piątek, 01 lipca 2022 r.  Imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana
Wiadomości z tagiem Projekt  RSS
CD Projekt wypłaci 101 mln zł dywidendy, 24 mln zł dla trzech członków zarządu

Dodano: 29.06.2022 20:43 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Walne zgromadzenie CD Projekt zgodnie z propozycją zarządu zdecydowało, że z zeszłorocznego zysku netto firma wypłaci 100,74 mln zł dywidendy (po 1 zł na akcję). 23,78 mln zł trafi do trójki członków zarządu spółki, którzy są wśród jej głównych akcjonariuszy.

Źródło: https:

Cyberpunk 2077 - tajemnica problemów technicznych gry rozwiązana? CDPR miało zostać oszukane

Dodano: 27.06.2022 17:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Chyba wszyscy pamiętamy okres oczekiwania na Cyberpunka 2077. Nadzieje... Niecierpliwość... Czy CD Projekt RED pobije sukces Wiedźmina 3? I cóż... Wszyscy pamiętamy także rozczarowanie, które nadeszło wraz z premierą. Stan techniczny CP77, mówiąc delikatnie, na kolana nie rzucał. Bugi, glicze i niedociągnięcia graficzne sprawiły, że produkcja ostatecznie dorobiła się niejednego mema. Dziś okazuje się, że za problemy te może odpowiadać nie CDPR, a zewnętrzna firma.

Źródło: https:

CD Projekt RED został okłamany. Stąd problemy z Cybeprunk 2077

Dodano: 27.06.2022 9:18 | 11 odsłon | 0 komentarzy


CD Projekt RED został okłamany. Stąd problemy z Cybeprunk 2077

Problemy CD Projekt RED z grą Cyberpunk 2077 mogły wynikać z tego, że polskie studio zostało okłamane przez firmę, która odpowiadała za kontrolę jakości.

Początkowe problemy z grą Cyberpunk 2077 przeszły już chyba do historii branży. Rzadko zdarza się, aby tak duża i wyczekiwana premiera okazał się tak wielką klapą. Techniczne produkcja była daleka od ideału i doszło wręcz do tego, że została usunięta z PlayStation Store.

Dzisiaj Cyberpunk 2077 jest już w dużo lepszym stanie i gracze w tym momencie mogą czekać na pierwszy duży dodatek. Jednak nadal niektórzy zastanawiają się, jak w ogóle do tej sytuacji doszło. Jak tak duża i już doświadczona firma, jak CD Projekt RED, mogła wydać taki bubel? Światło na tę sprawę rzuca raport, który wyciekł właśnie do sieci.

CD Projekt RED został okłamany?

Krótko po premierze Cyberpunk 2077, gdy okazało się, że gra jest strasznie zbugowana, CD Projekt RED wydał komunikat. W nim szef polskiej firmy, Marcin Iwański, powiedział, że za sytuację odpowiada kontrola jakości. Wtedy część osób go wyśmiała, ale okazuje się, że mogło być w tym sporo prawdy. Tak wynika z raportu, który wyciekł do sieci.

Wysłany przez anonima, 72-stronicowy dokument trafił do twórców kanału Upper Echelon Gamers na YouTubie. Raport skupia się na firmie Quantic Labs, która odpowiadała za kontrolę jakości gry Cyberpunk 2077. Wynika z niego, że CD Projekt RED został okłamany. Dokument rzuca całkowicie nowe światło na sprawę. Wynika z niego, że:

  • Quantic Lab miało kłamać na temat rozmiaru swojego zespołu, aby zachować kontrakt
  • Quantic Lab obiecywało, że nad grą będą pracować doświadczeni pracownicy, gdzie w rzeczywistości byli to juniorzy z doświadczeniem poniżej 6 miesięcy.
  • Pracownicy Quantic Lab mieli dzienne limity zgłaszania błędów, przez co firma dostarczała do CD Projekt RED tysiące bezsensownych zgłoszeń, przez które w gąszczu ginęły te rzeczywiście ważne.

Jeśli dokument jest rzeczywiście prawdziwy, a nie mamy co do tego pewności, to ujawnia zupełnie inni kontekst całej sprawy. CD Projekt RED rzeczywiście mógł nie zdawać sobie sprawy z wielu problemów, które we wczesnym etapie trawiły Cyberpunk 2077.

Poniżej możecie obejrzeć film w języku angielskim, który bardzo szczegółowo omawia całą sytuację, włącznie z datami, terminami itp.

 
 

Źródło: https:

Tony Hawk’s Pro Skater 3+4 – remake faktycznie powstawał. Activision musiał jednak porzucić projekt

Dodano: 21.06.2022 15:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Pod koniec ubiegłego roku w sieci pojawiły się pogłoski, jakoby Activision miał odświeżyć także kolejne deskorolkowe przygody Tony'ego Hawka. Wszystko pozostawało w sferze plotek, aż do dziś, kiedy to sam Hawk poinformował, iż nowe Tony Hawk’s Pro Skater 3+4 rzeczywiście powstawało. Projekt umarł jednak z prozaicznego powodu - deweloper, który przygotował pierwsze odświeżenia (Tony Hawk’s Pro Skater 1+2) został mianowicie wchłonięty przez Blizzarda.

Źródło: https:

Samsung docenia młodych geniuszy z Górnego Śląska

Dodano: 15.06.2022 19:15 | 26 odsłon | 0 komentarzy


Samsung docenia młodych geniuszy z Górnego Śląska

Samsung odwiedził licealistów z Katowic i Rybnika, których prace zostały nagrodzone w ramach programu Solve for Tommorow. Pomysły nastolatków mają pomóc w rozwiązaniu problemów, z którymi zmierzy się społeczeństwo w niedalekiej przyszłości.

Program Solve for Tomorrow to inicjatywa firmy Samsung, która ma pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi zmierzy się społeczeństwo w niedalekiej przyszłości. W ramach inicjatywy koreański producent oferuje wsparcie młodzieży, pracującej nad innowacyjnymi pomysłami, które pomogą w walce z konkretnymi wyzwaniami z dziedziny zdrowia, bezpieczeństwa i klimatu.

Solve for Tomorrow - śląscy licealiści w finale programu

W tym tygodniu przedstawiciele Samsung odwiedzili dwa zespoły z województwa śląskiego, których prace zakwalifikowały się do finału programu. Mowa o drużynach z drużyny z VIII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Katowicach oraz z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej w Rybniku, których prace zostały wyróżnione odpowiednio w kategoriach "zdrowie" i "klimat".

Samsung docenia młodych geniuszy z Górnego Śląska

Licealiści z Katowic zostali docenieni za pomysł gry terenowej Terrain Story, która ma pomóc w edukowaniu młodzieży o problemach związanych ze zdrowiem psychicznym. Projekt zespołu z Rybnika dotyczy natomiast wysiewania roślin z wykorzystaniem dronów i ma pomóc w procesie przekształcania hałd pokopalnianych w tereny zielone.

W finale uczestnicy projektu mają okazję dopracować swoje pomysły pod okiem doświadczonych ambasadorów programu. Ma to im pozwolić nie tylko na zrealizowanie swoich projektów, ale także wykształcenie umiejętności cennych na rynku pracy.

Firma Samsung już zapowiedziała kolejną edycję programu Solve for Tomorrow. Szczegóły na jej temat zostaną podane wkrótce.

 
 

Źródło: https:

Bank Millennium usprawnia popularną funkcję. Wszystko zrobisz w aplikacji

Dodano: 15.06.2022 10:59 | 31 odsłon | 0 komentarzy


Bank Millennium upraszcza metodę otwierania rachunków online z wykorzystaniem selfie

Bank Millennium upraszcza metodę otwierania rachunków online z wykorzystaniem selfie. Nowy proces weryfikowania tożsamości został osadzony w aplikacji mobilnej, nie trzeba więc wchodzić na stronę internetową.

W przyszłości bank będzie też wykorzystywał warstwę elektroniczną dowodów osobistych oraz akceptował inne dokumenty tożsamości. Projekt zrealizowany został we współpracy z Onfido, dostawcą usług weryfikacji i uwierzytelniania tożsamości.

 

Konto na selfie? Teraz wystarczy aplikacja

Wdrożona w Banku Millennium ponad dwa lata temu możliwość zakładania konta na podstawie zdjęć dowodu osobistego i twarzy cieszy się rosnącą popularnością. Do tej pory użytkownicy rozpoczynali procedurę rejestracji na stronie internetowej. Nowy proces odbywa się w pełni w aplikacji mobilnej banku i jest bardziej intuicyjny.
 
Aplikację mobilną Banku Millennium można pobrać z App Store, Google Play Store oraz Huawei AppGallery. Po jej instalacji i uruchomieniu klient musi wybrać opcję „Załóż konto i aktywuj aplikację”. Jeśli jest kierowany do aplikacji przez bank, od razu trafia bezpośrednio do procesu, gdzie proszony jest o podanie numeru telefonu i podstawowych danych. 

Następnie użytkownik zostanie poproszony o wykonanie zdjęcia dowodu osobistego oraz nagranie wideo twarzy. W pierwszej kolejności bank sprawdza, czy dokument tożsamości jest autentyczny, a następnie porównuje dane z twarzą użytkownika na nagranym filmie. Gwarantuje to, że osoba przedstawiająca dokument jest obecna w momencie jego wykorzystania i jest jego właścicielem.

Informacje z dokumentu tożsamości zostaną rozpoznane i wprowadzone do aplikacji automatycznie. Następnie klient potwierdza w aplikacji banku umowę o prowadzenie konta osobistego, podając kod z wiadomości SMS. W ostatnim kroku klient ustala hasło i kod do aplikacji oraz włącza autoryzację mobilną dla wykonywanych transakcji. 

Co ważne, można od razu korzystać z otwartego konta, bo proces rejestracji i weryfikacji danych nie powinien zająć więcej niż kilka minut.

Wdrożone przez Bank Millennium rozwiązanie umożliwi w przyszłości odczyt danych z dowodów osobistych z warstwą elektroniczną. Planowana jest też obsługa innych dokumentów tożsamości. Partnerem we wdrożeniu jest Onfido, światowy dostawca usług weryfikacji tożsamości i uwierzytelniania.

 
 

Źródło: https:

Niepokojący sygnał z kosmosu. Już wszystko jasne

Dodano: 14.06.2022 16:48 | 29 odsłon | 0 komentarzy


Mało we wszechświecie jest tak interesujących i jednocześnie przerażających obiektów jak czarna dziura. Dwa zespoły naukowców zbadały niepokojący sygnał z kosmosu i doszli do podobnych wniosków. Niedaleko Ziemi znajduje się czarna dziura.

Czarna dziura nadal budzi fascynację nie tylko naukowców, lecz również zwykłych zjadaczy chleba. To dlatego, że tego typu obiekty nadal skrywają wiele tajemnic przed ludzkością. Być może teraz naukowcom udało się zlokalizować swobodną czarną dziurę w niedalekiej odległości od Ziemi. Niedalekiej oczywiście w skali kosmosu, bo w rzeczywistości dzieli nas od niej co najmniej 5000 lat świetlnych. Obiekt o nazwie OB110462 znajduje się w okolicach gwiazdozbioru Strzelca.

Wkład Polaków w zlokalizowanie obiektu

O obecności czarnej dziury w naszej galaktyce dowiedziano się dzięki projektowi OGLE, realizowanemu przez Uniwersytet Warszawski. Projekt ten polega na znajdywaniu niewidocznych obiektów, do czego wykorzystuje metodę tzw. mikrosoczewkowania grawitacyjnego. Im obiekt będący soczewką ma większą masę, tym dłużej trwa mikrosoczewkowanie grawitacyjne. W przypadku soczewki o masie kilku mas Słońca, zjawisko może trwać nawet kilka lat.

Gdy już było pewne, że obserwowany obiekt jest masywny, zbadaniem tych doniesień zajęły się dwa niezależne zespoły naukowców. Pierwszy zespół, którego liderem jest Kailash Sahu ze Space Telescope Science Institute w Baltimore skorzystał z Kosmicznego Teleskopu Hubble'a. Po zaobserwowaniu zjawiska podali, że obiekt jest swobodną czarną dziurą, która przemierza Drogę Mleczną. Według ich szacunków ma ona wielkość jedynie siedmiokrotnie większą niż nasze Słońce. To bardzo mało, jak na tego typu obiekt. Niektóre czarne dziury mają rozmiary większe niż 100 milionów Słońc.

Drugi zespół, któremu przewodzi Casey Lam z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley doszedł do podobnej konkluzji. Z tym, że zakres masy obiektu jest nieco inny. Według Lam, masa zaobserwowanego obiektu wynosi od 1,6 do 4,4 wielokrotności masy Słońca, co stawia znak zapytania przy tym, czy jest on rzeczywiście czarną dziurą, czy może gwiazdą neutronową.

Odkrycia obu zespołów zostały opublikowane w The Astrophysical Journal. W obu przypadkach współautorami publikacji związanych z odkryciem swobodnej czarnej dziury stali się Polacy w składzie: Andrzej Udalski, Przemysław Mróz, Szymon Kozłowski, Paweł Pietrukowicz, Radek Poleski, Jan Skowron, Igor Soszyński, Michał K. Szymański, Krzysztof Ulaczyk, Łukasz Wyrzykowski. 

 
 

Źródło: https:

Polska Press zapowiada nowy portal, rynek czeka na niego spokojnie

Dodano: 13.06.2022 21:55 | 43 odsłon | 0 komentarzy


Polska Press Grupa zapowiada, że jesienią zamiesza na rynku, wprowadzając swój nowy portal horyzontalny. Konkurencja jednak czeka na konkrety, zachowując spokój: - Władze Polska Press marzą o powtórzeniu „sukcesu" telewizji państwowej. Projekt będziemy obserwować i analizować, gdy już powstanie - mówi nam Piotr Mieśnik z Wirtualnej Polski. - W „Wyborczej" przyglądamy się tym zapowiedziom z zupełnym spokojem - zapewnia Mikołaj Chrzan.

Źródło: https:

Gazeta.pl, Onet, „Forbes Women” i Ofeminin z nagrodami INMA

Dodano: 13.06.2022 20:38 | 43 odsłon | 0 komentarzy


Projekt „Alarm dla klimatu” portalu Gazeta.pl (Agora), program „Onet Rano” oraz wspólny projekt „Forbes Women” i serwisu Ofeminin (Ringer Axel Springer Polska) #nieczekam107lat uhonorowano nagrodami prestiżowego konkursu INMA Global Media Awards 2022.

Źródło: https:

W PKO BP coraz trudniej spotkać człowieka

Dodano: 13.06.2022 15:04 | 27 odsłon | 0 komentarzy


W PKO BP coraz trudniej spotkać człowieka

W PKO BP coraz trudniej spotkać człowieka. Przynajmniej na infolinii – ludzi skutecznie zastępuje sztuczna inteligencja. Bank pochwalił się kolejnymi dokonaniami związanymi z wprowadzeniem voicebotów.

Voiceboty to jedna z funkcji, która ma ułatwiać klientom PKO BP załatwianie bieżących, mniej skomplikowanych spraw. Sztuczna inteligencja przyspiesza je w aplikacji IKO, a także na infolinii. Zamiast czekać na konsultanta, można zacząć rozmowę z AI.

PKO Bank Polski poinformował, że stale rozwija tę technologię i chce jeszcze zwiększyć udział rozmów voicebotów w interakcjach z klientami. Stopniowo wdrażane są kolejne rozwiązania, a bank jest przekonany, że platforma AI i voiceboty staną się w przyszłości technologicznym filarem komunikacji w PKO BP. 

Rozwiązanie posiada zaawansowany silnik konwersacyjny, przetwarza język naturalny i jest oparte o architekturę mikrousług. Wykorzystujemy nowoczesne technologie, aby zapewnić łatwe skalowanie rozwiązania. Projekt wdrożenia AI w banku udał się tylko dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi pracujących przy tym projekcie

 – wyjaśnia Sławomir Głębocki, kierownik Zespołu Rozwoju Aplikacji Contact Center w PKO Banku Polskim.

Najstarszy voicebot w PKO BP ma już ponad dwa lata

W 2021 roku bank zwiększył liczbę botów z 5 do 12. Najstarszy z nich realizuje działania już od ponad dwóch lat. Łącznie voiceboty przeprowadziły 11,5 mln rozmów z klientami. 

Bank wdrożył asystenta głosowego w IKO i 11 voicebotów na infolinii. Jednym z nich jest bot zajmujący się obsługą połączeń przychodzących, który wita klienta i prosi o informację, w jakiej sprawie dzwoni, a następnie odpowiada, kieruje go do odpowiedniego konsultanta lub pomaga wykonać operację bankową od A do Z. 

Voicebot połączeń przychodzących obsługuje na infolinii ponad 80 tematów, a rozumie ich około 280. Przeprowadził już łącznie 6 mln rozmów

W banku na infolinii jest jeszcze 10 innych voicebotów, m.in. do przypominania klientom o spłacie zaległości, prowadzenia ankiet klienckich, badania skłonności do zakupu produktu lub zabezpieczania finansów klientów.

Poza botami na infolinii, PKO BP ma jeszcze „najbardziej zaawansowanego voicebota na polskim rynku finansowym”, czyli asystenta głosowego w aplikacji IKO. Ta sztuczna inteligencja rozumie już ponad 300 tematów rozmów, a w przyszłości ma ich być więcej. Oprócz odpowiedzi na wiele pytań voicebot w aplikacji może wykonać przelew, zmienić limity operacji na karcie, sprawdzić stan i przeszukać historię konta, doładować telefon czy zapłacić BLIKIEM. Dzięki voicebotowi w aplikacji klient banku dowie się, ile wydaje na zobowiązania kredytowe, płatności kartą, przelewy wychodzące czy wypłaty z bankomatów.  

PKO Bank Polski pochwalił się też, że jego voiceboty zwyciężyły w konkursie Polish Contact Center Awards, w kategorii dla rozwiązań wspierających działalność centrów obsługi klienta. Jury doceniło szerokie zastosowanie sztucznej inteligencji i zaawansowanej analityki, dynamiczny rozwój oraz skalę projektu. 

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone