piątek, 22 czerwca 2018 r.  Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
Wiadomości z tagiem Użytkownicy  RSS
Producenci coraz częściej montują w monitorach 1440p panele 4K

Dodano: 21.06.2018 19:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Taka „niespodzianka”. Renomowany niemiecki serwis Prad.de zajmujący się testami różnego rodzaju wyświetlaczy ujawnił dość zaskakującą informację. Jego zdaniem producenci montują w niektórych modelach  monitorów 1440p panele 4K. Użytkownicy najczęściej nie zdają sobie w ogóle sprawy, że otrzymali produkt, którego natywna rozdzielczość jest inna niż podaje specyfikacja.

Źródło: https:

IGTV - nowa aplikacja Instagrama do oglądania filmów

Dodano: 21.06.2018 9:21 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Instagram ruszył z nową aplikacją – IGTV. Użytkownicy będą mogli oglądać w niej nawet godzinne, pionowe filmy. Eksperci rynku oceniają, że IGTV...

Źródło: https:

Maleje zaufanie do Facebooka jako źródła informacji. Fake newsy coraz większym problemem

Dodano: 15.06.2018 20:54 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Użytkownicy coraz chętniej płacą za treści w internecie, coraz częściej blokują reklamy w sieci, a fake newsy uważają coraz częściej za poważny problem. Spada również zaufanie do social mediów jako do źródła informacji, a w szczególności do Facebook’a - wynika z raportu Digital News Report 2018 przygotowanego przez Reuters Institute for the Study of Journalism na Uniwersytecie Oksfordzkim.

Źródło: https:

Polacy nadal korzystają z nielegalnego oprogramowania i oglądają pirackie treści w internecie

Dodano: 13.06.2018 20:22 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Poziom piractwa spada, ale w Polsce wciąż niemal połowa oprogramowania jest używana nielegalnie. Użytkownicy prywatni z pirackich wersji programów, ale także muzyki i filmów pochodzących z nielegalnych źródeł, korzystają jeszcze częściej, nie zdając sobie sprawy z zagrożeń. Walka z piractwem przybiera różne formy, w tym zaostrzenia prawa antypirackiego. Przykłady nakładania większych restrykcji pokazują, że skala piractwa rośnie jeszcze bardziej. Rozwiązaniem może być upowszechnienie się w wielu dziedzinach subskrypcyjnych modeli płacenia za treści. Dla firm, szczególnie narażonych na ataki cyberprzestępców, wykorzystujących luki w nielegalnym oprogramowaniu, pomocne mogą się okazać systemy zarządzania oprogramowaniem.

Źródło: https:

Amazon z transmisjami Premier League dla użytkowników w Wielkiej Brytanii

Dodano: 08.06.2018 20:38 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Za nieznaną kwotę Amazon wykupił prawa do transmitowania części rozgrywek Premier League przez trzy kolejne sezony. Użytkownicy platformy Amazon Prime w Wielkiej Brytanii obejrzą w każdym sezonie 20 spotkań nie ponosząc z tego tytułu dodatkowych opłat.

Źródło: https:

Bardzo szeroki monitor od Asusa

Dodano: 07.06.2018 6:14 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Użytkownicy ceniący sobie dużą przestrzeń roboczą z pewnością powinni zainteresować się najnowszym monitorem Asusa o symbolu VG49V. Model ten dysponuje 49-calową matrycą typu VA o proporcjach ekranu 32:9 i promieniu krzywizny 1800R. Dzięki specyficznej budowie przestrzeń robocza wynosi więc aż 3840 x 1080 pikseli. Producent podaje, że monitor może ...

Źródło: twojepc.pl

Adata Radiator M.2 SSD z wentylatorem ASTORM-C.

Dodano: 06.06.2018 23:40 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Zaprojektowany dla dysków SSD M.2 2280 Radiator XPG STORM jest pierwszym na rynku radiatorem typu DIY (Do-It-Yourself) dedykowanym specjalnie dla dysków półprzewodnikowych typu M.2 2280. Może być używany w kombinacji z dowolnym dyskiem półprzewodnikowym M.2 2280, w celu poprawy efektywności chłodzenia oraz lepszej obsługi zadań o wysokiej intensywności, jak np. gry, podwyższanie częstotliwości taktowania, renderowanie grafiki 3D czy edytowanie filmów wideo. Wieloelementowe chłodzenie Radiator XPG STORM zawiera płytkę drukowaną PCB, wentylator i aluminiowy rozpraszacz ciepła. W połączeniu z rozpraszaczem ciepła, wentylator pozwala obniżyć temperaturę dysku SSD M.2 o nawet 25%, a w niektórych przypadkach o wiele więcej. Radiator STORM DIY jest łatwy w obsłudze, ponieważ zawiera nałożoną fabrycznie pastę termiczną. Użytkownik musi tylko umieścić go na dysku i podłączyć do złącza zasilania. Konfigurowalne podświetlenie RGB Radiator STORM obsługuje domyślne tryby podświetlenia RGB, jak również klika aplikacji do kontroli podświetlenia RGB od głównych producentów płyt głównych, umożliwiając użytkownikom łatwe konfigurowanie i zarządzanie podświetleniem RGB. Dla użytkowników dostępne są takie funkcje, jak efekty RGB, sekwencje kolorów, natężenie, włączanie/wyłączanie podświetlenia oraz inne, dodatkowe funkcjonalności. Jeżeli płyta główna zawiera 4-pinowe złącze RGB, efekty RGB można dowolnie konfigurować za pomocą aplikacji. Instalacja bez użycia narzędzi Użytkownicy mogą wybrać opcję podłączenia radiatora STORM bezpośrednio do zasilacza lub do płyty głównej. W przypadku podłączenia do zasilacza należy używać kabla zasilającego Molex oraz dołączonej przejściówki. W przypadku bezpośredniego podłączenia do płyty głównej należy podłączyć systemowy przewód wentylatora do dostępnego złącza dla wentylatora. W systemie BIOS należy ustawić napięcie złącz wentylatora na wartość 12V. Jeżeli płyta główna zawiera 4-pinową głowicę RGB, należy podłączyć do niej przewód sterowania RGB i skonfigurować podświetlenie z poziomu aplikacji..., Cena: 79,- zł

Źródło: https:

Konsole Xbox One dostaną pomocników Google Assistant i Amazon Alexa

Dodano: 05.06.2018 11:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


To spore zaskoczenie. Użytkownicy konsol Microsoftu otrzymają dostęp do dwóch nowych asystentów użytkownika. Z materiałów, do których dotarła redakcja serwisu Windows Central, wynika, że posiadacze modeli z rodziny Xbox One będą mogli korzystać z pomocników Google Assistant i Amazon Alexa.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone