czwartek, 09 grudnia 2021 r.  Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
Wiadomości z tagiem Microsoft  RSS
Microsoft wspólnie z Google opracowuje nową funkcję kopiowania dla przeglądarek Chrome i Edge

Dodano: 08.12.2021 20:34 | 1 odsłon | 0 komentarzy


W przeglądarkach Google Chrome i Microsoft Edge już wkrótce może pojawić się nowa funkcja ulepszonego kopiowania. Najnowsze rozwiązanie będzie szczególnie przydatne dla osób korzystających z webowych edytorów obrazów, aplikacji pakietu Office oraz platform do przesyłania plików.

Źródło: https:

Windows 11 odświeża legendę. Zaskakujący ruch Microsoftu

Dodano: 08.12.2021 17:50 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Windows 11 odświeża legendę. Zaskakujący ruch Microsoftu

Windows 11 otrzymał właśnie nową wersję... Notatnika. Lista zmian wprawdzie nikogo z nóg nie zwali, ale to i tak godne odnotowania wydarzenie.

Dzisiaj niewielu może o tym pamiętać, ale kultowy Notatnik zbliża się do swych 40. urodzin. Zadebiutował bowiem w roku 1983, wówczas jeszcze jako aplikacja systemu MS-DOS. Co ciekawe, wcale nie w charakterze prostego edytora plików tekstowych, bo Microsoft nadrzędną funkcję zdawał się tutaj bagatelizować, skupiając narrację wokół obsługi myszki. Wtedy rewolucyjnej.

Myszki jednak szybko się ludziom opatrzyły, a Notatnik pozostał, by przeżyć macierzysty system i trafić pod Windows. Również w najnowszym wydaniu numer 11 – a to z kolei jest o tyle rewolucyjne, że po raz pierwszy od wielu lat zaoferuje większe zmiany także w samym Notatniku. Oto i one.

Windows 11 odświeża legendę. Zaskakujący ruch Microsoftu

Nowy Notatnik ciężko określić mianem rewolucji, ale to pierwsza aktualizacja od chwili wprowadzenia funkcji Znajdź i zastąp, która wnosi dostrzegalne zmiany zarówno we froncie, jak i na zapleczu narzędzia. 

Notatnik x Windows 11 – lista zmian

Co powinno rzucić się w oczy już na wstępie, to obsługa systemowego trybu ciemnego; biała czcionka na grafitowym tle, zdaniem wielu znacznie bardziej komfortowa do pracy w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Niemniej ciekawiej dzieje się pod maską. gdzie Notatnik w końcu doczekał się możliwości wielokrotnego wycofywania zmian. 

Poza tym, jak zapewnia Microsoft, wyszukiwarka została zoptymalizowana pod kątem wydajności i efektywności, a cały interfejs zoptymalizowano tak, by lepiej odpowiadał współczesnym standardom. 

Na nieszczęście wszystkich zainteresowanych, nowy Notatnik na razie jeszcze nie jest dostępny, a przynajmniej nie na produkcji. Dostęp do niego mają wyłącznie testerzy beta w kanale Dev. Do wszystkich innych software prędzej czy później oczywiście trafi, jednak w tej chwili nie wiadomo, kiedy to dokładnie nastąpi. 

Tak czy siak, zapamiętajcie dzisiejszą datę, bo update Notatnika to nieczęsta sprawa. Dość powiedzieć, że w prawie 40-letniej historii programu takie wydarzenia policzyć można na palcach jednej ręki. Pracownika tartaku z analogicznym do programu Microsoftu stażem.

Źródło: https:

Halo Infinite: Microsoft świętuje premierę olejną panoramą inspirowaną renesansowym malarstwem batalistycznym [WIDEO]

Dodano: 08.12.2021 16:53 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Mierzący sześć metrów szerokości i trzy wysokości ,,Master Piece" został odsłonięty w londyńskiej galerii sztuki.

Źródło: https:

Warto było zaczekać. Microsoft wypuścił prawdziwy hit

Dodano: 08.12.2021 16:26 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Mo#x17C;e i losy Halo Infinite mocno si#x119; skomplikowa#x142;y, ale ostatecznie rozwi#x105;zanie wszystkich pal#x105;cych problem#xF3;w okaza#x142;o si#x119; niemal wzorowe. Gra trafia na rynek i wygl#x105;da na to, #x17C;e warto si#x119; ni#x105; zainteresowa#x107;.

Źródło: https:

Microsoft tchnie nowe życie w Notatnik

Dodano: 08.12.2021 14:24 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Notatnik doczeka si#x119; nowej wersji, dostosowanej do systemu Windows 11, ale te#x17C; do wsp#xF3;#x142;czesnych standard#xF3;w. Zobacz, co konkretnie ulegnie zmianie.

Źródło: https:

Skype w nowej wersji na Androida i iOS

Dodano: 07.12.2021 20:11 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Microsoft zaktualizował komunikator Skype w wersji na platformy Android i iOS.

Źródło: https:

Halo Infinite – niezwykła przygoda za jedyne 4 zł

Dodano: 07.12.2021 18:03 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Chyba nikt nie w#x105;tpi#x142; w to, #x17C;e Microsoft zako#x144;czy ten rok z przytupem. Halo Infinite to przecie#x17C; jedna z najbardziej oczekiwanych gier, kt#xF3;ra jednak mia#x142;a pojawi#x107; si#x119; wraz z premier#x105; Xbox Series X. Warto by#x142;o czeka#x107; na ni#x105; tak d#x142;ugo? Oj, tak. Nie wszyscy jednak b#x119;d#x105; zadowoleni.

Źródło: https:

Koniec problemu z grami na procesorach Alder Lake. Częściowo...

Dodano: 07.12.2021 9:21 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Koniec problemu z grami na procesorach Alder Lake. Częściowo...

Firmy Intel i Microsoft rozwiązały problem z grami, który dotykał użytkowników Windowsa oraz nowych procesorów Alder Lake. A przynajmniej częściowo.

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o problemach, z którymi zmagają się posiadacze nowych procesorów Intel Alder Lake oraz systemu Windows 11 (a częściowo także Windows 10). W przypadku takiego połączenia nie działało wiele gier, bowiem ich systemy DRM miały trudności z odpowiednim rozpoznaniem różnych rdzeni. Problem został częściowo rozwiązany.

Masz problem z grami na Alder Lake?

Na szczęście szybko udało się zidentyfikować źródło problem. Systemy DRM w grach, np. Denuvo, nie potrafiły poprawnie rozpoznać dwóch wersji rdzeni w procesorach Alder Lake.

Jednostki E (Efficiency) oraz P (Performance) były wykrywane jako dwa osobne komputery, przez co mechanizm blokował uruchomienie danego tytułu. W sumie dotyczyło to ponad 50 produkcji, w tym wielu popularnych.

Na szczęście problem został już rozwiązany. Wystarczy włączyć "Legacy Game Compatibility" w BIOS-ie płyty głównej, a następnie, przed włączeniem danej gry, wcisnąć klawisz "Scroll Lock", aby zaparkować energooszczędne rdzenie (E).

Niektórzy producenci (np. MSI i Gigabyte) przygotowali też proste programy, które wystarczy włączyć przed uruchomieniem gry. Problem został już niemal całkowicie rozwiązany. Na tę chwilę dotyczy już tylko trzech gier:

  • Assassin's Creed: Valhalla
  • Madden 22
  • Fernbus Simulator

 
 

Źródło: https:

Łatwiejsza zmiana przeglądarki w Windows 11. Microsoft zmienia strategię`

Dodano: 06.12.2021 20:31 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Microsoft zaplanował zmiany w funkcjonowaniu systemy Windows 11. Według zapowiedzi platforma pozwoli użytkownikom w łatwiejszy niż dotąd sposób zmienić domyślną przeglądarkę internetową z Edge na alternatywne programy.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone