sobota, 16 października 2021 r.  Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Wiadomości z tagiem Tool  RSS
TikTok kontra Facebook. Już nikt inny się nie liczy

Dodano: 14.10.2021 23:19 | 15 odsłon | 0 komentarzy


TikTok kontra Facebook Whatsapp Messenger i Instagram

TikTok już wygodnie umościł się na pozycji króla aplikacji mobilnych. Popularność chińskiej aplikacji jest tak duża, że jedynym godnym rywalem jest całe imperium Facebooka.

Regularnie piszemy o kolejnych dużych sukcesach TikToka. Chińska aplikacja zawojowała świat mediów społecznościowych i aplikacji w ogóle. We wrześniu 2021 sytuacja wcale nie odbiegała pod tym względem od normy. Trzeba pamiętać, że dane Sensor Tower nie obejmują lokalnych chińskich sklepów z aplikacjami, a w samych Chinach Google Play właściwie nie istnieje (co najwyżej z VPN). W rzeczywistości przewaga TikToka jest jeszcze większa. W minionym miesiącu na świecie TikToka zainstalowało 59 milionów osób. Najwięcej z Chin (16%) i USA (12%). Na drugim miejscu znalazł się Facebook z 51 milionami instalacji. Aż za 29% z nich odpowiadają same Indie. Cóż, skoro władze Indii zablokowały TikToka (w odwecie za przejęcie przez Chiny spornej doliny w Himalajach), to gdzieś ci ludzie muszą być... Na drugim miejscu znajduje się Indonezja z 7% nowych instalacji.

Trzecie, czwarte i piąte miejsce również zajmuje imperium Facebooka. Kolejne miejsca zajmują bowiem Instagram, WhatsApp i Messenger. Dopiero na szóstym miejscu jest pierwsza aplikacja niebędąca TikTokiem i własnością Marka Zuckerberga. Szósty najpopularniejszy na świecie jest Snapchat.

 
 

Źródło: https:

Intel deklasuje konkurencję. Gracze mają na coś czekać

Dodano: 14.10.2021 13:45 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Intel deklasuje konkurencję. Gracze mają na coś czekać

Procesor Intel Core i9-12900K został po raz kolejny przetestowany, tym razem w kilku grach i 3DMarku. Pod względem wydajności deklasuje konkurencję.

Już tylko kilka tygodni dzieli nas od premiery nowych procesorów Intel Alder Lake. Te wprowadzą dużo nowości, z czego najważniejsze to między innymi obsługa pamięci DDR5 oraz standardu PCIe 5.0. Od jakiegoś czasu w sieci pojawia się coraz więcej testów, które pokazują wydajność nowych układów. Tym razem najmocniejszy z nich, czyli Core i9-12900K, został przetestowany w kilku grach oraz programie 3DMark. Alder Lake deklasuje konkurencję?

Intel Core i9-12900K - wydajność w grach i 3DMark

Procesor Intel Core i9-12900K został przetestowany między innymi w programie 3DMark, a konkretnie w teście Time Spy. W nim procesor uzyskał wynik aż 17915 punktów. Dla porównania Core i9-11900K oraz Ryzen 9 5950X uzyskują w tym samym teście około 14000 punktów, więc różnica jest ogromna. Uwagę może zwracać niski wynik ogólny, ale procesor był testowany w zestawie z kartą graficzną Radeon RX 6600, która jest ze średniej półki i nadaj się co najwyżej do grania w 1080p.

Intel Core i9-12900K wydajność

Jednocześnie procesor został przetestowany w kilku grach. W Forza Horizon 4 w rozdzielczości 1080p i na Windowsie 11 uzyskał on 193 klatki na sekundę. W identycznych ustawieniach, ale na Windowsie 10 <(a href="https://www.telepolis.pl/tech/windows/windows-11-aktualizacja-procesor-amd">z powodu problemów jedenastki z układami AMD) Ryzen 9 5950X pozwala na wyświetlanie średnio 189 klatek na sekundę. Różnica nie jest duża, ale może wynikać ze słabszej karty graficznej, która okazała się w tym przypadku wąskim gardłem. Z kolei w Rainbow Six Siegie wyszło 252 klatek, a w Shadow of the Tomb Raider 112 klatek na sekundę. Tutaj nie mamy jednak żadnego porównania.

Intel Core i9-12900K wydajność
fot. wccftech

Nie da się ukryć, że duża różnica wydajności w benchmarkach wynika w dużej mierze właśnie z szybszych pamięci DDR5. Nie zmienia to faktu, że w takiej konfiguracji procesory Intel Alder Lake powinny być dużo wydajniejsze od aktualnie dostępnych Ryzenów oraz swoich poprzedników 11. generacji. Na pewno gracze mają na co czekać, chociaż warto wstrzymać się z ostatecznymi osądami do oficjalnych testów.

 
 

Źródło: https:

Operator Toya ostrzega użytkowników przed fałszywymi mailami

Dodano: 13.10.2021 20:41 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Polski operator Toya ostrzega użytkowników przed fałszywymi mailami. W wiadomości zawarte jest groźne hiperłącze z podpiętym złośliwym oprogramowaniem.

Tagi: Tool, P??yty
Źródło: https:

TikTok usunął ponad 81 mln filmów w 2Q2021

Dodano: 13.10.2021 18:15 | 7 odsłon | 0 komentarzy


TikTok 2Q202 81 mln filmów

TikTok opublikował globalny Raport Egzekwowania Zasad Społeczności. Wynika z niego, że serwis usunął w drugim kwartale tego roku ponad 81 milionów filmów naruszających zasady, z tego ponad 94% zanim je ktokolwiek zgłosił.

Priorytetem TikToka, jak informuje serwis, jest tworzenie bezpiecznego otoczenia, dlatego platforma dokłada starań, by usuwać konta i treści, które naruszają . W okresie od kwietnia do czerwca 2021 roku z tego powodu usunięto ponad 81,5 milionów filmów wideo na całym świecie, co stanowi mniej niż 1% wszystkich opublikowanych treści wideo. 93% z nich zostało usuniętych w ciągu 24 godzin od ich wstawienia, a 94,1% zanim ktokolwiek je zgłosił. 87,5% usuniętych treści nie zostało w ogóle wyświetlonych, co stanowi lepszy wynik niż w pierwszym kwartale tego roku (81,8%) dzięki poprawie systemu wykrywania.

TikTok stale usprawnia i wprowadza na nowe rynki systemy automatycznego wykrywania i usuwania niektórych kategorii treści naruszających zasady. W rezultacie za pomocą tej technologii w drugim kwartale roku dokonano prawie 17 milionów usunięć. 14,8 milionów kont zostało usuniętych za naruszenia Zasad Społeczności lub Warunków Korzystania z Serwisu. W tym ponad 11 milionów kont podejrzanych o to, że ich właściciele mieli mniej niż 13 lat. Stanowi to mniej niż 1% wszystkich kont na TikToku.

 
 

Bezpieczeństwo młodszych użytkowników

W drugim kwartale tego roku TikTok uruchomił polskie Centrum Bezpieczeństwa, odświeżając przy tym poprzednią wersję dostępną do tej pory także na innych rynkach. Pozwala ono rodzicom i opiekunom przyjrzeć się bezpieczeństwu platformy z bliska dzięki nowym filmom wideo, w których zaprezentowano między innymi Zasady Społeczności oraz dostępne dla nich zasoby, w tym Poradnik Opiekuna. W maju TikTok dołączył do Koalicji Technologicznej, czyli organizacji, która działa na rzecz ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym i nadużyciami w sieci. Poprzez członkostwo w niej TikTok podkreśla, że nie akceptuje na platformie tego typu treści.

Troska o inkluzywność i dobre samopoczucie

Jednym z podstawowych wartości TikToka jest różnorodność oraz inkluzywność. Platforma w drugim kwartale roku wprowadziła narzędzia i wydarzenia mające na celu dbałość o dobrostan społeczności TikToka:

  • Wprowadzono nowe metody kontroli, umożliwiające jednoczesne usuwanie lub zgłaszanie wielu komentarzy. Konta, które publikują zastraszające lub negatywne komentarze, mogą być blokowane masowo, nawet do 100 naraz.
  • Wydano , umożliwiający rodzinom rozpoznawanie zastraszających wypowiedzi oraz zawierający informacje na temat sposobów przeciwdziałania i szukania pomocy dla ofiar napaści i ich świadkom.
  • Zorganizowano globalną kampanię #CreateKindness, w której przygotowano serię kreatywnych filmów mających na celu wzmocnienie świadomości na temat zastraszania i zachęcającą do przyjaznej postawy wobec innych.

W czerwcu TikTok uczcił Miesiąc Dumy kampanią #FreeToBe. Platforma zorganizowała globalne wydarzenie TikTok Pride March, 12-godzinną podróż dookoła świata w celu zebrania funduszy dla organizacji wspierających społeczność LGBTQ+. Z okazji Miesiąca Dumy w centrum Warszawy powstał mural na cześć polskich twórców TikToka, reprezentujących społeczność LGBTQ+, pod hasłem „Każdy różny, ale równy”.

Walka z dezinformacją na temat COVID-19

TikTok współpracuje z ekspertami w dziedzinie zdrowia publicznego, aby pomóc społeczności uzyskać rzetelne informacje na temat COVID-19 i szczepionek:

  • W drugim kwartale 2021 roku centrum informacyjne COVID-19 odwiedzono ponad 921 milionów razy na całym świecie, a banery kierujące do centrum zostały dodane do 1,8 miliona filmów i obejrzane 11 miliardów razy.
  • Ogłoszenia TikTok (PSA) dotyczące hashtagów związanych z COVID-19 i szczepionkami, kierujące użytkowników do danych WHO i lokalnych zasobów organizacji zdrowia publicznego, zostały obejrzane ponad 18 miliardów razy.
  • We współpracy z NowThis uruchomiono również pięcioczęściową serię LIVE o nazwie VIRAL, e celu edukacji na temat technologii stojącej za szczepionkami COVID-19, aby udostępnić rzetelne informacje i zmniejszyć niechęć do szczepień.
  • Z okazji Światowego Tygodnia Szczepień zorganizowano edukacyjny LIVE z udziałem Światowej Organizacji Zdrowia oraz kampanię z hashtagiem, która zachęcała ludzi do kreatywnego dzielenia się powodami, dla których się szczepią.

W okresie od kwietnia do czerwca 2021 roku usunięto 2518 filmów wideo, które miały na celu dezinformację. 83% tych filmów usunięto zanim zostały zgłoszone, 87,6% w ciągu 24 godzin od ich zamieszczenia na TikToku, a 69,7% zanim zostały wyświetlone.

 
 

Źródło: https:

Shadow of the Tomb Raider, Rise od the Tomb Raider, trylogia Crysis Remastered i Baldur's Gate 3 z obsługą NVIDIA DLSS 2.0

Dodano: 12.10.2021 19:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


NVIDIA nie zaprzestaje starań w promowaniu swojej techniki DLSS, zwłaszcza że coraz większa liczba gier zaczyna wspierać technikę AMD FidelityFX Super Resolution, a Intel opracował także swoje rozwiązanie o nazwie XeSS, które działa na podobnej zasadzie co DLSS. Praktycznie w każdym tygodniu słyszymy o kolejnych implementacjach tego rozwiązania. Nie powinno to być specjalnie zaskakujące, jako że obecnie dodanie DLSS do gier opartych na takich silnikach jak Unreal Engine czy Unity jest już znacznie łatwiejsze niż kiedyś. W najbliższych tygodniach DLSS w nowej wersji trafi do takich gier jak Baldur's Gate 3, Crysis Trilogy Remastered czy Chivalry 2. Zmiany dotkną nawet popularnego Shadow of the Tomb Raider.

Źródło: https:

Co obejrzeć na Amazon Prime - najlepsze seriale

Dodano: 12.10.2021 14:29 | 5 odsłon | 0 komentarzyAmazon Prime oficjalnie zadebiutowało w Polsce w rewelacyjnej cenie 49 zł za cały rok. W ramach tego mamy dostęp do usługi Amazon Prime Video z filmami i serialami. Co warto tam obejrzeć? Wybrałem moim zdaniem najciekawsze pozycje.

Jakie są najlepsze seriale na Amazon Prime Video? To pytanie może w tym momencie zadawać sobie wiele osób, biorąc pod uwagę . W kwocie 49 zł za cały rok otrzymujemy nie tylko dostęp do serwisu z filmami i serialami, ale także darmowych dostaw z Amazon.pl, darmowych gier w ramach Prime Gaming, wielu bonusów do gier (np. skinów) oraz jednej darmowej subskrypcji miesięcznie na Twitchu. Na razie jednak skupmy się właśnie na serialach. Co warto obejrzeć na Amazon Prime Video?

The Boys

Zestawienie po prostu musiałem zacząć od The Boys, czyli w mojej ocenie jednego z najlepszych seriali superbohaterskich ostatnich lat. Jeśli uwielbiacie Marvela czy DC, to dzieło Amazona jest dla Was pozycją obowiązkową. Uprzedzam jednak, że The Boys – jeśli nie znacie komiksowego pierwowzoru – nie jest tym, czego spodziewacie się po serialu o superbohaterach. Ci są tutaj przedstawieni jako do szpiku kości zepsuci, chciwi, brutalni i bezwzględni. To bohaterowie, którym sława za mocno uderzyła do głowy. Niejako naprzeciw nim staje grupa ludzi, którzy nie mogą pochwalić się podobnymi umiejętnościami. Jest brutalnie, krwawo i po prostu rewelacyjnie. Aktualnie dostępne są dwa sezony, z czego każdy składa się z 8 odcinków. Wiadomo też, że Amazon zamierza kontynuować serial, ale nie ma w tym nic dziwnego. To świetne widowisko.

Invincible

Invincible to kolejny serial o superbohaterach, chociaż w tym wypadku akurat animowany. Możecie w tym momencie pomyśleć, że zestawienie to jest trochę monotematyczne, ale zapewniam, że za chwilę się to zmieni. Musicie mi wybaczyć, ale jestem geekiem, który uwielbia komiksy i wszystko, co związane ze światami Marvela oraz DC. Jednak Invincible, podobnie jak The Boys, nie jest tym, co najczęściej pokazują dwaj najwięksi gracze superbohaterskiego rynku. Tutaj również światowi herosi nie są nieustępliwi, prawi i nie zabijają. Animacja zaskakuje i jest niesamowicie brutalna, ale nie jest dlatego tak po prostu. Wszystko jest uzasadnione, ale o tym musicie przekonać się na własną rękę. Na ten moment dostępny jest tylko pierwszy sezon z 8 odcinkami, ale trwają już prace nad kolejnymi.

The Grand Tour

Wszyscy fani motoryzacji powinni znać rewelacyjne trio byłych już prezenterów Top Gear. James May, Richard Hammond i Jeremy Clarkson to mistrzowie tworzenia rozrywkowych treści, w których tłem są najlepsze samochody na świecie. Amazon przyjął ich do siebie, po tym jak odeszli z BBC, co poskutkowało stworzeniem nowego programu o nazwie The Grand Tour. Chociaż pierwszy sezon mocno przypominał swoją formułą Top Gear, to w ostatnim czasie trójka dziennikarzy i prezenterów skupia się na dłuższych odcinkach specjalnych, gdzie najczęściej jadą w jakąś szaloną podróż, po drodze wykonując rozmaite zadania, przygotowane dla nich przez producentów. Zapewniam Was, że nawet jeśli nie interesujecie się motoryzacją, to The Grand Tour to program, przy którym będziecie świetnie się bawić.

Jack Ryan

Tom Clancy to mistrz powieści sensacyjnych. Jego dzieła wykorzystywane są zarówno w świecie filmów, seriali, jak i gier (np. Rainbow Six, Splinter Cell, Ghost Recon itd.). Nic dziwnego, że po jednego z jego bohaterów sięgnął też Amazon. Tym jest Jack Ryan, grany przez Johna Krasinkiego. Jest tutaj wszystko, co powinno spodobać się fanom sensacji – mnóstwo akcji, ciekawa intryga oraz wyraziści bohaterowie, ze szczególnymi uwzględnieniem tych złych. Widać to po bardzo dobrych ocenach zarówno na IMDb, jak i Filmwebie, gdzie serial ma średnią notę kolejno 8,1 oraz 7,5 punktów. W tym momencie do obejrzenia jest 16 odcinków, podzielonych na dwa sezony.

The Expanse

Jesteście fanami Star Treka, Doctora Who albo Battlestar Galactica? W takim razie na pewno zainteresuje Was The Expanse, czyli jeden z najlepszych seriali science-fiction ostatnich lat. Ten początkowo tworzony był przez stację Sci-Fi, ale w 2018 roku produkcję przejął Amazon. Akcja dzieje się mniej więcej 200 lat w przyszłości, kiedy to ludziom udało się skolonizować Układ Słoneczny. Fabuła kręci się wokół załogi statku Canterbury oraz pewnej zaginionej dziewczyny. Szukając jej, odkrywamy intrygę, która może doprowadzić do międzyplanetarnej wojny. Ocena 8,5 na IMDb mówi sama za siebie. To świetny serial dla wszystkich fanów gatunku space-opera.

Amerykańscy Bogowie

Akcja Amerykańskich Bogów oparta jest na książce Neila Gaimana o tym samym tytule. Co ważne, autor jest jednym z producentów wykonawczych serialu. Głównym bohaterem jest Cień, czyli mężczyzna, który wychodzi z więzienia w momencie, w którym dowiaduje się o śmierci swojej żony. W drodze na pogrzeb poznaje tajemniczego człowieka, który zatrudnia go w roli swojego ochroniarza. Szybko okazuje się, że nie wszystko wygląda tak, jak mogłoby się wydawać. Cień przekonuje się, że mężczyzna jest Odynem, czyli nordyckim bogiem, który szykuje się do wielkiej wojny między starymi i nowymi bogami. Po drodze poznajemy również inne bóstwa z różnych wierzeń. Z czasem przekonujemy się też, że Cień jest kimś więcej niż tylko przypadkową osobą, która znalazła się w odpowiednim miejscu i czasie. Każdy z 26 odcinków (podzielonych na 3 sezony) ma około 50 minut, więc jest sporo do obejrzenia.

The Man in the High Castle

Wyobraźcie sobie świat, w którym Niemcy i Japonia wygrali II Wojnę Światową i wspólnie rządzą światem. Oba państwa podzieliły między siebie Stany Zjednoczone na północ i południe, gdzie panują zupełnie odmienne zasady. Co gorsze, mocarstwa nie dogadują się między sobą, a do tego życie uprzykrza im ruch oporu. Brzmi ciekawie? Takie właśnie jest. Akcja serialu dzieje się w latach 60. i ukazuje alternatywą wizję historii. Całość oparta jest na powieści Philipa K. Dicka, a za produkcję odpowiadają Ridley Scott (Łowca Androidów) oraz Frank Spotnitz (Archiwum X), co samo w sobie jest już całkiem niezłą rekomendacją.

Wspaniała Pani Maisel

W swojej głowie stwórzcie sobie obraz idealnej pani domu, żyjącej w Stanach Zjednoczonych lat 60. Ma wspaniałego męża, piękne dzieci i wydawałoby się idealne życie. Taka właśnie jest bohaterka tego serialu. Jednak ten idealny świat zaczyna się komplikować. W społeczeństwie zdominowanym przez mężczyzn Pani Maisel postanawia zrobić coś całkowicie nowego, a według rodziny i znajomych wręcz szalonego. Kobieta zrywa z wizerunkiem gospodyni domowej i zostaje stand-upową artystką. Brzmi jak materiał na świetną komedię? Bo takie też jest, chociaż nie zawsze jest zabawnie. Czasami jest też ciężko i trudno. Scenariusz i reżyseria Wspaniałej pani Maisel to dzieło Amy Sherman-Palladino (Kochane kłopoty).

Fleabag

Fleabag to 30-latka, która mieszka w Londynie. Z jednej strony jest trochę jak Bridget Jones – mierzy się z wieloma problemami, z którymi walczą osoby w jej wieku, tym bardziej zamieszkujące wielką, europejską stolicę. Jednak o ile Bridget Jones pokazywała ten świat w bardziej kolorowym i wesołym świetle komedii romantycznych, o tyle Fleabag pełne jest chwil gorzkich i rozczarowań. W serialu nie brakuje czarnego humoru, tragedii i trudnych momentów. Pomimo tego jest to serial bardzo zabawny. Charakterystyczną cechą jest złamanie czwartej ściany, bowiem tytułowa Fleabag (przez cały serial nie poznajemy jej imienia) co jakiś czas zwraca się do widza, kąśliwie komentując otaczającą ją rzeczywistość. W główną rolę wciela się Phoebe Waller-Bridge, która jednocześnie napisała scenariusz.

Amazon Prime Video — co jeszcze obejrzeć?

To oczywiście mocno subiektywna lista. Na Amazon Prime Video pełno jest ciekawych seriali, które warto obejrzeć. Może nie jest ich tak dużo, jak na Netflixie, ale w zdecydowanej większości mają one bardzo wysoki poziom, dzięki czemu przyciągają na wiele godzin. Oprócz wyżej wymienionych warto też zwrócić uwagę na takie seriale, jak: Upload, Good Omens, Goliath, Hanna, Hunters, Terror, Sneaky Pete, This is Us, Carnival Row, Mozart w miejskiej dżungli, Undone, Homecoming oraz Bosch. Amazon Prime ma też wiele serii dla fanów sportu, np. o Manchesterze City, Tottenhamie Hotspur, Sergio Ramosie, Stevenie Gerardzie czy też Diego Maradonie. Nie brakuje też treści typowo rozrywkowych, prowadzonych przez trójkę z The Grand Tour, np. Farma Jeremyego Calrksona, James May w Japonii oraz Wielcy eskapiści w Hammondem. Wybór jest ogromny! A jakby tego było mało, to serwis pracuje też nad nowymi serialami, w tym pierwszą polską produkcją o Robercie Lewandowskim. Warto czekać też na serial w uniwersum Władcy Pierścieni oraz Koło Czasu (premiera za miesiąc) na podstawie książek Roberta Jordana. W skrócie – na Amazon Prime Video jest co oglądać.

Jeśli Waszym zdaniem coś pominąłem, co warto na Amazon Prime Video obejrzeć, to dajcie znać w komentarzach, aby inny też wiedzieli, co jeszcze jest godne uwagi. 

Źródło: https:

Nintendo Switch OLED ma nowe, lepsze Joy-Cony

Dodano: 08.10.2021 13:04 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Nintendo Switch OLED ma nowe, lepsze Joy-Cony

Nintendo Switch OLED trafiło już do sprzedaży. Konsola ma więcej zmian, niż początkowo sugerowali Japończycy. Oprócz ekranu zmieniły się też między innymi Joy-Cony.

Nintendo Switch OLED zadebiutował dzisiaj (8 października) w polskich sklepach. Kupienie konsoli stacjonarnie graniczy jednak z cudem i szczęśliwi posiadacze to w większości osoby, które zamówiły urządzenie w przedsprzedaży z odbiorem lub dostawą do domu. Na nich czeka kilka niespodzianek, bowiem konsola w wersji z ekranem OLED to nie tylko nowy i większy wyświetlacz. Zmian jest trochę więcej.

Nintendo Switch OLED ma najnowsze Joy-Cony

Jedna zmiana . Nintendo zrezygnowało z wersji 1.4 na rzecz 2.0, nawet jeśli Switch nie wykorzystuje pełni możliwości tego standardu. Poza tym zmieniły się też Joy-Cony, co firma przyznała na swojej stronie internetowej w ramach serii "Ask the Developer". Toru Yamashita — zastępca dyrektora generalnego Nintendo działu rozwoju technologii — ujawnił, że nowa wersja konsoli wyposażona jest w ulepszone kontrolery Joy-Con.

Stopień zużycia zależy od takich czynników, jak kombinacja materiałów i form, dlatego stale wprowadzamy ulepszenia, badając, które kombinacje zużywają się rzadziej. Wspomnieliśmy, że specyfikacja kontrolera Joy-Con nie zmieniła się w tym sensie, że nie dodaliśmy nowych funkcji, takich jak nowe przyciski, ale drążki analogowe w kontrolerach Joy-Con dołączonych do Nintendo Switch OLED to najnowsza wersja ze wszystkimi ulepszeniami.

- powiedział Toru Yamashita.

Co dokładnie się zmieniło? Tego dokładnie nie wiemy. Natomiast Nintendo zapewnia, że to najnowsza wersja Joy-Conów, która cechuje się większą trwałością. Czy to oznacza, że zniknie problem tzw. driftowania? Tego nie byłbym taki pewny, ale być może będzie występował później lub w mniejszym stopniu. Okaże się za jakiś czas.

 
 

Źródło: https:

Nowy Ghost Recon na zwiastunie. Zobacz co przygotował Ubisoft

Dodano: 06.10.2021 8:21 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Darmowa strzelanka pierwszoosobowa przeznaczona do wieloosobowej rozgrywki w sieci. To w#x142;a#x15B;nie Ghost Recon Frontline #x2013; najnowsza produkcja Ubisoftu dla fan#xF3;w uniwersum Toma Clancy#x2019;ego.

Źródło: https:

Radeon RX 6600 - znamy wydajność karty. NVIDIA może spać spokojnie?

Dodano: 05.10.2021 16:47 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Radeon RX 6600 - znamy wydajność karty. NVIDIA może spać spokojnie?

Właśnie wyciekła finałowa specyfikacja karty graficznej Radeon RX 6600. Przy okazji poznaliśmy też wydajność tego modelu w porównaniu z RTX 3060. NVIDIA nie ma powodów do obaw?

Radeon RX 6600 to karta graficzna, która — według wcześniejszych plotek — miała zadebiutować razem z modelem Radeon RX 6600 XT. Ostatecznie AMD zaprezentowało tylko mocniejszy wariant, ale było wiadomo, że model bez "XT" to tylko kwestia czasu. Właśnie wyciekła finalna specyfikacja karty, razem ze spodziewaną wydajnością.

Radeon RX 6600 - specyfikacja i wydajność

Radeon RX 6600 będzie wyposażony w 1792 procesory strumieniowe, czyli o 256 mniej w porównaniu z modelem XT. TBP (Typical Board Power) to z kolei 132 W, co oznacza redukcję o 28 W. Podstawowe taktowanie to 2044 MHz, ale w trybie Boost rośnie do 2491 MHz. Zegary w dużym stopniu tłumaczą mniejsze zużycie energii, ponieważ są dużo mniejsze w zestawieniu z Radeonem RX 6600 XT. Oficjalna specyfikacja wspomina też o 8 GB pamięci GDDR6 na 128-bitowej szynie, ale to podobno zależy od producentów. Do sprzedaży mogą też trafić wersje z 4 GB VRAM.

Radeon RX 6600 - wydajność w porównaniu do RTX 3060
fot. VideoCardz

Jeśli chodzi o wydajność, to karta została porównana do GeForce'a RTX 3060. W zależności od gry raz Radeon wygrywa o maksymalnie 14 procent, a innym razem przegrywa o 12 procent. Dużo gorzej wypada takie zestawienie po włączeniu Ray Tracingu. W takiej sytuacji karta AMD wygrywa tylko w F1 2021. Z kolei w Battlefield 5 jest aż o 31 procent słabsza. W ogólnym rozrachunku można założyć, że RX 6600 jest mniej więcej porównywalna z RTX 3060, ze wskazaniem na GeForce'a. Pamiętajcie jednak, że to oficjalne dane AMD, więc mogą nie iść w parze z niezależnymi recenzjami.

 
 

Źródło: https:

Jakie anime oglądać? Najlepsze anime na jesień - październik 2021

Dodano: 02.10.2021 10:36 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Najlepsze anime na październik 2021 Komi-san Jujutsu Kaisen Sword Art Online 86

Lato niestety już się skończyło, ale nie oznacza to, że mamy się smucić. Z pomocą przychodzą najlepsze nowe anime. Czas zatem na cokwartalne zestawienie polecanych tytułów. Jest co oglądać - będą komedie, romanse, horror, fantasy... Skusi was kolejny sezon 86, filmy ze Sword Art Online i Jujutsu Kaisen? A może Komi-san?

Komi-san wa, Comyushou desu.

W tym roku na ekrany trafiła już jedna wyczekiwana manga, która dorobiła się wcześniej sławy w Internecie. W dużej części dzięki memom. Była to Nagatoro. Teraz czas na jej przeciwieństwo. Zamiast pewnej siebie i droczącej się Nagatoro dostaniemy łagodną, cichą i nieśmiałą Komi-san. Anime Komi-san wa, Comyushou desu.<(em>Komi Can't Communicate). Prześledzimy losy uwielbianej przez całą szkołę Komi-san. Królowa szkoły nie jest jednak wyniosła, ona po prostu ma problemy z komunikacją. Hitohito pomoże jej zatem zdobyć 100 przyjaciół. A może i coś więcej...?

Pierwszy odcinek pojawi się 7 października. Za produkcję odpowiada studio OLM, które znane jest z takich tytułów jak Pokemon, Berserk oraz Inazuma Eleven. W roli Komi-san pojawi się Aoi Koga (Kaguya Shinomiya z Love is War i Ange le Carreó z Princess Principal). Jako Hitohito wystąpi Gakuto Kajiwara (Asta z Black Clover oraz  Shinra Kusakabe z Enen no Shouboutai).

86

Komi-san brzmi na tytuł dla tych, którzy chcą zasnąć podczas oglądania? Lepiej nie ryzykować? Polecamy w takim razie drugi sezon anime 86. Pierwsza część pojawiła się w kwietniu. Anime zdobyło bardzo dobre oceny i cieszyło się naprawdę dużą popularnością. Teraz czas na drugi sezon opowieści o przeznaczonych na rzeź żołnierzach z nieistniejącej prowincji pilotujących bezzałogowe drony. Gwarantujemy dużo zapierającej dech w piersiach akcji.

Anime pojawi się już 3 października. Za produkcję odpowiada studio A-1 Pictures <(em>Love is War, Sword Art Online: Alicization oraz Wotakoi). Głosu Shineiowi Nouzenowi użyczy Shouya Chiba (Kotarou Azumi z Tsuki ga Kirei oraz Kiyotaka Ayanokouji z Classroom of the Elite). Jako Vladilena Milizeó pojawi się po raz kolejny Ikumi Hasegawa, która nie wcielała się do tej pory w inne znane postacie.

Jujutsu Kaisen 0 Movie

Kto nie zna Jujutsu Kaisen, ten zapewne ostatni czas spędził w piwnicy. Seria przebojem wdarła się do grona najpopularniejszych i najlepiej ocenianych anime w historii. Manga zaczęła z kolei pojawiać się także w Polsce. Teraz czas na film kinowy, który jest prequelem głównej serii. Tym razem głównym bohaterem będzie Yuuta Okkotsu. W wypadku zginęła jego przyjaciółka Rika, która jednak... wcale nie odeszła wraz ze śmiercią. Daleko jej jednak do uroczego duszka. Jest mściwym demonem, który za wszelką cenę chroni Yuutę. Nawet jak wymaga to krwawej rzezi, a sam jej przyjaciel ochrony nie chce. Satoru Gojou ma jednak własne plany co to Yuuty. Chce on go wyszkolić, by ten mógł kontrolować Rikę. 

Film Jujutsu Kaisen 0 pojawi się w kinach 24 grudnia. Za jego produkcję odpowiada studio Toho Animation, którego znane tytuły można wymieniać naprawdę długo. Wspomnijmy jednak o takich jak Boku no Hero Academia, Haikyuu!!, Akame ga Kill!, Psycho-Pass czy Dr. Stone. Jako Yuuta pojawi się Megumi Ogata (Shinji Ikari z serii Evangelion, Makoto Naegi z anime Dangranronpa i Yami Yuugi z YuGiOh!). Głosem Satoru będzie Yuuichi Nakamura (Tomoya z serii Clannad, Tetsurou z Haikyuu!!, Gray Fullbuster z Fairy Tail i Guren Ichinose z Owari no Seraph).

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone