poniedziałek, 25 czerwca 2018 r.  Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
Wiadomości z tagiem Tymczasem  RSS
Bakterie i druk 3D, czyli o innowacjach w budowaniu z betonu

Dodano: 22.06.2018 22:46 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Kolokwialnie beton to synonim zacofania i zamknięcia na zmiany, symbol wręcz odwrotny do pojęcia innowacyjności. Tymczasem współczesny beton to różnorodne formy kształtów i kolorów. Co więcej budownictwo betonowe to również innowacyjne technologie, które zmniejszają koszty i czas budowania, a zwiększają bezpieczeństwo konstrukcji i komfort użytkowania.

Tagi: Tymczasem
Źródło: di.com.pl

Elon Musk pokazuje, jak będzie działać tunel pod Los Angeles. W roli głównej Tesla Model X

Dodano: 18.06.2018 14:52 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Jeszcze niedawno Elon Musk ogłaszał, że tunel kopany przez The Boring Company jest na ostatnim etapie wykończenia. Tymczasem teraz pokazał nam, jak...

Źródło: https:

Jak stworzyć cyfrowy portret pracownika? - Analiza zachowań użytkowników w praktyce

Dodano: 15.06.2018 12:48 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Analiza zachowań użytkownika (User Behaviour Analytics – UBA) to obecnie wielka nadzieja dla bezpieczeństwa informatycznego organizacji. Coraz więcej zdarzeń związanych z naruszeniem danych ma miejsce wewnątrz sieci IT firmy. Cyberprzestępcy atakują zazwyczaj konta administratorów sieci, by za ich pośrednictwem uzyskać dostęp do poufnych informacji. Tymczasem analiza zachowania użytkownika to rozwiązanie, które skutecznie pomaga przeciwdziałać wyciekom danych i udaremniać ataki cyberprzestępców.

Tagi: Tymczasem
Źródło: di.com.pl

"Ile masz lat? Jakbyś wstała to bym ci powiedział". Kolejny autor filmów szokuje

Dodano: 15.06.2018 11:18 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Wydawać by się mogło, że po zatrzymaniach i interwencjach samego YouTube'a, tzw. "patostreamerzy" zakończą swoją działalność. Tymczasem wciąż...

Źródło: https:

Sztuczna inteligencja widzi oraz rozpoznaje człowieka przez ścianę. Nikt się przed nią nie ukryje

Dodano: 14.06.2018 13:46 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Wizja robotów widzących ludzi przez ściany budynków wydawała się tylko science-fiction. Tymczasem możemy zacząć się martwić, że scenariusz z niczym...

Tagi: Tymczasem
Źródło: https:

Xiaomi Redmi 6 i Redmi 6A - nowe smartfony dla oszczędnych

Dodano: 12.06.2018 14:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Xiaomi Redmi 6 i Redmi 6A - nowe smartfony dla oszczędnychW szaleństwie związanym z targami E3 łatwo zapomnieć, że nie tylko grami żyje człowiek. Tymczasem w zalewie informacji z Los Angeles mało nie zaginęła pewna wiadomość, która poprawi dzień niejednemu pasjonatowi urządzeń mobilnych - Xiaomi zaprezentowało nowe smartfony. Co więcej, nie mówimy tu o jakichś tam smartfonach, a nowych reprezentantach bodaj najpopularniejszej serii w portfolio Chińczyków. Mowa o modelach Xiaomi Redmi 6 i Redmi 6A. Obydwa urządzenia mają zapewnić nam więcej tego, z czego słynęli ich poprzednicy - wysokiej wydajności połączonej z atrakcyjną ceną i niezłym wykonaniem. Nowe smartfony do sprzedaży trafią już za kilka dni.

Źródło: https:

Assassin's Creed: Odyssey - nowe informacje o grze i screeny

Dodano: 10.06.2018 17:40 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Assassin's Creed: Odyssey - nowe informacje o grze i screenyNiedawno Ubisoft potwierdził poprzez krótki teaser istnienie gry Assassin's Creed: Origins. W zasadzie jednak nie poznaliśmy żadnych szczegółów, prócz domysłów dotyczących miejsca akcji. Teaser wyraźnie wskazywał, że będą to tereny Antycznej Grecji, jednak prócz tego nie dowiedzieliśmy się niczego. Wiadomo, że gra ma zostać pokazana na konferencji Ubisoftu w trakcie targów E3 (poniedziałek, 11 czerwca o 22 godzinie czasu polskiego), być może co nieco pokazane zostanie jeszcze dzisiaj na konferencji Microsoftu. Tymczasem w sieci pojawiła się konkretna garść screenów, które pokazują całkiem sporo szczegółów dotyczących gry. Potwierdzają one m.in. plotki na temat pojawienia się rożnych kwestii dialogowych czy rozbudowanie (w stosunku do Origins) żeglugi.

Źródło: https:

Mobilna aplikacja "I see you" pomaga odnaleźć zaginione dzieci

Dodano: 03.06.2018 12:04 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Co roku w Polsce zgłasza się zaginięcie ośmiu tys. osób w wieku poniżej 18 lat. System alarmowy Child Alert, działający od 2013 roku, został wykorzystany dotąd dwukrotnie. Fundacja Itaka do odnajdywania osób wykorzystuje popularnego Snapchata. Tymczasem polski start-up stworzył autorską aplikację, która wysyła powiadomienia użytkowników o zgubie do znajdujących się w zasięgu użytkowników aplikacji.

Źródło: feedproxy.google.com

Noszenie okularów łączy się z wyższym IQ. Problemy ze wzrokiem mają też wpływ na zdrowie

Dodano: 01.06.2018 14:17 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Osoby noszące okulary są często uważane za bardziej inteligentne, taki jest stereotyp. Tymczasem kolejne badania potwierdzają, że to twierdzenie ma...

Źródło: https:

Kartele – wciąż aktualny problem społeczny i ekonomiczny

Dodano: 29.05.2018 12:49 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Kartel kojarzy się zwykle z mroczną zmową potężnych i niekoniecznie legalnych organizacji o światowym zasięgu. Tymczasem wstydliwy problem niedozwolonej współpracy dotyczy także renomowanych producentów, a historię działania urzędów antymonopolowych czyta się niemal jak powieść sensacyjną.

Źródło: di.com.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone