czwartek, 06 października 2022 r.  Imieniny: Artura, Fryderyki, Petry
Wiadomości z tagiem Plusie  RSS
Plus ostatecznie przegrał spór o „Power LTE bez limitu danych”. Kara się należała

Dodano: 22.09.2022 12:50 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Dobiega końca ciągnący się od 2016 roku spór między Plusem a UOKiK. Sąd Najwyższy nie przyjął do rozpoznania skargi kasacyjnej spółki Polkomtel, operatora sieci Plus. Zamyka to już drogę do dalszych odwołań. Chodzi o reklamy oferty „Power LTE bez limitu danych”.

Sprawa ciągnie się już od końca 2016 roku. Wtedy UOKiK wydał decyzję o nałożeniu na spółkę Polkomtel, operatora sieci Plus, kary w wysokości 18,4 mln zł. Powodem była wprowadzająca konsumentów w błąd kampania oferty „Power LTE bez limitu danych”.

Sukces #UOKiK w Sądzie Najwyższym. SN nie przyjął do rozpoznania skargi kasacyjnej spółki Polkomtel, operatora sieci @Plus_Polska w sprawie decyzji z grudnia 2016 r. Nakłada ona ponad 18,4 mln zł kary za nieuczciwe praktyki podczas kampanii reklamowej oferty „Power LTE”

 – podał dziś Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów  na Twitterze.

Przypomnijmy, o co chodziło w sprawie sprzed sześciu lat. UOKiK uznał wtedy, że rzeczywiste warunki oferty Plusa, rzekomo „bez limitu danych”, różniły się od prezentowanych w reklamach, co wprowadzało konsumentów w błąd. Limity były i dotyczyły zarówno wielkości transferu, jak i prędkości transmisji danych po wykorzystaniu pakietu. Karę w wysokości 5,3 mln zł dostał za to również Cyfrowy Polsat.

Prezes #UOKiK uznał, że hasła „Power LTE bez limitu danych” i „Poczuj moc braku limitów danych przez całą umowę” wprowadzały konsumentów w błąd. W rzeczywistości ograniczona była zarówno wielkość transferu, jak i prędkość transmisji danych po wykorzystaniu pakietu

 – wskazuje UOKiK.

Polkomtel odwoływał się od tej decyzji w kolejnych instancjach. W listopadzie 2021 roku operator przegrał przed Sądem Apelacyjnym. Zapłacił karę, ale od razu złożył skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego.

Sąd Najwyższy nie uznał jednak argumentów Polkomtela. W uzasadnieniu SN wskazał na granice wolności wypowiedzi reklamowej. Podkreślił, że praktyki reklamowe wprowadzające w błąd są zakazane w unijnych i polskich przepisach.

W maju Sąd Najwyższy odrzucił podobną skargę Cyfrowego Polsatu, utrzymując karę 5,3 mln zł.

 
 

Źródło: https:

Plus chce, abyś nosił światłowód w kieszeni. Tak jakby

Dodano: 14.09.2022 11:08 | 19 odsłon | 0 komentarzy
Dwa miesiące upalnego lata minęły jak zawsze za szybko. Już widać pierwsze jesienne liście, trzeba wrócić do szkoły, wkrótce też na studia... To najcięższe dni w roku, ale jest sposób, by przejść przez nie z uśmiechem na twarzy. Pomoże nam w tym sieć Plus.

Każdy gadżeciarz to wie – nic tak nie poprawia nastroju, jak solidna paczka internetu i na przykład nowy smartfon. Razem z Plusem wybraliśmy sześć nowoczesnych urządzeń, nie tylko telefonów, które przydadzą się w codziennym życiu, ale też stanowią nieocenioną pomoc podczas nauki i pracy. Zacznijmy jednak od internetu...

Internet 5G w Plusie jak światłowód w kieszeni

Czy wyobrażacie sobie życie bez internetu? My nie, bo dostęp do sieci to nie tylko kontakt z bliskimi i rozrywka, ale przede wszystkim narzędzie nauki i pracy – przydatne zarówno dla uczniów, jak i studentów. To absolutna podstawa, od której trzeba zacząć.

Jeżeli internet, to najlepiej pomyśleć od razu o najnowszym standardzie 5G. W Plusie można korzystać z 5G w pełni mobilnie – bo zasięg sieci operatora obejmuje 800 miejscowości we wszystkich województwach Polski, czyli ponad 19 milionów mieszkańców naszego kraju – a także na miejscu, w domu, w szkole lub na uczelni, bo prędkości sięgające 600 Mb/s pozwalają uwolnić się od internetu przewodowego, co docenią zwłaszcza studenci. 5G w Plusie jest jak światłowód w kieszeni, który zawsze można zabrać ze sobą w nowe miejsce.

No dobra, ale co z kosztami i limitami w 5G? Czy to się będzie opłacało? O to nie trzeba się martwić. W Plusie ruszyła właśnie nowa promocja na internet 5G bez limitu, z którego można korzystać nawet przez rok.

5G bez limitów – nawet przez rok

Jest kilka opcji do wyboru. Jeżeli przeniesiecie do Plusa numer od innego operatora albo podpiszecie nową umowę abonamentową za 65 zł lub 85 zł miesięcznie oraz dobierzecie do tego jeden ze smartfonów z oferty operatora, otrzymacie roczny dostęp do internetu 5G bez limitu. A co będzie po upływie 12 miesięcy? Wtedy do dyspozycji użytkownika pozostaje miesięczny pakiet danych 60 GB lub 120 GB – to bardzo dużo, wystarczy do intensywnego korzystania z sieci. 

Dla bardziej oszczędnych jest też druga opcja – abonament za 55 zł, również z telefonem. W tym wariancie Plus daje 6 miesięcy nielimitowanego internetu 5G, a po tym czasie paczkę 30 GB miesięcznie.

5g w Plusie

Na tym nie koniec – Plus ma też świetne opcje dla rodzin, dostępne w ramach programu smartDOM 

I tak, do pierwszego wybranego abonamentu z internetem 5G bez limitu można dobrać kolejne karty SIM, również z 5G bez limitu nawet przez rok. Gdzie jest korzyść? Abonament za każdą kolejną kartę wyniesie o 25 zł mniej miesięcznie przez cały czas obowiązywania umowy. Czyli za drugi abonament trzeba będzie zapłacić na przykład nie 55 zł, a jedynie 30 zł.  

I następna propozycja, dla tych, którzy dysponują mniejszym budżetem. Do abonamentu z internetem 5G bez limitu można dobrać kolejne karty z pakietem gigabajtów za jedyne 1 zł miesięcznie – nawet przez 15 miesięcy – a także nowy smartfon. Do wyboru są miesięczne pakiety danych o wielkości 30, 60 lub 120 GB, które po upływie okresu promocji za 1 zł oznaczać będą opłatę odpowiednio 30, 40 lub 60 zł miesięcznie

Jest też opcja dla tych, którzy są zainteresowani tylko abonamentem, a nie planują kupna nowego urządzenia. W takim wariancie kolejny abonament dostępny będzie za 1 zł miesięcznie na okres do 9 miesięcy. Po tym czasie opłata za abonament będzie niższa również o 25 zł i będzie wynosić odpowiednio 30, 40 lub 60 zł miesięcznie.

W każdym z tych abonamentów użytkownicy otrzymują nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, a do tego mogą wybrać dostęp do serwisu Disney+ przez 12 miesięcy  w prezencie (od 13 miesiąca opłata za dostęp do Disney+ to 28,99 zł/mies. w umowie na 24 miesiące). 

Źródło: https:

Konto bankowe, z którym możesz więcej – jak skorzystać z oferty Millennium 360°?

Dodano: 12.09.2022 18:00 | 23 odsłon | 0 komentarzyKonto bankowe Millennium 360° to wiele korzyści, które można mieć na wyciągnięcie ręki. Wygodnie w aplikacji mobilnej. Sprawdź, dlaczego warto i jak skorzystać z oferty.

Podobno nic co dobre w życiu nie przychodzi lekko. Może i to prawda, jeśli zależy nam na awansie w pracy albo wymarzonej plażowej figurze przed sezonem urlopowym. Na całe szczęście są też rzeczy, które możemy mieć „ot, tak”. 

Jak założyć konto bankowe Millennium 360°? 

Mam tu na myśli konto Millennium 360° w Banku Millenium. Jego otwarcie i prowadzenie jest całkowicie darmowe, podobnie jak przelewy krajowe przez internet, przelewy BLIK, a po spełnieniu symbolicznego warunku, także obsługa karty i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. Co ważniejsze, możemy je założyć w kilka minut i nie musimy się w tym celu ruszać z domu.

Konto bankowe, z którym możesz więcej – jak skorzystać z oferty Millennium 360°?

Konto Millenium 360° można założyć na trzy sposoby: 

 • w aplikacji mobilnej „na selfie”
 • na stronie internetowej banku, korzystając z otwartej bankowości,
 • tradycyjnie w placówce banku. 

Pierwszy sposób, najszybszy i prawdopodobnie najwygodniejszy, odbywa się w całości na naszym smartfonie. Wystarczy pobrać aplikację mobilną Banku Millenium i kliknąć „Załóż konto”. Aplikację można pobrać ze sklepów Google Play, Apple App Store i Huawei AppGallery

W następnych krokach aplikacja poprosi nas o podanie numeru telefonu, adresu e-mail oraz wybranych danych osobowych. Potwierdzenie tożsamości odbywa się poprzez wykonanie zdjęcia dowodu osobistego, a następnie przesłanie selfie wraz z próbką głosu. Wszystkie te czynności wykonuje się bezpośrednio w samej aplikacji. Cały proces trwa raptem pięć minut. 

Konto bankowe, z którym możesz więcej – jak skorzystać z oferty Millennium 360°?

Opcja druga przeznaczona jest dla osób, które mają już konto w innym banku. Żeby z niej skorzystać, należy wejść na stronę internetową Banku Millenium, kliknąć pozycję „Załóż konto”, a następnie „Online za pomocą logowania do innego banku”.

Konto bankowe, z którym możesz więcej – jak skorzystać z oferty Millennium 360°?

W następnym kroku zostaniemy poproszeni o wskazanie banku, w którym mamy konto i podanie kilka podstawowych danych na potrzeby weryfikacji. Po uzupełnieniu formularza następuje przekierowanie do strony wybranego wcześniej banku, gdzie należy się zalogować i potwierdzić chęć przekazania danych do Banku Millenium. Po tym następuje powrót do formularza rejestracji, gdzie należy postępować zgodnie z pozostałymi instrukcjami. 

Konto bankowe, z którym możesz więcej – jak skorzystać z oferty Millennium 360°?

W tym momencie warto mieć pod ręką telefon. Przyjdzie na niego wiadomość SMS z kodem aktywacyjnym, który należy wprowadzić na końcu całej procedury. 

Podobnie jak w przypadku zakładania konta w aplikacji, całość zajmuje raptem kilka minut, a kolejne instrukcje przekazywane są w formie prostych, czytelnych komunikatów.  

Plusem tej metody jest to, że po założeniu konta mamy podgląd rachunku w starym banku z poziomu bankowości elektronicznej Banku Millennium. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ umożliwia sprawdzenie stanu finansów w jednej aplikacji, bez przełączania się między różnymi okienkami i zapamiętywania wielu różnych haseł. 

Taka opcja pojawiła się za sprawą unijnej dyrektywy PSD2 oraz wprowadzonego przez nią standardu otwartej bankowości. Nie jest przy tym zarezerwowana wyłącznie dla użytkowników, którzy zdecydowali się z niej skorzystać na etapie zakładania konta. Dodatkowe rachunki możemy podpiąć w dowolnym momencie, w prosty sposób porządkując swoje finanse za pomocą jednej aplikacji.

Do aplikacji możemy zalogować się po założeniu konta Cały proces jest bardzo prosty – wystarczy pobrać ją ze sklepu, a następnie postępować według instrukcji na ekranie. 

Dla osób, które z różnych względów nie mogą albo nie chcą zakładać konta przez Internet jest jeszcze trzecia opcja – wizyta w placówce Banku Millennium. Jest to rozwiązanie o tyle wygodne, że wszystkie dokumenty można wypełnić pod okiem pracownika banku, który odpowie na wszystkie pytania, wyjaśni ewentualne wątpliwości i pomoże zalogować się pierwszy raz do bankowości online lub pobrać aplikację mobilną.

Karta płatnicza za darmo – jak ją zdobyć?

Zakładając konto, można od razu zamówić kartę płatniczą. Warto to zrobić, ponieważ po spełnieniu prostego warunku karta jest darmowa. W przypadku osób powyżej 26 lat, wystarczy 5 razy w miesiącu zapłacić kartą lub BLIKIEM. Osoby pomiędzy 18 i 26 rokiem życia mają jeszcze prościej – wystarczy jedna płatność w miesiącu i kartę mają za darmo. Dla osób, które aktywnie korzystają z płatności bezgotówkowych, spełnienie tego wymogu nie będzie dużym wyzwaniem.


Wraz z nową ofertą konta Millennium 360°, Bank Millennium zaproponował swoim klientom możliwość korzystania z opcji korzystnego przewalutowania transakcji zagranicznych. Klienci, którzy założą rachunek Millennium 360°, będą mogli płacić wydaną do niego kartą po kursie organizacji płatniczych i bez marży banku do 1000 złotych. Można też włączyć w aplikacji Pakiet Walutowy (9,90 zł/tydz.) i płacić w innych walutach na tych samych zasadach bez limitu.

Sporo zaoszczędzić można także korzystając z usługi zwrotów za zakupy online. Można z nich korzystać za pośrednictwem aplikacji i tam też kontrolować wysokość zwracanych kwot.

Aplikacja bankowa dla wymagających

Aplikacja mobilna Banku Millenium ma dużo zalet, które rzucają się w oczy zaraz po jej uruchomieniu. Przede wszystkim nowoczesny, czytelny interfejs, gdzie wszystkie najważniejsze informacje widoczne są na pierwszy rzut oka. Oferuje on szerokie opcje personalizacji za pomocą interaktywnych kart – tutaj nazywanych „Dodatkami” – dzięki którym możemy zyskać wygodny dostęp do najważniejszych dla nas funkcji.

Konto bankowe, z którym możesz więcej – jak skorzystać z oferty Millennium 360°?

Ale aplikacja Banku Millenium jest nie tylko ładna – jest też bardzo funkcjonalna. Oczywiście możemy z jej pomocą skorzystać z wszystkich podstawowych funkcji, które kojarzymy z mobilną bankowością, m.in. sprawdzić, co dzieje się na koncie, zarządzać swoimi produktami czy wziąć pożyczkę. Na klientów Banku Millennium czeka jednak znacznie więcej. 

Korzystając z aplikacji, możemy m.in. kupić bilety komunikacji miejskiej, zapłacić za parking i przejazd autostradą. Doładujemy także telefon na kartę czy konta w sklepach internetowych, takich jak Allegro i PlayStation Store. Znajdziemy tu także wygodne narzędzie do planowania wydatków i zarządzania bieżącymi płatnościami. Koniec z szukaniem mejli z fakturami i pamiętania o terminach płatności – aplikacja zrobi to za nas.

Konto bankowe, z którym możesz więcej – jak skorzystać z oferty Millennium 360°?

To tylko część korzyści, które czekają na tych którzy zdecydują się założyć konto Millennium 360°. Jeśli chcecie dowiedzieć się o pozostałych, koniecznie zajrzyjcie . Warto – w końcu to tylko kilka kliknięć, dzięki którym życie może stać się o wiele wygodniejsze.

Artykuł powstał we współpracy z Bankiem Millenium

Źródło: https:

Plush daje więcej neta: 60 GB na start, a później nawet 120 GB

Dodano: 06.09.2022 10:56 | 32 odsłon | 0 komentarzy


Plush daje więcej neta

Plush przypomina o sobie i daje „więcej neta w tej samej cenie”. Użytkownicy oferty internetowej mogą liczyć na paczkę 60 GB, która z czasem wzrasta aż do 120 GB.

Od 7 września klienci wybierający internet mobilny Plusha w abonamencie za 30 złotych miesięcznie otrzymają aż o 50% więcej gigabajtów, czyli 60 GB.

Większa liczba gigabajtów zapewni jeszcze więcej wolności i swobody korzystania z internetu podczas rozpoczynającego się roku szkolnego i akademickiego

 – zachwala Plush.

Klienci, którzy podpiszą umowę na czas nieokreślony z abonamentem za 30 złotych miesięcznie, otrzymają pakiet 60 GB, zamiast 40 GB. Dodatkowo, po upływie następnych miesięcy czeka na nich kolejna niespodzianka. Po 6 miesiącach pakiet danych wzrośnie do 90 GB, a po roku do aż 120 GB.

Plush daje więcej neta 60 GB na start

Z większego pakietu danych można korzystać całą rodziną. Klienci, którzy podpiszą kolejną umowę, otrzymują 5 złotych zniżki na drugi abonament internetowy w Plushu.

 
 

Źródło: https:

Powrót do szkoły na sześć z Plusem

Dodano: 05.09.2022 14:37 | 21 odsłon | 0 komentarzyDwa miesiące upalnego lata minęły jak zawsze za szybko. Już widać pierwsze jesienne liście, trzeba wrócić do szkoły, wkrótce też na studia... To najcięższe dni w roku, ale jest sposób, by przejść przez nie z uśmiechem na twarzy. Pomoże nam w tym sieć Plus.

Każdy gadżeciarz to wie – nic tak nie poprawia nastroju, jak solidna paczka internetu i na przykład nowy smartfon. Razem z Plusem wybraliśmy sześć nowoczesnych urządzeń, nie tylko telefonów, które przydadzą się w codziennym życiu, ale też stanowią nieocenioną pomoc podczas nauki i pracy. Zacznijmy jednak od internetu...

Internet 5G w Plusie jak światłowód w kieszeni

Czy wyobrażacie sobie życie bez internetu? My nie, bo dostęp do sieci to nie tylko kontakt z bliskimi i rozrywka, ale przede wszystkim narzędzie nauki i pracy – przydatne zarówno dla uczniów, jak i studentów. To absolutna podstawa, od której trzeba zacząć.

Jeżeli internet, to najlepiej pomyśleć od razu o najnowszym standardzie 5G. W Plusie można korzystać z 5G w pełni mobilnie – bo zasięg sieci operatora obejmuje 800 miejscowości we wszystkich województwach Polski, czyli ponad 19 milionów mieszkańców naszego kraju – a także na miejscu, w domu, w szkole lub na uczelni, bo prędkości sięgające 600 Mb/s pozwalają uwolnić się od internetu przewodowego, co docenią zwłaszcza studenci. 5G w Plusie jest jak światłowód w kieszeni, który zawsze można zabrać ze sobą w nowe miejsce.

No dobra, ale co z kosztami i limitami w 5G? Czy to się będzie opłacało? O to nie trzeba się martwić. W Plusie ruszyła właśnie nowa promocja na internet 5G bez limitu, z którego można korzystać nawet przez rok.

5G bez limitów – nawet przez rok

Jest kilka opcji do wyboru. Jeżeli przeniesiecie do Plusa numer od innego operatora albo podpiszecie nową umowę abonamentową za 65 zł lub 85 zł miesięcznie oraz dobierzecie do tego jeden ze smartfonów z oferty operatora, otrzymacie roczny dostęp do internetu 5G bez limitu. A co będzie po upływie 12 miesięcy? Wtedy do dyspozycji użytkownika pozostaje miesięczny pakiet danych 60 GB lub 120 GB – to bardzo dużo, wystarczy do intensywnego korzystania z sieci. 

Dla bardziej oszczędnych jest też druga opcja – abonament za 55 zł, również z telefonem. W tym wariancie Plus daje 6 miesięcy nielimitowanego internetu 5G, a po tym czasie paczkę 30 GB miesięcznie.

5g w Plusie

Na tym nie koniec – Plus ma też świetne opcje dla rodzin, dostępne w ramach programu smartDOM 

I tak, do pierwszego wybranego abonamentu z internetem 5G bez limitu można dobrać kolejne karty SIM, również z 5G bez limitu nawet przez rok. Gdzie jest korzyść? Abonament za każdą kolejną kartę wyniesie o 25 zł mniej miesięcznie przez cały czas obowiązywania umowy. Czyli za drugi abonament trzeba będzie zapłacić na przykład nie 55 zł, a jedynie 30 zł.  

I następna propozycja, dla tych, którzy dysponują mniejszym budżetem. Do abonamentu z internetem 5G bez limitu można dobrać kolejne karty z pakietem gigabajtów za jedyne 1 zł miesięcznie – nawet przez 15 miesięcy – a także nowy smartfon. Do wyboru są miesięczne pakiety danych o wielkości 30, 60 lub 120 GB, które po upływie okresu promocji za 1 zł oznaczać będą opłatę odpowiednio 30, 40 lub 60 zł miesięcznie

Jest też opcja dla tych, którzy są zainteresowani tylko abonamentem, a nie planują kupna nowego urządzenia. W takim wariancie kolejny abonament dostępny będzie za 1 zł miesięcznie na okres do 9 miesięcy. Po tym czasie opłata za abonament będzie niższa również o 25 zł i będzie wynosić odpowiednio 30, 40 lub 60 zł miesięcznie.

W każdym z tych abonamentów użytkownicy otrzymują nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, a do tego mogą wybrać dostęp do serwisu Disney+ przez 12 miesięcy  w prezencie (od 13 miesiąca opłata za dostęp do Disney+ to 28,99 zł/mies. w umowie na 24 miesiące). 

Źródło: https:

Plus: 500 zł zwrotu w gotówce za nowy smartfon Samsunga

Dodano: 26.08.2022 11:59 | 29 odsłon | 0 komentarzy


Salon Plus

Od dzisiaj, 26 sierpnia, do 13 września klienci, którzy kupią w Plusie rozkładany smartfon Samsung Galaxy Z Flip4 5G, mogą otrzymać aż 500 zł zwrotu w gotówce.

Z promocji mogą skorzystać klienci, którzy kupią smartfon w opcji na raty 0%do wyboru na 12, 24 lub 36 miesięcy. Oferta skierowana jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm.

Promocją objęte są dwa warianty smartfonu, których ceny wyglądają następująco:

 • Samsung Galaxy Z Flip4 5G 128GB – 12 rat po 387,5 zł + opłata początkowa w wysokości 499 zł = 5 149 zł – 500 zł zwrotu = 4 649 zł,
 • Samsung Galaxy Z Flip4 5G 256GB – 12 rat po 412,5 zł + opłata początkowa w wysokości 499 zł = 5 449 zł – 500 zł zwrotu = 4 949 zł.

Aby skorzystać z promocji, po zakupie telefonu, należy w okresie od 26 sierpnia do 27 września br. wysłać SMS zgłoszeniowy. Szczegóły oferty oraz regulamin promocji dostępne są na stronie www.plus.pl/cashback-500-flip4

Zwrot gotówki dostępny będzie za pośrednictwem bankomatów Euronet.

plakat akcji plusa

Galaxy Z Flip4 5G - najważniejsze cechy

Galaxy Z Flip4 5G to najnowszy, rozkładany smartfon Samsunga. Urządzenie wyposażone jest w elastyczny ekran Dynamic AMOLED o przekątnej 6,7 cala i odświeżaniu 120 Hz oraz zewnętrzny wyświetlacz Super AMOLED 1,9 cala.

Sercem tego modelu jest układ Snapdragon 8+ Gen 1 wspierany przez 8 GB pamięci RAM i w oferowanych w Plusie wariantach 128 GB lub 256 GB pamięci UFS.

Zdjęcia wykonamy za pomocą potrójnego modułu 12 Mpix + 12 Mpix + 10 Mpix, a anergię dostarcza akumulator 3700 mAh z ładowaniem 25 W. Wszystkim zarządza Android 12 z One UI 4.1.

 
 

Źródło: https:

Plush oferuje abonament 20 zł miesięcznie przez rok

Dodano: 14.08.2022 7:50 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Od piątku 12 sierpnia klienci, którzy wybiorą ofertę abonamentową w Plushu z pakietem internetowym 30 GB objęci zostaną promocją, w ramach której przez pierwszy rok będą płacili jedynie 20 zł/mies.

Źródło: https:

Plush odpala promocję. Abonament z 30 GB Internetu za 20 złotych

Dodano: 12.08.2022 12:17 | 29 odsłon | 0 komentarzy


Od dzisiaj klienci, którzy wybiorą ofertę abonamentową w Plushu z pakietem internetowym 30 GB zostaną objęci promocją, w ramach której przez pierwszy rok będą płacili jedynie 20 złotych miesięcznie.

Plush kusi kolejnymi benefitami. Oprócz darmowej rocznej subskrypcji Disney+, teraz można zgarnąć abonament w w niskiej cenie. W ramach 24 miesięcznej umowy klienci będą mieli do wykorzystania co miesiąc pakiet internetowy 30 GB wraz z dostępem do szybkiego internetu 5G, którego zasięgiem objętych jest już ponad połowa mieszkańców naszego kraju.

W pakiecie zawarte są również nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci oraz 5,18 GB do wykorzystania w roamingu na terenie Unii Europejskiej. Przez pierwsze 12 miesięcy opłata za pakiet wynosić będzie 20 zł, a następnie wróci do ceny regularnej 30 zł za miesiąc.

W ramach dodatkowych benefitów klienci otrzymają także:

 • bezpłatny transfer danych na korzystanie z serwisów społecznościowych i komunikatorów: Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp;
 • dostęp do usługi Disney+ bez opłat przez rok, potem 28,99zł/mies.;
 • dostęp do serwisu HBO Max przez 1 miesiąc za 0 zł;
 • dostęp do serwisu muzycznego TIDAL na 90 dni za 0 zł.

Dodatkowo, w ramach oferty klienci mogą dobrać smartfon w stałych ratach 0%, np.:

 • Samsung Galaxy A33 5G 6/128 GB w 36 ratach po 52,72 zł + 1 zł na start lub
 • OPPO Reno7 5G 8/256 GB w 36 ratach po 72,22 zł + 298,99 zł na start.

 
 

Źródło: https:

Nowości na czytelniczej półce – thrillery i reportaże

Dodano: 06.08.2022 16:04 | 61 odsłon | 0 komentarzyLubicie mocne doznania? W takim razie mamy dla Was listę thrillerów i reportaży, które koniecznie musicie przeczytać!

Lipiec obfitował w wakacyjne lektury, które idealnie nadawały się, by odpoczywać przy nich na plaży. Lekkie fabuły i spokojne narracje umilą czas nad jeziorem, w górach i zaciszu własnego domu. Ostatnio w moje ręce wpadły książki, które przyśpieszają bicie serca. Szczególnie pierwsze propozycje polskich autorek zaskakują ciekawymi zwrotami akcji. Przychodzę więc do was z nowościami, które spełnią oczekiwania miłośników thrillerów i reportaży.

Sandra Cicha „Zakręt” „Za Zakrętem”


W debiutanckiej powieści Sandry Cichej „Zakręt” poznajemy kuratorkę sądową Joannę Grabowską, która prowadzi szczęśliwe życie u boku męża i trójki dzieci. Ich sielanka zostaje przerwana przez niepokojące sygnały pojawiające się w ich życiu. Kobieta ma wrażenie, że ktoś ją obserwuję, jeden z jej podopiecznych usiłuje ją zabić, a jakby tego było mało, ktoś celowo uszkadza jej auto. Czy Joanna przejdzie ten życiowy zakręt?

W kontynuacji serii „Za zakrętem” Joanna, teoretycznie wychodzi na „prostą” większość problemów została rozwiązana, ale czy na pewno życiowy zakręt się skończył? Mimo iż ułożyła swoje życie na nowo, to niepokój i poczucie zagrożenia nie opuszczają jej nawet na moment. Wróg kuratorki przebywa w areszcie i za żadne skarby nie przyznaje się do zamachu, jakiego dokonał na życie Joanny. Droga wydaje się prosta, choć wyboista, długa i wyczerpująca.

Mimo że fabuła wydaje się przewidująca i zbudowana na znanych schematach, wciąż czyta się ją bardzo dobrze i odnajduje się w niej warte uwagi punkty zaczepienia. Przede wszystkim, pochodząca z Chojnic Sandra Chicha, idealnie wplotła w powieść piękno Borów Tucholskich. Dodatkowym atutem tych powieści, jest sposób ukazania antagonistów, którzy są doskonale wykreowani, szczególnie osoba stanowiąca dla kobiety największe zagrożenie, o doskonałych umiejętnościach manipulatorskich. Elementy romansu są subtelne, wątek kryminalny interesujący, mocne główne przesłanie serii, by nigdy nie tracić czujności, gdyż nawet na prostej drodze czekają nas niespodziewane zakręty, które mogą zmienić wszystko w naszym życiu.

Olga Kruk, „Upadek”


„I za to się nienawidzę, za to, że żyję w zawieszeniu, nie mogąc podjąć decyzji – czy w końcu zacząć żyć, czy w końcu zacząć umierać”.

Olga Kruk, autorka mrocznych thrillerów psychologicznych takich jak „Grzechy mojej siostry” i „Defekt”, kontynuuje narrację opartą na mrocznych historiach pełnych przemocy i zagadkowych morderstw w swojej najnowszej książce „Upadek”. I zanim przejdę do fabuły ostrzegam! Autorka serwuje czytelnikowi sporo opisów przemocy na tle psychicznej i fizycznej, dlatego książki dedykowane są wyłącznie dorosłemu czytelnikowi. Zanotowane? No to zapinamy pasy!

Laura doświadczyła w swoim życiu horroru wychowując się z matką, która jej nie kochała (aż mi się ciężko czytało fragmenty poświęcone ich relacji) Kiedy jej ojciec ginie jeszcze bardziej pogrąża się w swoim świecie pełnym wewnętrznych ran. Nie dane jej będzie jednak doświadczyć pokoju, gdyż zostaje porwana i brutalnie torturowa, doświadczając przy tym największego osamotnienia i odrzucenia, które jako ofiara może poczuć… nikt jej nie wierzy.

Plusem tej historii jest to, że autorka próbuje. Widać dużą chęć wyjścia poza pewne ramy (podoba mi się epilog tej historii), próby utworzenia thrillera na pograniczu psychozy, historii wielowarstwowej, w której odkrywamy karty dotyczące tożsamości bohaterki mające ogromny wpływ na przebieg całej fabuły. Po zakończeniu lektury uważam, że tytuł niezwykle adekwatnie odpowiada całej narracji. Coś w tym pomyśle na całą historię sprawia, że chcę podjąć ten trop i poczekać na dalsze książki Olgi Kruk. 

Audioteka: Przemysław Semczuk „Czarna wołga”


Wieść o porwaniu dziecka w Warszawie rozeszła się błyskawicznie. W okolicy zdarzenia ktoś widział porywaczki wsiadające do czarnej wołgi. Samochód tej marki widziano za każdym razem, kiedy gdzieś w Polsce ginęły dzieci. Jaka jest prawda o czarnej wołdze? Jakie zbrodnie kryły się w jej cieniu?

Kryminalna historia PRL to trzymająca w napięciu opowieść o zbrodniach, które paraliżowały opinię publiczną. A także o tych, o których społeczeństwo miało się nigdy nie dowiedzieć.

Porwania dzieci, napady i brutalne zabójstwa, osławieni zbrodniarze i najgłośniejsze procesy sądowe, kradzieże dzieł sztuki i fałszerstwa pieniędzy na niewyobrażalną dziś skalę. Czarna wołga. Kryminalna historia PRL to trzymająca w napięciu opowieść o zbrodniach, które paraliżowały opinię publiczną. A także o tych, o których społeczeństwo miało się nigdy nie dowiedzieć.

Przemysław Semczuk dotarł do bohaterów tamtych wydarzeń i unikalnych materiałów zgromadzonych w IPN. Dziennikarz prezentuje metody działania przestępców i odsłania kulisy działań operacyjnych PRL-owskich organów ścigania – raz zaskakująco pomysłowych, innym razem przerażająco nieudolnych. I zabiera czytelnika w pełną emocji podróż do ówczesnego półświatka. (opis ze strony wydawcy)

Błażej Torański „Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol”


Miała piękne, niebieskie oczy, które napełniały się łzami na wzmiankę o Bachu czy Mozarcie. Kochała sztukę i doceniała muzykę klasyczną. Jednocześnie „pracowała” jako nadzorczyni w niemieckim obozie dla dzieci w Łodzi katując je i regularnie, bez litości dręcząc, upokarzając. A kiedy wojna się skończyła, pracowała w żłobku. Przed sądem oburzała się rozgoryczona, nazywając się męczenniczką poświęcającą się przez 15 lat pracy jako przedszkolanka.

Rodzicie nie wiedzieli, że ich maluchami zajmuje się sam „kat polskich dzieci”, słynąca z tego, że zabijała dzieci „na raty”, lubiąca je upadlać w najbardziej wyszukany sposób. Do samego końca uważała, że jest cierpiętnicą, oskarżaną bezpodstawnie przez rodziny ofiar w ramach zemsty za dokonywane na ich dzieciach tortury.

„Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol” to doskonały reportaż ubogacony o fotografie, zdjęcia dokumentów, fragmentów rozmów z sali rozpraw i świadectw osób walczących o prawdę. Niezwykłe jest również posłowie książki, w którym Błażej Torański zaprasza do rozmowy doktora Giennadija Płużnowa, lekarza psychiatrii i psychoterapeuty. Rozmowa ta jest niezwykle cenna, gdyż ukazuje prawdopodobne motywy stojące za zachowaniem oprawców, doskonale analizuje sytuację społeczną, polityczną, okoliczności, które pchają ludzi do popełniania okropnych zbrodni.

Jesteście już po urlopie czy jeszcze przed? Co ostatnio przeczytaliście wartego uwagi?

 

 

 
 
 

O autorce
Jestem nałogową czytelniczką wszystkiego, co wpadnie mi w ręce, dlatego zainwestuję w urządzenie zatrzymujące czas. Zajmuję się promocją i upowszechnianiem literatury pod marką "", zrzeszającą wokół siebie miłośników książek. Jako twórczyni plebiscytu "opowiemci", honoruję twórców oraz kibicuję osobom i organizacjom, które dzielą się swoją literacką pasją w sieci. Współorganizatorka wydarzenia kulturalnego w Katowicach Blog Book Meeting i współautorka e-booka "#instabezściemy

Źródło: https:

Z Plusem i Polsat Box możesz zaoszczędzić kilkaset zł na Disney+

Dodano: 02.08.2022 16:41 | 23 odsłon | 0 komentarzySerwis Disney+ zadebiutował w Polsce 14 czerwca tego roku. Jeśli do tej pory nie skusiliście się na jego ofertę, to warto zrobić to przy okazji skorzystania z usług Plusa, Polsat Box i Polsat Box Go. We wszystkich tych przypadkach możecie dużo zaoszczędzić.

Jeśli po moich tekstach jeszcze się nie zorientowaliście, to musicie wiedzieć, że jestem geekiem. Uwielbiam komiksy i filmy z superbohaterami Marvel Studios  oraz Gwiezdne Wojny. Czytam i kupuję komiksy. Pochłaniam też sporo książek, w tym między innymi z gatunków fantasy oraz sci-fi. A na to wszystko jestem jeszcze graczem. Można powiedzieć, że jestem dla Disneya klientem wymarzonym i zdaję sobie z tego sprawę. Dlatego byłem bardzo podekscytowany debiutem Disney+ w naszym kraju

Nawet jeśli nie jesteście aż tak zakręceni, jak ja, ale lubicie filmy Marvela i Star Wars, animacje Disney, lub Pixar, czy produkcje National Geographic i Star, to oferta Disney+ będzie dla Was niczym uszyty na miarę garnitur prosto od najlepszych, włoskich projektantów. Warto przy tym skorzystać z unikalnej w Polsce oferty Plusa, w której dostęp do usługi możecie mieć nawet przez rok bez opłat. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo grosza. Nie wierzycie? Postaram się to udowodnić.

Co oferuje Plus?

Przy okazji premiery serwisu Disney+ w Polsce Plus przygotował nowe oferty łączone zarówno dla obecnych, jak i nowych użytkowników. Idea była prosta i słuszna zarazem, aby w jednym miejscu dać dostęp do najlepszej rozrywki. Sprawdźmy, co dokładnie ma do zaoferowania Plus.

Disney+ promocja w Plusie

Na tapet wziąłem prawdopodobnie najpopularniejszy abonament w kwocie 55 zł na miesiąc. W ramach abonamentu otrzymujecie wszystko, czego można oczekiwać w dzisiejszych czasach. To między innymi:

 • Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich sieci komórkowych oraz na numery stacjonarne (rozmowy)
 • Pakiet internetowy 30 GB miesięcznie z lejkiem 1 Mb/s po przekroczeniu tej wartości
 • Internet 5G w cenie abonamentu (nie obejdzie się bez odpowiedniego telefonu)
 • 120 minut na połączenia międzynarodowe do państw należących do Unii Europejskiej

Trudno w tej ofercie znaleźć słabe punkty. Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y to już standard, a 30 GB Internetu, przy normalnym użytkowaniu, wydaje się wartością więcej niż wystarczającą dla potrzeb większości osób. Sam nie wykorzystuję nawet 10 GB miesięcznie, chociaż trzeba nadmienić, że pracuję z domu, więc przez większość czasu korzystam z domowej sieci bezprzewodowej WiFi.

Jakby tego było mało, to oferta pozwala dobrać aż 5 dodatkowych abonamentów, które zaoferują dokładnie to samo, co podstawowy, a będą zauważalnie tańsze. Nawet przez rok każdy z nich będzie kosztował jedynie złotówkę miesięcznie, a po upływie okresu promocyjnego 30 zł miesięcznie, czyli aż o 25 zł mniej niż standardowa oferta. Jeśli szukacie promocji na kilka numerów, to ta zdecydowanie jest w tym momencie jedną z najciekawszych i najbardziej opłacalnych.

No i nie zapominajmy też o Disney+, który bez wątpienia jest jednym z ciekawszych benefitów w ofercie Plusa. Przy wybraniu abonamentu za 55 zł/mies. otrzymacie dostęp do serwisu przez rok bez opłat. Po upływie tego okresu cena wzrośnie do standardowych 28,99 zł miesięcznie, co nie zmienia faktu, że oszczędność rzędu prawie 350 zł (12 miesięcy × 28,99 zł) jest więcej niż kusząca.

Disney+ także w Polsat Box i Polsat Box Go

Oprócz tego Disney+ możecie mieć także w ofercie Polsat Box Go oraz Polsat Box. Pierwszy to propozycja dla osób, które wybrały korzystanie z telewizji online.Tutaj nie tylko zyskujemy dostęp do wielu filmowych nowości w rozdzielczości nawet 4K, gorących serialowych premier, w tym także produkcji własnych Polsatu, ale także 120 kanałów telewizyjnych, które można oglądać przez Internet. Serwis oferuje treści w pakietach tematycznych: Polsat Box Go Premium (filmowo-serialowy, ale znajdziecie w nim także rozrywkę i informacje, a także ponad 100 kanałów) i Polsat Box Go Sport (sportowy). Wisienką na torcie jest nowy pakiet  Polsat Box Go Premium z Disney+. Znajdują się w nim wszystkie treści ze wspomnianego wcześniej pakietu filmowo-serialowego (100 kanałów TV, filmy i seriale premium) oraz dostęp do platformy Disney+.


Zapytasz, ile to kosztuje? Nowy pakiet możesz mieć promocyjnie za 50 zł na 30 dni. Całkiem nieźle, biorąc pod uwagę, że standardowo Disney+ kosztuje 28,99 zł/mies. Można powiedzieć, że w tej ofercie Disney+ jest o 8,99 zł miesięcznie tańszy niż normalnie. Jest to spora oszczędność, w skali roku robi się z tego ponad 100 zł. Skorzystanie z oferty Polsat Box Go nie wymaga podpisywania długotrwałych umów, można wybrać ofertę na 30 dni lub skorzystać z pakietu cyklicznego, z którego można zrezygnować w dowolnym momencie.

A jeśli wybieracie telewizję satelitarną, kablową IPTV czy internetową z dekoderem, to w tym przypadku Polsat Box też przygotował promocję na Disney+. W zależności od wybranego pakietu dostęp do serwisu streamingowego z filmami oraz serialami produkcji Disney, Pixar, Marvel, Gwiezdnych wojen, National Geographic, oraz Star będzie kosztował od 10 do 15 zł. Najkorzystniej wypadają pakiety M Sport oraz L, w których cena z Disney+ to zaledwie 70 zł, gdzie to samo, ale bez serwisu streamingowego kosztuje 60 zł miesięcznie. Rachunek jest prosty – Disney+ w tej ofercie kosztuje 10 zł miesięcznie przez 24 miesiące trwania umowy. W ciągu 2 lat oznacza to oszczędność aż 455 zł przy założeniu, że normalnie musielibyśmy płacić 28,99 zł co każde 30 dni. W tańszych pakietach S oraz M (bez Sport) koszt Disney+ to 15 zł miesięcznie, więc w 24 miesiące daje to oszczędność ponad 335 zł. 

Warto wybrać Disney+

Co zawiera oferta Disney+? To między innymi biblioteka ponad 800 filmów, 1000 seriali i 150 produkcji oryginalnych. Na tej długiej liście znajdują się między innymi rewelacyjne produkcje ze świata Gwiezdnych Wojen, jak chociażby „Obi-Wan Kenobi”, „The Mandalorian” oraz „Księga Boby Fetta”. Oprócz tego to także niekończąca się rozrywka z oryginalnymi serialami i filmami produkcji Marvel Studios, które obejrzycie tylko na Disney+. Ze swojej strony polecam przede wszystkim „WandaVision”, „Loki”, animowane „What If…?”, które pokazuje alternatywne wersje przygód ulubionych herosów oraz „Moon Knight”.

Nadal Wam mało? Pomyślcie także o animacjach studia DisneyPixar. Wszyscy wychowaliśmy się na „Toy Story”, „Potwory i spółka”, „Ratatuj”, „Gdzie jest Niemo” czy „Auta”. Lista cały czas jest też uzupełniana o najnowsze produkcje. Sam świetnie bawiłem się przy takich tytułach, jak „Co w duszy gra” czy łapiącym za serce „Coco”. A jeśli uwielbiacie filmy dokumentalne, to niewątpliwą zaletą jest dostęp do całej oferty National Geographic, jak „Na ratunek: Misja w jaskini” („The Rescue”) i „Free Solo”, autorstwa nagrodzonych „Oscarem” reżyserów i producentów E. Chaia Vasarhelyia i Jimmy'ego China.

Pokuszę się o  stwierdzenie, że Disney+ to świetna usługa streamingowa, która nie tylko oferuje najlepsze filmy i oryginalne seriale, ale także pozwala wrócić do lat dzieciństwa. Gdzie indziej możecie obejrzeć klasyczną animację „X-Men” z lat 90. (niedługo otrzyma kontynuację w postaci X-Men 97), „Brygadę RR”, „Gumisie”, czy „Kubusia Puchatka”? Odpowiedź jest oczywista. Disney+ to nie tylko serwis dla dorosłych, ale także mnóstwo filmów dla najmłodszych.

A w ofercie Plusa, Polsat Box i Polsat Box Go możecie mieć dostęp do usługi dużo taniej, przy okazji korzystając z telewizji stacjonarnej, internetowej lub abonamentu na telefon. To naprawdę oznacza dostęp do najlepszej rozrywki w jednym miejscu. 

Tekst powstał we współpracy z Plusem i Polsat Box

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone