czwartek, 06 października 2022 r.  Imieniny: Artura, Fryderyki, Petry
Wiadomości z tagiem Mortal  RSS
Tanie płyty główne dla AMD Ryzen 7000 będą... drogie!

Dodano: 04.10.2022 17:41 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Tanie płyty główne dla AMD Ryzen 7000 będą... drogie!

Planowałeś złożyć komputer z procesorem AMD Ryzen 7000? Czekałeś na tańsze płyty główne? Wygląda na to, że wcale nie będą one takie tanie.

 

Najtańsza płyta MSI B650 to koszt ponad 900 złotych

Sytuacji nie ratuje też fakt, że AMD Ryzen 7000 korzysta z gniazda AMD AM5 i wspiera wyłącznie pamięci DDR5. To wymusza zakup nowej płyty głównej, a topowe konstrukcje z układami AMD X670E i X670 nie należą do tanich. Zbawieniem miały być platformy z chipsetami AMD B650, ale sytuacja wygląda inaczej...

W sieci pojawiły się sugerowane ceny za płyty główne MSI dla procesorów AMD Ryzen 7000. Mowa zarówno o pozycjonowanych wyżej, jak i niżej modelach w formacie ATX, Micro ATX oraz Mini ITX.

Tanie płyty główne dla AMD Ryzen 7000 będą... drogie!

Co ważne wszystkie z nich korzystają z chipsetu AMD B650, a nie wyżej pozycjonowanego B650E. Oznacza to brak pełnego wsparcia dla kart graficznych ze złączem PCI Express 5.0 x16. Ceny wyglądają następująco:

 • MSI MPG B650 Carbon WIFI - 329 USD
 • MSI MPG B650 EDGE WIFI - 289 USD
 • MSI MAG B650 Tomahawk WIFI - 239 USD
 • MSI MPG B650I EDGE WIFI - 239 USD
 • MSI MAG B650M Mortar WIFI - 219 USD
 • MSI PRO B650-P WIFI - 209 USD
 • MSI PRO B650M-A WIFI - 189 USD

Po przeliczeniu na złotówki wychodzi, że najtańsza propozycja kosztuje około 915 złotych, najdroższa zaś 1590 złotych. A przecież należy do tego doliczyć jeszcze polski podatek VAT.

Tanie płyty główne dla AMD Ryzen 7000 będą... drogie!

Tym samym najtańszy procesor z serii AMD Ryzen 7000 plus najtańsza płyta główna MSI i mamy już kwotę rzędu 3000 złotych. A gdzie reszta podzespołów? Zwłaszcza, że pamięci DDR5 również nie są tanie.


Źródło: https:

NVIDIA udostępnia nową wersję GeForce Experience. Warto zainstalować

Dodano: 24.09.2022 16:25 | 34 odsłon | 0 komentarzy


NVIDIA udostępnia nową wersję GeForce Experience. Warto zainstalować

NVIDIA wydała nową wersję oprogramowania GeForce Experience. Wprowadza ona kilka nowości, a do tego naprawia ważny błąd z płynnością gier.

Niedawno informowaliśmy o nowej aktualizacji systemu Windows 11, która . Użytkownicy kart graficznych NVIDIA GeForce zauważyli, że zużycie procesora spadło z 50-80 proc. do zaledwie 5 proc., co przekłada się na mniejszą liczbę fps-ów i ogromne lagi.

NVIDIA naprawia problem z wydajnością

Chociaż wydawało się, że wina leży po stronie procesora, nawet jeśli problem dotyczył tylko posiadaczy kart GeForce, to usterkę udało się naprawić NVIDII. Wystarczy zainstalować najnowszą wersję oprogramowania NVIDIA GeForce Experience, oznaczoną jako 3.26 BETA.

Ale to nie koniec zmian. Oprócz tego oprogramowanie przystosowane zostało do kart graficznych GeForce RTX 40, które lada moment trafią na sklepowe półki. Poza tym pozwala na nagrywanie rozgrywki za pomocą funkcji ShadowPlay w rozdzielczości 8K w 60 klatkach na sekundę. Wreszcie wprowadza automatyczną optymalizację ustawień dla kolejnych 51 gier:

attle Teams 2, Captain of Industry, Century: Age of Ashes, Death Stranding Director’s Cut, Dinkum, Dolmen, Dread Hunger, Dune: Spice Wars, Dying Light 2 Stay Human, ELDEN RING, ELEX II, Evil Dead: The Game, Expeditions: Rome, EZ2ON REBOOT: R, F1 22, FINAL FANTASY VII REMAKE, Five Nights at Freddy’s: Security Breach, GhostWire: Tokyo, God of War, Grid Legends, Hell Pie, Hydroneer, LEAP, LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, Martha is Dead, Monster Hunter Rise, Mortal Online 2, My Time At Sandrock, Nightmare Breaker, No Man’s Sky, Paradise Killer, Poppy Playtime, Post Scriptum, PowerWash Simulator, Propnight, Shadow Warrior 3, Sifu, Sniper Elite 5, Starship Troopers – Terran Command, STRANGER OF PARADISE FINAL FANTASY ORIGIN, Stray, The Anacrusis, The Cycle: Frontier, The Planet Crafter, Tiny Tina’s Wonderlands, Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction, Total War: WARHAMMER III, V Rising, Vampire: The Masquerade – Swansong, Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters, Warstride Challenges

Oprogramowanie NVIDIA GeForce Experience 3.26 BETA możecie zielonych kart graficznych. 

 

Źródło: https:

Superbohaterowie w nieco innym wydaniu. Te książki trzeba przeczytać

Dodano: 17.09.2022 20:18 | 39 odsłon | 0 komentarzySztampowe historie o superbohaterach? To nie tutaj! Polecamy książki, dzięki którym przekonacie się, że nie każdy bohater nosi maskę.

Są silni i szybcy. Potrafią kontrolować żywioły, mają władze nad ludźmi i niczego się nie boją. Właśnie tak, wiele osób z nas postrzega superbohaterów, owianych tajemnicą postaci z gier, książek, czy komiksów. W dzisiejszym zestawieniu dodam im również kilka innych cech! Potrafią świetnie rozwiązywać zagadki kryminalne, nie groźna im polityka i spiski światowe. Potrafią pochylić się nad potrzebującymi, nie ugną się przed cesarzami i władcami tego świata. Nie każdy bohater nosi maskę, dlatego polecam wam tytuły, które są pełne akcji i mocnych, charakternych postaci, mających o wiele więcej do zaoferowania, niż tylko nadzwyczajne moce.

Artur Urbanowicz „Deman”


„Wyobraźcie to sobie. – Uśmiechnął się i zmienił ton na podekscytowany. – Niewidzialność, czyli bezkarność. Mało? Podbijmy stawkę: niewidzialność i n i e ś m i e r t e l n o ś ć. Nikt nigdy nie dowie się, co zrobiliście. Nigdy nie umrzecie, więc nigdy nie zostaniecie ukarani, niezależnie od tego, co czekałoby was po drugiej stronie”.

Najnowsza powieść Artura Urbanowicza to komiksowy rozmach w polskich realiach, hołd złożony ważnemu kulturowemu zjawisku, jakim są mitologie superbohaterskie, i znakomita historia psychologiczna o piętnie, odpowiedzialności i konsekwencjach posiadania nadludzkich mocy, o których marzy każdy z nas.

Każdy skrywa jakiś mroczny sekret. Dorian nie stanowi tu wyjątku. Nikt nie wie, że ten młody warszawski ksiądz jest ojcem. Nawet matka dziecka, które okazało się wynikiem przygody na alkoholowej imprezie, o czym Dorian dowiedział się dopiero kilka lat później. Dręczony wyrzutami sumienia, kapłan nie ma odwagi się ujawnić i korzysta z usług psychologa. Obserwowanie swojej rodziny i pomaganie jej z ukrycia staje się jego obsesją.

Pewnego dnia bierze udział w tragicznie zakończonym egzorcyzmie. Niedługo po nim zdaje sobie sprawę, że dzieje się z nim coś dziwnego – gdy tylko się do kogoś zbliży, poznaje wszystkie jego grzechy, traumy i ciemne tajemnice. A to dopiero przedsmak jego nowych zdolności...

Podoba mi się historia, jaka kryje się pod wierzchnią warstwą powieści, która subtelnie przypomina czytelnikom, że autor jest równie biegły w tworzeniu wartkiej historii, jak i w kreacji superbohaterów. Historia dostarcza odbiorcy nowoczesną i oryginalną wersję bohaterskiej epopei, która stara się odpowiedzieć na pytanie, czy przed czynieniem zła powstrzymuje nas jedynie strach przed karą. Dodatkowo Artur Urbanowicz daje czytelnikom godnego zaufania, współczesnego bohatera, który doświadczać będzie procesu w drodze do zrozumienia siebie i swoich mocy. Czytając tę książkę miałam wrażenie, że „Deman” jest jednocześnie hołdem złożonym powieściom superbohaterskim, jak i ich osobliwą dekonstrukcją. Mamy mnóstwo okazji do studiowania postaci i ich motywacji, badając potencjał ludzkości w zakresie przemocy, a zarazem przeciwstawianiu się panującym zasadom. Bardzo ciekawy początek serii!

Wojciech Dutka „Apostata”


Wojciech Dutka, pisarz i historyk, jest autorem beletrystycznych powieści historycznych, które wprowadzają czytelników w najbardziej nieoczywiste dzieje świata. Jego pierwsza książka, „Apokryf”, poświęcona była czasom wczesnochrześcijańskim. Wojciech Dutka stworzył fabularną opowieść o wydarzeniach rozgrywających się po największym powstaniu Żydów, w wyniku którego została zburzona Jerozolima. W najnowszej powieści autora czytelnik zostaje poprowadzony o krok dalej. Druga połowa IV wieku naszej ery to czas wielkich reform i poważnych zmian w całej Europie. W powieści „Apostata” czeka więc nas brutalna gra o władzę, intrygi i niezwykłe tło historyczne, które sprawia, że nie chcemy odłożyć książki nawet na moment.

W najnowszej powieści autora poznajemy Greka, Ammiana Marcellinusa, którego dzieje będą dla nas przewodnikiem po całym Cesarstwie Rzymskim. Po raz pierwszy dowiadujemy się o Ammainie, gdy jest ośmioletnim dzieckiem. Jego ojciec, Aureliusz Marcellinus, żołnierz z dwudziestopięcioletnim stażem, decyduje się przehandlować przyszłość chłopca w zamian za możliwość odejścia ze służby. Dzięki temu główny bohater ma dostęp do nauki, biegle włada greckim i łaciną, znając również podstawy perskiego. Na mocy Edyktu Mediolańskiego z 313 roku naszej ery wierzą w boga Mitrę, co czyni ich w oczach pozostałych mieszkańców poganami.

Przyglądając się poczynaniom głównego bohatera możemy zauważyć, jak bardzo Cesarstwo Rzymskie było podzielone na wyznawców Chrześcijaństwa i pogan wierzących w starych bogów. Co ciekawe, na kartach powieści jesteśmy świadkami tego, jak szybko następuje zamiana ról. Prześladowani pomału zmieniają się w tych, którzy sami nie akceptują wierzeń innych ludzi. W „Apokryfie” śledziliśmy konflikt toczący się między dominującym Imperium Rzymskim, a dopiero co powstającymi ugrupowaniami prochrześcijańskimi i semickimi. Apostata przedstawia proces, w którym z początku wytykani palcami poganie przyjmują nauki chrystusowe. Widzimy konsekwencje zmian, które wprowadza system religijny wyłącznie z pozoru podążający za nauką apostolską. Powieść ta staje się więc niezwykle cenna pod względem historycznym i kulturowym.

Mick Herron „Ulica Szpiegów”


Uwielbiam powracać do Slough House, miejsca, do którego trafiają zhańbieni pracownicy wywiadu, zrzuceni na margines społeczeństwa szpiedzy. 

W Westacres, stylowym centrum handlowym w zachodnim Londynie, wybucha zamachowiec-samobójca. W wyniku eksplozji ginie 40 osób. W ekipie Kulawych Koni na wierzch wychodzą stare grzechy i przewinienia, niektórzy agenci doświadczą starczej demencji, ich następcy będą musieli się mocno natrudzić, by trzymasz wszystko w szachu. Jackson Lamb jest wciąż Jacksonem Lambem (chociaż w tej części zdaje się być bardziej towarzyski!), dostajemy natomiast doskonałą postać Rivera Cartwrighta. Zachwyt zarówno nad całą serią, jak i nad serialem jest całkowicie uzasadniony, ponieważ akcja powieści nieustannie zaskakuje. Postacie są nie do podrobienia, jako czytelnicy szybko łączymy kropki, jednak autor zgrabnie prowadzi nas przed dwie linie fabularne do końca nie odsłaniając pewnym motywów.

To, co charakteryzuje całą serię, a w szczególności „Ulicę szpiegów” to sposób, w jaki autor tchnął życie we wszystkich swoich bohaterów, podkreślając ich ekscentryczne osobowości, dziwactwa i przyzwyczajenia. Każda z tych postaci, z Jacksonem Lambem na czele posiada godne podziwu umiejętności, które przeplatają się z żalem i urazami. Dołączmy do tego zgryźliwe dialogi, czarny humor, charakterystyczna dbałość o szczegóły i uwzględnienie drobiazgów, które tworzą nadrzędne poczucie realizmu. W tej historii aż chce się brać udział. Jestem na tak!

Marcin Mortka cykl „Nie ma tego złego”


Marcin Mortka dał już się poznać szerszej publiczności dzięki licznym publikacjom dla dzieci i młodzieży. Jest autorem cyklu „Opowieści o wikingu Tappim”, „Trylogii nordyckiej”, a także w jego dorobku znajdziemy liczne przekłady z języka angielskiego (tłumaczył m.in. powieści Patricka O’Briana i Sarah J. Maas).

„Przed wyruszeniem w drogę” przedstawia nam bohaterów, których przygody będziemy śledzić w kolejnych książkach, krasnoluda Gramma, Żychłonia, Zwierzaka, czy Sarę. Przygody będą przeplatać się z awanturami i zasadzkami, polecam więc tę część, bez względu, czy właśnie od niej chcemy rozpocząć przygodę z całym cyklem, czy na niej zakończyć czytanie serii. 

W książce „Nie ma tego złego” Kociołek, guślarz Żychłonia, gnuśny krasnolud Gramm, elf Eliaha i goblin Zwierzak wyruszą na misję, w której będą musieli chronić karawany, ratować księżniczkę z rąk porywaczy, zadbać o bezpieczeństwo rodziny Kociołka, stoczyć kilka bitew i awantur w Karczmie pod Kaprawym Gryfem.

Natomiast w „Głodnej Puszczy” nad przyszłością Doliny gromadzą się czarne chmury. Do Karczmy pod Kaprawym Gryfem zjeżdżają się książęta, by obradować i jednocześnie wysłać Kociołka na misję do Głodnej Puszczy w celu odnalezienia rycerza Pogorzałka. Wielu czytelników przeczyta pierwszą lub dwie książki z serii, ale aby skłonić ich do książki trzeciej, autor naprawdę musi dostarczyć mocnych wrażeń. Doskonale się to autorowi udaje, akcja nie zwalnia nawet przez chwilę. Nie zabraknie szalonych przygód, wciągających intryg, polubiłam się z humorem autora i ostrymi dialogami, które dodają bohaterom wyrazistości. Marcin Mortka potrafi tworzyć wciągającą narrację, która unika najbardziej oczywistych tolkienowskich klisz, a co za tym idzie, oferuje sporo nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Jakie tytuły o superbohaterach dołączylibyście do tej listy?

 

 
 
 

O autorce
Jestem nałogową czytelniczką wszystkiego, co wpadnie mi w ręce, dlatego zainwestuję w urządzenie zatrzymujące czas. Zajmuję się promocją i upowszechnianiem literatury pod marką "", zrzeszającą wokół siebie miłośników książek. Jako twórczyni plebiscytu "opowiemci", honoruję twórców oraz kibicuję osobom i organizacjom, które dzielą się swoją literacką pasją w sieci. Współorganizatorka wydarzenia kulturalnego w Katowicach Blog Book Meeting i współautorka e-booka "#instabezściemy

Źródło: https:

Zapowiedziano nowy Mortal Kombat. Niekoniecznie się ucieszysz

Dodano: 12.08.2022 19:15 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Mortal Kombat Legends: Snow Blind to kolejna produkcja osadzona w bardzo dobrze znanym uniwersum. Czego wypada si#x119; tutaj spodziewa#x107;?

Źródło: https:

Podkręcanie procesorów Intel Core Alder Lake non-K na B660?

Dodano: 22.06.2022 8:45 | 164 odsłon | 0 komentarzy


Według przecieku z Twittera od Chi11eddog, MSI już wkrótce prawdopodobnie wypuści wyczekiwaną przez wielu entuzjastów overclockingu płytę główną MSI MAG B660M Mortar Max dla procesorów Intel Alder Lake. Najbardziej intersującą rzeczą w tej płycie głównej, jest zewnętrzny generator BCLK, który umożliwi solidne podkręcanie BCLK na płycie głównej B660. Co również warte zaznaczenia, płyta główna według przecieku ma obsługiwać PCIe 5.0 oraz pamięci DDR4.

Źródło: https:

Podkręcanie zablokowanych procesorów jest już na wyciągnięcie ręki

Dodano: 20.06.2022 22:03 | 38 odsłon | 0 komentarzy


Podkręcanie zablokowanych procesorów jest już na wyciągnięcie ręki

Kupiłeś tańszy, zablokowany procesor? Brakuje Ci wydajności? Już niedługo będziesz mógł go podkręcić! Wszystko dzięki nowej płycie głównej MSI.

 

Intel od wielu lat dzieli swoje serie procesorów na jednostki dla zwykłych śmiertelników oraz modele dla entuzjastów. Drugie z wymienionych mają w nazwie dodaną literę "K", co sugeruje, że są odblokowane i nadają się do podkręcania. To zaś umożliwia z odpowiednim układem chłodzenia zyskać sporo "darmowej" wydajności.

MSI chce umożliwić tanie podkręcanie zablokowanych CPU

Jednak kilka miesięcy temu internet obiegła informacja, że zablokowane jednostki Intel Alder Lake-S również można podkręcać. Robi się to nieco inaczej, "w startym stylu", czyli zmianą BCLK. Możliwe jest to tylko na topowych, drogich płytach głównych, a więc cała operacja nie ma większego sensu ekonomicznego.

Już niedługo może się to zmienić. Zgodnie z najnowszymi informacjami tajwański gigant na rynku podzespołów komputerowych szykuje się do premiery nowej płyty głównej. Mowa o modelu MSI MAG B660M Mortar Max wyposażonym w tzw. "clock generator" (dokładniej Renesas RC26008) pozwalający na zmianę BCLK.

Podkręcanie zablokowanych procesorów jest już na wyciągnięcie ręki

Będzie to płyta główna w formacie Micro ATX wyposażona w cztery banki dla pamięci RAM DDR4, jedno złącze PCIe 5.0 x16, jedno PCIe 3.0 x16 i jedno PCIe 3.0 x1. Do tego dochodzi sześć portów SATA III oraz dwa złącza M.2 PCIe 4.0 x4 dla nośników danych. Całość z fabrycznymi radiatorami.

Podkręcanie zablokowanych procesorów jest już na wyciągnięcie ręki

MSI MAG B660M Mortar Max może okazać się hitem sprzedażowym, zwłaszcza wśród entuzjastów, którzy nie celują w najwyższą półkę cenową. W sprzedaży ma się pojawić lada moment, bo już w lipcu. Wszystko jednak zależy na ile Tajwańczycy wycenią swoją platformę. Jeśli będzie zbyt droga to wiele osób po prostu wybierze odblokowany procesor lub płytę główną z chipsetem Z690.


Źródło: https:

Gotowi na zawód roku? Znamy gry dostępne w nowym PlayStation Plus

Dodano: 16.05.2022 16:10 | 42 odsłon | 0 komentarzy


PlayStation Plus Premium i Extra - lista gier

Sony ujawniło listę gier w PlayStation Plus Extra i Premium. Szykuje się gigantyczne rozczarowanie?

Sony szykuje rewolucję. Już 22 czerwca zadebiutować ma nowa wersja PlayStation Plus z podziałem na trzy poziomy subskrypcji. To oznacza, że do jej premiery został niecały miesiąc, a my nadal nie dowiedzieliśmy się najważniejszego: w jakie gry będą mogli zagrać posiadacze pakietów PlayStation Plus Extra i Premium.

Ale że Japończycy wiecznie nas trzymać w niepewności nie mogą (choć na tym etapie podejrzewam, że chętnie by to zrobili), to na oficjalnym blogu PlayStation ujawniono wreszcie listę tytułów. Ujmę to tak: jeśli tymi grami Sony planuje reklamować nową usługę, to zaczynam mieć o do niej poważne obawy.

Poniżej znajduje się lista gier na PlayStation 4 i 5, które znajdziemy w pakiecie PlayStation Plus Extra. Jak łatwo policzyć, jest ich trochę mniej niż deklarowane kilkukrotnie "ponad 400 tytułów", więc trzymam kciuki, że Sony nie odsłoniło jeszcze wszystkich atutów.

Co warto zauważyć, choć znaczna część produkcji była już dostępna w ramach PlayStation Plus, jest tu kilka hitów "dużego kalibru", w tym m.in. Red Dead Redemption 2, Assassin's Creed Valhalla oraz Marvel's Guardians of the Galaxy.

PlayStation Plus Extra - lista gier na PS4/PS5:

 • Alienation | Housemarque, PS4
 • Ashen | Annapurna Interactive,PS4
 • Assassin’s Creed Valhalla | Ubisoft, PS4/PS5
 • Batman: Arkham Knight | WB Games, PS4
 • Bloodborne | FromSoftware, PS4
 • Celeste | Maddy Makes Games, PS4
 • Cities: Skylines | Paradox Interactive, PS4
 • Concrete Genie | Pixelopus, PS4
 • Control: Ultimate Edition | 505 Games, PS4/PS5
 • Days Gone | Bend Studio, PS4
 • Dead Cells| Motion Twin, PS4
 • Dead Nation Apocalypse Edition | Housemarque, PS4
 • Death Stranding and Death Stranding Director’s Cut | Kojima Productions, PS4/PS5
 • Demon’s Souls | Bluepoint Games,  PS5
 • Destruction AllStars | Lucid Games, PS5
 • Everybody’s Golf | Japan Studio, PS4
 • Far Cry 3 Remaster | Ubisoft, PS4
 • Far Cry 4 | Ubisoft, PS4
 • Final Fantasy XV Royal Edition | Square Enix Co. LTD, PS4
 • For Honor | Ubisoft, PS4
 • Ghost Of Tsushima Director’s Cut | Sucker Punch, PS4/ PS5
 • God of War | Santa Monica Studio, PS4
 • Gravity Rush 2 | Japan Studio, PS4
 • Gravity Rush Remastered | Japan Studio, PS4
 • Hollow Knight | Team Cherry, PS4
 • Horizon Zero Dawn | Guerrilla, PS4
 • Infamous First Light | Sucker Punch, PS4
 • Infamous Second Son | Sucker Punch, PS4
 • Knack | Japan Studio, PS4
 • LittleBigPlanet 3 | Sumo Digital, PS4
 • LocoRoco 2 Remastered | Japan Studio, PS4
 • LocoRoco Remastered | Japan Studio, PS4
 • Marvel’s Guardians of the Galaxy | Square Enix Co. LTD., PS4/PS5
 • Marvel’s Spider-Man | Insomniac Games, PS4
 • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales | Insomniac Games, PS4/PS5
 • Matterfall |Housemarque, PS4
 • MediEvil | Other Ocean, PS4
 • Mortal Kombat 11 | WB Games, PS4/PS5
 • Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 | Bandai Namco Entertainment Inc., PS4
 • NBA 2K22 | 2K Games, PS4/PS5
 • Outer Wilds | Annapurna Interactive, PS4
 • Patapon 2 Remastered | Japan Studio, PS4
 • Patapon Remastered | Japan Studio, PS4
 • Red Dead Redemption 2 | Rockstar Games, PS4 
 • Resident Evil | Capcom Co., Ltd, PS4
 • Resogun | Housemarque, PS4
 • Returnal | Housemarque, PS5
 • Shadow of the Colossus | Japan Studio,  PS4
 • Soulcalibur VI | Bandai Namco Entertainment Inc., PS4
 • South Park: The Fractured but Whole | Ubisoft, PS4
 • Tearaway Unfolded |Media Molecule, PS4
 • The Artful Escape | Annapurna Interactive, PS4/PS5
 • The Crew 2 | Ubisoft, PS4
 • The Last Guardian | Japan Studio, PS4
 • The Last of Us Remastered | Naughty Dog, PS4
 • The Last of Us: Left Behind | Naughty Dog, PS4
 • Tom Clancy’s The Division | Ubisoft, PS4
 • Uncharted 4: A Thief’s End | Naughty Dog, PS4
 • Uncharted The Nathan Drake Collection |Naughty Dog, PS4
 • Uncharted: The Lost Legacy | Naughty Dog, PS4
 • Until Dawn | Supermassive Games, PS4
 • WipEout Omega Collection | Clever Beans Creative Vault Studios, PS4

Dodatkowo w subskrypcji PalyStation Plus Premium dostępny będzie pakiet klasycznych gier, obejmujących zarówno emulowane tytuły ze starszych konsol - pierwszego PlayStation i PSP - jak i remastery produkcji z późniejszych generacji.

Co ciekawe, część gier, które powinny się kwalifikować do tej drugiej kategorii, dostępnych jest w progu Extra (Patapon, LocoRoco). Jak widać Sony traktuje przyjęty przez siebie klucz dość wybiórczo, dzieląc klasyczne produkcje między różnymi progami według sobie tylko znanych kryteriów.

Oczywiście jak wcześniej zapowiadano, w PlayStation Plus Premium na graczy czekają również natywne gry na PlayStation 3. Niestety będą one dostępne wyłącznie w formie streamingu.

PlayStation Plus Premium - lista klasycznych gier:

 • Ape Escape | Japan Studio, Original PlayStation 
 • Ape Escape 2 | Japan Studio, PS4
 • Arc The Lad: Twilight of the Spirits | Japan Studio, PS4
 • Asura’s Wrath | Capcom Co., Ltd., PS3
 • Bioshock Remastered | 2K Games, PS4
 • Borderlands The Handsome Collection | 2K Games, PS4
 • Bulletstorm: Full Clip Edition | Gearbox Publishing, PS4
 • Castlevania: Lords of Shadow 2 |  Konami, PS3
 • Crash Commando | Creative Vault Studios, PS3
 • Dark Cloud | Japan Studio, PS4
 • Dark Cloud 2 | Japan Studio, PS4
 • Demon’s Souls | From Software, PS3
 • Devil May Cry HD Collection | Capcom Co., Ltd., PS3
 • echochrome | Japan Studio, PS3
 • Enslaved: Odyssey to the West | Bandai Namco Entertainment America Inc., PS3
 • F.E.A.R. | WB Games, PS3
 • FantaVision | SIE, PS4   
 • Hot Shots Golf | Japan Studio, Original PlayStation
 • Hot Shots Golf: Out of Bounds | Japan Studio, PS3
 • Hot Shots Golf: World Invitational | Japan Studio, PS3
 • Hot Shots Tennis | Japan Studio, PS4  
 • I.Q. Intelligent Qube | Japan Studio, Original PlayStation
 • Ico | Japan Studio, PS3
 • Infamous | Sucker Punch, PS3
 • Infamous 2 | Sucker Punch, PS3
 • Infamous: Festival of Blood | Sucker Punch, PS3
 • Jak 3| Naughty Dog, PS4
 • Jak and Daxter: The Precursor Legacy | Naughty Dog, PS4  
 • Jak II | Naughty Dog, PS4
 • Jak X: Combat Racing | Naughty Dog, PS4
 • Jumping Flash! | Japan Studio, Original PlayStation
 • Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning | THQ Nordic, PS4
 • LEGO Harry Potter Collection | WB Games, PS4
 • LocoRoco Cocoreccho! | Japan Studio, PS3
 • Lost Planet 2 | Capcom Co., Ltd., PS3
 • MotorStorm Apocalypse | Evolution Studios, PS3
 • MotorStorm RC | Evolution Studios, PS3
 • Mr. Driller | Bandai Namco Entertainment Inc., Original PlayStation 
 • Ninja Gaiden Sigma 2 | Koei Tecmo, PS3
 • Puppeteer | Japan Studio, PS3
 • rain | Japan Studio, PS3
 • Ratchet Clank: A Crack in Time |Insomniac Games, PS3
 • Ratchet Clank: Into the Nexus | Insomniac Games, PS3
 • Ratchet Clank: Quest For Booty | Insomniac Games, PS3
 • Red Dead Redemption: Undead Nightmare |Rockstar Games, PS3
 • Resistance 3 | Insomniac Games, PS3
 • Rogue Galaxy | Japan Studio, PS4
 • Siren | Japan Studio, PS4
 • Super Stardust HD | Housemarque, PS3
 • Super Stardust Portable | Housemarque, PSP
 • Syphon Filter | Bend Studio, Original PlayStation
 • Tekken 2 | Bandai Namco Entertainment Inc., Original PlayStation 
 • Tokyo Jungle | Japan Studio, PS3
 • When Vikings Attack | Clever Beans, PS3
 • Wild Arms 3 | SIE, PS4 
 • Worms Armageddon | Team17, Original PlayStation
 • Worms World Party | Team 17, Original PlayStation 

Wreszcie poznaliśmy tytuły, w które gracze będą mogli zagrać w formie ograniczonych czasowo wersji demonstracyjnych. Tutaj lista jest bardzo krótka.

PlayStation Plus - lista gier w wersji próbnej:

 • Cyberpunk 2077 | CD Projekt, PS5
 • Farming Simulator 22 | Giants Software GmBH, PS4/PS5 
 • Horizon Forbidden West | Guerrilla, PS4/PS5
 • Tiny Tina’s Wonderland |  2K Games, PS4/PS5
 • Uncharted: Legacy of Thieves Collection | Naughty Dog, PS5
 • WWE 2K22 | 2K Games, PS4/PS5

Co by nie mówić, w obecnej formie oferta nowego PlayStation Plus wygląda dość ubogo. Nie dość, że nie zagramy w najnowsze hity w dniu premiery - o czym wiedzieliśmy już wcześniej - to na dodatek znaczną część katalogu stanowią gry od dawna dostępne w promocyjnych cenach oraz oferowane już w ramach klasycznej wersji PlayStation Plus. Szczególnie martwi niewielka liczba klasycznych tytułów, które miały stanowić główny magnes do wykupienia abonamentu w wersji Premium.

Jeśli tak miałby wyglądać pełny katalog usługi, to mamy mocnego pretendenta do miana rozczarowania roku. Na całe szczęście pozostaje jeszcze cień nadziei. Ubisoft zapowiedział bowiem, że w ramach PlayStation Plus Extra i Essential gracze będą mogli skorzystać z bogatej oferty pakietu Ubisoft+. Wśród gier wymienionych przez wydawcę pojawiły się tytuły, których na blogu PlayStation nie znajdziemy, w tym m.in. Steep, Watch Dogs i Child of Light. Jest więc nadzieja, że Sony zostawiło sobie jeszcze jakiegoś asa w rękawie. Z drugiej strony jeśli to jest lista, którą Japończycy mają zamiar promować nową usługę, to zbyt dużych nadziei bym sobie nie robił.

 
 

Źródło: https:

PlayStation nie odpuszcza. Te zakupy ucieszą posiadaczy PS5

Dodano: 05.05.2022 9:36 | 26 odsłon | 0 komentarzy


PlayStation nie odpuszcza. Te zakupy ucieszą posiadaczy PS5

PlayStation nie zamierza odpuszczać walki z Xboxem. Japończycy szykują kolejnej przejęcia, aby nie pozostać w tyle za swoim konkurentem.

Xbox ma coraz mocniejszą pozycję w walce o serca i umysły graczy. W ostatnim czasie firma z Redmond dokonała kilku bardzo głośnych przejęć. Chodzi przede wszystkim o Bethesdę oraz planowane wykupienie Activision Blizzard, które powinno zostać sfinalizowane w przyszłym roku.

PlayStation idzie na zakupy?

W tym samym czasie PlayStation przejęło Bungie oraz Nixxes. To wartościowe zakupy, ale pod względem biblioteki gier nijak nie mają się do ostatnich poczynań Microsoftu. Z tego powodu wielu zaczęło zwiastować porażkę Japończyków. Przecież Sony nie stać na tak wielkie przejęcia, jak konkurenta. Jednak twórcy PlayStation 5 nie zamierzają odpuszczać i już szykują odpowiedź.

W tym tygodniu dużym zaskoczeniem była sprzedaż części biznesu Square Enix. Trzy studia, wraz z mocnymi markami, trafiły w ręce Embracer Group za szokująco niską kwotę 300 mln dolarów. To, co pozostało ze Square Enix, może zostać przejęte właśnie przez PlayStation. Plotki na ten temat krążą od długiego czasu, ale na ten temat nie zostały w żaden sposób potwierdzone.

Na tym jednak plotki się nie kończą. Na celu Sony ma być także Warner Bros. Interactive. To oznaczałoby przejęcie tak dużych marek, jak Batman, Mortal Kombat, LEGO, Hitman, Injustice oraz Harry Potter. Poszerzenie portfolio o takie tytuły byłoby dla PlayStation rewelacyjnym ruchem. Jednak w tym przypadku może dojść do licytacji, bowiem podobnym ruchem zainteresowane mają być także: Electronic Arts, Microsoft, Tencent, Netease, a nawet PUBG Corp.

Niestety, na ten moment powyższe informacje to jedynie plotki. Nie ma pewności, że PlayStation przejmie Square Enix oraz WB Interactive. Fani mogą jednak trzymać kciuki.

 
 

Źródło: https:

Test płyty głównej MSI MAG B660 Mortar WiFi DDR5 dla procesorów Intel Alder Lake - Wysoka jakość w wysokiej cenie

Dodano: 16.02.2022 14:00 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Płyta główna MSI MAG B660 Mortar WiFi DDR5, której recenzję właśnie czytacie, to prawdopodobnie jeden z najlepiej wyposażonych i zaprojektowanych mATX-ów dedykowanych platformie LGA 1700. Chociaż bazuje na chipsecie Intel B660, to wiele modeli wykorzystujących Z690 mogłoby mu pozazdrościć jakości wykonania oraz pakietu dodatków. Niestety, opisywana MSI MAG B660 Mortar WiFi DDR5 również pod względem cenowym znacznie odstaje od typowych konstrukcji dla zablokowanych procesorów Core 12. generacji. Co zatem oferuje płyta główna z budżetowym chipsetem kosztująca około 1000 złotych? Tego dowiecie się przeglądając niniejszy artykuł...

Źródło: https:

Kultowa gra stanie się filmem. Zrobi go Netflix

Dodano: 16.02.2022 9:42 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Kultowa gra stanie się filmem. Zrobi go Netflix

Netflix poinformował, że zajmie się ekranizacją kultowej gry BioShock. Serwis współpracuje w tej kwestii z 2K oraz Take-Two Interactive.

Na palcach jednej ręki można wymienić udane, filmowe adaptacje gier. Co tak naprawdę zasługiwałoby na znalezienie się na takiej liście? Zapewne Silent Hill, które mocno trzymało klimat, może Mortal Kombat, Sonic i Pokemom: Detektyw Pikachu, chociaż do każdego z tych tytułów można mieć pewne zastrzeżenia.

Netflix zrobi film BioShock

Mam nadzieję, że za jakiś czas do takiej listy dołączy też BioShock. Netflix ogłosił, że we współpracy z 2K Games i Take-Two Interactive stworzy film na podstawie kultowej serii. Niestety nie znamy żadnych szczegółów na jego temat. Może to być zarówno film aktorski, jak i animacja. Netflix na razie milczy.

Jednego jestem pewien — BioShock nie jest grą łatwą do zekranizowania. Jeśli będzie to film aktorski, to liczę na naprawdę duży budżet, bo inaczej nie wyobrażam sobie co najmniej przyzwoitego oddania klimatu tej produkcji. Nie obejdzie się też bez dobrych efektów specjalnych.

Tymczasem za chwilę, bo w najbliższy piątek (18 lutego) zadebiutuje film Uncharted z Tomem Hollandem i Markiem Wahlbergiem. To adaptacja gier o tym samym tytule. Szkoda, że pierwsze recenzje nie są zbyt obiecujące.

 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone