piątek, 16 listopada 2018 r.  Imieniny: Edmunda, Marii, Marka
Wiadomości z tagiem Unii  RSS
Unia Europejska wprowadzi niższe opłaty roamingowe. Od 2019 roku 19 eurocentów za rozmowy

Dodano: 15.11.2018 20:46 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Parlament Europejski przyjął pakiet telekomunikacyjny ograniczający ceny połączeń w UE. Od maja 2019 roku maksymalna stawka za minutę połączenia wyniesie 19 eurocentów, a jeden SMS ma kosztować najwyżej 6 eurocentów. Europosłowie chcą też programu wspomagającego rozwój sieci 5G oraz sprawnego systemu połączeń alarmowych.

Źródło: https:

Wikimedia Polska apeluje o digitalizację zasobów i walkę z oszustwami prawnoautorskimi

Dodano: 15.11.2018 20:28 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Stowarzyszenie Wikimedia Polska odpowiedzialne za polską edycję Wikipedii oraz Fundacja Centrum Cyfrowe wystosowały list do ministra kultury i dziedzictwa narodowego w sprawie konieczności digitalizowania zasobów oraz zagrożeń wynikających z problemu oszustw prawnoautorskich. Według obu organizacji istnieje potrzeba harmonizacji prawa na poziomie Unii Europejskiej w zakresie prawa autorskiego dotyczącego domeny publicznej oraz zamiany na postać cyfrową jak największej ilości zasobów stanowiących dziedzictwo polskiej kultury.

Źródło: https:

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Czystego Powietrza. Zadbajmy o nie lepiej!

Dodano: 14.11.2018 8:17 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Jak pokazują liczne badania, jakość powietrza w Polsce jest jedną z najgorszych w Unii Europejskiej, a poziom zanieczyszczeń wielokrotnie przekracza normy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Co możemy zrobić, aby zmienić te statystyki i poprawić jakość powietrza, którym oddychamy?

Tagi: Unii
Źródło: di.com.pl

AI na granicach Unii. Zajrzy w oczy i sprawdzi czy podróżny kłamie

Dodano: 05.11.2018 9:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Papers, please - te słowa na granicy Unii Europejskiej mogą wkrótce paść ze strony AI. Póki co Sztuczna Inteligencja zaczęła wspierać strażników granicznych na czterech przejściach w Grecji, na Węgrzech i Łotwie. Będzie z nimi pracować przez pół roku w ramach programu iBorderCtrl. System oceni oficjalne dokumenty, co jest przecież zwykła procedurą. Ale to nie wszystko - sprawdzi także aktywność w mediach społecznościowych i dane biometryczne. Więcej - zada pytania, oceni odpowiedź i przeanalizuje twarze podróżnych, aby sprawdzić czy kłamią. Według początkowych testów system był w 76 procentach trafny w ocenie ludzi, jednak zespół iBorderCtrl twierdzi, że może zwiększyć wkrótce zwiększyć ten wynik do 85 procent.

Źródło: https:

Powstaje system automatycznej wymiany informacji o zagrożeniach cybernetycznych

Dodano: 25.10.2018 21:15 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Unia Europejska planuje przeznaczyć nawet 9,2 mld euro na program „Cyfrowa Europa”, który będzie realizowany w latach 2021–2027. Jednym z pięciu filarów tego projektu staną się rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa w internecie. W życie weszła także polska ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która ma uodpornić jednostki państwowe na wyciek poufnych informacji oraz cyberataki.

Źródło: di.com.pl

YouTube wzywa do protestu przeciw unijnemu prawu autorskiemu

Dodano: 23.10.2018 13:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Prezes YouTube Susan Wojcicki w mocnych słowach wzywa użytkowników serwisu i twórców treści wideo do podjęcia natychmiastowych działań przeciwko kontrowersyjnemu unijnemu artykułowi 13 dotyczącemu prawa autorskiego. Rzecz dotyczy oczywiście słynnej i niesławnej już Dyrektywy Unii Europejskiej w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Przepis ten już od dawna budzi wiele emocji, także w naszym kraju gdzie organizowane były liczne protesty w tej sprawie. Zdaniem Wojcicki Unia Europejska chce ograniczyć wolność wypowiedzi i nauki. Zachęca do zamieszczani filmików protestacyjnych i wpisów w mediach społecznościowych z hashtagiem #SaveYourInternet.

Źródło: https:

Urząd antymonopolowy UE zezwala na zakup GitHuba przez Microsoft

Dodano: 22.10.2018 5:16 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Na początku czerwca informowaliśmy o planach przejęcia serwisu GiHub przez Microsoft za kwotę 7,5 miliarda dolarów wypłaconych w akcjach giganta z Redmond. Jednak by transakcja mogła dojść do skutku najpierw zatwierdzić musiały ją komisje antymonopolowe z USA i UE. W końcu po czterech miesiącach oczekiwania odpowiedni organ akredytowany przy Unii E...

Źródło: twojepc.pl

UE reguluje przepływ danych nieosobowych. Na dostosowanie się do nowego prawa nie będzie zbyt wiele czasu

Dodano: 16.10.2018 21:58 | 4 odsłon | 0 komentarzy


W zeszłym tygodniu Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie ram dotyczących swobodnego przepływu danych nieosobowych w Unii Europejskiej. Co więcej, 6 listopada 2018 r. ma odbyć się głosowanie, które może spowodować, że będzie ono stanowić źródło prawa. Na dzień 14 listopada 2018 r. zaplanowano podpisanie rozporządzenia tak, aby można było je ogłosić w Dzienniku Urzędowym UE.

Źródło: di.com.pl

Szybszy internet na Dolnym Śląsku. Dolnośląska Unia Światłowodowa

Dodano: 13.10.2018 1:47 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Z inicjatywy Orange Polska i przedstawicieli gminy Wołów powołano Dolnośląską Unię Światłowodową. Jej celem jest zapewnienie szerokopasmowego internetu mieszkańcom Dolnego Śląska, likwidacja "białych plam" w województwie oraz rozwój społeczeństwa informacyjnego.

Źródło: feedproxy.google.com


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone