sobota, 04 lutego 2023 r.  Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki
Wiadomości z tagiem Video  RSS
Sonos z Alexą w Polsce. Oto jak z nią porozmawiasz

Dodano: 02.02.2023 18:28 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Sonos

Amazon Alexa będzie dostępna na urządzeniach Sonos z funkcją sterowania głosem w kolejnych 27 krajach, w tym w Polsce. Nowa funkcja głosowa zostanie uruchomiona na urządzeniach Sonos w ramach bezpłatnej aktualizacji oprogramowania wiosną tego roku. 

Dzięki aktualizacji użytkownicy będą mogli łatwiej odtwarzać ulubioną muzykę, ustawiać alarmy, sprawdzać pogodę czy sterować inteligentnymi urządzeniami w swoim domu. 

Nowe kraje objęte usługą będą miały dostęp do Alexa International Version, zapewniającej słuchaczom  sterowanie głosowe w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim. Funkcje dostępne w usłudze to m.in:

  • Sterowanie muzyką i treściami telewizyjnymi za pomocą prostych poleceń głosowych, takich jak „Alexa, play jazz music” lub „Alexa, pause the movie”. Alexa International Version współpracuje z Amazon Music, Spotify i TuneIn oraz Amazon Prime Video i Netflix.
  • Planowanie dnia, czyli ustawianie minutników i alarmów lub dodawanie wydarzeń do kalendarzy. 
  • Dzięki poleceniom głosowym można też robić listy zakupów i szukać przepisów na ulubione dania.
  • Dzień można rozpocząć od poproszenia Alexy o sprawdzenie pogody lub udostępnienie krótkiego podsumowania najważniejszych wiadomości. 
  • Smart home: korzystając z poleceń głosowych do sterowania oświetleniem, inteligentnymi wtyczkami, termostatami czy kamerami bezpieczeństwa można korzystać z funkcji smart home. 

Użytkownicy sprzętu Sonos mają możliwość wyboru preferowanej usługi głosowej dla każdego głośnika, a nawet wielu usług głosowych w jednym systemie w przypadku kompatybilnych urządzeń. 

W zeszłym roku firma Sonos wprowadziła w Stanach Zjednoczonych i Francji własną usługę Sonos Voice Control. Wkrótce funkcja będzie dostępna w kolejnych krajach. Sonos Voice Control może pracować równolegle z Alexą, co ma na celu zwiększenie interoperacyjności sterowania głosowego we współpracy z Amazonem.

Słuchacze mogą korzystać z Alexy na wielu głośnikach Sonos z funkcją sterowania głosem, w tym Sonos Roam, Move, Arc, Beam, Five i One.

 
 

Źródło: https:

Orange gasi światło. Z tego planu już nie skorzystasz

Dodano: 02.02.2023 11:24 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Orange gasi światło. Z tego planu już nie skorzystasz

Orange zapowiedział wprowadzenie zmian w ofercie Flex. Wkrótce zniknie jeden z planów, wyłączone zostaną również usługi dodatkowe z Pass w nazwie.

Idą zmiany w ofercie Orange Flex. Pomarańczowy operator robi w niej porządki, wyłączając usługi, które nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Powodem zmian, które wejdą wżycie 7 marca 2023 roku, jest też aktualna sytuacja w kraju.

 
 

Co się zmieni?

Orange poinformował, że z usług Music Pass, Video Pass oraz Game Pass korzysta tylko 2% użytkowników Flexa. Z tego powodu operator postanowił je wyłączyć. W miejsce tych usług Pomarańczowi zaproponują pakiety nielimitowanego transferu danych do wykorzystania w dowolny sposób, a nie tylko na określone usługi czy aplikacje, jak wcześniej. Szczegóły mają się wkrótce pojawić na stronie flex.orange.pl i w aplikacji Orange Flex.

Pomarańczowy operator wycofuje z oferty najtańszy Plan 15 GB za 25 zł miesięcznie, dostępny do tej pory dla aktywnych użytkowników Orange Flex. Klienci, którzy korzystają z tego pakietu, w marcu zostaną przeniesieni do Planu 30 GB za 30 zł miesięcznie. Oznacza to podwyżkę o 5 zł, w zamian za dodatkowe 15 GB Internetu miesięcznie. W każdej chwili będzie można również wybrać inny Plan.

Co zostaje po staremu?

To, co się nie zmieni w ofercie Orange Flex, to cztery Plany i ich cennik. Użytkownicy nadal będą mogli wybierać spośród opcji:

  • 30 GB za 30 zł miesięcznie,
  • 45 GB za 35 zł miesięcznie,
  • 80 GB za 50 zł miesięcznie,
  • 150 GB za 80 zł miesięcznie.

We wszystkich Planach są nielimitowane SMS-y i MMS-y w Polsce i w roamingu w UE, a także dostęp do 5G.

Zostaje też usługa Social Pass, z której korzysta najwięcej użytkowników Flexa. Umożliwia ona korzystanie z najpopularniejszych mediów społecznościowych i komunikatorów bez pomniejszania pakietu gigabajtów.

Dodatkowe karty SIM lub eSIM wciąż można będzie mieć za 0 zł: jedną w Planach 30 GB i 45 GB, dwie w Planie 80 GB i trzy w Planie 150 GB. Dodatkową kartę z tym samym numerem telefonu można wykorzystać na przykład do smartfonu, routera czy zegarka.

Orange nie rezygnuje również z usługi pozwalającej dzielić się gigabajtami ze znajomymi. Wciąż możliwe będą zakupy w sklepie wewnątrz aplikacji (w tym promocje Flex Nocą). Warto też przystąpić do Klubu Flex, by zyskać zniżki u partnerów operatora oraz zarabiać na polecaniu Flexa znajomym.

 
 

Źródło: https:

Amazon uruchomił serwis streamingowy MGM+

Dodano: 26.01.2023 20:39 | 39 odsłon | 0 komentarzy


Koncern Amazon w Stanach Zjednoczonych zdecydował się na ponowne uruchomienie serwisu streamingowego Epix, który teraz nosi nazwę MGM+. Subskrypcja siostrzanej wobec Amazon Prime Video platformy kosztuje 5,99 dol. miesięcznie lub 50 dol. rocznie.

Źródło: https:

Transmisje sportowe DAZN w Prime Video

Dodano: 20.01.2023 20:41 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Amazon i DAZN zawarły globalne porozumienie, na mocy którego sportowy serwis streamingowy DAZN D2C będzie dostępny jako nowy kanał w usłudze Prime Video za dodatkową miesięczną opłatą.

Źródło: https:

Nowe Oficjalne Listy Sprzedaży muzyki uwzględniają sprzedaż cyfrową

Dodano: 16.01.2023 20:59 | 36 odsłon | 0 komentarzy


Związek Producentów Audio Video zaprezentował nowe listy bestsellerów muzycznych oraz nowy serwis OLiS. Po raz pierwszy w historii Oficjalna Lista Sprzedaży (OLiS) została uzupełniona o dane z serwisów streamingowych. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu unikalnej metodologii IFPI (Międzynarodowej Federacji Przemysłu Muzycznego), która uwzględnia zarówno wielkość, jak i wartość streamingu.

Źródło: https:

Amazon pracuje nad nową aplikacją streamingową. Konkurencja jest duża

Dodano: 29.12.2022 8:37 | 53 odsłon | 0 komentarzy


Amazon pracuje nad nową aplikacją streamingową. Konkurencja jest duża

Amazon pracuje nad nową aplikacją, a nawet całą usługą. Firma chce podbić kolejny rynek, na którym konkurencja jest duża.

Amazon to jeden z technologicznych gigantów, którego wartość wyceniana jest w tym momencie na ponad 834,7 mld dolarów. Firma chce jeszcze bardziej umocnić swoją pozycję i pracuje nad nową aplikacją streamingową, która miałaby działać obok Prime Video.

Amazon pracuje nad nową aplikacją streamingową

Nie zostało to oficjalnie potwierdzone, ale z informacji wynika, że Amazon pracuje nad nową aplikacją streamingową dla miłośników sportu. Ta miałaby działać niezależnie od Prime Video i służyć fanom do oglądania ich ulubionych zespołów czy rozgrywek. 

Nie znamy szczegółów, ale prace nad tego typu aplikacją to ogromny koszt, związany przede wszystkim z koniecznością wykupienia praw. Na ten moment Amazon może pokazywać rozgrywki NFL w Stanach Zjednoczonych oraz Premier League w Wielkiej Brytanii. Wydaje się, że to jednak za mało, aby skusić ewentualnych użytkowników.

Problemem są też same prawa, które kupowane są pod konkretne państwa. Możliwość pokazywania ligi angielskiej w Wielkiej Brytanii nie oznacza, że rozgrywki mogliby oglądać też użytkownicy z polski. 

Technologiczni giganci w ostatnich latach coraz bardziej interesują się rozgrywkami sportowymi. Amazon ma wspominane prawa do NFL oraz Premier League, Apple podpisało 10-letnią umowę na transmitowanie MLS, a Google niedawno dogadał się w sprawie pakietu NFL Sunday Ticket. Konkurencja na tym rynku robi się coraz większa i wydaje się, że telewizje są tutaj na przegranej pozycji.

 
 

Źródło: https:

Udostępnianie haseł do Netfliksa i Disney+ może zostać uznane za przestępstwo

Dodano: 22.12.2022 21:02 | 71 odsłon | 0 komentarzy


Brytyjski Urząd Własności Intelektualnej opublikował nowe wytyczne dotyczące walki z piractwem. Zdaniem instytucji, osoby udostępniające rodzinie i znajomym hasła do serwisów typu Netflix, Amazon Prime Video czy Disney+, naruszają prawo autorskie i popełniają przestępstwo.

Źródło: https:

Amazon uspokaja fanów. Serial God of War ma być bardzo wierny grom

Dodano: 20.12.2022 12:40 | 50 odsłon | 0 komentarzy


Serial God of War ma być bardzo wierny grom

Amazon Prime Video pracuje nad serialem God of War. Jeden z szefów studia zdradził, że zamierzają mocno trzymać się materiału źródłowego, co powinno ucieszyć graczy.

Kilka dni temu Amazon ogłosił, że . Jeszcze nie znamy głównej obsady, bo projekt jest na wczesnym etapie, ale wiadomo już, że Rafe Judkins będzie showrunnerem. Fani zaczęli obawiać się, że Prime Video nie będzie trzymać się materiału źródłowego, ale jeden z szefów studia stara się ich uspokoić.

Serial God of War zgodny z pierwowzorem

Krótkiej wypowiedzi dla serwisu Collider udzielił Vernon Sanders, który jest szefem działu serialu w Amazon Studios. Stara się uspokoić graczy. Jego zdaniem scenarzyści byli bardzo wierni materiałowi źródłowemu.

Adaptacje wychodzą nam szczególnie dobrze, chodzi mi zwłaszcza o Invincible i The Boys. Przecież nakręciliśmy ich już trochę, prawda? Wiemy, że God of War ma bardzo oddaną bazę fanów. Zawsze biorąc się za adaptację, patrzymy, czy jest w niej duży ładunek emocji i porządna historia. Myślę, że God of War jest idealnym materiałem.

- powiedział Vernon Sanders z Amazon Studios.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że historia skupi się na nowych przygodach Kratosa w świecie nordyckich bogów. Scenarzyści najwyraźniej zamierzają pominąć grecką część historii, która w mojej ocenie też jest niezwykle ważna dla tego bohatera. Zamiast tego otrzymamy fabułę, która skupi się między innymi na relacji Kratosa i Atreusa.

Historia skupia się na realacji ojca i syna, więzach rodzinnych oraz przemierzaniu potężnej krainy. Kiedy nasza ekipa przedstawiła pomysł na pierwszy sezon i całą serię, to bardzo chciała kierować się pierwowzorem, ale jednocześnie dodać coś od siebie. Jeśli ktoś nigdy nie grał w grę, to pokocha serial i z na pewno chwyci po pada, żeby zobaczyć oryginał. Myślę, że to będzie wielkie dzieło.

- dodał Sanders.

W planach Amazona jest przynajmniej kilka sezonów serialu God of War. Showrunnerem będzie wspominany już Rafe Judkins (Koło Czasu), a za scenariusz odpowiadają Mark Ferguson i Hawk Ostby (Iron Man i The Expanse).

 
 

Źródło: https:

Henry Cavill już znalazł nową pracę. Chodzi o jego ulubione uniwersum (aktualizacja)

Dodano: 16.12.2022 15:25 | 42 odsłon | 0 komentarzy


Henry Cavill już znalazł nową pracę. Chodzi o jego ulubione uniwersum

Henry Cavill nie musiał długo czekać na angaż do nowej roli. Aktor może być szczęśliwy, bo zagra w ekranizacji swojego ukochanego uniwersum.

Henry Cavill to aktor uwielbiany przez graczy. Przede wszystkim dlatego, że wydaje się normalnym i fajnym człowiekiem. Hitem było nagranie, na którym sam składa swój komputer, chociaż wcześniej nie miał w tym żadnego doświadczenia. Wiemy też, że uwielbia grać w Wiedźmina oraz Warhammer 40,000. Geraltem już był. Teraz w tym drugim uniwersum będziemy mieli okazję go obejrzeć.

Henry Cavill zagra w serialu Warhammer 40,000

Henry Cavill niedawno zrezygnował z roli Geralta, aby skupić się na innych projektach, w tym powrocie do roli Supermana. Od wczoraj wiemy, że ostatecznie . Jednak nie ma powodów do obaw. Brytyjczyk zdobył angaż w nowej produkcji Amazon Prime Video i to nie tylko jako odtwórca jednej z głównych ról, ale także jako producent — informuje Hollywood Reporter.

Chodzi o ukochane przez Cavilla uniwersum Warhammer 40,000, które Amazon chce przenieść na mały ekran. Firma, po kilku miesiącach negocjacji, w końcu dogadała z właścicielami praw, czyli Games Workshop. Nie wybrano jeszcze showrunnera, ale nad projektem pieczę ma sprawować także Vertigo Entertainment.

Sam serial jest jeszcze w powijakach i minie trochę czasu, zanim poznamy szczegóły. Jednak zatrudnienie Cavilla wydaje się strzałem w dziesiątkę. Nie tylko jest popularny, ma aktualnie czas, ale też kocha to uniwersum i być może tym razem nie pozwoli na tak duże odejście od materiału źródłowego, jak w przypadku Wiedźmina.

AKTUALIZACJA:

Henry Cavill potwierdził na swoich social mediach, że rzeczywiście będzie zaangażowany w projekt. Mowa wręcz o całym Warhammer Cinematic Universe, więc możemy liczyć na więcej filmów i seriali.

 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2023 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone