poniedziałek, 23 lipca 2018 r.  Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
Wiadomości z tagiem Unii  RSS
Rekordowa kara dla Google’a była słuszna. Unia Europejska robi to, co powinna

Dodano: 19.07.2018 13:21 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Unia nałożyła na Google'a rekordowej wysokości karę - 4,34 miliarda euro. W sieci rozległ się lament. Narzekający na Unię chyba nie rozumieją, że...

Źródło: https:

UE szykuje dla Google karę za monopolistyczne praktyki w Androidzie, może być wyższa niż 2,4 mld dolarów

Dodano: 12.07.2018 20:44 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Komisja Europejska kończy postępowanie mające wyjaśnić czy Google wykorzystuje swoją monopolistyczną pozycję do niezgodnego z unijnym prawem promowania w systemie Android przeglądarki Chrome oraz własnej wyszukiwarki. Jeśli okaże się że tak to koncern zostanie zobowiązany do wprowadzenia zmian w swojej polityce, może też zostać ukarany grzywną wyższą niż rekordowe 2,4 mld dol., które Unia nałożyła na Google w 2017 roku.

Źródło: https:

UE: Świadkowie Jehowy na jednym celowniku wraz z Facebookiem

Dodano: 12.07.2018 12:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


UE: Świadkowie Jehowy na jednym celowniku wraz z Facebookiem"Unia broni, Unia radzi, Unia nigdy Was nie zdradzi" - nasuwa się na myśl, gdy rzucimy okiem na ostatnie Unii Europejskiej poczynania. Jak pisaliśmy w ostatnich dniach, komisarz kierująca regulacjami rynku w UE planuje powstrzymać monopolistyczne zagrywki Google na europejskim rynku. Komisja Europejska bacznie przygląda się także wszelkim pogwałceniom godzącym w ochronę danych użytkowników na portalach takich jak Facebook, a teraz na celownik wzięto ugrupowanie religijne Świadków Jehowy. Jakie to krzywdy wyrządziła grupa wyznawców Jehowy Unii Europejskiej, że ta postanowiła pogrozić w ich stronę palcem? Poszło naturalnie o ochronę danych osobowych, których - mówiąc najprościej - Świadkowie mają w bród i niekoniecznie robią coś, by je chronić.

Źródło: https:

Smartfony bez Google? Unia Europejska chce walki z monopolem

Dodano: 10.07.2018 18:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Smartfony bez Google? Unia Europejska chce walki z monopolemNiejednokrotnie wałkowaliśmy już ten temat: użytkownik, który chce korzystać ze smartfona ma alternatywę pod postacią Apple'a (iOS) oraz Google'a (Android). Decydując się na smartfona innego niż iPhone dostaniemy nic innego jak telefon z Androidem na pokładzie, który to naszpikowany jest aplikacjami od Google'a. Jeśli chcemy pozbyć się wszędobylskich aplikacji giganta z Mountain View, którym to sporo osób ma w nawyku nie ufać, jesteśmy zmuszeni rootować nasze urządzenia i wgrywać systemy takie jak (nie żywy już, ale wciąż sztandarowy) CyanogenMod czy LineageOS. Jednak ostatnie doniesienia mówią, jakoby Unia Europejska miała przedsięwziąć kroki mające na celu walkę z monopolem Google. Być może z naszych telefonów zniknie chociażby przeglądarka Chrome oraz znany z każdego niemal pulpitu widżet wyszukiwarki.

Źródło: https:

Xiaomi tworzy markę Pocophone

Dodano: 09.07.2018 17:22 | 3 odsłon | 0 komentarzyXiaomi planuje stworzyć całkowicie nową markę. Jej głównym zadaniem będzie ekspansja w USA, jednak została zarejestrowana również na terenie Unii Europejskiej.

Tagi: Unii, Xiaomi
Źródło: www.telepolis.pl

Druk 3D na celowniku Unii Europejskiej

Dodano: 09.07.2018 10:10 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Drukarki 3D nie są jeszcze aż tak powszechne, ale to gadżet, który rozpala wyobraźnię. W końcu zwrócił też uwagę Unii Europejskiej, której nie...

Tagi: Unii
Źródło: https:

Orange oferuje nowe pakiety roamingowe poza UE w cenie 50 i 150 zł

Dodano: 06.07.2018 20:46 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Orange Polska wprowadził do oferty nowe pakiety roamingowe, z których mogą korzystać użytkownicy sieci wyjeżdżający do krajów spoza Unii Europejskiej. W obu ofertach różniących się limitem na dane koszt minuty rozmowy wynosi 1,5 zł. Pakiet GO 150 kosztuje 50 zł, za pakiet GO 500 trzeba zapłacić 150 zł.

Źródło: https:

Orange wprowadza pakiety roamingowe dla krajów poza UE

Dodano: 05.07.2018 13:39 | 5 odsłon | 0 komentarzyKlienci pomarańczowej sieci wyjeżdżający do krajów nie należących do Unii Europejskiej moga skorzystać z dwóch pakietów roamingowych, dzięki którym obniżą koszty mobilnych połączeń, transmisji danych, SMS-ów i MMS-ów.

Źródło: www.telepolis.pl

Artykuły 11 i 13 uległy zmianie - rację bytu straci nawet Google Grafika

Dodano: 04.07.2018 17:13 | 3 odsłon | 0 komentarzyW Unii Europejskiej narasta opór wobec planów organizacji co do przyszłości internetu. Wielu wprost określiło to mianem cenzury. Okazuje się, że kontrowersyjne artykuły uległy zmianie. Na gorsze.

Źródło: www.telepolis.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone