wtorek, 21 marca 2023 r.  Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Wiadomości z tagiem Mobile  RSS
Smartfon nagle wybuchł. Realme odrzuca reklamację, T-Mobile chce pomóc

Dodano: 20.03.2023 17:35 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Smartfon nagle wybuchł. Realme odrzuca reklamację, T-Mobile chce pomóc

Pani Karolina kupiła w T-Mobile smartfon Realme 8. Ten pewnego razu zapalił się i wybuchł. Jest ciąg dalszy historii oraz nadzieja, że wszystko skończy się pozytywnie.

Tłusty czwartek i zniszczony smartfon

Tegoroczny tłusty czwartek nie rozpoczął się zbyt dobrze dla pani Karoliny. Jej smartfon, , leżał sobie na kuchennym blacie i w pewnym momencie z urządzenia zaczął uchodzić dym, po czym się zapalił i iskry leciały. Incydent ten sprawił, że z telefonu zostały zwęglone szczątki, które nie nadawały się już do dalszego użytku.

Pani Karolina poszła ze spalonym smartfonem do salonu sieci T-Mobile (Realme 8 był kupiony u magentowego operatora) i złożyła reklamację. Tam nie obyło się bez małego zamieszania, ale zgłoszenie w końcu zostało przyjęte. Historię tę opisaliśmy w podlinkowanej poniżej wiadomości.

 

Reklamacja została odrzucona

Pani Karolina po miesiącu od lutowego wydarzenia otrzymała odpowiedź na swoją reklamację. Jak się okazało, ta została odrzucona. Właścicielka smartfonu dowiedziała się od pracowniczki salonu T-Mobile, że wybuchu telefonu nie obejmuje gwarancja. Należy do tego jeszcze dodać, że spalony smartfon trafił do firmy CTDI Poland Sp. z o.o., czyli autoryzowanego serwisu między innymi urządzeń marki Realme. Telefon został odesłany do salonu T-Mobile, skąd pani Karolina miała go sobie odebrać.

Spalony Realme 8 przód

Postanowiłem, że przyjrzę się sprawie nieco bliżej, by pokazać naszym Czytelnikom ciąg dalszy tłustoczwartkowej historii. W tym celu wysłałem swoje pytania do T-Mobile Polska, jako sprzedawcy pechowego smartfonu, a także do Realme Polska, czyli przedstawiciela producenta.

Najbardziej mi zależało na odpowiedzi od firmy Realme. Reklamacja została złożona z tytułu gwarancji, więc to właśnie ta firma reklamację odrzuciła (jako gwarant). Taka decyzja została podjęta na podstawie ekspertyzy wykonanej w autoryzowanym serwisie. Jak się dowiedziałem nieoficjalnie, serwis stwierdził, że Realme 8 zapalił się z winy użytkowniczki. Przedstawiciel firmy Realme poinformował mnie, że prawdopodobnie doszło do wygięcia urządzenia lub jego upadku, co mogło spowodować uszkodzenie baterii. Pani Karolina zaprzeczyła jednak, by cokolwiek złego się działo z tym telefonem wcześniej. Czyli mamy słowo przeciwko słowu, jak zauważył przedstawiciel firmy Realme.

Telefon ani nie upadł, ani nie został wygięty. Był użytkowany przez osobę dorosłą. Ale tak jak Pan piszę, słowo przeciwko słowu. Nie mam nawet pojęcia jak mogę to udowodnić, że wina za to co się wydarzyło nie leży po mojej stronie.

– napisała pani Karolina w odpowiedzi na powyższe "rewelacje"

Przedstawiciel Realme obiecał, że otrzymam oficjalne stanowisko firmy w tej sprawie. Gdy tylko je otrzymam, podzielę się nim z Czytelnikami TELEPOLIS.PL.

T-Mobile nie zostawi pani Karoliny samej sobie

Otrzymałem za to oficjalną odpowiedź od T-Mobile Polska. Magentowy operator obiecuje, że nie zostawi pani Karoliny samej sobie.

Zgodnie z procedurą gwarancyjną przekazaliśmy telefon do autoryzowanego serwisu, który dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym i może zweryfikować sprawę. Ekspertyza wykazała, że poza uszkodzeniami wskazanymi w zgłoszeniu, smartfon posiada ślady wygięcia, które prawdopodobnie przyczyniło się do uszkodzenia ogniwa. Jako że gwarancja nie obejmuje skutków uszkodzeń mechanicznych, roszczenie gwarancyjne zostało odrzucone.


W T-Mobile przykładamy największą wagę do jakości obsługi oraz satysfakcji klienta i każdy przypadek traktujemy indywidualnie. 
W wyżej wymienionej sprawie skontaktujemy się z klientką telefonicznie i postaramy się zaproponować rozwiązanie, które będzie dla niej satysfakcjonujące.

– napisało Biuro Prasowe T-Mobile Polska

Pozostaje mieć nadzieję, że T-Mobile Polska stanie na wysokości zadania, które sam sobie postawił, i sprawa zakończy się w sposób satysfakcjonujący dla pani Karoliny.

 
 

Źródło: https:

Lajt Mobile wprowadza Wi-Fi Calling. Jest też VoLTE

Dodano: 17.03.2023 16:32 | 31 odsłon | 0 komentarzy


Do grona małych operatorów, oferujących Wi-Fi Calling, oficjalnie dołączył Lajt Mobile. W sieci można też korzystać z VoLTE.

Chociaż u dużych operatorów WiFi Calling i VoLTE są już dostępne od dawna, mniejsze sieci MVNO wprowadzają je z opóźnieniem. Teraz do tego grona dołączył Lajt Mobile, wirtualny operator korzystający z infrastruktury sieci Plus.

Słaby zasięg? Rozwiązaliśmy ten problem raz na zawsze. Uruchomiliśmy darmową usługę WiFi Calling dla wszystkich naszych klientów. Od teraz każdy, kto do tej pory miewał problemy z zasięgiem będzie mógł cieszyć się najlepszą jakością połączeń po połączeniu do Wi-Fi

– poinformował Lajt Mobile na Facebooku.

Dzięki Wi-Fi Calling użytkownicy Lajt Mobile będą mogli dzwonić przez Wi-Fi bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji czy komunikatorów. Jest to usługa dzięki której poprzez sieć Wi-Fi można również wysyłać SMS-y i MMS-y.

Usługa działa na całym świecie, więc przyda się podczas wyjazdów zagranicznych, a rozmowy wykonywane przez WiFi Calling są rozliczane tak, jakby odbywały się wewnątrz sieci w Polsce.

Aktywacja Wi-Fi Calling oznacza jednoczesne włączenie usługi VoLTE, która jest niezbędna do działania usługi Wi-Fi Calling.

Kody do uruchomienia usług w Lajt Mobile:

  • kod *101*11*1327# – aktywacja Wi-Fi Calling i VoLTE,
  • kod *101*00*1327# – dezaktywacja Wi-Fi Calling, VoLTE.

Żeby korzystać z Wi-Fi Calling i VoLTE, trzeba mieć odpowiedni smartfon, zgodny z tymi standardami. W telefonie musi być też włączona odpowiednia funkcja rozmów przez Wi-Fi Calling i VoLTE – w tym celu trzeba zajrzeć do ustawień kart SIM w smartfonie lub ogólnie sieci (zalety od modelu telefonu).

Usługa jest darmowa i przysługuje wszystkim klientom Lajt Mobile w ramach planu taryfowego, a osoby, które dzwonią lub odbierają połączenia od użytkownika tej sieci, nie muszą mieć aktywnej usługi Wi-Fi Calling. 

Więcej szczegółów w regulaminie

 
 

Źródło: https:

Używane iPhone'y to świetny interes. Policzyli zyski

Dodano: 16.03.2023 18:46 | 28 odsłon | 0 komentarzy


Używane iPhone'y to świetny interes. Policzyli zyski

Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie kończy twój iPhone, kiedy zostaje odebrany przez Apple'a lub operatora? Prawdopodobnie ktoś kupi go ponownie, tyle że w lepszym stanie i oczywiście drożej.

 

 

Joanna Stern, dziennikarka „Wall Street Journal”, ustaliła co dzieje się z telefonami, kiedy trafią ponownie do operatora lub zostaną zwrócone np. w akcji wymień stare na nowe. Udało jej się prześledzić los iPhone'a 11 odebranego od użytkownika przez operatora. 

Firmą, która pozwoliła na przeprowadzenie śledztwa w sprawie telefonu, była U.S. Mobile Phones lub USMP. Znajdująca się w New Brunswick w stanie New Jersey spółka jest hurtowym dostawcą telefonów refabrykowanych telefonów komórkowych. W 2022 roku wprowadziła na rynek 2,5 miliona odzyskanych smartfonów. Większość z nich stanowiły iPhone'y, choć ich los bywa różny.

Wyczyszczą, dorzucą kabel i sprzedadzą 

Niezależnie od dalszych kroków, na wstępie telefony są oczyszczane z danych znajdujących się w pamięci urządzenia w chwili odkupu. Drugi etap polega na testowaniu, czy urządzenie działa poprawnie. Sprawdzana jest między innymi bateria i jej zużycie. Po serii testów telefon zostaje dokładnie umyty i wzrokowo oceniony pod względem wartości. W końcu, wraz z nowym kablem, trafia do pudełka.

Przy czym, jak podano, na własną rękę firma sprzedaje tylko co trzecie urządzenie. Głównie sprzęt notowany najwyżej, który to trafia do spółki zależnej USMP i kończy na przykład na Amazonie. Resztę egzemplarzy biorą zagraniczni pośrednicy.

Używane telefony coraz popularniejsze

Telefon, którego drogę śledziła dziennikarka, uzyskał w trakcie oceny jakości maksymalną notę. Urządzenie, zakupione przez operatora za kwotę 250 dolarów (ok. 1,1 tys. zł), zostało wysyłane do innego podmiotu USMP – Back in the Box. Należy on do tej samej grupy, ale zajmuje się odsprzedażą iPhone'ów na stronach internetowych. IPhone 11 został ostatecznie sprzedany za 350 dolarów, czyli 1500 zł na Back Market, platformie e-commerce dla urządzeń z drugiej ręki.

Prognozy wskazują, że sprzedaż naprawionych, używanych telefonów będzie się zwiększała z powodu coraz większego zapotrzebowania na niedrogi sprzęt. Z danych IDC, firmy zajmującej się badaniami rynku, wynika, że średni roczny przyrost wolumenu sprzedaży używanych urządzeń w latach 2021-2026 wyniesie około 10,3%.

Źródło: https:

T-Mobile rozdaje nowe bonusy od serca. Sprawdź, co zyskasz

Dodano: 16.03.2023 13:09 | 29 odsłon | 0 komentarzy


T-Mobile rozdaje nowe bonusy od serca. Sprawdź, co zyskasz

T-Mobile Polska uruchomił wraz z partnerami nowe bonusy od serca dla swoich klientów. Wszystkie znajdziesz w aplikacji Mój T-Mobile.

W aplikacji Mój T-Mobile można znaleźć sporo prezentów, które magentowy operator nazywa "bonusami od serca". 16 marca 2023 roku dołączyły do tego zestawu nowe okazje, które mogą się przydać w różnych okolicznościach.

 

Bonusy od serca – co nowego?

Akcja „Bonusy od serca” to zbiór specjalnych ofert, poprzez które chcemy podziękować klientom za to, że są z nami i pokazać, że doceniamy ich każdego dnia. Dlatego przygotowaliśmy dla nich niespodzianki – w końcu nie trzeba specjalnej okazji w kalendarzu, by postawić na zapewniające wygodę rozwiązania czy po prostu sprawić przyjemność – sobie lub swoim bliskim. W najnowszej ofercie coś dla siebie znajdą jednak także ci użytkownicy usług T‑Mobile, którzy potrzebują odpowiedniego pretekstu, by łatwiej podjąć decyzję o zakupie.

– wyjaśnia T-Mobile w komunikacie

Najnowsze bonusy od serca to:

  • Darmowy dostęp do pakietu 6 lekcji języka angielskiego Tutlo. Kod rabatowy uprawnia do darmowego dostępu do 6 lekcji języka angielskiego po uprzedniej rejestracji na stronie hello.tutlo.com/tmobile. Aby skorzystać z promocji, należy do 30 września 2023 roku wykorzystać kod rabatowy na wskazanej stronie. Sam kod można odebrać logując się do aplikacji Mój T-Mobile w dniach od 16 marca do 13 września tego roku. Kod rabatowy nie może być wykorzystany przez Abonenta/Użytkownika który ma lub miał aktywny plan nauki w Tutlo. Szczegóły .
  • 25% rabatu na wszystko w sklepie internetowym born2be.pl. Kod rabatowy uprawnia do obniżenia o 25% ceny wszystkich produktów w koszyku w sklepie internetowym born2be.pl. Kod nie łączy się z innymi kodami rabatowymi i promocjami dostawcy. Można go odebrać logując się do aplikacji Mój T-Mobile w dniach od 16 do 29 marca 2023 roku, w tym okresie trzeba go też wykorzystać na born2be.pl. Więcej informacji o promocji można znaleźć .
  • 25% rabatu w sklepach stacjonarnych SypialniaPlus. Od 16 do 22 marca tego roku w aplikacji Mój T-Mobile czeka kod rabatowy, który uprawnia do obniżenia o 25% ceny regularnej produktów w sklepach stacjonarnych SypialniaPlus, których lista znajduje się .

T-Mobile bonusy od serca SypialniaPlus baner

Listę wszystkich prezentów dostępnych w ramach akcji "Bonusy od serca" można znaleźć .

 
 

Źródło: https:

Mobile Vikings: polecenia lepsze od reklamy

Dodano: 16.03.2023 10:36 | 29 odsłon | 0 komentarzy


Mobile Vikings: polecenia lepsze od reklamy

Mobile Vikings to społecznościowy operator komórkowy, który rośnie dzięki aktywności swoich użytkowników. Jak podaje spółka, 8 na 10 Vikingów wskakuje na pokład z polecenia znajomego. To lepsze niż reklama.

Program poleceń lepszy od reklamy

Prawie 10 lat temu niektórzy mówili, że Mobile Vikings nie przetrwa na rynku telekomunikacyjnym. To niszowa siecią, która nie ma takiego budżetu jak korporacyjni konkurenci i unika typowych działań sprzedażowych. Dlatego powstał program poleceń, z przekory i wiary w siłę społeczności. Operator niedawno przekroczył liczbę 100000 użytkowników i wciąż rośnie dzięki poleceniom.

 
 

Jak informuje Mobile Vikings, operator inwestuje zyski w rozwój społeczności, stale ulepszając ofertę czy tworzy akcje dedykowane Vikingom. A to wszystko pod hasłem “sieć ludzi, nie numerów”. Vikingowie mają realny wpływ na rozwój sieci i ochoczo angażują się w jej działanie. A skoro siłą operatora jest jego społeczność, to rośnie właśnie dzięki niej.

Mobile Vikings wie, że zadbani i traktowani po ludzku użytkownicy, to najlepsza możliwa reklama. Swój wzrost opieramy przede wszystkim na zadowoleniu Vikingów.

– powiedziała Magdalena Piksa, CEO Mobile Vikings

Jak działa program poleceń u Vikingów?

Program poleceń jest prosty jak wiosło. Kapitan zaprasza na pokład Mobile Vikings swoich znajomych, odbijając ich Wielkim Operatorom. Gdy jego Viking doładowuje ofertę, Kapitan dostaje 10% zniżki od wartości tego doładowania. 

16 marca 2023 roku program poleceń wypłynął na szerokie wody. Kapitan po skompletowaniu załogi 5 aktywnych Vikingów płynie za darmo. Jego rachunek za telefon wynosi 0 zł. Dotyczy to wszystkich aktualnych ofert: Match na kartę, Subskrypcji oraz Internetu mobilnego.

Mobile Vikings program poleceń

Mobile Vikings działa z wykorzystaniem infrastruktury sieci Play.

 
 

Źródło: https:

T-Mobile wprowadza Bezpieczny Internet do oferty biznesowej

Dodano: 15.03.2023 12:38 | 38 odsłon | 0 komentarzy


T-Mobile wprowadza Bezpieczny Internet do oferty biznesowej

T-Mobile Polska odpowiada na potrzeby przedsiębiorców i wprowadza opartą o model subskrypcyjny usługę Bezpieczny Internet. Ma ona zapewnić klientom biznesowym kompleksową ochronę łącza internetowego w trybie całodobowym.

Zarządzanie bezpieczeństwem IT to nieodłączny element prowadzenia działalności biznesowej. W wielu sytuacjach zasoby i kadra mogą być jednak niewystarczające do zapewniania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Zatrudnienie specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa oraz budowa własnej infrastruktury są z kolei kosztowne, zarówno jeśli chodzi o początkowe inwestycje, jak i utrzymanie, konserwację sprzętu i oprogramowania czy bieżącą aktualizację polityk bezpieczeństwa. Zaniedbanie działań mających na celu zapewnienie firmie odpowiedniej ochrony może mieć jednak fatalne konsekwencje, od utraty danych czy długotrwałego dostępu do własnych zasobów, przez straty wizerunkowe, po konieczność zawieszenia całej działalności firmy.

Według szacunków firmy ubezpieczeniowej Embroker, do 2025 roku globalne skutki cyberincydentów kosztować mogą nawet 10,5 bln dolarów rocznie. Jednocześnie, jak informuje KMPG, około 58% instytucji w Polsce odnotowało w 2022 roku przynajmniej jeden incydent bezpieczeństwa. Nowa usługa Bezpieczny Internet, oferowana przez T‑Mobile Polska, skierowana do klientów biznesowych korzystających z magentowego dostępu do Internetu, ma pozwolić uniknąć ryzyka cyberataku, jednocześnie minimalizując koszty związane z potrzebą aktualizacji sprzętu, oprogramowania i polityk bezpieczeństwa do najnowszych standardów. Usługa wykorzystuje zasoby T‑Mobile, w tym w pełni georedundantne centra danych oraz firewall nowej generacji, w elastycznym modelu subskrypcyjnym.

 
 

Jak działa usługa Bezpieczny Internet

Usługa Bezpieczny Internet opiera się na kontroli ruchu sieciowego oraz kompleksowej ochronie użytkowników i zasobów klienta przed zagrożeniami z Internetu. Ruch internetowy w usłudze Internet Biznes kierowany jest z routerów brzegowych do firewalla w centrum danych T‑Mobile, a następnie do Internetu. Całe rozwiązanie zamyka się w obrębie sieci T‑Mobile, co ma pozwolić na pełną redundancję i zapewnić pełne bezpieczeństwo.

Klienci korzystający z usługi nie potrzebują specjalistycznej wiedzy, ponieważ całością zarządza zespół T‑Mobile. Ten, jak obiecują Magentowi, składa się z doświadczonych ekspertów ds. bezpieczeństwa technologicznego, analityków oraz specjalistów w zakresie ochrony danych. Operator gwarantuje uruchomienie firewalla nowej generacji (NGFW), konfigurację oraz zaimplementowanie polityk bezpieczeństwa w celu ochrony sieci. Dzięki temu przedsiębiorcy nie ponoszą początkowych kosztów i mają dostęp do szybkiego wdrożenia.

Korzyści dla klientów T‑Mobile

Pakiet Bezpieczny Internet to podstawowy element ochrony bezpieczeństwa firmowej sieci. To nie tylko kompleksowa ochrona antywirusowa, system zapobiegania włamaniom (IPS), anty-malware czy filtrowanie ruchu WWW. Nowoczesna technologia wykorzystana w tym rozwiązaniu, dzięki funkcji głębokiej inspekcji pakietów (Deep Packet Inspection) potrafi rozpoznać wiele znanych aplikacji, analizując zawartość przesyłanych pakietów i dopuszczając lub blokując ruch.

– informuje T-Mobile Polska

W stałej opłacie subskrypcyjnej przedsiębiorcy otrzymują dostęp do zawsze aktualnych urządzeń, codziennie aktualizowanej bazy zagrożeń i sygnatur szkodliwego oprogramowania. Więcej informacji na temat usług T-Mobile Polska z zakresu cyberbezpieczeństwa można znaleźć .

 
 

Źródło: https:

T-Mobile pomoże w nauce cyberbezpieczeństwa

Dodano: 14.03.2023 11:24 | 35 odsłon | 0 komentarzy


T-Mobile pomoże w nauce cyberbezpieczeństwa

T-Mobile Polska został partnerem studiów podyplomowych Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem w jednej z warszawskich uczelni wyższych. Mają one pomóc wykształcić ekspertów w tym obszarze.

Statystyki pokazują, że w ciągu kilku miesięcy w 2021 roku nastąpił przeszło 100-procentowy wzrost liczby cyberataków na instytucje publiczne w naszym kraju. Więcej incydentów w sieci odnotowała także co trzecia firma działająca w Polsce. Internet z jednej strony oferuje nam coraz bardziej rozbudowane możliwości, z których korzystają między innymi przedsiębiorstwa i organizacje publiczne, a także urzędy i szkoły, ale jednocześnie z każdym rokiem przyciąga również kolejnych oszustów.

Abyśmy mogli poczuć się bezpiecznie online, potrzebni są specjaliści troszczący się o ochronę rozmaitych zasobów w cyberświecie. Tym samym nieustannie rośnie rola ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa. Wysoko wykwalifikowanych osób w tej dziedzinie poszukuje coraz więcej firm i instytucji publicznych – na jednego kandydata czeka już około 7 interesujących ofert pracy. Takich ekspertów trzeba jednak najpierw wykształcić.

W T‑Mobile każdego dnia dbamy o ochronę naszej sieci i oferujemy usługi bezpieczeństwa klientom biznesowym oraz indywidualnym. Zgromadzone przez lata doświadczenie sprawia, że możemy zaproponować szeroką i skuteczną ochronę wielu podmiotom. Jednak specjalistów na rynku wciąż brakuje – i jako firma chcemy przyczynić się do stworzenia możliwości ich kształcenia, aby sieć stała się bezpieczniejszym miejscem. Z tego powodu zostaliśmy partnerem studiów podyplomowych Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem, których absolwenci wzmocnią struktury wielu firm i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa technologicznego.

– chwalą się Magentowi

Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem w partnerstwie z T-Mobile

Uczestnicy studiów w Akademii Leona Koźmińskiego mają zdobyć wiedzę z wybranych aspektów cyberbezpieczeństwa, poznać zasady funkcjonowania krajowego i europejskiego systemu cyberbezpieczeństwa, a także metody tworzenia i wdrażania strategii oraz architektury w organizacjach w tym obszarze. Dodatkowo zgłębią techniki używane przez hakerów, wykorzystanie mechanizmów sztucznej inteligencji do wspierania bezpieczeństwa czy zasady tworzenia i zarządzania zespołami CERT/CSIRT/SOC.

Jako T‑Mobile mamy wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług teleinformatycznych oraz dbaniu o bezpieczeństwo naszych klientów i infrastruktury. Z tego powodu w naszym zespole znajdują się najwyższej klasy specjaliści z zakresu cyberbezpieczeństwa, którzy w ramach CERT T‑Mobile oraz Security Operations Center w trybie 24/7/365 chronią dane klientów oraz partnerów firmy. Bezpieczeństwo technologiczne jest dla nas niezwykle ważne, dlatego podejmując współpracę z Akademią Leona Koźmińskiego, chcemy dzielić się swoim doświadczeniem i brać udział w szkoleniu przyszłych ekspertów.

– podsumował T-Mobile

 
 

Źródło: https:

Visa Mobile - nowy sposób płatności w internecie w ofercie Blue Media

Dodano: 13.03.2023 19:48 | 140 odsłon | 0 komentarzy


Operator płatności Blue Media udostępnił nową metodę płatności online - Visa Mobile. Umożliwia ona płacenie w wybranych sklepach internetowych intuicyjnie i wygodnie, a jednocześnie – tak samo bezpieczne.

Źródło: https:

Płatności numerem telefonu Visa Mobile debiutują u dużego operatora

Dodano: 13.03.2023 14:29 | 42 odsłon | 0 komentarzy


Visa w telefonie

Visa Mobile to nowy system płatności  za pomocą numeru telefonu, stanowiący konkurencję dla BLIK-a. Usługa wkroczyła właśnie do operatora płatności Blue Media  i dostępna jest dla klientów kilku polskich banków.

Płatności Visa Mobile wystartowały w Polsce w maju zeszłego roku i byliśmy pierwszym krajem na świecie, który wprowadził to rozwiązanie. Dotąd jednak usługa nie przebiła się do masowej świadomości, teraz ma szansę zyskać większa popularność.

 

Visa Mobile udostępnił właśnie operator płatności Blue Media. Umożliwia ona łatwe płacenie w wybranych sklepach internetowych z zachowaniem dużego bezpieczeństwa.
Nowa metoda płatności jest już dostępna dla klientów ING Banku Śląskiego, Nest Banku, banków Spółdzielczych z Grupy BPS, Banku BPS S.A., Krakowskiego Banku Spółdzielczego, Banku Spółdzielczego z Brodnicy oraz SKOK-ów.

Visa Mobile eliminuje konieczność wpisywania danych karty czy podawania dodatkowych haseł w trakcie płacenia. Rozwiązanie jest bezpieczne i pozwala skorzystać z procedury chargeback.

Aby rozpocząć korzystanie z Visa Mobile trzeba aktywować usługę w aplikacji mobilnej swojego banku lub zainstalować na telefonie aplikację Visa Mobile. Następnie, podczas płatności w sklepie internetowym wystarczy wybrać Visa Mobile z dostępnych metod płatności za zakupy i kliknąć w ikonę usługi. W kolejnym kroku należy podać numer telefonu i potwierdzić płatność na smartfonie w aplikacji lub bankowości mobilnej.

Visa Mobile wykorzystuje technologię płatności Click to Pay i standard EMV Secure Remote Commerce (SRC). Poza wygodą i bezpieczeństwem SRC przyczynia się do obniżenia wskaźnika płatności odrzuconych i zmniejszenia liczby fałszywych transakcji, dzięki wykorzystaniu tokenów, które zastępują wrażliwe dane kart. Jest to dodatkowa warstwa ochronna dla płatności konsumenckich. 

W przypadku Visa Mobile wrażliwe informacje o rachunku płatniczym zostają usunięte i zastąpione ich unikalnym identyfikatorem cyfrowym, „tokenem”. Tokeny są jedną z wielu warstw ochronnych systemu Visa. 

Twórcy metody Visa Mobile przekonują,że jest to rozwiązanie równie bezpieczne co płatności kartą, ponieważ i w tym przypadku obowiązuje tzw. chargeback. Oznacza to, że bank może próbować odzyskać pieniądze od sprzedawcy w sytuacji, gdy towary lub usługi zakupione za pomocą karty Visa są wadliwe lub nigdy nie dotarły i nie udało się rozwiązać sprawy kontaktując się ze sprzedawcą.

 
 

Źródło: https:

Orange wyłącza 3G. Co to oznacza dla klientów?

Dodano: 11.03.2023 15:29 | 45 odsłon | 0 komentarzy



Operatorzy telekomunikacyjni w Polsce już od wielu miesięcy wspominają o wyłączeniu starszych technologii komórkowych, takich jak 3G i 2G. Uwolnione w ten sposób zasoby radiowe zostaną przeznaczone do lepszego działania sieci 4G. Zmiana taka budzi jednak sporo emocji. Czy słusznie?

O co w tym wszystkim chodzi?

Historia sieci 3G rozpoczęła się w Polsce w 2004 roku i wtedy była to rewolucja, która pozwoliła na korzystanie z mobilnego Internetu z nowymi, znacznie wyższymi niż wcześniej prędkościami, nawet do 7,2 Mb/s. Z biegiem czasu – w ramach 3G – rozwijały się kolejne standardy, aż do HSPA-DC – z maksymalną prędkością pobierania danych z Internetu na poziomie 42 Mb/s. Jednak teraz, gdy w eterze króluje 4G LTE, a coraz szerzej wdrażana jest również technologia 5G, dawne 3G to bardziej „kula u nogi” niż powód do zachwytu.

Do czasu rozstrzygnięcia zapowiedzianej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej aukcji na nowe częstotliwości dla 5G, dzięki którym technologia ta pokaże co potrafi, to LTE wiedzie prym w mobilnym dostępie do Internetu. Standard ten oferuje znacznie lepszą jakość połączeń głosowych dzięki VoLTE (Voice over LTE) i prędkość transmisji danych nawet do 600 Mb/s, jeśli wykorzystamy agregację pasm i system MIMO 4X4.

By jednak jak najwięcej osób mogło się cieszyć dobrym zasięgiem i wydajnością sieci 4G, potrzebne są jak największe zasoby radiowe, pozostawione do jej dyspozycji. Te są jednak częściowo blokowane przez starsze technologie. Stąd pomysł, by je zwolnić.

Orange Mobile ewolucja

Swoje plany, dotyczące wyłączenia sieci 2G i 3G, Pierwsze wzmianki na ten temat pojawiły się już niemal rok temu, a ostatnio otrzymaliśmy potwierdzenie, że proces wyłączania sieci 3G w Orange Polska ruszy w 2024 roku, a testy już w drugiej połowie bieżącego roku.

Ponad 96% danych w sieci mobilnej Orange „płynie” przez 4G/LTE, jedynie 3% pozostaje w 3G. Korzystanie z 4G/LTE, a w przyszłości także rozwój 5G, oznacza lepszą jakość rozmów i zdecydowanie szybszy internet. Aby móc rozwijać nowsze generacje sieci, potrzebujemy dla nich więcej „miejsca”, czyli częstotliwości.

– powiedział Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska, w maju 2022 roku

Wyłączanie 3G już się zaczęło

Chociaż Orange zapowiedział, że zacznie wyłączać sieć 3G w 2024 roku, pewne procesy pod tym kątem już zostały przeprowadzone. Chodzi o tak zwany refarming częstotliwości z pasma 2100 MHz (zwalnianie częstotliwości przez starszą technologię i uruchamianie w jej miejsce nowszej), . Zyskano w ten sposób ciągły blok częstotliwości o szerokości 15 MHz na potrzeby 4G, wykorzystywany wcześniej do działania 3G, dzięki czemu w Orange 4G ma do swojej dyspozycji łącznie 50 MHz pasma.

Orange refarming 2100 MHz

Obecnie Orange Polska niemal wszystkie posiadane zasoby radiowe przeznacza na działanie sieci LTE. Wyjątkiem jest pasmo 900 MHz, wciąż wykorzystywane do działania sieci 2G i 3G. To tego pasma dotyczy przyszły refarming. Gdy pomarańczowy operator wyłączy 3G, uwolniony w ten sposób blok będzie stanowił wsparcie dla LTE. Z kolei pasmo 2100 MHz jest współdzielone przez technologie 4G i 5G.

Uwolnienie częstotliwości używanych przez 3G i lepsze ich zagospodarowanie przełoży się przede wszystkim na zdecydowanie lepszy komfort korzystania z komórki. Dotyczyć to będzie zarówno jakości połączeń głosowych, jak i Internetu w telefonie. Po wyłączeniu 3G Orange będzie mógł przeznaczyć uwolniony w ten sposób blok 5 MHz z pasma zasięgowego 900 MHz na potrzeby sieci 4G/LTE. Dzięki temu użytkownicy 4G/LTE otrzymają lepszą pojemność tej sieci, co będzie szczególnie odczuwalne na terenach oddalonych od stacji bazowych.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2023 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone