sobota, 23 lutego 2019 r.  Imieniny: Damiana, Romana, Romany
Wiadomości z tagiem Unii  RSS
Unia Europejska zakazuje plastiku. Polacy mają sposób, jak go zastąpić

Dodano: 19.02.2019 9:31 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Unia Europejska zakazała używania jednorazowych produktów z plastiku. Polski wynalazek może sprawić, że dalej będzie można korzystać z talerzyków,...

Źródło: https:

Małe serwisy bez obowiązku filtrowania treści? „Wyjątki wskazują na wątpliwości”

Dodano: 12.02.2019 21:22 | 4 odsłon | 0 komentarzy


W Unii Europejskiej trwa impas związany z wprowadzeniem nowego prawa autorskiego, w tym artykułu 13 przewidującego obowiązek filtrowania treści przez wydawców internetowych. Teraz pojawiła się propozycja, by aktywnej selekcji nie musiały prowadzić serwisy internetowe mające mniej niż 5 mln użytkowników. - Rozwiązanie przewidujące wyjątki wskazuje, że rodzą się wątpliwości co do całej dyrektywy, a jej przygotowanie powierzono osobom nie rozumiejącym jakie będą efekty wdrożenia przepisów - oceniają dla Wirtualnemedia.pl wydawcy i eksperci rynku prasowego.

Źródło: https:

Internet w UE ma się całkiem dobrze

Dodano: 01.02.2019 11:50 | 3 odsłon | 0 komentarzy


85% mieszkańców europejskiej wspólnoty regularnie korzysta z internetu. Potrzeba kontaktu, poszukiwanie informacji, rozrywka, bankowość elektroniczna - to główne powody, dla których obywatele Unii włączają się do sieci.

Tagi: Unii, Internet
Źródło: di.com.pl

Trwa nabór do europejskiego programu dla innowatorów medycznych

Dodano: 24.01.2019 0:14 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Tegoroczna edycja europejskiego programu Wild Card dla najzdolniejszych naukowców, badaczy i przedstawicieli służby zdrowia w Unii Europejskiej skupi się na zdrowiu psychicznym, biomarkerach cyfrowych i zdrowiu mózgu. Wybrani kandydaci zakwalifikują się do hackathonu, podczas którego będą walczyć o wsparcie biznesowe i finansowe. Można aplikować do 10 lutego 2019 r.

Źródło: di.com.pl

Kraje Unii Europejskiej nadal bez porozumienia ws. dyrektywy o prawach autorskich, Polska przeciw

Dodano: 19.01.2019 21:31 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Państwa członkowskie Unii Europejskiej kolejny raz nie osiągnęły na forum Rady UE porozumienia co do projektu dyrektywy ws. praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Przeciw zagłosowało 11 państw członkowskich, m.in. Polska. - Nie ma mandatu do trilogu. Czekamy na kolejną propozycję prezydencji - skomentował Paweł Lewandowski, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

Źródło: https:

Branża polska i brytyjska jednym głosem: swobodny przepływ danych kluczowy dla obu państw

Dodano: 18.01.2019 23:02 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Związek Cyfrowa Polska oraz techUK - organizacje zrzeszające największe firmy z branży nowoczesnych technologii w Polsce oraz Wielkiej Brytanii wspólnie zaapelowały do polskiego i brytyjskiego rządu, by po wyjściu Brytyjczyków z Unii Europejskiej, nawet w przypadku tzw. twardego Brexitu, nadal możliwy był swobodny przepływ danych pomiędzy tymi krajami.

Źródło: di.com.pl

Facebook zmienia zasady zamieszczania reklam politycznych. W tle wybory w 2019 roku

Dodano: 17.01.2019 20:48 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Facebook zapowiedział, że przed zaplanowanymi na 2019 rok wyborami w niektórych krajach oraz w Unii Europejskiej zaostrzy regulamin zamieszczania w serwisie reklam o treści politycznej. Jednym z ograniczeń będzie możliwość prowadzenia krajowych kampanii jedynie przez lokalne podmioty. Ogłoszenia wyborcze mają być też całkowicie transparentne pod względem ich autorstwa i źródeł finansowania.

Źródło: https:

Jak przekazywać dane osobowe z Polski do Wielkiej Brytanii na wypadek brexitu. Wyjaśnienia UODO

Dodano: 17.01.2019 14:29 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Wobec dużego prawdopodobieństwa wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez zawarcia regulującej to umowy międzynarodowej, Prezes UODO wyjaśnia, jakie będą tego konsekwencje dla polskich administratorów danych i podmiotów je przetwarzających oraz radzi, jak się do tego właściwie przygotować.

Źródło: di.com.pl

Polska w konsorcjum sprzątającym kosmos

Dodano: 15.01.2019 8:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Pod koniec 2018 r. Polska stała się pełnoprawnym członkiem europejskiego Konsorcjum SST (Space Surveillance and Tracking - Obserwacja i Śledzenie Obiektów Kosmicznych). Dzięki temu krajowe firmy będą mogły uczestniczyć przedsięwzięciach finansowanych ze środków Unii Europejskiej - ich budżet może wynieść ponad 350 mln euro.

Źródło: di.com.pl

Kto stworzy nowy system do ochrony granic UE?

Dodano: 09.01.2019 10:33 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex) podpisała umowę na rozwój nowej wersji systemu Opera, który służy przede wszystkim do kontroli granic. Jest on używany do planowania wykorzystania zasobów ludzkich oraz sprzętowych przez kraje Unii Europejskiej oraz strefy Schengen podczas wspólnych działań operacyjnych. Wartość kontraktu to blisko 8 mln euro netto. Kto jest drugą stroną kontraktu?

Źródło: di.com.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone