czwartek, 06 października 2022 r.  Imieniny: Artura, Fryderyki, Petry
Wiadomości z tagiem Unreal  RSS
Super Mario jak z horroru - na Unreal Engine 5

Dodano: 05.09.2022 14:17 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Kto#x15B; wpad#x142; na pomys#x142;, by pokaza#x107;, jak Super Mario m#xF3;g#x142;by wygl#x105;da#x107; na silniku Unreal Engine 5, gdyby w dodatku dostosowa#x107; atmosfer#x119; do wydarze#x144;#x2026;

Źródło: https:

Wiedźmin 4 powoli się tworzy, ale niecierpliwi fani już teraz przygotowali koncept na Unreal Engine 5

Dodano: 29.08.2022 12:30 | 6 odsłon | 0 komentarzy


W połowie marca tego roku studio CD Projekt RED zapowiedziało nową grę, którą roboczo można nazwać Wiedźminem 4. Deweloperzy zdradzili wówczas także, że tytuł powstaje na silniku Unreal Engine 5, co jest częścią dłuższej współpracy pomiędzy studiem oraz firmą Epic Games. Dzięki wykorzystaniu gotowych narzędzi, producentowi ma być łatwiej przygotować nową grę, odznaczającą się wysokim poziomem oprawy graficznej oraz lepszym dopracowaniem mechanik.

Źródło: https:

Przerażająco piękne? Pokazano nowe Layers of Fears na Unreal Engine 5

Dodano: 24.08.2022 23:35 | 5 odsłon | 0 komentarzy


R#xF3;wnie#x17C; ekipa Bloober Team nie przepu#x15B;ci#x142;a okazji do wykorzystania targ#xF3;w Gamescom 2022. I trzeba przyzna#x107;, #x17C;e przygotowa#x142;a mocny materia#x142;.

Źródło: https:

Pecety NVIDIA Stiudio dostępne w Polsce. Artysto, szykuj portfel!

Dodano: 02.08.2022 19:06 | 31 odsłon | 0 komentarzy


FESQ pracuje na komputerze NVIDIA Studio

Nvidia informuje, że do Polskich sklepów dojechały potężne desktopy z certyfikatem NVIDIA GeForce RTX Studio. Do tej pory znaczek NVIDIA Studio można było znaleźć tylko na laptopach.

Przypomnę, że platforma NVIDIA Studio to nie tylko mocny pecet z naklejką. To także sterowniki NVIDIA Studio i pakiety programistyczne. Dzięki temu autorzy programów graficznych, filmowych, do modelowania 3D i do animacji mogą perfekcyjnie dopasować swoje produkty do odpowiednich konfiguracji sprzętowych.

Sterowniki NVIDIA Studio mają oczywiście optymalizację dla gier, ale ich głównym zadaniem jest zapewnienie artystom najwyższej możliwej wydajności i stabilności podczas pracy w takich programach jak DaVinci Resolve, programy z Adobe Creative Cloud, Blender, Autodesk Arnold, Unreal Engine, V-Ray czy OBS Studio. Wymienione programy mogą uzyskać dostęp nie tylko do mocy obliczeniowej GPU, ale też do akceleracji modeli sztucznej inteligencji i oczywiście ray-tracingu w czasie rzeczywistym.

 

Komputery stacjonarne z certyfikatem NVIDIA GeForce RTX Studio mają oczywiście karty graficzne NVIDIA RTX 3060, 3060 Ti, 3070 Ti, 3080 Ti oraz 3090 Ti. Znajdziesz je w sklepach x-kom i Media Expert. Ceny są adekwatne do mocy, która w nich drzemie – startujemy od 10 tysięcy złotych.

Źródło: https:

Mocny laptop nie tylko do grania. Potrafi więcej, niż sądzisz

Dodano: 19.07.2022 16:39 | 27 odsłon | 0 komentarzyLaptopa z wydajną kartą graficzną niemal automatycznie postrzegamy jako model dla graczy. Jednak świat nie jest tak zero-jedynkowy. Najnowsze układy z serii NVIDIA GeForce RTX mogą dużo więcej, niż tylko wyświetlanie jak największej liczby klatek na sekundę w popularnych grach.

Często odnoszę wrażenie, że laptopy postrzegamy dwuwymiarowo. Jeśli dany model ma słabszy układ zintegrowany, to jest do pracy biurowej czy nauki, a jeśli wydajną kartę GeForce GTX lub RTX, to służy do grania. Pewnie w większości przypadków ma to nawet uzasadnienie, ale w rzeczywistości nic nie jest tak proste. Mocne GPU nie służy tylko i wyłącznie do grania. Zastosowanie dla nich znajdą także wszelkiej maści profesjonaliści, naukowcy czy nawet uczniowie.

NVIDIA Studio, czyli co?

NVIDIA Studio to termin, którego firma używa w kontekście pewnego rodzaju ekosystemu, stworzonego z myślą o profesjonalistach. Dotyczy to zarówno osób zajmujących się filmami, programowaniem, fotografią, grafiką, jak i nauką. Mianem tym określane są między innymi laptopy, przystosowane do wymagających zadań.

Jednak producenci nie mogą używać nazwy NVIDIA Studio w kontekście dowolnego komputera przenośnego. Producent z zielonym logo stawia przed tego typu urządzeniami bardzo konkretne i rygorystyczne wymagania. To między innymi:

 • Układ graficzny GeForce RTX 3050, RTX AX1000 lub lepszy.
 • Procesor Intel Core i5 (serii H), AMD Ryzen R5 (serii H) lub lepszy.
 • 16 GB pamięci RAM
 • Dysk SSD NVMe o pojemności co najmniej 512 GB
 • Fabrycznie skalibrowana matryca IPS o szerokim zakresie kolorów.

Jednak sama wydajność to nie wszystko. Uwagę zwracają wymogi stawiane przed ekranami laptopów. Muszą one być fabrycznie skalibrowane, aby jak najlepiej odwzorowywały kolory. Jeśli nie pracujecie ze zdjęciami, filmami lub grafiką, to możecie nawet nie zdawać sobie sprawę, jak ważne jest to dla twórców. Materiał stworzony na laptopie z dobrym odwzorowaniem kolorów będzie dobrze wyglądał na każdym ekranie. Odwrotnie już niekoniecznie. Dlatego coraz częściej producenci wprowadzają modele z ekranami OLED, np.

ASUS Vivbook 15 Pro OLED laptop NVIDIA Studio

Poza tym, chociaż są to urządzenia wyposażone w wydajne układy graficzne, dużą ilość pamięci RAM i mocne procesory, to z myślą o nich powstały inne sterowniki, które zostały stworzone dla twórców. W końcu to maszyny, dla których codziennością ma być edytowanie i renderowanie filmów w rozdzielczości nawet 8K, czy też tworzenie zaawansowanych scen 3D z Ray Tracingiem w czasie rzeczywistym. Dlatego sterowniki NVIDIA Studio są zoptymalizowane, aby wyciągnąć maksimum możliwość z GPU właśnie w tego typu zadaniach.

Jak możesz wykorzystać laptopy z grafiką NVIDIA?

Teoria teorią, ale jak w tym wszystkim ma się praktyka? Tak, jak sterowniki NVIDIA GeForce Game Ready optymalizowane są pod gry, tak sterowniki NVIDIA GeForce Studio optymalizowane są z myślą o konkretnych programach dla osób kreatywnych i profesjonalistów. Na długiej liście znajduje się cała masa software’u, w tym między innymi:

 • Pakiet Adobe (Adobe After Effect, Adobe Lightroom, Adobe Premiere Pro itp.)
 • Autodesk 3DS Max
 • Blender
 • Cinema 4D
 • Daz Studio
 • Redcine-X Pro
 • Unity
 • Unreal Engine
 • Streamlabs
 • OBS

Jak widać, z możliwości laptopów z wydajnymi grafikami NVDII możesz skorzystać w popularnych programach Adobe. W After Effects akcelerowane są kluczowe efekty, dzięki czemu renderowanie jest dużo szybsze. Podobnie wygląda to w Adobe Premiere Pro, który jeszcze lepiej potrafi wykorzystać możliwości GPU. W programie do obróbki wideo akcelerowane jest między innymi enkodowanie i dekodowanie (NVENC). Technologia NVIDIA CUDA pozwala także na edytowanie wideo w czasie rzeczywistym, a także nawet 5-krotnie szybsze eksportowanie materiału. Ciekawie prezentuje się także inteligentne śledzenie obiektów, które z wykorzystaniem sztucznej inteligencji potrafi dopasować proporcje wideo po forma przyjazny dla mediów społecznościowych. Wszystko to nie tylko ułatwia, ale przede wszystkim przyspiesza pracę, a nie od dzisiaj wiadomo, że czas to pieniądz.

A co z osobami, które tworzą wideo i obrabiają zdjęcia na własny użytek? Dla nich laptopy z grafikami NVIDIA również mają dużo do zaoferowania. Weźmy na przykład streamerów, którzy do transmitowania swojej rozgrywki na Twitchu lub YouTubie wykorzystują program OBS, Streamlabs lub podobny. W ich przypadku układy graficzne NVIDIA RTX oraz GTX pozwalają na wykorzystanie nowszego, ulepszonego kodowania za pomocą enkodera NVENC. Przekłada się on na większą liczbę wyświetlanych klatek na sekundę w porównaniu z kodowaniem x264 za pomocą procesora. Do tego dochodzi też rewelacyjne oprogramowanie NVIDIA Broadcast, z którego sam korzystam. Za jego pomocą, w połączeniu z grafiką NVIDII, może osiągnąć niesamowite efekty, np. usuwają niechciane dźwięki, jak szum komputera lub stukanie w klawiaturę, czy też zmiana tła kamery bez greescreena. Efekty możecie obejrzeć na poniższym wideo:

Nie tylko NVIDIA Studio

Chociaż wcześniej wspominałem o laptopach z certyfikatem NVIDIA Studio, to tak naprawdę nie muszą to być komputery tego typu. Równie dobrze twórcy mogą wykorzystać modele typowo gamingowe. W nich również da się zainstalować sterowniki NVIDIA Studio Driver. Pod względem wydajności i możliwości układów graficznych oferują one dokładnie to samo. Dlatego również dobrze sprawdzą się przy skomplikowanych obliczeniach, czy we wspominanych wcześniej programach, które potrafią wykorzystać ich możliwości, np.


Pomyślcie, jak taki komputer z układem NVIDIA GeForce RTX okazuje się przydatny w życiu internetowych twórców. Z jednej strony pozwala na wygodne streamowanie gier, aby po godzinach edytowanie wideo do opublikowania na YouTubie. Nie można też zapominać, że profesjonaliści, graficy komputerowi czy naukowcy to też ludzie i jak każdy inny, mogą chcieć po godzinach oddać się ulubionej rozrywce. Wtedy narzędzie, które służy im do pracy, może stać się też maszyną do zabawy. Tutaj z pomocą przychodzi nie tylko wydajność GPU, ale też wsparcie dla:

 • Ray Tracingu, który poprawia jakość grafiki
 • NVIDIA DLSS, która poprawia wydajność dzięki sztucznej inteligencji
 • NVIDIA Reflex, która obniża opóźnienia

Mocna grafika nie tylko do grania

To wszystko sprawia, że laptopy z mocnymi układami graficznymi NVIDIA GeForce RTX, ale też GTX musimy przestać postrzegać tylko w kategoriach sprzętu dla graczy. Oczywiście sprawdzą się w tej roli doskonale, ale to na tyle potężne i uniwersalne maszyny, że wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele mogą.

Jeśli szukacie właśnie tego typu urządzenia, to znajdziecie je w ofercie sklepu Media Expert. To między innymi gamingowe modele: z grafiką GeForce RTX 3060 lub kartami RTX A3000 lub RTX A5000.

Tekst powstał we współpracy z firmą NVIDIA.

Źródło: https:

Powstaje gra Aliens, która będzie survival horrorem dla pojedynczego gracza. Tytuł powstaje na silniku Unreal Engine 5

Dodano: 15.07.2022 17:30 | 10 odsłon | 0 komentarzy


W ostatnich latach nie doczekaliśmy się zbyt wielu udanych projektów growych, które byłyby powiązane z marką Obcy od 20th Century Studios. Ostatnią, naprawdę udaną grą, w dodatku nastawioną na doświadczenie dla pojedynczego gracza, był Alien: Isolation (w polskiej wersji niechlubnie nazwany Obcy: Izolacja). Tymczasem w produkcji jest również inna gra z uniwersum Obcego i powinna ona przypaść do gustu graczom, którym spodobał się Alien: Isolation.

Źródło: https:

Rosja przedstawia sensacyjny plan. Miliardy na stole

Dodano: 09.07.2022 22:42 | 49 odsłon | 0 komentarzy


Rosja przedstawia sensacyjny plan. Miliardy na stole

Tym razem Rosjanie chcą stworzyć własny silnik gier, i to docelowo nie gorszy niż Unreal Engine 5. Ponoć są gotowi przeznaczyć na ten cel nawet kilka miliardów rubli.

Choć Rosja wizje technologicznej niezależności snuje od co najmniej półtorej dekady, nie da się ukryć, że dopiero sankcje wprowadzane od lutego 2022 roku wskutek zbrojnej agresji na Ukrainę zmotywowały reżim do podkręcenia dynamiki prac. Tak oto w krótkim czasie zobaczyliśmy m.in. rosyjski odpowiednik Sklepu Play, RuStore, czy laptopy z procesorami Bajkał.

Podczas gdy po żadnym z powyższych projektów kurz jeszcze nie opadł, na ustach kremlowskich urzędników pojawia się kolejny temat. To autorski silnik gier wideo, który wedle przedstawionych założeń ma pozwolić lokalnym studiom deweloperskim na tworzenie produkcji z najwyższej światowej półki. Nie gorszych niż popularny Unreal Engine 5, co zresztą wprost podkreślono, mówiąc o założeniach projektu.

Przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Cyfrowego i posłowie Dumy Państwowej rozpoczęli rozmowy z największymi firmami technologicznymi, w tym VK, o państwowym finansowaniu rozwoju - donosi Kommiersant. Ponoć na stole znajduje się nawet kilka miliardów rubli, które władza zamierza wyciągnąć z puli grantowej Rosyjskiej Fundacji Rozwoju Technologii Informacyjnych (RFRIT).

Panie Putin, weź pan i pomóż

Warto zauważyć, temat rosyjskiego silnika gier nie jest zupełnie nowy. Wcześniej dyskutowany był 18 maja na zamkniętym spotkaniu putinowskiej administracji z grupą deweloperów, którzy to, przyparci do muru przez blokadę zagranicznych rozwiązań, zwrócili się do rządu z prośbą o pomoc.

Wówczas zadanie niejako wziął na siebie deputowany Dumy Państwowej i wiceprzewodniczący Komitetu Polityki Informacyjnej Anton Gorelkin. Jak zapewniał na Telegramie, pozostaje w stałym kontakcie z resortem cyfryzacji, by znaleźć sensowne rozwiązanie.

Z dostępnych informacji wynika, że prawodawcy zaakceptowali plan Gorelkina 28 czerwca, choć nie wiadomo w jakiej formie. Deputowany chciał, aby pieczę nad pracami objęły nie firmy prywatne, lecz Rostelecom, co jednak kłóci się z doniesieniami o trwających rozmowach z VK. 

Tak czy inaczej, coś ewidentnie jest na rzeczy. Pytanie najwyżej, jakie będą efekty, bo tu już u Rosjan jest, delikatnie mówiąc, różnie. Przykład z brzegu: , który miał uniezależnić kraj od dostaw nośników z Azji. Nie dość, że sprzęt okazał się być produkowany na Tajwanie, to w dodatku pod względem wydajności cofa nas o kilka lat wstecz.

Źródło: https:

GTA Vice City Remake – fanowski koncept na Unreal Engine 5. Kolejny projekt daje prztyczka w nos twórcom GTA Trilogy

Dodano: 01.06.2022 18:00 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Premiera GTA The Trilogy - The Definitive Edition, delikatnie mówiąc, nie była najlepszą rzeczą jaka przytrafiła się firmie Rockstar Games. Tytułowa trylogia w zremasterowanej odsłonie zadebiutowała w bardzo złym stanie technicznym na wszystkich platformach docelowych, wliczając w to bardzo złą optymalizację. Nie milkły głosy, zgodnie z którymi Rockstar przygotował odświeżoną trylogię wyłącznie z chęci szybkiego zysku, nie przykładając się szczególnie do jej jakości. I faktycznie, jak dotąd nawet niezwiązani z gamedevem ludzie, a mianowicie zwykli fani serii z pewną porcją technicznych umiejętności potrafili przygotować dużo bardziej zaawansowane wersje GTA. No, przynajmniej ich "zajawki". Tak się składa, że w sieci pojawiła się właśnie kolejna.

Źródło: https:

Wiedźmin 4 jest już w fazie preprodukcji. Co to oznacza?

Dodano: 27.05.2022 10:40 | 87 odsłon | 0 komentarzy


Wiedźmin 4 jest już w fazie preprodukcji. Co to oznacza?

Polski deweloper CD Projekt RED poinformował, że rozpoczęła się faza preprodukcji gry, którą potocznie określamy jako Wiedźmin 4. Co to oznacza w praktyce?

Kilka tygodni temu CD Projekt RED zapowiedziało rozpoczęcie prac nad nową, wiedźmińską sagą. Chociaż na 99% nie będzie to bezpośrednia kontynuacja przygód Geralta, Yennefer i Ciri, to potocznie określamy ją mianem Wiedźmina 4. Tym razem polskie studio poinformowało, że rozpoczęła się faza preprodukcji.

Wiedźmin 4 w fazie preprodukcji

Co oznacza faza preprodukcji? Przede wszystkim wciąż jest to początkowy etap prac nad grą. W tym momencie firma skupia się na stworzeniu pełnej dokumentacji i opisaniu wszystkich najważniejszych założeń. Mówiąc w uproszczeniu, to mozolna praca papierkowa, która jest jednak obowiązkowa i zarazem niezwykle ważna. To tutaj zapadają najważniejsze decyzje co do kształtu gry.

Na tym jednak informacje się nie kończą. Polska firma pochwaliła się też, że już widzi poprawę efektywności pracy po przejściu na silnik Unreal Engine 5. Takie zresztą było główne założenie, stojące za tą decyzją, więc wszystko idzie zgodnie z planem.

Poza tym większość deweloperów pracuje aktualnie nad dodatkami do Cyberpunk 2077. Kampania reklamowa rozszerzeń ma ruszyć w drugiej połowie roku.

 
 

Źródło: https:

The Lord of the Rings: Gollum z datą premiery. W skradankę od Daedalic zagramy jeszcze w tym roku

Dodano: 24.05.2022 18:00 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Studio Daedalic Entertainment zapowiedziało grę pt. The Lord of the Rings: Gollum wiosną 2019 roku. Wówczas to dowiedzieliśmy się, że akcja produkcji umieszczona zostanie przed wydarzeniami z książek, ale już po tym, jak Gollum zdobył Jedyny Pierścień. Ciekawie zapowiadano także sam gameplay – jako miks skradanki oraz przygodowej gry akcji, gdzie dużą wagę będą miały wybory moralne zarówno Golluma, jak i Smeagola. Od dnia zapowiedzi wiadomo także, że niemieckie studio Daedalic przygotowuje grę na silniku Unreal Engine 4. A choć premierę od początku planowano na 2021 rok, to w jego połowie poinformowano graczy, że zagramy dopiero w 2022 r. Dziś nareszcie otrzymaliśmy dokładną datę premiery gry.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone