piątek, 01 lipca 2022 r.  Imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana
Wiadomości z tagiem Orange  RSS
Orange na wakacje wzmacnia sieć. Nowe stacje bazowe i mobilne w regionach turystycznych

Dodano: 30.06.2022 20:46 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Nowe stacje bazowe i mobilne, a także więcej częstotliwości - w ten sposób Orange stara się podczas wakacji zapewnić możliwie dobry zasięg mobilnego internetu w miejscowościach turystycznych nad morzem, w górach i nad jeziorami.

Źródło: https:

Orange z nową promocją – przetestuj CyberTarczę za darmo

Dodano: 30.06.2022 10:15 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W ramach akcji #x201E;#x15A;rody z M#xF3;j Orange" pojawi#x142;a si#x119; nowa oferta. Zamiast dotychczasowej paczki na Internet, mo#x17C;na skorzysta#x107; z us#x142;ugi, kt#xF3;ra gwarantuje wi#x119;ksze bezpiecze#x144;stwo w sieci. Dlaczego warto sprawdzi#x107; CyberTarcz#x119;?

Źródło: https:

VoLTE w roamingu? Orange już to ma

Dodano: 29.06.2022 18:15 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Orange VoLTE roaming międzynarodowy

Orange Polska zaczął oferować usługę VoLTE swoim klientom podróżującym po świecie i korzystającym z roamingu międzynarodowego. Na początek sieć komórkowe w USA, ale z czasem technologia ta będzie wdrażana również w innych krajach.

Coraz więcej operatorów komórkowych na świecie myśli o wyłączeniu sieci 3G i przeznaczeniu uwolnionych w ten sposób zasobów radiowych na rzecz nowszych technologii komunikacyjnych. Robią to również partnerzy roamingowi Orange Polska. Z tego powodu pomarańczowy operator rozpoczął wdrażanie technologii VoLTE w roamingu międzynarodowym.

 
 

Zazwyczaj po wyłączeniu 3G klienci Orange mogą korzystać z pasm GSM i LTE. Korzystanie z roamingu przy wyłączonym 3G przebiega inaczej niż standardowo. Jeżeli nie masz VoLTE, to telefon podczas odbierania przełączy się do sieci 2G, co spowoduje słabszą jakość połączeń i brak transmisji danych podczas rozmów. Wi-Fi Calling przy połączeniach głosowych w roamingu działa bez zmian.

– czytamy na stronie orange.pl

Pierwszą zagraniczną siecią komórkową, w której klienci Orange mogą korzystać w ramach roamingu z technologii VoLTE, jest ATT w Stanach Zjednoczonych. Wdrożenie nastąpiło 27 czerwca 2022 roku. Z czasem lista partnerów roamingowych Orange, w których sieciach klienci operatora będą mogli korzystać z VoLTE, ma się wydłużyć.

VoLTE w roamingu

Aby móc korzystać z VoLTE w roamingu, należy mieć telefon z obsługą tej technologii w Orange, kartę SIM LTE oraz aktywną usługę VoLTE. Trzeba też wyłączyć usługi, które wykluczają korzystanie z VoLTE w Orange. Są to:

 • Orange Ekstra Numer,
 • Nowa Orange Strefa,
 • Strefa stacjonarna Ekstra,
 • Strefa Firmowa,
 • Numer osobisty,
 • Stała prezentacja numeru głównego Wirtualna Centralka Orange,
 • Filtr roamingowy,
 • Poczta głosowa w roamingu.

Gdy jesteś w roamingu i rozmawiasz przez Wi-Fi Calling, to po utracie zasięgu Wi-Fi połączenie będzie rozłączone, żeby cię ochronić przed kosztami rozmowy wg cennika roamingowego. Gdy jesteś w roamingu i rozmawiasz przez VoLTE, musisz zakończyć połączenie, żeby zacząć rozmawiać przez Wi-Fi Calling.

– wyjaśnia Orange Polska

 
 

Źródło: https:

Orange szykuje się na wakacje. Operator zwiększa pojemność i zasięg

Dodano: 29.06.2022 16:49 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Orange rozbudowa sieci wakacje 2022

Orange jak co roku dwoi się i troi, żeby zapewnić swoim klientom jak najlepszy dostęp do sieci podczas wakacyjnego odpoczynku. W tym celu w miejscowościach turystycznych staną nowe dodatkowe stacje mobilne, wprowadzone zostaną też inne ulepszenia.

Wakacje to gorący okres nie tylko ze względu na panujące wtedy temperatury, ale również z powodu wzmożonego zapotrzebowania na usługi komórkowe w miejscowościach turystycznych. By temu zaradzić, Orange podjął kroki, które mają dać klientom pomarańczowego operatora jak najlepszy zasięg sieci.

 
 

Porównując aktualny stan do 2021 roku, Orange Polska uruchomił 9 stacji bazowych w takich miejscowościach, jak Bukowina Tatrzańska, Giżycko, Pisz, Ostróda, Brenna, Grywałd, Maruszyna, Trzęsacz i Dębowa Kłoda (okolica Białki Tatrzańskiej). Dodatkowo w czasie wakacji zasięg dla klientów Pomarańczowych mają poprawić stacje mobilne w Jastarni, Pruszczu Gdańskim, Rowach, Darłowie, Trzebiatowie, Kołobrzegu, Karwi, Dębkach i Krynicy Morskiej. Część z tych ostatnich już działa, pozostałe ruszą w pierwszych dniach lipca.

To jednak nie wszystko. Orange dołożył 1274 systemy/częstotliwości LTE na stacjach pracujących na stałe. Stały się one w ten sposób lepiej doposażone, co pozytywnie wpływa na zasięg i jakość usług.

Proszę pamiętajcie jednak, że chociaż wzmocniliśmy sieć Orange, fizyki nie da się oszukać. Zdecydowanie więcej zalogowanych urządzeń na danym obszarze i intensywne korzystanie z usług telekomunikacyjnych oznacza mniejszy komfort. Nie wszędzie mieliśmy możliwości i zgody, aby uruchamiać dodatkowe inwestycje.

– napisał Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

 
 

Źródło: https:

Orange zmienia cennik: zwiększa limity, obniża opłaty

Dodano: 29.06.2022 14:36 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Orange logo salon

Podobnie jak inni operatorzy, Orange wprowadza zmiany dotyczące rozliczeń za usługi w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie, czyli w Strefie 1. Operator podwyższa limity gigabajtów, a jednocześnie obniża opłaty dodatkowe.

Zmiany wprowadzane przez operatorów, w tym Orange, to efekt rozporządzenia Parlamentu Europejskiego z 6 kwietnia 2022 r., które reguluje nowe zasady opłat roamingowych na terenie UE, a także innych państw należących do Strefy 1 – a więc  Norwegii, Islandii i Liechtensteinu. Zmiany wchodzą w życie 1 lipca 2022, dotyczą klientów indywidualnych i biznesowych, a także użytkowników Orange Flex, ofert na kartę i nju

Od przyszłego miesiąca Orange podwyższa limity GB w roamingu w Strefie 1 – nawet o 23 proc. Limity są różne w poszczególnych planach taryfowych, szczegóły podane są w umieszczonych na końcu cennikach.

Od 1 lipca pomarańczowy operator obniża do 0,01132 zł brutto opłaty za każdy MB transmisji danych w Strefie 1 po wykorzystaniu limitu GB – dzięki temu cena 1 GB (1024 MB) od 1 lipca 2022 wyniesie tylko 11,59 zł brutto.

Kolejna zmiana to obniżka do 0,01132 zł brutto opłaty dodatkowej za każdy MB transmisji danych w Strefie 1 oraz za każdą wysłaną wiadomość MMS ze Strefy 1. Opłaty te mogą być doliczone w przypadku wykorzystywania usług niezgodnie z Polityką Uczciwego Korzystania z roamingu w Strefie 1.

Orange obniża też do 0,1245 zł brutto opłatę dodatkową za minutę wykonanego połączenia głosowego w Strefie 1. Analogicznie do 0,0226 zł brutto zmniejszona zostanie opłata dodatkowa za wysłaną wiadomość SMS.

Orange przypomina, że klienci mogą sprawdzić swój nowy bezpłatny limit GB w UE w aplikacji Mój Orange lub wysyłając bezpłatnego SMS-a o treści ILE pod numer 8095

Dodatkowo operator wprowadzamy zmiany w progu blokady transmisji danych w roamingu. Jeśli suma opłat za transmisję w trakcie okresu rozliczeniowego przekroczy 240 zł, klient otrzyma wiadomość, że dalsza transmisja danych będzie możliwa dopiero po wysłaniu SMS-a o treści AKT DALEJ pod bezpłatny numer 80321. 

Wysłanie takiego SMS-a uruchomi dalszą transmisję danych w roamingu do osiągnięcia kwoty 480 zł. Wyłączenia ograniczenia do kwoty 480 zł też jest możliwe, ale trzeba to zrobić, kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta Orange lub wysyłając wiadomość SMS o treści AKT DALEJ BEZ GRANIC pod bezpłatny numer 80321.

  
 

Źródło: https:

Orange daje darmowy miesiąc usługi. Internauci się ucieszą

Dodano: 29.06.2022 13:36 | 9 odsłon | 0 komentarzy


logo Orange

Tydzień temu było 10 darmowych gigabajtów, więc tym razem w akcji „Środy z Mój Orange” czeka coś innego – zamiast paczki na internet, możliwość bezpłatnego przetestowania usługi, zapewniającej większe bezpieczeństwo w sieci. 

Chodzi oczywiście o usługę CyberTarcza, która już cyklicznie pojawia się w akcji „Środy z Mój Orange”. Aktywując ją od dziś, można przez miesiąc korzystać z niej za darmo. 

Później, od drugiego miesiąca, operator zacznie naliczać opłatę 9,99 zł na miesiąc. Użytkownicy, którzy nie zdecydują się na przedłużenie CyberTarczy, mogą we właściwym czasie ją wyłączyć. Operator obiecuje, że przypomni o tym przed upływem bezpłatnego okresu.

Akcja „Środy z Mój Orange” przeznaczona jest dla abonamentowych klientów indywidualnych, nie jest za to dostępna w usługach na kartę. Żeby odebrać prezent, trzeba wejść do aplikacji „Mój Orange” (z pełnym logowaniem), zajrzeć do zakładki „Dla Ciebie” i aktywować usługę. Jest na to czas do przyszłego wtorku, 5 lipca.

CyberTarcza Środy z Mój Orange

Co daje CyberTarcza w Orange?

CyberTarcza to usługa pozwalająca zadbać o bezpieczeństwo prywatnych danych podczas korzystania z internetu. Usługa zabezpiecza nas przed złośliwym oprogramowaniem, a także atakami phishingowymi i ransomware. Czyli w praktyce pozwala uniknąć takich zagrożeń jak utrata pieniędzy z konta bankowego, kradzież tożsamości, blokowanie urządzeń w zamian za wysoki okup czy kradzież prywatnych zdjęć w celu szantażu. To realne zagrożenia, na jakie narażone są co dzień miliony Polaków.

Usługa CyberTarcza działa na urządzeniach połączonych ze stacjonarną lub mobilną siecią Orange. Wykrywa zagrożenia płynące z internetu i blokuje je, zanim dotrą do użytkownika. 

 
 

Źródło: https:

Orange wzmacnia zasięg 5G na Open’erze i zaprasza do Strefy Orange Flex

Dodano: 29.06.2022 10:04 | 14 odsłon | 0 komentarzy


 Strefa Orange Flex Open’er

Dziś rusza festiwal Open’er, którego głównym sponsorem jest Orange. Operator wzmocnił na miejscu zasięg sieci, otworzył też Strefę Orange Flex, gdzie można się zrelaksować w przerwie między występami.

Festiwal Open’er rusza dziś, 29 czerwca i potrwa do 2 lipca. Wszystko odbywa się na terenie lotniska Gdynia-Kasakowo.

Tak duże wydarzenia przyciągają zazwyczaj tłumy spragnionych dobrej muzyki uczestników, co tez oznacza zwiększone obciążenie sieci komórkowych. Jak ujawnił rzecznik sieci, Wojtek Jabczyński, Orange zadbał o lepszy zasięg na terenie festiwalu. Pomarańczowy operator, wspólnie z T-Mobile Polska, postawił dwie bilateralne stacje mobilne. Przekaźniki zapewniają dostęp do wszystkich częstotliwości LTE, można dzięki nim skorzystać także z łączności 5G

Operator przygotował też specjalną Strefę Orange Flex. Jest to miejsce na chillout z leżakami, pufami i poduchami do siedzenia. Cała przestrzeń ma być rozświetlana girlandami światełek. Można tam nie tylko odpocząć, ale także naładować baterie w telefonie, korzystając z trzech szafek depozytowych dostępnych na terenie festiwalu.

 Strefa Orange Flex

W Strefie Orange Flex będzie także można udekorować swoje ciało, by lepiej wczuć się w festiwalowy nastój. Operator proponuje kolorowy, fluorescencyjny makijaż UV w kolorach bieli i pomarańczu. Zachęca też, by po jego zrobieniu zrobić sobie fotkę na ściance do zdjęć. Będą także bańki mydlane oraz pomarańczowa wata cukrowa. Dziesięć złotych ze sprzedaży każdej waty Orange przekaże na posadzenie przez Fundację Las Na Zawsze bioróżnorodnych lasów.

W środę, w pierwszy dzień Open’era 2022 wystąpią m.in. Imagine Dragons, ASAP Rocky, Maring;neskin, The Smile i Little Simz. We czwartek zagrają: Twenty One Pilots, Yeras Years, Palyboi Carti. W piątek: Dua Lipa, Michael Kiwanuka, Martin Garrix, a ostatniego dnia: Jessie Ware, Taco Hamingway, The Killers, The Chemical Brothers i Dawid Podsiadło.

 
 

Źródło: https:

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę pomaga ukraińskiej młodzieży. Uruchamia telefon zaufania po ukraińsku i rosyjsku

Dodano: 28.06.2022 20:37 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, we współpracy z Fundacją Orange zaoferowała dostęp do linii zwanej telefonem zaufania w językach ukraińskim i rosyjskim. Rozwiązanie ma pozwalać młodym uchodźcom z Ukrainy, przebywającym w Polsce na konsultacje i rozmowy z psychologami w ich ojczystym języku.  

Źródło: https:

Orange zmienia zasady. Uwaga, możesz zerwać umowę

Dodano: 28.06.2022 17:26 | 28 odsłon | 0 komentarzy


Orange Światłowód Neostrada zmiana umowy regulaminy

Orange musi wprowadzić zmiany w umowach i regulaminach dotyczących usługi światłowodowej oraz Neostrady. Nie zgadzasz się na zmiany? możesz zerwać umowę bez płacenia odszkodowania czy kary umownej.

Orange Polska poinformował o szykowanych zmianach w umowach i regulaminach świadczenia usług Orange Światłowód i Neostrada, a wynikają z zaleceń Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Zmiany dotyczą umów na Internet (także w ofercie pakietowej) zawartych przed 23 marca 2020 roku, które nie zostały aneksowane po tej dacie.

Co się zmieni?

Do umów związanych z dostępem do Internetu Orange wprowadza zmiany dotyczące prędkości transmisji danych. W umowach na Orange Światłowód w opcjach prędkości „do 100 Mb/s” lub wyższych dotyczyć one będą:

 • prędkości zwykle dostępnej – prędkość tę będzie prezentowana w ujęciu dobowym, a nie jak dotychczas w miesięcznym,
 • prędkości maksymalnej – prędkość ta również będzie się odnosić do doby.

W związku z tym w punkcie Dane techniczne zostanie dodany zapis:

Prędkość zwykle dostępną pobierania i wysyłania danych mogą Państwo osiągnąć przez 70% doby, a prędkość maksymalną przez 50% doby.

Z kolei w umowach z opcjami prędkości „do 80 Mb/s” lub niższych wprowadzimy, zmiany będą dotyczyć:

 • prędkości zwykle dostępnej – prędkość tę będą prezentowane w ujęciu dobowym, a nie jak dotychczas w miesięcznym oraz zmieni się wartość tej prędkości z 70% na 65% prędkości maksymalnej,
 • prędkości maksymalnej – prędkość ta również będzie się odnosić do doby.

W punkcie Dane techniczne zostanie dodany zapis:

Prędkość zwykle dostępna pobierania i wysyłania danych stanowi 65 % prędkości maksymalnych. Mogą ją Państwo osiągnąć przez 60% doby. Prędkość maksymalną mogą Państwo osiągnąć przez 5% doby.

Dodatkowo, z Regulaminu świadczenia multimedialnych usług Orange zostanie usunięte zdanie:

Przez prędkość zwykle dostępną rozumiemy prędkość, jaką możecie Państwo uzyskać przez 70% okresu rozliczeniowego.

Powyższa zmiana dotyczy wszystkich opcji prędkości Internetu.

Orange Polska ujednolici jednostkę prędkości transmisji danych do Mb/s. Jeżeli w umowach z Orange i innych dokumentach umownych znajdują się prędkości wyrażone w jednostce kb/s, to w celu uzyskania wartości w Mb/s należy wartość prędkości w kb/s podzielić przez wskaźnik 1000. Uzyskany wynik będzie prędkością transmisji danych wyrażoną w jednostce Mb/s.

Można zerwać umowę bez konsekwencji

Zmiany wejdą w życie 15 września 2022 roku. Jeśli klienci Orange, których to dotyczy, zgadzają się na zmiany, nie muszą nic robić. Z kolei jeśli te zmiany nie są dla nich akceptowalne, można zerwać umowę z operatorem bez kary (odszkodowania).

W przypadku braku akceptacji mogą Państwo wypowiedzieć umowę. Informację o wypowiedzeniu umowy powinni nam Państwo dostarczyć najpóźniej w przeddzień wejścia w życie nowych warunków na adres Orange Polska S.A. ul Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice lub do Salonu Orange lub zadzwonić na infolinię Orange. W przypadku rezygnacji będziemy Państwu świadczyć usługę do dnia wprowadzenia zmian i nie naliczymy odszkodowania za przedterminowe rozwiązanie umowy.

– czytamy w komunikacie Orange

 
 

Źródło: https:

Kup smartfon Vivo w Orange i zgarnij atrakcyjny prezent

Dodano: 28.06.2022 16:35 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Orange Vivo promocja atrakcyjny prezent

W Orange Polska wystartowała promocja Vivo. Kupując model X80 Pro, V23 5G lub Y52 5G u pomarańczowego operatora, można zyskać w prezencie bezprzewodowe słuchawki lub smartwatch.

27 czerwca ruszyła „Promocja vivo w Orange”. Kupując w czasie jej trwania, czyli do 31 lipca 2022 roku, jeden z promowanych smartfonów, można zyskać atrakcyjny prezent. Są wypasione słuchawki bezprzewodowe, smartwatche oraz inne dodatki.

 
 

Promocją objęte są trzy smartfony, a każdemu towarzyszy inny zestaw nagród:

 • – bezprzewodowe słuchawki Bose NC 700 o wartości 1299 zł brutto lub zestawu smartwatchy Amazfit Zepp E Square Onyx oraz Amazfit Zepp E Circle Onyx o wartości 549 zł brutto każdy,

 • – smartwatch Amazfit GTS 2e lub Amazfit GTS 2 Mini o wartości 379 zł brutto każdy oraz zestaw składający się z latarki UV i szablonów o wartości 99 zł brutto,

 • – słuchawki bezprzewodowe Vivo TWS 2e o wartości 399 zł brutto.

Liczba nagród w promocji jest ograniczona.

Jak otrzymać prezent?

Aby skorzystać z promocji, należy przede wszystkim kupić jeden z wymienionych wyżej smartfonów w Orange Polska w okresie jej trwania. Kolejnym krokiem powinna być rejestracja tego faktu na stronie promocjavivo.pl (do 31 lipca 2022 roku), dołączając dowód zakupu. Potem pozostaje poczekać na e-mail z potwierdzeniem oraz na kuriera z nagrodą.

Więcej informacji o promocji można znaleźć .

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone