wtorek, 21 maja 2019 r.  Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Wiadomości z tagiem Microsoft  RSS
Microsoft i Sony będą współpracować przy streamingu gier wideo. W tle konkurencja z platformą Google Stadia

Dodano: 20.05.2019 20:39 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Microsoft i Sony zapowiedziały wspólne działania przy tworzeniu rozwiązań oferujących użytkownikom korzystanie z gier wideo w technologii streamingu. Sony ma wykorzystać do budowy takiego systemu należącą do Microsoftu internetową chmurę Azure. Obecny sojusz ma stworzyć konkurencję między innymi dla zapowiedzianej przez Google usługi dostępu do gier online o nazwie Stadia.

Źródło: https:

Nintendo również skorzysta z Microsoft Azure do streamingu gier?

Dodano: 20.05.2019 17:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Niedawna informacja o nawiązaniu współpracy między Sony a Microsoftem w temacie usług cloud computingu była niemałym zaskoczeniem. Jak się okazuje, także dla oddziału PlayStation, który o niczym nie wiedział. Japońska firma będzie korzystać z rozwiązań opartych na Microsoft Azure związanych ze strumieniowaniem gier i zapewnianiem usług sieciowych. Prawdopodobnie Sony nie będzie jedynym „dużym graczem”, który sięgnie po usługi firmy z Redmond. Według najnowszych doniesień, Nintendo również rozważa wykorzystanie platformy Azure na potrzeby streamingu. Ta forma dystrybucji gier będzie miała niewątpliwie duże znaczenie w przyszłej generacji konsol, w którą chce wkroczyć także i Google ze Stadia, a być może również Amazon.

Źródło: https:

Minecraft najprawdopodobniej stał się właśnie najlepiej sprzedającą się grą w historii

Dodano: 20.05.2019 15:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Microsoft pochwalił się najnowszymi danymi sprzedażowymi.

Źródło: https:

Google wyłącza Hyper-Threading a Microsoft i RedHat zalecają wyłączyć

Dodano: 20.05.2019 5:49 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Po ujawnieniu nowych luk w procesorach Intela nazwanych zbiorczo Microarchitectural Data Sampling, Google podjęło decyzję o wyłączeniu Hyper-Thredingu w systemie Chrome OS na urządzeniach pracujących pod kontrolą procesorów Intela. Firma podała, że sytuacja dotyczy łączenie 77 modeli urządzeń, w tym Chromebooków produkowanych przez Asusa i Samsunga...

Źródło: feedproxy.google.com

Microsoft zapowiada nową grę mobilną wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość „Minecraft Earth”

Dodano: 18.05.2019 22:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Microsoft zapowiedział „Minecraft Earth”, nową grę, która pojawi się latem iOS i Android w wersji beta. Gra wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość do umieszczania wirtualnych bloków Minecraft i postaci w prawdziwym świecie. Podobnie jak w Pokémon Go, świat Minecraft wymaga od graczy wyjścia na zewnątrz, aby zebrać zasoby do budowy i zobaczyć, co nasi przyjaciele stworzyli w

Źródło: https:

Microsoft świętuje 10-lecie serii Minecraft - oto Minecraft Earth

Dodano: 18.05.2019 15:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Minecraft przenosi si#x119; nie tylko na smartfony, ale i do rzeczywisto#x15B;ci. Minecraft Earth to gra, kt#xF3;ra b#x119;dzie wykorzystywa#x142;a technologi#x119; rozszerzonej rzeczywisto#x15B;ci.

Źródło: www.benchmark.pl

Minecraft Earth krzyżuje budowanie światów z Pokemon Go w AR

Dodano: 18.05.2019 12:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Niedawno Minecraft świętował swoje dziesięciolecie wydania. Twórca jego pierwotnej wersji Markus „Notch” Persson po sprzedaniu marki zdystansował się od niej. Tymczasem studio Mojang i Microsoft nieustannie ją rozwijają. Jednym z największych atutów gry jest jej otwartość na praktycznie każdą platformę. To właśnie między innymi przez to jest ona takim hitem komercyjnym. Oprócz tego, powstała przygodówka od studia Telltale i interaktywna wersja serialu na Netflix. Tymczasem teraz Microsoft zapowiedział nową grę mobilną, która wykorzystuje Augmented Reality – Minecraft Earth. Zachowuje ona swój minecraftowy styl, ale dodaje do tego domieszkę Pokemon Go.

Źródło: https:

Sony i Microsoft ogłaszają ścisłe partnerstwo w zakresie rozwoju platform chmurowych do gier

Dodano: 18.05.2019 9:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Z jednej strony wielcy rywale, z drugiej bliscy partnerzy. Sony i Microsoft poinformowali o zawiązaniu współpracy, której celem jest rozwój technik i platform dla graczy bazujących na chmurze i sztucznej inteligencji. Wstępne porozumienie między obiema firmami może mieć ogromny wpływ na kształt całego rynku gier, który w przyszłości będzie odchodzić od typowych konsol w stronę strumieniowania rozgrywki. 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone