wtorek, 18 grudnia 2018 r.  Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury
Wiadomości z tagiem Sieci  RSS
UE zabezpiecza się przed cyberatakami

Dodano: 12.12.2018 23:25 | 3 odsłon | 0 komentarzy


UE tworzy nową agencję ds. bezpieczeństwa cybernetycznego. Jednostka powstanie na bazie istniejącej już Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA). Jej głównym zadaniem będzie koordynowanie działań państw członkowskich w zapobieganiu cyberatakom i reagowaniu na cyberprzestępstwa.

Źródło: di.com.pl

W Poznaniu powstanie węzeł transmitujący Internet do 1/3 szkół w kraju

Dodano: 27.11.2018 20:32 | 5 odsłon | 0 komentarzy


W Poznaniu powstanie jeden z trzech węzłów centralnych umożliwiający szkołom podłączonym do Ogólnej Sieci Edukacyjnej korzystanie z internetu światłowodowego. Umowa warta jest blisko 4,9 mln zł. OSE to publiczna sieć telekomunikacyjna, a odpowiedzialny za jej wdrożenie, uruchomienie i utrzymanie jest Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Źródło: di.com.pl

Inea dostarczy usługi kolokacji na potrzeby Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej

Dodano: 22.11.2018 13:20 | 10 odsłon | 0 komentarzy


W Poznaniu powstanie jeden z trzech węzłów centralnych umożliwiający szkołom podłączonym do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej korzystanie z Internetu światłowodowego oraz zasobów edukacyjnych.

Tagi: Inna, Sieci
Źródło: feedproxy.google.com

Rainbow Six Siege: Ubisoft cenzuruje w grze krew, hazard i seks

Dodano: 05.11.2018 12:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Ubisoft - studio odpowiedzialne za tytuły takie jak Assassin's Creed czy Far Cry ogłosiło właśnie, że jest zmuszone poddać cenzurze swój wielki e-sportowy tytuł jakim jest Rainbow Six Siege. Wszystko dlatego, że zespół pracuje nad wprowadzeniem gry na rynek azjatycki. Aby dostosować się do panujących tam standardów i wymagań, Ubisoft wprowadzi pewne korekty map, czy ikon występujących w produkcji. Jako że Rainbow Six Siege jest grą sieciową, tak też wspomniane zmiany uderzą w graczy na całym świecie. Ubisoft chcąc uspokoić graczy zaznacza przy tym wyraźnie, że żadna z nadchodzących zmian nie wpłynie w najmniejszym stopniu na rozgrywkę. Ale czy takie zapewnienie wystarczy by ugłaskać fanów?

Źródło: https:

Ubisoft chwali się dużymi liczbami

Dodano: 31.10.2018 9:19 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Assassin’s Creed Odyssey sprzedaje się lepiej niż oczekiwano. Rainbow Six Siege cieszy się natomiast coraz większą popularnością.

Źródło: https:

Steam: daty wyprzedaży gier na Halloween, jesień i zimę

Dodano: 24.10.2018 16:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


W większości graczy drzemie coś dziwnego. Ale nie tylko graczy, bo mole książkowe mają podobnie. Kupujemy więc książki i gry, by już nigdy nie mieć czasu, by do nich wrócić i po jakimś czasie na wyprzedaży kupujemy jeszcze trochę tych dobrodziejstw i w ten właśnie sposób rośnie kupka wstydu. A jednak wciąż czekamy na nową wyprzedaż chociażby na Steamie, bo przecież niemal zawsze mamy na oku coś, co chcielibyśmy kupić - zwłaszcza jeśli jest na to promocja. Mamy więc dobre wieści, bo właśnie do Sieci przedostały się informacje o datach nadchodzących wyprzedaży. Najbliższej uświadczymy już niebawem, bo w okolicach Halloween, a później - jak co roku - czekać nas będzie jeszcze Wyprzedaż Jesienna i Zimowa.

Tagi: Sieci, Mana
Źródło: https:

Apple iPhone Xr od dzisiaj dostępny w przedsprzedaży

Dodano: 19.10.2018 12:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Zapowiedź tegorocznych iPhone'ów po prostu musiała odbić się szerokim echem po całej Sieci - w końcu już od dawna smartfony Apple uchodzą za najlepsze i najbardziej innowacyjne. Pokazano aż trzy urządzenia, jednak najwięcej emocji wywołał ten najtańszy model, który jeszcze przed konferencją zapowiadany był przez media jako "budżetowy iPhone". Jak się skończyło, wszystko wiemy - po wszystkim najwięcej mówiło się o bardzo wysokich cenach smartfonów, jednak i tak ci, którzy są fanami Apple raczej nie mogli być nim specjalnie rozczarowani - nawet wręcz przeciwnie. Jeśli i przypadł Wam do gustu, możecie w końcu złożyć za niego zamówienie. Właśnie rusza jego przedsprzedaż.

Źródło: https:

GeForce RTX 2070 tylko nieco szybszy od GTX-a 1080 w 3DMarku

Dodano: 14.10.2018 17:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Już niebawem czeka nas wysyp kolejnych kart graficznych. Po nieco rozczarowujących wydajnych Turingach w postaci układów NVIDIA GeForce RTX 2080 i RTX 2080 Ti światło dzienne ujrzy model RTX 2070, rzekomo najsłabszy akcelerator nadający się grania z włączoną techniką ray-tracing. Jak na razie w Sieci nie mogliśmy znaleźć zbyt wiele informacji na temat jej wydajności, jednak po testach pierwszych nowych GeForce'ów wnioskować można było, że nadchodząca karta Zielonych będzie konkurentem dla GTX-a 1080. Cóż, okazuje się, że przewidywania te były jak najbardziej słuszne - pojawiły się już pierwsze wyniki nowego układu z benchmarku 3DMark Timespy, które nie powinny nikogo zaskoczyć.

Źródło: https:

Intel Core i9 9900K i nie tylko: premiera dziś o godzinie 16:00

Dodano: 08.10.2018 12:59 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Przed kilkoma dniami do Sieci trafiły zdjęcia z ekstrawaganckim opakowaniem procesora Intel Core i9 9990K. Już wtedy mówiło się - choć nieoficjalnie - o dacie 8. października jako o potencjalnym dniu prezentacji nowych jednostek od Niebieskich. Jednak dopiero dziś firma Intel poprzez Twitter oficjalnie zapowiedziała transmisję na żywo, na której marka skupi się na najnowszych osiągnięciach w zakresie komputerów PC. To, co zostanie przedstawione podczas transmisji to najprawdopodobniej nowe procesory serii 9000 takie jak wspomniany już Intel Core i9 9900K. Streaming zapowiedziano na godzinę 10:00 czasu wschodniego (EST), co daje dokładnie godzinę 16:00 w Polsce.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone