piątek, 28 stycznia 2022 r.  Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
Wiadomości z tagiem Rynek  RSS
Huawei łapie zadyszkę nawet u siebie. Nowy lider w Chinach

Dodano: 27.01.2022 2:32 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Huawei łapie zadyszkę nawet na własnym terenie. Nowy król w Chinach

Smartfony Huawei nawet w macierzystych Chinach sprzedają się coraz gorzej, a korzystają na tym inni, z Apple na czele – wynika z raportu Counterpoint Research za Q4 2021. 

Rynek smartfonów w Chinach nieco wyhamował, tracąc 9 proc. całkowitego wolumenu sprzedaży r/r, ale nie wszystkich to smuci. Do udanych końcówkę roku 2021 z całą pewnością zaliczyć może Apple, który odnotował w tym okresie blisko 1/3 dostaw więcej.

W rezultacie udział firmy z Cupertino w bieżącej sprzedaży wzrósł do rekordowych 23 proc., szacuje Counterpoint Research. To z kolei zapewnia iPhonom tytuł lidera na największym rynku na świecie. Na drugą lokatę zepchnięte niniejszym zepchnięte zostaje Vivo, a podium, zresztą jak dotychczas, domyka Oppo. Notują przy tym kolejno 19 i 17 proc. udziału.

Huawei łapie zadyszkę nawet na własnym terenie. Nowy król w Chinach

Jak sądzą analitycy, niebagatelną rolę w przetasowaniu stawki ma zadyszka marki Huawei, która spadła do raptem 7 proc. Wprawdzie kolejnych 15 proc. zbiera Honor, działający do roku 2020 w ramach tej samej spółki, ale nawet łączna sprzedaż obydwu tych brandów maleje powyżej średniej.

Doskonałe wyniki Apple to efekt połączenia nowej strategii cenowej i odpływu klientów Huawei, wcześniej głównego rywala Apple w segmencie premium

– podsumowuje analityk Mengmeng Zhang.

Jednocześnie zauważa jednak, że jego zdaniem branżę smartfonów jako całość czekają pewne trudności. Ma o tym świadczyć zarówno wciąż nierozwiązana kwestia niedoboru chipów, jak i ogólnoświatowy kryzys gospodarczy, zniechęcający ludzi do kupowania gadżetów. Słowem, całkowity wolumen sprzedaży po prostu będzie lecieć w dół. Nie tylko w Chinach.

Źródło: https:

Huawei P50 Pocket: polska premiera składanego smartfona, który rzuca wyzwanie Samsungowi Galaxy Z Flip3

Dodano: 26.01.2022 12:01 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Rynek składanych smartfonów wprost kwitnie. Rzeczone urządzenia można jednak podzielić na dwie niezależne kategorie. Do pierwszej zaliczają się urządzenia, które po rozłożeniu przypominają tablet, np. seria Samsung Galaxy Fold. Druga grupa to tak zwane telefony z klapką, które możemy złożyć do niewielkich rozmiarów i wygodnie transportować w kieszeni. Tutaj w grę wchodzą serie Samsung Galaxy Z Flip oraz Motorola razr. Niedawno do wspomnianej grupy dołączył również Huawei P50 Pocket, natomiast grudniowa premiera dotyczyła rynku chińskiego. Teraz urządzenie debiutuje w Polsce. Czy ma szanse podbić serca klientów w Kraju nad Wisłą? Przeszkodą może okazać się temat drażliwy dla producenta, czyli brak wsparcia dla usług Google.

Źródło: https:

Bitmain wprowadza najpotężniejszą koparkę kryptowalut - górnicy już zacierają ręce

Dodano: 26.01.2022 9:29 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Rynek sprz#x119;tu komputerowego ci#x105;gle ewoluuje, a producenci przygotowuj#x105; coraz wydajniejsze i efektywniejsze konstrukcje. Dotyczy to tak#x17C;e koparek kryptowalut.

Źródło: https:

Rynek streamingu audio: Spotify hamuje, Apple Music wiceliderem

Dodano: 21.01.2022 20:50 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W drugim kwartale 2021 roku liczba subskrybentów muzycznych platform streamingowych wynosiła globalnie prawie 524 miliony - wynika z raportu firmy MIDiA. Liderem pozostaje Spotify z hamującym udziałem w rynku na poziomie 31 procent. Na 2. miejscu jest Apple Music, zaś największy wzrost grupy użytkowników zanotowano na rynkach wschodzących.

Źródło: https:

Netflix stawia na Koreę po sukcesie „Squid Game”. 25 nowych produkcji w 2022 roku

Dodano: 21.01.2022 20:42 | 3 odsłon | 0 komentarzy


W 2022 roku Netflix zrealizuje 25 nowych filmów i seriali w Korei Południowej. Rynek koreański jest dla serwisu interesujący i obiecujący w związku z dużym sukcesem serialu „Squid Game”.

Źródło: https:

Rosyjski bank centralny chce zakazać wydobywania i obrotu kryptowalut. Bitcoin spadł już poniżej poziomu 40 tys. dolarów

Dodano: 21.01.2022 13:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Rynek kryptowalut budzi mnóstwo mieszanych emocji. Dla jednych to świetna inwestycja na przyszłość czy też możliwość szybkiego zarobku, dla innych to natomiast prawdziwe przekleństwo. Z powodu coraz popularniejszego w ostatnich latach kopania wirtualnych monet znacząco wzrasta ogólnoświatowy pobór energii, a jakby tego było mało, górnicy masowo wykupują karty graficzne przeznaczone w domyśle dla zwykłych konsumentów. Przez to w sklepach brakuje pożądanych układów, a te, które jeszcze zalegają w magazynach osiągają bardzo wysokie ceny. Nic nie może jednak wiecznie trwać i niewykluczone, że coś zmieni się w tej kwestii po ogłoszeniu nowego raportu rosyjskiego banku centralnego.

Źródło: https:

W 2021 r. wzrosły górne widełki zarobków w IT

Dodano: 20.01.2022 16:51 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Mediana górnych widełek wynagrodzeń w branży IT w roku 2021 wyniosła 18,4 tys. zł netto, co oznacza wzrost o 9,5 proc. w stosunku do roku ubiegłego - wynika z raportu „Rynek pracy IT w Polsce w 2021 roku” No Fluff Jobs. Na największe zarobki mogli liczyć specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa, inżynierowie DevOps oraz specjaliści od Big Data.

Źródło: https:

Wybór taniego oczyszczacza powietrza staje się coraz trudniejszy

Dodano: 19.01.2022 22:03 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Rynek urz#x105;dze#x144; do oczyszczania powietrza w domu lub biurach stale si#x119; powi#x119;ksza. Dzi#x15B; do tego grona do#x142;#x105;cza nowo#x15B;#x107; od Cecotec - TotalPure 1500 Connected. Zalety? Przede wszystkim niska cena i dobra wydajno#x15B;#x107;. Ile b#x119;dzie kosztowa#x107; TotalPure 1500 Connected?

Źródło: https:

Rynek telekomunikacyjny w Polsce wart 41 mld zł i ciągle rośnie

Dodano: 16.01.2022 19:01 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Rynek telekomunikacyjny w Polsce jest rynkiem dojrzałym i wysoko nasyconym, dlatego też od dłuższego czasu jego wartość porusza się w trendzie bocznym, jednak z tendencją do wzrostu w kolejnych latach - wynika z raportu firmy PMR.

Źródło: https:

Ile jest wart rynek telekomunikacyjny w Polsce? To ogromna kwota i będzie rosła

Dodano: 14.01.2022 12:18 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Ile jest wart rynek telekomunikacyjny w Polsce

Rynek telekomunikacyjny w Polsce wart jest 41 mld zł. Ta ogromna kwota będzie wciąż rosła w najbliższych latach. Mimo bardzo wysokiego nasycenia, rynek telco w dalszym ciągu zyskuje użytkowników i buduje swoją wartość.

Według danych PMR, na polskim rynku telekomunikacyjnym ulokowanych jest blisko 82 mln usług RGU (Revenue Generating Unit). Jest to pojedyncza, aktywna, generująca przychód detaliczny usługa, która może, ale nie musi oznaczać jednego klienta. W tę liczbę wliczają się także karty M2M czy karty SIM w modelu pre-paid

Zdecydowana większość usług przypada jednak na usługi abonamentowe. Telefonia komórkowa odpowiada za większą część liczby RGU ogółem, w następnej kolejności są rynek płatnej telewizji i ISP. Zdaniem analityków w kolejnych latach do 2026 roku największe perspektywy wzrostu w dalszym ciągu widać na rynku komórkowym.

Ile jest wart rynek telekomunikacyjny w Polsce

PMR ocenia, że za wzrosty na rynku usług telekomunikacyjnych odpowiada przede wszystkim nastawienie operatorów na strategię „more-for-more”, czyli oferowanie klientom większej liczby usług w pakietach, ale za większe kwoty na rachunkach. 

Inne czynniki powodujące wzrost rynku to zwiększenie jakości świadczonych usług, w tym głównie przyspieszenie mobilnego i stacjonarnego internetu. Nie bez znaczenia jest też rozwój sieci 5G i sprzedaż taryf 5G.

Ile jest wart rynek telekomunikacyjny w Polsce

Według PMR na wzrost wartości rynku usług telekomunikacyjnych wpłynęła także rosnąca liczba abonentów szybkiego dostępu do internetu stacjonarnego. Popyt na wysokoprzepustowe łącza stacjonarne zwiększył się wraz z nastaniem pandemii COVID-19, a wraz z tym przyspieszyły inwestycje światłowodowe. 

Kolejne ważne czynniki to konsolidacja rynku i konwergencja usług telekomunikacyjnych, a także ich pakietyzacja. Istotny wpływ odegrała płatna telewizja dostarczająca treści premium. 

Polski rynek dalej będzie rósł, mimo mocnego nasycenia usługami. Już w 2020 r. wartość rynku – definiowana jako suma przychodów operatorów telekomunikacyjnych, z uwzględnieniem usług płatnej telewizji wzrosła i wyniosła 41,1 mld zł. Oznacza to wynik o 1,3% wyższy w porównaniu z rokiem 2019.

Zdaniem PMR wstępne szacunki za miniony 2021 rok i prognozy na 2022 rok pozwalają stwierdzić, że rynek telekomunikacyjny czekają w tym okresie lekkie spadki. Z kolei w średnim oraz długim terminie (2023-2026) rynek na powrót zostanie podparty dodatnią dynamiką 1-2%. Ogólnie w całym prognozowanym okresie średnioroczna stopa wzrostu rynku ukształtuje się na poziomie 0,4%.

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone