środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Wiadomości z tagiem Polacy  RSS
Metaverse nie jest miejscem zakupów dla Polaków. Dlaczego są na "nie"?

Dodano: 06.12.2022 20:51 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Niechęć do kupowania przez media społecznościowe wyraziło 61 proc. Polaków - wynika z raportu "Polaków Portfel Własny: Polacy na e-zakupach 2022”. Nieprzekonanych do tej formy zakupów jest 54 proc. 18-29 latków - dodano.

Źródło: https:

Play poprawia zasięg. Anteny stanęły w zaskakujących miejscach

Dodano: 06.12.2022 16:47 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Play poprawia zasięg. Anteny stanęły w zaskakujących miejscach

Play stale raportuje, ile postawił nowych stacji bazowych i gdzie zwiększył zasięg LTE. Tym razem fioletowy operator również pochwalił się takimi dokonaniami, ale w nieco innych lokacjach niż zazwyczaj – w górach, na stokach narciarskich i szlakach turystycznych.

Play szykuje już się do sezonu zimowych sportów, podczas którego Polacy chętnie wyjeżdżają do popularnych miejscowości górskich. Nagły najazd turystów na takie miejsca wiąże się też z ogromnym obciążeniem sieci, więc operatorzy starają się zwiększać w nich zasięg. To przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa, gdy można z każdego miejsca w razie potrzeby wezwać pomoc. 

Play pochwalił się na swoim blogu, że od zakończenia poprzedniego sezonu (marzec 2022 r.) uruchomił na obszarach górskich 36 nowych obiektów. Operator podkreśla, że w przeważającej większości są to miejsca z bardzo trudnym ukształtowaniem terenu. W takich lokacjach instalacja stacji bazowych czy anten wiąże się z dodatkowymi trudnościami, technicznymi i formalnymi.

Jak przekonuje Play, lepszy zasięg odczują odwiedzający stoki narciarskie m.in. w Tatrach, Beskidzie Sądeckim, Bieszczadach, Beskidzie Żywieckim czy Karkonoszach. Co więcej, dostępność sieci Play w tych rejonach zwiększyła się także na szlakach turystycznych, a więc miejscach o wyjątkowej specyfice, w trudnym terenie.

Przekaźniki sieci zamontowane zostały także w schroniskach górskich – w tym w tatrzańskiej Dolinie Roztoki. To schronisko widoczne jest na zdjęciu otwierającym.

Poza Doliną Roztoki Play usprawnił działanie sieci w innych, popularnych lokalizacjach górskich. Są to między innymi:

 • Stok narciarski Powroźnik (Beskid Sądecki),
 • Schronisko na Polanie Chochołowskiej (Tatry),
 • Sopotnia Wielka (Beskid Żywiecki, szlak na Palenicę),
 • Terka, Bukowiec (Bieszczady, jezioro Solińskie),
 • Schronisko „Szrenica” (Karkonosze),
 • Karpacz SKI Arena – stacja dolna (Karkonosze),
 • Schronisko PTTK na Szczelińcu (Góry Stołowe).

Play zapewnił także zasięg w otwartym niedawno tunelu na Zakopiance na trasie S7.

 
 

Źródło: https:

Druk domowy odszedł do lamusa? Polacy odpowiadają

Dodano: 05.12.2022 18:46 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Epson przeprowadził badanie wśród uczestników imprezy Kids Run 2022. Japoński producent drukarek chciał dowiedzieć się, czy drukowanie w domach na użytek własny stało się już przeżytkiem.

Epson był jednym z głównych sponsorów wydarzenia Kids Run 2022, na którym łącznie znalazło się ponad 16 tysięcy uczestników. Jak wskazuje producent, cykl imprez gromadzących tak wielką ilość rodzin był doskonałą okazją do kontaktu z grupą docelową firmy i zebrania cennej wiedzy o zachowaniach klientów firmy.

Dlatego też, podczas 11 imprez w 10 miastach, wykorzystując obecność stoiska, gdzie drukowane były fotografie uczestników, rodzice początkujących biegaczy proszeni byli o wypełnienie ankiet związanych z drukiem i jego wykorzystaniem na co dzień. Pytania miały na celu poznanie obecnego stanu świadomości co do drukowania domowego, ale także określenie oczekiwań na przyszłość w tym obszarze.

Celem badania było m.in. ustalenie czy dziś - w czasach powszechnego dostępu do Internetu i chmury IT - drukarki mają jeszcze rację bytu? Po analizie zebranych informacji, okazało się, że domowy druk nadal jest w Polsce potrzebny i ważny.

Najciekawsze dane uzyskane z badania to:

 • Niska cena urządzenia jest dopiero na 3. miejscu najważniejszych cech (11% odpowiedzi). Wyprzedzają ją niskie koszty eksploatacji z 40% wskazań ankietowanych oraz jakość druku – wskazaną w 36% odpowiedzi. Jakość ma znaczenie!
 • Cały czas ważne są działania w zakresie uświadamiania roli ekologii - ten aspekt sprzętu, jako kluczowy, był ważny tylko dla 7% badanych, choć może wynikać to z bieżącej sytuacji ekonomicznej i cen energii.
 • Użytkownicy indywidualni dostrzegli potencjał związany z domowym, niedrogim drukiem zdjęć – to zastosowanie drukarki, z wynikiem 60%, wskazało ponad dwukrotnie więcej badanych, niż drugie w zestawieniu (druk standardowych dokumentów). Zdecydowana większość ankietowanych nie chce marnować atramentu i papieru na “wspomagacze” codziennej aktywności, takie jak przepisy czy listy zakupów (ostatnie miejsce, zaledwie z 2%).


Źródło: https:

Polacy zagrożeni. UOKiK ostrzega

Dodano: 05.12.2022 8:55 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Polacy zagrożeni. UOKiK ostrzega

Wraz z postępującą cyfryzacją rośnie również zagrożenie dla naszych pieniędzy. Złodziej już nie musi kraść nam portfela, by pozbawić nas wszystkich oszczędności. Teraz wystarczy, że przestępcy ukradną nasze dane. 

Coraz więcej osób pada ofiarą cyberoszustów, których celem jest pozbawienie je pieniędzy. Przestępcze metody są coraz bardziej wyszukane i niemal każdego dnia przybierają nową formę. Oszuści wykorzystują emocje potencjalnych ofiar, ich trudności czy życiowe, codzienne sytuacje. Na tego przypadki zwrócić uwagę postanowił Prezes UOKiK w kampanii społecznej „Stracisz dane, stracisz pieniądze!”.

Konieczne są intensywne działania informacyjne i edukacyjne na temat oszustw, których ofiarami padają konsumenci, w tym seniorzy. Elektroniczne transakcje i płatności, aplikacje ułatwiające załatwianie spraw stały się już naszą codziennością. Niestety, przestępcy nie pozostają w tyle. Nie muszą już kraść portfela, żeby pozbawić nas środków do życia. Wystarczy, że ukradną nasze dane. Chwyty socjotechniczne mogą osłabić czujność konsumentów. Poczucie zagrożenia, strachu czy presji często uniemożliwia im chłodną ocenę sytuacji. Uważajmy, każdy z nas może znaleźć się na celowniku przestępców.

– powiedział Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK

Wszędobylska niedopłata

Jednym z częstszych w ostatnim czasie sposobów kradzieży pieniędzy jest metoda na niedopłatę. Polega to na wysłaniu SMS-a lub e-maila z informacją o rzekomej zaległości w płatności, za co grozi natychmiastowe odcięcie prądu, gazu lub telewizji czy na przykład niedostarczenie przesyłki. Wiadomość zawiera link do strony, na której można uregulować płatność. Ta, choć wygląda na prawdziwą, służy tylko do zdobycia przez przestępców danych nieświadomej ofiary, dzięki którym mogą się dostać do jej pieniędzy

Fałszywy pracownik

Inny sposób przestępców, to podszywanie się pod pracownika banku i straszenie posiadacza konta w danej instytucji, że zagrożone są jego pieniądze. Dalej następuje splot różnych działań, takich jak prośba o podanie loginu i hasła do konta, czy namawianie do kliknięcia w specjalny link lub zainstalowania aplikacji. Celem tej ostatniej jest oczywiście szpiegowanie użytkownika i kradzież danych do logowania.

Nie daj się oszukać!

Zagrożenia czyhają na nas z różnych stron, ale przed częścią z ich można się uchronić. Pomóc w tym może stosowanie się do kilku poniższych zasad:

 • Nigdy nie podawaj ani nie wysyłaj nikomu loginu i hasła do bankowości internetowej czy aplikacji mobilnej. Prawdziwy pracownik banku nie będzie cię o to pytać.
 • Nigdy nie klikaj w linki przesłane SMS-em. Potwierdź ewentualne istnienie zaległości samodzielnie, kontaktując się na przykład z dostawcą gazu czy firmą kurierską.
 • W przypadku telefonu od osoby przedstawiającej się jako pracownik banku, rozłącz się, samodzielnie znajdź numer infolinii i potwierdź, czy ktoś do ciebie dzwonił.
 • Nigdy nie instaluj oprogramowania z przesłanych linków ani w trakcie rozmowy telefonicznej, dotyczącej twojego rachunku lub środków na nim zgromadzonych.

Jeśli jednak przestępcy zdobyli dane logowania do Twojego rachunku bankowego lub dane karty płatniczej, jak najszybciej poinformuj o tym swojego dostawcę usług płatniczych, zastrzeż kartę i zmień dane do logowania lub zablokuj rachunek płatniczy. Zgłoś również sprawę na policję.

Im szybciej zadziałasz, tym większe masz szanse na ograniczenie swoich strat.

 
 

Źródło: https:

Lidl pozamiatał. Pogromca Thermomixa znów dostępny

Dodano: 04.12.2022 12:17 | 35 odsłon | 0 komentarzy


Lidl pozamiatał. Pogromca Thermomixa znów dostępny

Monsieur Cuisine Smart, najnowsza wersja kultowego już Lidlomiksu, po raz kolejny powróci na półki. Będzie też dostępna w sklepie online.

Dane są jednoznaczne. Polacy kochają inteligentne roboty kuchenne, a najlepszym tego dowodem jest fakt, że ikoniczny Thermomix marki Vorwerk najlepiej sprzedaje się właśnie nad Wisłą. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na jednorazowy wydatek blisko 6 tys. zł, w dodatku nie pomaga też ograniczona dostępność urządzenia. Z odsieczą przychodzi na szczęście Lidl.

Monsieur Cuisine Smart, czyli najnowsza i najlepiej wyposażona wersja robota kuchennego z Lidla, znów pojawi się na sklepowych półkach. Dokładniej rzecz ujmując, stanie się to już 12 grudnia. Oprócz tego robot ma być dostępny w promocyjnej cenie w sklepie online, z bezpłatną dostawą do domu.

Co należy podkreślić, niemiecki dyskont raz jeszcze stosuje promocyjną cenę 2199 zł. Monsieur Cuisine Smart wprawdzie można kupić w e-sklepie już teraz, jednak o 300 zł drożej (2499 zł). 

Monsieur Cuisine Smart – specyfikacje

W odniesieniu do poprzednika, modelu Connect, Monsieur Cuisine Smart wyposażony jest między innymi w większy, 8-calowy ekran o wyższej rozdzielczości. Poza tym ma aż 11 różnych funkcji, w tym: gotowania na parze, gotowania, siekania, ważenia, emulgowania, zagniatania, rozdrabniania, mieszania, smażenia, sous vide oraz wolnego gotowania.

Robot oferuje 1000 W mocy trakcie miksowania oraz 1050 W mocy przy korzystaniu z funkcji gotowania. Ma też 10-stopniową regulację prędkości z dodatkową funkcją turbo oraz ustawienie temperatury w zakresie od 37 do 130 stopni Celsjusza.

Źródło: https:

Polacy dłużej na TikToku, Twitter ze spadkiem

Dodano: 03.12.2022 22:40 | 59 odsłon | 0 komentarzy


Średni czas korzystania z TikToka przez polskich internautów wydłużył się o prawie półtorej godziny. Liderem zasięgowym wśród platform społecznościowych pozostaje Facebook, a spory spadek liczby użytkowników zanotował Twitter.

Źródło: https:

Orange zaskoczył. Ten sprzęt Polacy pokochają

Dodano: 03.12.2022 17:16 | 50 odsłon | 0 komentarzySzukasz tabletu do czytania książek, magazynów i komiksów? A może potrzebujesz urządzenia, które posłuży dziecku do zabawy i nauki? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to powinieneś sprawdzić model TCL NXTPAPER 10s.

Tablety przeżywają swoją drugą młodość. Po kilku latach stagnacji i nudy widać poruszenie wśród producentów. W ostatnich miesiącach pojawia się coraz więcej ciekawych modeli, które starają się czymś wyróżniać na tle konkurencji. Każdy producent trochę inaczej podchodzi do zagadnienia tabletów i ich unikatowości. Jedną z ciekawszych propozycji ma w swojej ofercie firma TCL. Chodzi konkretnie o model TCL NXTPAPER 10s, który wyróżnia się nietypowym, ale jednocześnie funkcjonalnym ekranem.

TCL NXTPAPER 10s – tablet inny niż wszystkie

Co takiego wyróżnia TCL NXTPAPER 10s wśród konkurentów? Wspominałem już, że ekran, ale co jest w nim takiego wyjątkowego? Zorientujesz się, jak tylko na niego spojrzysz, ponieważ wyświetlacz został zaprojektowany w taki sposób, aby możliwie najbardziej przypominał kartkę papieru. Składa się on aż z 10 warstw, dzięki którym refleksy świetlne są minimalizowane do granic możliwości, oczy chronione są nie tylko programowo, ale również sprzętowo, a do tego ekran zachowuje oryginalne kolory. To tak, jakbyś korzystał z kolorowej gazety, ze wszystkimi zaletami papieru, ale w wersji cyfrowej. Przyjemnie, ale też bezpiecznie dla oka. Taka budowa ekranu sprawia również, że jest doskonale widoczny pod niemal każdym kątem.

TCL NXTPAPER 10s

Poza tym ekran jest też duży, co znacząco poprawia czytelność. Przy przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1920 × 1200 pikseli (format 16:10) oferuje dużą wygodę zarówno w trakcie pracy, jak i rozrywki. Z kolei o wydajność dba niezły, jak na tę półkę cenową, układ MediaTek MT8768E. Składa się on z 8 rdzeni Cortex A53 oraz procesora graficznego PowerVR GE8320. To dużo więcej niż potrzeba do czytania książek, magazynów, artykułów internetowych lub komiksów. Poza tym urządzenie oferuje 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej. Producent nie zapomniał też o Bluetooth 5.0, GPS czy też WiFi w standardzie 802.11a/b/g/n/ac (WiFi 5). Warto wspomnieć jeszcze o baterii, która przy pojemności 8000 mAh zapewnia nawet cały dzień pracy z dala od ładowarki, chociaż tutaj wiele zależy od samego użytkowania.

TCL NXTPAPER 10s jest świetnie wykonany. Jego obudowa przypomina twardą gumę i trzymanie jej to czysta przyjemność. Autorski matowy ekran TCL to majstersztyk. Rzeczywiście wygląda jak papier i nie ma niechcianych refleksów w czasie czytania. Do przeglądania podręczników czy uruchamiania aplikacji edukacyjnych będzie idealny. W zestawie znajduje się też rysik, który znacznie ułatwia notowanie odręczne i rysowanie. Co ważne, tablet sprawia wrażenie bardzo trwałego i powinien dobrze znosić trudy szkolnego życia.

Do czego używać TCL NXTPAPER 10s?

Już kilka razy o tym wspominałem, ale z pełną świadomością się powtórzę – TCL NXTPAPER 10s to tablet idealny dla osoby, która dużo czyta. Mogą to być zarówno książki, komiksy, cyfrowe wydania gazet, jak i artykuły na stronach internetowych. Ekran przypominający papier nadaje się do tego idealnie. Oczywiście czytnik e-booków to też dobra propozycja dla miłośników literatury, ale już nie najlepsza dla kogoś, kto ceny sobie historie obrazkowe. Sam czytam dużo komiksów i wiem, jak duże znaczenie odgrywa ekran. Tradycyjne modele nie tylko szybciej męczą wzrok, ale też – poprzez wyświetlane światło niebieskie – mogą zaburzać rytm dobowy i tym samym utrudniać zasypianie. Tymczasem TCL wyposażony jest w powłoki, które mają to ryzyko minimalizować. 


Myślę, że tablet, z tych samych powodów, będzie też dobry dla kogoś, kto szuka urządzenia dla dziecka. Wychodzę z założenia, że nie można młodszym zabraniać korzystania z dobrodziejstw dzisiejszych czasów, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej kontroli. W końcu tablet może posłużyć nie tylko do zabawy, ale także do nauki. Internet do ogromna skarbnica wiedzy, która przyda się w trakcie odrabiania lekcji, a dodatkowo może być przyczynkiem do dodatkowych zainteresowań. W zestawie z rysikiem T-Pen urządzenie może być kreatywnym kombajnem, który rozbudzi w dziecku miłość do rysowania czy grafiki komputerowej. Poza tym ekran przypominający papier nie będzie tak męczył młodych oczu, co jest dodatkowym argumentem, przemawiającym za tabletem.

Wreszcie z możliwości tabletu mogą skorzystać też osoby przedsiębiorcze. Ekran przypominający papier, w połączeniu z rysikiem, tworzy z TCL NXTPAPER 10s sprzęt do wszelkiego rodzaju notatek, odbierania e-maili i zarządzania kalendarzem. 

TCL NXTPAPER 10s

TCL NXTPAPER 10s kupisz w Orange

Jeśli zainteresował Cię tablet TCL NXTPAPER 10s to wcale się nie dziwię. Możesz go kupić w ofercie Orange, gdzie bez abonamentu dostępny jest w cenie 1149 zł. Możesz za niego zapłacić całą kwotę jednorazowo lub w 20 ratach 0%, czyli po 57,45 zł miesięcznie. Jeśli dodatkowo planujesz skorzystać z oferty na abonament komórkowy, to cenę urządzenia możesz obniżyć nawet do 900,36 zł (36 rat 0% po 25,01 zł miesięcznie).

Podobnie wygląda to przy wyborze pakietu Orange Love Extra lub Premium, gdzie dodatkowo otrzymasz za 1 zł telewizor TCL o przekątnej 32 cali lub smarton realme narzo 50i Prime. Warto jednak pamiętać, że to cena za sam tablet, od której należy doliczyć jeszcze miesięczne zobowiązanie wynikające z wybranej oferty. Wysokość opłaty zależy od wytypowanych pakietów oraz długości trwania umowy.

Szczegóły .

Tekst powstał we współpracy z firmą Orange Polska.

Źródło: https:

Polskim startupom brakuje na rozwój nawet kilkuset miliardów złotych

Dodano: 01.12.2022 16:23 | 150 odsłon | 0 komentarzy


Z raportu „Luki w ekosystemie startupowym”, opracowanym przez Fundację Startup Poland we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie i Narodowym Centrum Badań i Rozwoju wynika, że polskie startupy są niedofinansowane.

Źródło: https:

Bankomat z klejem. Tak Polacy stracili setki złotych

Dodano: 01.12.2022 15:32 | 31 odsłon | 0 komentarzy


Bankomat z klejem. Tak Polacy stracili setki złotych

Policja schwytała trzech mężczyzn, którym następnie przedstawiono zarzuty oszustwa. Aresztowani mieli majstrować przy bankomatach, by okradać osoby, które z nich następnie korzystały.

Coraz więcej Polaków korzysta z płatności bezgotówkowych, lecz nie wszędzie można zapłacić kartą lub Blikiem, więc zawsze lepiej mieć przy sobie trochę gotówki w razie nieprzewidzianych zdarzeń. Niestety, trzeba uważać, gdyż oszuści czyhają na osoby wypłacające pieniądze z bankomatów. 

Szajka oszustów rozbita. Mężczyźni montowali nakładki klejowe w bankomatach

Policja z Olkusza aresztowała i przedstawiła zarzuty trzem mężczyznom. Okazuje się, że na początku zeszłego roku majstrowali przy bankomatach na terenie Olkusza i Chrzanowa. Według wyjaśnień policji, pojmani stosowali nakładki z klejem, które sprawiały, że osoba próbująca wypłacić gotówkę dostawała tylko wydruk potwierdzający wypłatę, pieniadze przyklejały się do listwy zamontowanej przez oszustów.

Pokrzywdzeni dzwonili do banku składając reklamację, a bank zwracał im utraconą kwotę. W ten sposób oszuści ukradli co najmniej 4,5 tysiąca złotych. Szajka składała się z trzech mężczyzn, z czego dwóch z nich była obywatelami Ukrainy w wieku 31 i 33 lat. Ich wspólnikiem był 38-letni Polak. 

Zatrzymanym prokuratura postawiła cztery zarzuty związane z kradzieżą i oszustwem. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. 

 
 

Źródło: https:

Steam Deck za darmo! Polacy mają okazję na zdobycie konsoli

Dodano: 01.12.2022 9:45 | 43 odsłon | 0 komentarzy


Steam Deck za darmo! Polacy mają okazję na zdobycie konsoli

Marzysz o konsoli Steam Deck, ale nie chcesz wydawać na nią kilku tysięcy złotych? Za kilka dni będzie okazja, aby zdobyć ją całkowicie za darmo!

Steam Deck to ciekawy sprzęt. Urządzenie wielkości przenośnej konsoli pozwala na zabawę w grach PC-towych i to także w terenie. Jednak sprzęt jest stosunkowo drogi. W lepszej wersji z 512 GB pamięci SSD NVMe trzeba za niego zapłacić nawet 3099 zł. Właśnie ten wariant będzie do zdobycia za darmo, także przez Polaków.

Steam Deck za darmo!

Z okazji The Game Awards 2022 Valve przygotowało rewelacyjną promocję, w ramach której całkowicie za darmo rozda 120-180 Steam Decków! Egzemplarz konsoli będzie losowany co minutę wśród osób oglądających transmisję z rozdania nagród, którą odbędzie się w nocy z 8 na 9 grudnia. Na liście krajów, które objęte są promocją, znajduje się również Polska.

Aby uczcić The Game Awards, otwartą sprzedaż Steam Decka i świat gier ogółem, będziemy losować rozdanie jednego Steam Decka 512 GB co minutę podczas transmisji The Game Awards na żywo. Zarejestruj się poniżej, by zdobyć szansę na wygraną!

- informuje Valve.

Aby mieć szansę na zdobycie darmowego Steam Decka, trzeba spełnić kilka wymagań. Przede wszystkim konieczne jest posiadanie zweryfikowanego konta Steam, na którym dokonaliśmy zakupu w dniach między 14 listopada 2021 i 14 listopada 2022 roku. Oprócz tego konieczne będzie zarejestrowanie się w konkursie oraz śledzenie transmisji z The Game Awards 2022 poprzez Steam.tv. Zwycięzcy będą ogłaszani na czacie.

Szczegóły znajdziecie na .

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone