czwartek, 06 października 2022 r.  Imieniny: Artura, Fryderyki, Petry
Wiadomości z tagiem Musk  RSS
Elon Musk jednak kupi Twittera. Akcje firmy zdrożały o 22 proc.

Dodano: 05.10.2022 20:51 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Według nieoficjalnych informacji najbogatszy człowiek świata Elon Musk zdecydował się przejąć Twittera na warunkach ustalonych wiosną. Inwestorzy zareagowali euforycznie, we wtorek kurs giełdowy wzrósł o 22,2 proc.

Źródło: https:

Elon Musk zmiennym jest. Twitter znów na celowniku

Dodano: 05.10.2022 9:02 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Elon Musk zmiennym jest. Twitter znów na celowniku

Od kilku miesięcy nie rozstrzygnęła się sprawa zakupu Twittera przez Elona Muska. Możliwe, że uda się uniknąć sądu, bo miliarder znowu zmienił zdanie.

Minęło już kilka miesięcy od kiedy Elon Musk ogłosił, że zamierza kupić Twittera. Pomimo tego sprawa nie została sfinalizowana. Dlatego Twitter pozwał ekscentrycznego miliardera, podejrzewając, że chce się on wycofać z transakcji. Ostatecznie sprawa prawdopodobnie nie trafi na salę sądową, bo Musk ponownie zmienił zdanie.

Elon Musk kupuje Twittera

Twitter otrzymał oficjalne pismo od prawników Elon Muska, w którym ten proponuje powrót do pierwotnych ustaleń, w ramach których miał kupić serwis społecznościowy w cenie 54,2 dolarów za akcję. W ten sposób miliarder chce uniknąć batalii sądowej i ostatecznie przejąć większościowe udziały w serwisie społecznościowym.

W sumie transakcja ma opiewać na kwotę 44 mld dolarów. Część tej kwoty Elon Musk pokryje ze sprzedaży akcji Tesli, za które dostał 6,9 mld dolarów. Kolejne 7 mld ma dostać od przyjaciół i inwestorów, w tym Larry'ego Ellisona, CEO firmy Oracle. Pozostała kwota zostanie opłacona z pożyczek udzielonych przez banki.

Sam Musk na razie milczy na ten temat, ale komunikat Twittera tak naprawdę rozwiewa wątpliwości. Wygląda na to, że serwis społecznościowy ostatecznie zmieni właściciela. 

 
 

Źródło: https:

Elon Musk pokazał prototyp humanoidalnego robota Optimus (wideo)

Dodano: 04.10.2022 20:50 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Elon Musk zaprezentował działający prototyp humanoidalnego robota o nazwie Optimus.

Tagi: Musk
Źródło: https:

Tesla bije kolejny rekord. Jakie modele sprzedają się najlepiej?

Dodano: 04.10.2022 20:47 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Elon Musk ma niema#x142;y pow#xF3;d do rado#x15B;ci. Tesla pobi#x142;a w#x142;a#x15B;nie kolejny rekord dostarczonych samochod#xF3;w. Kt#xF3;re modele sprzedaj#x105; si#x119; najlepiej?

Źródło: https:

Elon Musk chce zwrotu Krymu Rosji, odpowiedział mu Wołodymyr Zełenski

Dodano: 04.10.2022 17:31 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski i jego doradca Mychajło Podolak starli się na Twitterze z Elonem Muskiem, gdy amerykański miliarder zaproponował nowe referendum, pod nadzorem ONZ, w sprawie ukraińskich terytoriów, pozostawienie Rosji Krymu i "status neutralny" dla Ukrainy.

Źródło: https:

Elon Musk w ogniu krytyki. Poszło o wojnę w Ukrainie

Dodano: 04.10.2022 8:44 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Elon Musk w ogniu krytyki. Poszło o wojnę w Ukrainie

Elon Musk ponownie znalazł się na świeczniku. Tym razem oberwało mu się za tweety na temat wojny w Ukrainie, w których — zdaniem niektórych — powtarza rosyjską propagandę.

Elon Musk nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz znalazł się ogniu krytyki. Miliarderowi tym razem oberwało się z powodu kilku tweetów na temat wojny w Ukrainie. Wśród krytyków znalazł się między innymi sam prezydent Ukrainy, czyli Volodymyr Zelenskyy oraz Andrij Melnyk, ukraiński ambasador w Niemczech.

Elon Musk krytykowany z tweety o wojnie

O co dokładnie poszło? W ostatnim czasie Elon Musk zaczął dzielić się na Twitterze swoimi przemyśleniami na temat wojny w Ukrainie. Wśród nich znalazły się warunki, jakie jego zdaniem mogłoby doprowadzić do osiągnięcia pokoju między Rosją i Ukrainą. To właśnie z ich powodu najbardziej oberwało się właścicielowi Tesli i SpaceX.

Zdaniem Muska w regionach, które zostały zaanektowane przez Rosję, ponownie powinno dojść do referendum, w którym ludność zdecydowałaby, czy chce być częścią Rosji, czy Ukrainy. Poza tym, według Elona, Krym powinien pozostać częścią Rosji, a Ukraina powinna pozostać neutralna, co prawdopodobnie oznaczałoby blokadę wejścia do NATO lub Unii Europejskiej. Wreszcie miliarder stwierdził, że konflikt, chociaż jest to mało prawdopodobne, może skończyć się wojną nuklearną.

Ukraińcy odpowiadają Elonowi Muskowi

Ukraińscy politycy zarzucają Muskowi powtarzanie rosyjskiej propagandy. Anton Geraschenko, który jest doradcą ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, zapytał ironicznie, czy Putin powinien zadeklarować, że przyszłe kolonie SpaceX na Marsie były historycznie rosyjskie i je zaanektować.

Z kolei prezydent Ukrainy zapytał swoich obserwujących, którego Elona Muska bardziej lubią — tego, który wspiera Ukrainę, czy wspierającego Rosję? Przedstawił także własny plan "lepszego pokoju", w którym Ukraina odzyskuje wszystkie terytoria, w tym Krym, Rosja zostaje zdemilitaryzowana (w tym pozbawiona broni nuklearnej), aby przestała być zagrożeniem dla świata, a zbrodniarze wojenni zostają osądzeni przez Międzynarodowy Trybunał Karny.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że już w 1991 roku odbyło się w Ukrainie referendum, w którym obywatele wszystkich regionów jednoznacznie zdecydowali o nieprzyłączaniu się do Rosji. 

 
 

Źródło: https:

Grupa mediowa Time For Friends rośnie w siłę. Marketing, sprzedaż, redakcje i Biletomat.pl z 10 nowymi liderami

Dodano: 03.10.2022 12:54 | 27 odsłon | 0 komentarzy


Grupa mediowa Time For Friends od początku roku wzmacnia swoje mediowe, marketingowe oraz e-commercowe zespoły. Załoga Time For Friends, właściciela bileterii Biletomat.pl oraz portali muzycznych Rytmy, Muno i FTB powiększa się o zespół doświadczonych ekspertów.

Źródło: https:

Musk twierdzi, że Tesla Cybertruck będzie mogła pływać. Jak łódź

Dodano: 01.10.2022 14:25 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Elektryczny pickup Muska - Tesla Cybertruck to bez w#x105;tpienia jedna z wi#x119;kszych zagadek elektromobilno#x15B;ci. Gdyby tego by#x142;o ma#x142;o - w#x142;a#x15B;nie dowiadujemy si#x119;, #x17C;e ten samoch#xF3;d b#x119;dzie potrafi#x142; p#x142;ywa#x107; jak #x142;#xF3;d#x17A;.

Źródło: https:

Zakazali WhatsAppa. Nawet Elon Musk nie zdołał pomóc

Dodano: 25.09.2022 14:10 | 25 odsłon | 0 komentarzy


Protesty w Iranie, Instagram i Elon Musk

Protesty w Iranie nie ominęły komunikatorów, mediów społecznościowych i... Elona Muska. Co dokładnie się dzieje?

Ostatnio jednym z głównych tematów na świecie są trwające protesty w Iranie. Zaczęły się one, kiedy tamtejsza policja pobiła na śmierć dwudziestodwulatkę za nieprawidłowe noszenie hidżabu. Nie ma zaskoczenia, że ważną rolę odgrywa Internet i różne komunikatory. 

Instagram chciał się przypodobać Iranowi?

Najpopularniejszym komunikatorem w Iranie jest Viber, ale swoich zwolenników ma też WhatsApp. Władze Iranu szybko wzięły się za walkę z nimi. W przypadku WhatsAppa niektórzy użytkownicy donosili, że o ile mogą nadal wysyłać wiadomości tekstowe, to nie można tego powiedzieć o jakichkolwiek plikach

Czarnym charakterem stał się Instagram, który usuwał wszystkie rzeczy związane z trwającymi protestami. Nie pomogło to jednak serwisowi należącemu do Marka Zuckerberga we wkupieniu się w łaski duchownych z Iranu. Zablokowali oni dostęp m.in. do Instagramu.

Elon Musk poprosił władze USA o poluzowanie sankcji wobec Iranu. One to zrobiły, a Musk od razu oznajmił, że zapewni mieszkańcom Iranu Internet ze Starlinków. Miało to pomóc w ominięciu blokady informacyjnej. Niestety, Iran zareagował błyskawicznie i zablokował m.in. stronę Starlinka. 

 
 

Źródło: https:

Patenty są dla słabych - mówi Elon Musk

Dodano: 24.09.2022 21:29 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Elon Musk pojawi#x142; si#x119; niedawno w programie CNBC #x201E;Jay Leno#x2019;s Garage#x201D; aby oprowadzi#x107; prowadz#x105;cych po teksa#x144;skiej bazie Spacex #x201E;Starbase#x201D;.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone