środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Wiadomości z tagiem Takie  RSS
Apple opóźnia premierę urządzenia. Ma problemy z oprogramowaniem

Dodano: 06.12.2022 11:25 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Apple opóźnia premierę urządzenia. Ma problemy z oprogramowaniem

Apple prawdopodobnie opóźni premierę swojego nowego urządzenia. Firma z Cupertino ma problemy z oprogramowaniem, z którymi musi się uporać.

Chociaż Apple nigdy nie zaprezentował ani nawet nie zapowiedział oficjalnie gogli AR, to niemal pewne jest, że firma z Cupertino nad nimi pracuje. Według plotek miały one zadebiutować w przyszłym roku. Początkowo mówiło się o prezentacji w styczniu i sklepowej premierze w pierwszej połowie 2023, ale termin prawdopodobnie się opóźnił.

Apple opóźnia premierę gogli AR

Takie informacje przekazał Ming-Chi Kuo. Według jego wiedzy Apple opóźnia premierę gogli AR na drugą połowę 2023 roku. Firma ma podobno bliżej niezidentyfikowane problemy z oprogramowaniem, z którymi musi się uporać. Dlatego potrzeba dodatkowego czasu, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. 

Co prawda wysyłka części do budowy gogli ma się rozpocząć w pierwszej połowie przyszłego roku, ale gotowe urządzenia trafią do pierwszych użytkowników później. Jako prawdopodobny termin oficjalnej prezentacji gogli AR należałoby wskazać WWDC 2023, które odbędzie się w czerwcu.

Według plotek Apple wyprodukuje początkowo mniej niż 500 tys. gogli AR. Wcześniej firma z Cupertino powinna udostępnić deweloperom SDK do tworzenia aplikacji zgodnych z urządzeniem. Pamiętajcie jednak, że to wszystko pogłoski i warto poczekać na oficjalne wieści.

 
 

Źródło: https:

Google krytykuje internet. Wnioski są przykre

Dodano: 03.12.2022 13:45 | 44 odsłon | 0 komentarzy


Google krytykuje internet. Wnioski są przykre

Wedle wyliczeń Google nawet 60 proc. treści w internecie jest powielanych i nie wydaje się, by problem ten można było rozwiązać.

Internet to niewątpliwie kopalnia wiedzy, której aktualne zasoby spokojnie mierzyć można w zettabajtach (tryliardach bajtów). Nie jest jednak tajemnicą, że znaczną część z nich stanowią treści powielone. 

Jak wynika z obliczeń analityka Google dla webmasterów, Gary'ego Illiesa, w tej chwili kopie pochłaniają nawet 60 proc. zasobów sieci globalnej. Co jednak najistotniejsze, zdaniem specjalisty nie zawsze wynika to z działania celowego, więc problemu duplikatów nie da się rozwiązać systemowo.

Internet to siedlisko kopii, a winni są przede wszystkim webmasterzy

Illies temat duplikatów poruszył w swym wstąpieniu na konferencji Search Central Live 2022 w Tel Awiwie, corocznej imprezie Google dla branż SEO i SEM. Ganił przede wszystkim webmasterów.

Najbardziej oczywisty scenariusz stworzenia kopii zakłada intencjonalność. Jeden wydawca znajduje interesującą treść u drugiego, po czym ją powiela w formie przedruku. Tyle że to wcale nie jest w opinii eksperta najgorsze, gdyż wbrew pozorom nie stanowi większości.

Bardziej niewygodne dla Google mają być wpadki deweloperów, którzy ponoć nagminnie powielają zawartość adresów URL w obrębie tworzonych witryn, na przykład zapominając o przekierowaniu całego ruchu na protokół HTTPS albo dodając dziesiątki rozmaitych parametrów. Takie zachowanie, zważywszy na masowy charakter, prowadzi do indeksowania mnóstwa identycznych stron.

Rzecz jasna, Google nie powiedział niniejszym nic, co nie byłoby sprawą powszechnie znaną. Zauważmy, nie padło też ani słowo na temat ewentualnej walki z duplikatami. Tak czy inaczej, na swój sposób znamienne jest, że ponad połowę zasobów najpotężniejszej wyszukiwarki świata moglibyśmy wyrzucić i tego w najmniejszym stopniu nie odczuć, a firma tak otwarcie mówi o skali.

Źródło: https:

Europejski Bank Centralny o Bitcoinie. Przewidywania są druzgocące

Dodano: 30.11.2022 16:11 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Bitcoin wkr#xF3;tce przestanie istnie#x107;? Takie przewidywania snuj#x105; kluczowi urz#x119;dnicy Europejskiego Banku Centralnego#x2026; i maj#x105; oni powa#x17C;ne argumenty na poparcie swojej tezy.

Źródło: https:

Xiaomi 13 i Xiaomi 13 Pro odarte z tajemnic. Oto, co wiemy

Dodano: 30.11.2022 9:26 | 25 odsłon | 0 komentarzy


Już jutro w Chinach odbędzie się premiera nowych smartfonów Xiaomi 13 i Xiaomi 13 Pro. Dzień przed tym wydarzeniem w sieci pojawiły się najważniejsze dane o specyfikacji technicznej urządzeń.

Nowe smartfony Xiaomi 13 pojawiają się w licznych przeciekach, a swoje dorzuca także sam producent, ujawniając nowe informacje o specyfikacji. Dziś potwierdził kluczowe informacje o aparatach, chwalił się także długim czasem pracy i świetnym dźwiękiem. Co poza tym?

Xiaomi 13 i Xiaomi 13 Pro

Xiaomi 13

Xiaomi 13 wyposażony jest w płaski ekran AMOLED E6 o wygodnej przekątnej 6,36 cala, rozdzielczości Full HD+ oraz odświeżaniu 120 Hz. Jasność ma sięgać nawet 1800 nitów.

Takie parametry na pewno spodobają się tym, którzy poszusują relatywnie niewielkich telefonów z dobrym wyświetlaczem. Dodatkowe ramki wokół ekranu będą minimalne (górna 1,61 mm i dolna 1,81 mm).

Sercem smartfonu jest oczywiście układ Snapdragon 8 Gen 2 wspierany przez pamięć RAM w standardzie LPDDR5X 8533 Mbps oraz wewnętrzną w równie nowoczesnym UFS 4.0.

Xiaomi 13 kolory

Z tyłu znalazły się trzy aparaty: 50 Mpix (IMX800, OIS), szerokokątny 12 Mpix oraz aparat 10 Mpix z teleobiektywem (75 mm, f/2,0). Z przodu znajdziemy aparat 32 Mpix. Optykę  aparatów wraz z obrazowaniem dostarcza firma Leica.

Za dostarczenie energii odpowiada akumulator 4500 mAh z szybkim ładowaniem 67 W i bezprzewodowym 50 W. Jest też ładowanie zwrotne 10 W. Za prace układu zasilania odpowiada dodatkowy procesor Surge G1. Wszystkim zarządza Android 13 z MIUI 14

Telefon waży 189 g, a jego grubość to 8,1 mm. Obudowa zapewnia pyło- i wodoszczelność IP68. Uwagę zwracają różnokolorowe warianty obudowy.

Xiaomi 13 Pro

Z kolei Xiaomi 13 Pro otrzymał już znacznie większy, zaokrąglony ekran AMOLED E6 o przekątnej 6,73 cala w rozdzielczości 2K, z odświeżaniem 120 Hz. Jasność sięgać ma 1900 nitów.

Za szybkość działania odpowiadać będzie, podobnie jak w podstawowym modelu, układ Snapdragon 8 Gen 2 z towarzyszeniem pamięci LPDDR5X 8533 Mbps i UFS 4.0.

Xiaomi 13 Pro

Xiaomi potwierdziło już, że w modelu Pro znalazł się aparat z optyką Leica i główną matrycą w rozmiarze 1 cal (to format fotograficzny, nie przekątna) i jest to sensor 50 Mpix Sony IMX989 wspierany stabilizacją Hyper OIS. Jego uzupełnieniem jest aparat szerokokątny 50 Mpix (Samsung JN1) i aparat z teleobiektywem 50 Mpix (również JN1, 75 mm, zoom 3,2x), tryb telemakro. Przedni ma 32 Mpix.

Xiaomi 13 Pro aparat

Akumulator w Xiaomi 13 Pro ma większą pojemność 4820 mAh, będzie go można ładować z mocą 120 W przewodowo i 50 W bezprzewodowo, jest też zwrotne, bezprzewodowe 10 W. Całości pilnuje procesor Surge G1.

W sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia Xiaomi 13 Pro z MIUI 14 i wynika z nich, że nowy interfejs na pierwszy rzut oka zmienił się niewiele.

Xiaomi 13 Pro

Xiaomi 13 Pro

Smartfon waży 229 g, ma grubość 8,7 mm i odporność IP68.

 
 

Źródło: https:

Profi Credit Polska pod lupą UOKiK. Kara może być wysoka

Dodano: 29.11.2022 18:50 | 49 odsłon | 0 komentarzy


Profi Credit Polska pod lupą UOKiK. Kara może być wysoka

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyjrzy się działalności Profi Credit Polska. Są podejrzenia, że mechanizmy windykacyjne spółki naruszają zbiorowe interesy konsumentów, za co grozi wysoka kara.

Profi Credit Polska to spółka udzielająca pożyczek konsumenckich i, w przypadku ich nieterminowych spłat, windykująca zadłużenie. Firma pożyczkowa stosuje różne narzędzia, by przymusić dłużników do zwrotu pieniędzy. Są to połączenia telefoniczne, wiadomości elektroniczne lub tradycyjne listy, a także wizyty przedstawicieli Profi Credit w domu lub miejscu pracy dłużników. Działania windykacyjne spółki mogą naruszać zbiorowe interesy konsumentów poprzez wywoływanie w nich uczucia lęku czy zastraszenia i są przedmiotem postępowania UOKiK.

Urząd do tej pory ustalił, że Profi Credit Polska kontaktuje się z dłużnikami z dużą intensywnością, wywierając na nich presję poprzez liczne wiadomości, telefony czy wizyty windykatorów. Dodatkowo, automatycznie wysyłane wiadomości o przyszłych jak i zaległych ratach dotyczą różnych zobowiązań, określają różne wartości długu czy terminy ich uregulowania. Może to dezorientować konsumentów, którzy mają prawo do pełnej i jasnej informacji na temat ciążącego na nich długu.

Do UOKiK wpłynęły skargi, w których konsumenci informują o brak profesjonalizmu reprezentantów spółki, a także stosowaniu przez nich gróźb czy obelg. Pracownicy Profi Credit w trakcie rozmów telefonicznych oraz wizyt domowych mogą wywoływać u pożyczkobiorców uczucie lęku przed konsekwencjami finansowymi i poddawać ich presji psychicznej. Mają oni zapowiadać postępowania sądowe czy egzekucje komornicze, a także żądać spłaty całości długu.

Wątpliwości Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wzbudza też charakter odwiedzin przedstawicieli spółki w domach i w miejscach pracy oraz brak informowania o rzeczywistych uprawnieniach windykatorów podczas takich wizyt. Windykacja terenowa jest praktyką legalną i stosowaną, ale powinna mieć charakter polubowny, negocjacyjny i dyskretny, bez angażowania osób trzecich. Takie wizyty nie mogą potęgować u konsumentów stanu obawy o siebie, bliskich i posiadane mienie.

Działania Profi Credit Polska mogą być sprzeczne z dobrymi obyczajami i uniemożliwiać prowadzenie merytorycznych rozmów mających na celu doprowadzenie do porozumienia. Sposób komunikowania się, forma kontaktów, a także przekazywane informacje nie powinny wywoływać uczucia lęku, zagrożenia ani presji. Konsumenci zaciągający pożyczkę, mają obowiązek jej terminowej spłaty, jednak nie mogą być osaczani czy zastraszani. Taka sytuacja może zniekształcać ich zachowania, prowadzić do podejmowania niekorzystnych ekonomicznie decyzji,  bądź całkowitego unikania kontaktu z pożyczkodawcą.

– powiedział Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK

Urząd przypomina, że konsumenci, którzy doświadczyli niewłaściwych praktyk windykacyjnych, mogą skorzystać z pomocy rzecznika konsumentów w swoim mieście lub powiecie. W przypadku uporczywego nękania mogą również złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do organów ścigania.

Jeśli zarzuty wobec Profi Credit Polska się potwierdzą, spółce grozi kara w wysokości do 10% rocznych obrotów.

 
 

Źródło: https:

EA znowu w formie. Polecą bany w ich grach

Dodano: 29.11.2022 15:51 | 32 odsłon | 0 komentarzy


W grach można oszukiwać na wiele sposobów. Nie zawsze chodzi tu o korzystanie z zewnętrznych programów, by poprawić swoją umiejętność celowania. Czasem wystarczy komunikacja tam, gdzie nie powinno jej być.

Każdy, kto gra w produkcje multiplayer, przynajmniej raz stwierdził, że przeciwnicy po prostu się na niego uwzięli i zamiast zabijać siebie nawzajem, zmówili się i połączyli siły. Takie myślenie wcale nie musi być paranoją, bo jak się okazuje, często znajomi wchodzą do jednego lobby w grze typu Free For All. EA uważa taki proceder za oszustwo i chce wyeliminować je ze swoich gier.

EA wykorzysta dane z gry do detekcji współpracujących graczy

o nazwie "Detecting Collusion in Online Games". Jak się okazuje, aplikację do urzędu złożono w maju zeszłego roku. W dokumencie mamy jasno zdefiniowane pojęcie "zmowy" jako sytuacji, w której gracze lub grupa graczy mający być przeciwnikami podejmują wspólne działania, by zdobyć nieuczciwą przewagę. Przykładowo, w grze typu Battle Royale kilka drużyn mogłaby się zmówić żeby wyeliminować wspólnie resztę uczestników zabawy.

Wiele systemów mających wykrywać zmowę między graczami bazuje na informacjach dostępnych w grze. Algorytmy EA będą badać czy dwóch lub więcej przeciwników wykazuje "niestandardową ilość czasu spędzonego w pobliżu siebie bez zaangażowania". Jeśli tak jest, to istnieje duża szansa na to, że są w zmowie. Czerwona lampka powinna się również zapalić, gdy kilkakrotnie jeden gracz wyrzuci przedmiot, który podniesie przeciwnik.

Pojawią się również bardziej inwazyjne środki

Oprócz oczywistych danych z rozgrywki, patent EA wyszczególnia inne oznaki zmowy, które można wywnioskować z takich rzeczy, jak „relacje społeczne i komunikacja” oraz „połączenia i interakcje z systemami stron trzecich” poza grą. Chodzi tu o proste informacje, takie jak lista znajomych oraz bardziej prywatne, jak "połączenia w mediach społecznościowych".

Co ciekawe, żeby system stwierdził zmowę, nie trzeba wcale być znajomymi w grze ani na Facebooku, wystarczy, że będziemy członkami tej samej grupy, gdyż algorytm będzie brał pod uwagę liczbę postów gracza w określonej społeczności, które zostały udostępnione drugiej osobie. 

Oczywiście, Electronic Arts zastrzega, że wszelkie pozyskane informacje i sposoby ich zdobywania byłyby zgodne z polityką prywatności graczy.


 

Źródło: https:

Apple Watch Ultra jako komputer nurkowy. Umożliwia to apka Oceanic+

Dodano: 29.11.2022 11:03 | 37 odsłon | 0 komentarzy


Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra to najbardziej zaawansowany model zegarków firmy Apple. Od teraz zyskuje nową funkcję, która pozwala na wykorzystanie go jako niemal profesjonalnego komputera nurkowego.

Firma Apple poinformowała o wprowadzeniu do App Store aplikacji Oceanic+, która zmienia zegarek Apple Watch Ultra w komputer nurkowy. Apka powstała we współpracy z firmą Huish Outdoors, specjalizującej się w takim sprzęcie. 

Dzięki Oceanic+ posiadacze Apple Watcha Ultra będą mogli rekreacyjnie nurkować z akwalungiem na głębokość do 40 metrów. Apple podkreśla, że w smartwatchach takie możliwości były dotąd nieosiągalne. Wytrzymałość tego modelu na zanurzenie jest jednak większa – producent deklaruje wodoszczelność na poziomie nawet 100 metrów (WR100).

Nowa aplikacja wykorzystuje głębokościomierz i czujnik temperatury wody w Apple Watchu Ultra. Podwodnymi atutami zegarka są także: wytrzymała, ale lekka koperta ze stopu tytanu i płaskie szafirowe szkło kryjące wyświetlacz o jasności sięgającej do 2000 nitów. Takie parametry gwarantują, że odczyty z aplikacji będą widoczne nawet po dużym zanurzeniu.

Apple Watch Ultra Oceanic Plus

Aplikacja Oceanic+ zapewnia najważniejsze funkcje zarezerwowane dotąd dla profesjonalnych komputerów nurkowych. Można ją tak skonfigurować, by się od razu uruchamiała z głównego ekranu Apple Watcha Ultra po naciśnięciu przycisku, z którego można też korzystać pod wodą. Obsługę aplikacji podczas nurkowania ułatwia także koronka zegarka, pozwalająca przewijać ekrany czy menu. 

Interfejs aplikacji został tak zaprojektowany, by dostarczyć podczas nurkowania najważniejszych wskazówek, w tym takich, czy należy się wynurzyć, zatrzymać czy zejść głębiej. Nurek informowany jest o nowych komunikatach za pomocą wibracji, wyczuwalnej na nadgarstku nawet przez piankę o grubości 7 mm. 

Apple Watch Ultra Oceanic Plus

Korzystając z planera w aplikacji na sparowanym smartfonie, użytkownik może określić najważniejsze parametry nurkowania, np. czas, głębokość czy zastosowaną mieszankę w butli. Dzięki tym danym aplikacja Oceanic+ określi czas na dekompresję podczas wynurzania się. Planer uwzględnia też takie czynniki jak pływy, temperatura wody, a nawet udostępniane przez innych nurków informacje o aktualnej przejrzystości i prądach.

Apple Watch Ultra Oceanic Plus

Po zakończeniu nurkowania aplikacja Oceanic+ zaprezentuje na wyświetlaczu Apple Watcha Ultra najważniejsze dane aktywności, w tym współrzędne miejsca zanurzenia i wynurzenia, a także podsumowanie profilu nurkowania. Dodatkowe statystyki można przejrzeć na iPhonie – mapę z miejscem zanurzenia i wynurzenia czy wykresy przedstawiające głębokość, temperaturę, tempo wynurzania i limity bezprzystankowe.

Apple Watch Ultra Oceanic Plus

Aplikacja Oceanic+ dla zegarka Apple Watch Ultra dostępna jest bezpłatnie w App Store, jednak oferuje ograniczony zakres funkcji. Pełnia możliwości wymaga wykupienia planu – miesięcznego za 9,99 USD lub rocznego za 79,99 USD.

 
 

Źródło: https:

Orange: gruba paczka GB za gole i zwycięstwo

Dodano: 26.11.2022 17:44 | 58 odsłon | 0 komentarzy


Polska reprezentacja w piłce nożnej odniosła upragnione i oczekiwane zwycięstwo na MŚ  Katar 2022, więc zgodnie z zasadami akcji „gigabajty za gole” Orange rozdaje pakiety darmowego internetu. Jest co odebrać.

Dziś reprezentacja Polski w piłce nożnej zwyciężyła w meczu z Arabią Saudyjską, wbijając przeciwnikom dwa gole i nie tracąc żadnego. Nieoczekiwanym bohaterem meczu okazał się polski bramkarz Wojciech Szczęsny, który miał swój wkład w pierwszą z bramek, wykazał się fantastycznymi paradami i obronił karnego z dobitką. Polska z trzema zdobytymi punktami, a w sumie, licząc z poprzednim meczem, czterema, znalazła się na czele grupowej tabeli i może myśleć o dalszej rozgrywce.

Takie dokonania musiały znaleźć swoje odbicie w gigabajtach sypanych przez Orange. Zgodnie z przedstawionymi wcześniej zasadami premiowane są gole i wygrana, co dziś daje łącznie 13 GB.

 

gigabajty za gole

Orange: odbierz 13 GB  internetu

Jak dobrać bonusowe gigabajty w Orange? Zasady są takie same jak w poprzednich akcjach

By skorzystać z bonusu, należy wysłać SMS-a z zakładki „dla Ciebie” w aplikacji Mój Orange lub standardowo o treści DROMADER pod numer 233 (opłata za SMS-a zgodna z cennikiem planu taryfowego klienta). 

Jeśli jesteś użytkownikiem Flexa, zgarnij dodatkowe 13 GB, wpisując DROMADER w aplikacji, w zakładce „Kody promocyjne”. 

Na jednym numerze można aktywować tylko jeden dodatkowy pakiet GB za gole. Aktywacji można dokonać do niedzieli 27 listopada, do godziny 16.30. Promocyjne GB są ważne 7 dni od daty aktywacji i obowiązują tylko w kraju.

 
 

Źródło: https:

Xiaomi 12T Pro w niesamowitej wersji limitowanej. Koniec z nudą

Dodano: 23.11.2022 15:55 | 30 odsłon | 0 komentarzy


Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition

Xiaomi 12T Pro to z wyglądu jeden najnudniejszych telefonów marki. Firma przygotowała jednak na to odpowiedź – nawiązała współpracę z nowojorskim artystą Danielem Arshamem, który przekształcił Xiaomi 12T Pro nie do poznania.

Xiaomi 12T Pro z aparatem 200 Mpix to najnowszy telefon marki. Jedną z jego słabości jest banalny wygląd, nawet jak na telefony w klasycznym stylu – zwłaszcza w wersji czarnej. Model w wersji Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition to jednak całkowita odwrotność nudy.

Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition

Amerykański artysta w myśl swej idei tzw. Fikcyjnej Archeologii zastosował na opakowaniu i obudowie smartfonu wzory nawiązujące do procesów starzenia i naturalnej erozji.

Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition

Obudowa limitowanej wersji Xiaomi 12T Pro jest zielona, ma też czarne przebarwienia, a w kilku miejscach przeświecają przez to lekko połyskujące kryształy.

Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition

Takie połączenie ma symbolizować trzy warstwy powstające wraz z upływem czasu: patynowany brąz, popiół wulkaniczny i kryształy. Zdaniem artysty ma to odzwierciedlać proces starzenia się i naturalnej erozji działającej na obudowę smartfonu.

Podszedłem do Xiaomi 12T Pro jak do rzeźby, która ma dodatkowy cel poza tym, że jest funkcjonalnym przedmiotem. Za 20 lat ludzie nie będą go już używać jako telefonu, ale jako rzeźby, związanej z konkretnym momentem w czasie 

– wyjaśnia Daniel Arsham

W podobnym stylu, jak obudowa, przygotowane jest też pudełko, a także motyw systemowy telefonu. Żyroskopowa tapeta porusza się po obróceniu telefonu, a wraz z nią kryształy, popiół i zieleń patyny.

Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition

Model Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition w wersji 12/256 GB będzie dostępny w limitowanej liczbie 2 tysięcy urządzeń w Europie od 16 grudnia 2022 roku, w serwisie highsnobiety.com będącym wyłącznym partnerem sprzedaży detalicznej online, na stronie mi.com oraz w specjalnym sklepie pop-up store Xiaomi x Daniel Arsham w Berlinie, tylko od 16 do 17 grudnia. Cena wynosi 899 euro, czyli około 4200 zł.

 
 

Źródło: https:

Jaka obudowa do komputera? Co wybrać? Poradnik zakupowy i polecane obudowy komputerowe. Ranking na listopad 2022

Dodano: 20.11.2022 8:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Jaka obudowa do komputera? Która jest najlepsza? Ile trzeba zapłacić za porządną skrzynkę? Wybrać model od Corsair, be quiet!, SilentiumPC, Phanteks czy Fractal? Takie pytania pojawiają się nieustannie, ponieważ obudowa jest najbardziej wyeksponowanym elementem praktycznie każdego blaszaka. Najprawdopodobniej będzie też użytkowana długimi latami i powinna przeżyć kilka modernizacji zestawu. Właśnie dlatego stanowi bardzo istotną część układanki. Przygotowaliśmy więc publikację, która znacznie ułatwi wybór odpowiedniej obudowy - poradnik zakupowy w przedziałach cenowych od 200 do 1200 złotych. Jeśli szukaliście sprawdzonych propozycji, to nareszcie trafiliście pod właściwy adres.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone