wtorek, 18 grudnia 2018 r.  Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury
Wiadomości z tagiem Rynek  RSS
In Win Z Tower - Designerska obudowa ważąca 42 kilogramy

Dodano: 05.12.2018 12:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Rynek obudów komputerowych jest obecnie naprawdę obszerny i znajdziemy na nim całe zatrzęsienie różnych propozycji. Mowa zarówno o najtańszych, bliźniaczo do siebie podobnych markach operujących wyłącznie na chińskich producentach OEM, firmach z krwi i kości acz przywiązanych do swoich rozwiązań oraz wreszcie podmiotach nie bojących się eksperymentować. Do ostatniej grupy zdecydowanie można zaliczyć In Win. A wspominam o nich, bowiem Tajwańczycy pokazali kolejną, szalenie oryginalną obudowę. Mowa o modelu Z Tower, który podobnie jak inni przedstawiciele serii Tower jest produktem designerskim. Tym razem mowa o fikuśnej, odlanej z aluminium bryle o zawrotnej wadze aż 42 kilogramów.

Tagi: Mode, Rynek
Źródło: https:

SilverStone SDP11 i SDP12 - Adaptery na dyski SSD do zatoki 5,25"

Dodano: 01.12.2018 15:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Rynek podzespołów komputerowych to całe zatrzęsienie sprzętu. Mowa nie tylko o produktach - karty graficzne, płyty główne, procesory, RAM, zasilacze, obudowy; oraz markach - ASUS, ASRock, Gigabyte, MSI, które wszyscy znają, ale również swoistych ciekawostkach. Czasami są to budzące śmiech eksperymenty, innym razem produkty skierowane tylko na rynek azjatycki, a wreszcie sprzęty, na widok których zastanawiamy się czemu nikt wcześniej na to nie wpadł. Jak będzie dzisiaj? Trudno powiedzieć, jednak zarówno SilverStone SDP11, jak i SDP12 to coś nowego i oryginalnego. Mowa bowiem o adapterach do zatoki 5,25 cala, w których można zamontować nośniki półprzewodnikowe w standardzie M.2.

Tagi: Store, Mode, Rynek
Źródło: https:

Rynek samodzielnych kart graficznych w trzecim kwartale 2018 roku z najgorszym wynikiem od 10 lat

Dodano: 29.11.2018 21:43 | 3 odsłon | 0 komentarzy


AMD w odwrocie. Jon Peddie Research przygotowało kolejny raport, zawierający tym razem dane na temat segmentu samodzielnych kart graficznych. Producenci sprzętu nie mieli w trzecim kwartale powodów do radości, bo spadek dostaw urządzeń był ogromny. Niezadowoleni mogą być także dostawcy samych chipów, w tym szczególnie AMD, które miało bardzo słaby okres.

Źródło: https:

NEC MultiSync EA271U - Nowy monitor 27" 4K dla profesjonalistów

Dodano: 29.11.2018 15:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Rynek sprzętu komputerowego to nie tylko kolorowe propozycje dla graczy czy budżetowe produkty do biura, ale również akcesoria dla profesjonalistów. Ostatnia z wymienionych grup przeważnie ma zdecydowanie wyższe wymagania, ale i też jest w stanie więcej zapłacić za oprzyrządowanie niezbędne do wykonywania ich pracy. Dlatego też największe firmy posiadają serię produktów czy nawet specjalne marki, które mają za zadanie trafiać w potrzeby "kasiastego" klienta. Jednym z nich jest NEC, który wypuszcza właśnie na rynek nowy monitor. Model MultiSync EA271U na matrycy IPS dedykowany jest osobom wymagającym dokładności odwzorowania obrazu, co ma rzekomo zapewnić wysoka rozdzielczość 4K.

Źródło: https:

3 najważniejsze modele sprzedaży usług fintechowych

Dodano: 23.11.2018 23:59 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Rynek fintechów jest w Polsce tak rozwinięty, a firm tak dużo, że muszą się one skupić już nie tylko na świetnie działającym produkcie, ale też na tym, jak trafić do klientów i zdobyć ich zaufanie. O trzech modelach współpracy fintechów z bankami (i nie tylko) opowiedział podczas prezentacji „The Future of Fintech companies dedicated to SME Clients” Michał Pawlik - ekspert w tej dziedzinie.

Tagi: Rynek
Źródło: di.com.pl

Hardkernel ODROID-H2 - Jednopłytkowy miniaturowy komputer

Dodano: 21.11.2018 20:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Rynek komputerów jednopłytkowych w ostatnich tygodniach ma się więcej niż dobrze. Co i rusz mamy do czynienia z kolejnymi premierami, mowa zarówno o popularnym Raspberry Pi, jego klonach jak Rock Pi, jak i urządzeniach opartych na samej Malince. Dzisiaj jednak rzucimy okiem na nieco mniej standardową propozycję SBC, która ma szansę okazać się ciekawą alternatywą dla domowego komputera. Mowa o Hardkernel ODROID-H2, który trafia wreszcie do sprzedaży w atrakcyjnej cenie. Na laminacie znajdziemy nie tylko pasywnie chłodzony procesor Intela z rodziny Gemini Lake, ale również miejsce na wybrane przez nas moduły RAM DDR4, dyski SATA czy SSD NVMe M.2 oraz całe zatrzęsienie różnych złącz i portów.

Źródło: https:

Startupy technologiczne mieszają w branży ortodontycznej

Dodano: 20.11.2018 21:33 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Rynek usług ortodontycznych wart jest, w zależności od różnych szacunków, od 6 do nawet 11 miliardów dolarów. Nic dziwnego, że i tę branżę zmieniają startupy technologiczne. Powstają między innymi niewidoczne nakładki ortodontyczne, które w zaledwie sześć miesięcy korygują wady zgryzu i to bez konieczności częstych wizyt u ortodonty.

Tagi: Rynek
Źródło: di.com.pl

ZADAK 511 MOAB - Radiator z aRGB LED dla... dysków SSD M.2

Dodano: 14.11.2018 10:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Rynek podzespołów komputerowych jest pełen różnych dziwnych akcesoriów. Jedne z nich są bardziej przydatne - dodatkowe filtry, maty wygłuszające, aluminiowe kołki oraz wyciszacze dysków twardych, a inne mniej - kolorowe śrubki, nakładki na wentylatory i karty graficzne, okablowanie z kolorowym podświetleniem, podgrzewacze do kubków z kawą czy mini-odkurzacze na USB. Dzisiaj spojrzymy na produkt, znajdujący się chyba gdzieś pomiędzy. Mowa o ZADAK 511 MOAB, czyli radiatorze stworzonym z myślą o najwydajniejszych nośnikach półprzewodnikowych typu M.2. Ma on jednak za zadanie nie tylko chłodzić, ale również wyglądać - fikuśny kształt wzbogacony został bowiem diodami aRGB LED.

Tagi: Mode, Jedna, Rynek, MOBA
Źródło: https:

Ceny pamięci flash NAND spadają. Dyski SSD będą jeszcze tańsze

Dodano: 08.11.2018 19:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Rynek pamięci flash NAND zmaga się ze sporymi nadwyżkami i znacznie mniejszym popytem. Według DRAMeXchange, działu badawczego TrendForce, ceny dysków SSD spadają, a trend ten będzie trwał w najbliższych miesiącach. Co więcej, jeśli dołożymy do tego nowe technologie, które właśnie trafiają do hal produkcyjnych, w przyszłym roku 480 GB SSD powinno kosztować tyle co 1 TB HDD. Tak przynajmniej twierdzą specjaliści. Na spadki cen mają wpływ również wojna handlowa pomiędzy USA i Chinami, a także trwające od jakiegoś czasu niedobory CPU Intela. To z kolei spowodowało, że produkowanych jest mniej laptopów i komputerów. Producenci OEM zostali więc ze sporymi nadwyżkami.

Źródło: https:

Dysk SSD ADATA XPG SX8200 Pro - Szybko, szybciej, najszybciej

Dodano: 23.10.2018 16:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Rynek podzespołów komputerowych to nieustanna walka wielu producentów z całego świata, dotyczy to zasadniczo każdej jego gałęzi z pominięciem procesorów gdzie mowa tylko o dwóch podmiotach. Podpatrywanie i kopiowanie od siebie rozwiązań, oferowanie bardziej dopracowanego oprogramowania czy większej ilości fizycznych dodatków w niższej cenie. W przypadku nośników półprzewodnikowych wojna dawno uległa zmianie - propozycje większości marek w standardzie SATA III wysyciły przepustowość, a więc pora przyszła na modele M.2 NVMe. ADATA postanowiła pobić własne rekordy. XPG SX8200 Pro oferuje prędkości nawet do 3500 MB/s i długą gwarancję przy zachowaniu atrakcyjnych cen.

Tagi: SATA, Dysk, Rynek
Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone