środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Wiadomości z tagiem Unii  RSS
BNP Paribas ma już 200 lat

Dodano: 06.12.2022 13:51 | 8 odsłon | 0 komentarzy


BNP Paribas ma już 200 lat

BNP Paribas świętuje swoje 200 urodziny. Bank chwali się, że jest największy w strefie euro pod względem posiadanych aktywów, a na całym świecie zatrudnia 190 tysięcy pracowników reprezentujących ponad 150 różnych narodowości.

Historia BNP Paribas zaczęła się w 1822 roku od Socieóteó Geóneórale de Belgique. To belgijska spółka zależna grupy znanej dzisiaj jako BNP Paribas Fortis. W ciągu kolejnych 200 lat grupa się rozwijała, stając się największym bankiem w Unii Europejskiej. BNP Paribas działa w trzech obszarach: bankowość detaliczna, bankowość korporacyjna i instytucjonalna oraz usługowa, obejmująca firmy oferujące usługi oszczędnościowe, inwestycyjne i ubezpieczeniowe. Taki model biznesowy pozwala grupie na dalszy rozwój.

BNP Paribas w Polsce

BNP Paribas Bank Polska jest 6. pod względem posiadanych aktywów bankiem w Polsce. Przynależność do dużej, międzynarodowej grupy bankowej ma zapewnić klientom w naszym kraju wiele korzyści, w tym bezpieczeństwo i stabilność, a także rozbudowaną ofertę produktów. BNP Paribas w Polsce obsługuje łącznie ponad 4,2 mln klientów i zatrudnia 8545 osób (dane na koniec września 2022 roku).

Firma wspiera także sektor rolny i rozwija współpracę z rynkiem spożywczym. W 2018 roku utworzono Departament Międzynarodowy FoodAgri Hub dla banków i klientów z Grupy BNP Paribas w Europie Środkowo-Wschodniej i Afryce, który wspiera sektor foodagro w poszerzaniu produkcji i zdobywaniu nowych rynków zbytu oraz zapewnia im szeroką ofertę edukacyjno–informacyjną. Na koniec września 2022 roku Bank BNP Paribas posiadał 27% rynku kredytowania rolników indywidualnych.

Grupę Kapitałową BNP Paribas Bank Polska S.A. tworzy grupa spółek zależnych. Są to między innymi BNP Paribas TFI (subfundusze inwestycyjne i produkty emerytalne) czy BNP Paribas Leasing Services (produkty leasingowe), BNP Paribas Cardif (ubezpieczenia dla osób indywidualnych i firm), Arval Service Lease (najem długoterminowy aut oraz zarządzanie flotą samochodową), a także spółka BNP Paribas Real Estate Poland (zarządzanie nieruchomościami, pośrednictwo w wynajmie i konsulting).

Bank Zielonych Zmian

BNP Paribas wpisał do swojej strategii biznesowej zaangażowanie w zieloną transformację i finansuje odpowiednie przemiany w firmach, gospodarstwach domowych oraz rozwój sektora odnawialnych źródeł energii (OZE). W 2021 roku finansowanie w ramach OZE wyniosło 18 mld euro. Grupa deklaruje także, że do końca 2022 roku przeznaczy 210 mld euro na inwestycje w działania zgodne z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Równość, różnorodność i filantropia korporacyjna

Grupa BNP Paribas opowiada się za równością, inkluzywnością i szacunkiem dla różnorodności. W jej strukturach zatrudnieni są tzw. Diversity Officerowie odpowiedzialni za przestrzeganie Polityki Różnorodności w organizacji oraz za prorównościowe inicjatywy. Ważnym elementem Polityki Różnorodności w grupie jest zapewnienie obecności kobiet w zarządach, radach nadzorczych i wśród kluczowych managerów w krajach, w których działa Grupa BNP Paribas.

W przypadku Polski w 2021 roku w radach nadzorczych spółek notowanych na głównym parkiecie zasiadało 17,2% kobiet. W zarządach, w tym samym okresie, było 12,5% kobiet. Dla porównania w Banku BNP Paribas w Polsce na dzień 31 grudnia 2021 roku udział kobiet w Radzie Nadzorczej wynosi 41,7%, a udział kobiet w zarządzie 22,2%. To znacznie więcej niż średnia w spółkach giełdowych notowanych na warszawskim parkiecie.

Ważnym obszarem zaangażowania Grupy BNP Paribas jest także filantropia korporacyjna. Misję społeczną banku realizuje Fundacja BNP Paribas, która powstała w 2006 roku. Jej misją jest zmienianie świata na taki, w którym jest mniej nierówności i w którym możemy być spokojni o przyszłość naszej planety. Fundacja realizuje swoje cele poprzez programy edukacyjne, filantropię środowiskową i zaangażowanie społeczne pracowników. Bazą działań fundacji są partnerstwa z organizacjami eksperckimi.

Wsparcie sportu i kinematografii

BNP Paribas od prawie 50 lat wspiera rozwój tenisa i jest jego największym sponsorem na świecie. Sponsoruje turnieje zarówno profesjonalnych zawodników, jak i zawody amatorskie i juniorów oraz turnieje z udziałem tenisistów z niepełnosprawnościami. Grupa angażuje się także na rzecz młodych sportowców, oferując im stypendia i możliwości rozwoju w ramach programu Młode Talenty BNP Paribas. Przy turniejach sponsorowanych przez grupę realizowana jest akcja „Asy z serca”, w której za każdego asa serwisowego podczas rozgrywek, bank przekazuje wybraną kwotę na organizację charytatywną.

Grupa BNP Paribas jest od 100 lat mecenasem sztuki filmowej. Firma przyczyniła się między innymi do restauracji starych filmów (np. „Dzisiejsze czasy” Charliego Chaplina, „Panienki z Rochefort” Jacquesa Demyego). Wspiera legendarne paryskie kina (np. Le Trianon), angażuje się w ponad 40 festiwali filmowych w Europie oraz finansuje rozwój nowych technologii kinowych. Ważnym obszarem jest także rozwój polskiej kinematografii. BNP Paribas Bank Polska wspiera 6 festiwali filmowych, w tym między innymi jest sponsorem tytularnym BNP Paribas Dwa Brzegi Festiwal Filmu i Sztuki w Kazimierzu Dolnym czy BNP Paribas Green Film Festival w Krakowie.

Więcej informacji dotyczących historii BNP Paribas można znaleźć .

 
 

Źródło: https:

T-Mobile obniża ceny i zwiększa limity danych

Dodano: 06.12.2022 9:56 | 10 odsłon | 0 komentarzy


T-Mobile obniża ceny i zwiększa limity danych

T-Mobile zapowiedział zmiany w roamingu UE. Od stycznia wyższe będą limity danych oraz niże opłaty po ich przekroczeniu. Zmienią się też inne ceny.

1 stycznia 2023 roku zaczną obowiązywać nowe unijne regulacje dotyczące roamingu. Polegają one na obniżeniu cen niektórych usług świadczonych w roamingu na terenie Unii Europejskiej oraz w państwach należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Nakłada to na operatorów obowiązek dostosowania cenników do nowych wytycznych. Tak zrobi między innymi T-Mobile Polska.

 
 

Co się zmieni?

Od 1 stycznia przyszłego roku w T-Mobile zaczną obowiązywać nowe limity danych w roamingu UE. Szczegóły dla wybranych kwot miesięcznych opłat znajdziesz w tabeli poniżej.

Kwota miesięczna Limit danych UE
do 31.12.2022
Limit danych UE
od 1.01.2023
1 zł 0,17 GB 0,19 GB
5 zł 0,86 GB 0,96 GB
10 zł 1,73 GB 1,92 GB
15 zł 2,59 GB 2,88 GB
30 zł 5,18 GB 5,75 GB
50 zł 8,63 GB 9,59 GB
100 zł 17,26 GB 19,17 GB


Obniżeniu ulegnie opłata dodatkowa po przekroczeniu limitu danych UE w Strefie Roamingowej 1A. Wyniesie ona 10,43 zł za 1 GB przesłanych danych.

Od Nowego Roku zmniejszą się również opłaty za inne usługi w roamingu UE, pobierane w ramach Polityki Uczciwego Korzystania. Szczegóły w tabeli poniżej.

Wysokość opłat dodatkowych, które mogą być naliczane w Strefie Roamingowej 1A Opłaty do 31.12.2022 Opłaty od 1.01.2023
Odebrane połączenia głosowe 0,25 zł za 10 minut 0,12 zł za 10 minut
Wysłane wiadomości MMS 0,11 zł za 10 sztuk 0.10 zł za 10 sztuk
Transmisja danych 11,59 zł za 1 GB 10,43 zł za 1 GB


T-Mobile przypomina, że w przypadku braku akceptacji powyższych zmian, klientom operatora przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy do dnia ich wejścia w życie. W przypadku umów określonych należy pamiętać, że T-Mobile będzie uprawniony do dochodzenia od abonentów części udzielonej im ulgi. Zmiany wprowadzane przez Magentowych wynikają z przepisów prawa oraz powodują obniżenie cen usług roamingowych.

Promocja dla Wielkiej Brytanii

Od 1 stycznia do 30 czerwca 2023 roku w T-Mobile będzie obowiązywać nowa promocja dla Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że klienci magentowego operatora podczas pobytu w tym kraju w zależności od posiadanej oferty zapłacą:

 • 0,30 zł lub 0,49 zł za minutę połączenia głosowego (także odebranego),
 • 0,20 zł lub 0,30 zł za SMS-a,
 • 0,20 zł lub 0,49 zł za MMS-a (opłata za każde 100 kB),
 • 29 zł za 1 GB przesłanych danych.

Więcej informacji można znaleźć .

 
 

Źródło: https:

Microsoft szykuje się na batalię sądową w sprawie Activision Blizzard

Dodano: 04.12.2022 10:01 | 33 odsłon | 0 komentarzy


Microsoft szykuje się na batalię sądową w sprawie Activision Blizzard

Microsoft jest gotowy iść do sądu, jeśli Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych będzie próbowała zablokować przejęcie Activision Blizzard.

Transakcja, w ramach której Microsoft wykupi Activision Blizzard, . Największą przeszkodą może okazać się Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych, która podobno rozważa złożenie pozwu, który zablokowałby przejęcie. Microsoft ma być na to gotowy i szykuje się na batalię sądową.

Microsoft nie kupi Activision Blizzard?

Na ten moment Microsoft wciąż nie uzyskał zgody najważniejszych organów w sprawie przejęcia Activision Blizzard. Śledztwa cały czas prowadzą urzędy w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Unii Europejskiej, które mają w tej kwestii najwięcej do powiedzenia. Firma z Redmond, w ramach strategii wewnętrznej, szykuje się już na rozwiązanie sprawy poprzez sąd.

Przeszkodą dla Microsoftu może okazać się Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych. Co prawda wyrok jeszcze nie zapadł, ale według plotek możliwe jest złożenie przez urzędników . Dlatego Microsoft szykuje się na ewentualną walkę w sądzie. Problemem jest ewentualny termin zamknięcia transakcji, który mija 30 czerwca 2023 roku. W przypadku walki w sądzie prawdopodobnie zostałby on przekroczony i obie strony musiałyby ponownie negocjować warunki transakcji.

Microsoft robi wszystko, aby doprowadzić sprawę do końca. Firma zaproponowała Sony , ale ta zapewne nie została przyjęta. Co więcej, nie była ona w żaden sposób omawiana z urzędnikami, którzy wydają decyzję, więc z ich perspektywy może nie mieć do żadnego znaczenia.

Jennifer Rie, analityk antymonopolowy serwisu Bloomberg, przewiduje, że ewentualna batalia sądowa mogłaby zostać wygrana przez Microsoft. Jednak problemem jest czas, jaki zostałby z tego powodu zmarnowany. Firma z Redmond nadal spodziewa się zamknięcia sprawy do 30 czerwca przyszłego roku.

Źródło: https:

Plus zmienia ceny w roamingu

Dodano: 02.12.2022 20:46 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Od 1 stycznia 2023 r. nastąpi zmiana ceny hurtowej za transmisję danych oraz połączenia odebrane w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie. W związku z tym Plus zapowiedział zmianę warunków świadczenia usług w roamingu.

Źródło: https:

Play obniża opłaty i przedłuża promocję

Dodano: 02.12.2022 8:42 | 34 odsłon | 0 komentarzy


salon Play

Nowy rok przyniesie kolejne zmiany dotyczące warunków świadczenia usług w roamingu UE. Wymusza to obniżki w cennikach operatorów i po Plusie informację o nowych stawkach podał również Play. Operator przedłużył też promocję dla Wielkiej Brytanii.

 

Zmiany w cennikach operatorów to efekt unijnego rozporządzenia z 6 kwietnia 2022 r. w sprawie roamingu wewnątrz Unii Europejskiej, a także w Norwegii, Islandii i Liechtensteinie. Zmiany wchodzą od 1 stycznia 2023 r.

Play poinformował, że w związku z tym obniża opłaty:

 • naliczane po wykorzystaniu limitu GB w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro – nowa cena to 0,01018600 zł za 1 MB, czyli 10,43 zł za GB (1024 MB),
 • za transmisję danych w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro, naliczaną na podstawie polityki uczciwego korzystania (opłata dodatkowa) – nowa cena to 0,01018600 zł za 1 MB, czyli 10,43 zł za GB (1024 MB),
 • za połączenie odbierane w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro, naliczaną na podstawie polityki uczciwego korzystania (opłata dodatkowa) – nowa cena to 0,01 zł za minutę połączenia.

W związku ze zmianami cen zwiększeniu ulegają limity GB na transmisję danych w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro. Limity różnią się w zależności od taryfy, a szczegóły przedstawia ten dokument:

Dla formalności Play informuje tez, że klienci, którzy nie akceptują tych zmian, mogą wypowiedzieć umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Jest na to czas do dnia wejścia zmian w życie. Jeżeli jednak przy podpisywaniu umowy operator przyznał klientowi ulgę, może dochodzić od niego opłaty specjalnej lub kary umownej. Jej wysokość nie przekroczy przyznanej ulgi, a dodatkowo zostanie pomniejszona o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania.

Warto przypomnieć, że na podstawie tego samego unijnego rozporządzenia z kwietnia 2022 roku Play , określając np. cenę za połączenie wykonane w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro w wysokości 0,12 zł za minutę.

Play przedłuża promocję dla Wielkiej Brytanii

Play podał, że jednocześnie przedłuża okres obowiązywania promocji dla Wielkiej Brytanii do 31 grudnia 2023 r. na podstawie której, w roamingu międzynarodowym w Wielkiej Brytanii i Gibraltarze obowiązują następujące stawki:

 • minuta połączenia wychodzącego i odebranego – 0,29 zł,
 • SMS/ MMS – 0,29 zł,
 • transmisja danych – 29 zł za GB (naliczanie co 1 kB).

Promocja obejmuje klientów, którzy zawarli umowę po 1 stycznia 2021 roku, w dostępnych wówczas taryfach operatora.

Połączenia międzynarodowe wykonane z Polski do Wielkiej Brytanii rozliczane są tak samo jak połączenia międzynarodowe do krajów w Strefie Euro.

 
 

Źródło: https:

Plus z nowymi stawkami w roamingu UE i promocją dla Wielkiej Brytanii

Dodano: 01.12.2022 18:12 | 33 odsłon | 0 komentarzy


Plus z nowymi stawkami w roamingu UE i promocją dla Wielkiej Brytanii

Od 1 stycznia 2023 roku zmieniają się warunki świadczenia usług w ramach roamingu UE. Z tego powodu Plus opublikował zmienione wersje swoich regulaminów. Operator ma też nową promocję dla Wielkiej Brytanii, której unijne regulacje nie dotyczą.

Na początku 2023 roku zmienią się hurtowe ceny za odebrane połączenia oraz transmisję danych w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie. W związku z tym Plus zmienia warunki świadczenia usług w roamingu UE. Zaczną one obowiązywać 1 stycznia przyszłego roku i polegają na:

 • obniżeniu wysokości dodatkowych opłat pobieranych w ramach Polityki Uczciwego Korzystania z roamingu UE za:
  • odebrane połączenie głosowe – 0,22 zł za 10 minut,
  • wysłaną wiadomość MMS – do 0,10 zł za 10 wiadomości,
  • transmisję danych – do 10,43 zł za 1 GB,
 • obniżeniu wysokości dodatkowych opłat pobieranych po przekroczeniu Limitów Roamingowych DATA na korzystanie z transmisji danych w roamingu UE za transmisję danych – do 10,43 zł za 1 GB,
 • podwyższeniu Limitów Roamingowych DATA na korzystanie z transmisji danych w roamingu UE (zgodnie z tabelami zawartymi w dokumentach dołączonych poniżej).

Zmiany dotyczą cenników i regulaminów promocji roamingowych, Taryfy europejskiej dla postpaid oraz Taryfy europejskiej dla postpaid 2, Taryfy europejskiej dla Mix oraz Taryfy europejskiej dla Mix 2. Zakres i treść zmian wprowadzanych w danym dokumencie zostały zaznaczone kolorem w dołączonych niżejdokumentach.

W przypadku braku akceptacji powyższych zmian, klientom Plusa przysługuje prawo wypowiedzenia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Oświadczenie o wypowiedzeniu umowy powinno zostać złożone do dnia 1 stycznia 2023 roku. Ponieważ zmiany wynikają bezpośrednio ze zmiany przepisów prawa i powodują obniżenie cen usług telekomunikacyjnych, w przypadku skorzystania z prawa wypowiedzenia umowy przed upływem czasu oznaczonego, na jaki została zawarta, operator sieci Plus będzie uprawniony do dochodzenia od kary umownej/zwrotu przyznanej ulgi, o ile zostały przewidziane w umowie, w wysokości i na zasadach wskazanych w tej umowie.

Dokumenty uwzględniające wprowadzane zmiany

Dokumenty Plus Abonament:

 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • .

Dokumenty Plus MIX:

 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • .

Dokumenty Plus dla Firm:

 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • .

Dokumenty Plus Internet:

 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,

Cenniki roamingowe:

 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,

Dokumenty B2B:

 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • .

Promocje dla Wielkiej Brytanii

Również 1 stycznia 2023 roku wystartują promocje „Brytyjska 2” oraz „Brytyjska dla Klientów Plus na Kartę i Plus MIX 2”. Na ich podstawie do 30 czerwca przyszłego roku. będą obowiązywały następujące opłaty za połączenia w roamingu międzynarodowym w Wielkiej Brytanii i Gibraltarze:

 • dla klientów ofert abonamentowych:
  • połączenie głosowe wykonane z Wielkiej Brytanii lub Gibraltaru do Polski oraz w obrębie Wielkiej Brytanii lub Gibraltaru, a także połączenia głosowe odebrane na terenie Wielkiej Brytanii lub Gibraltaru – 0,29 zł/min. (naliczanie sekundowe),
  • wysyłanie SMS-ów z Wielkiej Brytanii lub Gibraltaru do Polski i w obrębie Wielkiej Brytanii lub Gibraltaru – 0,23 zł/szt.,
  • wysyłane wiadomości MMS z Wielkiej Brytanii lub Gibraltaru do Polski i w obrębie Wielkiej Brytanii lub Gibraltaru oraz odbieranie wiadomości MMS na terenie Wielkiej Brytanii lub Gibraltaru – 0,23 zł/szt.,
  • transmisja danych na terenie Wielkiej Brytanii lub Gibraltaru – 29 zł/GB (rozliczane co 1 KB),
 • dla użytkowników ofert na kartę i Mix w taryfach Prosto na Kartę, Plus Elastyczna na Kartę, Nowy Plush i Mix X:
  • połączenie głosowe wykonane z Wielkiej Brytanii lub Gibraltaru do Polski i w obrębie Wielkiej Brytanii lub Gibraltaru oraz połączenia głosowe odebrane na terenie Wielkiej Brytanii lub Gibraltaru:
   • w taryfie Prosto na Kartę, Mix X – 0,35 zł/min. (naliczanie sekundowe),
   • w taryfie Nowy Plush – 0,39 zł/min. (naliczanie sekundowe),
   • w taryfie Plus Elastyczna na Kartę – 0,49 zł/min. (naliczanie sekundowe),
  • wysyłanie SMS-ów z Wielkiej Brytanii lub Gibraltaru do Polski i w obrębie Wielkiej Brytanii lub Gibraltaru:
   • w taryfach Prosto na Kartę, Nowy Plush, Mix X – 0,35 zł/szt.,
   • w taryfie Plus Elastyczna na Kartę – 0,29 zł/szt.,
  • wysyłane wiadomości MMS z Wielkiej Brytanii lub Gibraltaru do Polski i w obrębie Wielkiej Brytanii lub Gibraltaru oraz odbieranie wiadomości MMS na terenie Wielkiej Brytanii lub Gibraltaru:
   • w taryfach Prosto na Kartę i Mix X – 0,35 zł/szt.,
   • w taryfie Nowy Plush – 0,40 zł/szt.,
   • w taryfie Plus Elastyczna na Kartę – 0,49 zł/szt.
  • transmisja danych na terenie Wielkiej Brytanii lub Gibraltaru – 29 zł/GB (rozliczane co 1 KB).

Za połączenia międzynarodowe z Polski do Wielkiej Brytanii i Gibraltaru dla abonentów oraz użytkowników ofert na kartę i Mix w taryfach Prosto na Kartę, Plus Elastyczna na Kartę, Nowy Plush, Mix X stawki będą naliczane jak dla państw Unii Europejskiej, zgodnie z cennikiem właściwym dla taryfy/promocyjnego planu cenowego, z którego korzysta klient Plusa.

Szczegółowe informacje można znaleźć w .

 
 

Źródło: https:

Polacy płacą krocie, a będą płacić jeszcze więcej. Brak opłaty opakowaniowej i systemu ROP zawyża koszty odbioru odpadów

Dodano: 29.11.2022 15:07 | 167 odsłon | 0 komentarzy


Polska jest jednym z ostatnich krajów Unii Europejskiej, w którym koszty zbiórki odpadów po opakowaniach ponoszą wyłącznie mieszkańcy w ramach opłat gminnych. Z własnych kieszeni finansujemy coś, do czego u naszych sąsiadów dokłada się także duży biznes. Przyczyną tej sytuacji jest brak systemu Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta (ROP), a czas na jego wprowadzenie mija 5 stycznia 2023 roku.

Źródło: https:

Elon Musk: Twitter ma się świetnie! Unia Europejska: nie dopuścimy, aby na Twitterze zapanowała wolność słowa

Dodano: 23.11.2022 16:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Elon Musk - przez wielu uważany za Da Vinciego naszych czasów, szalonego geniusza i antysystemowca. Przez innych widziany jako diabeł w przebraniu, marionetka systemu, która próbuje kusić świecidełkami, aby uwikłać nas w impas podobny do systemowego, ale sygnowany nazwiskiem Muska. Jakby nie było, jest to postać nietuzinkowa, która ma jednak "mały" kłopot z zakupionym niedawno Twitterem. Ale choć świat wróży, że rozćwierkane medium społecznościowe niebawem upadnie, to Musk jest innego zdania.

Źródło: https:

VeloBank kusi pieniędzmi. Bonus za zakupy to nawet 600 zł

Dodano: 23.11.2022 14:30 | 29 odsłon | 0 komentarzy


VeloBank kusi pieniędzmi. Bonus za zakupy to nawet 600 zł

VeloBank ma nową ofertę rachunku osobistego dla obecnych i nowych klientów. VeloKonto pozwala zdobyć bonus w wysokości do 600 zł za płacenie za zakupy kartą wydaną do konta, telefonem z kartą wirtualną lub BLIKIEM. Otrzymany zwrot trafi do VeloSkarbonki.

21 listopada  tego roku VeloBank zaprezentował swoją markę po rebrandingu oraz nowe hasło, czyli „Świat bardziej Velo”. Ma to stanowić obietnicę budowy banku opartego na pozytywnych wartościach, takich jak bezpieczeństwo, zrozumienie, transparentność i nowoczesność. VeloBank chce wspierać swoich klientów w ich codziennych finansach, w czym ma pomóc oferta produktowa, w tym rachunek osobisty VeloKonto.

Konto bardziej Velo

Jak zapewnia bank, VeloKonto łączy w sobie funkcjonalność, nowoczesność i opłacalność. To darmowe konto, w którym nie ma opłat za założenie i prowadzenie rachunku. Tak samo bezpłatne są przelewy internetowe, wydanie karty debetowej oraz wypłaty z bankomatów Planet Cash w Polsce i bankomatów w krajach Unii Europejskiej oraz w Islandii, Lichtensteinie, Norwegii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

VeloBank wnętrze

Posiadacze VeloKonta mogą też korzystać z darmowych wypłat z pozostałych bankomatów oraz nic nie płacić za obsługę karty do konta, jeśli dokonają 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu przy pomocy karty wydanej do tego rachunku. W przypadku niespełnienia tego warunku opłata za obsługę karty do konta wynosi 7 zł miesięcznie i 5 zł za każdą wypłatę z bankomatu innego niż Planet Cash. Dla posiadaczy Velokonta poniżej 26 lat, konto i karta do konta są całkowicie bezpłatne, bez żadnych warunków. Oferta jest dostępna dla obecnych oraz nowych klientów VeloBanku.

W naszej nowej strategii koncentrujemy się na kliencie i jego potrzebach. W VeloKoncie zawarliśmy więc wszystko to, co najlepsze - nowoczesną i wygodną bankowość oraz atrakcyjne warunki. Rachunek można otworzyć przy pomocy aplikacji mObywatel czy selfie oraz oczywiście w standardowych kanałach, jak internet, oddział i contact center. Jako bank chcemy być otwarci na klientów i być wszędzie tam, gdzie nas potrzebują.

– powiedział Adrian Adamowicz, Członek Zarządu VeloBank ds. produktu i sieci sprzedaży

Adrian Adamowicz VeloBank

Oszczędności w bonusie

Na przywitanie się z klientami w nowej odsłonie bank przygotował niespodziankę. W promocji „Witaj w VeloBanku”, zakładając VeloKonto klienci mogą zyskać podczas robienia codziennych zakupów. Bank wypłaci 10% wartości zakupów dokonanych kartą, telefonem lub BLIKIEM – maksymalnie 100 zł w ciągu każdych kolejnych 30 dni od daty otwarcia VeloKonta i maksymalnie 600 zł podczas 180 dni okresu trwania promocji. Zwrot za zakupy trafi do VeloSkarbonki, gdzie dodatkowo będzie jeszcze rósł dzięki oprocentowaniu. Wynosi ono 8% dla kwoty do 3000 zł.

Z oferty promocyjnej mogą skorzystać klienci, którzy nie posiadali konta osobistego w banku na dzień 31 października 2022 roku i założą VeloKonto z VeloSkarbonką, a także wyrażą zgody marketingowe. Więcej informacji można znaleźć .

 
 

Źródło: https:

Microsoft musi iść na ustępstwa. Złożył PlayStation ofertę

Dodano: 22.11.2022 8:48 | 27 odsłon | 0 komentarzy


Microsoft musi iść na ustępstwa. Złożył PlayStation ofertę

Microsoft nie może być zadowolony z tego, jak posuwa się sprawa przejęcia Activision Blizzard. Firma z Redmond musiała złożyć pewne obietnice, aby udobruchać PlayStation i urzędników z kilku państw.

Sprawa przejęcia Activison Blizzard przez Microsoft z pewnością nie idzie zgodnie z planem. W tym momencie transakcja powinna zbliżać się do finalizacji. Jednak mocna opozycja ze strony PlayStation i dokładniejsze śledztwa kilku urzędów sprawę mocno utrudniają. Firma z Redmond musiała złożyć pewnego rodzaju obietnice, aby udobruchać wszystkie strony.

Microsoft składa PlayStation obietnicę

Na ten moment sprawa wygląda tak, że Microsoft chce za wszelką cenę zamknąć transakcję przejęcia Activision Blizzard, a PlayStation wszelkimi sposobami próbuje im w tym przeszkodzić. Swego rodzaju symbolem tej walki stała się seria Call of Duty. Japończycy przekonują, że z czasem gry przestaną być wydawane na ich konsolach, a Amerykanie temu zaprzeczają, chociaż jednocześnie mówią jedynie o czasowych zobowiązaniach.

Tymczasem urzędnicy w Wielkiej Brytanii, USA czy Unii Europejskiej sami nie mogą się zdecydować i uruchamiają dokładniejsze śledztwa, aby jeszcze lepiej przyjrzeć się sprawie. W ten sposób sprawa się przeciąga i niektórzy zaczynają wątpić, czy ostatecznie doczeka się szczęśliwej finalizacji.

Microsoft złożył podobno kilka obietnic, które mają przekonać wszystkie strony do transakcji i tym samym przybliżyć ich do przejęcia Activision Blizzard. To między innymi:

 • Honorowanie wszystkich wcześniejszych ustaleń oraz umów, podpisanych przez Activision Blizzard.
 • Wydawanie Call of Duty na PlayStation o 3 lata dłużej niż wynoszą aktualne zobowiązania.
 • Gwarancja, że Call of Duty będzie wydawane na PlayStation przez co najmniej 10 lat.
 • Bycie neutralnym w negocjacjach związkowych w Activision Blizzard.
 • Zapłacenie Activision Blizzard 3 mld dolarów, gdyby transakcja ostatecznie nie została sfinalizowana.

Sony na razie nie skomentowało tej oferty. Natomiast prezydent Microsoft — Brad Smith — powiedział w rozmowie z New York Times, że jeśli transakcja upadnie, to postawi to duży znak zapytania na podobnych przejęciach w nadchodzących latach. Jego zdaniem, gdyby próba wykupu odbyła się 4 lata temu, to już dawno sprawa byłaby szczęśliwe zakończona i nikt nie robiłby problemów.

Na ten moment Microsoft potrzebuje zgody aż 16 urzędów. Zgodę na przejęcie wyraziły tylko Brazylia i Arabia Saudyjska, a wkrótce to samo powinna zrobić też Serbia. Największą przeszkodą są na ten moment Stany Zjednoczone, Wielka Brytania oraz Unia Europejska.

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone