czwartek, 09 grudnia 2021 r.  Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
Wiadomości z tagiem Projekt  RSS
Futurystyczny zegarek Cyberpunk 2077 z futurystyczną ceną

Dodano: 08.12.2021 15:59 | 1 odsłon | 0 komentarzy


W kramie z gad#x17C;etami CD Projekt RED zago#x15B;ci#x142; futurystyczny zegarek Cyberpunk 2077 X B#x142;onie. Czy warto szlifowa#x107; dla niego pazurki i szykowa#x107; miejsce na nadgarstku?

Źródło: https:

Sztuczna inteligencja wykryje niedozwolone zapisy w umowach

Dodano: 03.12.2021 20:34 | 13 odsłon | 0 komentarzy


UOKiK sztuczna inteligencja niedozwolone zapisy w umowach

Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB stworzy aplikację, która wykorzysta sztuczną inteligencję do weryfikacji wzorów umów, zarówno udostępnionych w sieci, jak i dostarczonych do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez konsumentów.

W okresie przedświątecznym większość z nas przeznacza więcej czasu i pieniędzy na zakupy. Wydajemy dużo – zarówno na towary, jak i na usługi. Często też wtedy zaciągamy kredyt, aby pokryć dodatkowe wydatki. Ważne jest jednak, aby dokładnie zapoznać się z zapisami umowy i ewentualnym regulaminem, gdyż mogą one zawierać niedozwolone zapisy. Aby wspomóc pracowników Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), a pośrednio i wszystkich konsumentów w identyfikacji niedozwolonych klauzul, Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) przygotuje odpowiednie narzędzie. Za jego pomocą pracownik urzędu będzie mógł szybko zweryfikować umowę jeszcze przed wpłynięciem ewentualnej skargi od konsumenta. Dzięki temu z rynku powinno zniknąć dużo umów zawierających niedozwolone zapisy, które naruszają prawa konsumenckie.

To dla nas zaszczyt, że nasz projekt został najlepiej oceniony w konkursie UOKiK. Temat jest bardzo ważny i aktualny. Każdy z nas dokonuje zakupów towarów i usług, a niestety często nie mamy czasu, aby sprawdzić zapisy umowy. Teraz sztuczna inteligencja przychodzi nam z pomocą. Dzięki naszemu narzędziu, pracownik UOKiK będzie mógł szybko sprawdzić zapisy umowy, nawet jeszcze przed wpłynięciem ewentualnej skargi od konsumenta. Sztuczną inteligencję w naszym instytucie wykorzystujemy już m.in. do identyfikowania plagiatów, wspomagania diagnostyki raka prostaty, czy też badania emocji na podstawie tekstów. Cieszę się, że teraz nasi eksperci wdrożą narzędzie, które będzie wspierać bezpieczne i odpowiedzialne zakupy.

– powiedział Jarosław Protasiewicz, dyrektor OPI PIB

Odbiór narzędzia zaplanowano do końca 2022 roku. Sfinansowane będzie ono w ramach konkursu UOKiK – Wykonanie oprogramowania wykorzystującego AI do analizy tekstowej wzorców umów stosowanych w obrocie konsumenckim pod kątem wyszukiwania niedozwolonych klauzul we wzorcach umów w relacji B2C. Konkurs zorganizowano w ramach projektu Artificial Intelligence for Consumer Protection Empowerment, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Celem inicjatywy UOKiK jest przygotowanie narzędzia ze sztuczną inteligencją (AI), które mogłoby w znaczący sposób przyczynić się do zwiększenia efektywności i skuteczności wykrywania potencjalnych naruszeń praw konsumentów. Projekt jest odpowiedzią na zidentyfikowaną potrzebę przyspieszenia procesu analizy dużej ilości danych przetwarzanych przez urząd, a także zautomatyzowania czynności, które mogą być wykonywane przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Narzędzie Powinno znacznie usprawnić weryfikację umów, ale ostatecznie to pracownik UOKiK zdecyduje, czy w danej sprawie zasadna jest interwencja urzędu.

 
 

Źródło: https:

Operator Strategicznej Sieci Bezpieczeństwa: pośrednik finansowany za to, że jest pośrednikiem

Dodano: 03.12.2021 9:46 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Operator Strategicznej Sieci Bezpieczeństwa pośrednik finansowany za to, że jest pośrednikiem

Rząd planuje stworzenie państwowego Operatora Strategicznej Sieci Bezpieczeństwa (OSSB), który poprzez spółkę kapitałową Polskie 5G, miałby zarządzać pasmem 700 MHz. Gen. Włodzimierz Nowak, były pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, wskazuje na kolejne luki w planach twórców nowego prawa. 

12 października rząd zaprezentował kolejny projekt nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (KSC). Zgodnie z nim powstanie państwowy Operator Strategicznej Sieci Bezpieczeństwa (OSSB), który ma realizować telekomunikacyjne zadania na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa. Jako potencjalny OSSB wymieniany jest Exatel. W celu realizacji ustawowych zadań państwowy operator ma stworzyć spółkę „Polskie 5G”, która będzie pełnić funkcję hurtowego operatora sieci 5G 700 MHz.

Projekt nowelizacji był już krytykowany za liczne niedociągnięcia. Włodzimierz Nowak, były członek zarządu T-Mobile, były wiceszef NATO CIS Services Agency i były pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa w rozmowie z agencją Newseria Biznes wskazuje na kolejne.

 

Zdaniem generała, pierwszy błąd to połączenie w jednej ustawie kwestii cyberbezpieczeństwa z ustaleniami dotyczącymi państwowego operatora. Jego zdaniem powinna być opracowana oddzielna ustawa, szczegółowo opisująca zadania OSSB. Jeżeli zostałby powołany taki operator, organy państwowe musiałby korzystać z jego sieci, a to rzutuje na bezpieczeństwo państwa. W projekcie jest to ujęte bardzo powierzchownie.

Ta część jest bardzo słabo przedyskutowana. Z tego, co wiem, to budzi też sporo kontrowersji również u operatorów, ponieważ robi się tam zabieg stworzenia pośrednika, który niewiele wnosi, natomiast ma być finansowany za to, że jest pośrednikiem. Chodzi tutaj o częstotliwości i gospodarowanie pasmem 700 MHz

– mówi gen. Włodzimierz Nowak.

Potrzebę stworzenia państwowego, strategicznego operatora często argumentuje się tym, że podobne rozwiązania funkcjonują m.in. we Francji (Orange) i w Niemczech (Deutsche Telekom). Jednak zdaniem eksperta są to zupełnie inne sytuacje, bo – jak podkreśla – to typowo biznesowe podmioty, które wykonują obowiązki na rzecz bezpieczeństwa macierzystych państw, mające potężny potencjał intelektualny, technologiczny, inwestycyjny i zasięgu sieci. Orange zatrudnia ok. 160 tys. ludzi jako spółka publiczna z akcjami w wolnym obrocie, Deutsche Telekom to 200 tys. pracowników i 32-proc. udział państwa. 

 

Gen. Nowak wskazuje, że w Polsce operatorem ma być niewielka firma Exatel z 450 pracownikami i potencjałem telekomunikacyjnym ocenianym na mniej niż 5 proc. w skali kraju, a na dodatek w całości w rękach Skarbu Państwa. Zdaniem eksperta to nie jest właściwe rozwiązanie.

Co ciekawe, pomimo tego, że z nazwy jest to operator sieci bezpieczeństwa, nie ma założeń, by operator ten zapewniał bezpieczne kanały łączności z wykorzystaniem urządzeń kryptograficznych, a tylko standardową komunikację w oparciu o sieci światłowodowe i połączenia mobilne tak jak operatorzy komercyjni. Takie podejście stawia pod znakiem zapytania w ogóle sens powołania takiego operatora, chyba że celem jest przywrócenie stanu z czasów PRL-u, gdzie wszystko musiało być państwowe

– podkreśla gen. Nowak.

Obawy eksperta budzą także nominacje w wielu spółkach Skarbu Państwa z politycznego klucza, co może mieć istotny wpływ na poziom kompetencji kadry zarządzającej.

Moim zdaniem operator, któremu powierzy się funkcję operatora strategicznego, powinien mieć nie więcej niż 49 proc. udziału Skarbu Państwa, by zapewnić jego konkurencyjność i profesjonalne zarządzanie. Ponadto praktyka pokazuje, że nakazy administracyjne korzystania z usług określonego podmiotu powodują zwiększenie kosztów tych usług z jednoczesnym obniżeniem ich jakości, podobnie jak w przypadku monopolistów

– dodaje ekspert.

Generał przekonuje też, że administracyjne tworzenie operatora w formie proponowanej w ustawie nie zapewni bezpieczeństwa państwa, a wręcz to bezpieczeństwo pogorszy.

Jeśli są zapowiedzi, że z tego operatora będą zmuszeni korzystać wojsko, policja, urzędy państwowe, być może samorządy, do tego jeszcze infrastruktura krytyczna państwa, to zaczyna się robić niebezpieczne. Brakuje wtedy dywersyfikacji, potencjału, żeby odpierać potencjalne ataki. To również oczywisty sygnał, że wszystko mamy w jednym miejscu. Z punktu widzenia wojskowego najłatwiejsza rzecz do zniszczenia, czyli państwo można sparaliżować, unieszkodliwiając jednego operatora

– wyjaśnia generał.

Ekspert rekomenduje więc dywersyfikację i oparcie działania OSSB na operatorze infrastrukturalnym, a po drugie – wirtualnym, który może korzystać z zasobów wszystkich innych operatorów w państwie.

To daje dużą redundancję systemu, odporność na zakłócenia, ogranicza koszty państwa ponoszone na ten system i przede wszystkim jest bardzo dużym utrudnieniem dla potencjalnego atakującego, żeby takiego operatora sparaliżować

– argumentuje były pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa

Gen. Włodzimierz Nowak zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt pominięty przez ustawę o KSC – kwestię urządzeń IoT działających w sieci 5G.

W sieci 5G będą miliony podłączonych urządzeń internetu rzeczy. Dużo ataków odbywa się poprzez urządzenia takie jak sensory, żarówki, kamery, drukarki i różne inne, które w zasadzie nie mają żadnych zabezpieczeń, tylko dlatego, że nikt nie postawił producentom takiego wymagania. Takie wymagania trzeba stawiać już teraz, bo jak będziemy mieli 100 mln tych urządzeń w sieci 5G, to już będzie za późno

 – podsumowuje ekspert.

 
 

Źródło: https:

Cyberpunk 2077 nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Na te wieści ucieszą się zwłaszcza miłośnicy VR-u

Dodano: 02.12.2021 17:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Wydaje się, że nasz rodzimy Cyberpunk 2077 jest trochę jak fala sinusoidalna. Premiera miała miejsce zdecydowanie w dolnej części tej fali, ale jak wskazują ostatnie doniesienia - twór od CD Projekt RED jest ostatnimi czasy oceniany zaskakująco dobrze (w dużej mierze za sprawą obniżek cen). I choć w tym roku nie doczekamy się ani żadnej aktualizacji, ani też wersji dla PlayStation 5 i Xbox Series X/S, to wygląda na to, że słuch o CP77 nieprędko zaginie. Przynajmniej nie w przypadku sceny moderskiej. Jak się bowiem okazuje, jeden z moderów szykuje dla tej produkcji tryb VR. Ta fanowska modyfikacja ma być dostępna już w styczniu 2022 roku.

Źródło: https:

CD Projekt rozczarował wynikami, tłumaczy się poprawkami do „Cyberpunka 2077” i nowymi projektami

Dodano: 30.11.2021 20:41 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W zeszłym kwartale CD Projekt zanotował przychody i zysk dużo niższe od oczekiwań analityków. - Na spadek zysku netto w ujęciu rocznym wpłynęły przede wszystkim koszty związane z serwisowaniem Cyberpunka oraz pracami badawczymi nad nowymi projektami znajdującymi się na wczesnym etapie produkcji - tłumaczy wiceprezes firmy ds. finansowych.

Źródło: https:

Skyrim doczeka się kolejnej wersji. Zebrała już 5,2 mln zł

Dodano: 30.11.2021 18:44 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Skyrim doczeka się kolejnej wersji. Zebrała już 5,2 mln zł

Kultowego Skyrima w takim wydaniu jeszcze nie widzieliście! Kultowe RPG doczeka się zupełnie nowej wersji. Projekt zebrał już ponad 5,2 mln zł w ramach crowdfundingu.

Kojarzycie może The Elder Scrolls V: Skyrim? Nie, nie musicie odpowiadać - o ile tylko nie spędziliście ostatnich 10 lat gdzieś pod kamieniem, musieliście słyszeć. Kultowe RPG doczekało się zresztą wersji na chyba każde urządzenie z kawałkiem krzemu, jakie tylko można sobie wymyślić - . Wygląda jednak na to, że nawet potężny Dovahkiin musiał się ugiąć w obliczu kryzysu na rynku półprzewodników. Powstaje bowiem nowa wersja Skyrima, do której nie potrzeba już nawet krzemu.

The Elder Scrolls V: Skyrim pojawi się w formie planszówki

The Elder Scrolls V Skyrim - The Adventure Game to gra planszowa, która ma przenieść kultową grę komputerową prosto na nasze stoły. Wcielimy się w niej w członków Ostrzy, czyli elitarnej organizacji na usługach Imperatora. W toku kampanii naszym zadaniem będzie powstrzymać spisek zagrażający całemu Skyrim.\

Skyrim doczeka się kolejnej wersji. Zebrała już 5,2 mln zł

Gra ma stanowić przeniesienie na format planszówki tego, co doskonale znamy z naszych ekranów. W trakcie rozgrywki będziemy odwiedzali kolejne lokacje na mapie Skyrim, eksplorowali miasta i wszelkiej maści lochy oraz rozwijali naszą postać. Na naszej drodze staną oczywiście wszelkiej maści maszkary pokroju trolli czy daedr, które będzie trzeba pokonać.

Czy faktycznie dostaniemy idealną planszową adaptację? O tym przekonamy się na 100 procent w sierpniu 2022 roku, kiedy gra fizycznie trafi w ręce graczy. Aktualnie trwa natomiast, gdzie tytuł uzbierał już ponad 5,27 mln zł, czyli blisko 950 procent założonej pierwotnie kwoty.

Skyrim doczeka się kolejnej wersji. Zebrała już 5,2 mln zł

Gdybyście chcieli wesprzeć projekt i zarezerwować sobie jeden z pierwszych egzemplarzy planszowego Skyrima wraz z zestawem bonusów, możecie to zrobić jeszcze przez 5 dni, do 5 września 2021 roku. Podstawowa wersja gry kosztuje 377,55 zł. Oprócz tego dostępne są jeszcze dwa wyższe warianty: Gameplay Tier z dodatkowymi kampaniami za 777,31 zł i Deluxe Tier za 1221,48 zł, wyposażony w masę bonusowych elementów, takich jak np. metalowe monety i neoprenową matę.

Jak na razie zaplanowana jest wyłącznie angielska wersja językowa tytułu. Modiphius Entertainment, oryginalny wydawca tytułu, zapowiedział jednak że trwają rozmowy z partnerami w sprawie lokalizacji tytułu także na inne języki. Czy będzie wśród nich wersja polska? Tego nie wiemy, choć bylibyśmy zaskoczeni, gdyby żaden z polskich wydawców nie miał w planach wydania tego tytułu na rodzimym rynku.

 
 

Źródło: https:

MSI GeForce RTX 3080 Ti Gaming X Trio 12GB GDDR6X.

Dodano: 30.11.2021 15:17 | 1 odsłon | 0 komentarzy


GRY, KTÓRE ZNASZ I KTÓRYM UFASZ Najnowsza wersja kultowej serii MSI GAMING po raz kolejny zapewnia wydajność, niski poziom hałasu i estetykę, które zagorzali gracze rozpoznają i którym ufają. Teraz Ty też możesz cieszyć się wszystkimi swoimi ulubionymi grami dzięki wydajnej karcie graficznej, która pozostaje chłodna i cicha. Tak jak lubisz. ROZPAL "EM UP" Czas założyć barwy drużyny. Zsynchronizuj oświetlenie z innymi kompatybilnymi urządzeniami, aby przenieść pokaz świetlny na inny poziom. Zapadnięcie się w ciemno jest tak proste, jak wyłączenie światła. UTRZYMUJEMY SPOKÓJ I CISZĘ System termiczny TRI FROZR 2 został zaprojektowany z myślą o wydajności. Oczekuj idealnej równowagi chłodu i ciszy, aby zapewnić więcej zabawy podczas niekończących się sesji grania. PRACA ZESPOŁOWA SPRAWIA, ŻE &&MARZENIE DZIAŁA TORX FAN 4.0 opiera się na pracy zespołowej, z parami łopatek wentylatora połączonymi ze sobą połączonym pierścieniem zewnętrznym, który skupia przepływ powietrza w zaktualizowanym systemie chłodzenia TRI FROZR 2. WYSTARCZAJĄCO TRUDNE, ABY CIĘ WESPRZEĆ! GAMING został stworzony, aby dobrze służyć podczas intensywnej rozgrywki. Ten legendarny przedmiot ma dodatkową moc odblokowaną przez niestandardową płytkę drukowaną. Projekt termiczny TRI FROZR 2 -TORX Fan 4.0: arcydzieło pracy zespołowej, łopatki wentylatora pracują parami, tworząc niespotykane dotąd poziomy skupionego ciśnienia powietrza. -Rdzeń rurowy: Precyzyjnie wykonane ciepłowody zapewniają maksymalny kontakt z procesorem graficznym i rozprowadzają ciepło na całej długości radiatora. -Kontrola przepływu powietrza: nie przejmuj się, kontrola przepływu powietrza kieruje powietrze dokładnie tam, gdzie powinno być, aby zapewnić maksymalne chłodzenie. RGB mistyczne światło Mystic Light zapewnia pełną kontrolę nad oświetleniem RGB urządzeń MSI i kompatybilnych produktów RGB. Centrum MSI Ekskluzywne oprogramowanie MSI Center firmy MSI pozwala monitorować, dostosowywać i optymalizować produkty MSI w czasie rzeczywistym..., Cena: 9999,- zł

Źródło: https:

MSI GeForce RTX 3070 GAMING Z TRIO 8GB LHR GDDR6.

Dodano: 30.11.2021 15:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy


ROZPAL "EM UP" Czas założyć barwy drużyny. Zsynchronizuj oświetlenie z innymi kompatybilnymi urządzeniami, aby przenieść pokaz świetlny na inny poziom. Zapadnięcie się w ciemno jest tak proste, jak wyłączenie światła. UTRZYMUJEMY SPOKÓJ I CISZĘ System termiczny TRI FROZR 2 został zaprojektowany z myślą o wydajności. Oczekuj idealnej równowagi chłodu i ciszy, aby zapewnić więcej zabawy podczas niekończących się sesji grania. CAŁKOWICIE FAJNE RURY RDZENIOWE Rury rdzeniowe są precyzyjnie obrobione, aby zapewnić maksymalny kontakt z procesorem graficznym i rozprowadzają ciepło na całej długości radiatora, zapewniając optymalne chłodzenie. CIII... PROJEKT WYCISZAJĄCEGO RADIATORA Zachowaj ukrycie dzięki funkcji Airflow Control, która poprawia dynamikę przepływu powietrza. Deflektory zapewniają dodatkową powierzchnię i kierują powietrze tam, gdzie jest potrzebne, aby zapewnić maksymalne chłodzenie. Zakrzywione falowo krawędzie żeberek 2.0 zakłócają niepożądane harmoniczne przepływu powietrza, co powoduje zmniejszenie hałasu. WYSTARCZAJĄCO TRUDNE, ABY CIĘ WESPRZEĆ! GAMING został stworzony, aby dobrze służyć podczas intensywnej rozgrywki. Ten legendarny przedmiot ma dodatkową moc odblokowaną przez niestandardową płytkę drukowaną. NAGINAJ ZASADY, A NIE KARTĘ Solidna jakość wykonania w kluczowych obszarach jest wzmocniona sztywnym metalowym paskiem zapobiegającym zginaniu. TWOJA POSTAĆ WSPARCIA Dołączony wspornik podtrzymujący można przymocować do obudowy komputera w celu dodatkowego wzmocnienia karty graficznej. Projekt termiczny TRI FROZR 2 TORX Fan 4.0: arcydzieło pracy zespołowej, łopatki wentylatora pracują parami, tworząc niespotykane dotąd poziomy skupionego ciśnienia powietrza. Rdzeń rurowy: Precyzyjnie wykonane ciepłowody zapewniają maksymalny kontakt z procesorem graficznym i rozprowadzają ciepło na całej długości radiatora. Kontrola przepływu powietrza: nie przejmuj się, kontrola przepływu powietrza kieruje powietrze dokładnie tam, gdzie powinno być, aby zapewnić maksymalne chłodzenie. RGB mistyczne światło Mystic Light zapewnia pełną kontrolę nad oświetleniem RGB urządzeń MSI i kompatybilnych produktów RGB. Centrum MSI Ekskluzywne oprogramowanie MSI Center pozwala monitorować, dostosowywać i optymalizować produkty MSI w czasie rzeczywistym..., Cena: 4699,- zł

Źródło: https:

MSI GeForce RTX 3070 GAMING Z TRIO 8GB LHR GDDR6.

Dodano: 30.11.2021 15:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy


ROZPAL "EM UP" Czas założyć barwy drużyny. Zsynchronizuj oświetlenie z innymi kompatybilnymi urządzeniami, aby przenieść pokaz świetlny na inny poziom. Zapadnięcie się w ciemno jest tak proste, jak wyłączenie światła. UTRZYMUJEMY SPOKÓJ I CISZĘ System termiczny TRI FROZR 2 został zaprojektowany z myślą o wydajności. Oczekuj idealnej równowagi chłodu i ciszy, aby zapewnić więcej zabawy podczas niekończących się sesji grania. CAŁKOWICIE FAJNE RURY RDZENIOWE Rury rdzeniowe są precyzyjnie obrobione, aby zapewnić maksymalny kontakt z procesorem graficznym i rozprowadzają ciepło na całej długości radiatora, zapewniając optymalne chłodzenie. CIII... PROJEKT WYCISZAJĄCEGO RADIATORA Zachowaj ukrycie dzięki funkcji Airflow Control, która poprawia dynamikę przepływu powietrza. Deflektory zapewniają dodatkową powierzchnię i kierują powietrze tam, gdzie jest potrzebne, aby zapewnić maksymalne chłodzenie. Zakrzywione falowo krawędzie żeberek 2.0 zakłócają niepożądane harmoniczne przepływu powietrza, co powoduje zmniejszenie hałasu. WYSTARCZAJĄCO TRUDNE, ABY CIĘ WESPRZEĆ! GAMING został stworzony, aby dobrze służyć podczas intensywnej rozgrywki. Ten legendarny przedmiot ma dodatkową moc odblokowaną przez niestandardową płytkę drukowaną. NAGINAJ ZASADY, A NIE KARTĘ Solidna jakość wykonania w kluczowych obszarach jest wzmocniona sztywnym metalowym paskiem zapobiegającym zginaniu. TWOJA POSTAĆ WSPARCIA Dołączony wspornik podtrzymujący można przymocować do obudowy komputera w celu dodatkowego wzmocnienia karty graficznej. Projekt termiczny TRI FROZR 2 TORX Fan 4.0: arcydzieło pracy zespołowej, łopatki wentylatora pracują parami, tworząc niespotykane dotąd poziomy skupionego ciśnienia powietrza. Rdzeń rurowy: Precyzyjnie wykonane ciepłowody zapewniają maksymalny kontakt z procesorem graficznym i rozprowadzają ciepło na całej długości radiatora. Kontrola przepływu powietrza: nie przejmuj się, kontrola przepływu powietrza kieruje powietrze dokładnie tam, gdzie powinno być, aby zapewnić maksymalne chłodzenie. RGB mistyczne światło Mystic Light zapewnia pełną kontrolę nad oświetleniem RGB urządzeń MSI i kompatybilnych produktów RGB. Centrum MSI Ekskluzywne oprogramowanie MSI Center pozwala monitorować, dostosowywać i optymalizować produkty MSI w czasie rzeczywistym..., Cena: 4699,- zł

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone