sobota, 04 lutego 2023 r.  Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki
Wiadomości z tagiem Stanach  RSS
AMD Ryzen 7700X z nową ceną. Tak tanio jeszcze nie było

Dodano: 04.02.2023 4:25 | 11 odsłon | 0 komentarzy


AMD Ryzen 7700X z nową ceną. Tak tanio jeszcze nie było

Chciałeś złożyć nowy komputer z procesorem AMD Ryzen 7000? Warto poczekać. Nie dość, że w drodze są nowe jednostki, to stare mogą doczekać się sporych przecen.

 

Pierwsze procesory AMD Ryzen 7000 debiutowały na rynku pod koniec września ubiegłego roku. To właśnie dzięki nim Czerwonym udało się zaoferować wreszcie to, co od dawna było w ofercie Intela. Mowa między innymi o wsparciu interfejsu PCI Express 5.0 oraz pamięci RAM typu DDR5.

AMD Ryzen 7 7700X potaniał aż o 100 dolarów

Nowe jednostki przyjęte zostały jednak z mieszanymi uczuciami. Skok wydajności okazał się niewielki, a co gorsza Amerykanie podnieśli ceny. Równie drogie okazały się nowe płyty główne z gniazdem AMD AM5. Wiele osób nadal woli sięgnąć po starsze procesory AMD Ryzen 5000 czy układ Intel Alder Lake lub Raptor Lake.

AMD cały czas próbuje przekonać do siebie konsumentów. Lada moment na rynek mają trafić z pamięciami 3D V-Cache, a już teraz Czerwoni chcą uatrakcyjnić jeden ze swoich "starszych", acz popularniejszych modeli. Jak? Obniżając znacznie jego cenę.

AMD Ryzen 7 7700X, czyli 8-rdzeniowa i 16-wątkowa jednostka pracująca z zegarem od 4,5 do 5,4 GHz została przeceniona aż o 100 dolarów. Cena w sklepach spadła z 399, na 299 dolarów. Czyli z około 1745 do 1309 złotych. Obniżka jak na razie miała miejsce głównie w Stanach Zjednoczonych, ceny w Polsce są bez zmian.

Zakup CPU od Czerwonych uatrakcyjnia jeszcze fakt, że w zestawie konsument otrzymuje kupon na darmową grę Star Wars Jedi: Survivor (Star Wars Jedi: Ocalały). Jest to nowy tytuł AAA.

Czemu AMD zdecydowało się na taki krok? Odpowiedź padła już we wstępie. , który też ma dysponować 8 rdzeniami 16 wątkami. A więc oferta najwyraźniej wymagała cenowego odświeżenia.


Źródło: https:

Sonos z Alexą w Polsce. Oto jak z nią porozmawiasz

Dodano: 02.02.2023 18:28 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Sonos

Amazon Alexa będzie dostępna na urządzeniach Sonos z funkcją sterowania głosem w kolejnych 27 krajach, w tym w Polsce. Nowa funkcja głosowa zostanie uruchomiona na urządzeniach Sonos w ramach bezpłatnej aktualizacji oprogramowania wiosną tego roku. 

Dzięki aktualizacji użytkownicy będą mogli łatwiej odtwarzać ulubioną muzykę, ustawiać alarmy, sprawdzać pogodę czy sterować inteligentnymi urządzeniami w swoim domu. 

Nowe kraje objęte usługą będą miały dostęp do Alexa International Version, zapewniającej słuchaczom  sterowanie głosowe w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim. Funkcje dostępne w usłudze to m.in:

  • Sterowanie muzyką i treściami telewizyjnymi za pomocą prostych poleceń głosowych, takich jak „Alexa, play jazz music” lub „Alexa, pause the movie”. Alexa International Version współpracuje z Amazon Music, Spotify i TuneIn oraz Amazon Prime Video i Netflix.
  • Planowanie dnia, czyli ustawianie minutników i alarmów lub dodawanie wydarzeń do kalendarzy. 
  • Dzięki poleceniom głosowym można też robić listy zakupów i szukać przepisów na ulubione dania.
  • Dzień można rozpocząć od poproszenia Alexy o sprawdzenie pogody lub udostępnienie krótkiego podsumowania najważniejszych wiadomości. 
  • Smart home: korzystając z poleceń głosowych do sterowania oświetleniem, inteligentnymi wtyczkami, termostatami czy kamerami bezpieczeństwa można korzystać z funkcji smart home. 

Użytkownicy sprzętu Sonos mają możliwość wyboru preferowanej usługi głosowej dla każdego głośnika, a nawet wielu usług głosowych w jednym systemie w przypadku kompatybilnych urządzeń. 

W zeszłym roku firma Sonos wprowadziła w Stanach Zjednoczonych i Francji własną usługę Sonos Voice Control. Wkrótce funkcja będzie dostępna w kolejnych krajach. Sonos Voice Control może pracować równolegle z Alexą, co ma na celu zwiększenie interoperacyjności sterowania głosowego we współpracy z Amazonem.

Słuchacze mogą korzystać z Alexy na wielu głośnikach Sonos z funkcją sterowania głosem, w tym Sonos Roam, Move, Arc, Beam, Five i One.

 
 

Źródło: https:

TikTok może zniknąć. Apple i Google są pod naciskiem

Dodano: 02.02.2023 17:49 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Amerykańscy prawodawcy coraz mocniej naciskają na gigantów technologicznych w sprawie TikToka. Możliwe, że wkrótce aplikacja zniknie z popularnych sklepów.

TikTok już od kilku lat okupuje pierwsze miejsce wśród najchętniej pobieranych aplikacji mobilnych. Jednak nie każdemu się to podoba i właściwie od początku popularności medium społecznościowego, wiele osób nawoływało do zablokowania aplikacji. Głównym zarzutem w kierunku ByteDance jest oczywiście zbieranie danych o użytkownikach i przekazywanie ich chińskim agencjom rządowym. Według wielu amerykańskich polityków jest to zagrożenie nie do zignorowania i nawołują do całkowitej blokady aplikacji.

Senatorzy apelują do Apple i Google o blokadę TikToka

Senator Michael Bennet , szefów Apple i Google. W swoim apelu wyraża zaniepokojenie tym, że TikTok jest aktualnie trzecią najchętniej używaną aplikacją w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy jej producent ByteDance jest prawnie zobligowany przez rząd do współpracy z agencjami wywiadowczymi. Senator wskazuje również, że jest to niemożliwe do zaakceptowania zagrożenie bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych.

Już od trzech lat właściciele aplikacji próbują znaleźć złoty środek w negocjacjach z Komitetem ds. inwestycji zagranicznych (CFIUS). Chińskie przedsiębiorstwo przedstawia plany przeniesienia wszystkich danych zgromadzonych w Stanach Zjednoczonych na amerykańskie serwery nadzorowane przez nową spółkę zależną TikTok US Data Security Inc.

Pomimo tych wysiłków, blokada TikToka w Stanach Zjednoczonych wydaje się być bliższa niż kiedykolwiek. Sytuację dodatkowo napędzają doniesienia o tym, że chińscy pracownicy ByteDance na przestrzeni ostatnich lat co najmniej mieli dostęp do danych lokalizacyjnych użytkowników z USA.

Jeszcze w grudniu magazyn Forbes opisał sytuację audytu wewnętrznego prowadzącego dochodzenie w sprawie potencjalnych nadużyć ze strony obecnych i byłych pracowników ByteDance. Ale w co najmniej dwóch przypadkach zespół planował również zebrać dane o lokalizacji obywatela USA, który nigdy nie miał stosunku pracy z firmą. Z zebranych materiałów nie wynikało jednoznacznie, czy rzeczywiście wspomniane dane geolokalizacyjne zostały wykorzystane.

Przyszłość TikToka jest wciąż nieznana, a politycy zaczęli szukać własnych rozwiązań. Wcześniej w tym tygodniu Komisja ds. Energii i Handlu Izby Reprezentantów ogłosiła, że Shou Zi Chew, CEO TikToka pojawi się na marcowym przesłuchaniu poświęconym bezpieczeństwu użytkowników w USA.

 
 

Źródło: https:

Intel obniża ceny GPU. Nowe sterowniki to do 77% więcej FPS

Dodano: 02.02.2023 1:07 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Intel obniża ceny GPU. Nowe sterowniki to do 77% więcej FPS

Intel przechodzi do ofensywy. Amerykanie obniżają ceny swoich kart graficznych, poprawiają ich wydajność oraz dorzucają w zestawie dwie ciekawe gry.

 

Wiele osób nie zdaje sobie z tego nadal sprawy, ale od ubiegłego roku mamy na rynku trzech głównych producentów kart graficznych. Do AMD i NVIDII dołączył Intel. Wszystko za sprawą układów z rodziny ARC Alchemist dla laptopów oraz komputerów stacjonarnych.

Intel dorzuca do swoich kart graficznych dwie gry

Oczywiście przed Niebieskimi jeszcze sporo pracy, by nadgonić to nad czym Czerwoni i Zieloni pracowali od lat. Mimo wszystko początki Intela na rynku kart graficznych można zaliczyć do całkiem udanych, a Amerykanie cały czas pracują na uatrakcyjnieniem swojej oferty. Tym razem zdecydowano się na obniżki cen.

Intel oficjalnie obniżył cenę karty graficznej Arc A750. W Stanach Zjednoczonych sugerowana cena spadła z 279 do 249 dolarów, a więc o niecałe 11%. Obniżka cen planowana jest dla wszystkich rynków, ale Niebiescy nie zdradzili nowych cen dla Europy. Należy jednak spodziewać się podobnych wartości.

Intel obniża ceny GPU. Nowe sterowniki to do 77% większa wydajność

Z tej okazji Amerykanie podzieli się też wynikami wydajności dla "nowego" sterownika graficznego z numerem 4086 (acz najnowszy to 4091). W przypadku układów Intel Arc A750 mowa o skoku wydajności od 10% do nawet 77% w rozdzielczości Full HD. Tym samym Niebiescy twierdzą, że ich karta graficzna oferuje teraz o 52% lepszy stosunek wydajności per dolar niż konkurencyjny model NVIDIA GeForce RTX 3060.

Intel obniża ceny GPU. Nowe sterowniki to do 77% większa wydajność

Opisywana obniżka cen i poprawa wydajności u Intela może zmusić AMD i NVIDIE do zadbania o nisko-średni segment cenowo-wydajnościowy, który obaj producenci już od dłuższego czasu zaniedbywali. Ostatnie premiery to były tylko najwyższe i najdroższe modele jak RTX 7900 XTX czy GeForce RTX 4090.

Intel obniża ceny GPU. Nowe sterowniki to do 77% większa wydajność

Wisienką na torcie u Intela jest fakt, że producent dorzuca teraz dodatkowo do wybranych kart graficznych z serii ARC Alchemist dwie gry - The Settlers: New Allies oraz Nightingale.

Intel obniża ceny GPU. Nowe sterowniki to do 77% większa wydajność


Źródło: https:

Apple mierzy się z zarzutami o potencjalnym naruszeniu praw pracowniczych w Stanach Zjednoczonych

Dodano: 31.01.2023 17:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Po niedawnych doniesieniach ze Stanów Zjednoczonych, dotyczących uchybień w zakresie warunków pracy w Amazonie, jakie stwierdziła amerykańska agencja federalna OSHA, z oficjalnymi zarzutami musi mierzyć się także Apple. Krajowa Rada ds. Stosunków Pracy (National Labor Relations Board) zarzuciła firmie z Cupertino naruszenie praw pracowniczych. Sprawa dotyczy głównie kierownictwa spółki, które poprzez swoją politykę miało uniemożliwiać zatrudnionym tam osobom swobodną dyskusję na niektóre tematy.

Źródło: https:

Amazon uruchomił serwis streamingowy MGM+

Dodano: 26.01.2023 20:39 | 39 odsłon | 0 komentarzy


Koncern Amazon w Stanach Zjednoczonych zdecydował się na ponowne uruchomienie serwisu streamingowego Epix, który teraz nosi nazwę MGM+. Subskrypcja siostrzanej wobec Amazon Prime Video platformy kosztuje 5,99 dol. miesięcznie lub 50 dol. rocznie.

Źródło: https:

Coca-Cola z sensacją. Nikt nie czekał, ale wielu się spodoba

Dodano: 25.01.2023 9:31 | 39 odsłon | 0 komentarzy


Coca-Cola z sensacją. Nikt nie czekał, ale wielu się spodoba

Coca-Cola szykuje się do wprowadzenia na rynek smartfonu pod własną marką. Z doniesień wynika, że nowość będzie bazować na jednym z modeli Realme. Choć ta zapowiedź brzmi jak żart, podobne praktyki nie są tak naprawdę niczym zaskakującym.

Znany z trafnych i wiarygodnych przecieków Mukul Sharma (@stufflistings) render nowego urządzenia, które określił jako Cola Phone. Ma to być urządzenie opracowywane przez producenta popularnego napoju Coca-Cola wraz z niewymienionym z nazwy producentem telefonów. Smartfon o charakterystycznej czerwonej kolorystyce, z logotypem Coca-Cola wkomponowanym w tył obudowy, zadebiutuje jeszcze w tym kwartale w Indiach. 

Cola Phone Realme

Chociaż brzmi to jak typowy fake albo przedwczesny żart na 1 kwietnia, to podobne projekty powstawały już wcześniej – w 2016 roku swój smartfon przedstawiła w Chinach marka Pepsi, a dwa lata później zadebiutował tam telefon KFC, powstały we współpracy z Huaweiem.

Domniemany Cola Phone może więc trafić na podatne gusta, choć zapewne ze względu na specyfikę rynku i oczekiwań klientów, taki telefon nie miałby raczej szans na debiut w Europie czy Stanach Zjednoczonych – nawet biorąc pod uwagę to, że czerwony kolor obudowy miałby swych fanów.

Bliższych szczegółów na temat Cola Phone’a nie znamy, jednak render wskazuje na wyraźne podobieństwo do smartfonów z serii Realme 10. Prawdopodobnie chodzi , w którym znalazł się układ Helio G99, ekran Super AMOLED o przekątnej 6,4 cala, a za dwoma widocznymi na obudowie obiektywami kryją się matryce 50 i 2 Mpix.

W Indiach najtańszy wariant Realme 10 kosztuje 13 999 rupii, czyli około 743 zł. Bazujący na nim Cola Phone zapewne będzie kusił jeszcze niższą ceną i kto wie – może producenci zdecydują się na nietopowy model dystrybucji, na przykład w automatach z napojami.

 
 

Źródło: https:

Kolejny producent smartwatchy dołącza do grona firm oferujących pomiar EKG w swoich zegarkach

Dodano: 24.01.2023 18:45 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Firma Garmin udostępniła dziś aktualizację oprogramowania dla smartwatcha Venu 2 Plus, która dodaje możliwość wykonywania pomiarów EKG. Funkcja ta na dany moment dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych i tylko w tym modelu (co z kolei tłumaczone jest specyficzną konstrukcją wbudowanego czujnika HR), aczkolwiek firma Garmin intensywnie pracuję nad tym, by dotarła ona do szerszego grona użytkowników w innych krajach.

Źródło: https:

Western Digital i Kioxia prowadzą rozmowy w sprawie fuzji

Dodano: 24.01.2023 1:16 | 47 odsłon | 0 komentarzy


Western Digital i Kioxia prowadzą rozmowy w sprawie fuzji

Już niedługo może dość do przetasowania na rynku pamięci NAND, które używane są w smartfonach i komputerach. Sytuacja może ta zagrozić Samsungowi.

 

Pandemia COVID-19 przyczyniła się do popularyzacji pracy i nauki z domu. Oznaczało to oczywiście masowe zakupy nowego sprzętu, tak by każdy z domowników był dostępny podczas spotkań. Tym samym wiele firm zanotowało rekordowe zyski ze sprzedaży. Swoje pięć groszy dołożyło również krytpowalutowe szaleństwo.

Fuzja WDC oraz Kioxii może zagrozić pozycji Samsunga

Wygląda jednak na to, że lata dobrobytu się skończyły. Ludzie mają już laptopy oraz smartfony i nie potrzebują nowych. W połączeniu ze światowym kryzysem oznacza to spadek przychodów, a więc drastycznie kroki w wielu firmach. Wygląda na to, że już niedługo dwa giganty z rynku pamięci NAND staną się jedną firmą.

Jak donosi amerykańskie Western Digital Corporation oraz japońska Kioxia (w 40,6% należąca do Toshiby) prowadzą rozmowy w sprawie fuzji obu firm. Są one podobno już w bardzo zaawansowanym stadium, a publicznego oświadczenia możemy spodziewać się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Plan przewiduje wydzielenie przez WDC swojego działu pamięci flash i połączenie go z Kioxią. Nowa spółka notowana byłaby na giełdzie w Stanach Zjednoczonych, ale również na giełdzie w Japonii.

Western Digital i Kioxia prowadzą rozmowy w sprawie fuzji

Jeśli faktycznie do tego dojdzie, to Western Digital-Kioxia będzie kontrolowało około 1/3 rynku pamięci NAND. Tym samym spółka będzie miała udziały na poziomie aktualnego lidera, czyli Samsunga.

Pamięci produkowane przez nową spółkę nadal trafiałyby do nośników półprzewodnikowych, laptopów, tabletów i smartfonów wielu wiodących na rynku producentów. Nie byłyby to rozwiązania na wyłączność.


Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2023 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone