czwartek, 26 maja 2022 r.  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Wiadomości z tagiem Plus  RSS
Crucial szykuje tanie i wydajne nośniki SSD PCIe 4.0 x4

Dodano: 26.05.2022 0:11 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Crucial szykuje tanie i wydajne nośniki SSD PCIe 4.0 x4

Już tego lata zobaczymy nowe SSD od Cruciala! Mają one być przystępne cenowo, pojemne, a przy tym wydajne. Mowa będzie o modelach PCIe 4.0 oraz 3.0.

 

Nośnik półprzewodnikowy to jeden z większych przełomów w świecie nowych technologii w ostatnich latach. SSD są już stosowano na szeroką skalę zarówno w komputerach stacjonarnych, laptopach, jak i konsolach. Ktoś kto raz korzystał z tego rozwiązania, nie chce wracać już do wolnych dysków talerzowych.

Crucial obiecuje, że nowe SSD będą przystępne cenowo

Oczywiście technologia nie stoi w miejscu, a nośniki półprzewodnikowe cały czas się rozwijają. Mowa zarówno o kontrolerach, pamięciach NAND, jak i stosowanym interfejsie. Aktualnie najnowszy standard to PCI Express 4.0 x4, ale niestety SSD go wykorzystujące nie należą do najtańszych. Crucial chce to zmienić.

Amerykański gigant na rynku nośników półprzewodnikowych w postaci firmy Micron planuje rozszerzyć swoją ofertę. Mowa o nowych SSD typu M.2 2280, a dokładniej modelach Crucial P3 oraz P3 Plus.

Crucial P3 Plus ma być propozycją korzystającą z PCI Express 4.0 x4 oraz autorskich, 176-warswowych kości 3D NAND. Szczegóły na temat kontrolera czy pamięci DRAM nie zostały zdradzone. Wiemy jednak, że deklarowana wydajność ma sięgać do 5000 MB/s dla odczytu i do 4200 MB/s dla zapisu sekwencyjnego.

Crucial szykuje tanie i wydajne nośniki SSD PCIe 4.0 x4

Crucial P3 mimo podobnej nazwy to już SSD typu PCI Express 3.0 x4. Tutaj na temat specyfikacji zdradzono jeszcze mniej, acz wiemy, że mowa o prędkościach do 3500 MB/s dla odczytu i do 3000 MB/s dla zapisu sekwencyjnego.

Nowe amerykańskie nośniki półprzewodnikowe zadebiutują na rynku jeszcze tego lata. Do wyboru będą różne pojemności, maksymalnie do 4 TB. Crucial nie zdradza sugerowanych cen, ale firma sama mówi, że mają być to "bardzo przystępne" SSD.


Źródło: https:

PlayStation Days of Play 2022 - ruszyła wielka wyprzedaż gier na konsole Sony. W promocji także kontrolery DualSense

Dodano: 25.05.2022 18:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Rozpoczęło się właśnie prawdziwe święto dla wszystkich posiadaczy konsol PlayStation. Sony zaczęło właśnie wielką akcję promocyjną Days of Play 2022, w ramach której taniej można nabyć nie tylko gry w wersji cyfrowej, ale także warianty w pudełkach. Ponadto w niższych cenach dostępne są teraz kontrolery Sony DualSense we wszystkich opcjach kolorystycznych. To doskonała okazja do nadrobienia zaległości czy uzupełnienia swojej biblioteki. Choć niektórzy na pewno będą narzekać, że wiele gier nadal trzyma swoje ceny i w przeszłości trafiały się lepsze okazje, to jednak posiadacze PlayStation 4 lub PlayStation 5 mogą nie mieć w ciągu najbliższych tygodni lepszej okazji do względnie tanich zakupów.

Źródło: https:

UPC chce by korzystać z Play. Play chce by korzystać z UPC. Nowe oferty dla łączących usługi

Dodano: 25.05.2022 14:57 | 2 odsłon | 0 komentarzy


UPC i Play w dwa miesi#x105;ce po sfinalizowaniu procedury zakupu tego pierwszego przez Play, ods#x142;aniaj#x105; karty. A s#x105; to nowe oferty promocyjne na us#x142;ugi jednego i drugiego operatora. Firmy zach#x119;caj#x105; do ich #x142;#x105;czenia oferuj#x105;c od kilku miesi#x119;cy do nawet dw#xF3;ch lat sporych rabat#xF3;w

Źródło: https:

Obiecywali i nie dali. Nowe PlayStation Plus już budzi kontrowersje

Dodano: 25.05.2022 11:14 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Obiecywali i nie dali. Nowe PlayStation Plus już budzi kontrowersje

Nowa wersja PlayStation Plus zadebiutowała na pierwszych rynkach azjatyckich. Usługa już teraz budzi kontrowersje, bo nie spełnia obietnic.

, która ma być odpowiedzią na Xbox Game Pass, zadebiutowała w pierwszych azjatyckich państwach. Mogą z niej korzystać mieszkańcy Malezji, Singapuru, Korei Południowej, Tajwanu, Tajlandii, Indonezji oraz Hongkongu. Jednak nie są specjalnie zadowoleni.

PlayStation nie umie w komunikację

Gdy nowe pakiety PlayStation Plus zostały zapowiedziane, Sony obiecało w sumie około 700 gier. Aż 400 z nich z PS5 i PS4 miało być dostępnych już na drugim poziomie abonamentu. Później . Wszyscy byli pewni, że ostatecznie gier będzie tyle, ile początkowo obiecywano.

Szkoda, że rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Nie ma 700 gier w najwyższym pakiecie. Nie ma też 400 gier z PlayStation 5 i PlayStation 4. Usługa zadebiutowała w Azji z około 230 produkcjami. To zaledwie 30% tego, co obiecywało Sony. Tych z PS4 i PS5, które zapewne interesują najwięcej osób, nie ma nawet 200. Odnoszę wrażenie, że zawiodła tutaj komunikacja, która nie była dostatecznie klarowna.

PlayStation Plus 700 gier
Oficjalny Blog PlayStation obiecuje ponad 700 gier w lipcu

Jasne, PlayStation uprzedzało, że lista tytułów będzie aktualizowana, ale tytuł na oficjalnym blogu wyraźnie mówi o ponad 700 grach w momencie startu usługi. Pozostaje mieć nadzieję, że Japończycy ostatecznie dotrzymają słowa i rzeczywiście gier będzie aż tyle, gdy usługa trafi do Europy, w tym do Polski. W naszym kraju ma zadebiutować mniej więcej za 2 miesiące - 22 lipca.

Ceny za poszczególne pakiety PlayStation Plus w Polsce to:

  • PS Plus Essential — 37 zł miesięcznie / 100 zł za 3 miesiące / 240 zł za 12 miesięcy
  • PS Plus Extra — 58 zł miesięcznie / 165 zł za 3 miesiące / 400 zł za 12 miesięcy
  • PS Plus Premium — 70 zł miesięcznie / 200 zł za 3 miesiące / 480 zł za 12 miesięcy

Źródło: https:

Play łączy siły z UPC. Usługi nawet 2 lata za darmo

Dodano: 25.05.2022 11:07 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Play UPC wspólna oferta nawet 2 lata za darmo

UPC przeszło do Play, wić Fioletowi zaprezentowali nową, wspólną ofertę. Klienci obu operatorów mogą skorzystać ze specjalnej promocji i zyskać nawet 2 lata abonamentu za darmo.

na początku kwietnia tego roku informowaliśmy, że Play sfinalizował transakcję przejęcia UPC Polska. Po niecałych dwóch miesiącach od tego momentu przyszedł czas na ogłoszenie nowej, wspólnej promocji, która ma lepiej zintegrować klientów obu operatorów. Jest ona swego rodzaju zaproszeniem, żeby wymieniać się klientami.

 
 

Wybierz usługi UPC i zyskaj 2 lata abonamentu Play za darmo

UPC to ogólnopolski dostawca usług Internetu oraz telewizji, również w jakości 4K. Decydując się na jeden z pakietów usług dla domu UPC, składający się z:

  • Internetu światłowodowego do 1 Gb/s oraz telewizji Start z 35 kanałami oraz aplikacją mobilną UPC TV GO w cenie 79,99 zł miesięcznie po rabatach,
  • Internetu światłowodowego do 1 Gb/s oraz telewizji Max Premium ze 186 kanałami, dostępem do Viaplay, Polsat Sport Premium i Eleven Sports w cenie 129,99 zł miesięcznie po rabatach,

klienci otrzymają 2 lata abonamentu Play M za darmo. Zawiera on nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y do wszystkich, Internet w telefonie bez limitu z 60 GB z pełną prędkością i dostępem do 5G oraz pakiet kanałów TV w aplikacji Play Now lub usługę Bezpieczna Rodzina. Standardowa cena usługi to 60 zł miesięcznie po rabatach, dzięki czemu klienci oszczędzają w sumie 1440 zł. Kolejne abonamenty można dokupić już za 30 zł.

Play UPC dla domu

Wybierz ofertę Play i zyskaj 2 lata Internetu UPC za darmo

Play to przede wszystkim usługi komórkowe, świadczone przy użyciu niemal 10 tysięcy fioletowych własnych stacji bazowych. Operator pochwalił się niedawno, że ma już ponad 16 milionów klientów w całej Polsce.

Decydując się na ofertę Play HOMEBOX w cenie 90 zł miesięcznie po rabatach, zawierającą:

  • nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y do wszystkich, Internet w telefonie bez limitu ze 150 GB z pełną prędkością i dostępem do 5G, pakiet kanałów TV w aplikacji Play Now lub usługę Bezpieczna Rodzina,
  • Internet bezprzewodowy bez limitu GB z 200 GB z pełną prędkością,

klienci otrzymają 2 lata usług UPC za darmo. W ich skład wchodzi Internet światłowodowy do 300 Mb/s, inteligentne Wi-Fi oraz telewizja Start z 35 kanałami i aplikacją mobilną UPC TV GO. Standardowa cena usługi to 49,99 zł miesięcznie po rabatach, dzięki czemu klienci oszczędzają łącznie 1199 zł.

Play UPC dla klientów mobilnych

Jesteś w Play lub UPC? Usługi drugiego operatora 9 miesięcy za darmo

Play i UPC ma też ofertę dla osób, które już są klientami któregoś z tych operatorów. Zarówno dotychczasowi klienci Play jak i UPC mogą dokupić nowe usługi u drugiego z operatorów i cieszyć się 9 miesiącami abonamentu za darmo. Oznacza to oszczędność nawet 119,99 zł miesięcznie w tym okresie.

Play UPC oferta

Play UPC oferta

Internet światłowodowy UPC lub abonament dla firmy do 2 lat za darmo

Specjalna oferta została przygotowana także dla klientów biznesowych. Decydując się na Internet światłowodowy UPC do 1 Gb/s za 79,99 zł + VAT lub Internet światłowodowy w pakiecie z telewizją Max Premium za 129,99 zł + VAT otrzymają oni 2 lata abonamentu Play M dla Firm za darmo. Zawiera on Internet w smartfonie 60 GB z pełną prędkością oraz rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich bez limitu w Polsce i krajach Unii Europejskiej. Standardowa cena usługi to 60 zł netto miesięcznie po rabatach. Kolejne abonamenty dla pracowników można dokupić już za 25 zł + VAT.

Z kolei decydując się na najnowszą ofertę Play XL dla Firm z Internetem w smartfonie bez limitu GB i prędkości oraz rozmowami, SMS-ami i MMS-ami do wszystkich bez limitu w Polsce i krajach Unii Europejskiej oraz pakietem 300 minut na rozmowy międzynarodowe do UE, klienci otrzymają 2 lata Internetu światłowodowego UPC do 300 Mb/s za darmo. Standardowa cena usługi to 49,99 zł + VAT miesięcznie po rabatach.

Play UPC dla biznesu

Dotychczasowi klienci biznesowi Play oraz UPC mogą dokupić nowe usługi u drugiego z operatorów i otrzymać 9 miesięcy abonamentu dla firm za darmo. Oznacza to oszczędność przez ten czas nawet 100 zł + VAT miesięcznie.

Play UPC oferta

Kup usługi UPC w salonach Play, a usługi Play w punktach UPC

Aby skorzystać z opisanych powyżej ofert, nie trzeba odwiedzać obu operatorów, a wystarczy jedna wizyta w najbardziej dogodnym dla siebie miejscu. W salonach Play i UPC można skorzystać z oferty obu firm.

UPC przeszło do Play

Z nowych promocji można skorzystać od czwartku, 26 maja 2022 roku.

Szczegóły ofert, pakietów usług objętych promocją oraz informacje o ich dostępności pod wybranym adresem będą dostępne na stronach play.pl i upc.pl, za pośrednictwem obsługi klienta operatorów oraz w ich salonach sprzedaży.

 
 

[ANKIETA:1393]

Źródło: https:

PlayStation rozczarowuje. Bez nowych zapowiedzi w najbliższym czasie

Dodano: 25.05.2022 8:52 | 7 odsłon | 0 komentarzy


PlayStation rozczarowuje. Bez nowych zapowiedzi w najbliższym czasie

Chociaż w tym roku nie odbędą się targi E3, to wydawcy i deweloperzy i tak planują w tym czasie duże zapowiedzi. Wyjątkiem jest PlayStation, które najwyraźniej nie ma nic nowego do pokazania.

Kilka tygodni temu organizatorzy Electronic Entertainment Expo, czyli jednych z największych i najważniejszych targów gamingowych, ogłosili, że . Plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Zrezygnowano nawet z online'owej wersji wydarzenia.

Kiedy nowe PlayStation State of Play?

Od zawsze E3 były targami, na których pojawiało się mnóstwo zapowiedzi nowych gier od niemal wszystkich deweloperów i wydawców. Co stanie się w tym roku? Microsoft już zapowiedział własne wydarzenie, wspólnie z należącą do niego Bethesdą. Co na to konkurencja? Okazuje się, że nic. Nie jest to informacja oficjalna, ale PlayStation najwyraźniej nie planuje w tym czasie własnego wydarzenia.

Sony ma planować swoją imprezę z serii State of Play dopiero na wrzesień. Według plotek zapowiedziana zostanie wtedy gra Sly Cooper 5. Inne pogłoski mówią też o nowej części InFamous. A co z pozostałymi grami na PlayStation 5? Przecież w tym roku ma zadebiutować God of War: Ragnarok, które wciąż nie otrzymało oficjalnej daty premiery.

Chociaż od zawsze byłem zwolennikiem PlayStation, ze względu na gry ekskluzywne, to na razie Sony nie zachęca do zakupu PS5. Konsola jest z nami już prawie 2 lata, a ciągle brakuje jej ciekawych produkcji. Brak nowych zapowiedzi nie napawa optymizmem. Japończykom może być coraz trudniej konkurować z potęgą Microsoftu, który od lat ciągle się zbroi i ma w swoich rękach Bethesdę, a niedługo do portfolio dojdzie też Activision Blizzard.

 

Źródło: https:

Nothing Phone (1) z datą premiery. Carl Pei zdradza informacje na temat specyfikacji technicznej smartfona

Dodano: 25.05.2022 8:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Carl Pei, CEO firmy Nothing i były dyrektor OnePlus zdradza kilka smaczków dotyczących nadchodzącego smartfona. Nothing Phone (1) będzie pierwszym telefonem w portfolio producenta, natomiast z dużym prawdopodobieństwem możemy dziś przyjąć, że jest to dopiero początek budowania ekosystemu. Firma ma już w ofercie interesujące pod względem designu słuchawki Ear (1) ANC oraz launcher dla systemu Android dostępny w ramach Google Play. Nothing przygotowuje większe zmiany wizualne w interfejsie, które będą częścią nakładki Nothing OS. Carl Pei chce wręcz rzucić wyzwanie ekosystemowi Apple i choć brzmi to nazbyt górnolotnie, działanie może przynieść wiele korzyści na konsumentów decydujących się wejść w świat, w którego centrum stanie Nothing Phone (1).

Źródło: https:

Uważaj na swoje pieniądze! ERMAC znowu atakuje

Dodano: 24.05.2022 12:23 | 13 odsłon | 0 komentarzy


trojan bankowy kradzież pieniędzy ERMAC nowy atak

ERMAC to trojan bankowy, który od ubiegłego roku atakuje urządzenia z Androidem. Teraz robi to udając aplikację Bolt Food, do której pobrania i zainstalowania jesteśmy namawiani przez specjalnie w tym celu spreparowaną witrynę internetową.

CSIRT KNF informuje, że oszuści stworzyli fałszywą stronę internetową, na której zachęcają do pobrania na swoje urządzenia z Androidem aplikacji Bold Food. W rzeczywistości proponowana aplikacja jedynie podszywa się pod to narzędzie do zamawiania jedzenia, a w rzeczywistości kryje się w nim złośliwe oprogramowanie ERMAC 2.0. Jego celem jest zainfekowanie naszych smartfonów, a w dalszej perspektywie kradzież naszych pieniędzy.

ERMAC – jak działa trojan bankowy?

Specjalnością trojana ERMAC jest wyświetlanie fałszywych nakładek, które nakłaniają użytkownika do podania swoich danych logowania do banku. Informacje te trafiają do przestępców, którzy chcą się wzbogacić naszym kosztem. Taki overlay nie jest jednak jedyną funkcją złośliwego oprogramowania.

Aby zmaksymalizować skuteczność ataków, złośliwe oprogramowanie próbuje również uzyskać dostęp do wiadomości tekstowych, kontaktów, otwartych aplikacji i uruchomionych usług. Próbuje uzyskać pełny dostęp do urządzenia ofiary, prosząc użytkownika o uzyskanie uprawnień do korzystania z „Usługi ułatwień dostępu”. Aplikacje z dostępem do tej usługi mogą uzyskać pełną kontrolę nad funkcjami urządzenia.

– informuje serwis Cyclonis.com

Na początku ERMAC był rozpowszechniany razem z fałszywą aplikacją Google Chrome, promowaną za pomocą reklam internetowych czy w różnych niepewnych źródłach oprogramowania. Później do dystrybucji trojana używano również innych fałszywych aplikacji, udających na przykład odtwarzacze multimedialne, a także aplikacje z przepisami na wypieki czy usługami dostaw. Do tych ostatnich należy Bolt Food.

Aby ustrzec się przed tego typu złośliwym oprogramowaniem, należy przede wszystkim instalować aplikacje tylko z zaufanych źródeł, takich jak Google Play czy sklep producenta smartfonu (na przykład Galaxy Store Samsunga). To oczywiście nie gwarantuje, że nasz smartfon nie zostanie zainfekowany. W sklepie giganta z Mountain View regularnie są wykrywane aplikacje, które robią nie tylko to, co obiecują. Warto więc pomyśleć również o oprogramowaniu zabezpieczającym nasze urządzenia.

 
 

Źródło: https:

T-Mobile i Orange wyłączają sieci 3G. Co zrobią Plus i Play?

Dodano: 23.05.2022 20:58 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Operator Orange Polska kilka dni temu przypomniał do kiedy będzie jeszcze utrzymywać sieć 3G. Firma T-Mobile Polska już część nadajników sieci 3G wyłączyła. Z kolei operatorzy Play i Plus cały czas nie deklarują konkretnej daty wyłączenia sieci działającej w starej technologii.

Źródło: https:

Play dla firm też ma Internet w smartfonie bez limitu prędkości i GB

Dodano: 23.05.2022 13:19 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Play dla firm Internet w smartfonie bez limitu prędkości i GB

Play przygotował nową ofertę dla firm, w ramach której przedsiębiorcy mogą kupić abonament komórkowy z Internetem bez limitu prędkości oraz gigabajtów przesłanych danych.

Połączenia i Internet bez limitu w nowej ofercie XL dla firm

Play przygotował dla firm nowy pakiet XL, w ramach którego przedsiębiorcy mogą korzystać z nielimitowanych rozmów oraz wiadomości SMS i MMS w kraju oraz w roamingu na terenie Unii Europejskiej. Nowy abonament obejmuje również paczkę 300 minut na rozmowy międzynarodowe do UE, a także Internet bez limitu gigabajtów i prędkości. To wszystko kosztuje 100 zł miesięcznie.

 
 

Kolejne karty SIM do smartfonu można kupić za 35 zł, a osoby przenoszące swój numer do Play mogą skorzystać ze specjalnego rabatu, w którym drugą kartę SIM otrzymają w cenie 5 zł miesięcznie.

Nielimitowany Internet do biura w Play

Klienci wybierający abonament XL dla Firm mogą też skorzystać ze specjalnej oferty bezprzewodowego Internetu bez limitu GB i prędkości za 20 zł miesięcznie. To dodatkowa opcja pozwalająca na dostęp do sieci współpracownikom w biurze czy odwiedzającym je klientom.

Oferty z pakietami danych w smartfonie

Poza ofertą XL dla firm, w ofercie biznesowej Play dostępne są również inne abonamenty z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami, MMS-ami w Polsce oraz krajach Unii Europejskiej, a także sporymi paczkami danych:

  • S dla Firm z 20 GB za 45 zł miesięcznie,
  • M dla Firm z 60 GB za 60 zł miesięcznie,
  • L dla Firm z 150 GB za 80 zł miesięcznie.

Klient może dodatkowo dokupić kolejne karty do smartfonu w cenie od 25 zł za każdy kolejny numer w ofercie S i M dla Firm oraz od 30 zł w ofercie L dla Firm. Na każdej karcie SIM znajdują się nielimitowane połączenia, wiadomości oraz własny pakiet danych, identyczny jak na pierwszym numerze. Osoby przenoszące swój numer do Play mogą skorzystać ze specjalnego rabatu, w którym drugą kartę SIM otrzymają w cenie 5 zł miesięcznie.

W ofertach M dla Firm lub L dla Firm klienci fioletowego operatora mogą dokupić dodatkową kartę SIM do Internetu bezprzewodowego do biura z pakietem 500 GB z pełną prędkością w cenie 30 zł miesięcznie.

Wszystkie podane wyżej kwoty są cenami netto (nie zawierają podatku VAT). Więcej informacji na temat promocji można znaleźć w salonach Play, u doradców biznesowych, pod numerem telefonu 790 600 600 oraz na stronie playdlafirm.pl.

 
 

[ANKIETA:1390]

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone