środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Wiadomości z tagiem Serwis  RSS
Serwis Pudelek z nowym wydawcą

Dodano: 05.12.2022 20:47 | 25 odsłon | 0 komentarzy


Robert Głowacki został nowym wydawcą serwisu Pudelek (Grupa Wirtualna Polska) - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Do redakcji przeszedł z Plotka (Agora) wraz z Justyną Michalską, która od grudnia jest szefową Pudelka.

Źródło: https:

Lubisz piłkę ręczną? Międzynarodowe mecze obejrzysz na Viaplay

Dodano: 01.12.2022 21:25 | 41 odsłon | 0 komentarzy


Lubisz piłkę ręczną? Międzynarodowe mecze obejrzysz na Viaplay

Viaplay podpisał umowę z Międzynarodową Federacją Piłki Ręcznej (IHF), na mocy której serwis streamingowy nabył prawa do pokazywania zawodów rozgrywanych pod egidą IHF w dziewięciu krajach europejskich do 2031 roku. Jest wśród nich również Polska.

W najbliższych latach kibice piłki ręcznej będą mogli oglądać na platformie Viaplay na żywo ponad 40 wydarzeń organizowanych przez IHF, w tym wszystkie nadchodzące turnieje finałowe Mistrzostw Świata kobiet i mężczyzn. Umowa obejmuje Polskę oraz Szwecję, Norwegię, Danię, Finlandię, Holandię, kraje nadbałtyckie i Wielką Brytanię. W wielu z tych państw piłka ręczna cieszy się niezwykle dużą popularnością.

W ramach podpisanego porozumienia już w styczniu 2023 roku Viaplay pokaże Mistrzostwa Świata mężczyzn, których gospodarzami będą Polska i Szwecja. Na tej platformie będziemy mogli zobaczyć także Mistrzostwa Świata mężczyzn 2025 (gospodarze Chorwacja, Dania i Norwegia), 2027, 2029 i 2031, jak również Mistrzostwa Świata kobiet w 2023 roku (gospodarze Dania, Norwegia i Szwecja), 2025 (gospodarze Niemcy i Holandia), 2027, 2029 i 2031 roku. Mecze będą pokazywane z komentarzem lokalnych dziennikarzy i ekspertów, a transmisjom towarzyszyć programy studyjne.

 
 

Serwis Viaplay zakupił dodatkowo prawa do czterech kolejnych młodzieżowych (U20) oraz juniorskich (U18) Mistrzostw Świata kobiet, a także pięciu kolejnych młodzieżowych (U21) i juniorskich (U19) Mistrzostw Świata mężczyzn, Mistrzostw Świata kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej plażowej w 2024, 2026, 2028 i 2030 roku oraz corocznego IHF Beach Handball Global Tour. W nawiązaniu współpracy pomiędzy Viaplay i IHF pośredniczyła firma SportFIVE.

Ta przełomowa umowa daje nam pewność, że Viaplay będzie pokazywać piłkę ręczną w najlepszym, światowym wydaniu i na największych dla tego sportu rynkach do końca tej dekady, a nawet później. Gospodarzami wielu z nadchodzących turniejów pod egidą IHF będą kraje, w których Viaplay już teraz ma miliony widzów, co jeszcze bardziej zwiększy lokalne zainteresowanie tymi wydarzeniami. Nabyliśmy kluczowe dla nas prawa, a co więcej  zabezpieczyliśmy je dla Viaplay na długi okres.

– powiedział Peter Noslash;rrelund, dyrektor sportowy Viaplay Group

Z przyjemnością ogłaszamy, że IHF połączyła siły i nawiązała współpracę z Viaplay Group. Dzięki naszej współpracy z oficjalnym partnerem IHF w zakresie praw telewizyjnych i marketingowych SPORTFIVE, mogliśmy zrealizować tę umowę, która pozwala nam szerzyć entuzjazm dla wydarzeń związanych z piłką ręczną w jeszcze większej liczbie krajów i dla jeszcze większej liczby widzów, a co równie ważne, z gwarancją wysokiej jakości i na długi czas.

– powiedział Dr Hassan Moustafa, prezydent IHF

Viaplay jest zarówno jednym z najszybciej rozwijających się serwisów streamingowych na świecie, jak i marką, która jest prawdziwie oddana piłce ręcznej. Dzięki tej długoterminowej współpracy, Mistrzostwa Świata IHF w kategoriach seniorskich, młodzieżowych i piłce ręcznej plażowej zyskały wiarygodnego partnera, który będzie transmitował najlepsze zawody piłki ręcznej na świecie w najważniejszych dla tego sportu krajach, jak również na wschodzących europejskich rynkach, zapewniając profesjonalną i wysokiej jakości platformę dla tego sportu. Jesteśmy dumni, że udało nam się pośredniczyć w tym wyjątkowym partnerstwie.

– dodał Karsten Mahlmann, wiceprezes ds. mediów, SportFIVE

Już wcześniej, poprzez osobną umowę,  Viaplay Group nabyła prawa do transmisji Mistrzostw Świata kobiet i mężczyzn IHF w 2023 i 2025 roku w krajach nordyckich – Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji.

 
 

Źródło: https:

T-Mobile zamyka serwis dla klientów. Już nie masz wyboru

Dodano: 01.12.2022 9:32 | 38 odsłon | 0 komentarzy


T-mobile

T-Mobile zamknął dotychczasowy serwis MiBOA, służący klientom do zarządzania kontem. Jego funkcje w pełni przejał tworzony do roku, nowocześniejszy „Mój T-Mobile”.

Koniec listopada przyniósł istotną zmianę dla klientów T-Mobile. Operator zdecydował się zamknąć dotychczasowy serwis MiBOA. Do zarządzania kontem ma służyć nowszy - „Mój T-Mobile” oraz odpowiadająca mu aplikacja mobilna. Dotyczy to klientów abonamentowych, na kartę oraz małych i średnich firm.

Choć zarządzanie fakturami, taryfami czy monitorowanie zużycia usług może nie wydawać się szczególnie atrakcyjne, to dzięki serwisowi www „Mój T-Mobile” może stać się wygodne przyjemne

– przekonuje operator.

Internetowy serwis „Mój T-Mobile” został oddany w ręce klientów w grudniu 2021 roku. Jak wyjaśnia operator, od początku był projektowany i rozwijany z myślą o wygodzie użytkowania. T-Mobile zbierał o nim opinie za pomocą ankiety znajdującej się w serwisie. 

Klienci przez rok mogli korzystać z obu platform i powoli poznawać nowe narzędzie, a także zgłaszać swoje uwagi. Opinie musiały być pozytywne, bo 29 listopada „Mój T-Mobile” stał się jedynym oprócz aplikacji mobilnej miejscem do zarządzania kontem przez klientów.

Mój T-Mobile nowy serwis

Nowy serwis ma spójny z aplikacją mobilną design i bazuje na tym samym profilu klienta. Operator przekonuje, że w obu narzędziach dostarczył podobny poziom wygody obsługi.

Kluczowe funkcje „Mój T-Mobile” to:

 • zarządzanie wieloma numerami i usługami w ramach jednego konta,
 • możliwość przedłużenia umowy, zmiany taryfy, dostęp do promocyjnych ofert (dla klientów prywatnych),
 • opłacenie salda konta lub wybranej faktury,
 • pobieranie faktur i wykazów połączeń,
 • sprawdzanie bieżących kosztów i zużycia usług,
 • informacja o posiadanej ofercie i dacie zakończenia umowy,
 • możliwość aktywowania dodatkowych usług i zarządzanie blokadami premium,
 • historia połączeń,
 • możliwość wysłania pytania i zgłoszenia problemu technicznego.

Korzystanie z serwisu nie wymaga rejestracji. Tak jak w przypadku serwisu MiBOA klient może zalogować się numerem telefonu i kodem wysyłanym SMS-em. 

Serwis „Mój T-Mobile” jest dostępny na stronie: https://nowymoj.t-mobile.pl.

 
 

Źródło: https:

Google Pixel 7a pozuje na pierwszych renderach. Zapowiada się świetny smartfon w kompaktowych rozmiarach

Dodano: 30.11.2022 10:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Google Pixel 7a zapowiada się na wymarzonego smartfona z Androidem w średniej półce cenowej. Wstępne przecieki sugerują, że powinien być on pozbawiony niemal wszystkich największych wad poprzednika, jednak wiemy już, że nie ma co spodziewać się wielkich zmian w stylistyce urządzenia. Serwis SmartPrix we współpracy z OnLeaks przygotował właśnie świetnej jakości rendery nadchodzącego smartfona od Google. Powinny one rozwiać wszelkie wątpliwości.

Źródło: https:

Darmowe gry w PlayStation Plus na grudzień. Rewelacyjna oferta

Dodano: 30.11.2022 8:29 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Darmowe gry w PlayStation Plus na grudzień. Rewelacyjna oferta

Poznaliśmy prawdopodobną listę darmowych gier w ramach PlayStation Plus na grudzień. Tak dobrej oferty już dawno nie było.

Serwis Dealabs, który zawsze jako pierwszy ujawnia listę darmowych gier w ramach PlayStation Plus, podał szykowane przez Sony produkcje na grudzień. Jeśli okażą się prawdziwe, a jest na to bardzo duża szansa (Dealabs rzadko się mylą), to będzie to jeden z lepszych miesięcy dla posiadaczy PlayStation 4 i PlayStation 5.

PlayStation Plus — darmowe gry na grudzień

Według Dealabs w grudniu posiadacze abonamentu PlayStation Plus otrzymają trzy gry. Nieoficjalna lista prezentuje się następująco:

 • Mass Effect: Legendary Edition
 • Biomutant
 • Divine Knockout

Uwagę zwracają przede wszystkim Mass Effect: Legendary Edition, czyli odnowiona trylogia z Komandorem Shepardem w roli głównej wraz z 40 DLC. Druga pozycja to Biomutant, czyli bardzo udana gra RPG z otwartym światem. Może nie była wielkim hitem, ale to bardzo solidna propozycja. Z kolei Divine Knockout to platformowa bijatyka z perspektywy 3. osoby. Myślę, że też może zapewnić kilka godzin dobre zabawy.

Gry mają być dostępne od 6 grudnia. Każdy posiadacz PS Plus będzie mógł je dodać do konta do 3 stycznia 2023 roku.

 
 

Źródło: https:

Plus zmienia regulaminy usług dodatkowych

Dodano: 28.11.2022 20:28 | 41 odsłon | 0 komentarzy


Plus zmienia regulaminy usług dodatkowych

Polkomtel, operator sieci Plus, zapowiedział wprowadzenie zmian w regulaminach oferowanych przez siebie usług dodatkowych. Są one związane z nowelizacją Ustawy o prawach konsumenta.

Od 1 stycznia 2023 roku zaczną obowiązywać dodatkowe regulacje w zakresie praw konsumentów. Wynikają one z Ustawy z dnia 4 listopada 2022 r. o zmianie ustawy o prawach konsumenta, ustawy – Kodeks cywilny oraz ustawy – Prawo prywatne międzynarodowe (Dz.U. z 2022 r. poz. 2337). W związku z tym Plus uzupełni regulaminy swoich usług dodatkowych o wymagane treści. Jak zapewnia operator, warunki cenowe świadczonych usług dodatkowych nie ulegają zmianie.

 
 

Celem wskazanej wyżej ustawy jest wprowadzenie do polskiego systemu prawnego dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/770 z dnia 20 maja 2019 r. w sprawie niektórych aspektów umów o dostarczanie treści cyfrowych i usług cyfrowych oraz dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/771 z dnia 20 maja 2019 r. w sprawie niektórych aspektów umów sprzedaży towarów, zmieniającej rozporządzenie (UE) 2017/2394 oraz dyrektywę 2009/22/WE oraz uchylającej dyrektywę 1999/44/WE.

Celem obu powyższych dyrektyw jest między innymi wprowadzenie wspólnych przepisów dotyczących tego, jakim wymaganiom powinny sprostać umowy zawarte między przedsiębiorcami i konsumentami o dostarczanie treści cyfrowych lub usług cyfrowych. W szczególności dotyczy to zgodności treści cyfrowej lub usługi cyfrowej z umową, środków ochrony prawnej w przypadku braku takiej zgodności lub ich niedostarczenia, a także sposobów korzystania z tych środków. Pełna treść ustawy (PDF).

Zmiany w regulaminach Plusa

Wprowadzane treści do regulaminów usług dodatkowych Plusa dotyczą:

 • aktualizacji postanowień odnoszących się do reklamacji usług,
 • przewidzianych ustawowo warunków dokonywania zmian w regulaminach,
 • nowego katalogu uprawnień konsumenckich w przypadku braku dostarczenia w terminie zamówionej usługi lub świadczenia jej w sposób niezgodny z regulaminem,
 • uzupełnienia postanowień w zakresie współdziałania usług z środowiskiem cyfrowym.

Szczegóły można znaleźć w dołączonych poniżej dokumentach, które zaczną obowiązywać 1 stycznia przyszłego roku:

 • Ochrona Internetu:
  • ,
 • Gdzie jest Bliski:
  • ,
  • ,
 • Serwis Urządzenia / Serwis Wyświetlacza:
  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
 • Nawigacja Plus:
  • ,
 • Usługa dostępowa:
  • ,
 • HBO Max:
  • ,
 • Disney+:
  • ​​​​​​​,
 • Tinder"
  • ,
 • Usługa Prawnik:
  • ,
 • Tidal:
  • ,
 • Polsat Box Go:
  • ,
 • Czasoumilacz:
  • .

W przypadku braku akceptacji powyższych zmian, klientom Plusa przysługuje prawo wypowiedzenia umowy. Warto jednak pamiętać, że powyższe zmiany wynikają bezpośrednio ze zmiany przepisów prawa. W związku z tym, w przypadku skorzystania z wypowiedzenia przed upływem czasu oznaczonego, na jaki została zawarta umowa, Polkomtel będzie uprawniony do dochodzenia od klientów zwrotu przyznanej ulgi przewidzianej w umowie. Ewentualne oświadczenie o wypowiedzeniu umowy powinno zostać złożone do 1 stycznia 2023 roku.

 
 ​​​​​​​

Źródło: https:

Black Friday 2022. Wszystkie okazje w jednym miejscu

Dodano: 28.11.2022 14:47 | 22 odsłon | 0 komentarzyBlack Friday 2022 już za kilka dni. Jednak promocje związane z tym największym w roku świętem wyprzedaży już trwają. Specjalnie dla Ciebie zbieramy je w jednym miejscu.

Artykuł jest na bieżąco aktualizowany

 

Smartfony Infinix taniej o 50 procent

Do okazji na Black Friday dołączył także Infinix, nie tylko obniżając ceny smartfonów, ale też otwierając w Polsce nowy sklep internetowy https://infinixstore.eu.

Przez najbliższy tydzień od 25 listopada każdego dnia wybrane modele marki Infinix, oferowane w sklepie Infinix Store. będą dostępne nawet o 50 procent taniej. Inne okazje dostępne będą w Media Expert, EURO RTV AGD i w Strefie Marki na Allegro.

Samsung taniej w Plusie

Plus Black Friday 2022

Z okazji Czarnego Piątku Plus obniżył ceny wybranych produktów firmy Samsung. Taniej kupimy składany smartfon Galaxy Z Fold4 oraz zegarki z serii Galaxy Watch5.

 

Filmy w Wypożyczalni Play za 2 zł – to aż 25 tytułów

Play zaprasza na Black Weekend do swojej Wypożyczalni, gdzie można zobaczyć ponad 25 filmów za symboliczną wręcz kwotę 2 zł. Na liście jest kilka interesujących okazji, więc każdy ma szansę wybrać coś dla siebie.

Promocja potrwa do końca listopada, a filmy biorące udział w tej promocji można znaleźć w dedykowanej sekcji „Black Week – 2 zł za film”. Serwis dostępny jest pod adresem https://playnow.pl/wypozyczalnia.

 • Więcej informacji o promocji: .

Sprzęt LG w ofercie na Black Friday

LG Black Friday 2022

Czarnopiątkowe promocje ma również LG. Z okazji Black Friday 2022 możemy skorzystać między innymi z następujących okazji:

 • kupując laptop LG Gram w prezencie możemy otrzymać telewizor LG 4K UHD Smart TV lub przenośny monitor LG Gram + view,
 • kupując monitor LG UltraGear w prezencie można otrzymać podkładkę pod mysz LG UltraGear o wartości 999 zł,
 • klasyczne monitory do biura można kupić z rabatem do 20%.

 
 
 

Zniżki na urządzenia w sklepie Huawei.pl

Huawei Black Friday 2022

Huawei to nie tylko smartfony. Chiński producent ma w swojej ofercie wiele różnych sprzętów, w tym smartwatche, tablety, laptopy czy monitory. Wszystkie je możemy kupić między innymi w sklepie internetowym na stronie huawei.pl, gdzie z okazji Czarnego Piątku czekają atrakcyjne, niższe niż zwykle ceny. 

 
 
 
 

12 smartfonów Motoroli w niższej cenie

Motorola Black Friday 2022

Z okazji Czarnego Piątku taniej możemy kupić wybrane smartfony marki Motorola. Promocje obowiązują u wybranych partnerów producenta w różnych terminach. Szczegóły pod linkiem dołączonym poniżej.

 

Black Week w lajt mobile

Lajt mobile Black Friday 2022

W sieci lajt mobile trwa Black Week. Z tej okazji w dniach od 25 do 27 listopada 2022 roku można liczyć na następujące promocje:

 • Pierwszy miesiąc za 0 zł, zarówno dla przenoszących numer jak i dla osób, które zdecydują się zamówić nowy numer w sieci lajt mobile. Promocja dostępna jest bez względu na wybrany czas trwania umowy i obowiązuje także w umowach zawieranych na czas nieokreślony.

 • Jeżeli z powyższej promocji zdecydują się skorzystać obecni klienci usługi na kartę lajt mobile, to za aktywację zapłacą 5,00 zł (standardowa cena to 29,00 zł).
 • Obniżenie cen starterów do 2,00 zł (standardowa cena to 9,00 zł).
 • Przy wyborze dostawy karty SIM/startera do paczkomatu każda osoba, która skorzysta z dowolnej promocji, otrzyma lajtową wielorazową eko torbę na zakupy gratis.

 

Oczyszczacze powietrza Sharp w niższej cenie

Sharp Black Friday 2022

W sezonie grzewczym warto zadbac o jakość powietrza w swoim domu lub biurze. W dniach od 24 do 30 listopada 2022 roku trzy modele oczyszczaczy powietrza Sharp można kupić w promocyjnych cenach u wybranych partnerów producenta. Oferta Black Friday uwzględnia następujące urządzenia:

 • Sharp UA-HG60 w cenie 2499 zł (taniej o 500 zł),
 • Sharp UA-HG40E-L w cenie 1499 zł (taniej o 300 zł),
 • Sharp UA-HG40E-T w cenie 1499 zł (taniej o 300 zł).

Szczegółowe informacje o oczyszczaczach powietrza firmy Sharp można znaleźć .

mPTech obniża ceny wybranych produktów swoich marek

mPTech Black Friday 2022

Firma mPTech oferuje między innymi telefony marku myPhone, wzmocnione smartfony Hammer oraz laptopy techbite. Wybrane ich modele można kupić znacznie taniej z okazji Czarnego Tygodnia (Black Week), który potrwa do 30 listopada 2022 roku. W sklepie mPTech można też kupić taniej wybrane zegarki marki Amazfit.

 

Dni Okazji Apple to nawet 1000 zł na kolejne zakupy

Apple Black Friday 2022

W dniach od 25 do 28 listopada 2022 roku warto coś kupić w sklepie internetowym firmy Apple. Jeśli wybierzemy któryś z objętych promocją produktów (są iPhone'y, iPady, komputery, Apple Watch i akcesoria), otrzymamy kupon upominkowy Apple Gift Card o wartości od 250 do 1000 zł.

 

Black Friday i Cyber Monday w Shopee

Shopee Black Friday 2022

Na Shopee.pl wystartowała kampania Black Friday/Cyber Monday. Z tej okazji wiele produktów można kupić w atrakcyjnych cenach, a dodatkowo obniżono o 25% minimalną wartość zamówienia dla darmowej dostawy. Teraz wynosi ona 29 zł (zamiast 39 zł). Jest też okazja na pierwsze zakupy w postaci kuponu na 15 zł lub wybranego produktu za 1 zł.

Wszystkie czarnopiątkowe promocje znajdziesz na stronie shopee.pl.

Źródło: https:

Play zaprasza do Wypożyczalni. Filmy jak za darmo

Dodano: 25.11.2022 16:02 | 35 odsłon | 0 komentarzy


salon Play

Play zaprasza na Black Week do swojej Wypożyczalni, gdzie można zobaczyć ponad 25 filmów, płacąc za każdy symboliczną wręcz kwotę 2 zł. Na liście jest kilka interesujących okazji, więc każdy ma szansę wybrać coś dla siebie.

Wypożyczalnia Play to on-line’owy serwis z filmami, gdzie klienci operatora mogą wypożyczać wybrane tytuły na 48 godzin. Standardowe ceny zależą od filmu, jednak najczęściej jest to kwota 15 zł, a w przypadku niektórych – nawet 18 zł.

Możliwość obejrzenia wybranych filmów za jedyne 2 zł jest więc dobrą okazją, a maniacy internetowego kina mogą dzięki temu zaoszczędzić parę ładnych złotych.

Promocja potrwa do końca listopada, a filmy biorące udział w tej promocji można znaleźć  w dedykowanej sekcji „Black Week – 2 zł za film”. Serwis dostępny jest pod adresem https://playnow.pl/wypozyczalnia.

Lista filmów obejmuje 25 tytułów. Play szczególnie poleca trzy z nich:

 • Listy do M. 3
  Komedia opowiadająca historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.
 • Kler 
  Głośny, nieco skandalizujący firm Wojtka Smarzowskiego ukazujący grzechy kościoła katolickiego w Polsce. Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. To początek serii kolejnych wydarzeń...
 • Urodzony Mistrz
  Pełna emocji historia bohatera, który otrzymał od życia drugą szansę. Mickey Kelley to bohater wojenny i jeden z pierwszych Amerykanów, którzy zdobyli czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu. Kiedy pozna Laylę, kobietę swojego życia, postanowi porzucić niebezpieczne sporty walki. Przeszłość jednak nie pozwoli osobie zapomnieć. Aby zapewnić byt rodzinie, powróci na ring i weźmie udział w podziemnym turnieju MMA.

Na tym jednak nie koniec. W promocji biorą udział takie filmy jak „Zimna wojna”, „Podatek od miłości”, „Pitbull. Ostatni pies”, „7 uczuć”, „Panama”, „Po śladach mordercy”, „Amerykanin”, „Szpica”, „Mikołajek”, „Asterix na olimpiadzie” i wiele więcej.

Z Wypożyczalni mogą korzystać wszyscy klienci operatora – użytkownicy PLAY NOW, PLAY NOW TV oraz ofert na kartę.

 
 

Źródło: https:

Microsoft nie kupi Activision Blizzard? Transakcja pod znakiem zapytania

Dodano: 24.11.2022 12:13 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Microsoft nie kupi Activision Blizzard? Transakcja pod znakiem zapytania

Microsoft może ostatecznie nie kupić Activision Blizzard. Transakcja staje pod coraz większym znakiem zapytania. Ostateczną przeszkodą może być Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych.

Jeszcze kilka tygodni temu, że przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft zostanie szczęśliwie sfinalizowane. Chociaż Amerykanie , to wszystko wydawało się jedynie formalnością. Dzisiaj sprawa nie jest już tak pewna. Transakcja staje pod coraz większym znakiem zapytania. Może zostać zablokowana przez Federalną Komisję Handlu Stanów Zjednoczonych.

Microsoft nie kupi Activision Blizzard?

Serwis Politico dotarł do trzech niezależnych źródeł, których zdaniem bardzo prawdopodobne jest, że FTC (Federalna Komisja Handlu) złoży pozew antymonopolowy. Ten miałby zatrzymać przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft.

Sprawa jeszcze nie jest ostatecznie przesądzona. Czterech komisarzy nadal nie oddało swojego głosu i nie spotkało się z prawnikami zainteresowanych stron. Jednak urzędnicy są bardzo sceptyczni i .

PlayStation i Google przeciw Microsoftowi

Federalna Komisja Handlu obawia się, że przejęcie Activision Blizzard dałoby Microsoftowi nieuczciwą przewagę nad konkurencją na rynku gier, w tym nad Sony Interactive Entertainment. Zresztą to właśnie PlayStation jest głównym przeciwnikiem całej transakcji. Japończycy przekonują, że Microsoft może przestać wydawać hitowe gry na ich konsolach (np. Call of Duty), co byłoby bardzo niekorzystne dla Sony i całej branży.

Innym przeciwnikiem przejęcia jest Google. Firma twierdzi, że Microsoft celowo obniża jakość usługi Xbox Game Pass na systemie operacyjnym Chrome OS. Przejęcie Activision Blizzard dodatkowo umocniłoby ich pozycję i przełożyłoby się na gorszą sprzedaż produktów Google'a, w tym Chromebooków.

Microsoft i Activision Blizzard mają czas do lipca 2023 roku na zamknięcie transakcji. Jeśli tego nie zrobią, to konieczne będzie renegocjowanie umowy, co w praktyce z dużym prawdopodobieństwem oznacza rezygnację z transakcji. Ewentualny pozew FTC zapewne nie zostałby rozwiązany do tego czasu i dlatego mógłby utopić całą sprawę.

 

Źródło: https:

Ceneo wprowadza płatności odroczone

Dodano: 24.11.2022 11:42 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Ceneo wprowadza płatności odroczone

Serwis Ceneo.pl wprowadza płatności odroczone w swoim marketplace. Pośrednikiem jest PayU, a a do wyboru są oferty PayPo i Twisto.

Płatności odroczone to rozwiązanie, które jest coraz bardziej popularne wśród e-konsumentów. Z tego powodu sklepy internetowe chętnie decydują się na ich wdrożenie. Teraz dotyczy to również platformy marketplace Ceneo.pl, w którym za obsługę płatności od 2009 roku odpowiada PayU.

Ceneo działa na rynku od 17 lat i znane jest przede wszystkim jako porównywarka cen. Na portalu można jednak również zrobić zakupy, wybierając spośród ponad 30 mln aktywnych ofert. Na Ceneo.pl można porównać ceny produktów oferowanych przez inne sklepy, ale także za pomocą opcji „Kup teraz” zakupić je bezpośrednio z platformy w ramach jednego koszyka i jednej płatności. Wybierając płatność przez PayU e-konsumenci mogą teraz skorzystać również z odroczonych form płatności dostarczanych przez PayPo i Twisto. Dzięki temu, kupujący może dokonać zakupu wybranego produktu, odroczyć jego płatność i zapłacić za niego nawet za 30 dni – bez żadnych dodatkowych kosztów. 

Dostępność preferowanych przez e-konsumentów form płatności w sklepie internetowym jest niezwykle ważna i może mieć wpływ na decyzję zakupową. W PayU wspólnie z naszymi klientami dostosowujemy rozwiązania, które mają ułatwiać konsumentom transakcje zakupowe. Działamy partnersko po to, aby wspólnie przekraczać granice na rynku płatności. Cieszę się, że platforma Ceneo.pl nieustannie się rozwija i poszerza ofertę dostępnych form płatności, a my jako PayU możemy w tym pomagać.

– powiedział Tomasz Żołnierz, Head of Credit Business Development EMEA w PayU

Ceneo płatności odroczone baner

Dostępność różnorodnych form płatności jest przez nas postrzegana jako jeden z kluczowych elementów naszego marketplace'u. Chcemy być atrakcyjną platformą zarówno dla kupujących, jak i sprzedających - stąd decyzja o wyjściu do naszych klientów z kolejną formą płatności.

– dodał Mateusz Baca, Marketplace Product Owner w Ceneo.pl

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone