środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Wiadomości z tagiem Stany  RSS
Creative Stage 360 - dobry soundbar z Dolby Atmos

Dodano: 06.12.2022 10:40 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Od dw#xF3;ch tygodniu testuj#x119; soundbar Creative Stage 360. S#x142;ucha#x142;em na nim muzyki, gra#x142;em w proste gry, a przede wszystkim ogl#x105;da#x142;em mundialowe mecze. Czy warto kupi#x107; ten soundbar? Recenzja Creative Stage 360.

Źródło: https:

mObywatel przestanie wkurzać ułomnością. Jest ustawa

Dodano: 05.12.2022 15:34 | 12 odsłon | 0 komentarzy


mObywatel przestanie wkurzać ułomnością. Jest ustawa

W miniony piątek (2 grudnia 2022 roku) Komitet Rady Ministrów ds. Cyfryzacji przyjął projekt ustawy o aplikacji mObywatel. Zakłada on, że narzędzie to będzie mogło zastąpić plastikowy dokument.

Procedowana ustawa o aplikacji mObywatel, to ważny krok dla rozwoju cyfryzacji w Polsce. Dzięki wprowadzanym zmianom cyfrowy dokument będzie tożsamy z tradycyjnym dowodem osobistym.

– powiedział Adam Andruszkiewicz, Sekretarz Stanu w KPRM

Co zmieni nowa ustawa?

Obecnie aplikacja mObywatel umożliwia potwierdzenie swojej tożsamości tylko w wybranych miejscach i nie zastępuje w pełni fizycznego, plastikowego dowodu osobistego. To ma zmienić procesowana ustawa. Podstawowym celem wprowadzanych przepisów jest zapewnienie możliwości potwierdzania swojej tożsamości z wykorzystaniem aplikacji mObywatel we wszystkich sytuacjach, w których aktualnie dopuszczalne jest użycie dowodu osobistego.

Jak możemy przeczytać w komunikacie na stronie www.gov.pl, dzięki proponowanym zmianom mObywatel umożliwi w szczególności:

 • korzystanie z dokumentów elektronicznych, które staną się tożsame z dokumentami tradycyjnymi (dowód osobisty, prawo jazdy, legitymacja studencka, Karta Dużej Rodziny itp.),
 • dokonywanie opłat administracyjnych online,
 • otrzymywanie powiadomień push.

 
 

Źródło: https:

Amerykanie nie chcą Huaweia u siebie. Tłumaczą to bezpieczeństwem

Dodano: 28.11.2022 17:39 | 47 odsłon | 0 komentarzy


Amerykanie nie chcą Huaweia u siebie. Tłumaczą to bezpieczeństwem

Amerykańska administracja jeszcze bardziej ogranicza działalność firmy Huawei, a przy okazji czterech innych firm z Państwa Środka. Tym razem oznacza to całkowity zakaz sprzedaży ich produktów w USA.

W 2019 roku ówczesny prezydent USA Donald Tramp doprowadził do wpisania firmy Huawei na czarną listę. Na producenta nałożono sankcje, które z biegiem czasu sprawiły, że Huawei z jednego z największych producentów smartfonów na świecie stał się znacznie mniejszym dostawcą urządzeń, które nie mogą korzystać z sieci 5G. I to pomimo faktu, że chińska firma jest jednym z największych producentów sprzętu telekomunikacyjnego do budowy takich właśnie sieci. Teraz "poobijano ciało" firmy Huawei zostało ponownie "skopane" przez Amerykanów.

Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) wydała zakaz importu oraz sprzedaży produktów telekomunikacyjnych firm Huawei oraz ZTE. Sankcjami objęte zostały również firma Hytera Communications, która produkuje radia, a także Hangzhou Hikvision Digital Technology i Dahua Technology, producenci sprzętu do nadzoru wideo. Jessica Rosenworcel, przewodnicząca FCC, tłumaczy podjęcie takiej decyzji względami bezpieczeństwa narodowego. Ten argument był już stosowany wcześniej i wiązał się z tym, że zarówno Huawei, jak i ZTE, były oskarżane o silne powiązania z chińskim rządem.

Zakaz wydany przez Federalną Komisję Łączności jest pokłosiem przyjętej wcześniej ustawy o bezpiecznym sprzęcie. Nowe regulacje zostały ogłoszone zaledwie kilka dni po spotkaniu prezydenta USA Joe Bidena z przywódcą Chin Xi Jinpingiem i stają się faktycznym zakazem wprowadzania na amerykański rynek produktów wymienionych wyżej firm.

Chociaż oznaczyliśmy sprzęt jako stwarzający zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, zabroniliśmy firmom korzystania z funduszy federalnych w celu ich zakupu, a nawet wstawiliśmy programy mające na celu ich wymianę, przez ostatnie kilka lat FCC nadal umieszczała pieczęć aprobaty na tym sprzęcie poprzez proces autoryzacji sprzętu. Ale to nie ma sensu. W końcu nie ma wiele korzyści z posiadania tych list i tych zakazów tylko po to, aby pozostawić inne możliwości obecności tego sprzętu w naszych sieciach.

– napisała Jessica Rosenworcel w ogłoszeniu

Sekwencja ataków na Huawei stanowi teraz część znacznie większej kampanii wycelowanej w Chiny i jej firmy technologiczne. Najbardziej głęboko zakorzenioną obawą Stanów Zjednoczonych jest to, że potęga technologiczna może dać agresywnym Chinom przewagę w przyszłej wojnie zastępczej lub pełnym konflikcie zbrojnym. Część amerykańskiego establishmentu uważa, że ​​wojna między Państwem Środka i USA w ciągu najbliższych kilku lat jest nieunikniona. Wynika to choćby z roszczeń terytorialnych Chin dotyczących demokratycznego Tajwanu. W sytuacji takiego zagrożenia niechęć USA do wpuszczania na swoje terytorium sprzętu produkowanego przez firmy oskarżane o silne powiązania z chińskimi władzami wydaje się być uzasadniona.

Huawei z amerykańskimi sankcjami

Wpisanie firmy Huawei na amerykańską czarną listę spowodowało, że tamtejsi operatorzy zostali przymuszeni do rezygnacji z chińskiego sprzętu telekomunikacyjnego w swoich sieciach. Co więcej, Donald Trump oczekiwał, że podobne ograniczenia zostaną wprowadzone również w innych państwach. Należała do nich między innymi Wielka Brytania, gdzie Huawei zawarł duże kontrakty z kilkoma operatorami.

Z punktu widzenia firmy Huawei gorsze było odcięcie jej od komponentów i oprogramowania, których potrzebuje do swoich produktów. Sprzedaż urządzeń konsumenckich producenta bardzo ucierpiała na tym, gdy Huawei nie mógł kupić układów SoC ani korzystać z pakietu aplikacji Google. Z rocznego raportu za 2021 roku wynika, że ​​przychody firmy spadły o 28,6%. Obniżka została ograniczona między innymi przez rozwój sieci 5G w Chinach, gdzie Huawei jest największym dostawcą sprzętu dla operatorów.

Jednak zdolności do dalszego wytwarzania wysokiej jakości produktów sieciowych i smartfonów przez firmę Huawei ucierpiały bez dostępu do zaawansowanych komponentów tajwańskiego TSMC i południowokoreańskiego Samsunga. Obaj producenci polegają na amerykańskim sprzęcie, a to przeszkadza im w oferowaniu swoich produktów chińskiej firmie. W odpowiedzi Huawei przestawił się na rozwój oprogramowania i przetwarzanie w chmurze.

Dla obserwatorów branży telekomunikacyjnej ostatnia decyzja FCC jest kolejnym znakiem końca globalizacji i pojawienia się w jej miejsce regionalnych lub krajowych ekosystemów. Chiny będą miały własnych dostawców telekomunikacyjnych na własny rynek, Europa i Stany Zjednoczone zrobią to samo. A te części świata, w których brakuje krajowego łańcucha dostaw, będą musiały się obejść smakiem.

 
 

Źródło: https:

Stany Zjednoczone zakazują sprzedaży technologii Huawei i ZTE

Dodano: 27.11.2022 13:20 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Stany Zjednoczone zakazuj#x105; sprzeda#x17C;y i importu nowego sprz#x119;tu komunikacyjnego pi#x119;ciu chi#x144;skich firm. Powodem blokady ma by#x107; bezpiecze#x144;stwo narodowe.

Tagi: Stany, Huawei
Źródło: https:

Chiny i USA planują zasilanie księżycowych baz elektrowniami, które nie cieszą się zbytnim zaufaniem

Dodano: 25.11.2022 18:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Chiny oraz Stany Zjednoczone konkurują na wielu polach, w tym na polu podboju kosmosu. W czerwcu tego roku NASA oraz amerykański Departament Energii wytypował trzy firmy (w tym Lockheed Martin) do zaprojektowania koncepcji systemu zasilania, aby zapewnić na Księżycu energię jądrową. Kilka tygodni temu USA dodało, że wybrano już nawet miejsce do stworzenia takiej placówki (biegun południowy). Po tym ogłoszeniu, w temacie uaktywniły się także Chiny, wspominając o własnym, acz identycznym podejściu do zasilania Księżyca.

Źródło: https:

Play objął zasięgiem LTE nowe miejscowości (październik 2022)

Dodano: 23.11.2022 17:06 | 45 odsłon | 0 komentarzy


stacja Play

Play stawia nowe nadajniki LTE i rozbudowuje obecnie istniejące stacje. Dzięki temu w październiku fioletowa sieć dotarła z szybszym internetem LTE Ultra do 100 nowych miejscowości.

Kilka dni temu nowych stacji bazowych – w październiku 2022 r. włączył ich do systemu 67, zwiększając ich ogólną liczbę do 10 322.

Nowe stacje powstały między innymi w dużych miastach jak Warszawa, Lublin, Wrocław, Gdańsk, Gdynia czy Białystok. Równolegle jednak Play pracuje nad dostarczaniem lub przyspieszeniem LTE w całkiem nowych, niekiedy niezbyt dużych miejscowości, nie tylko stawiając nowe stacje, ale rozbudowując już istniejące. Dzięki temu w październiku 2022 r. szybki internet Playa dotarł do ponad 50 miejscowości, a LTE Ultra (LTE Advanced) dostępne jest w ponad 100 nowych punktach na mapie Polski.

Ostatnio piszemy jeszcze intensywniej o tematach związanych z naszą siecią. Mamy ku temu konkretne powody! To, co robi nasz dział techniki to prawdziwy ekspres, Pendolino czy wręcz TGV

 – chwali się operator na swoim blogu.

Dzięki inwestycjom przeprowadzonym w październiku w zasięgu fioletowego LTE znajduje się obecnie 3158 miejscowości (powyżej 1 tysiąca mieszkańców), w tym 403 miasta (powyżej 10 tys.). Z kolei LTE Ultra obejmuje 2909 miejscowości i 402 miasta. 

Nowe miejscowości w zasięgu LTE – październik 2022

województwo gmina miejscowość
dolnośląskie Paszowice Paszowice
dolnośląskie Kłodzko Krosnowice
dolnośląskie Siekierczyn Siekierczyn
kujawsko-pomorskie Koronowo Tryszczyn
kujawsko-pomorskie Łubianka Pigża
lubelskie Kąkolewnica Brzozowica Duża
lubelskie Tomaszów Lubelski Rogóźno
łódzkie Nieborów Mysłaków
małopolskie Czchów Czchów
małopolskie Iwkowa Wojakowa
małopolskie Biecz Rożnowice
małopolskie Bobowa Brzana
małopolskie Czernichów Rybna
małopolskie Iwanowice Sieciechowice
małopolskie Kocmyrzów-Luborzyca Kocmyrzów
małopolskie Krzeszowice Nowa Góra
małopolskie Krzeszowice Ostrężnica
małopolskie Chełmiec Trzetrzewina
małopolskie Lisia Góra Zaczarnie
małopolskie Spytkowice Spytkowice
małopolskie Tomice Radocza
mazowieckie Lelis Łęg Przedmiejski
mazowieckie Piaseczno Zalesie Górne
mazowieckie Nadarzyn Młochów
mazowieckie Tłuszcz Chrzęsne
opolskie Skoroszyce Sidzina
opolskie Popielów Stare Siołkowice
podkarpackie Czarna Grabiny
podkarpackie Pawłosiów Wierzbna
podkarpackie Cmolas Cmolas
podkarpackie Majdan Królewski Huta Komorowska
podkarpackie Jedlicze Potok
podkarpackie Wojaszówka Ustrobna
podkarpackie Grodzisko Dolne Grodzisko Dolne
podkarpackie Białobrzegi Budy Łańcuckie
podkarpackie Mielec Złotniki
podkarpackie Stubno Stubno
podkarpackie Błażowa Błażowa Dolna
podkarpackie Czudec Zaborów
pomorskie Kartuzy Łapalice
śląskie Wilkowice Bystra
śląskie Rudziniec Bojszów
śląskie Rudziniec Rudno
śląskie Kłobuck Łobodno
śląskie Suszec Kryry
śląskie Mszana Gogołowa
świętokrzyskie Masłów Wola Kopcowa
świętokrzyskie Miedziana Góra Ćmińsk
świętokrzyskie Skarżysko Kościelne Skarżysko Kościelne
warmińsko-mazurskie Nowe Miasto Lubawskie Bratian
wielkopolskie Gniezno Osiniec
wielkopolskie Lisków Lisków
zachodniopomorskie Dobra (Szczecińska) Bezrzecze
zachodniopomorskie Dobra (Szczecińska) Wołczkowo


Nowe miejscowości w zasięgu LTE Ultra – październik 2022

województwo gmina miejscowość
dolnośląskie Męcinka Piotrowice
dolnośląskie Czernica Ratowice
dolnośląskie Zagrodno Zagrodno
kujawsko-pomorskie Zbiczno Zbiczno
kujawsko-pomorskie Dąbrowa Chełmińska Ostromecko
kujawsko-pomorskie Łubianka Pigża
lubelskie Garbów Zagrody
lubelskie Głusk Ćmiłów
lubelskie Niemce Dys
lubelskie Milanów Milanów
łódzkie Nieborów Mysłaków
łódzkie Dobryszyce Blok Dobryszyce
łódzkie Aleksandrów Łódzki Rąbień AB
małopolskie Bochnia Stanisławice
małopolskie Nowy Wiśnicz Leksandrowa
małopolskie Brzesko Jasień
małopolskie Dębno Dębno
małopolskie Dębno Łysa Góra
małopolskie Libiąż Gromiec
małopolskie Biecz Rożnowice
małopolskie Bobowa Brzana
małopolskie Gorlice Dominikowice
małopolskie Lipinki Kryg
małopolskie Igołomia-Wawrzeńczyce Wawrzeńczyce
małopolskie Jerzmanowice-Przeginia Sąspów
małopolskie Kocmyrzów-Luborzyca Kocmyrzów
małopolskie Krzeszowice Sanka
małopolskie Liszki Cholerzyn
małopolskie Michałowice Masłomiąca
małopolskie Skawina Borek Szlachecki
małopolskie Zabierzów Brzezie
małopolskie Limanowa Pisarzowa
małopolskie Łukowica Stronie
małopolskie Chełmiec Klęczany
małopolskie Chełmiec Trzetrzewina
małopolskie Gródek nad Dunajcem Przydonica
małopolskie Korzenna Lipnica Wielka
małopolskie Korzenna Wojnarowa
małopolskie Podegrodzie Podegrodzie
małopolskie Ciężkowice Jastrzębia
małopolskie Tarnów Jodłówka-Wałki
mazowieckie Grudusk Grudusk
mazowieckie Garwolin Miętne
mazowieckie Kałuszyn Kałuszyn
mazowieckie Piaseczno Zalesie Górne
mazowieckie Słubice Słubice
mazowieckie Nadarzyn Młochów
mazowieckie Stare Babice Koczargi Stare
opolskie Lubsza Kościerzyce
opolskie Kluczbork Kuniów
opolskie Krapkowice Steblów
podkarpackie Czarna Grabiny
podkarpackie Dębica Zawada
podkarpackie Pilzno Strzegocice
podkarpackie Jarosław Munina
podkarpackie Radymno Skołoszów
podkarpackie Rokietnica Rokietnica
podkarpackie Dębowiec Zarzecze
podkarpackie Jedlicze Moderówka
podkarpackie Jedlicze Potok
podkarpackie Korczyna Iskrzynia
podkarpackie Wojaszówka Łęki Strzyżowskie
podkarpackie Wojaszówka Ustrobna
podkarpackie Cieszanów Dachnów
podkarpackie Białobrzegi Budy Łańcuckie
podkarpackie Mielec Trześń
podkarpackie Przecław Tuszyma
podkarpackie Radomyśl Wielki Ruda
podkarpackie Ulanów Ulanów
podkarpackie Stubno Stubno
podkarpackie Przeworsk Grzęska
podkarpackie Tryńcza Gorzyce
podkarpackie Ostrów Skrzyszów
podkarpackie Ropczyce Łączki Kucharskie
podkarpackie Głogów Małopolski Rudna Mała
podkarpackie Lubenia Siedliska
podkarpackie Trzebownisko Jasionka
podkarpackie Trzebownisko Wólka Podleśna
podkarpackie Bukowsko Bukowsko
podkarpackie Zagórz Poraż
podkarpackie Zaleszany Zaleszany
podkarpackie Czudec Pstrągowa
podlaskie Dobrzyniewo Duże Dobrzyniewo Duże
pomorskie Somonino Goręczyno
pomorskie Somonino Somonino
pomorskie Puck Gnieżdżewo
pomorskie Luzino Robakowo
śląskie Bobrowniki Rogoźnik
śląskie Bobrowniki Sączów
śląskie Wojkowice Wojkowice
śląskie Buczkowice Godziszka
śląskie Jasienica Międzyrzecze Górne
śląskie Wilkowice Bystra
śląskie Hażlach Kończyce Wielkie
śląskie Strumień Bąków
śląskie Pilchowice Nieborowice
śląskie Pilchowice Wilcza
śląskie Kornowac Rzuchów
śląskie Nędza Górki Śląskie
śląskie Radziechowy-Wieprz Brzuśnik
świętokrzyskie Masłów Dąbrowa
świętokrzyskie Morawica Wola Morawicka
wielkopolskie Lisków Lisków
wielkopolskie Przygodzice Janków Przygodzki
wielkopolskie Sieroszewice Strzyżew
wielkopolskie Ostrzeszów Olszyna
wielkopolskie Buk Wielka Wieś
zachodniopomorskie Dobra (Szczecińska) Bezrzecze
zachodniopomorskie Dobra (Szczecińska) Wołczkowo
zachodniopomorskie Sławno Warszkowo


 
 

Źródło: https:

Qualcomm, król chaosu. Snapdragon 782G to nowy układ dla średniaków

Dodano: 22.11.2022 18:40 | 29 odsłon | 0 komentarzy


Snapdragon 782G

Firma Qualcomm bez rozgłosu przedstawiła nowy układ SoC dla smartfonów – Snapdragon 782G. To kolejny następca jednego z najpopularniejszych procesorów montowanych w telefonach średniej klasy.

Qualcomm już rok temu zmienił system nazewnictwa swoich układów SoC dla smartfonów – na taki z wyróżnikiem Gen 1 czy Gen 2 – a najmocniejszym reprezentantem jednostek ze średniej półki był wprowadzony w maju Snapdragon 7 Gen 1, następca Snapdragonów 778G i 778G+. 

Stary system oznaczeń miał już być porzucony, więc w następnej kolejności należało się spodziewać Snapdragona 7+ Gen 1 lub nawet Snapdragona 7 Gen 2, gdy tymczasem Qualcomm zaserwował nam układ Snapdragon 782G (SM7325-AF).

 

Nowość również ma być następcą Snapdragona 778G+, ale nie przynosi istotnych usprawnień – to w zasadzie jego odświeżona, nieco przyspieszona wersja. Zapewne dlatego producent użył takiej nazwy, choć nie ułatwia to orientacji w jego portfolio.

Snapdragon 782G wykonany jest w litografii 6 nm i bazuje na ośmiu rdzeniach Kryo 670 i grafice Adreno 642L

Układ rdzeni CPU jest identyczny jak w 778G+. Jest to jeden Kryo 670 Prime (Cortex-A78) z taktowaniem 2,7 GHz (200 MHz szybciej), trzy rdzenie Kryo 670 Gold (Cortex-A78) z taktowaniem 2,4 GHz oraz cztery oszczędne Kryo 670 Silver (Cortex-A55) z zegarem 1,9 GHz.

Qualcomm przekonuje, że nowa jednostka dzięki wyższemu taktowaniu rdzenia Prime zapewni o 5% szybszą pracę CPU. Szybszy ma być także GPU – o 10%, w porównaniu do Snapdragona 778G+.

Inne parametry nowego układu nie zmieniły się. Snapdragon 782G wyposażony jest w modem Snapdragon X53 zapewniający łączność 5G w pasmach Sub-6GHz i milimetrowych (maksymalna prędkość 3,7 Gbps), a podsystem FastConnect 6700 dostarcza Wi-Fi 6/6E o prędkości do 2,9 Gbps, z pasmem 6 GHz oraz Bluetooth 5.2. Za ładowanie akumulatora odpowiada Quick Charge 4+.

Snapdragon 782G pozwoli na działanie smartfonów z aparatami o rozdzielczości do 200 Mpix, ale taka funkcja dostępna była już w poprzedniku. Trudno doszukać się jakichkolwiek innych różnic.

Do jakich smartfonów trafi Snapdragon 782G? Tego Qualcomm jeszcze nie ujawnił, ale nieoficjalnie wiadomo, że pierwszym modelem będzie Honor 80.

 
 

Źródło: https:

Microsoft musi iść na ustępstwa. Złożył PlayStation ofertę

Dodano: 22.11.2022 8:48 | 27 odsłon | 0 komentarzy


Microsoft musi iść na ustępstwa. Złożył PlayStation ofertę

Microsoft nie może być zadowolony z tego, jak posuwa się sprawa przejęcia Activision Blizzard. Firma z Redmond musiała złożyć pewne obietnice, aby udobruchać PlayStation i urzędników z kilku państw.

Sprawa przejęcia Activison Blizzard przez Microsoft z pewnością nie idzie zgodnie z planem. W tym momencie transakcja powinna zbliżać się do finalizacji. Jednak mocna opozycja ze strony PlayStation i dokładniejsze śledztwa kilku urzędów sprawę mocno utrudniają. Firma z Redmond musiała złożyć pewnego rodzaju obietnice, aby udobruchać wszystkie strony.

Microsoft składa PlayStation obietnicę

Na ten moment sprawa wygląda tak, że Microsoft chce za wszelką cenę zamknąć transakcję przejęcia Activision Blizzard, a PlayStation wszelkimi sposobami próbuje im w tym przeszkodzić. Swego rodzaju symbolem tej walki stała się seria Call of Duty. Japończycy przekonują, że z czasem gry przestaną być wydawane na ich konsolach, a Amerykanie temu zaprzeczają, chociaż jednocześnie mówią jedynie o czasowych zobowiązaniach.

Tymczasem urzędnicy w Wielkiej Brytanii, USA czy Unii Europejskiej sami nie mogą się zdecydować i uruchamiają dokładniejsze śledztwa, aby jeszcze lepiej przyjrzeć się sprawie. W ten sposób sprawa się przeciąga i niektórzy zaczynają wątpić, czy ostatecznie doczeka się szczęśliwej finalizacji.

Microsoft złożył podobno kilka obietnic, które mają przekonać wszystkie strony do transakcji i tym samym przybliżyć ich do przejęcia Activision Blizzard. To między innymi:

 • Honorowanie wszystkich wcześniejszych ustaleń oraz umów, podpisanych przez Activision Blizzard.
 • Wydawanie Call of Duty na PlayStation o 3 lata dłużej niż wynoszą aktualne zobowiązania.
 • Gwarancja, że Call of Duty będzie wydawane na PlayStation przez co najmniej 10 lat.
 • Bycie neutralnym w negocjacjach związkowych w Activision Blizzard.
 • Zapłacenie Activision Blizzard 3 mld dolarów, gdyby transakcja ostatecznie nie została sfinalizowana.

Sony na razie nie skomentowało tej oferty. Natomiast prezydent Microsoft — Brad Smith — powiedział w rozmowie z New York Times, że jeśli transakcja upadnie, to postawi to duży znak zapytania na podobnych przejęciach w nadchodzących latach. Jego zdaniem, gdyby próba wykupu odbyła się 4 lata temu, to już dawno sprawa byłaby szczęśliwe zakończona i nikt nie robiłby problemów.

Na ten moment Microsoft potrzebuje zgody aż 16 urzędów. Zgodę na przejęcie wyraziły tylko Brazylia i Arabia Saudyjska, a wkrótce to samo powinna zrobić też Serbia. Największą przeszkodą są na ten moment Stany Zjednoczone, Wielka Brytania oraz Unia Europejska.

 
 

Źródło: https:

Resident Evil 4 Remake budzi obawy graczy. Wszystko przez oznaczenie ESRB, które sugeruje zakupy w grze

Dodano: 21.11.2022 16:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Resident Evil 4 Remake pojawi się 24 marca 2023 r. na PC oraz na konsolach PlayStation 4, PS5 i Xbox Series X/S. Będzie to nic innego, jak odświeżona wersja kultowego horroru o tej samej nazwie, zapowiedziana podczas tegorocznego State of Play. Odświeżenie będzie polegało na tych samych schematach co w przypadku Resident Evil 2 (2019) czy Resident Evil 3 (2020). Ostatnie doniesienia budzą jednak obawy, że przynajmniej jedna rzecz będzie w RE4 Remake unikatowa...

Źródło: https:

Nowość w Civilization VI. Do odebrania jest darmowy przywódca

Dodano: 20.11.2022 13:54 | 48 odsłon | 0 komentarzy


Nadchodzą zmiany w szóstej odsłonie Cywilizacji. Gra wprowadzi popularny w ostatnich latach model płatnej przepustki, której posiadacze dostaną dostęp do nowych dowódców. 

Twórcy gry Civilization VI ogłosili zmiany, jakie czekają ich najnowszy tytuł z serii. Do tej pory można było kupić podstawową wersję gry i dokupować wybrane rozszerzenia zawierające nowych władców lub pozyskiwać je w formie pakietów. Teraz nieco zmieni się model sprzedażowy, a gracze dostaną możliwość zakupienia przepustki, gwarantującej dodanie 12 nowych przywódców oraz 6 klasycznych liderów z serii Civilization w nowych wersjach.

Leader Pass w Civilization VI i darmowy Juliusz Cezar

Przepustka Przywódców zostanie dodana już jutro 21 listopada. Z tej okazji, wydawca 2K przygotował prezent dla graczy w postaci darmowego lidera, jakim jest Juliusz Cezar. 

Aby odebrać prezent, trzeba mieć połączone konto 2K z platformą Steam. Następnie należy uruchomić grę, wejść zakładkę "zawartość dodatkowa", później w "modyfikacje", a następnie znaleźć rozszerzenie DLC Julius Caezar i je aktywować.

Sześcioczęściowa przepustka Leader Pass jest dostępna bez dodatkowych opłat dla nowych i obecnych posiadaczy wersji Civilization VI: Anthology na platformie Steam. Trzeba jednak uważać, bo niektóre postaci wymagają posiadania już wcześniej wydanych DLC. Przykładowo, nie będziesz mógł zagrać Sulejmanem Wspaniałym, jeżeli nie posiadasz rozszerzenia Gathering Storm.

Pełna lista przywódców w przepustce:

 • Pakiet 1: wielkich negocjatorów

Sprawdź swoje umiejętności dyplomatyczne w pakiecie wielkich negocjatorów, w którego skład wchodzą Abraham Lincoln (Stany Zjednoczone), królowa Nzinga Mbande (Kongo) i sułtan Saladyn (Arabia).

 • Pakiet 2: wielkich dowódców

Poprowadź swoje wojska do zwycięstwa w pakiecie wielkich dowódców, w którego skład wchodzą Tokugawa (Japonia), Nader Szach (Persja) i Sulejman Wspaniały (Imperium Osmańskie).

 • Pakiet 3: władców Chin

Daj początek nowym dynastiom w pakiecie władców Chin, w którego skład wchodzą Yongle, Qin Shi Huang Zjednoczyciel i Wu Zetian.

 • Pakiet 4: władców Sahary

Odwiedź kolebkę ludzkości w pakiecie władców Sahary, w którego skład wchodzą Ramzes (Egipt), Kleopatra (Egipt) i król Sundiata Keita (Mali).

 • Pakiet 5: wielkich budowniczych

Odbuduj świat z rozmachem w pakiecie wielkich budowniczych, w którego skład wchodzą Teodora (Bizancjum), Sedzong (Korea) oraz Ludwik II (Niemcy).

 • Pakiet 6: władców Anglii

Uzupełnij swoją kolekcję monarchów w pakiecie władców Anglii, w którego skład wchodzą Elżbieta I (Anglia), Harald Hardrade (Norwegia) i Wiktoria (Anglia).

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone