środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Wiadomości z tagiem Projekt  RSS
CD Projekt wygasza mobilnego „Wiedźmina”, wchłonie spółkę Spokko

Dodano: 06.12.2022 20:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Z końcem stycznia gra mobilna „Wiedźmin: Pogromca Potworów”, stworzona przez należącą do CD Projekt spółkę Spokko, zniknie ze sklepów Google Play i App Store. CD Projekt w 2023 roku planuje wchłonąć Spokko, wcześniej przeprowadzić test na utratę wartość udziałów spółki wycenianych obecnie na 32,4 mln zł.

Źródło: https:

To koniec Gwinta? CD Projekt RED odpowiada

Dodano: 06.12.2022 13:03 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Gwint okazał się nie być takim sukcesem, jaki oczekiwano od tej produkcji. Dlatego też, niepewna przyszłość gry została wyjaśniona. Wiadomo, kiedy twórcy przestaną dodawać nową zawartość do karcianki.

Skradziono wam zapasy, Temerczycy zrekrutowali ci syna, czarni pohańbili córkę, a teraz macie problem z topielcami? To co, partyjka w Gwinta? Gra karciana wywodzi się z trzeciej części Wiedźmina o podtytule Dziki Gon i cieszyła się ogromną popularnością wśród graczy. Nie da się jednak ukryć, że często można było zaproponować partyjkę w mało taktownych momentach, przez co cała sytuacja została zamieniona w memy. 

Rozwój Gwinta jeszcze tylko przez rok

Twórcy przygód Geralta, stwierdzili, że należy wykorzystać popularność karcianki i zaoferowali ją, jako osobny tytuł, aby gracze mogli rywalizować między sobą. Jednak żeby wyglądało to sensownie, producent zmuszony był do zmiany zasad i przystosowania gry do trybu rywalizacji z innymi graczami, przez co wielu z nich zawiodło się na osobnej karciance.

Już od dłuższego czasu wiadomo, że Gwint nie cieszy się zbyt wielką popularnością wśród graczy. Teraz producent wyjaśnił, jak będzie wyglądać przyszłość produkcji. Udostępniono tzw. "Road Map" na 2023 rok, z którego możemy dowiedzieć się, że pojawią się nowe karty, mające wprowadzić większy balans do rozgrywki. Zapowiedziano również, że od 2024 roku gra nie będzie już wspierana przez twórców.

Nie oznacza to jednak, że tytuł wtedy umrze. Wręcz przeciwnie, CD Projekt RED chce oddać jego rozwój w ręce społeczności, choć nie do końca wiadomo, jak miałoby to wyglądać. 

 
 

Źródło: https:

Wiedźmin trafi do Lost Ark. Wiemy, kiedy pojawi się w Europie

Dodano: 05.12.2022 18:46 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Wiedźmin pojawi się jako grywalna postać w popularnej grze MMO Lost Ark. U boku Geralta wystąpią również inni, znani bohaterowie z serii.

Wiedźmin Geralt już od kilku dekad znany jest dobrze w Polsce za sprawą twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Jednak prawdziwą sławę zdobył za sprawą gry CD Projekt RED i to w dodatku dopiero przy okazji premiery trzeciej części przygód "Białego Wilka". Wiedźmin 3: Dziki Gon uchodzi w wielu kręgach za jedną z najlepszych gier wszechczasów. Teraz Geralt pojawi się w Lost Ark.

Wiedźmin w Lost Ark

Lost Ark jest grą MMO z izometrycznym rzutem, która na rynku jest od 2019 roku. Jednak dopiero w lutym 2022 roku trafiła do Europy i Ameryki Północnej oraz Południowej. Produkcja okazała się tak popularna, że początkowo ciężko było dostać się na serwer. 

Azjatyckie serwery doczekały się kolaboracji między CD Projekt RED i Smilegate jeszcze w listopadzie, lecz gracze z Europy i Ameryki muszą jeszcze poczekać aż będą mogli wcielić się w białowłosego wiedźmina. Amazon Games potwierdził, że Geralt trafi do Lost Ark już w styczniu 2023 roku.

Współpraca obejmuje nie tylko "Białego Wilka", lecz również jego przyjaciół. Do Lost Ark trafi Geralt, Ciri, Yennefer, Triss i Jaskier.

To nie jest pierwszy raz, gdy Geralt pojawia się gościnnie w jakiejś grze. Wcześniej mogliśmy nim zagrać w bijatyce SoulCalibur VI, a ostatnio Rzeźnik z Blaviken pojawił się wśród postaci w grze mobilnej AFK Arena.


 

Źródło: https:

Rząd chce ustalić kolejność kanałów w telewizji. TVP na pierwszych miejscach

Dodano: 05.12.2022 12:49 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Ustawa dotycz#x105;ca prawa komunikacji elektronicznej doczeka#x142;a si#x119; zmian. Projekt jest dyskutowany przez rz#x105;d, a wynika z niego, #x17C;e TVP ma by#x107; traktowane priorytetowo przez operator#xF3;w telewizyjnych.

Źródło: https:

Druga część Cyberpunk 2077 za wiele lat. Znamy datę rozpoczęcia prac

Dodano: 05.12.2022 11:13 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Druga część Cyberpunk 2077 za wiele lat. Znamy datę rozpoczęcia prac

CD Projekt RED ma w planach kontynuację Cyberpunk 2077, określaną na ten moment jako Projekt Orion. Dowiedzieliśmy się, kiedy ruszą pracę nad grą i musimy uzbroić się w cierpliwość.

CD Projekt RED kilka tygodni temu ujawnił swoje bardzo ambitne plany. Polskie studio nie tylko pracuje nad dodatkiem do Cyberpunk 2077, nową trylogią Wiedźmina, remakiem pierwszego Wiedźmina i zupełnie nowym IP, ale też kontynuacją Cybperunk 2077. Jednak zanim zostanie wydana, przyjdzie nam poczekać przynajmniej kilka lat.

Kiedy kontynuacja Cyberpunk 2077?

Chociaż CD Projekt RED ujawnił wiele projektów jednocześnie, to nie znaczy, że od razu ruszyły prace nad wszystkimi. Wiemy na przykład, że remake pierwszego Wiedźmina zostanie wydany dopiero po pierwszej części nowej trylogii. Jeśli chodzi o kontynuację Cyberpunk 2077, to prace nawet jeszcze nie ruszyły. Te najwcześniej zaczną się dopiero w 2024 roku i mówimy tutaj o fazie preprodukcji.

Po wydaniu Phantom Liberty rozpoczniemy prace nad kolejną grą Cyberpunk. Oczywiście będzie to początkowo obejmowało prace koncepcyjne, które z formalnego punktu widzenia nie liczą się jako faza preprodukcyjna [...] Tak więc, formalnie rzecz biorąc, przedprodukcja prawdopodobnie nie rozpocznie się w przyszłym roku, ponieważ jest to pierwsza faza rozwoju. Mimo to prace koncepcyjne nad grą rozpoczniemy w nadchodzącym roku — oczywiście z mniejszym zespołem niż ten, który obecnie pracuje nad Phantom Liberty — ponieważ niektórzy z tych deweloperów dołączą do Polaris i pomogą w rozwoju tego projektu.

- powiedział Adam Kiciński z CD Projekt RED.

Nic dziwnego, że na temat kontynuacji Cyberpunk 2077 (Projekt Orion) nie znamy aktualnie żadnych szczegółów. Sami twórcy jeszcze niewiele wiedzą, bo nawet nie rozpoczęły się prace koncepcyjne. Dwie rzeczy są pewne — gra powstanie na Unreal Engine 5 i poczekamy na nią jeszcze wiele lat.

 
 

Źródło: https:

Będą kolejne seriale związane z grami CD Projekt? Prezes: chcemy rozwijać się w kierunku filmowym

Dodano: 02.12.2022 22:42 | 2 odsłon | 0 komentarzy


CD Projekt zamierza sukcesywnie rozwijać projekty dot. filmów i seriali - powiedział na GPW Innovation Day prezes Adam Kiciński. Spółka planuje w przyszłym roku wydać edycję kompletną z "Cyberpunk 2077" i dodatkiem Pahantom Liberty.

Źródło: https:

GeForce NOW bogatszy w grudniu o 22 nowe gry

Dodano: 02.12.2022 14:37 | 31 odsłon | 0 komentarzy


NVIDIA udostępniła listę gier, które już w grudniu pojawią się na platformie. W tym miesiącu biblioteka GeForce NOW wzbogaci się o 22 nowe gry, a sześć z nich będzie dostępna już w tym tygodniu.

NVIDIA stale dba o rozwój swojej platformy GeForce NOW. Usługa pozwala na granie w chmurze, dzięki czemu użytkownik może doświadczać najbardziej wymagających gier i najwyższych ustawień graficznych, nawet gdy nie posiada mocnego sprzętu. Teraz, już i tak obszerną bibliotekę tytułów, w które można zagrać w chmurze, wzbogacą kolejne 22 produkcje.

GeForce NOW - 22 nowe gry w grudniu

NVIDIA ogłosiła listę gier, które już w tym miesiącu zasilą szeregi usługi GeForce NOW. W planach jest dodanie 22 nowych gier, a sześć z nich zagości na platformie już w tym tygodniu. Mowa tu o:

 • The Knight Witch (od 29 listopada w Steam)
 • Warhammer 40,000: Darktide (od 30 listopada w Steam)
 • Fort Triumph (za darmo do 8 grudnia w Epic Games Store) 
 • Battlefield 2042 (Steam oraz Origin)
 • Alien Swarm: Reactive Drop (Steam)
 • Stormworks: Build and Rescue (Steam)

Reszta gier, które dołączą do usługi jeszcze w tym miesiącu:

 • Marvel’s Midnight Suns (Steam)
 • Art of the Rail (od 4 grudnia w Steam)
 • Swordship (od 5 grudnia w Steam)
 • Knights of Honor II: Sovereign (od 6 grudnia w Steam)
 • Chained Echoes (od 7 grudnia w Steam)
 • IXION (od 7 grudnia w Steam)
 • Togges (od 7 grudnia w Steam)
 • SAMURAI MAIDEN (od 8 grudnia w Steam)
 • Wavetale (od 12 grudnia w Steam)
 • Master of Magic (od 13 grudnia w Steam)
 • Carrier Command 2  (Steam)
 • Cosmoteer: Starship Architect Commander (Steam)
 • Dakar Desert Rally (Epic Game Store)
 • Dinkum (Steam)
 • Floodland (Steam)
 • Project Hospital (Steam)

 
 

Źródło: https:

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next-gen na PC szerzej wykorzysta Ray Tracing, na co wskazuje bezpośrednio NVIDIA

Dodano: 02.12.2022 10:30 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Już za kilkanaście dni na rynku pojawi się next-genowa wersja Wiedźmina 3: Dziki Gon, która otrzyma usprawnione funkcje graficzne jak również wsparcie dla Ray Tracingu. Wiedźmin 3: Dziki Gon w nowej wersji pojawi się zarówno na PC jak i konsolach obecnej generacji. Podczas niedawno odbytego pokazu, studio CD Projekt RED wskazywało na użycie Ray Tracingu w kontekście globalnego oświetlenia oraz okluzji otoczenia. Najnowszy wpis NVIDII sugeruje jednak szersze jego wykorzystanie.

Źródło: https:

Nowe gry ze wsparciem DLSS. Jedna z nich jest ledwo po premierze

Dodano: 01.12.2022 17:48 | 32 odsłon | 0 komentarzy


NVIDIA udostępniła listę gier, które w najbliższym czasie staną się kompatybilne z technologią DLSS, która znacznie polepsza płynność gry. Opublikowano również sterownik Game Ready dla Marvel’s Midnight Suns oraz Need for Speed Unbound.

NVIDIA poszerza bibliotekę gier, które są kompatybilne z nowoczesną technologią DLSS 3. W ciągu najbliższego miesiąca kilka nowych tytułów dołączy do grupy 14 gier, korzystających już z tej techniki. Dzięki jej zastosowaniu znacznie wzrasta płynność i responsywność gier. 

Nowe gry ze wsparcie DLSS 3

NVIDIA zapowiada, że w grudniu kilka gier otrzyma wsparcie DLSS 3 i DLSS 2. Wśród nich pojawi się między innymi Wiedźmin 3: Dziki Gon, gra przez wielu uznawana za najwybitniejsze dzieło polskiego studia CD Projekt RED. Nie zabraknie też całkowitych świeżynek, takich jak Warhammer 40,000: Darktide.

Poniżej pełna lista:

DLSS 3:

 • Need for Speed Unbound (DLSS 3, premiera 2 grudnia)
 • Warhammer 40,000 Darktide (DLSS 3 oraz ray tracing)
 • Portal with RTX (DLSS 3 oraz pełny ray tracing, premiera 8 grudnia)
 • Jurassic World Evolution 2 (aktualizacja z obsługą DLSS 3 od 8 grudnia)
 • Wiedźmin 3: Dziki Gon (aktualizacja z obsługą DLSS 3 oraz ray tracingu od 14 grudnia)
   

DLSS 2:

 • Firefighting Simulator: The Squad (DLSS 2)
 • Marvel’s Midnight Suns (DLSS 2 oraz ray tracing, premiera 2 grudnia)
 • Choo-Choo Charles (DLSS 2, premiera 9 grudnia)
 • Blacktail (DLSS 2, premiera 15 grudnia)

To jednak nie koniec nowości przyszykowanych przez NVIDIA. Opublikowano również sterownik Game Ready dla kart graficznych GeForce, zapewniający najwyższą wydajność w grach Marvel’s Midnight Suns oraz Need for Speed Unbound.

 
 

Źródło: https:

Rząd zmieni Polakom kolejność kanałów. TVP zawsze pierwsze, w każdej sieci

Dodano: 01.12.2022 9:31 | 42 odsłon | 0 komentarzy


Rząd zmieni Polakom kolejność kanałów. TVP zawsze pierwsze, w każdej sieci

Rząd Prawa i Sprawiedliwości przyjął i skierował do Seju projekt ustawy, który ma gwarantować kanałom Telewizji Polskiej uprzywilejowaną pozycję.

Rząd przyjął i skierował do Sejmu ustawę (prawo komunikacji elektronicznej), która znacząco może zmienić układ kanałów w naszych telewizorach. Konfederacja Lewiatan ostrzega, że może ona mieć ogromne znaczenie dla pluralizmu polskich mediów —

TVP na uprzywilejowanej pozycji

Nowy projekt ustawy określa, iż zasadą "must carry/must offer" obowiązkowo objęte będą tylko kanały Telewizji Polskiej. Na liście znajdują się: TVP 1, TVP 2, TVP 3, TVP Info oraz TVP Kultura. Usunięte zostały za to TVN, Polsat, TV 4 oraz TV Puls. Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, to wymienione kanały TVP będą umieszczane w układzie programów na lepszych pozycjach od 1 do 5. Dopiero na dalszych miejscach platformy telewizyjne będą mogły dawać inne kanały.

Dodatkowo Konfederacja Lewiatan zauważa, że platformy satelitarne będą zobowiązane do udostępniania wszystkich kanałów regionalnej telewizji publicznej, co znacząco podniesie koszty działalności i wprowadzić konieczność pozyskania nowych pojemności satelitarnych. Organizacja szacuje, że może to kosztować prywatne przedsiębiorstwa nawet milion euro.

KRRiT zadecyduje o kolejności kanałów?

Projekt ustawy zakłada możliwość objęcia zasadą "must carry/must offer" innych kanałów, o ile uwzględniają one interes społeczny w zakresie dostępu do informacji, dóbr kultury i sztuki, upowszechniania sportu, dorobku nauki, edukacji obywatelskiej, potrzeb mniejszości narodowych i etnicznych, pluralizmu źródeł informacji i różnorodności ogólnodostępnej oferty programowej. W praktyce przewodniczący KRRiT może na własną rękę decydować o kolejności kanałów telewizyjnych, przynajmniej według Konfederacji Lewiatan.

Przewodniczący KRRiT dostaje ogromną władzę pozwalającą mu żonglować ofertą nie tylko państwowych mediów, ale i prywatnych przedsiębiorców. Będzie mógł bowiem swobodnie kształtować listę kanałów, które będą objęte tzw. zasadą must carry must offer. Jest to naszym zdaniem pogwałcenie zasad pluralizmu mediów.

- czytamy w oświadczeniu Konfederacji Lewiatan.

Dodatkowo projekt ustawy ingeruje w zasady współpracy między uczestnikami rynku i sposób negocjowania i tworzenia umów. Zakłada bowiem, że nadawca nie może uzależniać zawarcia umowy na dany program od zawarcia umowy na rozprowadzanie innego kanały lub pakietu kanałów niże ten, o który wystąpił operator. Niezgodne z przepisami stanie się też różnicowanie opłat za udostępnianie programu lub pakietu programów w zależności od operatorów.

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone