sobota, 23 lutego 2019 r.  Imieniny: Damiana, Romana, Romany
Wiadomości z tagiem Poradnik  RSS
Poradnik jak efektywniej korzystać z wyszukiwarki Google

Dodano: 17.02.2019 12:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Choć wielu ludzi ma co do wyszukiwarki Google, jak i do samego Google spore zrzuty w kwestii bezpieczeństwa i prywatności, to marka ta wciąż bezsprzecznie wiedzie prym wśród innych wyszukiwarek internetowych. Mamy wprawdzie Bing czy też coraz częściej wykorzystywany przez użytkowników Internetu DuckDuckGo, ale to Google jest swoistym behemotem, bez którego wielu nie wyobraża sobie już funkcjonowania w sieci. Mówi się nawet, że jak czegoś nie ma w Google, to znaczy, że owo coś nie istnieje. Czasami jednak brak oczekiwanych wyników wypływa nie z braku wyszukiwanej zawartości, a z nieumiejętnego korzystania z Google Search. Warto bowiem wiedzieć, że wyszukiwarka ma wbudowane pewne narzędzia, które (jeśli je znamy i wykorzystujemy) mogą przynieść nieoczekiwane rezultaty, a przede wszystkim przyspieszyć nam pracę i uczynić ją bardziej efektywną.

Źródło: https:

Jak wyłączyć Upday? Poradnik dla użytkowników Samsunga

Dodano: 29.01.2019 12:26 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Aplikacja Upday to produkt dedykowany dla urządzeń Samsunga korzystających z Androida. Działa w bardzo podobny sposób do Google News - zalewa...

Źródło: https:

Jak wyłączyć powiadomienia aplikacji? Poradnik dla Android i iOS

Dodano: 28.01.2019 13:57 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Niektóre aplikacje zalewają nas powiadomieniami, ale nie pozbędziemy się ich, bo są nam niezbędne. Co w takim przypadku zrobić? Możecie wyłączyć...

Źródło: https:

Jak wyłączyć aktualizacje w Windows 10? Poradnik krok po kroku

Dodano: 28.01.2019 12:32 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Aktualizacje w Windows 10 bywają różne. Nie raz już kolejne łatki mające poprawić działanie systemu powodowały w rzeczywistości masę błędów. Czy...

Źródło: https:

Jak posługiwać się programem After Effects - animacja informacji

Dodano: 06.01.2019 19:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Program Adobe After Effects pozwala na umieszczenie informacji w animacjach. Tutorial pokazuje, w jaki sposób można łatwo uzyskać profesjonalny efekt. Pracę należy rozpocząć od stworzenia nowej kompozycji (New composition) oraz ustalenia rozdzielczości. Tworząc kształt elementu informacyjnego można wybrać między innymi koło (elipse). W tym przypadku warto jest skorzystać z gotowych kształtów, zamiast z grafik, ponieważ daje to pewność, że te elementy będą mieć odpowiednią rozdzielczość, bez widocznych pikseli. Przyciskając alt możliwe jest łatwe ustawienie, ile ma trwać dana animacja informacji. Alt może posłużyć również do przesuwania wszystkich umieszczonych obiektów na time line.Poradnik dotyczy również uzyskiwania jak najlepszego efektu wchodzenia samej animacji. Istotne jest, aby na początku utworzyć pojawiający się punkt, który będzie odpowiednio szybko rozszerzał się w pełną informację. Tworzenie animacji w tym przypadku wymaga utworzenia kilku obiektów. Istotne jest, aby ustalić nie tylko czas, ale również szybkość ich pokazywania się na ekranie. Warto zrobić to już w momencie pełnego ustalenia animacji danego punktu. Dzięki scale - draw editor można zróżnicować szybkość pojawienia się i pełnego ustawienia grafiki.Aby mieć pewność, że kolejne elementy animacji będą mieć odpowiednią wielkość w stosunku do siebie i całości animacji warto jest już na początku włączyć proportional grid. To pomocnicze linie, które wspomagają ustawienie właściwej wielkości i odległości. PoTracking w przypadku mapy można wykorzystać track montion. W tym przypadku tracking można przeprowadzić dzięki Track camera. Wtedy ujęcia są dopasowane do głębi, a nie do grafiki 2D. Warto pamiętać, że ten poradnik pokazuje nieco mniej klasyczne tworzenie animacji informacyjnej. Wspomóż na Patronite ▪ https://patronite.pl/kinto FB: https://www.facebook.com/kintotv

Źródło: www.spryciarze.pl

Na co patrzeć przy zakupie komputera? Poradnik dla oszczędnych

Dodano: 20.12.2018 15:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Zakup komputera osobistego raczej nie jest czynnością, którą wykonujemy na co dzień. W końcu mówimy o sprzęcie mającym posłużyć nam przynajmniej kilka lat, na który zresztą najczęściej wydajemy niemało pieniędzy. Cóż, wybór idealnie skonfigurowanej maszyny nigdy nie jest łatwy. W sklepach widzimy masę gotowych zestawów czy tysiące różnych komponentów i nic dziwnego, że osoby średnio zorientowane w komputerowym światku zwyczajnie gubią się w tym wszystkim, a to często prowadzi do podjęcia niezbyt dobrych decyzji. Warto zatem "usiąść na spokojnie" i przemyśleć kilka kwestii, by później nie żałować wyboru. Idealnym materiałem pomocnym może okazać się niniejszy poradnik, w którym podpowiadamy co warto uwzględnić, by zakup okazał się trafiony i nie przepłacony.

Tagi: Poradnik
Źródło: https:

Prezenty gwiazdkowe z sieci. Poradnik na ostatnią chwilę

Dodano: 18.12.2018 1:53 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Zostały ostatnie godziny na na zamówienie prezentów z gwarancją dostawy przed świętami. Jeśli chcesz zdążyć, wybieraj towary z opcją "w magazynie" lub "dostępność do 24h" i przesyłkę kurierską. A jeśli jeszcze nie masz pomysłu, sprawdź nasze propozycje.

Tagi: Poradnik
Źródło: di.com.pl

Jaką konsolę wybrać? Poradnik świąteczny dla zabieganych graczy

Dodano: 13.12.2018 16:23 | 8 odsłon | 0 komentarzy


W przed#x15B;wi#x105;tecznej gor#x105;czce niejeden gracz stoi przed wyborem jak#x105; konsol#x119; do gier kupi#x107;. I niewa#x17C;ne czy ma to by#x107; prezent dla chrze#x15B;niaczki, brata, dziewczyny czy nas samych #x2013; taki zakup warto dobrze przemy#x15B;le#x107;. Oto kilka wskaz#xF3;wek, kt#xF3;re Wam w tym pomog#x105;.

Tagi: Poradnik
Źródło: www.benchmark.pl

Jak wykorzystać światło naturalne w fotografii dziecięcej? Przeczytaj praktyczny poradnik

Dodano: 13.08.2018 12:00 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Jako mama zawsze starasz się widzieć Twoje dziecko (lub dzieci) we właściwym świetle. Jako mamarazzo spróbuj pójść o krok dalej. Naucz się, jak znaleźć właściwe światło do fotografii dziecięcej niemal w każdym miejscu! Publikujemy fragment wydanej pod patronatem SwiatObrazu.pl książki wydawnictwa Helion pt. "Mamarazzi. Fotografowanie dzieci. Poradnik dla mam".

Tagi: Poradnik, Java
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Gdzie przenieść numer na kartę? Poradnik po śmierci Folksa

Dodano: 13.07.2018 16:08 | 10 odsłon | 0 komentarzy30 września 2018 roku FolX kończy swoją działalność. Do tego czasu powinniśmy przenieść posiadany tam numer telefonu do innego operatora telekomunikacyjnego, by nie przepadł. Postanowiliśmy pomóc naszym Czytelnikom w tym procesie, pokazując co mają do zaoferowania inne telekomy. W naszym mini zestawieniu ograniczamy się do ofert na kartę.

Tagi: Poradnik
Źródło: www.telepolis.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone