czwartek, 09 grudnia 2021 r.  Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
Wiadomości z tagiem Pora  RSS
Windows 11 odświeża legendę. Zaskakujący ruch Microsoftu

Dodano: 08.12.2021 17:50 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Windows 11 odświeża legendę. Zaskakujący ruch Microsoftu

Windows 11 otrzymał właśnie nową wersję... Notatnika. Lista zmian wprawdzie nikogo z nóg nie zwali, ale to i tak godne odnotowania wydarzenie.

Dzisiaj niewielu może o tym pamiętać, ale kultowy Notatnik zbliża się do swych 40. urodzin. Zadebiutował bowiem w roku 1983, wówczas jeszcze jako aplikacja systemu MS-DOS. Co ciekawe, wcale nie w charakterze prostego edytora plików tekstowych, bo Microsoft nadrzędną funkcję zdawał się tutaj bagatelizować, skupiając narrację wokół obsługi myszki. Wtedy rewolucyjnej.

Myszki jednak szybko się ludziom opatrzyły, a Notatnik pozostał, by przeżyć macierzysty system i trafić pod Windows. Również w najnowszym wydaniu numer 11 – a to z kolei jest o tyle rewolucyjne, że po raz pierwszy od wielu lat zaoferuje większe zmiany także w samym Notatniku. Oto i one.

Windows 11 odświeża legendę. Zaskakujący ruch Microsoftu

Nowy Notatnik ciężko określić mianem rewolucji, ale to pierwsza aktualizacja od chwili wprowadzenia funkcji Znajdź i zastąp, która wnosi dostrzegalne zmiany zarówno we froncie, jak i na zapleczu narzędzia. 

Notatnik x Windows 11 – lista zmian

Co powinno rzucić się w oczy już na wstępie, to obsługa systemowego trybu ciemnego; biała czcionka na grafitowym tle, zdaniem wielu znacznie bardziej komfortowa do pracy w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Niemniej ciekawiej dzieje się pod maską. gdzie Notatnik w końcu doczekał się możliwości wielokrotnego wycofywania zmian. 

Poza tym, jak zapewnia Microsoft, wyszukiwarka została zoptymalizowana pod kątem wydajności i efektywności, a cały interfejs zoptymalizowano tak, by lepiej odpowiadał współczesnym standardom. 

Na nieszczęście wszystkich zainteresowanych, nowy Notatnik na razie jeszcze nie jest dostępny, a przynajmniej nie na produkcji. Dostęp do niego mają wyłącznie testerzy beta w kanale Dev. Do wszystkich innych software prędzej czy później oczywiście trafi, jednak w tej chwili nie wiadomo, kiedy to dokładnie nastąpi. 

Tak czy siak, zapamiętajcie dzisiejszą datę, bo update Notatnika to nieczęsta sprawa. Dość powiedzieć, że w prawie 40-letniej historii programu takie wydarzenia policzyć można na palcach jednej ręki. Pracownika tartaku z analogicznym do programu Microsoftu stażem.

Źródło: https:

T-Mobile chwycił za pędzel z farbą i namalował mural. Ma jedno ważne zastosowanie

Dodano: 08.12.2021 16:50 | 9 odsłon | 0 komentarzy


T-Mobile mural w Warszawie

T-Mobile lubi czasem zaskoczyć nietypowymi instalacjami, na przykład magentową stacją bazową z wyświetlaczami. Tym razem operator w centrum Warszawy odsłonił mural. I nie chodzi tylko o ozdobienie szarych murów.

W centrum Warszawy T-Mobile właśnie odsłonił mural, który ma dwa główne zastosowania, choć jest ich więcej. Po pierwsze – zachęca do rozwoju kariery w strukturach operatora, jest więc nietypową reklamą rekrutacyjną. Nie jest to jego jedyne zastosowanie – malowidło pomaga oczyszczać powietrze ze szkodliwych substancji.

 

Skąd w ogóle taki pomysł?

Jesień i zima to czas, w którym jakość powietrza szczególnie daje się we znaki, szczególnie mieszkańcom większych metropolii – zwiększony smog nie tylko widocznie unosi się nad miastem, ale też utrudnia oddychanie i wpływa na zdrowie mieszkańców

– tłumaczy T-Mobile.

Operator postanowił więc stworzyć kampanię wizerunkową, która przy okazji pomoże Warszawie lepiej oddychać. Na ścianie budynku przy ul. Chmielnej 98 pojawił się ekologiczny mural o powierzchni 237 m2, który pomaga oczyszczać powietrze ze szkodliwych substancji

Jak to jest możliwe? Korzystne dla powietrza działanie muralu T-Mobile to efekt użycia specjalnych farb fotokatalitycznych, które dzięki zawartości dwutlenku tytanu neutralizują pod wpływem światła rozmaite drobnoustroje oraz zanieczyszczenia, w tym groźne dla zdrowia tlenki siarki i azotu.

T-Mobile mural w Warszawie

Operator miał jeszcze jedną intencję. Poza pozytywnym wpływem na zdrowie mieszkańców, mural ma też przypominać o tym, jak ważną rolę odgrywa, nie tylko w miejscu pracy, różnorodność. O co chodzi tym razem?

T-Mobile od kilku lat aktywnie angażuje się w promowanie zasad tolerancji oraz inkluzywności, podkreślając, że różnorodność osobowości czy upodobań pracowników może być wspaniałym źródłem inspiracji, która stanowi o sile zespołu, a nie jego słabości. Mural przedstawiający pięć mocno różniących się od siebie osób, które łączy miłość do technologii, odzwierciedla podejście firmy i jej stosunek do różnorodności

– wyjaśnia T-Mobile.

Operator przekonuje, że wdrożenia nowoczesnych, technologicznych rozwiązań, jak 5G, usługi chmurowe, cyberbezpieczeństwo czy produkty ICT to zasługa pracowników firmy, którzy są różnorodni pod względem wieku, płci, wyglądu czy innych aspektów. Tym, co ich łączy, jest pasja do tworzenia technologii. 

Ta różnorodność jest siłą T-Mobile, a kreatywność, wizja i umiejętności pracowników T‑Mobile sprawiają, że firma jest w stanie dostarczać Polakom innowacje, które ułatwiają ich codzienność

– podkreśla magentowy operator.

T-Mobile zaprasza również nowe osoby do dołączenia do #MagentaTeam. Na potrzeby nietypowej kampanii firma zaprojektowała nową stronę rekrutacyjną, która zawiera aktualne ogłoszenia o pracę, najważniejsze informacje dotyczące oczekiwań, warunków i benefitów, a także m.in. materiały video, w których przedstawiciele marki opowiadają o swojej codziennej pracy, aby ułatwić kandydatom zrozumienie specyfiki pracy w danym zespole. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: https://magentateam.pl.

 
 

Źródło: https:

Google podsumowuje rok w wyszukiwarce. Czego szukaliśmy najczęściej?

Dodano: 08.12.2021 10:25 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Google wyszukiwarka podsumowanie 2021

Google podsumował kolejny rok w swojej przeglądarce. W 2021 roku internauci emocjonowali się sportowymi wydarzeniami czy serialem Squid Game. Nie zabrakło haseł i pytań związanych z pandemią COVID-19, szczególnie tych dotyczących szczepień. Polscy użytkownicy Internetu szukali również informacji o spisie powszechnym czy o wydarzeniach w Afganistanie. Polowali też na lody Ekipy.

Firma Google zaprezentowała listy haseł najszybciej zyskujących na popularności, czyli zestawienie Rok w wyszukiwarce. Dowiadujemy się z niego, co interesowało internautów w Polsce i na świecie w 2021 roku.

Pandemia COVID-19 wprowadziła wielki chaos w 2020 roku. Odwoływano wiele festiwali i imprez, w tym wydarzeń sportowych. Nie powinien więc nikogo dziwić fakt, że w tym roku fani sportu uważnie śledzili różnego rodzaju rozgrywki i mecze, które w końcu mogły się odbyć. W Polsce na przykład najpopularniejsza okazała się piłka nożna i hasło Euro 202. Na świecie wyszukiwano też hasła związane z koszykówką (NBA) oraz rozgrywkami w krykieta (T20 World Cup). Na polskiej liście pojawiły się również osoby, które odeszły, a także hasła związane ze zdrowiem i szczepieniami.

W zestawieniu znalazły się dwa fenomeny, serialowy i marketingowy. Koreańska produkcja Squid Game podbiła Internet, podobnie jak lody Ekipy. Gdzie można kupić lody Ekipy? – to pytanie na pierwszym miejscu w kategorii Gdzie…?.

Hasła najszybciej zyskujące na popularności w 2021 roku
Polska Świat
 1. Euro 2020
 2. Krzysztof Krawczyk
 3. Spis powszechny
 4. Pacjent gov
 5. Kamil Durczok
 6. Squid Game
 7. Loteria szczepionkowa
 8. Afganistan
 9. Christian Eriksen
 10. Lody Ekipy
 1. Australia vs Indie
 2. Indie vs Anglia
 3. IPL (Indian Premier League)
 4. NBA
 5. Euro 2021
 6. Copa Ameórica
 7. Indie vs Nowa Zelandia
 8. T20 World Cup (Puchar Świata w krykiecie)
 9. Squid Game
 10. DMX


Tematy, o których się mówiło

W tym roku tematem numer 1 w Polsce był spis powszechny, natomiast na świecie Afganistan (w Polsce numer 2). Internauci interesowali się również szczepionkami przeciwko COVID-19. W Polsce uwaga skupiona była również na sytuacji na polsko-białoruskiej granicy czy Nowym Ładzie. Nie zabrakło też kultury w postaci Konkursu Chopinowskiego.

Tematy, o których się mówiło (News)
Polska Świat
 1. Spis powszechny
 2. Afganistan
 3. Szczepienia COVID-19
 4. Kanał Sueski
 5. Awaria Facebooka
 6. Granica polsko-białoruska
 7. Media bez wyboru
 8. Konkurs Chopinowski 2021
 9. Nowy Ład
 10. Podatek cukrowy
 1. Afganistan
 2. AMC Stock
 3. Szczepionka na COVID-19
 4. Dogecoin
 5. GME Stock
 6. Czek stymulacyjny
 7. Wyścig senacki w Georgii
 8. Huragan Ida
 9. COVID-19
 10. Cena Ethereum


Pandemia COVID-19

Pandemia wciąż trwa, więc Polacy sprawdzają w Internecie informacje związane z bieżącą sytuacją. Ogromną popularnością cieszyła się usługa Internetowego Konta Pacjenta – hasło Pacjent gov znalazło się na pierwszym miejscu pandemicznej listy. Nie zabrakło też szczepień, paszportu covidowego oraz obowiązujących obostrzeń.

Pandemia
 1. Pacjent gov
 2. Loteria szczepionkowa
 3. Koronawirus zapobieganie
 4. Szczepienia COVID-19
 5. AstraZeneca
 6. Obostrzenia
 7. Lockdown
 8. Objawy COVID-19
 9. Pulsoksymetr
 10. Paszport covidowy


Ludzie wokół nas

Wśród wpisywanych w wyszukiwarkę Google haseł znalazło się sporo nazwisk – ludzi, którzy odeszli, oraz tych, którzy zaistnieli z przeróżnych powodów w świadomości internautów. Na czele polskiej listy Ludzie pojawił się duński piłkarz Christian Eriksen. Zainteresowaniem cieszył się także trener reprezentacji Polski w piłce nożnej Paulo Sousa czy tenisistka Iga Świątek. Niedawna tragedia na planie westernu “Rust” spowodowała, że amerykański aktor Alec Baldwin pojawił się na pierwszym miejscu globalnej listy Ludzie oraz na ósmym w Polsce.

W tym roku pożegnaliśmy wiele wybitnych postaci. Na liście tych, którzy odeszli znalazł się piosenkarz Krzysztof Krawczyk, dziennikarz Kamil Durczok oraz aktor Krzysztof Kowalewski. Dwie osoby połączyły polskie i globalne zestawienie: książę Filip oraz raper DMX.

Polska
Ludzie Ludzie, których pożegnaliśmy Ludzie sportu
 1. Christian Eriksen
 2. Natsu
 3. Paulo Sousa
 4. Ewa Krawczyk
 5. Iga Świątek
 6. Daniel Obajtek
 7. Piotr Fronczewski
 8. Alec Baldwin
 9. Teresa Lipowska
 10. Esmeralda Godlewska
 1. Krzysztof Krawczyk
 2. Kamil Durczok
 3. Krzysztof Kowalewski
 4. Judyta Turan
 5. Książę Filip
 6. Bezczel
 7. Bronisław Cieślak
 8. Krzysztof Kiersznowski
 9. DMX
 10. Tomasz Knapik
 1. Christian Eriksen
 2. Paulo Sousa
 3. Iga Świątek
 4. Hubert Hurkacz
 5. Matty Cash
 6. Maria Andrejczyk
 7. Kylian Mbappe
 8. Evan Fournier
 9. Anita Włodarczyk
 10. Grzegorz Krychowiak
 
Świat
Ludzie Ludzie, których pożegnaliśmy Ludzie sportu
 1. Alec Baldwin
 2. Kyle Rittenhouse
 3. Christian Eriksen
 4. Tiger Woods
 5. Simone Biles
 6. Joe Biden
 7. Emma Raducanu
 8. Derek Chauvin
 9. Henry Ruggs III
 10. Pete Davidson
 1. DMX
 2. Gabby Petito
 3. Mariólia Mendonccedil;a
 4. Książę Filip
 5. Brian Laundrie
 6. MC Kevin
 7. Laózaro Barbosa de Sousa
 8. Peter R. de Vries
 9. Paulo Gustavo
 10. Helen McCrory
 1. Christian Eriksen
 2. Tiger Woods
 3. Simone Biles
 4. Emma Raducanu
 5. Henry Ruggs III
 6. Neeraj Chopra
 7. 大谷 翔平 (Shohei Ohtani)
 8. Odell Beckham Jr.
 9. Rafael Nadal
 10. Tyson Fury


Co nam w duszy gra?

Ten rok obfitował również w ciekawe wydarzenia muzyczne czy nowe hity. Największą popularnością w wyszukiwarce Google cieszył się raper Mata, wysoko uplasowały się również jego utwory: tekst do Patoreakcji był najchętniej wyszukiwanym tekstem w mijającym roku, a na trzecim miejscu znalazł się tekst Kiss Cam. Tegoroczny koncert Maty na bemowskim stadionie znalazł się na drugim miejscu zestawienia Koncerty, ustępując jedynie miejsca koncertowi Sobla 2021.

Wśród wykonawców muzycznych ogromną popularnością cieszyli się również tegoroczni zwycięzcy Eurowizji, zespół Maring;neskin, a także oraz raperka Young Leosia.

Muzycy i zespoły muzyczne Teksty piosenek Koncerty
 1. Mata
 2. Maneskin
 3. Young Leosia
 4. Witold Paszt
 5. Halina Mlynkova
 6. Sobel
 7. Daft Punk
 8. Ewa Bem
 9. Brass Against
 10. Lil Uzi Vert
 1. Patoreakcja (Mata)
 2. Zygzak (Ekipa)
 3. Kiss Cam (Mata)
 4. Ale Jazz
  (sanah, Vito Bambino)
 5. 3kipa (Ekipa)
 6. Papuga
  (Mata, ft. Quebonafide, Malik Montana)
 7. Drivers License
  (Olivia Rodrigo)
 8. Puerto Bounce (Żabson, Kizo, Zetha, Vladimir Cauchemar)
 9. Jungle Girl (Young Leosia ft. Żabson)
 10. Siedem (Team X)
 1. Koncert Sobel 2021
 2. Koncert Mata
 3. Koncert Chopinowski
 4. Koncert Ekipy
 5. Koncert Sanah
 6. Koncert The Weeknd
 7. Koncert Team X
 8. Koncert Travis Scott
 9. Koncert Bocelli
 10. Koncert Young Leosia


Coś dla kinomanów i serialomaniaków

W Polsce na czele kategorii Filmy znalazła się długo wyczekiwana ekranizacja Diuny. Spore zainteresowanie wzbudził również film Dziewczyny z Dubaju oraz obrazy Patryka Vegi. Wśród zagranicznych produkcji w TOP 10 znalazły się filmy Cruella, Eternals, Venom 2 i Obecność 3. W globalnym zestawieniu nie zabrakło Czarnej Wdowy czy Czerwonej noty

Natomiast wśród seriali zwyciężył Squid Game. Koreański serial o grze podbił Internet. Wiele emocji i zainteresowania wzbudził również serial Bridgertonowie, Lupin i New Amsterdam. Wśród polskich seriali w zestawieniu prym wiodły Sexify i Rojst '97.

Polska Świat
Filmy Seriale Filmy
 1. Diuna
 2. Dziewczyny z Dubaju
 3. Small world
 4. Oczy diabła
 5. Cruella
 6. Listy do M. 4
 7. Eternals
 8. Furioza
 9. Venom 2
 10. Obecność 3: Na rozkaz diabła
 1. Squid Game
 2. Bridgertonowie
 3. Ginny and Georgie
 4. Lupin
 5. Sexify
 6. New Amsterdam
 7. Rojst '97
 8. Gambit królowej
 9. Brzydula 2
 10. Kowalscy kontra Kowalscy
 1. Eternals
 2. Czarna Wdowa
 3. Diuna
 4. Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni
 5. Czerwona nota
 6. Mortal Kombat
 7. Cruella
 8. Halloween zabija
 9. Godzilla vs. Kong
 10. Armia umarłych


Co nas śmieszyło, czyli przegląd memów

Memy są fenomenem Internetu, będącym odbiciem sytuacji społecznych lub politycznych ze szczyptą humoru czy sarkazmu. W mijającym roku najczęściej wyszukiwane przez Polaków były memy z politykiem Pawłem Kukizem. Wysoko znalazły się memy z Danielem Obajtkiem. Nie zabrakło również wyszukiwań związanych z bieżącymi wydarzeniami sportowymi, jak memy po meczu czy tych obrazujących popularne morsowanie. Wyszukiwano także memy związane z tajemniczym lagunem czy instrybutorem. W TOP 10 pojawiły się też cnoty niewieście i postać Berniego Sandersa.

Memy
 1. Memy Kukiz
 2. Memy po meczu
 3. Memy Najman
 4. Memy morsowanie
 5. Memy Obajtek
 6. Memy lagun
 7. Memy instrybutor
 8. Memy cnoty niewieście
 9. Memy 2021
 10. Memy Bernie Sanders


Kto pyta nie błądzi

Pytania zadawane przez Internautów również odzwierciedlały naszą rzeczywistość. Najpopularniejsze z nich w kategorii Jak…? dotyczyły pandemii: jak zapisać się na szczepienie czy jak pobrać paszport covidowy. Szukano także wyjaśnień: dlaczego nie ma telewizji i dlaczego nie ma TVN. Zainteresowanie Afganistanem było widoczne w pytaniu kto to Talibowie?. Polacy sprawdzali też ile kosztuje test na covid, chleb czy bitcoin. Pytano również co to znaczy cnoty niewieście?.

Poniżej pozostałe polskie listy, na których znaleźć można 10 kategorii pytań, listę definicji, a także listę rozterek gramatycznych Polaków.

Pytania
Jak...? Jak zrobić…?
 1. Jak zapisać się na szczepienie
 2. Jak aktywować bon turystyczny
 3. Jak spisać się przez internet
 4. Jak założyć internetowe konto pacjenta
 5. Jak pobrać paszport covidowy
 6. Jak założyć profil zaufany
 7. Jak sprawdzić czy jestem spisany
 8. Jak usunąć konto na IG
 9. Jak długo protest mediów
 10. Jak zmienić termin szczepienia
 1. Jak zrobić screena na laptopie
 2. Jak zrobić kotylion
 3. Jak zrobić sushi
 4. Jak zrobić masę solną
 5. Jak zrobić jajko po benedyktyńsku
 6. Jak zrobić kawę mrożoną
 7. Jak zrobić marzannę
 8. Jak zrobić test na covid
 9. Jak zrobić placki ziemniaczane
 10. Jak zrobić stroik na cmentarz
Dlaczego…? Ile…?
 1. Dlaczego nie ma M jak Miłość
 2. Dlaczego nie działa Facebook
 3. Dlaczego nie ma telewizji
 4. Dlaczego Messi odchodzi z Barcelony
 5. Dlaczego Lewandowski nie gra
 6. Dlaczego mnie zabiliście
 7. Dlaczego nie działa Roblox
 8. Dlaczego środkowa i tylna para odnóży nartnika jest bardzo wydłużona
 9. Dlaczego nie ma TVN
 10. Dlaczego niebo jest niebieskie
 1. Ile zakażeń dzisiaj
 2. Ile trwa kwarantanna
 3. Ile lat ma Agnieszka Grzelak
 4. Ile trwa covid
 5. Ile odcinków ma Promyk nadziei
 6. Ile kosztuje test na covid
 7. Ile odcinków ma Kozacka miłość
 8. Ile trwa post eucharystyczny
 9. Ile medali ma Polska w Tokio
 10. Ile netto to 2800 brutto
Ile kosztuje…? Gdzie…?
 1. Ile kosztuje test na covid
 2. Ile kosztuje chleb
 3. Ile kosztuje szczepionka na covid
 4. Ile kosztuje bitcoin
 5. Ile kosztuje aparat na zęby
 6. Ile kosztuje gram złota
 7. Ile kosztuje bilet do Energylandii
 8. Ile kosztuje tona węgla
 9. Ile kosztuje prawo jazdy
 10. Ile kosztuje Chicken Box
 1. Gdzie można kupić lody Ekipy
 2. Gdzie Euro 2020
 3. Gdzie można wykorzystać bon turystyczny
 4. Gdzie kupić amantadyna
 5. Gdzie oglądać Bundesliga
 6. Gdzie oglądać Legia Napoli
 7. Gdzie oglądać Bayern Augsburg
 8. Gdzie mecz Polska Szwecja
 9. Gdzie oglądać Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej 2021
 10. Gdzie oglądać Bayern PSG
Czy…? Co…?
 1. Czy warto PPK
 2. Czy galerie są otwarte
 3. Czy wracamy do szkoły
 4. Czy będzie wojna
 5. Czy kina są otwarte
 6. Czy Charli d'Amelio żyje
 7. Czy osoba zaszczepiona podlega kwarantannie
 8. Czy dzisiaj jest niedziela handlowa
 9. Czy Polska wyjdzie z grupy
 10. Czy restauracje są otwarte
 1. Co to lex TVN
 2. Co to gamofobia
 3. Co to znaczy cnoty niewieście
 4. Co to wojna hybrydowa
 5. Co to jest mensa
 6. Co to znaczy rawr
 7. Co to instrybutor
 8. Co to nocebo
 9. Co to koncha
 10. Co się dzieje na granicy
Kto…? Kto to…?
 1. Kto zabił Sarę
 2. Kto wygrał Eurowizję 2021
 3. Kto wygrał Euro 2020
 4. Kto to Talibowie
 5. Kto to probant
 6. Kto wygrał Lexy czy Natsu
 7. Kto wygrał The Voice Kid 4
 8. Kto składa PIT-19a
 9. Kto odpadł z Tańca z Gwiazdami
 10. Kto dzisiaj gra
 1. Kto to Talibowie
 2. Kto to probant
 3. Kto to snugglers
 4. Kto to socjopata
 5. Kto to introwertyk
 6. Kto to ekstrawertyk
 7. Kto to Emma Agreste
 8. Kto to simp
 9. Kto to felczer
 10. Kto to konkwistador
Pisownia Definicja Przepis na...
 1. Narazie czy na razie
 2. Odrazu czy od razu
 3. Humor czy chumor
 4. W ogóle czy wogóle
 5. Od razu czy odrazu
 6. Odemnie czy ode mnie
 7. Z powrotem czy spowrotem
 8. Poza czy po za
 9. Spowrotem czy z powrotem
 10. Coraz czy co raz
 1. Impeachment definicja
 2. Nepotyzm definicja
 3. Nomofobia definicja
 4. Dystopia definicja
 5. Frajer definicja
 6. Recykling definicja
 7. Ambicja definicja
 8. Nazizm definicja
 9. Tolerancja definicja
 10. Alegoria definicja
 1. Pączki domowe z 1 kg mąki
 2. Białą kiełbasę
 3. Makaroniki
 4. Pierogi
 5. Chleb na drożdżach
 6. Ciasteczka
 7. Babkę wielkanocną
 8. Mazurek wielkanocny
 9. Leczo z cukinią kiełbasą i papryką i pieczarkami
 10. Polędwiczki wieprzowe


Globalne listy haseł najbardziej zyskujących na popularności w 2021 roku

Aktorzy Piosenki Jedzenie
 1. Alec Baldwin
 2. Pete Davidson
 3. Aryan Khan
 4. Gina Carano
 5. Armie Hammer
 6. Carmen Salinas
 7. Shehnaaz Gil
 8. Elliot Page
 9. Dave Chappelle
 10. Brenda Song
 1. Drivers License (Olivia Rodrigo)
 2. MONTERO (Call Me by Your Name) (Lil Nas X)
 3. INDUSTRY BABY (Lil Nas X feat. Jack Harlow)
 4. Fancy Like (Walker Hayes)
 5. MAPA (SB19)
 6. Good 4 u (Olivia Rodrigo)
 7. Butter (BTS)
 8. Jalebi Baby (Tesher)
 9. Wellerman (Nathan Evans)
 10. Good Days (SZA)
 1. Birria Tacos
 2. Smażony ryż z dodatkami (Nasi Goreng)
 3. Makaron z fetą
 4. Deska serów i wędlin (Charcuterie Board)
 5. 生姜 焼き (Shōgayaki - wieprzowina w imbirze)
 6. Zupa ziemniaczana
 7. ぶり の 照り 焼き (amberjack w sosie teriyaki)
 8. 豚汁 (Tonjiru - zupa miso z wieprzowiną i warzywami)
 9. Pieczona owsianka
 10. Nocna owsianka


 
 

Źródło: https:

EIZO CG2730 - monitor ColorEdge LCD 27, kalibracja sprzętowa, zintegrowany kalibrator, AdobeRGB, 2560 x 1440, czarny.

Dodano: 08.12.2021 0:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Monitor należy do serii CG - najbardziej zaawansowanych technologicznie monitorów graficznych. Matryca: Panel typu IPS (10-bit kolor), rozdzielczość naturalna 2560x1440 (16:9), wielkość piksela 0,233 mm, jasność 350cd/m2, kontrast 1500:1, kąt widzenia: w poziomie 178, w pionie 178, czas reakcji matrycy pośredni 13 ms, liczba wyświetlanych kolorów: 1,07 miliarda z palety 278 trylionów Wejścia sygnału: DisplayPort, DVI-D, HDMI: częstotliwości odchylania poziomego 26-89kHz, pionowego 23-61Hz Monitor ma wbudowany kalibrator pozwalający na jego kalibrację zarówno przy użyciu dołączonego oprogramowania ColorNavigator, jak i z menu ekranowego. Jest to układ niezależny od systemu operacyjnego, jak również od komputera, do którego jast on podłączony. Układ taki pozwala na automatyczną, zaprogramowaną wcześniej autokalibrację. Kalibrator jest schowany w dolnej krawędzi obudowy i wysuwany jedynie na czas kalibracji. W zestwie znajduje się kaptur oraz zestaw czyszczący panel LCD. Monitor dedykowany do edycji obrazów statycznych (edycja grafiki, foto, pre-press), jak i dynamicznych (edycja video, broadcast). Wyróżniki monitora: wbudowany kalibrator wysuwany jedynie na czas kalibracji podświetlenie diodami LED odwzorowanie 99% przestrzeni kolorów AdobeRGB 16-bitowe przetwarzanie informacji o kolorze - pozwala na uzyskanie bardzo płynnych przejść pomiędzy poszczególnymi odcieniami kolorów, jak również wyświetlić niedostępne do tej pory, najciemniejsze odcienie złącze DisplayPort pozwalające na przesyłanie 10-bitowych informacji o kolorach Digital Uniformity Equalizer - pozwala na niemal idealnie równe podświetlenie całego panelu. Dodatkowo funkcja ta ma za zadanie zachowanie idealnie równomiernych barw na całej powierzchni ekranu. Monitor spełnia warunek, deltaE mniejsza od 3 (dołączony jest stosowny certyfikat) 3D LUT - dobór najwłaściwszej barwy wykonywany jest z wykorzystaniem przestrzennej tabeli kolorów 3D LUT. Dokładność jest znacznie większa w stosunku do dotychczas używanej metody wyboru barwy z niezależnych 3 tablic, trzech kolorów podstawowych 1D LUT Brightness Stabilization - układy stabilizujące jasność panelu LCD po włączeniu monitora lub po jego wyjściu z trybu czuwania. Stabilizują jego jasność również w długim okresie czasu zachowując parametry kalibracji monitora Color Drift Compensation - układy niwelujące zmiany jasności i barw panelu LCD w zależności od zmian temperatury niezależna regulacja 6 kolorów, trzech podstawowych (czerwony zielony, niebieski), trzech dopełniających (cyan, magenta, żółty), korekcja krzywej Gamma w zakresie 1,0 - 2,6 co 0,1, korekcja temperatury barw w zakresie: 4000K - 10000K co 500K, oraz 9300K emulacja przestrzeni barwnych innych monitorów 4 predefiniowane tryby pracy: AdobeRGB, sRGB, Calibration, Custom. fabryczna kalibracja każdego z kolorów podstawowych oddzielnie (czerwony, zielony, niebieski) w pełnym zakresie odcieni: 0 - 255 i zapis do 16-bitowej tablicy LUT monitora (dołączony jest stosowny certyfikat) możliwość regulacji położenia panelu LCD: obrót o 1720 w lewo/prawo, pochylenie tył/przód od -5 do 35, tryb portretowy, góra/dół 15.5 cm chłodzenie pasywne (bez dodatkowych wentylatorów) Gwarancja: 60 miesięcy w sytemie door-to-door Opis i specyfikacja..., Cena: 7709,- zł

Źródło: https:

Kupno akcji przez menedżerów wyhamowało spadek kursu InPostu, Rafał Brzoska wydał 2 mln euro

Dodano: 07.12.2021 20:48 | 3 odsłon | 0 komentarzy


W poniedziałek InPost poinformował, że w zeszłym tygodniu pakiety akcji spółki kupili jej menedżerowie, m.in. prezes Rafał Brzoska. W efekcie kurs giełdowy operatora, spadający od połowy listopada, zyskał prawie 10 proc.

Źródło: https:

Zasilacz Krux USB CAR Charger 3x USB QC 3.0.

Dodano: 07.12.2021 15:54 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Szybkie ładowanie z pomocą technologii Quick Charge 3.0 Technologia Quick Charge 3.0 (QC 3.0) zastosowana w jednym porcie ładowarki KRUX jest odpowiedzialna za bezpieczne i szybkie ładowanie akumulatorów litowych. W wersji 3.0 zastosowano płynną zmianę napięć od 3,6 V aż do 20 V. Co pozwala kompatybilnym urządzeniom ładować się znacznie szybciej niż w przypadku zastosowania standardowego napięcia 5 V oraz natężenia 2,4 A. Dla łatwego odróżnienia, złącze QC 3.0 zostało oznaczone kolorem purpurowym. Technologie szybkiego ładowania Ładowarka samochodowa KRUX jest kompatybilna z wieloma standardami szybkiego ładowania opracowanymi przez czołowych producentów: Samsung Adaptive Fast Charging. Następujące modele wspierają tą technologie: Galaxy S20, S20+, S20 Ultra, Z Flip, Note10, Note10+, Fold, S10e, S10, S10+, Note9, S9, S9+, Note8, S8, S8+, S7, S7 edge, Note5, S6, S6+ oraz S6 edge. | Port purpurowy, Huawei SuperCharge FCP/SCP 5 V/4,5 A lub 4,5 V/5 A. Wspierana przez wybrane modele. | Port purpurowy, Dedicated charging port (DCP) - Dedykowany port służący do ładowania | Port purpurowy, SFCP - Spreadtrum Fast Charge Protocol | Wszystkie porty, Apple 2.4 | Wszystkie porty, Android 2.4 | Wszystkie porty, Szeroka kompatybilność - napięcie wejściowe od 10 V do 30 V Szybkoładowarka samochodowa KRUX współpracuje doskonale zarówno z samochodowymi gniazdami zapalniczek działającymi z napięciem 12 V jak i z gniazdami którem można znaleźć w pojazdach ciężarowych o napięciu 24 V, czy kamperach bądź przyczepach kempingowych. Pełna kompatybilność, niezależnie od tego w jakim pojeździe chcesz ją zastosować. Wiele urządzeń - jedna ładowarka Zastosowanie standardowego złącza USB Typ A zapewnia niemal nieograniczoną dowolność w wyborze okablowania służącego do ładowania. Ładowarka jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami które potrzebują do pracy prądu o napięciu 5 V oraz natężeniu do 2,4 A. Wytrzymała obudowa - wysoka odporność Dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów oraz szeregu zabezpieczeń, nasza szybko ładowarka do samochodów KRUX nie będzie się przegrzewać nawet podczas maksymalnego poboru prądu ze wszystkich złącz jednocześnie. Bezpieczeństwo użytkowników oraz ich urządzeń to nasz priorytet. Ładowarka jest kompatybilna między innymi z: Smartfonami wyposażonymi w system operacyjny Android, Smartfonami wyposażonymi w system operacyjny iOS (Iphone), Smartfonami wyposażonymi w system operacyjny Windows Mobile, Tabletami wyposażonymi w system operacyjny Android, Tabletami wyposażonymi w system operacyjny iOS (Ipad), Kamerami sportowymi, Kamerami cyfrowymi, Aparatami cyfrowymi, Powerbankami..., Cena: 39,- zł

Źródło: https:

Unitek Przewód Displayport M/M 1.4 8K@60Hz 10m (C1624BK-10M).

Dodano: 07.12.2021 14:10 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Dzięki obsłudze Display Steram Compression 1.2 (DSC), FEC oraz Dynamic HDR możesz cieszyć się najwyższą jakością obrazu 8k przy częstotliwości odświeżania do 240 Hz. Kabel doskonale sprawdza się przy obsłudze 3D oraz VR. Jakość obrazu i dźwięku bez kompromisów DisplayPort 1.4 zapewnia rozrywkę najwyższej jakości zarówno w obszarze obrazu jak i dźwięku. Przewód obsługuje 32 kanały audio i szeroką gamę kolorów dynamicznego HDR. Pozłacane złącza i zastosowanie światłowodu razem z kodowaniem korygującym FEC skutecznie chronią przed zakłóceniami i szumami nawet na największych odległościach. Seriale w 8K Serwisy streamingowe takie jak Netflix, Amazon Prime czy HBO stosują zabezpieczenia przed nielegalnym kopiowaniem sygnału wysokiej jakości. Dlatego, aby odtwarzać wideo w rozdzielczości 8K potrzeba urządzeń, które wpierają zabezpieczenia HDCP 2.3 - tak jak ten kabel DisplayPort 1.4..., Cena: 199,- zł

Źródło: https:

Recenzja Windows 11 - Wszystko co należy wiedzieć o najnowszym systemie operacyjnym Microsoftu dla komputerów PC

Dodano: 07.12.2021 12:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy


W ostatnim czasie przygotowaliśmy już kilka artykułów, w których ważną bądź centralną rolę odgrywa najnowszy system operacyjny Microsoftu - Windows 11. Nie da się ukryć, że to jedna z najważniejszych premier w świecie PC w 2021 roku, choć jednocześnie była to premiera, której się jeszcze kilka miesięcy temu nie spodziewaliśmy a mało kto w ogóle wierzył, że Windows 10 doczeka się następcy. Los jednak lubi płatać figla, a my dzisiaj możemy już użytkować jego następcę w postaci Windowsa 11. Wykonaliśmy testy wydajności, omówiliśmy kwestię aktualizacji oraz pierwszej konfiguracji, a także przetestowaliśmy pierwszego ultrabooka z fabrycznie zainstalowanym Windowsem 11 - Acera Swift 3. Pora przejść do swoistego podsumowania i oceny nowych Okienek na bazie doświadczeń zebranych zarówno z laptopów do gier, jak również Acera Swift 3.

Źródło: https:

Koniec z pytaniami "czy tak gra mi pójdzie?". Teraz będziesz wiedział

Dodano: 07.12.2021 8:06 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Koniec z pytaniami

Czy ta gra pójdzie na moim komputerze? Koniec z tego typu pytaniami, bowiem odpowiedzi udzieli aplikacja Xbox. 

Czy ta gra pójdzie na moim komputerze? - to pytanie, które zapewne często zadają sobie posiadacze PC-tów, szczególnie tych starszych lub słabszych. Przeglądanie wymagań danej produkcji nie zawsze daje jasną odpowiedź. Ale z tym już koniec, a przynajmniej częściowo.

Aplikacja Xbox z ważną nowością dla graczy

Uczestnicy programu Windows Insider zauważyli nową funkcję, wprowadzoną do aplikacji Xbox na komputerach. Przy wielu grach zaczęła pojawiać się informacja, jak powinny one działać na danym komputerze, np. "Should play great on this PC".

Tylko co to oznacza w praktyce? Świetnie to pojęcie tak nieprecyzyjne, że niewiele tak naprawdę mówi. Czy oznacza przynajmniej 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 1080p? A może dana gra zadziała w QHD albo 4K? Tego niestety nie wiemy i dlatego przydałyby się bardziej precyzyjne wskaźniki.

Xbox aplikacja PC

Poza tym taka informacja nie pojawia się we wszystkich grach dostępnych w aplikacji Xbox. Przy wielu nadal widnieje informacja, że sprawdzanie wydajności nie jest jeszcze możliwe. Otwartym pozostaje też pytanie, czy będą jakieś inne określenia oprócz "Should play great on this PC". Nie zmienia to faktu, że taka informacja może być bardzo przydatna dla wielu graczy.

 
 

Źródło: https:

Specyfikacja chipsetów Intel H670, B660 i H610. Częściowe podkręcanie dostępne również na tańszych płytach głównych

Dodano: 07.12.2021 8:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Odblokowane procesory Intel Alder Lake-S zadebiutowały na rynku nieco ponad miesiąc temu, bo 4 grudnia 2021. Niebiescy zaoferowali nam spory skok wydajności, nową architekturę big.LITTLE i wsparcie standardów PCI Express 5.0 oraz pamięci RAM typu DDR5. Innymi słowy premierę można zaliczyć do udanych. Obiektywnie trzeba jednak stwierdzić, że jest drogo. Zarówno gdy mowa o topowych płytach głównych, jak i modułach RAM nowej generacji. Nic więc dziwnego, że sporo konsumentów zostaje przy pamięciach DDR4 i czeka na tańsze platformy z chipsetami Intel H670, B660 czy H610. Pora więc rzucić okiem czym będą się one różnic względem dostępnych do tej pory płyt głównych z układami Intel Z690.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone