środa, 19 grudnia 2018 r.  Imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli
Wiadomości z tagiem Unii Europejskiej  RSS
Jedna czwarta firm w Unii Europejskiej korzysta z chmury obliczeniowej, Polska w ogonie zestawienia

Dodano: 17.12.2018 20:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W 2018 roku ponad 26 proc. firm w Unii Europejskiej zatrudniających przynajmniej 10 pracowników korzystało z usług opartych na chmurze obliczeniowej - wynika z danych Eurostatu. Przodują przedsiębiorstwa ze Skandynawii, Polska zajmuje w zestawieniu trzecie miejsce od końca.

Źródło: https:

Wydawcy prasowi krytykują sprzeciw Google’a wobec dyrektywy o prawie autorskim. „Nadużywa pozycji dominującej”

Dodano: 13.12.2018 21:11 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Cztery europejskie organizacje wydawców prasy we wspólnym oświadczeniu zaapelowały do władz Unii Europejskiej o przyjęcie w obecnej formie dyrektywy o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym. Google zasugerował, że jeśli to nastąpi, może przestać prezentować w swoich serwisach treści od małych wydawców. - Nie należy się dziwić, że rośnie sprzeciw Google’a wobec tego prawa, bowiem ich model biznesowy opiera się na swobodnym i nieskrępowanym ponownym wykorzystywaniu cennych treści wydawców i innych podmiotów, dyktując im jednocześnie swoje warunki i zasady - oceniają organizacje prasowe.

Źródło: https:

Komisja Europejska zapowiada walkę z fake newsami. W tle wybory do europarlamentu

Dodano: 11.12.2018 20:41 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Komisja Europejska ogłosiła strategię walki z dezinformacją i fake newsami w internecie. W planach jest między innymi utworzenie system wczesnego ostrzegania o prowadzonych na terenie Unii Europejskiej kampaniach dezinformacyjnych, a także kontrola wprowadzania odpowiednich rozwiązań przez największe platformy internetowe.

Źródło: https:

Niemcy i Francja chcą podatku od reklamy cyfrowej, ma uderzyć w Google i Facebooka

Dodano: 06.12.2018 20:33 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Francja i Niemcy zaproponowały wprowadzenie w Unii Europejskiej podatku w wysokości 3 procent od reklamy cyfrowej. Daninę mają płacić firmy osiągające przychody w tym segmencie, a jej cel to ograniczenie dominacji największych graczy, takich jak Google i Facebook.

Źródło: https:

Roam Like at Home w praktyce

Dodano: 04.12.2018 21:06 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Od niemal półtora roku wyjeżdżając do państw Unii Europejskiej (UE) i krajów należących do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) możemy za darmo korzystać z połączeń głosowych, wiadomości SMS oraz MMS, a także z mobilnego internetu. Stało się tak po wejściu w życie inicjatywy Roam Like At Home (RLAH). Jednak możliwość korzystania bez opłat z tych usług to jedno, a ich jakość, a także dostępność to drugie.

Źródło: https:

W ramach DesignEuropa Awards nagrodzono najciekawsze wzory przemysłowe

Dodano: 27.11.2018 20:58 | 5 odsłon | 0 komentarzy


DesignEuropa Awards organizuje Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Wydarzenie stanowi okazję, by uhonorować doskonałe wzornictwo oraz zarządzanie nim przez właścicieli zarejestrowanych wzorów wspólnotowych (ZWW). ZWW jest jednolitym prawem własności intelektualnej, regulowanym przez EUIPO i ważnym we wszystkich 28 państwach członkowskich UE.

Źródło: di.com.pl

Google zapowiada w Unii Europejskiej weryfikację nadawców reklam wyborczych. Informacje o nich będą dostępne dla użytkowników

Dodano: 23.11.2018 20:41 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Google zapowiedział wprowadzenie mechanizmów mających zapewnić w Unii Europejskiej bezpieczny przebieg kampanii wyborczych w internecie bez prób manipulowania internautami. Koncern będzie weryfikował nadawców politycznych reklam, a informacje na ich temat zostaną udostępnione wszystkim użytkownikom.

Źródło: https:

Polacy rekordzistami w roamingu europejskim. 307 mln złotych strat operatorów

Dodano: 20.11.2018 20:46 | 3 odsłon | 0 komentarzy


W ciągu roku od momentu wprowadzenia taniego roamingu w Unii Europejskiej i zasady Roam Like At Home Polacy rozmawiali za granicą średnio przez 72 minuty przy średniej europejskiej na poziomie 18 minut - wynika z danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Regulator wylicza, że w związku z obowiązywaniem nowych przepisów europejskich polscy operatorzy ponieśli straty w wysokości 307 mln złotych, a telekomy składają kolejne wnioski o wprowadzenie dopłat.

Źródło: https:

Google News może zniknąć z Europy. Powodem unijne przepisy

Dodano: 20.11.2018 16:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy


W ciągu minionego roku kilkukrotnie informowaliśmy o planowanej w ramach struktur Unii Europejskiej reformie prawa autorskie, wskazując na zagrożenia, które niesie dla funkcjonowania internetu. Niesławna dyrektywa została przyjęta przez Parlament Europejski 12 września i choć czeka nas jeszcze długa droga zanim ostatecznie wejdzie w życie, tak powoli widać pierwsze zapowiedzi jak będzie wyglądał internet, kiedy to w końcu nastąpi. Jedną z pierwszych jaskółek nadchodzących zmian jest zapowiedź, że już niedługo na terenie Unii Europejskiej zamknięta może zostać usługa Google News, która w obliczu nowych opłat z tytułu art. 11 wspomnianej dyrektywy może stać się nieopłacalna.

Źródło: https:

Wikimedia Polska apeluje o digitalizację zasobów i walkę z oszustwami prawnoautorskimi

Dodano: 15.11.2018 20:28 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Stowarzyszenie Wikimedia Polska odpowiedzialne za polską edycję Wikipedii oraz Fundacja Centrum Cyfrowe wystosowały list do ministra kultury i dziedzictwa narodowego w sprawie konieczności digitalizowania zasobów oraz zagrożeń wynikających z problemu oszustw prawnoautorskich. Według obu organizacji istnieje potrzeba harmonizacji prawa na poziomie Unii Europejskiej w zakresie prawa autorskiego dotyczącego domeny publicznej oraz zamiany na postać cyfrową jak największej ilości zasobów stanowiących dziedzictwo polskiej kultury.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone