wtorek, 09 sierpnia 2022 r.  Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
Wiadomości z tagiem This  RSS
Nowy, ambitny projekt twórców PUBG – powstanie fantasy na podstawie koreańskiej powieści

Dodano: 07.08.2022 13:17 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Studio Krafton zapowiada now#x105; gr#x119; pe#x142;n#x105; dozna#x144;, kt#xF3;rej fabu#x142;a b#x119;dzie oparta na korea#x144;skiej serii fantasy autorstwa Lee Yeongdo #x2013; #x201E;The Bird That Drinks Tears" z 2003 roku.

Źródło: https:

Apple idzie nam na rękę. Na iOS zapłacisz w dowolnej przeglądarce

Dodano: 01.08.2022 18:06 | 22 odsłon | 0 komentarzy


Apple Pay w różnych przegladarkach

Apple pozwoli nam korzystać z płatności Apple Pay w innych przeglądarkach niż Safari, o ile robisz zakupy na urządzeniach mobilnych.

Nowość została zaobserwowana na testowych wersjach systemów iOS 16 i iPadOS 16. Płatności Apple Pay są dostępne na stronach sklepów nie tylko w mobilnej wersji Safari, ale też w innych przeglądarkach. Mamy potwierdzenie, że działają w:

  • Microsoft Edge,
  • Google Chrome
  • i Mozilla Firefox.

Steve Moser zaobserwował zmianę na systemie iOS 16 beta 4. Nie wiemy jednak kiedy Apple dodał tę zmianę, bo niektórzy użytkownicy mogą korzystać z Apple Pay w alternatywnych przeglądarkach także na wersjach beta 2 i beta 3. 

Warto tu zaznaczyć, że wprowadzenie Apple Pay do alternatywnych przeglądarek mobilnych nie oznacza, że to samo stanie się na systemie macOS na desktopie. Trzeba pamiętać, że na systemach mobilnych Apple wymaga, by wszystkie przeglądarki z App Store korzystały z tego samego silnika renderującego, co Safari – WebKit. Apple mógł zmienić politykę korzystania z Apple Pay na poziomie swojego silnika, nie dając dostępu do płatności zewnętrznym deweloperom. Z zewnątrz jednak wygląda to na rozluźnienie ograniczeń, przez które Apple co rusz ląduje pod ostrzałem organizacji antymonopolowych. 

Na desktopie sprawa wygląda zgoła inaczej. Tu nie liczyłabym na zmiany w najbliższym czasie. Trzeba robić zakupy w Safari… albo płacić innym sposobem.

 
 

Źródło: https:

OnePlus Nord Watch coraz bliżej. Znamy nowe szczegóły

Dodano: 28.07.2022 9:19 | 31 odsłon | 0 komentarzy


OnePlus Nord Watch

Na sierpniową premierę firma OnePlus szykuje sporo nowości – poza smartfonem i nowym systemem najprawdopodobniej będzie to również zapowiadany od miesięcy zegarek OnePlus Nord Watch.

Już za kilka dni, 3 sierpnia, zadebiutuje flagowy smartfon OnePlus 10T z układem Snapdragon 8+ Gen 1. Równocześnie firma zaprezentuje chiński wariant tego modelu – OnePlus Ace Pro – a także swój nowy system OxygenOS 13, bazujący na Androidzie 13.

 

Wygląda jednak na to, że producent pokaże jeszcze coś – zegarek OnePlus Nord Watch. Plotki o istnieniu takiego urządzenia pojawiły się już w marcu, ale teraz mamy namacalny dowód. Nowy smartwatch OnePlus został odnaleziony w mobilnej aplikacji N Health służącej do zarządzania zegarkiem.

OnePlus Nord Watch

Aplikacja ujawnia, jak wygląda OnePlus Nord Watch – ma kształt zbliżony do prostokąta z zaokrągleniami, czyli będzie trochę jak „Apple Watch”. Na zrzutach ekranowych z aplikacji widać też kilka tarcz zegarka do wyboru, a także sekcję pozwalającą samodzielnie zaprojektować tarczę ze zdjęcia.

Wiadomo też, że OnePlus Nord Watch będzie miał niezbędne w tego typu zegarku funkcje: a więc monitorowanie tętna, pomiar natlenienia krwi SpO2, a także analizę snu. Zegarek będzie śledzić codzienne aktywności, liczył kroki i kalorie, nie zbraknie treningów sportowych w wielu dyscyplinach.

Czym się jednak będzie różnił OnePlus Nord Watch od dziesiątek innych, podobnych smart zegarków na rynku, jeszcze nie wiadomo. Urządzenie ma być tańsze niż standardowy Oppo Watch, co podkreśla „Nord” w nazwie. Tańsze nie znaczy jednak tanie – źródła z Indii podają, że na tamtejszym rynku smartwatch ma kosztować do 10. tys. rupii, czyli około 588 zł. Faktycznie mniej niż kosztował standardowy OnePlus Watch (około 750 zł na start), jednak wciąż sporo. Należy mieć nadzieję, że odzwierciedla to wysoką jakość wykonania, a także bogate funkcje urządzenia.

Nie ma pewności, że zegarek zadebiutuje wraz ze smartfonem OnePlus 10T, jednak nieoficjalnie mówi się, że odbędzie się to już w najbliższych dniach.

 
 

Źródło: https:

Ashton Kutcher i Mila Kunis w kontynuacji "Różowych lat 70.". Serial produkuje Netflix

Dodano: 28.07.2022 5:46 | 31 odsłon | 0 komentarzy


Platforma Netfllix przygotowuje serial komediowy „That '90s Show”, spin-off i sequel serialu komediowego "Różowe lata 70." ("That '70s Show"), znanego w naszym kraju z anteny Polsatu. W nowej produkcji zagrają ponownie m.in. Ashton Kutcher i Mila Kunis. Aktor właśnie skomentował swoje wejście na plan produkcji.

Źródło: https:

Thor: Miłość i grom z piosenką Kate Bush? Nieaktualne, od kiedy ‘zrujnowało ją’ Stranger Things – mówi Taika Waititi

Dodano: 10.07.2022 17:41 | 2 odsłon | 0 komentarzy


O #x2018;Running Up That Hill#x2019; Kate Bush zn#xF3;w jest g#x142;o#x15B;no. Tym razem jednak za spraw#x105; s#x142;#xF3;w krytyki. Ich autorem jest re#x17C;yser najnowszego tytu#x142;u MCU #x2013; #x2018;Thor: Mi#x142;o#x15B;#x107; i grom#x2019;.#xD;

Źródło: https:

Disney+ taką degrengoladę serwuje dzieciom. Pisze oburzony ojciec

Dodano: 06.07.2022 15:04 | 27 odsłon | 0 komentarzy


Disney+ taką degrengoladę serwuje dzieciom. Pisze oburzony ojciec

Disney może mieć problemy i to poważne. Jedna z ich funkcji nie działa jak należy, przez co nieletni są narażeni na widok nieodpowiednich dla nich treści. Firma nie spieszy się z wyjaśnieniami — wciąż nie ustosunkowała się do zapytania redakcji Telepolis.

Jeden z naszych Czytelników zwrócił w zeszłym tygodniu uwagę na naglący problem na platformie Disney+, która pojawiła się w Polsce w połowie zeszłego miesiąca. Zauważył, że pomimo włączonej blokady rodzicielskiej, na koncie jego dziecka nadal promowane były treści przeznaczone dla osób z wyższej kategorii wiekowej niż zostało to ustalone. 

Wczoraj zauważyłem, że Disney+ w profilu z ograniczeniem wiekowym zaczął wyświetlać baner z Obcy kolekcja. Dzwoniłem na infolinię, nie mogli w to uwierzyć, kazali napisać maila. Dzisiaj mam baner Thor kolekcja. Nie wiem kto zajmuje się w D+ doborem tych reklam ale Obcy i jego zdjęcie to z całą pewnością nie są treści dla dzieci. Sprawdzałem i ustawienie nawet kategorii bez ograniczeń nie zdjęło tego kafelka. Dołączam screeny. Mam nadzieję, że jako redakcja macie do kogoś poważnego i kompetentna kontakt, kogoś kto szybko zareaguje i doprowadzi do porządku treści prezentowane dla dzieci. Nie po to ustawiam ograniczenie żeby dziecko oglądało wizerunek Obcego

- poinformował nas jeden z czytelników

Rodzice mogą być oburzeni

Problem jest poważny, bo nikt nie ustawia kontroli rodzicielskiej po to, by jego dziecko było straszone wizerunkiem Obcego w proponowanych produkcjach. Postanowiliśmy sprawdzić to osobiście na naszych kontach do platformy i rzeczywiście, włączenie blokady rodzicielskiej nie sprawia, że przestają pokazywać się propozycje z wyższej kategorii wiekowej. 

Na głównym sliderze promowane są treści dla osób ze starszych grup wiekowych, co niejako przeczy idei tej funkcji. Wykluczyliśmy tym samym możliwość, że nasz Czytelnik jako jedyny został dotknięty z tym problemem. W naszym przypadku po włączeniu kategorii 0+ w proponowanych nadal przewijał się Thor i Star Wars. Nie są to szczególnie straszne ani brutalne produkcje, choć wszelkie oburzenie rodziców byłoby jak najbardziej uzasadnione.

Niemniej Alien to już gruba przesada. Zauważyliśmy, że problem nie pojawia się tylko w przypadku specjalnego konta „dziecko”, na którym dostępne są wyłącznie animacje dla dzieci.

W związku z tym skierowaliśmy pytania do przedstawicieli platformy Disney+ w Polsce. Zapytaliśmy o to, "czy Disney+ jest świadomy tego, że promuje treści nieodpowiednie dla wybranej w profilu grupy wiekowej?". Oraz chcieliśmy się dowiedzieć "czy planowane są jakieś zmiany w prezentowaniu treści tak, aby rodzice nie musieli martwić o swoje pociechy?". Niestety, od piątku 1 lipca nadal czekamy na odpowiedź przedstawicieli platformy streamingowej Disney+.

Ze względu na naturę problemu postanowiliśmy nie czekać dłużej z publikacją informacji o nieprawidłowościach na platformie. Tekst zostanie zaktualizowany, gdy tylko otrzymamy wiadomość ze stanowiskiem Disneya. Jedyną pociechą w sprawie jest fakt, że materiałów wideo nie da się uruchomić. Czasem jednak już sama okładka filmu może przestraszyć kilkuletnie dziecko.

 
 

Źródło: https:

Rozkładany Samsung Galaxy A? Koreańczycy już podali cenę

Dodano: 01.07.2022 9:00 | 22 odsłon | 0 komentarzy


Rozkładany Samsung Galaxy A

Dostępny dla wszystkich, rozkładany Samsung Galaxy A jeszcze nie powstał, ale koreański serwis branżowy zna już jego cenę. Zapowiada się interesująco, choć pozostają jeszcze duże znaki zapytania.

Od jakiegoś czasu ze źródeł koreańskich napływają doniesienia o tym, ze Samsung pracuje nad . Ma to być reprezentant serii Galaxy A, czyli średniej klasy urządzeń z niektórymi cechami flagowców.

Idea jest taka, by stworzyć możliwość kupna rozkładanego smartfonu bardziej oszczędnym użytkownikom, którzy nie są w stanie sobie pozwolić na wydanie 5 czy 8 tysięcy złotych na taki sprzęt (w zależności od modelu).

Koreański serwis branżowy Etnews, który ma dostęp do wewnętrznych źródeł Samsunga, podaję cenę rozkładanego Galaxy A. Oczywiście urządzenia jeszcze nie ma, więc ściślej rzec biorąc, jest to pułap cenowy, w którym zamierza się utrzymać Samsung, wprowadzając taki telefon na rynek.

Serwis podaje, że Samsung określił górną granicę na 1 mln wonów, czyli około 3470 zł. W innych regionach świata, w tym w Europie, byłoby to jednak trochę więcej – z podatkami kwota ta mogłaby sięgnąć ok. 4000 zł

Taki pułap cenowy wskazuje też na to, że projektowany rozkładany Galaxy A to smartfon o konstrukcji jak Galaxy Z Fold3, który w Polsce debiutował z ceną 8299 zł. Dla porównania Galaxy Z Flip3 wyceniony był w dniu wejścia na rynek na 4799 zł, więc zapowiadana przez Etnews kwota nie byłaby tak atrakcyjna, a cały plan Samsunga nie miałby wielkiego sensu. 

Według koreańskiego serwisu rozkładany Galaxy A (Galaxy A Fold?) będzie okrojony z kilku rozwiązań, zastosowanych we flagowych modelach. Zabraknie więc ekranu z warstwą Ultra-Thin Glass, zamiast tego dostępna będzie tańsza technologia, potencjalnie bardziej narażona na uszkodzenia. Na pewno też słabszy będzie procesor i aparaty.

Niestety, na domniemanego Galaxy A Folda trzeba będzie jeszcze poczekać. Koreańskie źródła wskazują, że taki telefon wejdzie na rynek najwcześniej w 2024 roku.

  
 

Źródło: https:

Uczniowie mogą pobrać za darmo grę „This War of Mine”. Czarnek: trafi do podstawy programowej

Dodano: 30.06.2022 18:07 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Gra "This War of Mine" 11 bit studios i "Gra szyfrów" stworzona przez IPN jeszcze w tym roku zostaną wpisane do podstawy programowej jako treści rekomendowane - zapowiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. "This War of Mine" zostało już udostępnione na rządowym portalu.

Tagi: This
Źródło: https:

Ministerstwo Edukacji rozdaje gry komputerowe. Jest haczyk

Dodano: 28.06.2022 15:45 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało o tym, że już wkrótce do polskich szkół zawita gra wideo. Będzie ona zaliczona w ramach lektury dodatkowej i pojawi się do pobrania za darmo na stronie rządowej. Spodoba się to uczniom?

W ostatnich latach możemy zauważyć drastyczną zmianę narracji dotyczącej gier wideo. Jeszcze dwadzieścia lat temu gry wideo były postrzegane jako źródło przemocy wśród dzieci, a rodzice widzieli w nich zagrożenie dla prawidłowego rozwoju swoich pociech. Osoba, która spędzała kilka godzin dziennie na rozgrywce była uważana za nałogowca i osobę, która potrzebuje pomocy.

Dziś widzimy zmianę podejścia nie tylko do grania, lecz również samych gier. Nie są już traktowane jako "marnowanie czasu", lecz pełnoprawna rozgrywka. Nawet do rządzących zaczęło docierać, że gry wideo mogą być tak samo edukacyjnym dziełem kultury, jak książki czy filmy. 

Polska gra wideo trafia w poczet szkolnych lektur

Ministerstwo Edukacji i Nauki właśnie poinformowało o tym, że pierwsza gra wideo trafi do propozycji szkolnych lektor uzupełniających. Nie oznacza to, że w każdej placówce oświaty będzie omawiana jej treść, lecz niektórzy nauczyciele może zechcą skorzystać z takiej opcji. Gra, która trafi w poczet lektur to "This War of Mine" polskiego 11 bit studio. Produkcja zyskała popularność ze względu na bardzo mocną tematykę i poważne wątki, które porusza.

This War of Mine - niecodzienne podejście do tematu wojny

W "This War o Mine" wcielamy się w grupę cywilów podczas walki zbrojnej na terenie miasta. Musimy dbać o zdobycie żywności, bezpieczeństwo i zdrowie psychiczne osób w grupie. Gra niejednokrotnie postawi gracza przed bardzo ciężkimi wyborami moralnymi. Włamać się do domu starszego małżeństwa i ukraść ich zapasy, czy może głodować? Podzielić się lekami z małą dziewczynką, która potrzebuje ich dla swojej chorej mamy, czy zostawić, bo możemy potrzebować ich później? 

Na stronie rządowej możemy znaleźć informację o tym, że to właśnie interaktywne doświadczanie wojny i emocjonalna warstwa sprawiają, że "This War of Mine" ukazuje wojnę w sposób, którego nie ujrzymy w książkach i filmach. Każdy wybór niesie ze sobą konsekwencje, które mogą wywoływać wyrzuty sumienia. 

Link wygasł

Niestety, to nie byłaby polska inicjatywa, gdyby wszystko było dobrze zrobione. Ministerstwo Edukacji i Nauki udostępniło link, z którego bezpłatnie można pobrać grę. Problem w tym, że jest to hiperłącze do WeTransfer, którego ważność już wygasła. 


 

Źródło: https:

This War of Mine pierwszą w historii grą w kanonie szkolnych lektur. MEN rozdaje tytuł za darmo

Dodano: 28.06.2022 15:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Polskie This War of Mine, gra chwalona przez The New York Times, Washington Post, Die Welt, The Guardian i inne prestiżowe media na całym świecie, przeciera szlaki wszystkim twórcom gier, otrzymując miano lektury dla uczniów szkół średnich w Polsce. Miało to nastąpić już co prawda przed dwoma laty, dziś jednak Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że produkcja 11 bit studios wejdzie do kanonu lektur już na pewno z początkiem przyszłego roku szkolnego.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone