piątek, 18 stycznia 2019 r.  Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Wiadomości z tagiem Największe  RSS
Operatorzy chcą podążać śladami Google i Facebook. Będą monitorować aktywność klientów?

Dodano: 17.01.2019 16:46 | 1 odsłon | 0 komentarzy


W poszukiwaniu nowych źródeł przychodu firmy telekomunikacyjne wchodzą w obszary biznesowe zarezerwowane dotychczas dla firm internetowych. Największy w Kanadzie operator telefonii komórkowej oraz dostawca Internetu i telewizji planuje monitorować każdą aktywność swoich klientów, związaną ze świadczonymi usługami, a w ten sposób zarabiać na gromadzonych informacjach.

Źródło: feedproxy.google.com

CERN planuje nowy zderzacz cząstek. Zacznie pracę w 2040 roku

Dodano: 16.01.2019 14:55 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Największy na świecie akcelerator cząstek, znajdujący się w ośrodku CERN pod Genewą Wielki Zderzacz Hadronów, w niedalekiej przyszłości straci to...

Źródło: https:

Największe lotnisko na świecie. Chińczycy niebawem zakończą budowę

Dodano: 11.01.2019 14:29 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Budowane pod Pekinem lotnisko będzie największym na świecie. Sama powierzchnia terminalu wyniesie już 700 000 metrów kwadratowych. Międzynarodowe...

Źródło: https:

NVIDIA GeForce RTX 20x0 Mobile - Ray Tracing zmierza do laptopów

Dodano: 07.01.2019 9:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Ostatnie lata dla laptopów gamingowych były bardzo udane. Największy wpływ na to miała oczywiście premiera mobilnych kart NVIDIA GeForce GTX 10x0 z rodziny Pascal, które na ponad dwa lata całkowicie zdominowały rynek przenośnych komputerów. Trzeba także przyznać, że generacja kart graficznych Pascal żyła zaskakująco długo, co ostatecznie po wielkim bumie doprowadziło do pewnego zahamowania rynku, co było już wyraźnie widoczne w 2018 roku. Kilka miesięcy temu zadebiutowała nowa generacja o nazwie Turing i tym samym oczywistym było, że seria trafi także do laptopów. Po nieco ponad czterech miesiącach od ich debiutu, NVIDIA oficjalnie zapowiedziała układy Turing Mobile dla notebooków, tym samym wprowadzając technologię Ray Tracingu do komputerów przenośnych. Jeśli ktoś wyczekuje premiery sklepowej to nie będzie musiał długo czekać, bowiem laptopy z mobilnymi Turingami pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: https:

Największa znana liczba pierwsza właśnie została odkryta

Dodano: 07.01.2019 8:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Ta wiadomość nie może zacząć się inaczej jak cytatem z Andrzeja Sapkowskiego z książki Pani Jeziora: "Niebrzydka rzecz, ale czy ma jakieś zastosowanie praktyczne?”, jak rzekła młodziutka Cerro do króla Vridanka na ich pierwszej schadzce". Otóż rzecz jest faktycznie niebrzydka, bo jest to największa znana liczba pierwsza. Czy ma jakieś zastosowanie praktyczne? Trudno powiedzieć, ale jej odkrywca może dostać nawet 50 tysięcy dolarów nagrody. A te wydać można już na jak najbardziej praktyczne sprawy. Ale co to wszystko ma wspólnego z naszą branżą? Odkrycia dokonano na komputerze wyposażonym w procesor i5-4590T przez zwykłego użytkownika, który podłączył swój sprzęt do programu poszukiwania liczb pierwszych.

Źródło: https:

Nexon: Największy koreański wydawca gier wystawiony na sprzedaż

Dodano: 04.01.2019 12:10 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Jeżeli ktoś ma wolne 8,9 miliarda dolarów, może skusić się na zakup twórców m.in. Tery.

Źródło: https:

Mieszkania na wynajem w Chinach tylko z rozpoznawaniem twarzy

Dodano: 29.12.2018 10:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Największy chiński serwis zajmujący się wynajmem mieszkań wprowadza obowiązkowy system rozpoznawania twarzy dla swoich klientów. Istniejący na rynku od sześciu lat Xiaozhu, to odpowiedź Chin na amerykański serwis Airbnb. Airbnb, Inc. to prywatna globalna firma z siedzibą w San Francisco, która prowadzi internetową giełdę i usługi hotelarskie, dostępne za pośrednictwem jej stron internetowych i aplikacji mobilnych. Oba przedsiębiorstwa działają na identycznej zasadzie. Użytkownicy mogą korzystać z usługi w celu zorganizowania lub zaoferowania zakwaterowania. Firmy nie są właścicielem żadnej z ofert nieruchomości ani nie organizują imprez turystycznych; jako pośrednicy otrzymują prowizje od każdej rezerwacji. Xiaozhu ma ponad 500 000 aktywnych ofert w Chinach.

Źródło: https:

W 2019 cyfryzacja w Europie zdecydowanie przyspieszy

Dodano: 28.12.2018 16:42 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Jakie tempo ma cyfryzacja europejskiej gospodarki? Według IDC to ponad 15%. Tyle rokrocznie będą rosły inwestycje europejskiego biznesu w technologie i usługi umożliwiające sprawną digitalizację. Największy kawałek tortu, którego wartość w 2019 wyniesie aż 256 mld dolarów, będzie należał do sektora przemysłowego.

Źródło: di.com.pl

Firma North odkupiła od Intela patenty na okulary AR

Dodano: 19.12.2018 13:30 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Wirtualna oraz rozszerzona rzeczywistość może w przyszłości podzielić losy komputerów osobistych. Innymi słowy gogle będą nie tylko służyły wielkim korporacjom lub zapalonym entuzjastom, ale okażą się pomocnym dodatkiem w codziennej pracy i rozrywce dla Kowalskiego czy Nowaka. Największe nadzieje na to sprawiał jak na razie Intel oraz i projekt Vaunt AR, którego w pełni działający prototyp pokazano na początku tego roku. Niestety - badania rynku wskazały niskie zainteresowanie, a niewielka szansa zwrotu inwestycji pogrzebała plany. Cały projekt został szybko anulowany przez Amerykanów. Wygląda jednak na to, że nic straconego bowiem North zdecydowało się odkupić patenty od Niebieskich.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone