sobota, 16 października 2021 r.  Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Wiadomości z tagiem Orange  RSS
Sąd podtrzymał 365 tys. zł kary dla New Telekom za podszywanie się pod Orange

Dodano: 15.10.2021 20:31 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów utrzymał 365,2 tys. zł kary nałożonej przez prezesa UOKiK na spółkę New Telekom za sugerowanie klientom, że podpisując z nią umowy, przedłużają kontrakty z Orange Polska, i utrudnianie odstąpienia od umów.

Źródło: https:

Orange udowadnia, że stacja bazowa może być efektywna i kolorowa

Dodano: 15.10.2021 17:26 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Orange stacja bazowa Łazy efektywnie i kolorowo

Urządzenia sieci mobilnej mogą być kolorowe. Dowodzi tego Orange, który pomalował swój kontener techniczny w Łazach. Jak podają Pomarańczowi, jest to także najbardziej efektywna energetycznie stacja bazowa sieci, obsługująca zarówno klientów Orange, jak i T-Mobile.

Jak Orange oszczędza energię?

Pomarańczowy operator zastosował wiele innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym wskaźnik efektywności SEE (Site Energy Efficiency) stacji jest powyżej 94%. Zapracowały na to efektywne energetycznie urządzenia radiowe, system zasilania o wysokiej sprawności i ograniczenie do minimum ilości ciepła wydzielanego w pomieszczeniu. Co ciekawe, urządzenia wydzielające dużo ciepła znalazły się na zewnątrz, a na dachu dodatkowo założono powłokę odbijającą ciepło słoneczne. Pozwoliło to na zastąpienie klimatyzacji przez system wentylacji.

 
 

Wskaźnik SEE oznacza, że ponad 94% energii elektrycznej zużywanej przez ten obiekt jest energią wykorzystywaną przez urządzenia świadczące usługi dla klientów, a tylko 6% to energia przeznaczona na zapewnienie odpowiednich warunków pracy obiektu. Oprócz ograniczenia zużycia energii – do możliwego minimum – w obiekcie zastosowane są rozwiązania obniżające jednostkowe koszty energii. Dokładne opomiarowanie umożliwia optymalny dobór parametrów umów energetycznych, takich jak taryfa energetyczna czy moc umowna. Natomiast dzięki magazynom energii zmniejszono zużycia w okresach wyższych cen energii oraz zwiększono w okresach niższych cen.

Będzie bardziej kolorowo

Orange stara się zmniejszać zużycie energii i emisje gazów cieplarnianych, ale dostrzega też wartość w pomysłach, dzięki którym klienci dowiedzą się więcej o działaniach Pomarańczowych dla klimatu i środowiska. Stąd pomysł wykorzystania szaf oraz kontenerów znajdujących się w przestrzeni publicznej i ozdobienia ich grafikami. Operator chce, aby takich kolorowych, wyróżniających się obiektów przybyło.

Orange Stacja bazowa Łazy

Bezpieczne i ekologiczne WDH

Stacja bazowa w Łazach stoi na terenie Warsaw Data Hub (WDH). To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, który powstał w aglomeracji warszawskiej, w pobliżu najważniejszego w Polsce centrum biznesowo-logistycznego. Po przeniesieniu najważniejszych systemów stanie się jednym z kluczowych węzłów sieci operatora i pozwoli zaoferować klientom biznesowym nowoczesne, bezpieczne i ekologiczne zaplecze w postaci usług data center oraz kolokacji.

Rozwiązania zastosowane w WDH pozwalają na redukcję liczby wykorzystywanych urządzeń, co w połączeniu z ich najwyższą efektywnością energetyczną daje wyższą efektywność pomarańczowej sieci. Do rozwiązań poprawiających można dodać między innymi farmę fotowoltaiczną, która niedługo tam powstanie, stacje ładowania samochodów elektrycznych, zastosowanie „szarej wody” do podlewania terenu, a także specjalną kostka brukowa pochłaniająca zanieczyszczenia. W praktyce oznacza to redukcję poziomu emisji CO2 o około 5 tys. ton rocznie.

 
 

Źródło: https:

Samsung Galaxy Z Fold3 w ofercie tygodnia Orange. Zaoszczędzić można 2500 zł

Dodano: 15.10.2021 15:46 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Orange oferta tygodnia Samsung Galaxy Z Fold3 taniej o 2500 zł

W Orange trwa kolejna oferta tygodnia. Tym razem ucieszyć powinni się miłośnicy smartfonów firmy Samsung. Dwa flagowe modele, Galaxy S21+ i składany Galaxy Z Fold3, można teraz kupić znacznie taniej. W przypadku tego drugiego obniżka sięga nawet 2500 zł.

Samsung Galaxy Z Fold3

Samsung jest aktualnie niekwestionowanym królem składanych smartfonów. Dwa najnowsze modele, , mieliśmy przyjemność testować, z bardzo pozytywnymi skutkami. Przeczytacie o tym w naszych recenzjach (linki poniżej).

 
 

Drugi z wymienionych modeli, Z Fold3, oferuje użytkownikom duży, 7,6-calowy składany wyświetlacz, który można obsługiwać rysikiem S Pen. Urządzenie dysponuje również zestawem aż pięciu aparatów fotograficznych, przy czym jeden został schowany pod powierzchnią elastycznego ekranu. Fold3 to również bardzo wydajne urządzenie, co zawdzięcza obecności Snapdragona 888 oraz 12 GB pamięci RAM.

W aktualnej ofercie tygodnia Orange smartfon Samsung Galaxy Z Fold3 12/256 GB w komplecie ze słuchawkami Galaxy Buds Pro możemy kupić między innymi:

  • z abonamentem komórkowym 80 zł/mies. (z rabatami) za 0 zł na start i 24 raty po 200,99 zł (oszczędzamy łącznie 2496 zł),
  • z Orange Love 149,99 zł/mies. (z rabatami) za 0 zł na start i 24 raty po 200,99 zł (oszczędzamy łącznie 2496 zł),
  • bez abonamentu w 20 ratach 0% po 404,95 zł (oszczędzamy łącznie 200 zł).

Samsung Galaxy S21+

Orange przygotował również coś dla miłośników bardziej tradycyjnych rozwiązań. Samsung Galaxy S21+ to jeden z tegorocznych flagowców koreańskiego producenta, napędzany chipsetem Exynos 2100, wspieranym przez 8 GB RAM-u. Smartfon ma 6,7-calowy wyświetlacz Dynamic AMOLED 120 Hz. W komplecie mamy też 3 aparaty fotograficzne z tyłu oraz jeden z przodu.

 

W ofercie tygodnia Orange smartfon Samsung Galaxy S21+ 8/128 GB możemy kupić między innymi:

  • z abonamentem komórkowym 80 zł/mies. (z rabatami) za 0 zł na start i 24 raty po 169,00 zł (oszczędzamy łącznie 96 zł),
  • z Orange Love 149,99 zł/mies. (z rabatami) za 0 zł na start i 24 raty po 169,00 zł (oszczędzamy łącznie 96 zł),
  • bez abonamentu w 20 ratach 0% po 227,45 zł (oszczędzamy łącznie 50 zł).

 
 

Źródło: https:

Orange: dwa miesiące darmowego transferu danych dla entuzjastów VoD

Dodano: 13.10.2021 13:04 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Orange: dwa miesiące darmowego transferu danych dla miłośników VoD

Orange co tydzień prowadzi akcję „Środy z Mój Orange”, w której rozdaje bonusy dla swoich klientów abonamentowych. Dzisiejszym prezentem ponownie jest usługa Video Pass – za darmo na dwa miesiące.

Video Pass po raz kolejny pojawia się w akcji „Środy z Mój Orange”. Ostatnio, w lipcu, operator dał aż pół roku bezpłatnego dostępu do tej oferty, teraz są to tylko dwa miesiące, jednak i tak warto z nich skorzystać.

 

Co daje Video Pass w Orange?

Dzięki usłudze Video Pass klienci sieci Orange, korzystając z sieci mobilnej, mogą oglądać filmy, seriale i inne treści wideo, nie obawiając się, że wyczerpie się pakiet gigabajtów. Dotyczy to następujących serwisów: HBO GO, Netflix, YouTube, CANAL+, TVP Sport, Player, CDA Premium, Orange TV GO, IPLA, VOD.pl, TVP VOD, Stream TVP, WP Pilot, TVP Info oraz Poland In. Z usługi można korzystać tylko na terenie Polski, stosując do tego zarówno aplikację, jak i stronę internetową wybranego serwisu.

Należy jednak pamiętać, że gdy skończy się bezpłatny bonus na dostęp do Video Pass, usługa będzie wiązała się z wydatkiem  20 zł miesięcznie. W każdej chwili można ją jednak wyłączyć.

Video Pass w Orange dostępny jest w:

  • Planie 40, 50, 60 lub 80,
  • Planie Mobilnym 45, 55, 75,
  • dowolnym pakiecie usług Orange Love.

Akcja „Środy z Mój Orange” kierowana jest wyłącznie do klientów abonamentowych. Żeby skorzystać z bonusu, należy wejść do aplikacji „Mój Orange" i zakładki „Dla Ciebie. Jeżeli jeszcze w tej chwili oferta nie jest widoczna (operator wspomina o problemach technicznych), powinna pojawić się w późniejszych godzinach. Zachowa swoją ważność do następnego wtorku włącznie, czyli 19 października. Na aktywację pozostanie więc prawie cały tydzień.

Klienci ofert abonamentowych Orange, dla których Video Pass nie jest dostępny, powinni znaleźć w aplikacji inny prezent na pocieszenie, którym najczęściej jest darmowy pakiet gigabajtów.

 
 

Źródło: https:

Orange: koniec z UMTS 2100 MHz. Szybszy internet i większa pojemność sieci

Dodano: 13.10.2021 12:12 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Orange zakończył refarming 2100 MHz. Szybszy internet i większa pojemność sieci

Orange poinformował, że po roku prac zakończył proces refarmingu sieci. Operacja polegała na wyłączeniu UMTS 2100 MHz i przejściu na docelową częstotliwość LTE 2100 MHz o szerokości 15 MHz.  Pomarańczowi przekonują, że efektem tych działań jest wzrost pojemności sieci i szybszy internet mobilny.

Jak podaje Orange Polska, refarming jego sieci mobilnej trwał ponad rok. Przez ten czas trwało wyłączanie standardu UMTS działającego na częstotliwości 2100 MHz i uruchamianie w tym miejscu nowszego LTE 2100 MHz w paśmie o szerokości 15 MHz

Orange właśnie zakończył związane z tym prace, a ostatnim obszarem, gdzie dokonywany był refarming, jest Górnośląski Okręg Przemysłowy. Łącznie proces dotyczył 9 tys. stacji bazowych, z których mogą korzystać klienci Orange Polska. 

 

Szybszy internet w Orange?

Orange przekonuje, że dzięki refarmingowi znacznie poprawiła się jakość mobilnego internetu LTE w pomarańczowej sieci. Jako przykład podawana jest Warszawa. Operator obliczył, że w godzinach szczytu w paśmie LTE 2100 MHz mobilny internet jest teraz szybszy o 5 Mb/s. Zwiększyła się też przepływność w godzinach szczytu – jest większa o 9 Mb/s. Pobieranie danych miało z kolei przyśpieszyć o 14 proc

Podobnymi wynikami Orange chwali się w całym kraju. W sumie refarming zapewnił Orange wzrost pojemności sieci LTE o ok. 13%, dzięki dodatkowym 5 MHz w LTE 2100 MHz. Teraz łącznie Pomarańczowi dysponują pasmem LTE o szerokości 50 MHz na wszystkich częstotliwościach, co ma lepiej odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie na internet. 

Zrefarmingowane pasmo „przenosi” teraz więcej danych i umożliwia odciążenie pozostałych częstotliwości LTE, dostępnych na poszczególnych stacjach. W efekcie klient ma szybszy i płynniejszy transfer danych

 – tłumaczy Wojtek Jabczyński, rzecznik Orange Polska. 

Operator ujawnił też, że na 475 stacjach nadal wykorzystywane są częstotliwości UMTS 2100 MHz ze względu na szczególne uwarunkowania i potrzeby w danej lokalizacji. Chodzi m.in. o instalacje wewnętrzne u klientów biznesowych, tereny przygraniczne, miejsca bez UMTS 900 czy specyficzne obszary turystyczne, jak Morskie Oko, Jezioro Białe itp.

 
 

Źródło: https:

3 GB internetu za darmo od Orange po meczu Albania-Polska

Dodano: 13.10.2021 9:48 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Po wczorajszym meczu reprezentacji Polski z Albani#x105; mo#x17C;emy cieszy#x107; si#x119; nie tylko z powodu wygranej rodak#xF3;w. Abonenci Orange mog#x105; bowiem z tej okazji odebra#x107; pakiet 3 GB darmowego internetu!

Źródło: https:

Orange daje 3 GB Internetu po meczu z Albanią

Dodano: 12.10.2021 23:30 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Polska Albania darmowy Internet Orange

Piłkarze naszej reprezentacji znowu wygrali. Tym razem Orange w ramach świętowania daje swoim użytkownikom 3 GB Internetu.

Kilka dni temu nasi piłkarze pokonali San Marino, teraz nadszedł czas na zwycięstwo nad Albanią. Mecz był bardzo emocjonujący, ale niestety albańscy kibice pokazali się z najgorszej strony. Kolejny mecz to też kolejna darmowa paczka Internetu w Orange. Tym razem użytkownicy pomarańczowej sieci dostaną 3 GB danych. Promocja skierowana jest do klientów głosowych usług mobilnych operatora, zarówno w ofercie abonamentowej, jak i na kartę, a także do użytkowników Orange Flex.

W celu skorzystania z oferty wystarczy wysłać SMS o treści FAIRPLAY pod numer 233. Opłata za SMS jest zgodna z taryfą, z jakiej korzysta abonent, maksymalnie może ona sięgnąć 25 groszy. Użytkownicy Orange Flex powinni z kolei wpisać FAIRPLAYw zakładce kody promocyjne.

Pakiet należy aktywować do jutra o 23:13. Jednocześnie Orange zastrzega, że pakiet danych zostanie włączony w ciągu maksymalnie 24 godzin od przyjęcia zlecenia aktywacji. O włączeniu pakietu zostaniemy powiadomieni SMS-em. Promocyjne gigabajty są ważne 3 dni od daty aktywacji, obowiązują tylko na terenie Polski.

 
 

Źródło: https:

Ruszyło Warsaw Data Hub, nowe data center Orange w stolicy

Dodano: 12.10.2021 20:38 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Po roku od rozpoczęcia budowy, działa już Warsaw Data Hub - najnowszy data center Orange Polska. Obiekt jest gotowy do użytku, znajdą się w nim kluczowe elementy sieci operatora, jak i infrastruktura jego klientów.

Źródło: https:

T-Mobile liderem wrześniowego rankingu internetu mobilnego w Polsce

Dodano: 12.10.2021 20:33 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Serwis efbenchmark.eu przygotował wrześniowy ranking operatorów komórkowych w Polsce. Sieć T-Mobile została liderem średniej szybkości pobierania danych oraz najniższej wartości pingu. Orange zwyciężył w kategorii prędkości przesyłania danych.

Źródło: https:

Cztery tysiące kilometrów sieci światłowodowej wybudowane przez Tauron

Dodano: 12.10.2021 14:03 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Cztery tysiące kilometrów sieci światłowodowej wybudowane przez Tauron

Tauron poinformował, że wybudował już ponad cztery tysiące kilometrów sieci światłowodowej, co stanowi 75% inwestycji, która ruszyła w zeszłym roku. Operator dostarcza szybki internet głównie na południu Polski, zmniejszając obszary o słabym dostępie do globalnej sieci.   

Budowy sieci światłowodów przez Tauron to inwestycja realizowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Projekt ma na celu likwidację tzw. białych plam, czyli objęcie zasięgiem szerokopasmowego internetu gospodarstw domowych oraz jednostek oświatowych, w których dostępna przepustowość nie przekraczała 30 Mb/s. 

Budowa szerokopasmowego internetu oznacza zaangażowanie Taurona w istotny program rozwoju cywilizacyjnego południowej Polski, gdzie koncentrujemy naszą działalność gospodarczą, a równocześnie rozszerzenie aktywności na nowe obszary biznesowe

 – wyjaśnia Patryk Demski, wiceprezes zarządu Tauron Polska Energia.

W sieci światłowodowej Tauron aktywnie działają już duże firmy komunikacyjne. Jedną z nich jest Orange Polska, który podpisał z Tauronem umowę w czerwcu 2021 r. W następnym kwartale dołączą kolejni operatorzy krajowi i lokalni, którzy przechodzą aktualnie testy techniczne.

 

Oferta Taurona skierowana jest do detalicznych operatorów telekomunikacyjnych, zarówno krajowych, jak i lokalnych. Firma buduje sieć w 7 obszarach konkursowych POPC, czyli 132 gminach znajdujących się w województwach małopolskim, śląskim i dolnośląskim

Zgodnie z harmonogramem do końca 2022 roku w zasięgu sieci światłowodowej Taurona  znajdzie się ponad 205 tys. gospodarstw domowych, z czego ponad 102 tys. wybudowanych w ramach konkursu POPC i drugie tyle komercyjnie w ramach dogęszczania sieci. Do końca września 2021 roku Tauron wybudował 4214 km sieci, co stanowi 75% planowanej inwestycji.

Liczba świadczonych w sieci Taurona hurtowych usług dostępu do lokalnej pętli abonenckiej o przepustowości minimum 300 Mb/s już we wrześniu przekroczyła tysiąc. Równocześnie Tauron świadczy usługi o symetrycznej przepustowości min. 100 Mb/s dla 358 szkół. 

W czerwcu 2021 roku spółka Tauron Obsługa Klienta rozpoczęła świadczenie usług w modelu hurtowym, co oznacza, że udostępnia zainteresowanym operatorom telekomunikacyjnym możliwość świadczenia usług detalicznych na swojej sieci światłowodowej na jednakowych, niedyskryminujących warunkach. 

Dotychczas zostało zawartych też 35 umów ramowych z operatorami o dostępie telekomunikacyjnym i świadczeniu usług telekomunikacyjnych na sieci światłowodowej Tauron.

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone