czwartek, 20 września 2018 r.  Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Wiadomości z tagiem Niedawny  RSS
ZTE nubia Z18S - smartfon z ekranami po obu stronach

Dodano: 19.09.2018 13:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Koncepcji smartfonów z dwoma ekranami parę już było. Najczęściej pojawiają się one w przypadku projektów smartfonów składanych. Był już nawet smartfon z dodatkowym ekranem z tyłu, ale był to wyświetlacz E-Ink, służący wyłącznie do czytania e-booków. Był też Meizu Pro 7, ale tym zastosowano malutki wyświetlacz dla zegarka i pogody. Wygląda na to, że przed nami kolejne podejście do tego tematu i tym razem już na starcie można je uznać za znacznie bardziej odważne, ale też kontrowersyjne. Niedawno zaprezentowano smartfon ZTE nubia 18, w którym 91,8% powierzchni przedniego panelu zajmuje wyświetlacz. U góry jest oczywiście nielubiane przez część konsumentów wcięcie. W sieci pojawił się krótki film prezentujący urządzenie, którym ma być nowa wersja nubii Z18, tym razem z drugim ekranem.

Źródło: https:

Windows 10 bez promocji Edge przy instalacji innych przeglądarek

Dodano: 17.09.2018 11:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Niedawno wśród uczestników programu Windows Insider zawrzało. Okazało się, że w jednej z testowych kompilacji systemu Windows 10 pojawiła się nowa funkcja, a mianowicie wyświetlanie na ekranie ostrzeżenia, przy próbie zainstalowania obcej przeglądarki internetowej, takiej jak np. Chrome, czy Firefox. Komunikat systemowy informował użytkownika, że już ma Edge, która jest przeglądarką szybszą i bezpieczniejszą. Na dole co prawda był odnośnik do aplikacji Ustawienia, gdzie można ostrzeżenie wyłączyć, ale już samo jego wyświetlanie oburzyło wielu użytkowników, którzy zalali Microsoft negatywnymi opiniami. Przeglądarki Microsoftu to wciąż narzędzia do pobierania innych przeglądarek.

Źródło: https:

Jak fotografować niebo nocą? Gwiazdy na niebie w obiektywie mistrza gatunku

Dodano: 23.08.2018 14:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Rosyjski fotograf Daniel Kordan jest mistrzem fotografowania nocnego nieba. Zasłynął w 2016 roku fotografiami z podróży do Salar de Uyuni, gdzie uchwycił miliony gwiazd idealnie odbitych w tafli największego solniska, będącego pozostałością po wyschniętym słonym jeziorze. Niedawno Kordan wrócił z podróży do Namibii, gdzie fotografował gwiazdy na niebie wędrujące nad Martwą Doliną, Deadvlei, pokrytą popękaną skorupą wapienną nakrapianą przez 900-letnie szkielety drzew, które przegrały walkę ze słońcem.

Tagi: Niedawny
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Xiaomi Pocophone F1 z 8 GB również pojawia się w Geekbench

Dodano: 20.08.2018 17:50 | 3 odsłon | 0 komentarzyNiedawno w bazie benchmarków Geekbench pojawił się model Xiaomi Pocophone F1 z 6 GB RAM. Tym razem podobną próbę przeszła wersja z 8 GB RAM.

Źródło: www.telepolis.pl

Steam buduje nowy serwis: powstaje mocny konkurent Twitcha?

Dodano: 19.08.2018 10:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Valve prawdopodobnie pracuje nad własnym serwisem, który docelowo może stać się platformą do transmisji relacji z wydarzeń esportowych, zbudowaną na wzór Twitch.tv. Niedawno zarejestrowana domena Steam.tv, o której istnieniu po raz pierwszy poinformował Pavel Djundik, twórca serwisu Steam Database, na razie świeci pustkami, jednak w piątek można było w obrębie nowego serwisu dostrzec pierwsze próby nadchodzących transmisji na Steam.tv. Wkrótce prawdopodobnie zobaczymy tam relacje z oficjalnych wydarzeń organizowanych przez Valve. Czy Steam.tv stanie się serwisem, który odbierze widzów Twitchowi? Zgodnie z harmonogramem The International Dota 2 Championships, odbywających się w dniach 20-25.08, serwis powinien wypełnić się transmisjami w przyszłym tygodniu.

Źródło: https:

Obiektyw Lensbaby Sol 45 - prosty sposób na uzyskanie wyjątkowego efektu bokeh

Dodano: 08.08.2018 14:40 | 4 odsłon | 0 komentarzy


W ostatnim czasie nie brakuje premier ciekawych i oryginalnych obiektywów. Niedawno opisywaliśmy konstrukcję Laowa 24mm f/14 2x przypominającą sondę, a teraz przyszła kolej na instrument optyczny od Lensbaby Sol 45 z funkcją tilt, która pozwala na zmianę płaszczyzny nieostrości, co umożliwia tworzenie bardzo kreatywnych ujęć. Dodatkowo fotografujący tym obiektywem ma możliwość korzystania ze specjalnych nakładek modyfikujących efekt bokeh.

Źródło: www.swiatobrazu.pl

Assassin's Creed: Odyssey za darmo z kartami AMD Radeon RX

Dodano: 08.08.2018 8:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Niedawno informowaliśmy o ponownej akcji promocyjnej na karty NVIDIA GeForce, gdzie do wybranych układów Pascal dodawana jest gra Destiny 2 wraz z dodatkami DLC, które do niej wyszły. Tym razem z kolei pójdziemy do obozu AMD, gdzie najwyraźniej również firma chce zachęcić do zakupu swoich kart graficznych. Trzeba jednak przyznać, że o ile oferta NVIDII i sklepów jest raczej odgrzewanym kotletem (Destiny 2 oferowany był wcześniej już dwukrotnie), o tyle AMD oferuje znacznie ciekawszy zestaw dóbr. Nie dość, że do kart Radeon RX 570, RX 580 oraz Vega dodawane są aż trzy gry, to jedną z nich jest nadchodzący potencjalny hit Ubisoftu, czyli Assassin's Creed: Odyssey. Spójrzmy więc dokładniej na nową, atrakcyjną ofertę AMD.

Źródło: https:

Minerał, którego nigdy nie było na Ziemi. Znaleziono go w meteorycie w Rosji

Dodano: 06.08.2018 15:21 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Odkryto nowy minerał, uakityt, pochodzący z meteorytu Uakit, nazwanego po miejscu w którym został znaleziony. Niedawno naukowcy przedstawili swoje...

Tagi: Niedawny
Źródło: https:

Aplikacja UseCrypt, która ma zagwarantować pełną poufność rozmów, coraz popularniejsza

Dodano: 02.08.2018 16:22 | 5 odsłon | 0 komentarzy


WhatsUp, Signal, Telegram - to aplikace uznawane za bezpieczne komunikatory, a jednak były podsłuchiwane przez służby różnych państw. Ostatnie miesiące pokazały, że musiały one, zgodnie z prawem, przekazywać klucze deszyfrujące lokalnym wywiadom. Niedawno amerykańska firma Continental zakazała pracownikom korzystanie z aplikacji WhatsUp na służbowych telefonach - z powodu troski o bezpieczeństwo danych. Czy aplikacja zapewniająca poufność rozmów w tej sytuacji okaże się przełomem?

Źródło: di.com.pl

LG też ma swój zginany wyświetlacz OLED

Dodano: 01.08.2018 15:52 | 3 odsłon | 0 komentarzyNiedawno Samsung pochwalił się swoim zginanym panelem OLED, który rzekomo ma być "niezniszczalny". LG nie mógł być gorszy i również ogłosił, że ma gotowe swoje zginane wyświetlacze.

Źródło: www.telepolis.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone