy opłacili w aplikacji Mój T-Mobile trzy następujące po sobie faktury. Warunkiem jest też otrzymanie od T-Mobile zaproszenia do skorzystania z promocji – w tym przypadku kryteria są nieznane.

Po otrzymaniu takiego zaproszenia klient T-Mobile może w ciągu 7 dni aktywować jedną z usług promocyjnych. Pierwszą i główną z nich jest „Nawigacja T-Mobile – Mapy Polski” za darmo na dwa miesiące. W tym przypadku pierwsze 60 dni korzystania z nawigacji jest bezpłatne, licząc od momentu otrzymania SMS-a o aktywacji. Po upływie darmowego okresu dostęp do usługi przedłuży się automatycznie z opłatą w wysokości 12,00 zł za 30-dniowy dostęp. Można temu zapobiec, wysyłając SMS na numer 8017 o treści NAWIGACJA ANULUJ.

Promocyjny dostęp do usługi „Nawigacja T-Mobile – Mapy Polski” może być jednak dla niektórych klientów nieosiągalny, bo np. już z niej korzystają albo testowali wersję bezpłatną w przeciągu ostatniego roku. 

W takiej sytuacji klient T-Mobile będzie mógł skorzystać z promocyjnej usługi lokalizacyjnej Bezpieczna Rodzina w wersji „Pakiet Bezpieczna Rodzina+” z nielimitowaną liczbą lokalizowanych bliskich, nielimitowaną liczbą stref, nielimitowaną liczbą historii za darmo przez 30 dni. Później naliczana jest opłata za 7-dniowy dostęp w wysokości 6,15 zł – dezaktywacja wymaga wysłania SMS-a o treści STOP PRE pod numer 8082.

Gdyby klient magentowej sieci nie łapał się także na tę drugą ofertę, otrzyma bezpłatny dostęp do jednego z wybranych synchrobooków Legimi. T-Mobile udostępni w tym celu kod rabatowy.

Co ciekawe, T-Mobile ma niemal identyczną promocję „Bonus Jubileuszowy”, gdzie prezenty są takie same, ale nie ma wymogu dotyczącego opłacania faktur, chociaż też trzeba dostać zaproszenie. W trzeciej promocji „Urodzinowy bonus” oferowany jest za to tylko synchroboook Legimi – również po zaproszeniu.

Regulaminy:

 
 

Źródło: https:

Mamy nowy superkomputer! Najwydajniejszy i najbardziej ekologiczny w Polsce

Dodano: 04.10.2022 19:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Polski superkomputer Athena uplasowa#x142; si#x119; na 105. miejscu rankingu najlepszych superkomputer#xF3;w na #x15B;wiecie TOP500. To obecnie najwydajniejsza i najbardziej ekologiczna konstrukcja w Polsce.

Źródło: https:

Wiedźmin powraca. CD Projekt RED szykuje nową trylogię

Dodano: 04.10.2022 19:00 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Wiedźmin powraca. CD Projekt RED szykuje nową trylogię

Mamy świetnie wieści dla fanów świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego i dopieszczonego przez CD Projekt RED. Zapowiedziano nowe gry z serii Wiedźmin!

 

 

Ledwie chwilę temu dzieliliśmy się z Wami na łamach Telepolis informacją, że . To jednak nie koniec zapowiedzianych nowości.

Nadciąga Wiedźmin z trybem wieloosobowym!

Polskie studio deweloperskie specjalizujące się w grach AAA z gatunku RPG powraca do swoich korzeni. CDPR szykuje pięć nowych gier z serii Wiedźmin. Trzy z nich mają stanowić odrębną trylogię.

Jak poinformował CD Projekt RED w drodze są trzy projekty dotyczące wieźdzmińskiego świata - Polaris, Canis Majoris i Sirius. Pierwszy z nich jest już na etapie preprodukcji i będzie serią trzech gier AAA RPG.

Projekt Canis Majoris to pełnoprawna gra, odrębna od nowej, wspomnianej wcześniej sagi (projekt Polaris). Za jej powstanie odpowiada zewnętrzne studio kierowane przez doświadczonych deweloperów, którzy pracowali już przy poprzednich odsłonach gier Wiedźmin.

Projekt Sirius to kryptonim dla gry opracowywanej przez studio The Molasses Flood. Będzie ona osadzona w uniwersum Wiedźmina, ale ma być dostępna dla szerszego grona odbiorców. Co ciekawe zaoferuje zarówno rozgrywkę dla jednego gracza, jak i tryb wieloosobowy. Całość z rozbudowaną fabułą, kampanią i zadaniami.

Chociaż obietnice są spore i pobudzają wyobraźnie, to trzeba uzbroić się w cierpliwość. Na pierwsze efekty pracy CD Projekt RED poczekamy jeszcze długi czas.


Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone