piątek, 28 stycznia 2022 r.  Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
Wiadomości z tagiem Smart  RSS
Polsat Box Go z nowym serialem „Mental” o zdrowiu psychicznym młodych

Dodano: 27.01.2022 17:29 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Polsat Box Go nowy serial Mental zdrowie psychiczne młodych

Mental to nowy serial w ofercie Polsat Box Go, który w nowatorski sposób odważnie i bez cenzury pokazuje problemy psychiczne młodych ludzi. Format powstał na podstawie głośnej fińskiej produkcji stacji YLE.

Młodzi bohaterowie serialu „Mental” to Jaskółka, Wiktor, Maria i Kogut – osoby, które mierzą się z wieloma trudnościami natury psychicznej. Przyczyny tego są różne i nie mogą liczyć na wsparcie od najbliższych i środowiska, w którym żyją. Z ich historiami utożsamiać się może wielu młodych ludzi, którzy często samotnie muszą sobie radzić z własnym cierpieniem i niezrozumieniem otoczenia.

Temat problemów psychicznych traktowany jest w Polsce po macoszemu. Zwłaszcza w ostatnich latach statystyki mówią o nagłym wzroście problemów psychicznych u młodzieży, ale nie tylko. Jednak zwłaszcza u młodzieży możemy mówić o pladze depresji. Dotychczas nie było żadnego filmu czy serialu, który opowiadałby o tym zjawisku.

– powiedział Kordian Kądziela, reżyser i scenarzysta serialu „Mental”

Ten serial pod lekkością i poczuciem humoru kryje dużo emocji i prawdy. Chcieliśmy stworzyć coś, co będzie uświadamiało ludzi i pokazywało, że dyskusja na ten temat jest potrzebna. Każdy z nas może się zderzyć z problemami zdrowia psychicznego.

– dodała Sandra Drzymalska, odtwórczyni roli Marii

W produkcji wystąpili między innymi Janusz Chabior, Michał Czernecki, Martyna Byczkowska, Sandra Drzymalska, Mateusz Górski, Kacper Olszewski, Rozalia Mierzicka, Sara Celler-Jezierska i Robert Płuszka. Za reżyserię i scenariusz serialu, na podstawie produkcji "Mental" należącej do firm IT'S ALIVE FILM oraz YLE, odpowiada Kordian Kądziela. Producentem tytułu jest TFP, a powstał on na zlecenie Telewizji Polsat.

 
 

Każdy z odcinków serialu „Mental” kończy się planszą z numerami ważnych telefonów zaufania, pod którymi w razie potrzeby zarówno dorośli, jak i dzieci mogą uzyskać niezbędną pomoc.

Mental Polsat Box Go screen

Depresja i zaburzenia lękowe najczęściej diagnozowane

O temacie pogarszającego się zdrowia psychicznego młodzieży, który porusza serial „Mental”, jest głośno od kilku lat, a problem wzmocniło jeszcze doświadczenie pandemii. Badania światowe i polskie alarmują o coraz większym problemie występowania wśród młodych zaburzeń lękowych i depresji. Według światowego raportu UNICEF z października 2021 roku z diagnozą zaburzenia zdrowia psychicznego żyje na świecie 13% młodych ludzi w wieku 10-19 lat – to ponad 160 mln osób. W Polsce to ponad 409 tys. nastolatków (181 tys. dziewcząt i 228 tys. chłopców). Edukacja na temat zdrowia psychicznego i możliwości otrzymania pomocy jest bardzo ważnym elementem wsparcia dorosłych, dzieci i młodzieży, których dotyka ten problem.

Równolegle z premierą serialu startuje również specjalna sekcja w portalu Interia poświęcona serialowi i problemom, jakie porusza. Znajdą się tam wywiady z ekspertami, osobami, które doświadczyły różnego rodzaju trudności natury psychicznej, artykuły, które przybliżą tę tematykę, a także ważne telefony, gdzie można zgłosić się po pomoc.

„Mental” – gdzie oglądać?

Serial w całości (8 odcinków) jest dostępny od dziś (27 stycznia 2022 roku) wyłącznie w Polsat Box Go, dla użytkowników pakietu Polsat Box Go Premium. Można go oglądać bez reklam w dowolnym miejscu i czasie na stronie polsatboxgo.pl oraz w aplikacji: na urządzeniach mobilnych z systemami Android, iOS i Harmony OS, w wybranych Smart TV, na Android TV, za pośrednictwem Apple TV i Amazon FireTV oraz w dekoderach. Serwis zapewnia funkcje Chromecast i AirPlay, umożliwiające przesyłanie obrazu z telefonu lub tabletu na przykład na ekran telewizora. Promocyjna cena pakietu to 30 zł za 30 dni.

Mental Polsat Box Go baner

W pakiecie Polsat Box Go Premium oprócz najnowszej produkcji „Mental” i seriali premium („Backdoor. Wyjście awaryjne”, „Układ”, „Osaczony”, „Cień” czy „Mecenas Porada”) widzowie znajdą również kinowe hity, wybrane także w jakości 4K (na przykład „Parasite”, „Paddington2” i „Ślicznotki”), wydarzenia specjalne (koncert Adele z Los Angeles połączony z rozmową z Oprah Winfrey), polskie i zagraniczne seriale, produkcje Telewizji Polsat przed premierą w telewizji, ponad 100 kanałów TV, a także bogatą bibliotekę bajek i rozrywki.

 
 

Źródło: https:

Google Play znów straszy. Popularna aplikacja kradnie pieniądze

Dodano: 27.01.2022 15:22 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Google Play znów straszy. Popularna aplikacja kradnie pieniądze

W Google Play znów czaił się trojan bankowy. Tym razem winna jest aplikacja do skanowania kodów QR. Spełniała swoje zadanie, ale to tylko przykrywka.

Atakujący wykorzystali sprawdzony i skuteczny sposób, by atakować telefony z Androidem. Do Google Play wprowadzili kilka aplikacji z nieprzyjemną „niespodzianką”. Wszystkie spełniały swoje zadanie i nieświadomy niczego użytkownik mógł z niej swobodnie korzystać. W tle zaś obecny był trojan TeaBot (znany również jako Anatsa). Jego podstawowym zadaniem jest wykradanie danych logowania do banku, a potem pieniędzy. Może też przechwytywać SMS-y i jednorazowe kody z aplikacji Google Authenticator, używane przy logowaniu dwuetapowym.

 

Skanuje kody QR, a w tle…

Najwięcej szkód wyrządziła prawdopodobnie apka o nazwie QR Code Reader - Scanner App. Została zainstalowana ponad 100 tysięcy razy między 6 grudnia i 17 stycznia. Specjaliści z BitDefendera rozpoznali więcej takich aplikacji, które były aktywne w różnym czasie. Na liście wymienione zostały: 2FA Authenticator, QR Scanner APK, QR Code Scan oraz Smart Cleaner. Podobna analiza, przeprowadzona przez specjalistów z ThreatFabric, wymienia także skanery kodów QR, skanery dokumentów, ściągające Antasę. Trojan był przez nie rozprowadzany przynajmniej od kwietnia 2021 roku.

Aplikacja w Google Play ściągała trojana

Aplikacja udostępniona w Google Play nie miała szkodliwego komponentu. W takiej sytuacji nie przeszłaby kontroli w sklepie Google. By zainstalować trojana, atakujący stosowali dwa mechanizmy. Pierwszy był dość oczywisty. Użytkownik dostawał informację, że do działania aplikacji potrzebna jest jeszcze wtyczka, co właściwie nie jest niczym nietypowym. Ten zabieg jednak pozwalał przekonać ofiarę, by umożliwiła instalowanie aplikacji spoza sklepu Google Play na swoim telefonie. Poza skanowaniem kodów QR aplikacja miała możliwość także sprawdzenia kodu regionalnego operatora oraz ściągnięcia pliku APK z trojanem z repozytorium na GitHubie.

Drugi sposób jest nieco bardziej finezyjny i wymaga więcej czasu. Aplikacja spełnia swoje zadanie i jest aktualizowana, co z punktu widzenia użytkownika wygląda całkowicie normalnie. Jednak każda z aktualizacji dostarcza kolejny kawałek układanki. Z czasem niewinny skaner kodów QR zamieni się w narzędzie do wykradania informacji. Co więcej, jeśli jeden z mechanizmów zaczynał zawodzić, można łatwo przestawić całą kampanię na inny. To metoda bardzo elastyczna i nastawiona na długoterminowe zyski.

 

Pewną pomocą był też system reklam Google Ads. Cyberprzestępcy płacili bowiem za obecność na bannerach reklamowych w innych, zupełnie nieszkodliwych aplikacjach i grach. W ten sposób mogli docierać do milionów użytkowników.

Jak żyć? Przede wszystkim sprawdź, czy Twoja aplikacja do robienia zdjęć nie ma przypadkiem możliwości odcyfrowania kodów QR i skanowania dokumentów. Może w ogóle możesz uniknąć instalowania kolejnej apki. Jeśli nie i rzeczywiście potrzebujesz dodatkowych narzędzi, wybierz taką aplikację, której dewelopera na pewno możesz zweryfikować. Nie ufaj reklamom, które wyświetlają się w Twojej ulubionej grze na telefon. Pamiętaj, że reklamować się może każdy, nawet jeśli zarabia nieuczciwie.

Źródło: https:

Huawei WiFi Mesh 3 wkracza do Polski

Dodano: 26.01.2022 18:20 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Huawei WiFi Mesh 3 premiera w Polsce

Huawei wprowadził na polski rynek nowy system routerów WiFi Mesh 3. Urządzenia zapewniają dostęp do szybkiej sieci bezprzewodowej w całym domu lub biurze, na powierzchni nawet 600 metrów kwadratowych przy trzech jednostkach.

Huawei WiFi Mesh 3 to system, do którego można podłączyć nawet 250 urządzeń bez straty na jakości połączenia internetowego. Dzięki temu idealnie nadaje się do nowoczesnego domu lub biura, z dużą liczbą sprzętu z łącznością Wi-Fi. Huawei WiFi Mesh 3 umożliwia również stworzenie domowego systemu routerów dopasowanego do powierzchni, dzięki możliwości wyboru spośród dwóch wariantów – zestawu złożonego z dwóch lub trzech jednostek, w zależności od potrzeb.

 
 

Stworzenie wydajnej sieci bezprzewodowej na dużej powierzchni jest bardzo proste. Wystarczy połączyć jedno z urządzeń Huawei WiFi Mesh 3 z Internetem i skonfigurować sieć, a następnie właczyć (poprzez podłączenie do zasilania) pozostałe jednostki z zestawu. Te podłączą się do sieci automatycznie, zapewniając dwuzakresowy dostęp do Wi-Fi 2,4 GHz i 5 GHz z łączną szybkością do 3000 Mb/s. Jedno z pasm przeznaczone jest do komunikacji między routerami i zapewnienia jak najlepszej przepustowości łącza. System routerów automatycznie wykrywa i przełącza użytkownika do najszybszej sieci bez zerwania połączenia.

Prosty w użyciu i bezpieczny

Huawei WiFi Mesh 3 oferuje funkcję Huawei Share. Wystarczy zbliżyć smartfon z Androidem i modułem NFC do górnej powierzchni którejś z jednostek, by połączyć go z siecią Wi-Fi. Otrzymamy wtedy dostęp do konfiguracji routerów i sieci z poziomu aplikacji Huawei AI Life. Jest w niej między innymi funkcja Smart Diagnostic, dzięki której sprawdzimy jakość sieci w poszczególnych pomieszczeniach oraz rozwiążemy występujące problemu (a przynajmniej niektóre z nich).

Huawei WiFi Mesh 3 smartfon

Z kolei technologia Huawei HomeSec zapewnia wielowarstwową ochronę sieci, w tym zaporę sieciową i ochronę przed atakami typu brute force. Urządzenie obsługuje też najnowszy standard uwierzytelniania i szyfrowania danych Wireless Protected Access III (WPA3), wykorzystujący 192-bitowe szyfrowanie.

Dostępność i cena

Router Huawei WiFi Mesh 3 jest dostępny w sklepie internetowym huawei.pl, w sklepie Huawei Warszawa w centrum handlowym Westfield Arkadia oraz w sklepach Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, X-kom, Neonet i Komputronik. Zestaw złożony z dwóch jednostek został wyceniony na 899 zł, natomiast zestaw z trzema urządzeniami kosztuje 1299 zł.

Trójpak Huawei WiFi Mesh 3 trafił kilka dni temu do redakcji TELEPOLIS.PL i wkrótce podzielimy się z Czytelnikami naszymi wrażeniami z jego użytkowania. Już teraz możemy zdradzić, że pod pewnymi względami sprzęt ten jest naprawdę bardzo dobry.

 
 

Źródło: https:

Xiaomi z globalną premierą MIUI 13. Kiedy aktualizacja i dla kogo?

Dodano: 26.01.2022 16:24 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Xiaomi MIUI 13 globalna premiera kiedy aktualizacja

Xiaomi pokazało dzisiaj smartfony z serii Redmi Note 11, przeznaczone na globalny rynek. Swoją światową premierę miało także oprogramowanie MIUI 13, które wprowadza na produkty chińskiej firmy nowe funkcje.

Firma Xiaomi zaprezentowała dzisiaj MIUI 13, swoje autorskie oprogramowanie będące nakładką na system Android. Wprowadza ono na urządzenia tej firmy nowe funkcje, takie między innymi jak Liquid Storage, Atomized Memory, Focused Algorithms i Smart Balance. Więcej o MIUI 13 pisaliśmy po chińskiej premierze tego oprogramowania (link poniżej).

 

Xiaomi MIUI 13 screens

MIUI 13 – kiedy i dla kogo?

Przy okazji globalnej premiery smartfonów Redmi Note 11 firma Xiaomi odświeżyła listę urządzeń, na pokładzie których oprogramowanie MIUI 13 znajdzie się jeszcze w pierwszym kwartale 2022 roku. Aktualna lista wygląda tak:

 • ,
 • ,
 • ,
 • Xiaomi Mi 11X Pro,
 • Xiaomi Mi 11X,
 • Xiaomi Pad 5,
 • ,
 • Redmi 10 Prime,
 • ,
 • Xiaomi 11 Lite NE,
 • Redmi Note 8 (2021),
 • ,
 • ,
 • ,
 • Redmi Note 10 Pro Max,
 • ,
 • ,
 • ,
 • Redmi Note 10 JE,
 • Redmi Note 11S,
 • Redmi Note 11,
 • Redmi Note 11 Pro,
 • Redmi Note 11 Pro 5G.


 
 

Źródło: https:

Czajnik Viomi Smart Kettle Czarny V-SK152B Polska Dystrybucja

Dodano: 25.01.2022 23:40 | 1 odsłon | 0 komentarzy


MiJia Smart Kettle Inteligentne sterowanie temperaturą, Szybkie gotowanie, Potrójna ochrona bezpieczeństwa, Podkładka ze stali nierdzewnej 304, Kontroluj temperaturę wody! Herbata Pu'er potrzebuje wrzącej wody dla bardziej łagodnego smaku. Zielona herbata najlepiej smakuje po zalaniu wodą o temperaturze 80-90°C. Aby nie zniszczyć składników odżywczych miodu, nie powinno łączyć się jej ze zbyt ciepłą wodą. Funkcja kontroli temperatury jest również idealna dla rodzin z dziećmi - przygotowywanie posiłku lub mleka nie było jeszcze tak proste! Ciepło wytrzymujące od zachodu do wschodu słońca W przeprowadzonych badaniach laboratoryjnych, inteligentny czajnik Xiaomi zdołał utrzymać wysoką temperaturę wody przez 12 kolejnych godzin, pobierając przy tym jedynie 0.532 kWh mocy. Doskonała izolacja i struktura czajnika zmniejsza utratę ciepła i energii, dbając o odpowiednią temperaturę w każdym momencie dnia. Doskonałe wnętrze Bezpośredni kontakt wody z czujnikami temperatury, pokrywą i innymi komponentami jest bezpieczny dzięki wykorzystaniu stali nierdzewnej jakości 304 POSCO GB4806. Jest to niezwykle bezpieczny i szeroko stosowany w przemyśle medycznym i spożywczym metal, który zapewnia brak rdzy, kamienia, nieprzyjemnych zapachów. Szeroka pokrywa o średnicy 130 mm Odpowiednio wyprofilowany dziobek ze stali nierdzewnej, gładkie i równe dno czajnika, średnica 130 mm oraz pokrywa otwierająca się nawet do 80°, zapewnia jeszcze prostszą obsługę urządzenia. Elegancki design Z eleganckim czajnikiem Xiaomi, gotowanie odpowiednio dostosowanej wody jest samą przyjemnością. Wykorzystując materiały PP, jego wygląd jest nowoczesny i minimalistyczny. Piękne linie tworzą niesamowitą strukturę, dbającą o optymalizację przepływu wody. Niezależnie od tego, czy Xiaomi Smart Kettle umieścisz w salonie na stole do herbaty, w kuchni czy na rogu biurka - prosty ale i wykwintny wygląd sprawia, że w oczach nie tylko projektantów sprawi niesamowcie pozytywne wrażenie. Wrząca woda w 5 minut! Czajnik napędzany jest grzałką o budowie pierścienia i mocy 1800W, dzięki czemu woda nagrzewa się równomiernie, nie tworząc przy tym zbędnego hałasu. Od momentu naciśnięcia przycisku, do momentu pełnego wrzenia 1.5L wody wystarczy niecałe 5 minut! Dwuwarstwowy korpus Podwójna obudowa i wnętrze ze stali nierdzewnej chronione materiałem PP, zapewnia izolację cieplną zewnętrznej części czajnika. Nawet jeśli gotujesz wodę w temperaturze 100°C, obudowa nadal będzie posiadać przyjemną w dotyku temperaturę 40°C!..., Cena: 249,- zł

Źródło: https:

Stanęłam na sześciu wagach i schudłam. Smart odchudzanie 2022

Dodano: 25.01.2022 17:01 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Jaką smart wagę wybrać?
Czy Twoje noworoczne postanowienie brzmi „w tym roku schudnę”? Jeśli tak, jesteś w odpowiednim miejscu. Ciężar ciała to podstawowy, choć nie jedyny parametr, na który będziesz zwracać uwagę i na pewno przyda Ci się waga. Sprawdziłam 6 inteligentnych wag, żeby ułatwić Ci wybór i wyjaśnić, o co tyle hałasu.

„Nowy rok, nowa ja” – to hasło na zachętę. Ja tę podróż mam już za sobą i planuję już kolejne etapy, a inteligentna waga jest przydatnym towarzyszem. Warto wiedzieć, że ciężar ciała to oczywiście pierwsza rzecz, jaka przychodzi do głowy, gdy myślimy o chudnięciu, ale nie można polegać tylko na nim – w końcu mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, o czym wie każdy, kto kiedykolwiek gotował rosół. Trzeba też zadbać o nawodnienie. Nie wiem jak to możliwe, ale współcześni ludzie mają tendencje, by pić za mało normalnej wody… od rana ciągle kawa, jakieś słodkie paskudztwa, a wieczorem piwo. Tak się nie da żyć.

Z doświadczenia wiem też, że nie ma nic bardziej satysfakcjonującego, niż oglądanie wykresów spadającego ciężaru ciała i korelującego z nim wykresu zawartości tkanki tłuszczowej, której też jest coraz mniej. Wszystkim, którzy chcą od siebie zadbać, życzę, by te wykresy szły w dół, a masa mięśni w górę.

Naprawdę warto zainteresować się współpracą wag z różnymi aplikacjami, opaskami sportowymi czy innym sprzętem, z którego zamierzasz korzystać. Oczywiście nie wszystko jest potrzebne każdemu, dlatego sprawdzam wagi popularnych marek z każdej półki cenowej, różniące się możliwościami i jakością aplikacji mobilnej. Niemniej podobno użytkownicy wag Withings, którzy jednocześnie zapisują swój jadłospis w aplikacji MyFitnessPal, chudną o 80% szybciej od reszty. Osobiście nie odmówię sobie też wirtualnej rywalizacji z innymi rowerzystami w aplikacji Strava. Zbieranie aktywnych minut w Google Fit mnie nie kręci, ale ściganie się to zupełnie inna bajka.

No ale do rzeczy. Miało być o wagach. W przeglądzie inteligentnych wag na rok 2022 udział bierze 6 modeli w przedziale cenowym od 99 do 699 zł (podaję ceny producenta, sklepowe mogą się nieznacznie różnić):

 • realme Smart Scale za 99 zł;
 • Xiaomi Mi Body Composition Scale za 129 zł;
 • Huawei Scale 3 za 149 zł;
 • Huawei Smart Scale 3 Pro za 299 zł;
 • Withings Body Cardio za 609 zł;
 • Garmin Index S2 za 699 zł.

W przeglądzie przyjrzałam się nie tylko sprzętowi (konsekwencji pomiarów, jakości łączności i trwałości konstrukcji), ale też aplikacjom mobilnym dla różnych systemów operacyjnych. W końcu to od apki zależy, jak będziesz przeglądać swoje dane.

Źródło: https:

Xiaomi Pay debiutuje w kolejnym banku

Dodano: 25.01.2022 12:04 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Xiaomi Pay debiutuje w kolejnym banku

Płatności Xiaomi Pay powoli zdobywają kolejne przyczółki na polskim rynku. O wdrożeniu tej usługi poinformował bank BNP Paribas, spełniając zapowiedzi sprzed kilku miesięcy.

Usługa płatności Xiaomi Pay zadebiutowała w Polce na początku października, wraz z premierą opaski Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC. Pierwszym bankiem, który wprowadził tę nowość do oferty, był Bank Pocztowy. System zaoferowały też fintechy ZEN.com i Curve. Jednocześnie kilka banków zapowiedziało, że wdroży tę usługę w późniejszym czasie. Wśród nich był BNP Paribas, który właśnie spełnia tę obietnicę.

Płatności Xiaomi Pay dostępne są w banku BNP Paribas od dzisiaj, 25 stycznia. To już szósty portfel mobilny, po Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay i SwatchPAY!, który BNP Paribas wprowadził do swojej oferty. 

 

Płatności za pomocą Xiaomi Pay można dokonać przy użyciu opaski Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC. Aby zacząć korzystać z Xiaomi Pay, wystarczy pobrać aplikację Mi Fit lub Xiaomi Wear / Xiaomi Wear Lite na telefon z systemem Android lub iOS, dodać kartę w aplikacji i ustawić hasło do opaski. Usługa działa tylko z kartami Mastercard.

Opaska Xiaomi umożliwia płatność wszędzie, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe – wystarczy zbliżyć ją do terminala płatniczego. Opaską można również wypłacić pieniądze z bankomatu (w tym przypadku konieczne jest dodatkowo wprowadzenie PIN-u do karty). To szybka i wygodna metoda płatności bez potrzeby posiadania telefonu czy portfela.

Klienci banku BNP Paribas do usługi Xiaomi Pay mogą dodać wszystkie karty Mastercard wydane przez bank. Usługa Xiaomi Pay w Banku BNP Paribas jest darmowa.

Z płatności Xiaomi Pay mogą również korzystać klienci banków PKO BP, mBanku, Banku Pocztowego, grupy banków spółdzielczych SGB, a także fintechów ZEN.com oraz Curve.

 
 

Źródło: https:

Xiaomi – polska premiera nowych odkurzaczy Vaccum-Mop 2 oraz oczyszczaczy powietrza Smart Air Purifier 4

Dodano: 24.01.2022 15:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Dziś, oprócz zegarka Redmi Watch 2 Lite i słuchawek Redmi Buds 3 Lite miejsce miał również polski debiut oczyszczaczy powietrza Smart Air Purifier 4 Lite, 4 oraz 4 Pro, a także odkurzaczy - Vacuum Cleaner G11, Mi Robot Vaccum-Mop 2 Lite, Vacuum-Mop 2, Vacuum-Mop 2 Pro i Vacuum-Mop 2 Ultra. Ceny oczyszczaczy zaczynają się od 799 złotych, zaś odkurzaczy od 959 złotych. Co ważne, wśród tych drugich urządzeń znalazło się miejsce zarówno na modele autonomiczne, jak i na model ręczny (pionowy). Trzeba jednak pamiętać, że niektóre z tych cen to ceny promocyjne (tak zwane "na start") i obowiązywać będą od 27 stycznia do 3 lutego 2022.

Źródło: https:

Xiaomi przedstawia nowości smart home 2022: oczyszczacze, odkurzacze i roboty

Dodano: 24.01.2022 14:57 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Xiaomi przedstawia nowości smart home 2022: oczyszczacze, odkurzacze i roboty

Firma Xiaomi z przytupem rozpoczyna nowy rok. Producent zademonstrował swoje ekosystemowe nowości dla inteligentnego domu, które można już kupić w Polsce. Większa część to nowe modele oczyszczaczy powietrza oraz odkurzacze. 

Xiaomi pokazało całą nową kolekcję inteligentnych sprzętów – w sumie 11 nowych urządzeń. Cześć modeli jest już od niedawna dostępna w sprzedaży, część to całkowite nowości wraz z ciekawymi promocjami.

Xiaomi przedstawia nowości smart home 2022

Jak podaje Xiaomi, w ekosystemie IoT firmy działa już ponad 400 milionów urządzeń, a liczba urządzeń przypadających na jednego użytkownika ma się zbliżać do pięciu. Podczas polskiej premiery przedstawiono 11 nowych urządzeń z różnych kategorii – według Xiaomi łączy je łatwość komunikacji, duża liczba funkcji oraz zgodność z najnowszymi otwartymi standardami inteligentnego ekosystemu.

Promocje obowiązują od 27 stycznia do 3 lutego. Urządzenia będą dostępna we wszystkich cyfrowych i fizycznych kanałach sprzedaży Xiaomi, w tym m.in. na https://mi-home.pl/, https://mi-store.pl/, https://mimarkt.pl/ oraz w sieciach handlowych jak Komputronik, Media Expert, Media Markt, Neonet, RTV Euro AGD, X-kom.

Xiaomi Vacuum Cleaner G11

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Lite

Nową rodzinę oczyszczaczy powietrza otwiera Xiaomi Smart Air Purifier 4 Lite. To model podstawowy, o najbardziej przystępnej cenie i wciąż imponujących parametrach. Wysokowydajny filtr zatrzymuje 99,97% sierści zwierząt domowych, kurzu, pyłków, dymu, lotnych związków organicznych i drobnych cząsteczek o wielkości 0,3 mikrona. Potrafi oczyścić powietrze w pomieszczeniu o kubaturze 120 m2 w ciągu zaledwie godziny. 

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Lite

Oczyszczacz na bieżąco monitoruje jakość powietrza, a także jego wilgotność i temperaturę. Można sterować nim za pomocą smartfonu lub wbudowanego ekranu dotykowego LCD. To świetna propozycja dla użytkowników szukających niedrogiego, ale cichego i wydajnego oczyszczacza powietrza. 

Cena: 799 złotych.

Xiaomi Smart Air Purifier 4

Kolejny model zapewnia wydajność 400 m3 powietrza na godzinę, ponadto filtruje 99,97% sierści zwierząt domowych, kurzu, pyłków, dymu, lotnych związków organicznych i drobnych cząsteczek o wielkości 0,3 mikrona. Powietrzne w pomieszczeniu 130 m2 zostanie oczyszczone w godzinę. Idealny dla pomieszczeń około 48 m2.

Oczyszczacz ma superczułe sensory jakości powietrza. Mierzy indeks ciepła, czyli parametr łączący wilgotność i temperaturę powietrza. Potrafi szybko pokazać poziom zanieczyszczeń PM2.5 i PM10, czyli najczęściej występujący w okolicach narażonych na smog. 

Xiaomi Smart Air Purifier 4

Co ciekawe, Xiaomi Air Purifier 4 może też jonizować powietrze. Jony ujemne pomagają oczyścić powietrze i sprawiają, że czujesz się jak w lesie lub w pobliżu wodospadu, co poprawia samopoczucie. Łatwo otwierana obudowa ułatwia czyszczenie. 

Cena za Smart Air Purifier 4 wynosi 1049 zł, ale w promocji dostępny jest za 949 zł.

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro

To najbardziej zaawansowany oczyszczacz w ekosystemie Xiaomi. Producent opisuje go jako model profesjonalny, o zwiększonej żywotności filtrów, większej sprawności i komforcie użytkowania. Ma wydajność 500 m3 powietrza na godzinę (PCADR). Podobnie jak pozostałe oczyszczacze Xiaomi filtruje 99,97% sierści zwierząt domowych, kurzu, pyłków, dymu, lotnych związków organicznych i drobnych cząsteczek o wielkości 0,3 mikrona.

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro

Oczyszczacz mierzy indeks ciepła, czyli parametr łączący wilgotność i temperaturę powietrza oraz poziom zanieczyszczenia PM2.5 i PM10. Xiaomi Air Purifier 4 Pro generuje ujemne jony powietrza, co poprawia samopoczucie i zapach. Jest łatwy do czyszczenia i prosty w sterowaniu. Ma dotykowy wyświetlacz OLED z regulowanym poziomem jasności. Może pracować w sześciu różnych trybach, takich jak tryb nocny, automatyczny czy wysokiej wydajności.  

Cena standardowo wynosi 1399 zł, ale w promocji dostępny jest za 1199 zł.

Xiaomi Vacuum Cleaner G11

Vacuum Cleaner G11 oferuje moc odkurzania 185 AW w poręcznym, a w porównaniu do poprzedniego modelu G11 ma 23% więcej mocy. Nowa końcówka pozwala na odkurzanie podłóg, dywanów, powierzchni drewnianych i innych. Co więcej – potrafi sama się czyścić, bezpiecznie ucina zaplątane włosy i nitki blokujące wlot.  Bateria wystarcza na godzinę odkurzania w trybie ECO. 

Xiaomi Vacuum Cleaner G11

Odkurzacz mierzy stopień zanieczyszczenia wciąganego powietrza i na tej podstawie sam reguluje moc. Dzięki temu odkurzanie jest cichsze, sprawniejsze, a bateria starcza na dłużej. 

Cena: 1799 zł

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite

Vacuum-Mop 2 Lite to robot czyszczący podłogi. Nie tylko odkurza, ale również zmywa na mokro. Odkurzacz-robot sam nawiguje po mieszkaniu, zapamiętuje jego rozkład i optymalizuje ścieżki. Jest niewielki, więc wciśnie się nawet w zakurzone kąty. Co więcej – potrafi podjechać pod progi czy przeszkody o wysokości do 2 cm. 

Mi Robot Vacuum-Mop 2 lite

Jego pracę możemy monitorować i sterować smartfonem. Dodatkowo może być uruchamiany przez asystentów głosowych Google i Alexa. 

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite kosztuje 1099 zł, ale w promocji jest dostępny za 959 zł.

Mi Robot Vacuum-Mop 2

Ten inteligentny odkurzacz-mop uczy się rozkładu naszego mieszkania i w czasie rzeczywistym reaguje na zmiany. Jest silny i pojemny, dzięki dużej baterii 3200 mAh bez problemu odkurzy i umyje 150 m2 podłogi na jednym ładowaniu. Co więcej, mycie odbywa się pod ciśnieniem, dzięki czemu zlikwiduje nawet uporczywe zabrudzenia. 

Mi Robot Vacuum-Mop 2

Cena standardowo to 1499 zł, w promocji 1349 zł

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro

Kolejny model z tej linii ma wyróżnik „Pro” Co to oznacza? Ten robot sprzątający ma nawigację w technologii lidar (laserowe rozpoznawanie obiektów 3D). Dzięki temu znajdzie i dokładnie posprząta każdy zakamarek mieszkania omijając przeszkody. Jego moc ssania to 3000 Pa. 

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro

Wymienny pojemnik na kurz ułatwia czyszczenie urządzenia, a funkcja mopowania wykorzystuje dźwięki o wysokiej częstotliwości do dokładniejszego czyszczenia. Urządzenie samo dobiera strategię pracy – kierunek, trasę i czas, dzięki czemu podłoga będzie naprawdę czysta. 

Standardowa cena to 1999 zł, promocyjna 1799 zł

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra

Vacuum-Mop 2 Ultra to najsilniejszy i najbardziej zaawansowany robot czyszczący. Potrafi opróżnić pełny worek śmieci w 10 sekund przy korzystaniu z opcjonalnej stacji dokującej Auto-empty Station. Ma największy dostępny pojemnik na kurz – w stacji dokującej zmieszczą się aż cztery litry!

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra

Nowy system laserowy nawigacji LDS pozwala na precyzyjne zmapowanie pomieszczenia, a nawet na wykrywanie i omijanie drobnych przedmiotów leżących na podłodze, takich jak zabawki czy kable. 

Cena w promocji to 2299 złotych. Jest także dostępna promocja – robot oraz stacja dokująca Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra Auto-empty Station. W promocji zestaw kosztuje 2999 zł, poza nią 3398 zł.

Stacja dokująca Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra Auto-empty Station

Dzięki tej ładującej stacji dokującej z funkcją opróżniania pojemnika na śmieci sprzątanie stanie się przyjemne i szybkie. W antybakteryjnym worku mieszczą się aż cztery litry kurzu. Działa tylko z odkurzaczem Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra.

Stacja dokująca Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra Auto-empty Station

Cena: 1099 złotych.

 
 

Źródło: https:

Xiaomi prezentuje zegarek Redmi Watch 2 Lite i słuchawki Redmi Buds 3 Lite: ceny na start zachęcają

Dodano: 24.01.2022 14:01 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Polskie portfolio produktowe Xiaomi skupione na ekosystemie dla inteligentnego domu rozszerzyło się właśnie o 11 nowych urządzeń zapewniających wygodę, bezpieczeństwo oraz wydajność pracy. Producent stara się sukcesywnie rozbudowywać ofertę sprzętową o kolejne elementy. Dziś trafiają do niej oczyszczacze powietrza Xiaomi Smart Air Purrifier 4 Lite, 4 oraz 4 Pro, odkurzacze Xiaomi Vacuum Cleaner G11, Mi Robot Vaccum-Mop 2 Lite, Vacuum-Mop 2, Vacuum-Mop 2 Pro i Vacuum-Mop 2 Ultra. Moją szczególną uwagę zwróciły bezprzewodowe słuchawki Redmi Buds 3 Lite oraz inteligentny zegarek Redmi Watch 2 Lite i to właśnie dwoma ostatnimi urządzeniami chcę się zająć. Klienci, którzy pospieszą się z zakupem, mają szasnę skorzystać z promocji na start.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone