czwartek, 06 października 2022 r.  Imieniny: Artura, Fryderyki, Petry
Wiadomości z tagiem Seul  RSS
Huawei Watch D z pomiarem ciśnienia i EKG już w Europie

Dodano: 04.10.2022 8:45 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Huawei Watch D

Huawei Watch D wkracza do Europy. Na początek ten dobrze wyposażony smartwatch zapowiedziany został przez niemiecki oddział producenta, jednak powinien pojawić się też na innych rynkach, w tym w Polsce.

Huawei Watch D miał swoją chińską premierę w grudniu 2021, jednak do Europy zmierza dość niespiesznie. Dopiero we wrześniu 2022 na targach IFA producent zadeklarował, że zegarek wejdzie do sprzedaży na naszym kontynencie, chwaląc się jednocześnie, że Watch D otrzymał certyfikat CE dla funkcji EKG w 33 europejskich krajach. 

Jako pierwszy rynkową dostępność Huaweia Watch D zapowiedział niemiecki oddział firmy – zegarek będzie tam sprzedawany od 12 października. Jego cena wynosi 449 euro, czyli 2164 zł

Huawei Watch D w europie od 12-10

Choć cena jest wysoka, Huawei Watch D ma pewne atuty i może znaleźć nabywców. Zegarek przede wszystkim przyciąga uwagę funkcjami zdrowotnymi. Poza standardowymi narzędziami, jak licznik kroków, czujnik tętna, śledzenie snu czy monitoring natlenienia krwi oferuje pomiar ciśnienia krwi oraz funkcję elektrokardiogramu (EKG). Jak się przechwala producent, Watch D zapewnia takie same pomiary jak standardowy sprzęt do mierzenia ciśnienia krwi, choć jest 25 razy mniejszy i 6 razy lżejszy.

Jak możliwy jest pomiar ciśnienia w zegarku? Huawei Watch D wykorzystuje tu rozwiązanie o nazwie Huawei TruBP, czyli mikro pompy i poduszki powietrzne do pomiaru ciśnienia krwi na nadgarstku. Według producenta margines błędu wynosi ± 3 mmHg. 

Huawei Watch D funkcje

Huawei przekonuje też, że pomiar EKG jest bardzo precyzyjny. W zegarku Watch D za rejestrację elektrokardiogramu odpowiada monitor tętna TruSeen 5.0+ oraz elektrody z powłoką PVD umieszczone na zakrzywionej części obudowy. Czujnik tętna składa się z ośmiu czujników fotoelektrycznych, rozmieszczonych w formie pierścienia. 

Poza tym Huawei Watch D to solidny, choć niezbyt może efektowny z wyglądu smartwatch  o prostokątnej, aluminiowej kopercie (51 x 38 x 13,6 mm) z zaokrągleniami i ekranem AMOLED 1,64 cala o rozdzielczości 280 x 456 pikseli (326 ppi). Zegarek zapewnia pyło- i wodoszczelność na poziomie IP68, wyposażony jest w Bluetooth 5.1, GPS oraz NFC. Jego akumulator pozwala na 7 dni pracy.

 
 

Źródło: https:

Firmy pożyczkowe boją się ustawy antylichwiarskiej

Dodano: 22.09.2022 16:25 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Ustawa antylichwiarska firmy pożyczkowe

Polski Sejm pracuje nad tak zwaną ustawą antylichwiarską, która ma uregulować rynek pożyczek. Firmy pożyczkowe boją się jej, a według ekspertów nowe prawo odniesie skutek odwrotny do zamierzonego.

14 sierpnia tego roku, po ponad półrocznej przerwie, odbyło się w Sejmie drugie czytanie projektu tak zwanej ustawy antylichwiarskiej, której autorem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Nowe przepisy mają wprowadzić limit maksymalnej wysokości kosztów pozaodsetkowych. W przypadku kredytu konsumenckiego, czyli wszystkich pożyczek udzielanych przez instytucje finansowe, ma on wynosić 45% kwoty zobowiązania.

Nowe regulacje mają zmniejszyć również koszty zależne od okresu kredytowania. Obecnie wynoszą one 25% za udzielenie kredytu i 30% w skali roku. Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje, aby było to odpowiednio 10% i 10%. W trakcie ostatnich obrad połączonych komisji finansów i sprawiedliwości prowadzący projekt, minister Marcin Warchoł poparł poprawkę Lewicy, która jeszcze radykalniej obniża limit kosztów do poziomu 8% i 10%. W przypadku tak zwanych chwilówek, zaciąganych na okres do 30 dni, koszty pozaodsetkowe w żadnym wypadku nie będą mogły przekraczać 5%. wartości pożyczki. Tym samym w wielu przypadkach koszty spłaty pożyczek spadną ponad trzykrotnie.

W założeniu nowa regulacja ma zwiększyć nadzór państwa nad rynkiem pożyczkowym i skuteczniej chronić pożyczkobiorców. Jednak wielu przestrzega, że bynajmniej nie zadziała ona prokonsumencko. Radykalne obniżenie limitu kosztów pozaodsetkowych do poziomu znacznie niższego niż próg opłacalności spowoduje według krytyków zmian, że większość firm pożyczkowych po prostu wycofa się z tego rynku. A tym samym duża część spośród około 3 mln ich klientów zacznie szukać dodatkowego finansowania swoich bieżących potrzeb poza oficjalnym rynkiem.

Ustawa antylichwiarska z pewnością ograniczy dostęp do rynku pożyczkowego. Już w trakcie pandemii mieliśmy do czynienia z obniżonym limitem kosztów pozaodsetkowych, co skutkowało tym, że 40% firm pożyczkowych wycofało się z rynku i nie wróciło. Zostali najwięksi, którzy przetrwali pięć kwartałów pandemii i tego obniżonego limitu. To są już raczej profesjonalne firmy, które mają lepsze portfolio klientów, sprawdzają ich we wszystkich bazach danych etc. W tej chwili udało im się nieco rozwinąć akcję pożyczkową, ale jeśli znów wrócimy do tego obniżonego limitu, to rynek ponownie się zmniejszy.

 – mówi Sławomir Grzelczak, wiceprezes Biura Informacji Kredytowej, agencji Newseria Biznes

Nowa ustawa antylichwiarska budzi sporo kontrowersji. Według ekspertów, przedstawiony w niej obraz rynku pożyczkowego jest nieaktualny i koncentruje się na patologiach, a całkowicie pomija funkcjonowanie legalnie działających instytucji pożyczkowych, które już teraz dokładnie weryfikują swoich klientów i stosują się do wymogów ustawowych. Nowa regulacja nałoży na instytucje pożyczkowe obowiązek szczegółowej weryfikacji klientów i ich zdolności kredytowej. Kredytodawca będzie zobowiązany do zweryfikowania między innymi wysokości dochodów i wydatków osoby starającej się o kredyt.

Instytucje pożyczkowe w trakcie pandemii COVID-19 bardzo się sprofesjonalizowały. Nastąpił odpływ z rynku tych mniejszych firm, a zostały te największe, silne kapitałowo, które mają też stałą bazę klientów. De facto już wszystkie firmy pożyczkowe sprawdzają swoich klientów w różnych bazach danych, zwracają uwagę na ich zdolność kredytową. W tej chwili klient firmy pożyczkowej to jest klient mniej szkodowy niż kiedyś, o lepszym scoringu w BIK.

– powiedział Sławomir Grzelczak

Nowe prawo ma też spowodować, że firmy pożyczkowe będą ponosić koszty nadzoru na poziomie średniej wielkości banku. W połączeniu ze spadkiem rentowności może to spowodować, że polski rynek pożyczkowy mocno się skurczy. Firmom pożyczkowym nie będzie opłacało się działać poniżej progu rentowności. Tymczasem w większości krajów europejskich ta branża jest dopuszczona przez regulatora i funkcjonuje równolegle z sektorem bankowym, uzupełniając jego ofertę.

Ta ustawa trochę przypomina strzelanie z armaty na wróble, ponieważ polski rynek pożyczkowy jest bardzo mały. On jest wart portfelowo około 5-7 mld zł, co oznacza, że pożyczki mniej więcej o takiej wartości są w tej chwili w trakcie spłacania. W porównaniu do portfela konsumenckich kredytów gotówkowych, który jest wart około 125 mld zł, to jest tylko niewielki procent.

– dodał wiceprezes BIK

Dane Biura Informacji Kredytowej pokazują, że wartość polskiego sektora pożyczkowego wynosi w tej chwili około 5,6 mld zł, przy czym portfel pożyczek krótkoterminowych – czyli tak zwanych chwilówek – jest wart 0,6 mld zł. To 2% rynku pożyczek gotówkowych i 0,8% całego portfela kredytowego w Polsce, który łącznie z hipotekami jest wart blisko 740 mld zł. Jakość portfela pożyczek pozabankowych, mierzona liczbą tych, które są opóźnione w spłacie powyżej 90 dni, sukcesywnie się poprawia. Na początku 2020 roku udział takich przeterminowanych pożyczek wynosił 33,9%, natomiast na koniec czerwca 2022 roku spadł do 21,7%.

 
 

Źródło: https:

Huawei Watch D zmierzy ciśnienie i zarejestruje EKG także w Europie

Dodano: 02.09.2022 12:22 | 25 odsłon | 0 komentarzy


huawei-watch-d-w-europie-ciśnienie krwi EKG

Smartfony z serii Nova 10 to nie jedyne produkty firmy Huawei, które wkrótce będą dostępne do kupienia w Europie. W październiku na Starym Kontynencie zadebiutuje równiez nowy zegarek chińskiego producenta, mierzący ciśnienie krwi oraz rejestrujący EKG.

Huawei Watch D to inteligentny zegarek, który w Chinach został zaprezentowany jeszcze w 2022 roku, ale wciąż jeszcze nie trafił do Europy. Urządzenie zostało wyposażone w dotykowy ekran z 1,64-calowym panelem AMOLED o rozdzielczości 280 x 456 pikseli (326 ppi). Obudowa smartwatcha została wykonana z aluminium i w Państwie Środka występuje w dwóch kolorach, czarnym i tytanowym. W zestawie są gumowe paski o długości 11,8 cm i 13,3 cm.

 

Na pokładzie zegarek ma szereg funkcji zdrowotnych i fitness, takich jak licznik kroków, czujnik tętna, śledzenie snu czy monitoring poziomu tlenu we krwi. Jednak najważniejszą cechą, która wyróżnia to urządzenie spośród innych modeli Huaweia jest możliwość pomiaru ciśnienia krwi oraz rejestrowania elektrokardiogramu (EKG).

Huawei Watch D ciśnienie krwi

Huawei Watch D wykorzystuje rozwiązanie Huawei TruBP, które wykorzystuje mikro pompy i poduszki powietrzne do pomiaru ciśnienia krwi na nadgarstku. Huawei twierdzi, margines błędu wynosi tu ± 3 mmHg. W przypadku EKG pomiar opiera się na technologii TruSeen 5.0+, która wykorzystuje osiem okrągłych czujników fotoelektrycznych i parę źródeł światła z zakrzywioną szklaną szafirową soczewką i elektrodami EKG z powłoką PVD.

 

Huawei Watch D – dostępność i cena w Europie

Zegarek Huawei Watch D ma trafić do Europy w październiku 2022 roku. Cena urządzenie na Starym Kontynencie wyniesie 400 funtów (prawie 2200 zł).

Huawei Watch D profil

 
 

Źródło: https:

Amazfit pokazał czwartą generację zegarków z serii GTR i GTS

Dodano: 01.09.2022 14:48 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Amzfit GTR 4, GTS 4 i GTS 4 mini premiera IFA 2022

Amazfit zaprezentował w Berlinie (IFA 2022) trzy nowe smartwatche, modele GTR 4 i GTS 4. Zostały one wyposażone w anteny GPS z polaryzacją kołową, zaawansowane funkcje sportowe oraz duże wyświetlacze AMOLED.

Wyposażone w zmodernizowane funkcje sportowe i zdrowotne, smartwatche Amazfit GTR 4 i GTS 4 zostały zaprojektowane tak, aby inspirować profesjonalny i aktywny styl życia. Zegarki mają na celu pomóc użytkownikom zachować zdrowie i śledzić ich codzienną aktywność.

 
 

Zaawansowane funkcje sportowe i dokładna nawigacja

Nowe inteligentne zegarki marki Amazfit oferują ponad 150 trybów sportowych i funkcji fitness, umożliwiając entuzjastom sportu śledzenie danych dla wszystkich rodzajów aktywności. Użytkownicy mogą synchronizować swoje dane treningowe z systemami Strava i Adidas Running. Nowa seria automatycznie rozpoznaje również osiem trybów sportowych i ma zaawansowany tryb Track Run oraz nowo dodany tryb Golf Swing

Smatwatche powinny się sprawdzić na siłowni, dzięki inteligentnemu rozpoznawaniu 15 rodzajów ćwiczeń treningu siłowego (zostanie zwiększony do 25 po aktualizacji firmware'u), pozwalającemu zegarkowi automatycznie liczyć powtórzenia, serie i czas odpoczynku użytkownika. Spersonalizowane szablony treningu interwałowego dla 10 różnych sportów można również tworzyć bezpośrednio na wyświetlaczu zegarka, a opracowany przez Amazfit „PeakBeats Workout Status Algorithm” dostarczy danych o wydajności, takich jak pułap tlenowy po zakończeniu każdego treningu.

Amazfit GTR 4 baner

Zegarki GTR 4 i GTS 4 to pierwsze w branży smartwatche wyposażone w technologię dwupasmowej anteny GPS z polaryzacją kołową, zapewniającą wysoką siłę sygnału pozycjonowania nawet w skomplikowanych warunkach. Zmodernizowana technologia GPS obsługuje również 5 systemów satelitarnych i pozwala użytkownikom śledzić swoje ruchy w czasie rzeczywistym. W przyszłej aktualizacji oprogramowania sprzętowego, technologia będzie obsługiwać 6 systemów satelitarnych. Smartwatche będą również wkrótce obsługiwać importowanie pliku trasy (za pośrednictwem aplikacji Zepp), którą będzie można nawigować w czasie rzeczywistym, bezpośrednio na tarczy.

Lepsze śledzenie i zarządzanie stanem zdrowia

Autorski sensor optyczny BioTracker 4.0 PPG został wyposażony w 2 podwójne diody (LED) oraz 4 fotodiody i zbiera o 33% więcej danych niż poprzednia generacja. Dzięki połączeniu ze zmodernizowanym algorytmem śledzenia tętna w zegarkach, potencjalne zakłócenia sygnału spowodowane ruchem ramienia podczas ćwiczeń są teraz znacznie zmniejszone, co skutkuje śledzeniem tętna niemal na równi z pasami do pomiaru tętna.

Nowe urządzenia Amazfit mogą monitorować tętno, nasycenie krwi tlenem i poziom stresu 24/7, a dzięki funkcji „One-tap Measuring” mogą sprawdzić te parametry, wraz z częstotliwością oddechów, w zaledwie 45 sekund (za pomocą jednego dotknięcia).

Amazfit GTS 4 baner

Smartwatche zapewniają również dużą liczbę dodatkowych funkcji zdrowotnych, w tym ulepszone monitorowanie snu. Użytkownicy mogą teraz stworzyć własny harmonogram snu zgodnie ze swoimi nawykami, a urządzenie będzie identyfikować sen na jego podstawie. Użytkownicy pracujący na nocnych zmianach będą teraz mogli monitorować swój całkowity sen i etapy snu nawet w ciągu dnia z ustawionym harmonogramem snu.

Wydajna bateria i wyrafinowany design

Amazfit GTR 4 może pracować przez 14 dni przy typowym użyciu. Tymczasem smukły Amazfit GTS 4 został wyposażony w baterię, na której może pracować ponad tydzień. Nowe smartwatche mają wbudowane wsparcie asystenta głosowego Alexa do wywoływania komend, a także przechowywania i samodzielnego odtwarzania muzyki podczas treningu bez użycia rąk. Amazfit Seri GT 4 mają głośnik i oferują powiadomienia głosowe w trakcie treningu, podając takie paramatry, jak tętno, czas trwania treningu i przebyty dystans, a nawet przypomnienia o nawodnieniu w czasie rzeczywistym.

Czwarta generacja serii Amazfit GTR i GTS jest dostępna w różnych stylowych paletach kolorów. Amazfit GTR 4 ma antyodblaskową szklaną osłonę ramki, metaliczną ramkę środkową i inspirowaną samochodami sportowymi klasyczną koronkę. Smartwatch może się również pochwalić ponad 200 tarczami zegarka z dopasowanymi wzorami, w tym ponad 30 animowanymi i czterema nowymi interaktywnymi tarczami. Jest dostępny w trzech kolorach: Superspeed Black, Vintage Brown Leather i Racetrack Grey.

Amazfit GTR 4 trzy kolory

Amazfit GTS 4 przyjął smukłą (9,9 mm) i lekką (27 g) formę, z ramą środkową ze stopu aluminium i wykwintną koronką nawigacyjną w stylu kamieni szlachetnych. Urządzenie ma 1,75-calowy wyświetlacz HD AMOLED (72,8% screen-to-body ratio oraz 341 ppi). Ekran smartwatcha może być aktywny w każdej chwili dzięki funkcji always-on display, a do wyboru jest ponad 150 tarcz. Smartwatch jest dostępny w czterech żywych kolorach: Infinite Black, Misty White, Autumn Brown i Rosebud Pink.

Amazfit GTS 4 kolory

Amazfit GTS 4 Mini

Amazfit pokazał w Berlinie również model GTS 4 mini. To lekki i wydajny smartwatch, charakteryzujący się 24-godzinnym monitorowaniem stanu zdrowia, ponad 120 trybami sportowymi i 1,65-calowym kolorowym wyświetlaczem HD o rozdzielczości 336 x 384 pikseli (309 ppi). Zegarek może pochwalić się też nawet 15 dniami pracy na baterii o pojemności 270 mAh (do 45 dni w trybie oszczędzania baterii). Smartwatch jest dostępny w czterech kolorach: czarnym, różowym, niebieskim i białym.

Dostępność i cena

Amazfit GTR 4 i GTS 4 zostaną wprowadzone na rynek globalny 1 września 2022 roku w pakiecie z wagą Smart Scale. Sprzedaż w Polsce rozpocznie się 2 września 2022 roku z ceną 1199 zł. Amazfit GTS 4 Mini będzie dostępny w tym samym terminie w cenie 599 zł.

 
 

Źródło: https:

Ciężarówka Tesla Semi nadjeżdża. Zobaczcie te lusterka!

Dodano: 25.08.2022 16:10 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Najwi#x119;ksza ze wszystkich Tesla - Semi zosta#x142;a zaprezentowana ju#x17C; w 2017 roku. Od tego czasu niewiele nowego o niej s#x142;yszeli#x15B;my. Do teraz. Z jakiego#x15B; powodu w kwestii elektrycznego ci#x105;gnika siod#x142;owego zacz#x119;#x142;o si#x119; #x201E;co#x15B;#x201D; dzia#x107;.

Tagi: Tessa, Seul
Źródło: https:

MacBooki w Self Service Repair. Program dla iPhone’ów trafi do Europy

Dodano: 23.08.2022 20:49 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Apple rozszerzył swój program Self Service Repair. Oprócz iPhone’ów użytkownicy w USA mogą teraz naprawiać samodzielnie także komputery MacBook i MacBook Pro, bez konieczności oddawania ich do autoryzowanego serwisu. W ramach rozwiązania Apple oferuje użytkownikom odpowiednie części i narzędzia, zapowiada też, że Self Service Repair obejmujący naprawę iPhone’ów trafi na rynki w Europie.

Źródło: https:

W ARTE.tv obejrzysz filmy dokumentalne o seksie. Za darmo

Dodano: 19.08.2022 10:54 | 26 odsłon | 0 komentarzy


ARTE.tv filmy dokumentalne o seksie za darmo

Seks jest wszechobecny w życiu codziennym, popkulturze oraz reklamie. Pozostaje tylko jedno tabu: co z ludźmi, którzy nie uprawiają seksu? Jest ich podobno coraz więcej. O seksie z każdej strony mówią trzy dokumenty, które można obejrzeć za darmo na platformie ARTE.tv.

Mówi się, że seksualność jest kwintesencją człowieczeństwa i energią życiową. ARTE.tv zaprasza na wakacyjny cykl, w którym twórcy filmów poruszają temat seksu.  „Pussy, Pleasure, Power!” to dokument o wpływie seksualności na popkulturę, zawierający pytanie do widzów: czy współczesne wyzwolenie to dla kobiet furtka do wolności czy tyrania orgazmu? Czy wijące się w seksownym tańcu piosenkarki manifestują swój feminizm czy spełniają stare fantazje mężczyzn? Z kolei w filmie „No Sex” wypowiadają się osoby, które nie uprawiają seksu w ogóle. Czy jedna z ich podstawowych potrzeb pozostaje niezaspokojona? Natomiast „Historia szminki” pokazuje, jak ten mały przedmiot o fallicznym kształcie stał się potężną bronią w rękach i kobiet, i mężczyzn. W dokumencie młodzi influencerzy tłumaczą, jaki związek ma szminka z najważniejszymi tematami współczesności, takimi jak feminizm, kwestie płci czy ekologia.

 
 

Filmy z cyklu „SEX W ARTE”

  • „NO SEX – ABSTYNENCJA SEKSUALNA WE WSPOóŁCZESNYM SPOŁECZEŃSTWIE” (Francja, 2022).

Seks zajmuje współczesnych ludzi - przede wszystkim w ich myślach. Ludzie spędzają znacznie więcej czasu na myśleniu o seksie niż na jego uprawianiu. Wszechobecność tego tematu sprawia, że człowiek nieustannie wystawia siebie i innych na próbę. Nawet ci, którzy decydują się go unikać, muszą przyznać, że seks ma znaczenie egzystencjalne.

Podczas wymiany zdań z osobami żyjącymi w celibacie można wiele zrozumieć na temat znaczenia seksu dla obrazu samego siebie i zyskać nową perspektywę na współczesne społeczeństwo. Wiele osób czuje się zmuszonych do regularnych stosunków seksualnych. Rzekomo wyzwolone ciało jest w rzeczywistości poddane nowym dyktatom. Jak często, jak regularnie, jak długo? Ultra-liberalne podejście do seksualności paradoksalnie czyni ludzi mniej wolnymi.

No Sex

Czy wyrzeczenie się miłości fizycznej można rozumieć jako akt emancypacyjny w społeczeństwie, w którym w ciągu kilku dekad doszło do radykalnej zmiany paradygmatu? Bo o ile jeszcze niedawno seks pozamałżeński był zakazany, o tyle teraz rozpustne życie miłosne zostało niejako podniesione do rangi obywatelskiego obowiązku. Każdy, kto nie podąża za głównym nurtem, automatycznie staje się outsiderem.

Czy współczesny świat podlega tyranii, w której rządzi orgazm? Abstynenci seksualni dochodzą do porozumienia z samymi sobą i zadają sobie pytanie o swoją rolę w społeczeństwie. Siedmiu mężczyzn i siedem kobiet otwarcie mówi o swoich powodach i o tym, jak to jest żyć bez seksu.

  • „PUSSY, PLEASURE, POWER – KOBIECE POŻĄDANIE W POPKULTURZE” (Niemcy, 2022).

Kobiece pożądanie i seksualność są celebrowane jak nigdy dotąd w popkulturze. Podczas gdy kiedyś artystki były reklamowane głównie przez mężczyzn jako seksowne obiekty pożądania, dziś same pokazują swe ciała i seksualność w sposób jawny i z upodobaniem. Gwiazdy pop, takie jak Rihanna, śpiewają bardziej o seksie niż o miłości, wnosząc do tego feministyczne przesłanie. Cardi B, Liza Monet i Megan Thee Stallion tańczą, rapują i śpiewają przeciwko społecznemu pasowi cnoty.

Pussy pleasure power

Kobiece pożądanie przeszło długą drogę w historii popu. Pierwsze prowokacyjne jęki Jane Birkin, skandaliczne masturbacje Madonny czy ekstatyczny „Love To Love You Baby” Donny Summer podkręciły wówczas społeczną atmosferę. Teraz pojawiają się inne pytania: jakie przesłanie mają klipy i słowa utworów? Czy dominuje akceptacja ciała i porzucenie tabu? Niezależność i wyzwolenie? A może artystki wpadają w pułapkę powielania starych, męskich fantazji? Czy wizerunek kobiety afirmującej pożądanie wyzwala ją czy prowadzi do nowych ograniczeń?

  • „HISTORIA SZMINKI” (Francja, 2022).

Szminka istnieje od zarania dziejów i często była symbolem władzy i buntu. Królowe, polityczki, robotnice, aktorki, gejsze, drag-queens, gwiazdy rocka, amatorzy i fani z całego świata przywłaszczyli sobie ten seksualny artefakt. Szminka jest wszechstronnym, łatwym w użyciu i przystępnym cenowo przedmiotem codziennego użytku, integralną częścią kobiecości, a ostatecznie także i męskości, i odzwierciedla rozwój społeczeństw na przestrzeni wieków.

Historia szminki

Dokument śledzi historię szminki od czasów jej powstania aż do współczesności, mieszając archiwa, animacje, wywiady, TikToki i inne selfies.

 
 

Źródło: https:

Astronauci nie powinni się masturbować. Ryzyko jest zbyt duże

Dodano: 25.07.2022 9:56 | 29 odsłon | 0 komentarzy


Astronauci nie powinni się masturbować. Ryzyko jest zbyt duże

Jeden z inżynierów NASA został zapytany o nietypową rzecz w trakcie telewizyjnego programu Conana O'Briena. Z jego słów wynika, że astronauci nie powinni się masturbować w stanie zerowej grawitacji.

W trakcie swojego telewizyjnego programu Conan O'Brien gościł w studiu inżyniera NASA. Prowadzący w pewnym momencie zadał nietypowe pytanie, które doprowadziło do przestrogi skierowanej do wszystkich astronautów, a przynajmniej tej męskiej części.

Seks i masturbacja w kosmosie? Nie!

Conan O'Brien zapytał inżyniera NASA o pornografię w kosmosie. Naukowiec odpowiedział, że w stanie zerowej grawitacji nie ma na to miejsca. Przestrzegł też, że astronauci nie powinni się masturbować, ponieważ latające w przestrzeni płyny mogłyby doprowadzić do zapłodnienia astronautek.

Trzy astronautki mogą zostać zapłodnione przez tego samego mężczyznę podczas tej samej sesji... to zawsze znajdzie drogę.

- powiedział naukowiec.

Zresztą nie chodzi tylko o ryzyko przypadkowego zapłodnienia koleżanki z zespołu. Latające, niekontrolowane płyny są też ryzykiem dla sprzętów znajdujących się dookoła, np. na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Już w 2017 roku wspomniał o tym John Millis, którego zdaniem seks i masturbacja w kosmosie to logistyczny koszmar, z problemami od pływających płynów po kurczenie się męskości.

 
 

Źródło: https:

Mapy Google wkurzyły tysiące ludzi. Wystarczył mały błąd

Dodano: 16.07.2022 13:48 | 55 odsłon | 0 komentarzy


Mapy Google wkurzyły tysiące ludzi. Wystarczył mały błąd

Mały chochlik w Mapach Google sprawił, że ludzie, jak twierdzą, są zawiedzeni wycieczką do Londynu. 

Abbey Road z 1969 roku to ostatni nagrany album słynnej grupy The Beatles, ale osoby spoza rockowego świata kojarzą go przede wszystkim z ikoniczną okładką, przedstawiającą artystów na przejściu dla pieszych.

Nic więc dziwnego, że możliwość strzelenia sobie podobnej fotki jest powszechnie uważana za jedną z atrakcji turystycznych, jakie oferuje Londyn. Ostatnio jednak za sprawą Map Google szereg turystów spotkała niemiła niespodzianka.

W najpopularniejszej aplikacji mapowej pojawił się błąd, w którego wyniku, wpisując frazę Abbey Road, turyści masowo kierowani byli na przejście inne niż docelowe, około 800 metrów dalej - donosi dziennik Independent. Z jakiegoś powodu algorytm uznał, że przejście właściwe widniało będzie wyłącznie pod czysto umowną nazwą The Beatles crosswalk.

Mapy Google wkurzyły tysiące ludzi. Wystarczył mały błąd

Jak nietrudno się domyślić, setki turystów nieznających topografii miasta, a przyzwyczajonych do korzystania z Map Google, wylądowało w złym miejscu. Teraz otwarcie krytykują spółkę z Mountain View, zarzucając jej poważnie niedopatrzenie i domagając się przeprosin.

To żenujące, że zrobiliśmy zdjęcie w przypadkowym miejscu. Nie ukrywam, trochę zastanawiał mnie brak wzmożonego ruchu w pobliżu, ale winę ponosi Google

- mówi Leilani May, turystka z Kalifornii.

Podobnych opinii jest rzecz jasna więcej. Pewna para z Meksyku, określająca siebie jako wielcy fani Beatlesów, zarzuca Google narażenie na stratę cennego czasu podczas wycieczki. Choć pojawiają się też wypowiedzi bardziej optymistyczne, jak ta 22-letniej Seun Kim z Korei Płd., wedle której mały błąd nie ma znaczenia, bo zdjęcia i tak stanowią doskonałą pamiątkę.

Google na razie nie skomentował zamieszania. Nie zmienił też zachowania wyszukiwarki. Zamierzając wykonać sobie fotkę a la Lennon z ekipą, pamiętajcie więc, by szukać skrzyżowania Beatlesów, a nie Abbey Road.

Źródło: https:

Magic Leap 2 - znamy datę premiery. Cena zwala z nóg

Dodano: 13.07.2022 9:49 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Okulary rozszerzonej rzeczywistości firmy Magic Leap trafią a rynek już po koniec września. Poznaliśmy ceny urządzenia i okazuje się, że będzie o wiele droższe od poprzedniej generacji.

Firma Magic Leap weszła na rynek z serią autorskich okularów rozszerzonej rzeczywistości jeszcze w 2018 roku, Ich urządzenie stało się mocną konkurencją dla Microsoftu i ich HoloLensów. W tym roku na rynku pojawi się już druga generacja okularów Magic Leap. Okazuje się, że będą o wiele droższe od swoich poprzedników.

Magic Leap 2 trafi głównie do pracowników medycznych. Firma jeszcze w styczniu poinformowała o nawiązaniu współpracy z takimi podmiotami jak SentiAR, SyncThink, Seru i Brainlab. Można od razu zauważyć, że są to przedsiębiorstwa zajmujące się rozwojem technologii medycznych. Naukowcy z tych firm już od jakiegoś czasu mogą korzystać z okularów AR, lecz już wkrótce trafią one również do indywidualnego klienta.

Magic Leap 2 - data premiery i cena

Firma Magic Leap ogłosiła, że Magic Leap 2 trafią do sprzedaży już 30 września. Wtedy urządzenie pojawi się w sklepach w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii i Arabii Saudyjskiej.  

Ceny mogą jednak odstraszyć potencjalnych klientów. Podstawowa wersja urządzenia będzie kosztować 3299 dolarów (prawie 16 tysięcy złotych), czyli o 1000 dolarów więcej, niż model z 2018 roku. Za wersję "developer pro" przyjdzie zapłacić 4099 dolarów (niemal 20 tysięcy złotych). Opcja zapewnia narzędzia programistyczne i dostęp do wczesnych wersji oprogramowania. Najdroższym modelem jest "Enterprise" za 4999 dolarów (ponad 24 tysiące złotych). 

Wszystkie pakiety są dostarczane z zestawem Magic Leap 2, zasilaczem oraz prostym kontrolerem w stylu pilota.

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone