poniedziałek, 10 grudnia 2018 r.  Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
Wiadomości z tagiem Microsoft  RSS
Nowa przeglądarka Microsoft Edge ma obsługiwać rozszerzenia z Chrome'a

Dodano: 09.12.2018 16:25 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Producent odrobił lekcje. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Microsoft pracuje nad nową przeglądarką Edge. Aplikacja, zamiast silnika EdgeHTML, ma wykorzystywać projekt Chromium (tak samo, jak np. Chrome, Opera, czy Vivaldi). Teraz poznajemy kolejne informacje na temat software'u.

Źródło: https:

Nowa przeglądarka Microsoftu wykorzysta Chromium [AKT.]

Dodano: 09.12.2018 1:52 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Internet Explorer nie da#x142; rady i Microsoft Edge te#x17C;, ale idzie nowe#x2026; Wygl#x105;da na to, #x17C;e Microsoft pracuje nad now#x105; przegl#x105;dark#x105; internetow#x105; i to tak#x105;, jakiej jeszcze nigdy nie mia#x142;.

Źródło: www.benchmark.pl

Apple nie jest już najdroższą firmą technologiczną na świecie. „Obawy inwestorów i sytuacja makroekonomiczna”

Dodano: 08.12.2018 21:23 | 1 odsłon | 0 komentarzy


W ostatnich tygodniach akcje koncernu Apple poważnie straciły na wartości. W piątek osiągnęły cenę 178,58 dol., co dla koncernu oznaczało spadek wyceny rynkowej do  847 mld dol. Zamiast Apple najcenniejszą firmą technologiczną stał się Microsoft wart 851 mld dol. - Wśród inwestorów są obawy o dalszą sprzedaż produktów Apple, koncernowi nie sprzyja też sytuacja makroekonomiczna, silniejszy dolar i napięcia handlowe na linii USA - Chiny. Spore wahania dotyczą także innych wielkich spółek technologicznych - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Bartosz Grejner, analityk platformy Cinkciarz.pl.

Źródło: https:

Mozilla i Vivaldi negatywnie o przejściu Edge na silnik Chromium

Dodano: 08.12.2018 20:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Posunięcie Microsoftu prawdopodobnie nie pomoże Edge'owi, a zaszkodzi otwartej sieci - uważa Mozilla. Jak już informowaliśmy, Microsoft podjął decyzję o tym, że zmienia silnik przeglądarki Edge. Teraz będzie on oparty o Chromium, ten sam który napędza Chrome - przeglądarkę Google. Microsoft zamieni EdgeHTML na silnik Blink Chromium i prawdopodobnie Chakra na V8. Edge w ciągu następnego roku dołączy więc do wielu przeglądarek związanych z projektem Chromium, o otwartym kodzie źródłowym, takich jak Chrome, Opera, Vivaldi, Yandex, Brave. Mozilla Firefox i Apple Safari pozostaną w zasadzie jedynymi przeglądarkami na rynku posiadającymi własny kod i nie związanymi z Chromium.

Źródło: https:

Microsoft: Xbox Game Pass będzie silnie rozwijany i promowany

Dodano: 08.12.2018 18:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Jeśli nie posiadacie żadnej konsoli od Microsoftu, to usługa taka jak Xbox Game Pass z pewnością guzik Was obchodzi. Ze względu jednak na ostatnie zapowiedzi marki, może okazać się, że chcąc nie chcąc serwisem tym zainteresują się także posiadacze pecetów, ale także urządzeń mobilnych, z którymi system Windows nie ma nic wspólnego. O planach MS, w których mówiono o rozprzestrzenieniu gamingu tam, gdzie się tylko da słyszymy już od kilku miesięcy. Tym razem marka od słów przechodzi do czynów. Phil Spencer, szef działu Xbox w firmie Microsoft chce, aby Game Pass już niedługo dostępny był z poziomu każdego urządzenia, ze szczególnym naciskiem właśnie na pecety oraz urządzenia mobilne.

Źródło: https:

Microsoft Edge będzie bazował na Chromium

Dodano: 06.12.2018 22:13 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Plotki oficjalnie potwierdzone. Microsoft ujawnił dzisiaj na blogu Windows, że zamierza zwiększyć swój udział w społeczności oprogramowania z otwartym źródłem i w związku z tym wykorzystać projekt Chromium do rozwoju desktopowej wersji przeglądarki Edge. W ten sposób przedsiębiorstwo chce zapewnić jak najlepszą kompatybilność oprogramowania ze stronami internetowymi i wszystkimi technikami, jakie są na nich wykorzystywane.

Źródło: https:

Microsoft i Mastercard pracują nad cyfrową tożsamością. Ma zastąpić tradycyjne dokumenty

Dodano: 06.12.2018 20:38 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Firma Microsoft i Mastercard ogłosiły partnerski program stworzenia cyfrowej tożsamości, z której będzie mógł skorzystać każdy użytkownik. System identyfikacji pozbawiony tradycyjnych dokumentów ma służyć zarówno do kontaktów z firmami komercyjnymi, jak i z urzędami. Rozwiązanie budzi jednak wątpliwości związane z prywatnością.

Źródło: https:

Następca Xbox One ma zaoferować rozgrywkę w 4K przy minimum 60 kl./s

Dodano: 06.12.2018 20:19 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Microsoft ma poważnie zająć się rozwojem swoich usług. Brad Sams z serwisu Thurrott.com podzielił się informacjami dotyczącymi nowej konsoli Microsoftu, która w niedalekiej przyszłości dołączy do rodziny Xbox One. Project Scarlett, bo tak obecnie nazywany jest ten sprzęt, ma być naprawdę wydajny, a jego twórcy chcą, by odpalane na nim gry działały bez problemu w rozdzielczości 4K przy 60 kl./s.

Źródło: https:

Microsoft i MasterCard pracują nad wspólnym cyfrowym dowodem

Dodano: 06.12.2018 16:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Firmy Microsoft i MasterCard rozpoczęły wspólne prace nad utworzeniem uniwersalnej cyfrowej tożsamości. Zamiast wielu loginów i haseł, a nawet fizycznych dokumentów, proponują jeden, wykorzystywany wszędzie, cyfrowy dowód. I to właśnie zaniepokoiło wiele osób. Wprawdzie w teorii całe przedsięwzięcie brzmi nieźle. Jeśli jednak słyszymy, że od tego samego dowodu zależeć będzie nie tylko surfowanie w sieci, ale także wejście do samolotu, otrzymanie kredytu na różne cele czy ślub to zaczyna robić się nieswojo. Jednak obie firmy twierdzą, że powszechnie uznana tożsamość cyfrowa może poprawić jakość wielu usług. "Dodatkowe szczegóły na ten temat zostaną udostępnione w najbliższych miesiącach" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Źródło: https:

Microsoft stworzy przeglądarkę opartą o Chromium

Dodano: 05.12.2018 5:29 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Przeglądarka Edge nie cieszy się przesadną popularnością, mimo iż potrafi niejednokrotnie działać lepiej niż jej najpoważniejszej konkurencji. Brak jej jednak wielu istotnych rozszerzeń przez co traci na rzecz innych programów, a i synchronizacja mogłaby być zaprojektowana lepiej. Ostatecznie, mimo iż Edge nie jest złym produktem, to w chwili obecn...

Źródło: twojepc.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone