sobota, 04 lutego 2023 r.  Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki
Wiadomości z tagiem Steam  RSS
Ankieta Steam: jaki sprzęt cieszył się największą popularnością w styczniu 2023 r., a jak wypadły karty NVIDIA GeForce RTX 4000?

Dodano: 02.02.2023 20:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Steam regularnie zaprasza użytkowników do udziału w ankiecie, w ramach której zbierane są dane dotyczące posiadanego sprzętu. Pozyskane informacje prezentowane są w ramach comiesięcznych raportów, które pozwalają ocenić, jak szybko gracze wyposażają swoje komputery w najnowsze podzespoły. Mimo że najpopularniejszą kartą graficzną w dalszym ciągu jest NVIDIA GeForce GTX 1650, to w styczniowym zestawieniu po raz pierwszy możemy odszukać najnowsze karty NVIDII z serii GeForce RTX 4000.

Źródło: https:

Steam mocno modernizuje tryb Big Picture. Odświeżona wersja interfejsu nie jest jednak pozbawiona problemów

Dodano: 02.02.2023 16:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W udostępnionej ostatnio aktualizacji klienta Steam, gruntownego odświeżenia doczekał się tryb Big Picture. Nowy interfejs przywodzi na myśl wersję dostępną do tej pory wyłącznie na Steam Decku. Choć efekt końcowy jest bardzo estetyczny, to nie obyło się bez problemów. Niektórzy użytkownicy narzekają na błędy. Zapewne zostaną one poprawione w kolejnych aktualizacjach, jakich tryb doczeka się w przyszłości. Nie brakuje jednak także i pochwał.

Źródło: https:

Steam się zmienia. Nowa sekcja to smutny znak naszych czasów

Dodano: 28.01.2023 23:14 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Steam systematycznie testuje nowe rozwi#x105;zania. Tym razem puszcza oczko do os#xF3;b, kt#xF3;re maj#x105; sporo gier. B#x119;dzie mo#x17C;na #x142;atwiej i szybciej wyszuka#x107; DLC do nich.

Źródło: https:

Według pracowników studia Valve, struktura firmy nie pozwala na częste produkowanie gier

Dodano: 27.01.2023 14:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


YouTubowy kanał People Make Games poświęcony jest śledztwom prowadzonym w branży gamingowej. Autorzy najnowszego materiału przeprowadzili wywiad z byłym i aktualnym pracownikiem Valve. Według zaproszonych gości brak realnych struktur wewnątrz firmy i mocna pozycja platformy Steam sprawia, że nikt nie czuje potrzeby tworzenia i wydawania nowych tytułów. Czego jeszcze dowiedzieliśmy się na temat działań amerykańskiego studia?

Źródło: https:

The Day Before było spreparowane? W sieci zaczęły pojawiać się dziwne teorie. Mówi się nawet, że ta gra nie istnieje

Dodano: 26.01.2023 19:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że studio Fntastic zdecydowało się opóźnić (po raz kolejny) premierę gry pt. The Day Before. Tym razem przyczyną miał być nie zły stan techniczny gry, a problemy prawne. Deweloper utrzymuje wszak, że na kilka tygodni przed premierą (1 marca) Steam zablokował kartę produkcji, wskutek wniosku prywatnej osoby, zarzucającej naruszenie praw do znaku towarowego. Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że przyczyna opóźnienia jest zgoła inna...

Źródło: https:

Forspoken: gracze krytykują twórców za fatalną optymalizację. Płynności nie gwarantują nawet wydajne karty graficzne

Dodano: 26.01.2023 12:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Wysokie wymagania sprzętowe pecetowej wersji Forspoken zwiastowały albo piękną oprawę graficzną, albo fatalną optymalizację, która wymusza posiadanie wydajnego komputera. W sklepie Steam gracze wystawili niemal 1500 recenzji, z których pozytywnych jest zaledwie 52 procent. Wśród długich list negatywów szczególnie często pojawiają się niepochlebne opinie na temat działania gry. Odpowiedniej płynności mają nie zapewniać nawet szybkie karty graficzne.

Źródło: https:

NVIDIA GeForce RTX 3060 najpopularniejszą kartą graficzną 2022 roku w statystykach wyszukiwarki Google

Dodano: 24.01.2023 15:45 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Nie jest tajemnicą, że karty graficzne od firmy NVIDIA cieszą się większą popularnością od konkurencyjnych produktów AMD i Intela. Tak pokazują chociażby regularnie publikowane przez platformę Steam wyniki ankiet przeprowadzanych wśród graczy. Podobnie jest w przypadku wyszukiwania informacji w sieci na temat konkretnych modeli. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z przepaści, która dzieli w tym przypadku poszczególnych producentów.

Źródło: https:

Steam Deck osiąga granice swoich możliwości. Sprzęt Valve nie daje sobie rady z niektórymi nowszymi tytułami

Dodano: 23.01.2023 12:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Steam Deck jest ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby pograć poza domem w ulubione gry. Niestety urządzenie posiada swoje ograniczenia zarówno w kwestii jakości wyświetlanej grafiki, jak i wydajności. Okazuje się, że przenośna konsola Valve nie radzi sobie niektórymi tytułami. Urządzenie amerykańskiej firmy wyraźnie dociera do granic swoich możliwości i bez wydania odświeżonej edycji, może nie zapewniać odpowiedniej wydajności w nadchodzących grach.

Źródło: https:

NVIDIA planuje skończyć z tanimi układami graficznymi GeForce MX

Dodano: 20.01.2023 4:03 | 32 odsłon | 0 komentarzy


NVIDIA planuje skończyć z tanimi układami graficznymi GeForce MX

Jeśli byłeś fanem tanich układów graficznych od NVIDII to nie mamy dobrych wieści. Amerykanie planują podobno uśmiercić mobilną serię GeForce MX.

 

W sklepach dostępne jest całe zatrzęsienie laptopów. Część z nich to notebooki do przeglądania internetu, inne to gamingowe maszyny, a jeszcze inne to prawdziwe stacje robocze mogące zastępować komputery stacjonarne. Każde stworzone z myślą o odmiennych zadaniach i cechujące się różną specyfikacją.

Z układów GeForce MX chętnie korzystały laptopy od Xiaomi

W przypadku smukłych i małych laptopów kluczowy jest zawsze niski pobór mocy, tak aby zapewnić jak najdłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Tutaj idealnie sprawdzały się układy graficzne NVIDIA GeForce MX, które wspierały procesory AMD i Intela w zadaniach jak np. odtwarzanie materiałów wideo 4K.

Chińska redakcja twierdzi jednak, że Zieloni chcą uśmiercić tę grupę mobilnych kart graficznych. Są ku temu dwa powody. Po pierwsze iGPU w procesorach AMD Ryzen i Intel Core stały się w ostatnich latach znacznie wydajniejsze i obsługują najnowsze kodeki. Udowadniają to UMPC jak Valve Steam Deck korzystające z APU od Czerwonych. A zaraz ma debiutować przecież mobilna rodzina AMD Ryzen 7000.

Po drugie NVIDIA szykuje się do premiery układu NVIDIA GeForce RTX 4050 Laptop, którego pobór mocy w odpowiednich konfiguracjach będzie sięgał zaledwie 35 W. Tym samym seria GeForce MX traci po prostu rację bytu ze względu na niską wydajność i wcale nie dużo lepszą energooszczędność.


Źródło: https:

Steam Chinese New Year Sale 2023 - promocje wystartowały. Mnóstwo ciekawych gier na PC w niższych cenach

Dodano: 19.01.2023 20:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Nie trzeba było zbyt długo czekać w nowym roku na kolejne warte uwagi promocje przygotowane na Steam. Jeszcze jakoś we wrześniu ubiegłego roku Gaben i spółka ogłosili zamknięcie Lunar New Year Sale. Jak się jednak okazuje, nie sprawia to bynajmniej, że pozostaje nam czekać na znaczniejszą wyprzedaż 16 marca. Tym samym dostajemy jeszcze nieco dodatkowego czasu na dobór tytułów w przyzwoitej cenie. A jest w czym wybierać, zatem warto przejrzeć przygotowaną ofertę.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2023 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone