sobota, 04 lutego 2023 r.  Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki
Wiadomości z tagiem Projekt RED  RSS
Wiedźmin 3: Dziki Gon - debiutuje aktualizacja 4.01 do next-genowej wersji gry. Lista zmian jest całkiem długa

Dodano: 03.02.2023 10:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Next-genowa aktualizacja do Wiedźmina 3 była wyczekiwana przez wielu graczy na całym świecie, jednak po jej wydaniu opinie były mocno podzielone. Niektórzy byli zachwyceni udoskonaleniami i lepszą jakością grafiki, ale z drugiej strony nie brakowało osób narzekających na stan techniczny gry i jej wysokie wymagania sprzętowe. Twórcy musieli więc zabrać się za łatanie nowej wersji Wiedźmina, a pierwsze efekty prac studia CD Projekt RED możemy zobaczyć już teraz.

Źródło: https:

Cyberpunk 2077 oficjalnie z aktualizacją dodającą DLSS 3. Karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 4000 zyskają sporo FPS-ów

Dodano: 31.01.2023 15:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Wraz z pierwszą prezentacją karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 4090 oraz architektury Ada Lovelace, producent GPU pokazał również możliwości techniki DLSS 3 z funkcją Frame Generator. Jednym z przykładów zastosowania DLSS 3 była popularna gra Cyberpunk 2077. W późniejszym czasie testerzy kart GeForce RTX 4000 otrzymali dostęp do aktualizacji gry, która aktywowała możliwość wykorzystania nowej wersji techniki upscalingu obrazu. Teraz CD Projekt RED oficjalnie wprowadza DLSS 3 dla wszystkich posiadaczy kart GeForce RTX 4000.

Źródło: https:

Oferty pracy ujawniają szczegóły na temat Wiedźmina (Project Sirius)

Dodano: 31.01.2023 12:51 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Oferty pracy ujawniają szczegóły na temat Wiedźmina (Project Sirius)

CD Projekt RED ma w planach kilka gier. Jedną z nich jest Project Sirius, który ma być nowy, a zarazem nieco innym podejściem do Wiedźmina. Oferty pracy zdradzają kilka szczegółów na temat produkcji.

W zeszłym roku studio CD Projekt RED ogłosiło, że w planach ma kilka gier. Wśród wymienionych projektów pojawiła się między innymi całkowicie nowa trylogia w uniwersum Wiedźmina, druga odsłona Cyberpunka, ale też inne gry w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Jedną z nich jest Project Sirius, za który ma odpowiadać studio The Molasses Flood (ze wsparciem CDPR).

Zarówno CD Projekt RED, jak i The Molasses Flood szukają w tym momencie pracowników, a opublikowane przez nich oferty pracy zdradzają co nieco na temat nadchodzącej produkcji.

Project Sirius, czyli Wiedźmin od The Molasses Flood

Od początku wiedzieliśmy, że Project Sirius to kolejna gra w uniwersum Wiedźmina. Chociaż gra została zapowiedziana przez CD Projekt RED, to główne prace leżą po stronie studia The Molasses Flood. Wiadomo, że będzie to produkcja kampanią fabularną, zadaniami oraz ciekawą historią, ale też elementami multiplayer. Kolejnych informacji możemy się dowiedzieć ze wspomnianych ofert pracy.

W tym momencie The Molasses Flood szuka kilku pracowników. Wśród nich znajdują się między innym: starszy projektant świata, starszy projektant walki, reżyser fabularny, projektanta technicznego oraz starszego projektanta multiplayera. To wszystko sugeruje, że będziemy mieli do czynienia z klasycznymi elementami RPG, jak klasy i rozwój postaci oraz nielinearną fabułą. Z kolei projektant techniczny prawdopodobnie będzie odpowiadał za proceduralnie generowane elementy, o których plotki pojawiły się wcześniej.

Gra na razie jest w bardzo wczesnej fazie rozwoju, więc na premierę jeszcze przyjdzie nam poczekać. CD Projekt RED chce docelowo wprowadzić ją do sprzedaży w przeciągu najbliższych 6 lat. W tym samym czasie mają zadebiutować remake Wiedźmina 1 oraz nowa odsłona Wiedźmina, która potocznie określana jest jako Wiedźmin 4 (chociaż to nowa trylogia). Zatem plany są bardzo ambitne.

 
 

Źródło: https:

Wiedźmin Project Sirius z potencjalnymi szczegółami. Elementy kooperacji i PvP wymienione w ofertach pracy

Dodano: 31.01.2023 10:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Od pewnego już czasu wiadomo, że CD Projekt RED szykuje wielką ofensywę gier z uniwersum na bazie prozy Sapkowskiego. Gdzieś w oddali wisi nad nami remake nieco już przestarzałego pierwszego Wiedźmina, ponadto ujawniono kilka większych przedsięwzięć. Wciąż trudno o nich zbyt wiele powiedzieć, ale ostatnio prawdopodobnie trafiono wreszcie na jakiś znaczący trop mogący nas naprowadzić na konkrety. A źródłem tych informacji są znalezione oferty pracy.

Źródło: https:

Polski gigant oferuje pracę. Za darmo

Dodano: 29.01.2023 10:36 | 29 odsłon | 0 komentarzy


Polski gigant oferuje pracę. Za darmo

Kilka dni temu studio CD Projekt RED poinformowało o starcie nowego projektu o nazwie RED Playtasting. Ten nie został dobrze przyjęty przez środowisko. Na firmę wylała się fala krytyki.

Polskie studio CD Projekt RED nie może uznać ostatnich miesięcy 2 lat za udane. Firmie najpierw oberwało się za fatalną premierę Cyberpunk 2077. Doszło wręcz do pozwu, który złożyli niezadowoleni udziałowcy. Firma ostatecznie , chociaż mniej niż niektórzy przewidywali. Teraz na studio wylała się krytyka z powodu programu testów o nazwie RED Playtesting.

CD Projekt RED szuka taniej siły roboczej?

Nowy program polega na testowaniu gier CD Projekt RED przez samych graczy. Rzecz w tym, że inicjatywa jest całkowicie bezpłatna. Gracze, którzy zdecydują się na wzięcie w niej udziału, nie otrzymają żadnej gratyfikacji pieniężnej. Program przewidziany jest dla osób, które ukończyły 16 lat, znają język angielski i podpiszą NDA, czyli umowę o zachowaniu poufności.

Z tego powodu środowisko skrytykowało Redów. Przewijają się przede wszystkim komentarze o szukaniu taniej siły roboczej, no bo przecież praca testera jest normalnie płatna i to całkiem nieźle.

Polskie studio postanowiło odpowiedzieć na te zarzuty. Firma skontaktowała się z serwisem . W przesłanym redakcji oświadczeniu możemy przeczytać:

Program RED Playtesting nie jest tożsamy z pracą zawodowego testera gier tzw. Quality Assurance (QA) i nie jest związany z wyszukiwaniem błędów w grze. Organizowane przez nas playtesty są standardowym działaniem branży gier komputerowych. Programy o podobnym kształcie organizują studia i wydawcy na całym świecie.

Zatem nie chodzi o profesjonalne testy gier, które polegają na wyłapywaniu i raportowaniu błędów. CD Projekt RED bardziej chce poznać opinie graczy na temat fabuły, dialogów, zastosowanych mechanik czy balansu rozgrywki. Czy to ich tłumaczy? Trochę tak, a trochę nie. Rzeczywiście dla wielu osób może to być fajna okazja, ciekawy wpis do CV, a być może także początek całej kariery. Pomimo tego w mojej ocenie wypadałoby, aby tego typu pracę wynagrodzić, chociaż symbolicznie.

 
 

Źródło: https:

CD Projekt RED doprecyzowuje, o co chodzi w programie RED Playtesting: to nie będą klasyczne testy QA

Dodano: 27.01.2023 14:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Na początku tego tygodnia pisaliśmy o uruchomieniu przez studio CD Projekt RED programu RED Playtesting. Zapoznając się pobieżnie z jego założeniami można było szybko wysnuć wnioski, że program ów ma na celu testowanie nadchodzących gier przez zwykłych graczy, którzy dodatkowo za swą "pracę" nie dostawaliby żadnego wynagrodzenia. Sytuacja nie wyglądała najlepiej, nic więc dziwnego, że CD Projekt RED zgłosiło się do nas z prośbą o doprecyzowanie, na czym dokładnie będzie polegać program RED Playtesting.

Źródło: https:

Wiedźmin 3: Dziki Gon - modyfikacja HD Reworked Project doczeka się aktualizacji dla next-genowej wersji gry

Dodano: 23.01.2023 22:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Wiedźmin 3 jako produkcja debiutująca w 2015 roku mimo tego, że starzeje się bardzo dobrze to wraz z upływem czasu zaczynają być widoczne ograniczenia, jakie stawiała przed twórcami ówcześnie dostępna technologia. Studio CD Projekt RED udostępniło graczom narzędzia moderskie a ci odwdzięczyli się wieloma wspaniałymi modyfikacjami do gry. Jedną z nich jest opisywany dzisiaj "Witcher 3 HD Reworked Project", który niedługo dostanie nową aktualizację.

Źródło: https:

Narzekaliście na problemy w grze Cyberpunk 2077? CD Projekt RED zaprasza więc na playtesty kolejnych swoich produkcji

Dodano: 23.01.2023 16:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Nasze rodzime studio CD Projekt RED tuż po premierze gry Cyberpunk 2077 nie miało łatwego życia. Gra okazała się wszak szalenie niedopracowana. Nie tylko była niemal niegrywalna na konsoli PlayStation 4, ale generowała także mnóstwo bugów w wersji na PC. Grę ostatecznie połatano, ale cóż... Smrodek pozostał. Deweloper wpadł więc na diabelski (ekonomicznie) plan, aby kolejne jego gry były przed premierą testowane przez samych graczy. Dlaczego ekonomicznie? Bo playtesty będą darmowe (#taniasiłarobocza, khem).

Źródło: https:

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty - rozmiary dodatku do gry CD Projekt RED mają być imponujące

Dodano: 20.01.2023 16:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Na 2023 rok zaplanowano premierę dodatku do głośnej gry Cyberpunk 2077, produkcji studia CD Projekt RED. Teraz z rozmowy przeprowadzonej z przedstawicielem deweloperów dowiedzieliśmy się, że rozmiar najnowszego dzieła polskiej firmy ma być imponujący. Twórcy chcą uniknąć problemów, które były charakterystyczne dla podstawowej wersji gry i zaznaczają, że prace nad tytułem przebiegają pomyślnie. Premiera gry wydaje się zatem niezagrożona.

Źródło: https:

CD Projekt RED przegrał z inwestorami. Zapłaci grube miliony

Dodano: 06.01.2023 12:55 | 71 odsłon | 0 komentarzy


CD Projekt RED przegrał z inwestorami. Zapłaci grube miliony

CD Projekt RED przegrał pozew zbiorowy, który wytoczyli firmie inwestorzy po nieudanej premierze gry Cyberpunk 2077. Kwota do zapłacenia jest wysoka.

W grudniu 2020 roku, krótko po premierze gry Cyberpunk 2077, część inwestorów złożyło pozew zbiorowy przeciwko CD Projekt RED. Ich zdaniem firma ukrywała słaby stan produkcji, przez co naraziła ich na straty. W tym tygodniu sprawa została rozstrzygnięta na niekorzyść dewelopera, a kara — chociaż wysoka — jest dużo niższa niż przewidywana.

CD Projekt RED zapłaci karę

Wszyscy pamiętamy, jak prezentował się Cyberpunk 2077 w dniu premiery. Na konsolach poprzedniej generacji gra była praktycznie niegrywalna, a i na PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz PC-tach było daleko od ideału. Na polską firmę wylało się mnóstwo krytyki, niestety zasłużonej. Firma wzięła się za poprawki i dzisiaj produkcja jest już w dużo lepszym stanie. Sprzedaż też okazała się lepsza, niż można było przewidywać po katastrofalnym starcie.

Jednak fatalna premiera cały czas ciągnie się za CD Projekt RED. Pozew zbiorowy, wytoczony przez inwestorów, został właśnie rozstrzygnięty na niekorzyść polskiej firmy. Sędzia Centralnego Sądu Rejonowego w stanie Kalifornia zasądził karę w wysokości 1,85 mln dolarów, czyli według aktualnego kursu niecałe 8,3 mln zł. Co ważne, dotyczy to tylko i wyłącznie inwestorów, którzy poczuli się oszukani. Sprawa nie ma nic wspólnego z graczami.

Taki wyrok i zasądzona kara z pewnością są bolesne dla CD Projekt RED, ale mogło skończyć się dużo gorzej. Niektórzy spodziewali się kwoty sześciokrotnie wyższej, w granicach 11 mln dolarów. Polska firma nie może być też rozczarowana z powodu sprzedaży Cyberpunk 2077. W tym momencie można prawdopodobnie mówić o ponad 20 mln sprzedanych egzemplarzy. Firma ogłosiła też plany stworzenia kontynuacji.

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2023 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone