środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Wiadomości z tagiem Targi  RSS
Orange zapewnił zasięg w tunelu na Zakopiance

Dodano: 14.11.2022 9:27 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Logo Orange

W weekend hucznie otwarty został tunel na Zakopiance. Nowy przejazd znacznie ułatwi dojazd do popularnego, górskiego kurortu. A jak wygląda sprawa zasięgu wewnątrz tunelu?

Gdy w zeszłym roku oddawany był do użytku tunel na południowej obwodnicy Warszawy (ok. 2,4 km), towarzyszyły temu przeciągające się nieporozumienia między operatorami a inwestorem, dotyczące zasięgu sieci mobilnych. Tym razem, w tunelu na Zakopiance (2,06 km) takich problemów najwyraźniej nie było, a swoją nową instalacją pochwaliła się sieć Orange.

 

Użytkownicy nowo otwartego tunelu na popularnej Zakopiance będą mogli skorzystać z łączności Orange. Instalacja radiokomunikacyjna umieszczona w tunelu drogowym S7 w miejscowości Naprawa w woj. małopolskim zapewni łączność w technologii 4G LTE, 3G i 2G

Antena sektorowa wewnętrzna (fot: Orange Polska)
Antena sektorowa zewnętrzna (fot: Orange Polska)

Dwa sektory na stacji są rozmieszczone po przeciwnych stronach tunelu. Każdy z nich składa się z anteny zewnętrznej zainstalowanej przed wjazdem do tunelu od strony Krakowa lub Nowego Targu oraz czterech anten zamocowanych wewnątrz tunelu


W tunelach istnieją konstrukcyjne ograniczenia, które utrudniają korzystanie z sieci komórkowej. Mówiąc prościej, sygnał jest tłumiony. Zależało nam na zapewnieniu jak największego pokrycia na całej długości tunelu, czyli nieco ponad 2 km. Im niższa częstotliwość, tym lepsza propagacja, czyli rozprzestrzenianie się sygnału w powietrzu. A to oznacza lepszy zasięg

 – wyjaśnia Bartosz Dorowski z Orange Polska, który uczestniczył w stworzeniu instalacji. 

Portal od strony Nowego Targu (fot: Orange Polska)

Anteny obsługują pasma o częstotliwości GU900 (dla 2G i 3G) oraz L800 dla (4G LTE). Kierowcy i pasażerowie mogą tuż po otwarciu tunelu korzystać z łączności Orange.

Widok z lotu ptaka (fot: Orange Polska)

Inni operatorzy nie poinformowali na razie o dostępności swoich usług w tunelu. Z dużym prawdopodobieństwem z anten Orange mogą korzystać użytkownicy T-Mobile oraz Play.

 
 

Źródło: https:

Dziś startuje PGA 2022 – do tych stref zajrzyj koniecznie

Dodano: 07.10.2022 16:51 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Targi PGA 2022 startuj#x105; dzi#x15B; i potrwaj#x105; do najbli#x17C;szej niedzieli. Czekaj#x105; nas trzy dni niema#x142;ych emocji i #x15B;wietnych atrakcji przygotowanych przez partner#xF3;w wydarzenia. Kt#xF3;re strefy koniecznie trzeba odwiedzi#x107;?

Źródło: https:

Od 10 lat na PGA, w tym roku również obecny

Dodano: 03.10.2022 23:44 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Targi Pozna#x144; Game Arena 2022 zyska#x142;y kolejnego partnera technologicznego. Na wyczekiwanej imprezie pojawi si#x119; tak#x17C;e Genesis, sta#x142;y bywalec na tej cyklicznej imprezie.

Źródło: https:

Na co czekam w październiku. Te książki trzeba sprawdzić

Dodano: 02.10.2022 11:15 | 23 odsłon | 0 komentarzyCo warto przeczytać w październiku 2022? Te książkowe premiery koniecznie trzeba sprawdzić!

Okres jesienny na rynku wydawniczym zawsze obfituje w ogromną ilość premier. Zbliżające się Międzynarodowe Krakowskie Targi Książki w Krakowie (27-30 października) zachęcają wydawców do prezentowania szerokiej oferty wydawniczej, po którą sięgać będziemy przez następne miesiące. Zdecydowałam się zebrać kilka tytułów, na której najbardziej czekam! Wszelkie opisy fabularne pochodzą ze strony wydawców, a w kolejnych wpisach będę odnosić się do tych książek opisując, czy tytuł ten okaże się hitem czy kitem! To co, wyczekujecie ze mną?

Paweł Leśniak „Linia krwi”

Premiera: 5 października


Świat umarłych to dopiero początek…

Umbra – świat, do którego trafiają zbłąkane dusze – nie jest Maxowi obca. Motywowany desperacką potrzebą, by pomóc starszemu bratu, zgłębia najmroczniejsze tajniki świata, do którego wstęp powinni mieć tylko umarli. Dzięki zgromadzonym księgom poznaje sekrety, które już nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego. Jednak powrót Garou zmienił prawa, jakie łączą oba światy, czyniąc Maxa niemal bezradnym.

Gdy nadzieja wydaje się stracona, chłopak otrzymuje wiadomość od kogoś, kogo nie spodziewał się jeszcze kiedykolwiek spotkać. Czy ta osoba jest tą, za którą się podaje? I czy jest ona w stanie pomóc w ocaleniu jego starszego brata? Wyścig o życie Taylora właśnie się rozpoczął, a aby go ocalić, Max będzie musiał sięgnąć tam, gdzie spojrzeć boją się nawet upiory…

Jurij Fielsztinski, Władimir Popow „Od Dzierżyńskiego do Putina. Służby specjalne Rosji w walce o dominację nad światem 1917-2036”

Premiera: 11 października


Najnowsza książka Jurija Felsztinskiego i Władimira Popowa opowiada o stopniowym przejmowaniu władzy w Rosji przez służby specjalne – od grudnia 1917 roku, kiedy utworzono WCzK, Wszechrosyjską Komisję Nadzwyczajną, pod kierownictwem Feliksa Dzierżyńskiego, do czasów współczesnych, kiedy w rezultacie niezgodnych z konstytucją działań państwem zaczęła na dobre rządzić Federalna Służba Bezpieczeństwa, a jej dawny dyrektor, Władimir Putin, został wiecznym prezydentem.

Autorzy opisują walkę WCzK/KGB z Komunistyczną Partią Związku Radzieckiego, która toczyła się nieustannie przez dziesiątki lat. W tej walce przewagę zyskiwała raz jedna, raz druga strona, ale w końcu służby bezpieczeństwa odniosły ostateczne zwycięstwo nad partią w 1991 roku. W 2000 roku, kiedy Putin przejął władzę, zdobyły cały kraj. Putin zamierza być prezydentem do 2036 roku – w ten sposób pobije rekord Stalina, który rządził przez 30 lat. Rządy dysponującej bronią jądrową FSB są niezwykle niebezpieczne dla Rosji i całego świata. Czy i ewentualnie jak można wyeliminować to zagrożenie?

Michael Sowa „Czereśnie od Świętej Anny”

Premiera: 12 października


Śląska saga, śląskie drogi. Czasem los plącze ścieżki życia. Czasem ktoś mu w tym pomaga...

Mała Lenchen ma analityczny umysł: świetnie liczy i błyskawicznie kojarzy fakty. Kiedy w 1945 roku do jej rodzinnej miejscowości, niedużego śląskiego miasteczka, wkracza Armia Czerwona, jej dotychczasowe życie się kończy. Gdy Lenchen nieco dorośnie, nauczy się – już jako Helenka – że może liczyć tylko na siebie. Zwłaszcza że tajemnicza postać z przeszłości dołoży wszelkich starań, by uprzykrzyć jej życie i niekorzystnie pokierować jej losem. Zaboli nie raz. Powieść Michaela Sowy ujmuje ciepłym, pełnym zrozumienia spojrzeniem na Śląsk i Ślązaków – przywiązanych przede wszystkim do ziemi, na której się urodzili.

Colin Dickey „Ghostland. Ameryka i jej nawiedzone miejsca”

Premiera: 12 października


Kto straszy w najmroczniejszych domach Ameryki? Niezwykła, reporterska podróż po nawiedzonych budynkach, parkach, szpitalach psychiatrycznych i nie tylko...

Duchy w starych hotelach, opuszczonych więzieniach i szpitalach – tego boimy się najbardziej. Ale dlaczego? Colin Dickey wyrusza w podróż po Stanach Zjednoczonych, aby rozszyfrować zagadkę i odkryć magię przyciągania tych miejsc. Z bezgraniczną ciekawością wywołuje zmarłych, skupiając się na tym, jak my, żyjący, radzimy sobie z opowieściami o nich. Jednocześnie przybliża historię Stanów Zjednoczonych przez pryzmat przywołanych opowieści, dając czytelnikom wnikliwy, reporterski obraz Ameryki na przestrzeni lat. Urzekająca, przerażająca i niezwykle wnikliwa opowieść o tym, że nasze lęki, o których boimy się mówić w ciągu dnia, są tymi samymi historiami, które szepczemy w ciemności.

George R. R. Martin „Panowanie smoka. Ilustrowana historia dynastii Targaryenów. Tom 1”

Premiera: 18 października


Ten piękny wizualnie przewodnik – zawierający ponad sto pięćdziesiąt kolorowych ilustracji – stanowi znakomite wprowadzenie do historii dynastii Targaryenów, sławnej rodziny stojącej w centrum nowego serialu HBO Ród smoka, prequela "Gry o tron".

Członkowie tej dynastii przez stulecia zasiadali na Żelaznym Tronie Westeros, podczas gdy ich smoki władały niebem. Historia jedynej rodziny smoczych lordów, która przetrwała Zagładę Valyrii, jest pełna politycznych intryg, zdrad oraz czynów zarówno szlachetnych, jak i podłych. 

Ta wyjątkowa publikacja zawiera bardzo wiele zupełnie nowych ilustracji przedstawiających Targaryenów oraz ich smoki i może zainteresować zarówno fanów wiedzących bardzo dużo o Westeros, jak i tych, którzy po raz pierwszy spotkali się z nimi w nowym serialu HBO Ród smoka. "Panowanie smoka" jest najlepszym przewodnikiem dla wszystkich, którzy pragną dowiedzieć się więcej o najpotężniejszej rodzinie Siedmiu Królestw.

Jarek Szubrycht „Skóra i ćwieki na wieki. Moja historia metalu”

Premiera: 26 października


Dojrzewanie w Polsce lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych nie należało do najłatwiejszych, a żeby przetrwać w głównym nurcie, trzeba było dać się ponieść któremuś z potężnych żywiołów: Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, a później chaosowi raczkującego kapitalizmu, albo Kościołowi. A co z tymi, którzy chcieli iść własną ścieżką?

Jarek Szubrycht od nastoletnich lat wiedział, że jego drogą jest metal. A metal to nie tylko muzyka – to styl życia (skóra i ćwieki na wieki!), dyscyplina sportowa (w której konkuruje się o najbardziej ekstremalne brzmienie, najbardziej radykalne postawy i najbardziej kuriozalne opinie), grupa terapeutyczna (na długo przed internetem) i szkoła kreatywności (bo kto by wiedział, po co się mydli znaczki albo jak wyszywa się logo zespołu na podartej jeansowej katanie?).

Skóra i ćwieki na wieki to dowcipna i błyskotliwa kronika dorastania w "ekstremalnych czasach wymagających ekstremalnych reakcji", której soundtrackiem jest metal.

Szczepan Twardoch „Chołod”

Premiera: 26 października


Nowa powieść Szczepana Twardocha, inspirowana polarnymi wyprawami autora. Wielka podróż przez Arktykę - ocean, łagry, miłość i przemoc.

Pochodzący z Górnego Śląska Konrad Widuch jest weteranem Wielkiej Wojny, komunistą całym sercem oddanym rewolucji. Po wojnie razem z Karolem Radkiem wyjeżdża do sowieckiej Rosji i wciela w życie proletariacki porządek, walcząc w szeregach Konarmii w wojnie 1920 roku. Rewolucja jednak pożera własne dzieci. Podczas czystek 1937 roku towarzysz Widuch jako "stary bolszewik" zostaje aresztowany, skazany i wysłany do łagru, z którego jednak ucieka i tak zaczyna się jego podróż przez śniegi, lody i tundrę.

Uchodząc przed sowiecką sprawiedliwością w towarzystwie niewidomego wora w zakonie i błatnej imieniem Ljubow, Widuch trafia w końcu do tajemniczej osady, nazywanej przez jej mieszkańców Chołodem. Żyją w niej oni zgodnie z rytmem surowej, polarnej natury, hodują renifery, polują na foki i niedźwiedzie, mówią swoim językiem i nigdy nie słyszeli o Stalinie. Do czasu...

Marta Motyl „Sztuka fantazjowania”

Premiera: 26 października


Daj się porwać fantazji! Wraz z Martą Motyl w "Sztuce fantazjowania" odwiedzisz krainy, w których doświadczysz i rozkoszy z nieba, i dramatów rodem z piekła. Dzięki kolejnym esejom przemierzysz twórcze drogi wielu znanych wizjonerów świata sztuki. Sprawdź, jakie ślady własnych przeżyć pozostawili w swoich niesamowitych dziełach Bosch, Caravaggio, Goya, Dalió, Beksiński i inni. Nieraz wizja kryje prawdę, od której trudno odwrócić wzrok...

Treści zawarte w obrazach jak ze snów łamią tabu, ukazując nieokiełznane fantazje, magię i szaleństwo. Prezentując dzieła wyobraźni wybitnych artystów, autorka "Sztuki podglądania" i "Sztuki prowokowania" tym razem odkrywa przed czytelnikiem sztukę bogatą w sugestywne marzenia i przedziwne imaginacje.

Na te tytuły czekam w tym miesiącu i jestem ciekawa, czy któryś z nich wpadł wam w oko! Dajcie znać!

 

 
 
 

O autorce
Jestem nałogową czytelniczką wszystkiego, co wpadnie mi w ręce, dlatego zainwestuję w urządzenie zatrzymujące czas. Zajmuję się promocją i upowszechnianiem literatury pod marką "", zrzeszającą wokół siebie miłośników książek. Jako twórczyni plebiscytu "opowiemci", honoruję twórców oraz kibicuję osobom i organizacjom, które dzielą się swoją literacką pasją w sieci. Współorganizatorka wydarzenia kulturalnego w Katowicach Blog Book Meeting i współautorka e-booka "#instabezściemy

Źródło: https:

Doktor Lisa Su wystąpi na targach CES 2023

Dodano: 20.09.2022 1:56 | 34 odsłon | 0 komentarzy


Doktor Lisa Su wystąpi na targach CES 2023

Doktor Lisa Su stojąca za sukcesem technologicznego giganta jakim jest AMD wystąpi oficjalnie na targach CES 2023. Wiemy o czym będzie mówić.

 

W świecie nowych technologii mamy dwa największe, coroczne wydarzenia - amerykańskie CES oraz tajwański Computex. Cała reszta zostaje daleko w tyle pod względem "ważności". Zarówno w oczach producentów, jak i konsumentów. Ewentualnie jest bardziej skupiona na konkretnych rozwiązaniach jak hiszpańskie MWC.

Lisa Su wystąpi na targach CES 2023 ju 4 stycznia

Stowarzyszenie Technologii Konsumenckich (CTA), odpowiedzialne za targi CES, poinformowało o kolejnym ciekawym gościu. Mowa o Lisie Su, prezesie i dyrektorze generalnym AMD, która wygłosi osobiście przemówienie, gdzie podzieli się ze słuchaczami wizją firmy.

W ciągu ostatnich kilku lat komputery stały się istotną i wszechobecną częścią naszego codziennego życia. Pomogły każdemu z nas dostosować sposób pracy i nauki na odległość, jednocześnie zapewniając nam łączność i rozrywkę. Jestem podekscytowana możliwością wystąpienia na CES 2023, co pozwoli mi podkreślić następną generację innowacji w zakresie wysokowydajnych i adaptacyjnych obliczeń oraz produktów, które przesuną granice tego, co jest możliwe.  - powiedziała dr Su.

Czego można się spodziewać? Należy zakładać, że AMD zapowie procesory AMD Ryzen 7000X3D. Zwłaszcza, że poprzednia generacja również pokazana była światu podczas targów CES. Prócz tego możliwa jest też prezentacja nowych kart graficznych Radeon RX 7000, o których jak na razie jest wyjątkowo cicho.

Doktor Lisa Su wystąpi na targach CES 2023

Targi CES 2023 odbędą się w Las Vega, USA w dniach od 5 do 8 stycznia 2023 roku. Przedstawiciele prasowi będą mogli wejść jednak standardowo nieco wcześniej, bo już w dniach 3-4 stycznia. Najważniejsze wydarzenia będą transmitowane online. Lisa Su wystąpi 4 stycznia o godzinie 18:30 czasu lokalnego.

Źródło: https:

Hyperbook organizuje event gamingowy Koneser Technologicznie. Zajrzycie tam 15 października 2022

Dodano: 13.09.2022 15:23 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Firma Blue Technology S.A, właściciel marki Hyperbook i producent laptopów gamingowych, organizuje event „Koneser Technologicznie”. Targi Koneser Technologicznie, to najnowsze wydarzenie przygotowane specjalnie dla fanów gamingu. Wstęp jest wolny! Na uczestników będą czekały liczne atrakcje dla całej rodziny. Targi odbędą się 15 października 2022 roku w godzinach 10:00 – 20:00 w Centrum Praskim Koneser (Butelkownia) w Warszawie.

Źródło: https:

IFA 2022 – trudno uwierzyć w niektóre prezentowane pomysły

Dodano: 06.09.2022 14:34 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Targi IFA powr#xF3;ci#x142;y po dwuletniej przerwie przynosz#x105;c ogrom najr#xF3;#x17C;niejszych zapowiedzi. Po#x15B;r#xF3;d nich znalaz#x142;y si#x119; i produkty powa#x17C;niejsze, kt#xF3;re ju#x17C; nied#x142;ugo trafi#x105; na p#xF3;#x142;ki sklepowe, i nie#x17A;le rokuj#x105;ce ciekawostki. By#x142;y te#x17C; pomys#x142;y i#x15B;cie zwariowane.

Źródło: https:

Ciekawostki z IFA – co nas najbardziej zaintrygowało?

Dodano: 05.09.2022 19:16 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Targi IFA to nie tylko du#x17C;e marki i znane produkty - to r#xF3;wnie#x17C; miejsce dla ma#x142;ych start-up#xF3;w, kt#xF3;re w ten spos#xF3;b mog#x105; zaistnie#x107; na tej du#x17C;ej, #x15B;wiatowej scenie. Odwiedzili#x15B;my kilka co ciekawszych stanowisk i przygotowali#x15B;my dla Was ich przegl#x105;d.

Źródło: https:

To urządzenie zmiecie Thermomixa. Kupisz je w Polsce

Dodano: 04.09.2022 9:55 | 47 odsłon | 0 komentarzy


MyCook Next - to urządzenie zmiecie Thermomixa. Kupisz je w Polsce

Podczas targów IFA firma MyCook zaprezentowała swojego nowego robota kuchennego. Model MyCook Next swoimi możliwościami ma deklasować wszystkich rywali, włącznie z popularnym Thermomixem.

Targi IFA to nie tylko nowe smartfony i telewizory. To także cała gama urządzeń AGD, które już wkrótce trafią do naszych mieszkań, ułatwiając codzienne życie. Ostatnim krzykiem mody w tej kategorii są wielofunkcyjne roboty kuchenne w stylu popularnego Thermomixa. Tego typu produkty można znaleźć było na wielu stoiskach, jednak naszą uwagę przykuł szczególnie jeden z nich.

Mycook Next - wypasiony rywal Thermomixa

Mam tu na myśli Mycook Next. Nowy produkt hiszpańskiej firmy według deklaracji producenta ma być najpotężniejszym urządzeniem tego typu i rzeczywiście trzeba przyznać, że jego specyfikacja wygląda imponująco. Urządzenie może się pochwalić mocą maksymalnie 2000 W i obsługuje grzanie indukcyjne do temperatury 140 stopni Celsjusza. W zestawie znajdziemy dwa naczynia: garnek o pojemności 3,75 litra oraz naczynie do gotowania na parze o pojemności 5 litrów. Cała obsługa urządzenia odbywa się natomiast za pośrednictwem dotykowego wyświetlacza o przekątnej 10 cali.

MyCook Next - to urządzenie zmiecie Thermomixa. Kupisz je w Polsce

Tu zresztą wkracza kolejny atut MyCook Next, jakim ma być oprogramowanie. Urządzenie gwarantuje nieograniczony, darmowy dostęp do platformy Mycook Club, za pośrednictwem której można tworzyć, pobierać oraz dzielić się nowymi przepisami. Producent zwraca uwagę na społecznościowy aspekt swojego rozwiązania, dzięki któremu urządzenie może się pochwalić jedną z największych, jeśli nie największą bazą przepisów wśród wielofunkcyjnych robotów kuchennych, wzbogaconych o zdjęcia, oceny oraz informacje o wartości odżywczej poszczególnych potraw.

MyCook Next - to urządzenie zmiecie Thermomixa. Kupisz je w Polsce

Robota Mycook Next już niebawem będzie dostępny na wybranych rynkach europejskich. Na polską premierę będziemy musieli poczekać nieco dłużej, choć jak obiecuje producent, nowy konkurent Thermomixa już niebawem trafi także nad Wisłę.

 
 

Źródło: https:

EZVIZ przedstawia nowe produkty smart home na targach IFA 2022

Dodano: 02.09.2022 15:35 | 26 odsłon | 0 komentarzy


Frima EZVIZ prezentuje swoje nowości na targach IFA 2022. Ich produkty będą w stanie sprawić, że smart home będzie naprawdę smart.

Targi IFA to bardzo dobry czas na pokazanie klientom na żywo swoich nowości. W tym roku wydarzenie odbywa się w Berlinie i nie brakuje na nim EZVIZ, jednego z potentatów technologii z segmentu smart home. Marka przedstawia swoje najnowsze osiągnięcia w zakresie kamer bezpieczeństwa, czujników domowych, zamków do drzwi, inteligentnych odkurzaczy czy robotów. Odwiedzający stoisko podczas IFA 2022 mogą zapoznać się również z prostymi w obsłudze urządzeniami dedykowanymi domowej wygodzie i bezpieczeństwie, a także zdrowiu.

EZVIZ prezentuje serię zupełnie nowych kamer, w tym pierwszą zasilaną bateryjnie nianię Baby Monitor 1 (BM1). Do kolejnych nowości dołącza pierwsza zewnętrzna kamera obrotowo-uchylna HB8 na baterie. Firma rozszerzyła też swoją linię produktów smart entry o pierwszy inteligentny zamek do drzwi DIY oraz zestaw czujników domowych. Obie nowości produktowe zdobyły nagrody Red Dot Design Awards. 

Przekrój nowości produktowych EZVIZ zaprezentowanych na targach IFA 2022:

  • Baby Monitor 1 – wspomagana AI niania elektroniczna na baterie
  • HB8 - zewnętrzna kamera obrotowa na baterie
  • Inteligentny zamek do drzwi DIY z zewnętrzną klawiaturą
  • Zestaw czujników smart home (Smart Home Sensor Kit, w tym: czujnik ruchu PIR, czujnik otwierania/zamykania, czujnik wycieku wody, czujnik temperatury i wilgotności, inteligentny przycisk oraz brama domowa)
  • RH1 Smart - bezprzewodowy odkurzacz do czyszczenia na sucho i mokro
  • RS2 2-w-1 AI - robot 2 w 1: odkurzacz i mop

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone