sobota, 16 października 2021 r.  Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Wiadomości z tagiem Mobile  RSS
Huawei Nova – nowe smartfony już niedługo. To może być hit!

Dodano: 15.10.2021 16:06 | 4 odsłon | 0 komentarzyHuawei już niedługo zaprezentuje nowego smartfona z rodziny Nova. Dlaczego warto się nim zainteresować? Okazuje się, że jednym z głównych powodów może się okazać ekosystem Huawei Mobile Services (HMS).

W 2016 roku na rynku zadebiutował nowy smartfon. Jeden z wielu, a jednak trochę inny od pozostałych, bo celujący w niszę, której potencjał pozostawał w tamtym czasie w znacznej mierze niewykorzystany. Mowa o Huawei Nova, czyli smartfonie łączącym przystępną cenę urządzenia ze średniej półki cenowej z wrażeniami z używania na miarę flagowca. Wysoka jakość wykonania, świetny wyświetlacz, bardzo dobry aparat – standardowo były to elementy zarezerwowane dla półki premium, a tu można je było mieć na wyciągnięcie ręki. Oczywiście Huawei Nova nie by był pierwszym tego typu „ekskluzywnym średniakiem”, ale z pewnością był jednym z bardziej udanych. Zresztą przełożyło się to na zasłużoną popularność.

Oczywiście pozwalam sobie na tego typu wspominki nie bez powodu. A powód jest banalny: już niedługo na europejskim rynku zadebiutują nowe urządzenia z serii Nova, które, trzymajmy kciuki, będą godnie kontynuowały tradycje swoich poprzedników. Jak na razie producent nie chce zdradzać zbyt dużo na temat nadchodzącej premiery, ale za sprawą mniej lub bardziej oficjalnych źródeł możemy z grubsza przewidzieć, co nas czeka.

No dobra, to czego właściwie możemy się spodziewać?

Huawei Mobile Services – solidny fundament

Jedno jest pewne: nadchodzące smartfony z serii Nova będą kolejnymi już modelami producenta bazującymi na platformie Huawei Mobile Services, czyli w skrócie HMS. Jeszcze niedawno powiedziałbym, że w zasadzie przekreśla to ich szanse na sukces. No bo nie ma co się oszukiwać – początki HMS były dość… burzliwe. Ale to normalne. Każdy system – czy też w tym przypadku cały ekosystem – musi się na starcie zmierzyć z podobnymi problemami. Ale wiecie co? Po dwóch latach można chyba śmiało stwierdzić, że Huawei poradził sobie z nimi całkiem dobrze. Ba, zaryzykuję stwierdzenie, że HMS może być jednym z ważniejszych argumentów za zakupem nowych smartfonów z serii Nova.

Huawei Nova - co zaoferują nowe smartfony?

Bo właśnie: HMS w swojej obecnej formie jest już z nami dwa lata. To dwa lata ciągłego rozwoju i solidnej pracy u podstaw ze strony producenta, by zaoferować użytkownikom dopracowany, kompletny produkt. Mówiąc krótko, HMS dojrzał i stał się solidnym filarem, dzięki któremu smartfony Huawei są dziś atrakcyjnym wyborem praktycznie dla każdego.

Niezależnie od tego, czym mówimy o Androidzie z EMUI, czy o raczkującym Harmony OS, system mobilny Huawei ma nad konkurencją jedną zasadniczą przewagę: to rozwiązanie kompleksowe, zaprojektowane przez Huawei od A do Z. Nie ma tu znanego z urządzeń innych producentów wrażenia rozbicia, gdzie już od pierwszej chwili musimy pracować na aplikacjach różnych dostawców i zostajemy wplątani w kilka odrębnych ekosystemów. Nie, w przypadku urządzeń na bazie platformy HMS wszystkie elementy interfejsu harmonijnie ze sobą współgrają. Nieważne czy włączymy kalendarz, galerię czy sklep z aplikacjami – wszystko wykorzystuje ten sam interfejs i synchronizuje się z wykorzystaniem tego samego konta Huawei. To pod wieloma względami bardzo wygodne, szczególnie że wszystkie przydatne narzędzia znajdziemy na smartfonie w zasadzie zaraz po wyciągnięciu go z pudełka. Wystarczy wcisnąć przycisk zasilania i zacząć z niego korzystać.

Huawei Nova - co zaoferują nowe smartfony?

A jeśli czegoś brakuje? Wtedy wystarczy zajrzeć do sklepu AppGallery. Na całe szczęście minęły już czasy, kiedy świecił pustkami. Dziś znajdziemy w jego ofercie większość popularnych, wykorzystywanych na co dzień aplikacji. Potrzebujemy skutecznej nawigacji? Wystarczy sięgnąć po fabryczne Petal Maps albo AutoMapę. Chcemy posłuchać ulubionej muzyki? Tidal i Deezer są na wyciągnięcie ręki. Poczytać książkę? Jest Legimi. Pracujemy na dokumentach? Do dyspozycji jest cały pakiet aplikacji od Microsoftu. Do czego zmierzam? Że z dużą dozą prawdopodobieństwa prawie wszystkie aplikacje, z których korzystacie na co dzień, można znaleźć w sklepie AppGallery. Ba, są nawet aplikacje większości polskich banków, a więc dla wielu osób decydujące kryterium o być albo nie być danego systemu.

Takie kompleksowe podejście i sukcesywna praca w celu wyeliminowania najważniejszych wad platformy procentują. Ze smartfonów wyposażonych w HMS korzysta się dziś naprawdę wygodnie i jestem pewien, że nowe Novy bynajmniej nie będą tutaj wyjątkiem. Tym bardziej, że przecież nie wspomniałem o całym ekosystemie inteligentnych urządzeń i akcesoriów, takich jak zegarki Huawei Watch, słuchawki FreeBuds czy laptopy z rodziny MateBook, które ze smartfonami chińskiego producenta doskonale współpracują. Już samo to może się okazać istotnym atutem na korzyść nadchodzących urządzeń, szczególnie dla osób, które szukają alternatywy dla Androida w jego tradycyjnym wydaniu.

Doskonały aparat? To niemal pewne

Podejrzewamy jednak, że platforma HMS nie będzie jedynym asem w rękawie nadchodzących smartfonów. Urządzenia z serii Nova od zawsze znane były z bardzo dobrych jak na swój segment cenowy aparatów fotograficznych. Jest to zresztą pole, na którym Huawei do dziś jest jednym z niekwestionowanych liderów. W szczególności urządzenia z flagowych serii P i Mate na każdym kroku przesuwają granice tego, co możliwe w świecie mobilnej fotografii. 


Oczywiście po smartfonach z serii Nova nie spodziewamy się porównywalnej rewolucji, ale kto wie? Miło by było. Na pewno oczekujemy świetnych smartfonów fotograficznych, które pełnymi garściami będą czerpały z dorobku wypracowanego przy okazji swoich droższych krewnych.

Tak czy inaczej jedno jest pewne – na nowe smartfony z serii Huawei Nova czekać zdecydowanie warto. Na całe szczęście do premiery dużo czasu nie zostało. Urządzenia mają być oficjalnie zaprezentowane 21 października 2021, a więc już w najbliższy piątek. 

Artykuł powstał we współpracy z firmą Huawei

Źródło: https:

Huawei pokazuje trzy kluczowe trendy, które napędzą rozwój 5G

Dodano: 14.10.2021 16:16 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Huawei rozwój 5G trzy kluczowe trendy

Huawei podczas tegorocznej edycji Global Mobile Broadband Forum przedstawił trzy kluczowe obszary rynkowe, które będą napędzać kolejny etap rozwoju technologii 5G. To usługi rzeczywistości rozszerzonej, rozwój B2B oraz projekty niskoemisyjne.

Na całym świecie działa obecnie 176 komercyjnych sieci 5G, które obsługują ponad 500 milionów abonentów. Średnia prędkość pobierania danych w tych sieciach jest około 10 razy większa niż w sieciach 4G, a to przyczyniło się w sektorze konsumenckim do szerszej adaptacji aplikacji korzystających z technologii VR (virtual reality, wirtualna rzeczywistość) czy transmisji 360º. W sektorze przedsiębiorstw na całym świecie istnieje już 10 tysięcy projektów badających zastosowania sieci 5G dla biznesu (5GtoB). Zastosowania 5G w branżach takich jak produkcja, górnictwo i porty przeszły już testy i są powielane na skalę przemysłową.

W ciągu zaledwie pięciu lat od pierwszego komercyjnego wdrożenia, 5G zapewniło konsumentom znaczną poprawę w zakresie doświadczeń mobilnych i już teraz zaczyna wzmacniać pozycję różnych gałęzi przemysłu na całym świecie. Postęp był znacznie szybszy niż się spodziewaliśmy, zwłaszcza jeśli chodzi o bazę abonentów, zasięg sieci i samą liczbę nadajników 5G na rynku.

– powiedział Ken Hu, rotacyjny prezes Huawei 

Przedstawiciel firmy Huawei uważa, że przed nami są znacznie poważniejsze zmiany, których przedsmak cała branża ICT (information and communication technologies, technologie informacyjno-telekomunikacyjne) miała w trakcie pandemii. Chodzi o masowe przejścia na pracę zdalną i przyspieszoną cyfryzację. Sprawiły one, że technologie chmurowe, rozwój sztucznej inteligencji (AI) oraz nacisk na ekologię stały się biznesowymi must have. Firmy i organizacje muszą więc skupić się na trzech obszarach rozwoju, jeśli chcą być gotowe na nadchodzące wyzwania.

1. Rozszerzona rzeczywistość (XR)

Pierwszym z tych obszarów jest rozszerzona rzeczywistość (XR). Jej rozwój wymaga od firm odpowiedniego przygotowania sieci, urządzeń oraz tworzonych usług. Aby obsługiwać płynne doświadczenie XR oparte na chmurze, sieci muszą zapewnić prędkość pobierania większą niż 4,6 Gbit/s z opóźnieniami nie większymi niż 10 milisekund

Aby osiągnąć ten stan musimy wprowadzić ulepszenia zarówno w zestawach słuchawkowych, jak i tworzonych usługach. W przypadku zestawów słuchawkowych, ludzie chcą urządzeń, które są mniejsze, lżejsze i bardziej przystępne cenowo.

– przekonywał Ken Hu

Rotacyjny prezes firmy Huawei wezwał także całą branżę ICT do zapewnienia platform chmurowych i narzędzi, które uproszczą sam rozwój treści, co cały czas dla wielu organizacji bywa trudne i kosztowne.

2. Usługi dla biznesu (B2B)

Drugi z kluczowych dla rozwoju 5G obszarów to udoskonalanie sieci i rozwój nowych usług dla biznesu. Silna sieć jest kluczem do zastosowań 5G między innymi w przemyśle. Scenariusze przemysłowe są o wiele bardziej złożone niż konsumenckie, dlatego obsługa i konserwacja sieci może być prawdziwym wyzwaniem. Aby w tym pomóc, Huawei opracowuje autonomiczne sieci, które wdrażają inteligencję maszynową do wszystkich obszarów działania sieci 5G, od planowania i budowy do konserwacji i optymalizacji.

Cyfrowa transformacja wymaga również dywersyfikacji. Oprócz zapewnienia łączności, operatorzy powinni dziś pełnić także rolę dostawców usług w chmurze czy integratorów systemów, a przy tym konsekwentnie rozwijać wymagane zdolności. Aby umożliwić szersze przyjęcie 5G w przemyśle, ważne jest również opracowanie branżowych standardów telekomunikacyjnych. W Chinach operatorzy, wraz ze swoimi partnerami biznesowymi, rozpoczęli prace nad standardami umożliwiającymi zastosowanie 5G w takich branżach, jak górnictwo węglowe, hutnictwo i energetyka, co przyczyniło się do zwiększenia wdrożeń w tych sektorach.

3. Działania proekologiczne

Rozwój 5G będzie wymagał, według Kena Hu, aby cała branża ICT przygotowała się na działania proekologiczne. Jak podało Światowego Forum Ekonomiczne, do 2030 roku technologia cyfrowa może pomóc w zmniejszeniu globalnej emisji dwutlenku węgla o co najmniej 15%.

Z jednej strony mamy dziś wielką szansę pomóc wszystkim gałęziom przemysłu w ograniczeniu emisji i zwiększeniu wydajności energetycznej dzięki technologii cyfrowej. Z drugiej strony, musimy zdawać sobie sprawę, że nasza branża generuje największy ślad węglowy i musimy podjąć kroki, aby to zmienić. Obecnie Huawei wykorzystuje nowe materiały i algorytmy, aby obniżyć zużycie energii przez nasze produkty, a także przebudowuje swoje siedziby i optymalizuje zarządzanie energią w centrach danych w celu zwiększenia wydajności.

– podsumował Ken Hu

 
 

Źródło: https:

T-Mobile: tańsze Xiaomi w Happy Fridays, odbierz do 40% rabatu

Dodano: 14.10.2021 14:21 | 5 odsłon | 0 komentarzy


T-Mobile: tańsze Xiaomi w Happy Fridays, odbierz do 40% rabatu

W najnowszej odsłonie akcji Happy Fridays T-Mobile oferuje taniej sprzęt Xiaomi. Na wybrane urządzenia tej marki można uzyskać nawet 40% rabatu. Klienci indywidualni T-Mobile mogą skorzystać z prezentu w dniach 15-19 października poprzez aplikację lub SMS.

Xiaomi to nie tylko producent smartfonów, ale także urządzeń smart home, multimedialnych, akcesoriów czy po prostu różnych gadżetów dla entuzjastów technologii.  Takie też urządzenia można dostać taniej, korzystając z dzisiejszej propozycji T-Mobile z okazji Happy Fridays. Magentowy operator proponuje swoim klientom kod zniżkowy na wybrane urządzenia i akcesoria Xiaomi, dzięki któremu będą oni mogli zakupić je nawet o 40% taniej.

 

W ofercie promocyjnej znaleźć można technologiczne rarytasy, takie jak projektor multimedialny Xiaomi Mi Smart Projector 2 Pro, który chętni kupią taniej ze zniżką aż o 1000 zł. Praktycznym sprzętem dla wielu osób może okazać się 27-calowy monitor Xiaomi Mi Desktop 27, przeceniony dla klientów T-Mobile z 899 zł do 749 zł. Dokładną listę pozycji dostępnych w Happy Fridays ze zniżką można znaleźć w tabelce poniżej.

T-Mobile: tańsze Xiaomi w Happy Fridays, odbierz do 40% rabatu

Jak odebrać kod na tańsze Xiaomi w Happy Fridays?

W tej odsłonie Happy Fridays bonus można odebrać od 15 aż do 19 października do końca dnia. Na sam wybór gadżetu klienci otrzymają przy tym kilka dodatkowych dni – rabat mogą zrealizować do 23 października włącznie. 

Prezent dostępny jest w aplikacji „Mój T-Mobile” – po zalogowaniu na swoje konto użytkownik zostanie przeniesiony na specjalną stronę internetową, gdzie będzie mógł dokonać zakupu wybranego sprzętu. Urządzenia będzie można nabyć także podczas wizyty w salonie Mi Store, gdzie wystarczy podać sprzedawcy kod rabatowy. Można również go otrzymać, wysyłając wiadomość SMS na numer 80800 o treści „HF”.

Promocja obejmuje klientów oferty MIX (Frii Mix), na kartę (GO!, Frii, Hot, Nowy Tak Tak lub Happy) oraz tych posiadających abonament w T-Mobile (T, T DATA, Rodzina).

 
 

Źródło: https:

T-Mobile na Halloween to pierwsze raty za smartfon za darmo

Dodano: 13.10.2021 16:30 | 4 odsłon | 0 komentarzy


T-Mobile Halloween 6 rat za darmo

T-Mobile przygotował strasznie dobry deal z okazji zbliżającego się Halloween. Klienci indywidualni magentowego operatora, którzy kupią wybrany telefon w taryfie M+, L+ i XL+, otrzymają 6 początkowych rat całkowicie za darmo.

„Cukierek albo psikus!” – taki wybór zwykle dają napotykanym osobom dzieci obchodzące Halloween. T-Mobile ma na ten czas inną propozycję. W najnowszej promocji nowi klienci magentowego operatora, a także osoby przedłużające umowę, kupując wybrany smartfon w taryfie M+, L+ lub XL+, przy niezmienionej opłacie na start za 6 rat nie zapłacą ani złotówki. Jeśli ktoś zdecyduje się na taryfę M, również może liczyć na darmowe raty.

 
 

Jak podaje magentowy operator, promocją zostało objętych większość urządzeń dostępnych w ofercie T-Mobile. Warunkiem skorzystania z oferty promocyjnej jest zawarcie umowy w oparciu o warunki oferty promocyjnej „T-Mobile na 24 miesiące z urządzeniem na ratyna 36 miesięcy 6x0. Korzyści dla domu.”. „6x0” oznacza, że 6 rat za urządzenie wynosić będzie 0 zł. Rabat nie dotyczy pierwszej raty za urządzenie. Promocja dotyczy umowy na 24 miesiące i 37 rat za urządzenie. Więcej szczegółów w regulaminach:

 • ,
 • ,
 • ,
 • ,

a także .

Hallooweenowa promocja potrwa do 12 listopada 2021 roku.

T-Mobile Halloween raty za darmo baner

Ale to jeszcze nie wszystko. W ramach oferty głosowej klienci mogą liczyć nawet na 200 GB Internetu i, w zależności od wybranej taryfy, nawet do 2 lat rozrywki uwolnionej w prezencie od T-Mobile. Nie ma więc obawy o zużyte gigabajty, a do tego można co miesiąc bezpłatnie zmieniać platformy rozrywkowe, wśród których znajdują się: HBO GO, Tidal Premium, Legimi, Polsat Box Go (Premium, Sport, Filmy i Seriale, Newsy i Rozrywka, Dzieci) i Eleven Sports.

Z oferty skorzystać można zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online i u konsultantów T-Mobile. Trzeba jednak pamiętać, że jest ona ograniczona czasowo – klienci skorzystaz niej mogą do 12 listopada tego roku.

 
 

Źródło: https:

W T-Mobile te smartfony były najpopularniejsze w 3Q2021

Dodano: 13.10.2021 15:35 | 13 odsłon | 0 komentarzy


T-Mobile najpopularniejsze smartfony 3Q2021

T-Mobile opublikował zestawienie smartfonów, które najlepiej się sprzedawały u magentowego operatora w trzecim kwartale 2021 roku. Na podium w różnych kategoriach znalazły się produkty trzech firm: Apple'a, Oppo, Samsunga i Xiaomi.

30 września skończył się kolejny kwartał, który pokazał, że Polacy coraz chętniej sięgają po smartfony 5G. To technologia przyszłości, dlatego taki stan rzeczy nie powinien nikogo dziwić. W T-Mobile udział smartfonów 5G w wynikach sprzedaży za trzeci kwartał tego roku sięgnął 30%.

 
 

A które smartfony były najpopularniejsze wśród klientów magentowego operatora?

TOP3 smartfonów 5G

Najlepiej sprzedające się smartfony z segmentu premium:

 1. ,
 2. ,
 3. ).

Półkę niżej serca klientów T-Mobile zdobyły następujące modele:

 1. ),
 2. (5G),
 3. (5G).

Największą popularnością w średnim segmencie cieszyły się te urządzenia:

 1. ,
 2. ),
 3. .

Tak z kolei prezentowało się TOP3 budżetowych telefonów:

 1. ,
 2. ,
 3. .

W wyższych kategoriach cenowych zdecydowanie największą popularnością cieszyły się smartfony 5G firm AppleSamsung, a wśród nich królowały dwa flagowce, czyli iPhone 12 Pro oraz Samsung Galaxy S21. Natomiast na niższej półce na podium, poza Samsungiem, który wygrał zestawienie w kategorii średniopółkowej, a także tej budżetowej, stanęły również firmy Oppo oraz Xiaomi.

Sprzedaż smartfonów 5G ewidentnie rośnie w siłę, ale urządzenia w technologii 4G wciąż mają się bardzo dobrze. I to właśnie takie urządzenia dominują w ogólnym zestawieniu TOP5 najlepiej sprzedających się smartfonów w T-Mobile w trzecim kwartale 2021 roku.

TOP5 smartfonów (5G/4G)

 1. ),
 2. ,
 3. ,
 4. 3/32 GB,
 5. .

W ogólnym zestawieniu najpopularniejszymi smartfonami w T-Mobile okazały się dwa modele Redmi, czyli submarki należącej do Xiaomi. Urządzenia te charakteryzują się niezłym wyposażeniem oraz atrakcyjną ceną. Na podium znalazł się też jeden produkt Samsunga.

 
 

Źródło: https:

T-Mobile liderem wrześniowego rankingu internetu mobilnego w Polsce

Dodano: 12.10.2021 20:33 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Serwis efbenchmark.eu przygotował wrześniowy ranking operatorów komórkowych w Polsce. Sieć T-Mobile została liderem średniej szybkości pobierania danych oraz najniższej wartości pingu. Orange zwyciężył w kategorii prędkości przesyłania danych.

Źródło: https:

RFBenchmark: T-Mobile i Orange na prowadzeniu w rankingu internetu (wrzesień 2021)

Dodano: 11.10.2021 11:03 | 5 odsłon | 0 komentarzy


RFBenchmark: T-Mobile i na prowadzeniu w rankingu internetu (wrzesień 2021)

RFBenchmark opublikował nowy raport szybkości internetu mobilnego w Polsce – tym razem podsumowujący wrzesień 2021 r. Jak zazwyczaj triumfy święci T-Mobile, przebudził się też Orange, który wcześniej w jednej z kategorii przegrywał z Playem.

Wrześniowy ranking RFBenchmark został przygotowany na podstawie 288 108 pomiarów. Po raz pierwszy od dwóch miesięcy liczba wykonanych testów znacząco wzrosło – dla porównania w sierpniu liczba testów w RFBenchmark była mniejsza o blisko 80 tysięcy. To dość zaskakujące, bo większego ruchu mobilnego należało się spodziewać w wakacje, a nie po nich.

We wrześniu użytkownicy aplikacji RFBenchmark przeprowadzili w LTE 94,87% pomiarów, a z wykorzystaniem 3G – około 5,23%. Najczęściej korzystali w tym czasie z zasięgu Play (33,7%) i Orange (32,8%) i Play. Mniej popularnymi operatorami są Plus (18,6%) i T-Mobile (14,9%).

 

Średnia szybkość pobierania danych: T-Mobile

T-Mobile niezmiennie okupuje pierwsze miejsca w rankingach RFBenchmark. Także we wrześniu zajął on pierwsze miejsce w klasyfikacji średniej szybkości pobierania danych. Osiągnięty rezultat 45,9 Mb/s jest wyższy o 0,5 Mb/s w porównaniu do sierpniowych wyników. 

Orange, które zajęło drugą pozycję w tabeli, także odnotowało lepszy rezultat niż w ubiegłym miesiącu. Tym razem operator osiągnął 42 Mb/s. Z kolei spory spadek wyników zanotował Play (z 37,8 Mb/s w sierpniu do 35,8 Mb/s we wrześniu) i Plus (z 30,5 Mb/s do 29,2 Mb/s).

 

Średnia szybkość wysyłania danych: Orange

W tej kategorii w pomiarach RFBenchmark w ostatnich rankingach rządził głównie Play.  Po raz ostatni na pierwszym miejscu Orange był w lutym 2021 r, a w czerwcu zdarzyło się nawet, że operator został sklasyfikowany na ostatniej pozycji. 

Teraz jednak Orange wraca na najwyższe miejsce na podium. Pozwolił na to wynik 18,7 Mb/s. Wiceliderem został Play (18,3 Mb/s), a tym razem w dolnej połowie zestawienia znalazł się T-Mobile (16,9 Mb/s) i Plus (16,6 Mb/s).

Najniższa wartość ping: T-Mobile

Bez niespodzianek obyło się w kategorii dotyczącej najniższej wartości ping. Tutaj na czele utrzymał się T-Mobile (30,1 ms), a tuż za nim uplasowało się Orange (30,5 ms). 

Na trzecim miejscu znalazł się Play (33,3 Mb/s), a zestawienie zamknął Plus (39,5 ms).

4G LTE
Dostawca Pobieranie Wysyłanie Ping Liczba testów
T-Mobile 45,9 Mbps 16,9 Mbps 30,1 ms 40844
Orange 42,0 Mbps 18,7 Mbps 30,5 ms 89150
Play 35,8 Mbps 18,3 Mbps 33,3 ms 93584
Plus 29,2 Mbps 16,6 Mbps 39,5 ms 49759


 
 

Źródło: https:

ZUO Mobile podsumowuje pierwszą połowę roku Mobile Vikings

Dodano: 08.10.2021 15:39 | 6 odsłon | 0 komentarzy


ZUO Mobile podsumowuje pierwszą połowę roku Mobile Vikings

Wirtualny operator Mobile Vikings podsumował swoją działalność w pierwszej połowie roku. Jak to ma już w zwyczaju, swoje dokonania przedstawił nie w formie suchych tabel z liczbami, lecz w filmowym żarcie – tym razem jest raport dla zarządu w siedzibie ZUO Mobile.

ZUO Mobile to inaczej skrót od Zniewalającego Umowami Operatora – w taki sposób Vikingowie określają każdą dużą sieć komórkową, dla której są konkurencją. Od nich Mobile Vikings starają się odróżnić przede wszystkim modelem działania i wizerunkowo – nie mają salonów sprzedaży, nie wydają środków na reklamy, nie angażują gwiazd i celebrytów do promocji swojej oferty, stawiają za to na aspekt społecznościowy i nietypowe akcje wsparcia i pomocy potrzebującym. 

 

Takie podejście zdaniem operatora opłaciło się, ponieważ Mobile Vikings ma już ponad 75 tysięcy klientów (gdzie inaczej pada już nawet 80 tys.). Choć to nie jest rekordowa liczba wśród MVNO, warto zauważyć, że Mobile Vikings z roku na rok powoli zyskuje nowych klientów, mniej ich tracąc. W grudniu 2020 operator podawał, że ma 60 tys. aktywnych kart SIM, a z kolei w 3Q2021 wskazuje, że Vikingowie uzyskali w trzecim kwartale bieżącego roku 3127 użytkowników netto.

Swój raport podsumowujący pierwsze półrocze Mobile Vikings ujął w formę zabawnego wideo, na którym ZUO Mobile raportuje swojemu zarządowi o dokonaniach sieci. Poza zdobyciem nowych klientów Vikingowie przypominają o wprowadzonych w minionych miesiącach ofertach dla swoich użytkowników, a także o akcjach specjalnych, jak rozdawanie balonów na Blue Monday, warsztaty z motania zioła, konkursie vioskary, inicjatywie krwiodawstwa, a także bardzo przydatnej akcji Jerzyki 2.0, podczas której rozdawane były budki dla jerzyków – pożytecznych ptaszków, dzięki którym komary stają się mniej dotkliwe. 

ZUO Mobile podsumowuje pierwszą połowę roku Mobile Vikings

Mobile Vikings przedstawił także wykres, na którym widać, jak operator pozyskiwał klientów od początku 2019 roku. W wideo i prezentacji na stronie operatora zabrakło co prawda jakichkolwiek danych finansowych i innych szczegółów związanych z działaniem sieci, ale doceniamy pomysłowość Vikingów i ich nietypowe podejście do biznesu.

 
 

Źródło: https:

T-Mobile przeciwko hejtowi i trollom. Rusza akcja „Na Wygranej Pozycji”

Dodano: 07.10.2021 18:48 | 9 odsłon | 0 komentarzy


T-Mobile przeciwko hejtowi i trollom. Rusza akcja „Na Wygranej Pozycji”

T-Mobile rusza z akcją skierowaną do dzieci i nastolatków – „Na Wygranej Pozycji”. Zamierza w niej edukować młodych ludzi w sprawach dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Pierwsze spotkanie na żywo odbędzie się już dziś, 7 października.

Czterech młodych influencerów, cztery spotkania na żywo i cztery przygotowane specjalne dla operatora materiały wideo poruszające ważne tematy dotyczące bezpieczeństwa w sieci, a do tego platforma www.nawygranejpozycji.pl. Tak w skrócie wygląda najnowsza inicjatywa edukacyjna T-Mobile skierowana do dzieci i nastolatków.

Generacja Z nie wyobraża sobie życia bez telefonu i nie ma problemu z korzystaniem z technologii. Cyfrowe wykluczenie to jednak nie tylko brak umiejętności, ale także brak świadomości zagrożeń płynących z bycia online. Wielu młodych ludzi cierpi z powodu internetowego hejtu czy obniżonej samoakceptacji wynikającej z porównywania się do nierealnych wzorców piękna pokazywanych w social mediach

 – przekonuje do swojej akcji T-Mobile.


T-Mobile zamierza uświadamiać młodych ludzi, uczulając ich na zagrożenia, jakie wiążą się z korzystaniem z sieci. Operator zamierza także pokazać, jak wiele pozytywów się z nią wiąże i namawiać do korzystania z niej z głową.

 

W najnowszej inicjatywie „Na Wygranej Pozycji” T-Mobile chce mówić w języku atrakcyjnym dla młodej grupy docelowej. Dlatego też do swojej akcji zaangażował czwórkę młodych influencerów, którzy swoje kariery budują w internecie. Wybrani twórcy będą opowiadać o swoich doświadczeniach związanych z hejtem, samoakceptacją, ochroną prywatności i bezpieczeństwem. 

Do współpracy zaproszono czterech zasięgowych influencerów: Zuzę Borucką, Haaipapi, Colorowego oraz Wicia.

W każdy czwartek o godzinie 20:00 wybrany influencer weźmie udział w spotkaniu live, podczas którego uczestnicy będą mogli zadawać pytania na czacie. Na początku spotkania zostanie zaprezentowany materiał wideo, który będzie inspiracją do wspólnej dyskusji. 

Inicjatywę rozpocznie Colorowyy, czyli Patryk Zapała, który poruszy temat reagowania na negatywne komentarze oraz ochrony swojej prywatności w social mediach. 

Akcja rozpoczyna się 7 października, a ostatnie spotkanie odbędzie się 28 października. Wszystkie materiały oraz spotkanie live dostępne są na stronie .

 
 

Źródło: https:

Sztuczna inteligencja dokończyła X Symfonię Beethovena

Dodano: 07.10.2021 14:41 | 8 odsłon | 0 komentarzy


T-Mobile sztuczna inteligencja X Symfonia Beethovena

Międzynarodowy zespół ekspertów od muzyki i AI, powołany przez Deutsche Telekom, postanowił sprawdzić, czy algorytmy sztucznej inteligencji są na tyle twórcze, by zająć się sztuką. Efekty w postaci dokończonej X Symfonii Beethovena usłyszymy już 9 października tego roku.

X Symfonia to dzieło, nad którym prace Ludwig van Beethoven rozpoczął równolegle ze znaną wszystkim IX Symfonią, czyli tak zwaną „Odą do Radości”, na zlecenie brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Filharmonicznego. Z powodu podupadającego zdrowia, kompozytor szybko przerwał jednak prace nad utworem, pozostawiając po nim jedynie kilka szkiców oraz notatek. Od tego czasu wielu muzykologów i kompozytorów próbowało na ich podstawie odtworzyć lub napisać na nowo fragmenty symfonii. Najsłynniejszą próbę dokończenia działa podjął pod koniec lat 80. Brytyjczyk Barry Cooper, jednak jak sam przyznał, efekty nie były zadowalające.

Już w najbliższą sobotę będziemy mieli okazję przekonać się, czy zadanie dokończenia X Symfonii udało się sztucznej inteligencji. Światowa premiera utworu odbędzie się na żywo w Telekom Forum w Bonn, 9 października 2021 roku.

Rok przed obchodami 250-lecia urodzin Beethovena, w hołdzie dla twórczości wielkiego kompozytora, zespół specjalistów powołany przez Deutsche Telekom, rozpoczął pracę nad kolejną próbą, tym razem wykorzystując algorytmy sztucznej inteligencji. Grupa ekspertów pod kierownictwem dr Matthiasa Roedera, dyrektora zarządzającego Karajan Institute, opracowała Beethoven AI – sztuczną inteligencję, „zasilaną” stylem Beethovena, notatkami i szkicami, dziełami kompozytorów, których sam ostatni z wiedeńskich klasyków nazywał swoimi inspiracjami. Pierwsze publiczne wykonanie krótkiego fragmentu „nowej” X Symfonii miało miejsce w Bonn, rodzinnym mieście kompozytora, w Roku Beethovenowskim 2020.

Nieco ponad rok po tym wydarzeniu zespół ogłosił, że jest gotowy, by zaprezentować światu efekty pracy „Beethoven AI”. Kompozycję, przygotowaną na podstawie notacji nutowej przez austriackiego kompozytora Walterwa Werzowa, wykona Beethoven Orchestra z Bonn z solistą Camreonem Carpenterem, pod batutą dyrygenta Dirka Kaftana.

Światowa premiera na żywo

Pierwsze wykonanie dokończonej X Symfonii Beethovena będzie transmitowane na żywo. W Polsce premierę będzie można oglądać za pośrednictwem serwisu Onet.

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone