poniedziałek, 10 grudnia 2018 r.  Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
Wiadomości z tagiem Samsung  RSS
Odwiedziliśmy Samsung Innovation Museum w Korei Południowej

Dodano: 08.12.2018 8:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


W poprzednim artykule dotyczącym mojego pobytu w Korei Południowej, przedstawiłem szczegóły dotyczące laboratoriów, w których przeprowadzane są niektóre testy nowych smartfonów. Wówczas miałem okazję zobaczyć np. testy wytrzymałościowe, testy poszczególnych elementów składowych smartfonów tj. aparat czy wyświetlacz, a także część testów sprawdzających zachowanie urządzeń z normą IP68. Wspomniałem wówczas, że z całej wyprawy do Seulu to właśnie wizyta w laboratoriach sprawiła mi najwięcej satysfakcji ze względu na możliwość zobaczenia jak to wygląda "od kuchni". Oczywiście to nie jedyna atrakcja, jaką przygotował Samsung dla europejskich redakcji. Kolejne związane były bezpośrednio z nowymi urządzeniami koreańskiego producenta, a więc ze smartfonem Galaxy A9 oraz smartwatchem Galaxy Watch. Deserem natomiast była wizyta w Muzeum Innowacji, w którym zobaczyłem rozwój technologii na przestrzeni ponad 250 lat.

Źródło: https:

Samsung buduje miasteczko do testów 5G i autonomicznych aut

Dodano: 07.12.2018 17:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Ta wiadomość przypomina mi film Matrix Reaktywacja. Tam, na potrzeby niezwykle wręcz widowiskowej sceny pościgu na autostradzie wybudowano ponad dwukilometrowy odcinek autostrady, by w spokoju móc skupić się na kręceniu ujęć. Samsung postanowił działać z podobnym rozmachem. Wybuduje miasteczko testowe, w którym znajdzie się i autostrada i tunele, miasto, wieś i wszystko to co potrzebne jest do przetestowania autonomicznych pojazdów. Poza samymi drogami kluczowa ma być infrastruktura telekomunikacyjna, w której sprawdzić będzie można jak działa sieć 5G. Samsung zapewnia, że miasteczko będzie dostępne dla profesjonalistów i firm każdej wielkości.

Tagi: Samsung, Pora
Źródło: https:

Samsung o przyszłości: pamięci MRAM i technologia 3 nm

Dodano: 06.12.2018 10:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W San Francisco w USA zakończyła się 64. konferencja International Electron Devices Meeting. Podczas przemówienia programowego dr ES Jung, prezes Foundry Business w Samsung Electronics stwierdził, że następna rewolucja przemysłowa może nastąpić tylko dzięki ciągłej ewolucji technologii związanej z półprzewodnikami. W trakcie jego prezentacji można było też dowiedzieć się kilku ciekawych szczegółów z laboratoriów koreańskiego giganta. Wśród poruszanych spraw był temat pamięci nieulotnej wbudowanej w konwencjonalny proces logiczny, litografii 3nm osiąganej dzięki nanotechnologii Gate-All-Around (GAA) czy niezwykle trwałej i zużywającej minimalne ilości energii pamięci MRAM.

Źródło: https:

Samsung patentuje smartfon pozbawiony ramek

Dodano: 06.12.2018 5:29 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Samsung opatentował nowy design swoich telefonów z ekranem pokrywającym cały front i z czterema zaokrąglonymi krawędziami. Do stworzenia podobnego urządzenia mógłby południowokoreańskiemu producentowi posłużyć ekran prezentowany w prototypie składanego tabletu. Zakładając rzecz jasna, że patent zostanie w najbliższym czasie w ogóle wykorzystany. Du...

Tagi: Samsung
Źródło: twojepc.pl

Samsung pracuje nad smartfonem z wyświetlaczami po bokach

Dodano: 05.12.2018 17:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Składane i elastyczne urządzenia mobilne to zapewne przyszłość. Co chwila słyszymy zapowiedzi nowych smartfonów rozkładanych do rozmiaru tabletu wyposażonych w masę nowoczesnych rozwiązań. Niestety, ale z pewnością w początkowej fazie, sprzęt taki będzie bardzo drogi. A co z tymi, którzy będą chcieli zostać przy bardziej tradycyjnych rozwiązaniach. Czy w smartfonie nie ma już miejsca na innowacje? Samsung twierdzi, że nie powiedział w tej kwestii ostatniego słowa. Opatentował właśnie rozwiązanie, które nie dość, że wygląda bardzo ciekawie, to przynieść może kilka interesujących, użytkowych funkcji. Głośnik, kamera selfie i różne czujniki będą zintegrowane pod wyświetlaczem.

Tagi: Samsung
Źródło: https:

Doświadcz różnicy. Odkryj pierwszy na świecie zakrzywiony monitor z portem Thunderbolt

Dodano: 05.12.2018 16:36 | 2 odsłon | 0 komentarzy


QULED Monitor Samsung 34 LC34J791WTUXEN w super cenie.

Tagi: Samsung
Źródło: https:

Samsung 34 LC34J791WTUXEN.

Dodano: 05.12.2018 16:15 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Ekran zaprojektowano tak, by odpowiadał krzywiźnie ludzkiego oka, a tym samym - zapewniał bardziej wciągające i komfortowe wrażenia z oglądania. Przeprowadzone przez Harvard Medical School i Seoul National University Hospital badania wykazały, że w porównaniu do ekranów mniej zakrzywionych i zupełnie płaskich CJ79 powoduje mniejsze zmęczenie wzroku u użytkowników. Imponująca częstotliwość odświeżania wynosząca 100 Hz Duża, wynosząca 100 Hz częstotliwość odświeżania ekranu zapewnia płynniejsze i delikatniejsze działanie myszy, co przekłada się na lepszą efektywność w każdej aplikacji. Zmniejsza także zacinanie się obrazu w dynamicznych sekwencjach akcji, optymalizując doświadczenia graczy. AMD FreeSync AMD FreeSync synchronizuje częstotliwość odświeżania karty graficznej i CJ79, by zminimalizować rwanie i zacinanie się obrazów. Łagodniejsze przejścia pomiędzy klatkami skutkują płynnym odtwarzaniem gier i wideo..., Cena: 3799,- zł

Źródło: https:

Samsung 49 LC49HG90DMUX/EN.

Dodano: 05.12.2018 16:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Sprawna realizacja wielu zadań jednocześnie Super szerokość - współczynnik proporcji 32:9 Ultraszeroki ekran z proporcjami 32:9, odpowiadający dwóm monitorom 16:9 ustawionym obok siebie, zapewnia najwyższą elastyczność umożliwiającą realizację wielu zadań jednocześnie. Nareszcie można zapomnieć o konfigurowaniu wielu monitorów - dzięki wyeliminowaniu zakłócających widok ramek i jednemu kablowi zasilającemu, który eliminuje bałagan, można naprawdę sprawnie realizować wiele zadań jednocześnie. Ekran Quantum Dot Kolory - w szczególności czerwienie i zielenie - na ekranie Samsung QLED są czystsze, bardziej świetliste i zgodne z rzeczywistością niż na monitorach konwencjonalnych. Poza tym nowa technologia Metal QD Samsung gwarantuje trwalsze i bardziej naturalne kolory podczas gry lub pracy z wykorzystaniem aplikacji, w przypadku których precyzja kolorów ma kluczowe znaczenie. Prawdziwie głęboka czerń i nieskazitelnie czysta biel Technologia QLED wspiera technologię High Dynamic Range(HDR), co daje obrazy z szerszym przedziałem poziomów luminancji, dzięki czemu ciemniejsze obszary nabierają głębi, a obszary jaśniejsze stają się bardziej świetliste. W rezultacie gracz obserwuje sceny ze wszystkimi szczegółami - dokładnie tak, jak zaplanowali to twórcy gier..., Cena: 4299,- zł

Źródło: https:

Samsung patentuje całkowicie bezramkowego smartfona

Dodano: 05.12.2018 12:57 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Pomysł wydaje się ciekawy. Już od dłuższego czasu widzimy, że producenci smartfonów dążą  do maksymalnego odchudzenia swoich konstrukcji przez zminimalizowanie powierzchni, jakie na przednim panelu urządzeń zajmują ramki okalające wyświetlacz. Niewykluczone jednak, że w przyszłości zobaczymy telefony, których front będzie składał się tylko z ekranu i aparatu fotograficznego.

Tagi: Samsung
Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone