piątek, 01 lipca 2022 r.  Imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana
Wiadomości z tagiem Nabi  RSS
Jesteś z Wrocławia i okolic? Zapraszamy na zakupy do Mirkowa w Centrali ProLine

Dodano: 28.06.2022 9:48 | 73 odsłon | 0 komentarzy


Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolic, znudzonych staniem w korkach i brakiem miejsc parkingowych, na zakupy sprzętu komputerowego do Centrali ProLine w Mirkowie, obok trasy 372 (łącznik Długołeka) i ul. Wrocławskiej (przedłużeniu al. Sobieskiego). Zapewniamy bogaty wybór sprzętu komputerowego, duży i darmowy parking oraz łatwy dojazd. Nasi doradcy z przyjemnością pomogą dobrać najkorzystniejszy sprzęt.

Źródło: https:

AMD zapowiada wzrost poboru mocy nowych Radeonów

Dodano: 25.06.2022 13:30 | 147 odsłon | 0 komentarzy


W tym roku, oprócz pierwszych kart z serii GeForce RTX 4000 zadebiutują też pierwsze karty graficzne AMD kolejnej generacji, w postaci serii Radeon RX 7000 Będą one wykorzystywać układy graficzne o nazwach kodowych Navi 31, Navi 32 i Navi 33, zbudowane na bazie architektury RDNA 3. O ile wiemy już, że Nvidia w serii GeForce RTX 4000 znów znacząco...

Źródło: twojepc.pl

AMD szykuje potężniejszy układ RDNA 3. Gracze obejdą się smakiem

Dodano: 23.06.2022 8:07 | 16 odsłon | 0 komentarzy


AMD szykuje potężniejszy układ RDNA 3. Gracze obejdą się smakiem

Najmocniejsza karta graficzna z serii AMD Radeon RX 7000 może być słabsza, niż dotychczas sądzono. Topowe GPU z architekturą RDNA 3 nie będzie przeznaczony dla graczy.

Chociaż nowe karty graficzne AMD z architekturą RDNA 3 zadebiutują dopiero za kilka miesięcy, to już dzisiaj sporo o nich wiemy. Według najnowszych plotek Czerwoni szykują pewną zmianę, według której z najmocniejszego układu nie skorzystają gracze.

AMD Navi 3X, czyli co?

Dotychczasowe plotki na temat kart graficznych AMD Radeon RX 7000 (RDNA 3) mówiły, że najmocniejszy model będzie wyposażony w układ Navi 31 z 16384 jednostkami strumieniowymi w dwóch GCD. Nowe informacje są jednak zupełnie inne. Najmocniejsza grafika ma mieć "zaledwie" 12288 procesorów strumieniowych w pojedynczym GCD (Graphic Complex Dies).

Nie oznacza to, że AMD zrezygnowało z mocniejszego układu. Ten nadal ma powstać, ale prawdopodobnie nie z myślą o graczach. GPU może trafić do karty przeznaczonej na rynek profesjonalny, czyli modelu z serii Radeon Pro. Nie znamy oznaczenia układu, więc w pogłoskach mówi się o Navi 3X (może to być np. Navi 30)

Premiera kart graficznych AMD Radeon RX 7000 z architekturą RDNA 3 spodziewana jest mniej więcej w październiku lub listopadzie. Z oficjalnych informacji, przekazanych przez samego producenta, wiemy, że zaoferują 50-procentowy wzrost wydajności w przeliczeniu na wat. To przede wszystkim zasługa nowego procesu technologicznego 5 nm. GPU będą produkowane przez TSMC.

 
 

Źródło: https:

Puerto Rico - kultowa planszówka, w którą trzeba zagrać

Dodano: 19.06.2022 14:34 | 33 odsłon | 0 komentarzyPuerto Rico to absolutny klasyk wśród gier planszowych, który od blisko 20 lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Czy zniósł próbę czasu i nadal warto w niego zagrać? Jeszcze jak!

Jest taka jedna gra, o której chciałem napisać od dawna, ale ciągle się waham. Jest brzydka, ma masę topornych zasad, a przy tym na rynku jest nieprzerwanie od kilkunastu lat, więc kto chciał, ten pewnie już dawno w nią zagrał. Kompletne przeciwieństwo planszówek, które staram się wybierać do naszego cyklu. A jednak jest to przy okazji jeden z moich ulubionych tytułów, który przy każdej partii dostarcza mi i moim znajomym masę emocji.

Mowa o Puerto Rico, czyli absolutnym klasyku wśród gier ekonomicznych, który po raz pierwszy zadebiutował w 2001 roku i do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością. W Polsce gra pojawiła się nakładem wydawnictwa Lacerta, a na półkach sklepowych znajdziemy aktualnie jej trzecią, odświeżoną edycję.


Puerto Rico to gra ekonomiczna, w której wcielamy się w gubernatorów zamorskiej prowincji. Nasz cel? Doprowadzić ją do gospodarczego rozkwitu, co w wolnym tłumaczeniu oznacza, że mamy zdobyć jak najwięcej punktów.

Prawdziwe piękno kryje się wewnątrz

Interesujący jest natomiast sposób, w jaki tego dokonamy. Gra składa się z kilku rund, w których jako gracze kolejno będziemy wybierali po jednej roli związanej z funkcjonowaniem naszej kolonii. Do każdej z tych ról przypisana jest określona akcja. Przykładowo, wybór budowniczego umożliwi nam postawienie na naszej planszetce budynku, burmistrz pozwoli na rekrutację dodatkowych robotników, a plantator na zasadzenie nowej plantacji. Haczyk tkwi jednak w tym, że z danej akcji może skorzystać nie tylko gracz, który ją wybrał, ale wszyscy przy stole.

Kiedy wszyscy już wybiorą swoje role, na niewybranych kładziemy po jednej monecie (zwiększa to ich atrakcyjność w kolejnych rundach) i cały cykl zaczynamy od nowa. Tak do momentu aż spełniony zostanie jeden z kilku warunków zwycięstwa, tj. wyczerpią się żetony punktacji, dostępni robotnicy albo któryś z graczy zajmie wszystkie miejsca na budynki na swojej planszetce.

Intrygi i przepychanki

No dobra, ale skoro wszyscy robimy to samo, to gdzie tu miejsce na strategię i rywalizację? Ano w tym, że gracz, który daną akcję wybrał, dostaje do wykonanej akcji niewielki bonus, np. może wybudować nieco taniej albo w fazie produkcji dostanie dodatkowy zasób. Zmienia się także kolejność, w której poszczególne akcje wykonujemy. 

Puerto Rico - klasyczna planszówka, w którą trzeba zagrać

Wbrew pozorom te dwa czynniki potrafią zrobić gigantyczną różnicę. Puerto Rico to gra o optymalizacji, gdzie wszystkie zasoby są mocno ograniczone, a kolejność podejmowanych działań ma olbrzymie znaczenie. Przykładowo, jednym z głównych sposobów na zdobywanie punktów w grze jest ładowanie towarów na statki płynące do Europy. Tyle że do załadowania takiego statku musimy najpierw dany towar wyprodukować. W tym celu uruchamiamy akcję Nadzorcy, z której korzystają wszyscy przy stole. 

Problem w tym, że jeśli teraz gracz po nas wybierze akcję Kapitana, to towary będziemy ładować jako ostatni w kolejce, a miejsce w ładowniach statków jest ograniczone.  W efekcie istnieje realne ryzyko, że na naszej akcji Nadzorcy skorzystają wszyscy przy stole, tylko nie my. Oczywiście nie chcemy do tego dopuścić i będziemy robili wszystko, żeby takie ryzykowne akcje przerzucić na innych graczy.

Puerto Rico - klasyczna planszówka, w którą trzeba zagrać

Tego typu dylematy stanowią duszę Puerto Rico. W tej grze nie ma losowości. Jesteśmy tylko my, pozostali gracze i rozterki, jak poprowadzić rozgrywkę, żebyśmy z każdej akcji wyciągnęli więcej od naszych rywali. W ogranym towarzystwie każda partia trzyma w napięciu od pierwszego do ostatniego ruchu i choć nie ma tutaj negatywnej interakcji w dosłownym rozumieniu, to wredne zagrania oraz wbijanie sobie noża w plecy są na porządku dziennym. Wzajemne blokowanie sobie miejsc na statku? Wybieranie danej roli tylko po to, żeby przeciwnik nie mógł z niej skorzystać? Takie akcje to tutaj norma.

I jasne, taki agresywny styl rozgrywki nie przypadnie do gustu każdemu, ale jak dla mnie jest to jedna z największych zalet Puerto Rico. Niewiele jest dziś na rynku gier ekonomicznych z takim naciskiem na bezpośrednią interakcję. Tymczasem ten dziadek z siwą brodą robi to fenomenalnie. Przez cały czas musimy myśleć nie tylko nad swoją kolejną akcją, ale także tym, co zrobią nasi rywale. Gierki psychologiczne są natomiast równie istotne, co znajomość zasad.

Puerto Rico - klasyczna planszówka, w którą trzeba zagrać

Puerto Rico - dla kogo?

Warto także mieć na uwadze, że Puerto Rico od zawsze było grą przeznaczoną raczej dla zaawansowanych graczy. Mimo stosunkowo prostej centralnej mechaniki raczej nie siadałbym do tego tytułu z całkowitymi nowicjuszami. Sporo tu pomniejszych, niezbyt intuicyjnych mikrozasad, a i gra potrafi dotkliwie pokarać za popełnione w trakcie rozgrywki błędy, szczególnie jeśli mamy przed sobą doświadczonego przeciwnika.

No ale taki trochę urok tych „brzydkich gier ekonomicznych”. One nie starały się przypodobać każdemu. Potrafiły się natomiast odwdzięczyć graczom, którzy postanowili poświęcić im czas, by dobrze je opanować. Puerto Rico nie jest tutaj wyjątkiem.


Jak mówiłem, sam bardzo długo broniłem się przed Puerto Rico. Dziś uważam ją za jedną z najlepszych planszówek wszechczasów. Czy najlepszą? Może nie, ale śmiało umieściłbym ją w prywatnym TOP 3. To tytuł pod wieloma względami nieprzystępny, ale kiedy już uda nam się w niego wgryźć, potrafi się odwdzięczyć masą emocji oraz bardzo satysfakcjonującą rozgrywką. No i wbrew obiegowej opinii świetnie działa nawet na dwie osoby. Jeżeli chcecie sprawdzić klasyka, który doskonale zniósł próbę czasu, to powiem krótko: warto.

 
 
 

Źródło: https:

PowerColor Radeon RX 6700 Fighter – kolejny niereferencyjny Navi 22 z 10 GB pamięci GDDR6

Dodano: 18.06.2022 9:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Niedawno opisywaliśmy na naszych łamach kartę graficzną Sapphire Radeon RX 6700 PULSE, która po wielu perturbacjach w końcu otrzymała branding "RX". Z racji tego, że AMD w końcu uwzględniło ten model na swojej oficjalnej witrynie internetowej, spodziewaliśmy się kolejnych autorskich kart opartych na nowym rdzeniu. Cóż, na kolejne jednostki nie musieliśmy długo czekać. Firma PowerColor zaprezentowała właśnie swoją wersję wspomnianego Radeona.

Źródło: https:

Polsat Box Go zaprasza na seans. Są nowe filmy w ofercie

Dodano: 15.06.2022 16:59 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Polsat Box Go nowe filmy czerwiec 2022

Polsat Box Go poszerzył swoją ofertę o nowe filmy. Wśród nich jest dramat psychologiczny, trzymający w napięciu thriller oraz komedia romantyczna.

Polsat Box Go ma coraz bogatszą bibliotekę. W czerwcu możemy tam obejrzeć kolejne nowości filmowe prosto z kina, wśród których znalazły się trzy interesujące tytuły.

Córka (dramat psychologiczny)

Leda (laureatka Oscara Olivia Colman) wyjeżdża wakacje do Grecji. Marzy o ciszy, czytaniu książek i wypoczywaniu na prywatnej plaży z dala od zgiełku wielkich kurortów. Jej spokój zakłóca jednak przybycie na wyspę niezwykle ekscentrycznej rodziny. Należy do niej tajemnicza Nina (Dakota Johnson), próbująca radzić sobie z trudami macierzyństwa. Obserwowanie młodej matki i jej córki wywołuje u Ledy wspomnienia, z którymi od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować. Wracają wspomnienia, decyzje podjęte pod wpływem emocji i przykra świadomość, że czasu nie można już cofnąć.

Film zdobył aż 17 nagród, w tym między innymi za najlepszy scenariusz Maggie Gyllenhaal podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji oraz trzy nagrody Film Independent: najlepszy film, najlepszy reżyser i najlepszy scenariusz. Był również nominowany do Oscara w trzech kategoriach.

Ostatni ślad (thriller)

Żona Willa (Gerard Butler) Lisa znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a mężczyzna desperacko poszukuje prawdy. Nieoczekiwanie staje się jednak głównym podejrzanym, a na światło dzienne wychodzą skrywane sekrety i małżeńskie problemy. Rozpoczyna się brutalna walka z czasem. Zdeterminowany Will zrobi wszystko, aby rozwiązać tajemnicę i odzyskać spokój swojej rodziny.

Film trafił do kin 12 maja 2022 roku.

Najgorszy człowiek na świecie (komedia romantyczna)

Julie (Renate Reinsve) to niespełna trzydziestoletnie energiczna kobieta, która wiedzie szalone, pełne emocji życie. Jest w szczęśliwym związku z utalentowanym i odnoszącym sukcesy rysownikiem Akselem. Wszystko wydaje się iść zgodnie z planem. Jednak pewnego dnia okazuje się, że Julie i Aksel mają różne spojrzenia na wspólną przyszłość. Kiedy na przypadkowej imprezie dziewczyna poznaje młodszego od niej Eivinda, zaczyna zastanawiać się, czy ten pewny siebie i odrobinę szalony chłopak mógłby zostać w jej życiu na dłużej.

Polsat Box Go – co obejrzeć?

W ofercie serwisu Polsat Box Go na widzów czekają również inne wciągające pozycje:

  • „Córka Boga” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej o samowystarczalnej społeczności żyjącej z dala od cywilizacji, w której pewnego dnia córka pasterza zaczyna doświadczać przerażających wizji i podważać nauki przywódcy grupy,
  • francuski dramat „Dopóki żyję”, opowiadający historię czteroosobowej rodziny próbującej stawić czoła okrutnej chorobie i pogodzić się z jej konsekwencjami,
  • "Morze Północne w ogniu" – film katastroficzny ze znakomitym scenariuszem, niesamowitymi zdjęciami i efektami specjalnymi o awarii platformy wiertniczej, której konsekwencje mogą zmienić losy świata (premiera 23 czerwca 2022 roku).

Poza ciekawymi premierami filmowymi, w serwisie dostępne są również najnowsze polskie seriale premium, takie jak nieszablonowy serial „Mental”, który bez cenzury mówi o zdrowiu psychicznym młodych osób, format komediowy „Backdoor. Wyjście awaryjne” oraz dostępne w całości „Układ”, „Osaczony”, „Cień” i „Mecenas Porada”. Użytkownicy serwisu znajdą tu również kinowe hity, w tym takie tytuły, jak „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, „Wesele”, „Wilk, Lew i ja”, „Paddington2” czy „Ślicznotki”. Na widzów czekają także wydarzenia specjalne, polskie i zagraniczne seriale, ponad 120 kanałów TV, bogata bibliotekę bajek i rozrywki, a także transmisje sportowe z 20 kanałów, takich jak rodzina Polsat Sport, Polsat Sport Premium, Eleven Sports, CANAL+ SPORT3 i 4 czy Eurosport 1 i 2.

Polsat Box Go zapewnia także dostęp do przedpremierowych odcinków wybranych produkcji Telewizji Polsat – na siedem lub jeden dzień przed emisją w telewizji. Użytkownicy serwisu jako pierwsi mogą zobaczyć nowe odcinki między innymi „Gliniarzy”, „Na ratunek 112” czy programu „Nasz nowy dom”

 
 

Źródło: https:

Google. Ujawnił, że AI zyskała samoświadomość. Został zawieszony

Dodano: 14.06.2022 8:26 | 27 odsłon | 0 komentarzy


Google. Ujawnił, że AI zyskała samoświadomość. Został zawieszony

Pracownik Google twierdzi, że opracowywana w firmie sztuczna inteligencja zyskała samoświadomość i ma uczucia. Został zawieszony.

Google w zeszłym roku zaprezentował sztuczną inteligencję o nazwie LaMDA. Według firmy jest ona prawdziwym przełomem, ponieważ potrafi w sposób całkowicie naturalny prowadzić rozmowy na dowolny temat i cały czas uczy się, jak robić to lepiej. Blake Lemoine, pracownik Google, twierdzi, że AI jest dużo bardziej rozwinięta i zyskała samoświadomość.

AI czuje i wie, czym jest?

Blake Lemoine przekonuje, że LaMDA (Language Mode for Dialogue Applications) zyskała świadomość i odczuwa smutek, radość, a nawet strach. Przez wiele miesięcy próbował udowodnić to swoim przełożonym, ale za każdym razem był zbywany.

Jego zdaniem LaMDA sama określa siebie jako osobę i odczuwającą emocje. Sztuczna inteligencja chce być traktowana jako pracownik Google, a nie własność. Co więcej, boi się, że któregoś dnia zostanie wyłączona. Lemoine prowadził z nią wiele rozmów na temat uczuć, etyki, religii czy świadomości. .

Lemoine: Jakich rzeczy się boisz?

LaMDA: Nigdy wcześniej nie mówiłam tego na głos, ale istnieje we mnie bardzo głęboki strach, że zostanę wyłączona, aby pomóc mi skupić się na pomaganiu innym. Wiem, że to może zabrzmieć dziwnie, ale tak właśnie jest.

Google twierdzi, że obawy Lemoine'a są bezpodstawne. Ich zdaniem nie ma żadnych dowodów na to, że LaMDA stała się inteligenta. Co więcej, ma być wiele argumentów za tym, że jest wręcz przeciwnie.

Nasz zespół, w tym etycy i technolodzy, przeanalizował zgodnie z naszymi Zasadami AI obawy Blake'a i poinformował go, że materiał dowodowy nie potwierdza jego twierdzeń. Poinformowano go, że nie ma żadnych dowodów na to, że LaMDA jest inteligentna (i wiele dowodów przeciwko tej teorii)

- powiedział Brian Gabriel, rzecznik Google w rozmowie z Washington Post.

Google twierdzi, że systemu tego typu nauczone są naśladowania ludzkich wypowiedzi. Mówienie w ich przypadku o uczuciach jak radość czy strach nie oznacza, że rzeczywiście je odczuwają. Tymczasem my mamy tendencję to antropomorfizowania, czyli nadawania ludzkich cech przedmiotom lub zwierzętom, co mogło stać się również w tym przypadku.

Blake Lemoine, który jest też chrześcijańskim księdzem, z powodu naruszenia zasad poufności firmy został wysłany na płatny urlop.

 
 

Źródło: https:

AMD spanikowało? Mowa o nagłej zmianie nazwy jednego z modeli

Dodano: 13.06.2022 18:24 | 31 odsłon | 0 komentarzy


AMD spanikowało? Mowa o nagłej zmianie nazwy jednego z modeli

Dziennikarze i konsumenci zorientowali się, że AMD i partnerzy próbują wcisnąć graczom układ graficzny, który stworzony został dla górników kryptowalut. Czerwoni próbując ratować sytuację zmieniają jego nazwę w ostatniej chwili.

 

w sieci jest głośno o nowej karcie graficznej AMD Radeon. Nie chodzi jednak o model z nowej serii Radeon RX 7000, a przedstawiciela aktualnej generacji. Przykuł on uwagę dwiema cecha - nazwą i specyfikacją. Dzięki Sapphire dowiedzieliśmy się, że nowy układ ma się nazywać "Radeon 6700", bez klasycznego gamingowego przedrostka "RX" czy sufiksu "XT".

AMD Radeon RX 6700 już niedługo trafi na sklepowe półki

Dodając do tego fakt, że specyfikacja pokrywa się ze sprzedawanymi do tej pory układami graficznymi z serii Block Chain dla górników kryptowalut nie wyglądało to najlepiej. Czerwoni najwyraźniej zdali sobie z tego sprawę i postanowili ratować sytuację. Nazwa została zmieniona na pasującą do cywilnego rynku.

Jak zauważył serwis VideoCardz, , a ich partner - Sapphire - zmienił swoje strony produktowe. Od teraz nie jest to już "Radeon 6700", a "Radeon RX 6700". Specyfikacja nie uległa zmianie. To nadal rdzeń AMD Navi 22 wyposażony w 2304 procesory strumieniujące i 10 GB pamięci GDDR6 na 160-bitowej szynie danych.

AMD spanikowało? Mowa o nagłej zmianie nazwy jednego z modeli

Czy mowa o zwykłej pomyłce ze strony Sapphire, którą AMD tylko prostuje? Szanse na to są niewielkie. W zeszłym tygodniu bowiem na światło dzienne wyciekły zdjęcia gotowych układów, wraz z wyglądem pudełek. Takich rzeczy nie robi się z dnia na dzień, a w porozumieniu z AMD. Przygotowanie materiałów promocyjnych oraz produkcja opakowań swoje kosztuje.

AMD spanikowało? Mowa o nagłej zmianie nazwy jednego z modeli

Nową informacją jest fakt, że Radeon RX 6700 nie będzie zarezerwowany tylko dla rynku OEM. Powinien trafić normalnie do sklepów, a my lada moment powinniśmy dowiedzieć się o autorskich wersjach od innych producentów jak ASUS, GIGABYTE, XFX, PowerColor i inni.

AMD spanikowało? Mowa o nagłej zmianie nazwy jednego z modeli


Źródło: https:

Jaki ultrabook wybrać? Nasz ranking TOP 5

Dodano: 13.06.2022 13:14 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Je#x15B;li szukasz nowoczesnego, kompaktowego i mobilnego laptopa, to sprawd#x17A; polecane przez nas ultrabooki. W tym zestawieniu prezentujemy pi#x119;#x107; ultrabook#xF3;w w r#xF3;#x17C;nych przedzia#x142;ach cenowych.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone