wtorek, 21 marca 2023 r.  Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Wiadomości z tagiem Marka  RSS
Honor powraca do Polski. Teraz jako nowa marka

Dodano: 20.03.2023 8:31 | 26 odsłon | 0 komentarzy


Marka Honor, która po cichu zniknęła z Polski w zeszłym roku, szykuje się na powrót do naszego kraju, tym razem już w nowej odsłonie i z nowym zespołem. Na to na pewno czekało wielu fanów marki.

Honor szykuje się do powrotu do Polski i zaczyna rekrutować pracowników – . W polskim, powstającym oddziale pozycję Account Director objęła od marca Magdalena Zyskowska-Curyło, która dotychczas zajmowała stanowisko dyrektorskie w Huawei.

Nowa dyrektor ma być odpowiedzialna za ponowne uruchomienie marki na polskim rynku i stworzenie dla niej nowej strategii. Będzie współpracowała z biurami w Chinach i we Francji. Podobne rekrutacje są prowadzone w innych państwach naszego regionu.

Za dostawy produktów będzie zdaniem Gsmonline.pl odpowiadać czeski TCCM, który odpowiada także za logistykę CAT, Nothing i Motoroli Defy.

 

Honor już tu był, ale po cichu uciekł

Honor działał na polskim rynku przez kilka lat, jako marka należąca do Huawei. Wprowadził do Polski kilka interesujących smartfonów, a także smart zegarki i opaski sportowe. Gdy zaczęły się międzynarodowe problemy chińskiego koncernu, o telefonach Honor zrobiło się ciszej i odtąd w naszym kraju rozpoczął się powolny proces znikania tej marki. Ostatecznie nastąpiło to rok temu, gdy została zamknięta polska strona internetowa Honora. Wszystko odbyło się bez słowa wyjaśnienia.

W międzyczasie jednak innej chińskiej firmie - Shenzhen Zhixin New Information Technology, do czego doszło w listopadzie 2020 roku. Początkowo ruch ten postrzegany był jako sposób na obejście sankcji nałożonych na Huaweia, dzięki czemu telefony Honor mogły ukazywać się na rynku z najnowszymi układami Qualcomma z 5G i dostępem do usług Google (GMS). Mogło na to wskazywać bardzo duże podobieństwo niektórych smartfonów Huawei i Honor już po rozstaniu – ale nic w tym dziwnego, bo takie projekty nie powstają w jeden dzień.

W ostatnich latach Honor robił wszystko, by zaistnieć jako samodzielna marka i to z dobrym skutkiem. Nowe, topowe smartfony marki zwracają uwagę bardzo dobrą specyfikacją w tym aparatami, a Honor Magic5 Pro obecnie zajmuje pierwsze miejsce w rankingu foto smartfonów DXOMark. Na trzeciej pozycji tego zestawienia jest starszy Honor Magic4 Ultimate.

Na ostatnich targach MWC 2023 producent zaprezentował w Europie swój rozkładany smartfon Honor Magic Vs, równolegle w Chinach pokazał topowy model Honor Magic5 Ultimate z układem Snapdragon 8 Gen 2, bogatą sekcją foto oraz Androidem 13 (MagicOS 7.1). Wśród ostatnich nowości marki są też interesujące średniaki z serii Honor 80. Wszystkie te produkty Honora mogą bez kompleksów konkurować z najlepszymi smartfonami największych producentów na rynku.

Zobacz
 

Źródło: https:

Marka Lush tnie wydatki na reklamę w Google

Dodano: 17.03.2023 20:43 | 65 odsłon | 0 komentarzy


Producent kosmetyków, firma Lush zapowiedział zmniejszenie inwestycji reklamowych w Google o jedną trzecią. Marka chce wchodzić w interakcje z klientami w bardziej „etycznych” przestrzeniach cyfrowych.

Źródło: https:

Mark Zuckerberg: praca stacjonarna lepsza od pracy zdalnej

Dodano: 16.03.2023 20:47 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Według Marka Zuckerberga, szefa koncernu Meta, do którego należy m.in. Facebook i Instagram, praca zdalna nie jest tak efektywna jak stacjonarna.

Źródło: https:

UGO Tajfun 2.0 - przystępny cenowo i kompaktowy dron przeznaczony dla początkujących osób

Dodano: 16.03.2023 18:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Marka UGO zajmuje się sprzedażą wszelkiej maści akcesoriów oraz elektroniki użytkowej. Sama zaś podlega pod spółkę Impakt S.A. znaną już nam z marki Genesis. W ich ofercie możemy znaleźć naprawdę sporo: od słuchawek, głośników i obudów na dyski 2,5" po torby na laptopa. Tym razem zaprezentowany został bardzo kompaktowy i tani dron UGO Tajfun 2.0. Urządzenie przeznaczone jest dla osób, które dopiero zaczynają z nimi swoją przygodę.

Źródło: https:

Rząd stawia na swoim. Skargi w sprawie laptopów odrzucone

Dodano: 15.03.2023 9:52 | 35 odsłon | 0 komentarzy


Rząd stawia na swoim. Skargi w sprawie laptopów odrzucone

We wrześniu każdy czwartoklasista otrzyma za darmo laptopa do nauki. Niektóre firmy zgłosiły zarzuty do warunków rozpisanego przetargu. To jednak nic nie dało.

Rząd chce, aby we wrześniu  i to całkowicie za darmo. Jednak aby było to możliwe, konieczny jest zakup sprzętu, a to z kolei oznacza przetarg. Niektóre firmy zgłosiły zarzuty do przedstawionych przez rząd warunków, ale na niewiele się to zdało.

W kwestii doboru urządzeń władza pozostaje nieugięta i nie będzie słuchać zażaleń. Zakupi dokładnie taki sprzęt, jaki pierwotnie zakupić zaplanowano, bez żadnych korekt.

Laptop dla czwartoklasisty według warunków rządu

W sumie rząd musi zakupić około 375 tys. laptopów, na co przygotowano kwotę w wysokości miliarda złotych. Zakup i dystrybucję urządzeń zlecono Centrum Obsługi Administracji Rządowej, które rozpisało też przetarg. Jednak warunki nie wszystkim się spodobały.

Część firm zgłosiła swoje zarzuty co do konkretnych wytycznych, ale te zostały odrzucone przez Krajową Izbę Odwoławczą — informuje .

W sumie odwołania wniosło pięć firm, ale do Krajowej Izby Odwoławczej trafiły ostatecznie dwa wnioski. Jeden złożyła firma GoCloud Polska sp. z o.o., a drugi Advanced Micro Devices (Poland) sp. z o.o., czyli po prostu AMD. Wyrok zapadł w miniony poniedziałek. Oba odwołania zostały oddalone, co oznacza, że przetarg na zakup laptopów dla czwartoklasistów odbędzie się według takich wytycznych, jakie przedstawił rząd.

Jakie warunki nie spodobały się firmom? Między innymi sprawdzanie wydajności zamawianych laptopów za pomocą testu CrossMark. AMD domagało się uznania testu PCMark, a później dopuszczenia go jako drugiego wariantu. Wszystko dlatego, że w PCMarku układy AMD uzyskują lepsze wyniki. Krajowa Izba Odwoławcza słusznie uznała, że nie da się porównywać wyników z dwóch różnych programów.

Z kolei GoCloud Polska sp. z o.o. chciało, aby do przetargu dopuszczono Chromebooki. Ten wniosek również został odrzucony, ponieważ do pełnej funkcjonalności wymagają one połączenia z Internetem. Tymczasem Centrum Obsługi Administracji Rządowej chciało, aby laptopy działały w pełni także bez Internetu.

 

Źródło: https:

Facebook zwalnia na potęgę. Kolejne 10 000 osób straci pracę

Dodano: 15.03.2023 9:42 | 35 odsłon | 0 komentarzy


Facebook zwalnia na potęgę. Kolejne 10 000 osób straci pracę

Meta (właściciel między innymi Facebooka) masowo pozbywa się pracowników. Załogę społecznościowego giganta zredukowano już o 13%, a teraz ta liczba niemal się podwoi.

Imperium Marka Zuckerberga nie przynosi już takich dochodów, jak chcieliby inwestorzy społecznościowego giganta oraz sam szef. Widać to chociażby po wynikach finansowych za 4 kwartał 2022 roku. Meta osiągnęła w tym czasie przychód na poziomie 32 mld dolarów, o 4% niższy niż rok wcześniej. Jednocześnie koszty firmy wzrosły o 22% rok do roku, do 25 mld dolarów. To oczywiście oznacza znacznie mniejszy zysk.

Spadek przychodów firmy Zuckerberga to między innymi efekt trudnej sytuacji gospodarczej na świecie oraz spadków na rynku reklam. Z tego powodu już w listopadzie 2022 roku Meta zwolniła 11 tysięcy osób, czyli około 13% załogi. Teraz społecznościowy gigant planuje dalszą redukcję zatrudnienia, tym razem o 10 tysięcy osób, a także zamknięcie około 5 tysięcy dodatkowych wolnych stanowisk.

2023 rok ma być w macierzystej firmie Facebooka rokiem wydajności. Gigant skupi się więc na poprawie wyników finansowych oraz osiąganiu celów długoterminowych. Zbyt duża liczba pracowników w tym niekoniecznie pomaga. Szczególnie w przypadku warstwy średniego szczebla, której usunięcie ma przyspieszyć proces podejmowania decyzji. Jak wskazał Mark Zuckerberg, Meta chce anulować też projekty o niższym priorytecie oraz spowolnić zatrudnianie nowych pracowników.

Przed listopadowym zwalnianiem pracowników, Meta zatrudniała ponad 87 tysięcy osób. W związku z planowanymi zwolnieniami, prognoza wydatków firmy na 2023 rok zmniejszyła się z 92 mld do 86 mld dolarów. Jak wskazują analitycy, koszty operacyjne giganta mają być lepiej dopasowane do poziomu osiąganych przychodów.

 
 

Źródło: https:

Edifier QD35 - nowy system audio All-in-One z kodekiem LDAC oraz certyfikatem Hi-Res Audio

Dodano: 15.03.2023 9:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Firma Edifier udowadnia, że nie wszystko, co chińskie musi być słabe jakościowo. Marka już od wielu lat dostarcza nam dobrej klasy słuchawki, głośniki czy systemy audio i to w bardzo przystępnych cenach. Często nabywając jakiś sprzęt, możemy mieć wrażenie, że powinien kosztować więcej niż kwota, jaką przyszło nam zapłacić. Producent zaprezentował swój nowy system audio QD35, który poza obsługą kodeka LDAC posiada certyfikaty świadczące o jakości dźwięku.

Źródło: https:

ZALMAN prezentuje tanie, bezprzewodowe klawiatury mechaniczne

Dodano: 14.03.2023 6:29 | 34 odsłon | 0 komentarzy


ZALMAN prezentuje tanie, bezprzewodowe klawiatury mechaniczne

Marzy Ci się klawiatura mechaniczna? Nie chcesz wydawać dużo pieniędzy? W takim razie ZALMAN ma coś dla Ciebie. Mimo niskiej ceny mowa o trzech typach przełączników Hot-Swap, piankowym wyciszeniu oraz podświetleniu RGB LED.

 

ZALMAN to południowokoreańska firma założona w 1999 roku, która z pewnością znana jest starszym czytelnikom Telepolis. Kiedyś ich obudowy, wentylatory czy coolery CPU gościły w wielu polskich komputerach. Powód? Fenomenalny stosunek ceny względem możliwości i jakości wykonania.

ZALMAN stawia na przełączniki Gateron z funkcją Hot-Swap

I chociaż o Koreańczykach jest w ostatnich latach dość cicho to oni cały czas pracują nad nowymi sprzętami. Tym razem mowa o małej i oryginalnie wyglądającej klawiaturze mechanicznej typu 65%.

ZALMAN ZM-K610 to klawiatura mechaniczna o wymiarach 311 x 103 x 40 milimetrów i wadze 764 gramów. Mamy tutaj do wyboru przełączniki Gateron Red, Brown i Yellow Pro. Nakładki wykonano z PBT i mają profil KCA. Szkielet klawiatury jest aluminiowy, obudowa zaś to tworzywo sztuczne (ABS). Nie zabrakło RGB LED.

ZALMAN prezentuje tanie, bezprzewodowe klawiatury mechaniczne

Użytkownik ma do dyspozycji trzy tryby łączności - przewodowa, dongle 2,4 GHz lub Bluetooth. Wbudowany akumulator 3000 mAh pozwala podobno nawet na 73 godziny grania (z wyłączonym podświetleniem).

ZALMAN prezentuje tanie, bezprzewodowe klawiatury mechaniczne

Data premiery i sugerowane ceny w Polsce nie zostały podane. Jednak specyfikacja jasno sugeruje, że będzie to propozycja za ok. 250 złotych. Do wyboru będą dwie wersje kolorystyczne - biało-niebieska oraz biało-szara.

ZALMAN prezentuje tanie, bezprzewodowe klawiatury mechaniczne


 

Źródło: https:

Obcy istnieją. Znana fizyczka tłumaczy

Dodano: 10.03.2023 17:58 | 31 odsłon | 0 komentarzy


Obcy istnieją. Znana fizyczka tłumaczy

Libby Jackson, szefowa brytyjskiej agencji ds. eksploracji kosmosu, przyznaje, że „niemożliwe” jest, aby człowiek był jedyną rozwiniętą formą życia we Wszechświecie.

W rozmowie „Mirror” z Libby Jackson padło stwierdzenie, że nie należy rezygnować z poszukiwań w kosmosie rozwiniętych form życia. Korzystając z teleskopu Jamesa Webba, NASA ma nadzieję rozwikłać nurtującą ludzi zagadkę „czy jesteśmy sami w kosmosie” i znaleźć „bliźniaczkę” Ziemi, która byłaby miejscem do życia na czas obserwacji.

Jackson twierdzi, że we wszechświecie muszą istnieć jakieś formy życia pozaziemskiego oraz jest pewna, że uzyskamy na ten temat jakieś informacje w nadchodzących latach.

Libby ujawniła również, że choć uważa za niezbędne dalsze badania w kierunku poszukiwania istot pozaziemskich, nigdy nie chciała być astronautką. Rakietę kosmiczną uważa wręcz za „kontrolowaną bombę” i określa ją jako zbyt ciasną przestrzeń.

NASA sprowadzi ładunek z Marsa

NASA zamierza w przeciągu kilku lat przeprowadzić bezprecedensową misję MSR (Mars Sample Return). Amerykańska agencja kosmiczna przygotowuje się do pobrania i sprowadzenia na Ziemię próbek skał z Marsa w celu analizy. W wywiadzie Jackson wspomniała m. in. o misji MSR, brytyjskiej Agencji Kosmicznej (UKSA) odgrywającej istotną rolę w projektowaniu pewnych elementów planowanej misji NASA.

UKSA odpowiedzialna była między innymi za projekt ExoMars i łazik Rosalin Franklin. Program prowadzony był przez ESA (Europejską Agencję Kosmiczną) oraz Rosyjską Agencję Kosmiczną Roskosmos. Sonda TGO (Trace Gas Orbiter) wysłana w trakcie pierwszej części misji, dotarła do Marsa 19 października 2016. TGO dotarł zgodnie z planem na orbitę planety, niestety lądownik Schiaparelli rozbił się w trakcie próby lądowania. Współpraca badawcza zakończyła się od czasu inwazji na Ukrainę. Fundusze brytyjskiej agencji przeniesiono na cel misji badawczych NASA.

Do tej pory nie zaobserwowano żadnych form życia poza Ziemią, jednak dowody poszlakowe są coraz liczniejsze. W ostatnich latach znaleziono wodę na Marsie oraz Księżycu. W atmosferze Wenus, kilka niezależnych zespołów badaczy znalazło cząstki organiczne. Nie udało im się jednak udowodnić, że są one brakującym ogniwem do powstania pierwotnej formy życia.

Wysokie prawdopodobieństwo kontra brak dowodów

Sytuację tą próbował już 1950 roku wyjaśnić włoski fizyk noblista Erico Fermi.  Pytaniem „Gdzie oni są?” zwracał uwagę na wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia istot pozaziemskich, przy jednoczesnym faktycznym braku dowodów na ich istnienie.

Podejmowano nawet próby rozwiązania zagadki braku obcych. Jedna z teorii wskazuje na brak możliwości komunikacji pomiędzy Ziemią a istotami pozaziemskimi. Zamieszkała planeta może znajdować się zbyt daleko byśmy mogli ją odkryć i nawiązać kontakt z jej mieszkańcami. Cywilizacje istnieją także przez określony czas, możliwe jest, że nie odkrywamy innych istnień, ponieważ już nie istnieją lub dopiero powstaną.

Powodem braku komunikacji może być też niewłaściwy sposób próby dotarcia do innych istot lub wzajemne niezrozumienie wysyłanych sygnałów. Istnieje też teoria mówiąco o tym, że istoty te nie chcą się z nami skomunikować lub są między nami, ale nie potrafimy ich dostrzec.

Poszukiwanie planet zamieszkanych przez inne cywilizacje wydaje się skomplikowane i prawie niemożliwe. Za dalszymi poszukiwaniami przemawia głównie rachunek prawdopodobieństwa oraz ciekawość. Droga Mleczna, zawiera zgodnie z niższymi oszacowaniami 100 miliardów gwiazd a wokół nich musi krążyć przynajmniej kilka planet stałych.

Zgodnie ze wskazaniami NASA, 7% z tych planet jest potencjalnie odpowiednia do pojawienia się na nich istot żywych. Zakładając, że tylko procent z nich jest zamieszkany przez obcą formę życia, to prawie 140 milionów planet ma mieszkańców. Szanse na to, że jesteśmy sami są więc bliskie zeru, ale szanse na odszukanie tych planet także nie są wysokie.

Źródło: https:

Orange z futurystyczną nowością, w tle satelity

Dodano: 08.03.2023 18:03 | 35 odsłon | 0 komentarzy


Orange z futurystyczną nowością, w tle satelity

Grupa Orange podpisała umowę z OneWeb, dzięki której Pomarańczowi będą oferować satelitarny dostęp do Internetu. Poprawi to łączność w szczególności na obszarach wiejskich oraz z rozproszoną zabudową.

OneWeb, firma zajmująca się komunikacją za pomocą satelitów umieszczonych na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO), oraz Orange, jeden z wiodących na świecie operatorów telekomunikacyjnych, ogłosiły podpisanie umowy dystrybucyjnej w celu rozszerzenia usług łączności satelitarnej w Europie, Afryce, Ameryce Łacińskiej i innych regionach świata.

Dzięki temu partnerstwu Orange zaoferuje łączność integrującą technologię LEO OneWeb klientom korporacyjnym i operatorom telekomunikacyjnym w różnych częściach świata. Rozwiązania firmy OneWeb uzupełnią istniejące usługi i umożliwią uzyskanie połączenia z trudno dostępnymi obszarami, na których jakość usług telekomunikacyjnych nie jest wysoka. Użytkownicy mają dostać łączność o niskich opóźnieniach, co przyda się na przykład podczas korzystania z multimediów streamowanych z Internetu.

 
 

Inne korzyści wynikające z tego partnerstwa obejmują również zwiększoną odporność i zasięg geograficzny rozwiązań dla przedsiębiorstw oraz łączność typu backhauling w odległych lokalizacjach w Europie, Ameryce Łacińskiej czy Afryce.

To ekscytujące partnerstwo, które pomoże ulepszyć i rozszerzyć łączność na całym świecie. Wiodąca pozycja Orange na kilku kontynentach, w połączeniu z unikalną siecią OneWeb i technologią LEO, pomoże zlikwidować przepaści cyfrowe i zapewnić dostęp do wydajnego, wysokiej jakości i niezawodnego szerokopasmowego Internetu klientom w Europie, Ameryce Łacińskiej, Afryce i innych lokalizacjach na całym świecie.

– powiedział Neil Masterson, CEO OneWeb

W Orange wierzymy, że technologia satelitarna jest obiecującą i komplementarną technologią, zawierającą wiele najnowszych innowacji, które przyniosą korzyści przedsiębiorstwom na całym świecie i przyspieszą włączenie cyfrowe populacji w naszych spółkach zależnych w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Dlatego cieszymy się, że możemy współpracować z OneWeb, ponieważ pozwoli nam to na dalsze wdrażanie wysokiej jakości sieci we wszystkich niedostatecznie obsługiwanych częściach świata.

– wyjaśnił Jean-Louis Le Roux, wiceprezes Orange International Networks Infrastructures Services

Nasi klienci, od międzynarodowych korporacji, przez przedsiębiorstwa, rządy po organizacje pozarządowe, będą mieli dostęp do pionierskiej sieci satelitarnej OneWeb. To rozwiązanie o dużej szybkości i niskim opóźnieniu skutecznie uzupełni istniejące portfolio Orange Business, aby zapewnić naszym klientom dostęp do ich aplikacji w dowolnym miejscu i czasie, zapewniając odpowiednią jakość usług, które spełnią ich wymagania biznesowe.

– dodała Anne-Marie Thiollet, zastępca wiceprezesa ds. produktów i marketingu w Orange Business

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2023 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone