czwartek, 20 września 2018 r.  Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Wiadomości z tagiem Tech  RSS
Test NVIDIA GeForce RTX 2080 - Szybszy od GeForce GTX 1080 Ti

Dodano: 19.09.2018 15:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Spoglądając w kalendarz trudno uwierzyć, że GeForce GTX 1080 debiutował przed niemalże 28 miesiącami, bowiem wciąż zajmuje miejsce na podium najwydajniejszych kart graficznych, spokojnie rywalizując ze znacznie młodszym Radeonem Vega 64. Pewnie dlatego NVIDII niespecjalnie zależało na szybkim wprowadzeniu sukcesorów Pascala, jednak kolejna (stricte konsumencka) architektura musiała zostać zaprezentowana ze względów biznesowych oraz wizerunkowych. Zielona maszyna pracowała w zaciszu laboratoriów Santa Clara, dopracowując podobno rewolucyjne układy graficzne, które ostatecznie ochrzczono nazwą Turing. Plotki dotyczące rdzeni Ampere czy Volty zostały pogrzebane, aczkolwiek z układami stosowanymi w GeForce Titan V nowość współdzieli wiele rozwiązań. Jakie korzyści przyniesie to graczom? Czy rzeczywiście otrzymamy rekordowy wzrost wydajności? Wszystkiego dowiecie się przeglądając premierowy test NVIDIA GeForce RTX 2080 Founders Edition.

Źródło: https:

Test NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti - Turing nowym królem wydajności

Dodano: 19.09.2018 15:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Architektura NVIDIA Turing odkrywa dzisiaj najmocniejsze oblicze, ponieważ jednocześnie z GeForce RTX 2080 debiutuje GeForce RTX 2080 Ti, będący topowym modelem obecnej generacji. Zazwyczaj musieliśmy odczekać kilka miesięcy zanim mainstream nawiedzi potężniejszy układ graficzny, ewentualnie najpierw producent wprowadzał kolejnego Titana, natomiast przy skandalicznie długo wyczekiwanych RTX-ach obydwa urządzenia z rodziny GeForce pojawiają się równocześnie. Entuzjaści bezkompromisowej wydajności z głębokim portfelem powinni być zachwyceni, bowiem NVIDIA przygotowała kawał potężnego rdzenia graficznego, który powinien znacznie przewyższać GeForce RTX 2080 wydajnością, chociaż słabszy Turing jest odpowiednikiem GeForce GTX 1080 Ti. Zapowiada się zatem mocarne uderzenie, a wszystkiego dowiecie się przeglądając test GeForce RTX 2080 Ti Founders Edition.

Źródło: https:

Test smartfona Huawei Mate 20 Lite – Syndrom sequela

Dodano: 18.09.2018 11:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Zrobienie udanego sequela dla wielkiego hitu nie jest proste. Jeśli ktoś nie wierzy, polecam porozmawiać z Wachowskimi na temat Matrixa. Ba, nawet cała seria hitów nie gwarantuje, że kolejne podejście do tego samego tematu zakończy się sukcesem – o tym z kolei przekonał nas Rian Johnson przy okazji ósmej części Gwiezdnych wojen. Jest to mądrość, która znajduje przełożenie także na świat nowych technologii, gdzie przygotowanie godnego następcy dla udanego produktu potrafi być niemal równie trudne. Z tego względu wobec Huawei Mate 20 Lite podchodziłem zarówno z dużymi nadziejami, jak i licznymi obawami. Czy nowy produkt sprosta wyśrubowanym oczekiwaniom, które mamy za sprawą olbrzymiego sukcesu modelu Mate 10 Lite? Postanowiliśmy zweryfikować to w naszym teście.

Źródło: https:

3 polskie wśród 10 europejskich centrów technologicznych z największym potencjałem wzrostu

Dodano: 17.09.2018 21:07 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Aż trzy polskie miasta znalazły się w najnowszym rankingu „EMEA Tech Cities”, który identyfikuje największe klastry technologiczne w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce. Kraków, Katowice i Poznań zostały sklasyfikowane odpowiednio na trzecim, szóstym i ósmym miejscu w kategorii „Growth Clusters”, czyli wśród miast z największym potencjałem wzrostu w sektorze technologicznym.

Tagi: Tech
Źródło: di.com.pl

Test MiJia 360° 720p Home Security Camera - oko na dom

Dodano: 14.09.2018 19:21 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Firma Xiaomi całkiem nieźle radzi sobie z telefonami, ale przecież jak każdy szanujący się chiński producent, nie tylko na nich się skupia. Tym razem przyjrzymy się pochodzącej od niej kamerce IP przeznaczonej do nadzoru pomieszczeń. Xiaomi MiJia Smart 720P przyszła do nas za pośrednictwem sklepu DD4.com i oferowana jest w cenie $36.37 USD po użyci...

Źródło: twojepc.pl

Test Lenovo YOGA 730-15 z Core i5-8250U oraz GeForce GTX 1050

Dodano: 13.09.2018 9:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W sklepach często widujemy zwykłe ultrabooki oraz urządzenia konwertowalne nie nadające się zbytnio do grania oraz typowe notebooki gamingowe ze znacznie mocniejszymi podzespołami. O wiele rzadziej możemy spotkać hybrydę obu rozwiązań. Komuś może się marzyć urządzenie konwertowalne, które jednak będzie w stanie uciągnąć również nowsze gry w rozdzielczości Full HD. Wyobrażacie sobie powiedzmy połączenie niskonapięciowego procesora z dedykowaną kartą NVIDII? Takie rozwiązanie proponuje nam m.in. Lenovo wraz z notebookiem YOGA 730-15, który w ostatnim czasie otrzymaliśmy do testów. Wyposażony z procesor Intel Core i5-8250U oraz kartę GeForce GTX 1050. Całkiem intrygujące, ale i sensowne z pewnego punktu widzenia rozwiązanie.

Źródło: https:

ThrottleStop w wersji 8.7 gotowy do pobrania

Dodano: 12.09.2018 5:05 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Tech Power Up umieścił na swoich serwerach nową odsłonę aplikacji ThrottleStop autorstwa Kevina Glynna. Wersja 8.7 pozwala na wyłączenie i zablokowanie limitów funkcji Turbo oraz dostosowanie parametrów IccMax. Autor poprawił również szereg błędów, zmienił design aplikacji oraz wprowadził poprawki dla Windowsa związane z dostępem do pamięci i napis...

Źródło: twojepc.pl

Rusza cykl meetupów Warsaw Ecommerce Tech Sessions

Dodano: 11.09.2018 16:51 | 3 odsłon | 0 komentarzy


20 września w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Warsaw Ecommerce Tech Sessions. Celem całego cyklu jest stworzenie przyjaznej przestrzeni do wymiany wiedzy głównie z zakresu e-commerce oraz skutecznego networkingu. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Źródło: di.com.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone