środa, 17 stycznia 2018 r.  Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
Wiadomości z tagiem Unii Europejskiej  RSS
Tydzień w roamingu i 49 tys. zł za komórkę Prezydent Warszawy

Dodano: 13.01.2018 5:10 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Na terenie Unii Europejskiej jest jeszcze znośnie, ale poza nią koszty roamingu potrafią przyprawić o zawrót głowy. Przekonała się o tym Hanna Gronkiewicz-Waltz, która przebywała w delegacji w Nowym Jorku. Po zagranicznej wizycie jeden z operatorów komórkowych wystawił urzędowi miasta fakturę na dokładnie 48981,43 zł. Wykonywała czynności służbowe.

Źródło: www.telix.pl

Państwa UE za swobodnym przepływem danych w UE

Dodano: 22.12.2017 13:28 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Zastępcy ambasadorów Unii Europejskiej uzgodnili wspólne stanowisko dotyczące ram swobodnego przepływu danych nieosobowych w Unii Europejskiej (FFoD). Droga do negocjacji tekstu z Parlamentem Europejskim została otwarta.

Źródło: www.telix.pl

Według Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości Uber jest firmą transportową, a nie internetową. „Będziemy kontynuować rozmowy”

Dodano: 21.12.2017 20:48 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (ECJ) wydał orzeczenie, według którego Uber w krajach unijnych będzie traktowany jak firma transportowa, a nie właściciel mobilnej aplikacji. Taki wyrok oznacza, że państwa członkowskie mogą nałożyć na Ubera obowiązki wynikające z ich lokalnych przepisów. - To orzeczenie nie będzie miało wpływu na to jak działamy w większości krajów UE. Będziemy kontynuować rozmowy z miastami w całej Europie - zapowiada Uber w komunikacie przesłanym do serwisu Wirtualnemedia.pl.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

UE stawia sprawę jasno: Uber to firma transportowa

Dodano: 20.12.2017 14:24 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Trybuna#x142; Sprawiedliwo#x15B;ci Unii Europejskiej postanowi#x142; raz na zawsze zako#x144;czy#x107; sp#xF3;r i stwierdzi#x142;, #x17C;e Uber to firma transportowa.

Źródło: www.benchmark.pl

Wprowadzenie w Unii Europejskiej praw pokrewnych jest potrzebne, bez nich internet wydrenuje tradycyjnych wydawców

Dodano: 11.12.2017 21:44 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Unia Europejska pracuje nad nowym prawem autorskim, którego częścią ma być zapis dotyczący praw pokrewnych. Przepisy mogą ułatwić wydawcom skuteczną walkę o pieniądze za treści z internetowymi gigantami. Eksperci i wydawcy widzą potrzebę wprowadzenia nowych regulacji, ale nie kryją wątpliwości. - Bez praw pokrewnych wydawcy będą przegrani w sądach domagając się swoich pieniędzy, jednak powiązania między mediami a internetem są skomplikowane. Nie wiadomo czy dochody wydawców zniwelują spadki zasięgów po możliwym zniknięciu na przykład Google News z konkretnych rynków - oceniają dla Wirtualnemedia.pl Bogdan Wenta, Bogusław Chrabota, Marek Miller i Paweł Nowacki.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

T-Mobile: od nowego roku większe pakiety danych w roamingu w Unii Europejskiej

Dodano: 04.12.2017 20:22 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Od 1 stycznia 2018 r. klienci T-Mobile, Heyah i tuBiedronka korzystający z Roam Like At Home otrzymają do dyspozycji większe bezpłatne pakiety danych w roamingu w Unii Europejskiej oraz w Islandii, Norwegii i Liechtensteinie. Równocześnie ulegną obniżeniu opłaty dodatkowe za korzystanie z transmisji danych i MMS-ów po wykorzystaniu bezpłatnego pakietu w UE.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

UOKiK: Zmiany przepisów nas cieszą, blokowanie stron będzie ostatecznością

Dodano: 30.11.2017 20:55 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Zgodnie z regulacjami Unii Europejskiej Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów otrzyma prawo blokowania stron internetowych stosujących nielegalne praktyki rynkowe. W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Agnieszka Majchrzak z UOKiK tłumaczy potrzebę wprowadzenia nowych przepisów, a Włodzimierz Schmidt, szef IAB Polska krytykuje blokowanie witryn w trybie administracyjnym.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

UOKiK z prawem do blokowania serwisów szkodzących konsumentom. „To może prowadzić do nadużyć”

Dodano: 29.11.2017 20:58 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Według nowych regulacji Unii Europejskiej Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) będzie miał w Polsce prawo do blokowania internetowych stron i serwisów działających na szkodę użytkowników. Takie rozwiązanie ma wyłączyć z internetowego obiegu oszustów i promować uczciwych przedsiębiorców, budzi jednak kontrowersje. - Istnieje obawa że mechanizm arbitralnego blokowania stron bez zgody sądu i możliwości szybkiego odwołania się od takiej decyzji może prowadzić do nadużyć - ocenia w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Katarzyna Szymielewicz, prezes fundacji Panoptykon.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Facebook dzięki sztucznej inteligencji chce skutecznie walczyć z próbami samobójczymi użytkowników

Dodano: 28.11.2017 20:44 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Facebook zapowiedział, że po testach w Stanach Zjednoczonych zamierza rozszerzyć zastosowanie mechanizmu sztucznej inteligencji do zapobiegania próbom samobójczym użytkowników. System nie zostanie na razie użyty w krajach Unii Europejskiej ze względu na panujące w niej regulacje.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

AMD Ryzen i Threadripper - ceny lecą w dół!

Dodano: 20.11.2017 11:36 | 3 odsłon | 0 komentarzy


U nas (może) też stanieją. W ciągu ostatnich dni w różnych krajach na obszarze Unii Europejskiej obserwowano postępujące spadki cen procesorów firmy AMD. Najbardziej widoczne są one w Niemczech i Holandii, gdzie ceny Ryzenów i Threadripperów spadły o 8 do nawet 29%.

Źródło: pclab.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone