środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Wiadomości z tagiem Microsoft  RSS
Microsoft potwierdza, będzie drożej

Dodano: 06.12.2022 13:53 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Kolejny dzie#x144;, kolejne podwy#x17C;ki. Tym razem zapowiedzia#x142; je Microsoft, a niezadowoleni b#x119;d#x105; przede wszystkim gracze, bo w nich wycelowano.

Źródło: https:

Microsoft podnosi ceny gier AAA. Za Starfield czy nową Forzę zapłacimy tyle, co za największe hity na PlayStation 5

Dodano: 06.12.2022 8:40 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Nie da się ukryć, że użytkowanie konsoli Sony PlayStation 5 w ostatecznym rozrachunku wychodzi drożej niż korzystanie z Xboksa Series X. Konsola Microsoftu nie tylko jest tańsza, ale oferuje także niezwykle przystępnego i bogatego w ofertę Game Passa, a i same gry AAA można nabyć w znaczie niższej cenie. Wygląda jednak na to, że lepiej już nie będzie, ponieważ także Microsoft jest teraz zmuszony podnieść ceny. Póki co zapowiedziano, że nowe hitowe tytuły podrożeją o 10 dolarów.

Źródło: https:

To było nieuniknione. Microsoft podnosi ceny gier na Xbox Series X/S

Dodano: 06.12.2022 8:29 | 7 odsłon | 0 komentarzy


To było nieuniknione. Microsoft podnosi ceny gier na Xbox Series X/S

Nie mamy dobrych informacji dla posiadaczy konsol Xbox Series X/S. Microsoft podnosi ceny gier.

Sony bardzo szybko podniosło ceny gier na konsolę nowej generacji. Wszystkie produkcje PlayStation Studios kosztują nie 60, jak w przypadku PS4, a 70 dolarów lub euro. Microsoft długo się przed tym bronił, ale ostatecznie musi zdecydować się na ten sam krok. Gry na Xbox Series X/S będą droższe.

Ceny gier na Xbox Series X/S

Ceny gier na Xbox Series X/S wzrosną od początku 2023 roku. Podwyżka dotyczy wszystkich produkcji na konsole nowej generacji, które stworzone zostaną przez studia należące do Microsoftu. W pierwszej kolejności 70 dolarów lub euro zapłacimy za nową odsłonę Forza Motorsport, Redfall oraz Starfield.

Cena ta odzwierciedla zawartość, skalę i złożoność techniczną tych tytułów. Podobnie jak w przypadku wszystkich gier opracowanych przez nasze zespoły w Xbox, będą one również dostępne w Game Pass tego samego dnia, w którym zostaną wydane.

- powiedział rzecznik Microsoftu w rozmowie z IGN.

Phil Spencer już wcześniej zapowiadał, że niższych cen nie uda się utrzymać wiecznie. Na razie podwyżka dotyczy pojedynczych tytułów, ale nie można wykluczyć, że w którymś momencie droższy stanie się też abonament Xbox Game Pass, o czym szef Xboxa też wspominał.

Utrzymaliśmy cenę za naszee konsole, utrzymaliśmy ceny na gry i naszą subskrypcję. Nie sądzę, że będziemy mogli to robić w nieskończoność. Myślę, że w pewnym momencie będziemy musieli podnieść ceny niektórych rzeczy.

- powiedział w październiku Phil Spencer.

Ceny gier na konsole nowej generacji podniosły też studia niezależne, jak Ubisoft i Take-Two Interactive. Bycie graczem to coraz bardziej kosztowne hobby.

 
 

Źródło: https:

Pierwsza połowa grudnia w Game Pass z aż 10 grami

Dodano: 04.12.2022 23:51 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Microsoft zapowiedzia#x142; kolejn#x105; aktualizacj#x119; us#x142;ugi Game Pass. Zn#xF3;w mo#x17C;na pochwali#x107; firm#x119; za to, co przygotowa#x142;a.

Źródło: https:

Microsoft szykuje się na batalię sądową w sprawie Activision Blizzard

Dodano: 04.12.2022 10:01 | 33 odsłon | 0 komentarzy


Microsoft szykuje się na batalię sądową w sprawie Activision Blizzard

Microsoft jest gotowy iść do sądu, jeśli Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych będzie próbowała zablokować przejęcie Activision Blizzard.

Transakcja, w ramach której Microsoft wykupi Activision Blizzard, . Największą przeszkodą może okazać się Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych, która podobno rozważa złożenie pozwu, który zablokowałby przejęcie. Microsoft ma być na to gotowy i szykuje się na batalię sądową.

Microsoft nie kupi Activision Blizzard?

Na ten moment Microsoft wciąż nie uzyskał zgody najważniejszych organów w sprawie przejęcia Activision Blizzard. Śledztwa cały czas prowadzą urzędy w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Unii Europejskiej, które mają w tej kwestii najwięcej do powiedzenia. Firma z Redmond, w ramach strategii wewnętrznej, szykuje się już na rozwiązanie sprawy poprzez sąd.

Przeszkodą dla Microsoftu może okazać się Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych. Co prawda wyrok jeszcze nie zapadł, ale według plotek możliwe jest złożenie przez urzędników . Dlatego Microsoft szykuje się na ewentualną walkę w sądzie. Problemem jest ewentualny termin zamknięcia transakcji, który mija 30 czerwca 2023 roku. W przypadku walki w sądzie prawdopodobnie zostałby on przekroczony i obie strony musiałyby ponownie negocjować warunki transakcji.

Microsoft robi wszystko, aby doprowadzić sprawę do końca. Firma zaproponowała Sony , ale ta zapewne nie została przyjęta. Co więcej, nie była ona w żaden sposób omawiana z urzędnikami, którzy wydają decyzję, więc z ich perspektywy może nie mieć do żadnego znaczenia.

Jennifer Rie, analityk antymonopolowy serwisu Bloomberg, przewiduje, że ewentualna batalia sądowa mogłaby zostać wygrana przez Microsoft. Jednak problemem jest czas, jaki zostałby z tego powodu zmarnowany. Firma z Redmond nadal spodziewa się zamknięcia sprawy do 30 czerwca przyszłego roku.

Źródło: https:

System operacyjny Microsoft Windows 11 Home

Dodano: 28.11.2022 15:58 | 101 odsłon | 0 komentarzy


System Microsoft Windows 11 Home to jedna z najbardziej znaczących aktualizacji Windows ostatniej dekady. Nowoczesny, świeży, przejrzysty i piękny. Od ekranu blokady, po menu Start. Taki właśnie jest nowy system Windows 11. To, czego potrzebujesz, jest bliżej Ciebie, uproszczone oraz napędzane przez chmurę, tak aby serwować Ci aplikacje i dokumenty, których aktualnie potrzebujesz. Posiada zaawansowane oprogramowanie antywirusowe chroniące przed współczesnymi cyberzagrożeniami oraz liczne wbudowane funkcje, które są stale aktualizowane, bez dodatkowych kosztów.

Źródło: https:

Cwany Microsoft zarzuca PlayStation coś, co sam zrobił

Dodano: 28.11.2022 9:06 | 27 odsłon | 0 komentarzy


Cwany Microsoft zarzuca PlayStation coś, co sam zrobił

Wciąż trwają przepychanki między Microsoftem i PlayStation w sprawie Activision Blizzard. Na jaw wychodzą nowe fakty, które pokazują, że Amerykanie wcale nie są tak otwarci, na jakich się malują.

.

Wydawałoby się, że maluje się z tego jasny obraz. Microsoft jest tym otwartym, który myśli o dobru graczy, a Sony zamyka się na własnych platformach i chce czerpać z nich jak największe zyski. Rzecz w tym, że wcale tak nie jest, a przynajmniej nie według PlayStation. Xbox zarzuca rywalowi coś, co sam robi.

PlayStation Plus na konsolach Xbox?

Okazuje się, że PlayStation również zaproponowało Microsoftowi udostępnienie usługi PS Plus na konsolach Xbox. Myślicie, że otwarci i skupieni na graczach Amerykanie się na to zgodzili? Nic z tych rzeczy. Zrobili dokładnie to samo, co zarzucają swojemu rywalowi, czyli ofertę odrzucili. 

Stanowisko Microsoftu, że dostępność Game Pass na PlayStation byłaby panaceum na szkody wynikające z tej transakcji, wydaje się szczególnie puste, biorąc pod uwagę, że Microsoft nie zezwala na dostępność PlayStation Plus na Xboksie.

-czytamy w dokumencie Sony, złożony w brytyjskim urzędzie CMA.

Nie ma w tym nic dziwnego. Dla każdej ze stron jest to biznes, który ma zarabiać. Ani PlayStation, ani Microsoft nie robią konsol i gier z dobroci serca, aby zapewnić nam rozrywkę. Liczy się kasa. Gdyby na tym nie zarabiały, to dawno wycofałyby się z tego biznesu i skupiły na innych przedsięwzięciach, które przynosiłyby kasę. Dlatego też w ich interesie nie leży udostępnianie konkurencyjnych rozwiązań na swoich konsolach. Pod tym względem żadna ze stron nie jest lepsza od drugiej.

 

Źródło: https:

Wielka wyprzedaż na Black Friday: dożywotnie licencje Microsoft Windows i Microsoft Office w bardzo niskich cenach

Dodano: 25.11.2022 13:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Platforma z kluczami scdkey.com przygotowała nową ofertę promocyjną, która pozwala kupić w niższej cenie oprogramowanie do komputera. Wyprzedaż dotyczy systemów operacyjnych Microsoft Windows 10, Windows 11, a także pakietu Office i występuje w różnych wariantach. Przy użyciu kodu promocyjnego, aktywowanego w czasie składania zamówienia, można uzyskać jeszcze 25% zniżki względem regularnej ceny. Warto również pamiętać, że przy zakupie klucza do Windows 10 można otrzymać bezpłatne uaktualnienie do Windows 11.

Źródło: https:

Microsoft wykorzystał słabość Activision Blizzard. Rozwiąże to sąd

Dodano: 25.11.2022 9:12 | 29 odsłon | 0 komentarzy


Microsoft wykorzystał słabość Activision Blizzard? Rozwiąże to sąd

Problemy Microsoftu zdają się nie kończyć. Firma została pozwana w związku z planowanym przejęciem Activision Blizzard.

Transakcja zakupu Activision Blizzard z każdym dniem wydaje się coraz mniej prawdopodobna. Zaledwie wczoraj (24 listopada) pisałem o , który może utopić całą sprawę, a dzisiaj docierają do nas wieści o kolejnej sprawie, którą będzie musiał rozwiązać sąd. Pozywający twierdzi, że Microsoft wykorzystał słabość Activision Blizzard i wyratował Bobby'ego Koticka.

Microsoft pozwany z powodu Activision Blizzard

Microsoft został pozwany przez firmę Sjunde AP-Fonded, która jest własnością szwedzkiego rządu. Z dokumentu dowiadujemy się, że amerykańska korporacja, przynajmniej według Szwedów, wykorzystała słabość Activision Blizzard. Deweloper trapiony był licznymi skandalami, dzięki czemu cena zakupu była wyjątkowo niska. Dodatkowo w pozwie firmie z Redmond zarzucane jest spiskowanie z szefem Activision Blizzard, czyli Bobbym Kotickiem.

Microsoft świadomie wykorzystał skandal związany z molestowaniem i swoją komercyjną przewagę nad Activision, aby zaoferować Kotickowi sposób na uratowanie własnej skóry. Spiskował z Kotickiem i zarządem, aby pomóc im uniknąć osobistych i zawodowych konsekwencji tego skandalu.

- czytamy w pozwie.

Sprawy broni rzecznik Activision Blizzard. Jego zdaniem umowa jest bardzo korzystna dla firmy, o czym ma świadczyć aż 98 proc. głosów zarządu za sprzedażą. Z kolei Microsoft przekonuje, że transakcja została wynegocjowana w sposób pełni uczciwy i zgodny z obowiązującym prawem. 

 

Źródło: https:

Konsola Microsoft Xbox Series S 512GB

Dodano: 25.11.2022 6:54 | 104 odsłon | 0 komentarzy


Microsoft Xbox Series S - konsola nowej generacji, która pomimo, że jest o 60% mniejsza od swojego większego brata Xbox Series X, posiada komponenty, które gwarantują gaming na najwyższym poziomie. Brak napędu sprawia, że konsola jest w pełni cyfrowa, a dysk SSD NVMe o pojemności 512 GB i architekturze Xbox Velocity nie tylko pomieści Twoje ulubione gry, ale również błyskawicznie je wczyta.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone