środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Wiadomości z tagiem Walking  RSS
Televio rozszerza ofertę i udostępnia kanały premium za darmo

Dodano: 15.11.2022 21:34 | 34 odsłon | 0 komentarzy


Televio rozszerza ofertę i udostępnia kanały premium za darmo

Platforma telewizji internetowej Televio rozszerzyła swoją ofertę o dwa nowe kanały. Subskrybenci serwisu dostaną też prezent w postaci dwóch kanałów premium bez dodatkowych opłat.

Nowe kanały w Televio

Ze względu na trudną sytuację na Ukrainie, Televio postanowiło wprowadzić do swojej oferty kolejny kanał w języku ukraińskim. Do udostępnianej już stacji Ukraina 24 dołączył kanał UA TV, czyli pierwszy program ukraińskiej telewizji publicznej. Ma on ułatwić dostęp do aktualnych wydarzeń z Ukrainy obywatelom tego kraju przebywającym w Polsce. Stacja jest już dostępna we wszystkich pakietach podstawowych.

Platforma zaktualizowała również pakiet RELAX, do którego dodano kanał Extasy HD.

 
 

Kanały premium za darmo

Poza nowymi kanałami Televio przygotowało jeszcze jedną niespodziankę dla subskrybentów usługi. W listopadzie użytkownicy uzyskają dostęp do dwóch kanałów premium za darmo. Widzowie będą mogli cieszyć się ofertą stacji FOX i FOX Comedy. Oba kanały będą dostępne przez cały miesiąc we wszystkich pakietach podstawowych.

Televio tablet

FOX to kanał o tematyce rozrywkowej oferujący głośne produkcje amerykańskie, w tym znane filmy i popularne seriale, na przykład „The Walking Dead” i „Lucyfer”. Z kolei na FOX Comedy można znaleźć sporo dobrego humoru, na przykład za sprawą kultowych sitcomów, na przykład tytułu „Diabli nadali”, czy nagradzanych seriali animowanych dla dorosłych, takich jak „Simpsonowie” i „Family Guy”.

 
 

Źródło: https:

Mapy Petal z nowością jak u Google. Odpowiedź na nawigację Live View

Dodano: 15.11.2022 13:30 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Mapy Petal

Huawei przedstawił nową wersję swojej aplikacji Mapy Petal. Aktualizacja obejmuje przede wszystkim nawigację w trybie chodzenia w rzeczywistości rozszerzonej jak w Google Live View. Wprowadza także udostępnianie lokalizacji użytkownikom w czasie rzeczywistym oraz system benefitowy, nagradzający za regularne korzystanie z Map Petal. 

Huawei rozwija swoje Mapy Petal od dwóch lat, jako alternatywę dla niedostępnych w smartfonach marki Map Google. Producent chwali się, że te wysiłki przynoszą efekty, a z jego map korzysta 28 milionów użytkowników w ponad 160 krajach. 

Huawei wprowadza własny Live View

Teraz w Mapach Petal debiutuje funkcja przypominająca Live View z Map Google. Jest to piesza nawigacja z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej – Augmented Reality (AR). Ma to być ułatwienie w sytuacjach, gdy zawiłe sieci dróg i uliczek utrudniają orientację w terenie z wykorzystaniem tradycyjnej nawigacji mapowej.

 

Nawigacja w trybie chodzenia w rzeczywistości rozszerzonej – Augmented Reality Walking Navigation – nakłada za pomocą aparatu fotograficznego smartfonu wskazówki trasy na otoczenie, w którym znalazł się użytkownik, co pozwala mu bezproblemowo dotrzeć do celu.

Augmented Reality (AR) Walking Navigation

Jak zapewnia Huawei, aplikacja Mapy Petal na bieżąco rozpoznaje aktualną lokalizację oraz dane z otoczenia i może sprawić, że kierunek strzałek, nazwy dróg i ulic oraz inne kluczowe informacje będą zsynchronizowane z tym, co widzimy wokół siebie. 

W nowej odsłonie Map Petal możemy również przełączać się między nawigacją płaską a panoramiczną, w zależności od trasy i potrzeb. 

Udostępnianie lokalizacji w czasie rzeczywistym

Huawei wprowadził także nową funkcję Real-Time Team Location, dzięki której można udostępniać innym osobom swoją precyzyjną, aktualną lokalizację. Nowość pozwala błyskawicznie sprawdzić, jak blisko znajdują się nasi znajomi, zwłaszcza gdy spotykamy się w ruchliwym miejscu lub odwiedzamy miasto po raz pierwszy. 

Udostępnianie lokalizacji w czasie rzeczywistym
 
Producent zachęca też, by wypróbować spersonalizowane rekomendacje Map Petal za pośrednictwem usług Nearby Life. Dzięki nim możemy odkrywać m.in. okoliczne muzea czy najlepsze restauracje w okolicy. 

Zdobywaj nagrody w Mapach Petal

W ramach programu benefitowego użytkownicy regularnie korzystający z Map Petal mogą wchodzić na kolejne poziomy i zdobywać odznaki za różnego rodzaju aktywności, takie jak: chodzenie, jazda na rowerze czy zostawienie recenzji, dotyczących odwiedzanych miejsc. 

Ponadto użytkownicy otrzymują tygodniowy raport ze swojej aktywności, przedstawiający takie dane, jak liczba godzin spędzonych na spacerze i kilometrów przejechanych na rowerze w ciągu ostatniego tygodnia.

 
 

Źródło: https:

Xbox Game Pass w październiku 2022. Dużo mocnych tytułów

Dodano: 05.10.2022 11:25 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Xbox pochwalił się tytułami, które zawitają na platformę już w październiku. Trzeba przyznać, że tym razem gracze dostaną same ciekawe gry z różnych gatunków

Biblioteka gier Xbox Game Pass prężnie się rozrasta. Właściwie co tydzień pojawiają się nowe, ciekawe tytuły. Tym razem Microsoft udostępnił listę gier, które zawitają do oferty już w tym miesiącu. Muszę przyznać, że kolejka w październiku prezentuje się niezwykle interesująco. Nie zabraknie polskiego akcentu.

Xbox Game pass na październik 2022. Microsoft ogłasza aż 10 hitów

Microsoft w październiku szczególnie rozpieści graczy. W ofercie Xbox Game Pass pojawi się wiele nowych gier, które będą dostępne na różne platformy. Większość z nich jest na PC i konsole, lecz kilka będzie dostępnych do gry w chmurze. Nie zabraknie też polskiego akcentu w postaci Medieval Dynasty. Symulator średniowiecznego życia jest już dostępny w Xbox Game Pass na PC, lecz teraz pojawi się w chmurze i na konsolach. Pełna lista nowych gier, które pojawią się w październiku w usłudze Xbox Game Pass:

 • Chivalry 2 (chmura, konsole Xbox, PC) - już dostępne
 • Prodeus (chmura i konsole Xbox) – już dostępne
 • Medieval Dynasty (Xbox Series X|S) – od 6 października
 • The Walking Dead: The Complete First Season (PC) – od 6 października
 • The Walking Dead: Season Two (PC) – od 6 października
 • Costume Quest (chmura i konsole Xbox) – od 11 października
 • Eville (konsole Xbox i PC) – od 11 października
 • Dyson Sphere Program (PC) – od 13 października
 • Scorn (chmura, PC, and Xbox Series X|S) – od 14 października
 • A Plague Tale: Requiem (chmura, PC, and Xbox Series X|S) – od 18 października

W październiku nie tylko w usłudze pojawią się nowe gry, lecz również kilka zniknie z platformy. Mowa tu o:

 • Bloodroots 
 • Echo Generation 
 • Into The Pit 
 • Ring of Pain 
 • Sable 
 • The Good Life 

 
 

Źródło: https:

HBO Max przedstawia nowości na połowę października 2022

Dodano: 03.10.2022 23:49 | 29 odsłon | 0 komentarzy


HBO Max październik 2022

Co nowego pokaże HBO Max w październiku? Prezentujemy nowości filmowe i serialowe, które HBO szykuje na jego pierwszą połowę. Nie będziecie wcale zawiedzeni.

HBO znowu zamiast dokładnie przedstawić swoje plany na nowy miesiąc skupił się bardziej na pierwszej jego połowie. Nie oznacza to jednak, że w październiku nie pojawi się nic ciekawego. Zobaczymy historie o superbohaterach jak nowy sezon serialu Stargirl czy film DC Liga Super-Pets.Może wreszcie do końca dotoczy się The Walking Dead.

Polecamy za to historie osadzone w niedalekiej przyszłości w kosmosie, jak nowy sezon serialu HBO Avenue 5. Fanom Teorii Wielkiego Podrywu polecamy za to kolejny sezon serialu Młody Sheldon. Nie zabraknie też czegoś dla fanów gier konsolowych. Mowa tu o Uncharted. Pojawią się również opowieści o szaleństwach, jakie niesie ze sobą podróż z przyjaciółmi w serialu Jak posłać wszystko w diabły.

Programy i seriale: 

 • Stargirl III – trzeci sezon serialu o przygodach licealistki Courtney Whitmore, która odkrywa u siebie supermocne i postanawia zainspirować grupę młodych herosów do walki ze złoczyńcami z przeszłości - premiera: 1 października
 • Młody Sheldon VI – szósty sezon serialu o młodych latach Sheldona Coopera, którego znamy z serialu Teoria wielkiego podrywu (The Big Bang Theory). Sheldon jest niezwykle utalentowanym, bardzo bystrym, ale także dość bezbronnym i naiwnym chłopcem. Jego ojciec, George, często nie jest w stanie nadążyć za synem, a jego kochająca matka Mary stara się zaakceptować małego geniusza i chronić go przed niezrozumieniem i małomiasteczkową społecznością - premiera: 1 października
 • Jak posłać wszystko w diabły (How to Screw It All Up) – kiedy jej szkolna wycieczka do Włoch na koniec roku szkolnego zostaje odwołana, marzenie Alby (Naira Lleó) o ucieczce od swojego życia oraz podejrzanych interesów, w które zawsze wplątuje ją jej brat, wydaje się prawie niemożliwe. Dziewczyna odkrywa jednak, że niektórzy z jej kolegów z klasy potajemnie planują niezwykłą podróż samochodem - premiera: 1 października
 • The Walking Dead XI A – Pierwsza część jedenastego sezonu o grupce ocalałych, którzy szukają bezpiecznego schronienia w świecie opanowanym przez śmiercionośne zombie - premiera: 1 października,
 • Pani sprzątająca II (The Cleaning Lady II) – drugi sezon serialu o kambodżańskiej lekarce, która przyjeżdża do USA, aby uratować życie chorego syn0a. Kiedy system zawodzi i zmusza ją do ukrycia, staje się “sprzątaczką” dla organizacji przestępczej, wykorzystując przy tym swoją nieprzeciętną inteligencję - premiera: 2 października
 • Yvonne Orji: Cała ja (Yvonne Orji: A Whole Me) - w swoim drugim stand-upie dla HBO nominowana do Emmy Yvonne Orji wykorzystuje terapię, aby omówić ewoluujące swoich przemyśleń na temat przyjaźni, randek, dorosłości i tego, dlaczego faceci potrzebują lepszych przyjaciół – premiera: 4 października
 • NTSF:SD:SUV:: I-III – serial Adult Swim; agenci NTSF:SD:SUV, znani także jako National Terrorism Strike Force: San Diego: Sport Utility Vehicle to tajna rządowa jednostka, której członkowie chronią San Diego przed różnymi zagrożeniami terrorystycznymi. Mają jedno zadanie: uratować twoją skórę – premiera: 5 października – sezon I, 12 października – sezon II, 19 października – sezon III
 • Kung Fu III – trzeci sezon serialu o Nicky, Amerykance pochodzenia chińskiego, która wyrusza w życiową podróż do odosobnionego klasztoru w Chinach. Po powrocie odkrywa, że jej rodzinne miasto zostało opanowane przez przestępczość i korupcję. Nicky wykorzystuje sztuki walki, żeby chronić swoją społeczność – premiera: 7 października
 • Misja: Zero odpadów II – drugi sezon serialu dokumentalnego, w którym młody biolog i ekolog szkoli się w gotowaniu „zmarnowanego jedzenia” z pomocą najlepszych szefów kuchni w Europie, aby nauczyć widzów, że również żywność może być ponownie wykorzystywana. Każdy odcinek rozgrywa się w jednym z europejskich krajów – premiera: 8 października 
 • Babylon Berlin IV – nowy sezon trzymającego w napięciu serialu kryminalnego o ambitnym policjancie, który wpada na ślad ogromnej korupcji. Akcja nowego sezonu rozgrywa się na początku lat trzydziestych ubiegłego wieku w Berlinie, mieście zabawy i grzechu, bezprawia i nieograniczonych możliwości - premiera: 9 października 
 • Avenue 5 II – drugi sezon serialu Avenue 5 ponownie przenosi nas w niedaleką przyszłość, w której podróże po Układzie Słonecznym nie są już pomysłem rodem z literatury science-fiction, ale prężnie rozwijającą się, wycenianą na setki miliardów dolarów, gałęzią turystyki. W roli głównej Hugh Laurie - premiera: 11 października 
 • All American V – kolejny sezon serialu inspirowanego życiem wielkiej gwiazdy NFL, Spencera Paysingera, który pokazuje życie dwóch rodzin z różnych światów – premiera: 12 października
 • All American: Nowe początki II (All American: Homecoming II) – drugi sezon serialu śledzącego losy młodej tenisistki z Beverly Hills i elitarnego zawodnika baseballu z Chicago, którzy grają na studiach o wysokie stawki. Ich wczesna dorosłość na prestiżowym HBCU jest pełna wzlotów, upadków i seksualnych doświadczeń - premiera: 12 października
 • Ramy s3 ­­– trzeci sezon serialu o Ramym Hassanie (Ramy Youssef), młodym Amerykaninie o egipskich korzeniach. Serial opowiada o wyzwaniach, jakie wiążą się z balansowaniem między światem muzułmańskiej społeczności, której członkowie uważają, że całe życie jest sprawdzianem moralnym oraz życiem beztroskiego millenialsa przekonanego, że można żyć, nie ponosząc za to żadnych konsekwencji – premiera: 15 października

Nowe filmy: 

 • DC Liga Super-Pets (DC League Of Super-Pets) – Krypto i Superman to nierozłączni przyjaciele, którzy walczą razem z przestępczością w Metropolis. Kiedy Superman i reszta Ligi Sprawiedliwości zostają porwani, Krypto tworzy drużynę zwierzaków ze schroniska, aby uratować superbohaterów – premiera: 2 października
 • Czarna owca (Czarna owca) – Magda i Arek są zgodnym małżeństwem z 25-letnim stażem, które opiekuje się chorym dziadkiem. Mieszkają z synem, który od dawna pozostaje w związku ze swoją dziewczyną. Wydaje się, że wszystko jest w porządku. To jednak tylko pozory – premiera: 2 października
 • Duma i uprzedzenie, i zombie (Pride and Prejudice and Zombies) - rezolutne siostry Bennett muszą stawić czoła groźnym umarlakom, które zaczynają panoszyć się w ich hrabstwie – premiera: 2 października
 • Młodzi wściekli (Here Are The Young Men) – nastolatkowie z Dublina – Matthew, niezależna Jen, nihilistyczny Rez i szalony Kearney – opuszczają szkołę, aby oddać się piciu i narkotykom. Jednocześnie popełniają szokujące wykroczenia, które nieodwołalnie zmienią ich życie – premiera: 7 października
 • Ballada o białej krowie (Ballad Of A White Cow) – życie Miny wywraca się do góry nogami, gdy dowiaduje się, że jej mąż nie był winny zbrodni, za którą został stracony w Iranie. Kobieta rozpoczyna cichą walkę z cynicznym systemem dla dobra swojego i córki – premiera: 7 października
 • Rendez-vous (Rendez-vous (2019)) – nakręcony w jednym ujęciu oryginalny thriller o parze, która spotyka się w sieci. Kiedy Lili w końcu poznaje Eduardo, wcale nie jest rozczarowana. Niestety chłopak ją okłamał – premiera: 7 października
 • Ludzie (The Humans) – gdy trzy pokolenia rodziny Erika Blake'a zbierają się, by celebrować Święto Dziękczynienia w mieszkaniu jego córki na Manhattanie, zapada ciemność i zaczynają dziać się różne dziwne rzeczy, które obnażają najgłębsze lęki zgromadzonych – premiera: 9 października
 • Najgorszy człowiek na świecie (The Worst Person In The World (Aka. Verdens Verste Menneske)) – cztery lata z życia Julie, energicznej młodej kobiety, która płynie po niespokojnych wodach swojego życia miłosnego i usiłuje znaleźć swoją ścieżkę kariery. Wszystko prowadzi ją do realistycznego spojrzenia na to, kim naprawdę jest – premiera: 15 października
 • Uncharted (Uncharted) – poszukiwacz skarbów Nathan Drake, potomek odkrywcy Sir Francisa Drake'a, dowiaduje się, gdzie znajduje się El Dorado, legendarne południowoamerykańskie złote miasto – premiera: 16 października

 
 

Źródło: https:

HBO Max: Jaki film na weekend? 1 - 2 października 2022

Dodano: 01.10.2022 23:58 | 27 odsłon | 0 komentarzy


HBO Max co obejrzec

Jakie najlepsze filmy i seriale pojawiły się w ten weekend na HBO Max? Chętnie polecimy najciekawsze nowości.

Lubiliście Teorie wielkiego podrywu i Sheldona? Mamy coś dla was. Dzisiaj na HBO Max zadebiutował szósty sezon serialu Młody Sheldon o młodych latach Sheldona Coopera. Nasz bohater jest niezwykle utalentowanym, bardzo bystrym, ale także dość bezbronnym i naiwnym chłopcem. Jego ojciec, George, często nie jest w stanie nadążyć za synem, a jego kochająca matka Mary stara się zaakceptować małego geniusza. 

Tak, The Walking Dead dalej leci. Niestety fani narzekali na ostatnie sezony, ale to ma być już naprawdę końcówka. Chcecie poznać zakończenie? Dzisiaj pojawiła się Pierwsza część jedenastego sezonu o grupce ocalałych szukających bezpiecznego schronienia. W świecie opanowanym przez śmiercionośne zombie nie jest to łatwe.

Wolicie filmy? Pojawił się też film Czarna owca. Magda i Arek są zgodnym małżeństwem z 25-letnim stażem, które opiekuje się chorym dziadkiem. Mieszkają z synem, który od dawna pozostaje w związku ze swoją dziewczyną. Wydaje się, że wszystko jest w porządku. To jednak tylko pozory. 

 

 
 

Źródło: https:

New Tales from the Borderlands - kontynuacja szalonej gry przygodowej od Telltale. Zagramy już niebawem

Dodano: 24.08.2022 15:30 | 10 odsłon | 0 komentarzy


The Wolf Among Us, The Walking Dead czy Tales from the Borderlands to chyba najpopularniejsze tytuły gier studia Telltale. Studio to niestety zniknęło z branży na kilka lat, ale obecnie ponownie pracuje nad nowymi tytułami takimi jak The Wolf Among Us 2 czy The Expanse (epizodyczna przygodówka tworzona razem z Deck Nine). Jednakże zapowiedziana wczoraj gra pt. New Tales from the Borderlands (a więc sequel Tales from the Borderlands) przygotuje już nie Telltale, a odpowiedzialne za franczyzę Borderlands studio Gearbox.

Źródło: https:

Deck Nine (twórcy ostatniego Life is Strange) odchodzą od gier podzielonych na epizody. Co zmieniło ich zdanie?

Dodano: 05.08.2022 19:00 | 8 odsłon | 0 komentarzy


To już ponad dziesięć lat, jak na pecetach wylądował pierwszy odcinek epizodycznej przygodówki The Walking Dead od Telltale. I choć nie była to pierwsza tego typu produkcja (w sensie, że podzielona na odsunięte w czasie epizody), to wyraźnie rozbujała ten trend wśród innych deweloperów czy wydawców. Weźmy na przykład kolejne odsłony nie mniej chyba popularnego Life is Strange, za które pierwotnie odpowiadało studio Dontnod.

Źródło: https:

Disney+ od dziś dostępny w Polsce. Za ile, co i jak oglądać?

Dodano: 14.06.2022 8:29 | 43 odsłon | 0 komentarzy


Disney+ od dziś dostępny w Polsce

Na ten dzień czekało wielu entuzjastów dobrego kina domowego. Po miesiącach płonnych nadziei Disney+ oficjalnie ruszył w Polsce i od dziś jego oferta jest w pełni dla nas dostępna. Jak, gdzie i za ile oglądać nowy serwis VoD?

Na świecie Disney+ zadebiutował , a jedynym krajem w Europie, do którego wkroczył, była wówczas Holandia. Kilka miesięcy później, w marcu 2020, usługa trafiła do innych państw naszego kontynentu. Wtedy też zaczęło się mówić o dostępności Disney+ w Polsce. Niestety, jak widać, musieliśmy na to czekać jeszcze ponad dwa lata. Czy było warto? Co dziś proponuje Polakom amerykańska platforma?

Ile trzeba zapłacić za Disney+?

Przed startem Disney+ proponował promocyjny dostęp do serwisu, jednak od dziś obowiązują już regularne stawki. Można więc się zdecydować na subskrypcję z miesięczną opłatą 28,99 zł, co rocznie wyniesienie 347,88 zł, lub też od razu zapłacić 289,90 zł za cały rok, co pozwoli zaoszczędzić 15%. Taka forma rozliczenia obowiązuje jedynie w pierwszym roku subskrypcji, a po nim nastąpi automatyczne odnowienie subskrypcji w cenie 28,99 zł za miesiąc.

Użytkownicy, którzy wcześniej zgłosili się do przedstartowej promocji Disney+, powinni dziś zaczekać na e-maila, pozwalającego aktywować usługę. Jeżeli wiadomość nie nadeszła, warto zajrzeć do spamu i tam ją odnaleźć.

 

Co można obejrzeć w Disney+?

Decydując się na jedną z tych opłat, widzowie mogą liczyć na bogatą ofertę startową. Na powitanie otrzymujemy dostęp do ponad 800 filmów, ponad tysiąca seriali oraz 150 produkcji oryginalnych. Ofertę tworzą poza filmami Disneya i Pixara produkcje ze świata Gwiezdnych Wojen i uniwersum Marvela, dokumenty National Geographic, a także kolekcja Star. Pod tą ostatnia marką zgromadzone zostały popularne seriale, jak na przykład The Walking Dead.

Jak oglądać Disney+?

Użytkownik Disney+ może ustawić nawet 7 profili dla siebie i swoich bliskich, korzystając z serwisu nawet na 10 zarejestrowanych urządzeniach z możliwością pobierania, w tym na czterech jednocześnie. Rodziców zainteresuje zaawansowana kontrola rodzicielska z opcją utworzenia profili dla dzieci. 

Produkcje Disney+ są oferowane w jakości 4K UHD z Dolby Vision i Dolby Atmos na kompatybilnych urządzeniach. Serwis proponuje też wirtualne wspólne oglądanie z maksymalnie 6 osobami dzięki funkcji GroupWatch.

Disney+ jest kompatybilny z urządzeniami mobilnymi, przeglądarkami internetowymi, konsolami do gier, dekoderami oraz smart TV. Na smartfonach i tabletach Android i iOS wystarczy skorzystać z aplikacji mobilnej. W przypadku telewizorów aplikacja powinna być dostępna na urządzeniach z Android TV, na smart TV Samsunga z Tizenem, w modelach LG z WebOS, a także w odbiornikach HiSense i Panasonic. Disney+ powinien być także dostępny w Apple TV, Amazon Fire TV, urządzeniach Chromecast oraz na konsolach PlayStation 4/5 i Xbox One, Series X/Series S.

Disney+ w kanałach Grupy Polsat Plus

Nowy serwis debiutuje także w usługach telewizyjnych Grupy Polsat Plus. Disney+ dostępny jest jako pakiety w ofertach Polsat Box, Plusa, Netii i Polsat Box Go. Jest to na razie jedyna taka propozycja u operatorów.

 • Polsat Box – pakiety telewizji (nawet 51 kanałów) razem z Disney+ od 35 zł na miesiąc. W ofertach z pakietem L z wybranymi pakietami dodatkowymi i abonamentem od 100 zł na miesiąc dostęp do Disney+ klienci otrzymają w cenie oferty, przez całą umowę.
 • Plus – bez opłat przez rok w każdym abonamencie głosowym oraz internetowym (Internet 5G/LTE i Plus Światłowód),
 • Netia – bez opłat przez rok w ofertach stacjonarnego dostępu do internetu oraz pakietach z usługami TV. Bez opłat aż przez 2 lata za połączenie 3 usług abonamentowych (Internet, TV, telefon komórkowy z przeniesieniem numeru),
 • Polsat Box Go – w nowym pakiecie Polsat Box Go Premium z Disney+, który jest połączeniem ponad 100 kanałów telewizyjnych, biblioteki filmów, seriali, programów rozrywkowych i informacyjnych oraz biblioteki Disney+, w promocyjnej cenie 50 zł na miesiąc.

 
 

Źródło: https:

Disney+ ujawnił polską ofertę. Zapowiada się sensacyjnie

Dodano: 07.06.2022 20:44 | 42 odsłon | 0 komentarzy


Disney+ ujawnił polską ofertę

Wielkimi krokami zbliża się polski debiut nowej platformy VoD – Disney+. Entuzjaści domowego kina będą mogli cieszyć się imponującą liczbą filmów i seriali. Poznaliśmy nowe szczegóły na ten temat.

Disney+ rusza w Polsce już 14 czerwca. Na start serwis proponuje specjalną opłatę 229,90 zł za 12 miesięcy. Standardowa cena to 28,99 zł miesięcznie lub 289,90 zł przy zapłacie za cały rok z góry. Disney+ wylicza, że dzięki promocji można mieć 12 miesięcy w cenie 8.

Żeby skorzystać z oferty powitalnej, trzeba dokonać wstępnej rejestracji na https://www.preview.disneyplus.com/pl-pl w terminie przed 14 czerwca. W dniu startu platformy użytkownik dostanie od Disney+ wiadomość z dalszymi szczegółami. Oferta startowa musi zostać wykorzystana do 26 czerwca 2022 r. Czy warto się skusić?

 

Disney+ to ponad 800 filmów i 1000 seriali

Żeby zachęcić do siebie nowych użytkowników, Disney+ zdradził nowe szczegóły oferty. Platforma zapowiedziała, że w polskiej ofercie na start znajdzie ponad 800 filmów, ponad tysiąc seriali oraz 150 produkcji oryginalnych. Wśród nich znajdą się produkcje ze świata Gwiezdnych Wojen, z uniwersum Marvela, a także oczywiście Disneya i Pixara. Nie zabraknie też oferty National Geographic i specjalnego pakietu Star. Zapowiada się więc ciekawie, na pewno będzie w czym wybierać, a z czasem oferta ma jeszcze wzrosnąć, w tym także o regionalne filmy i seriale, kręcone w Polsce i w innych krajach Europy. 

By jeszcze bardziej podgrzać emocje, Disney+ ujawnił listę wybranych produkcji, które będą czekać na widzów w dniu startu w Polsce. Oto ona:

DISNEY

 • Piorun (2008)
 • Cruella (2021)
 • Nasze magiczne Encanto (2021)
 • Kraina lodu (2013)
 • Hamilton (2020)
 • Gwiazdka Hollywood
 • Lilo i Stitch (2002)
 • Czarownica (2014)
 • Vaiana: skarb oceanu (2016)
 • Muppety (2011)
 • Samoloty (2013)
 • Raya i ostatni smok (2021)
 • Zaplątani (2010)
 • Zwierzogród (Feature) (2016)
 • Wyprawa do dżungli (2021)
 • Sneakerella (2022)
 • Ralph Demolka (2012)
 • Mary Poppins powraca (2018)
 • Niedźwiedzica polarna (2022)
 • The Beatles: Get Back: Sezon 1
 • Hannah Montana: Sezony 1-4
 • Brygada RR (1989): Sezon 1
 • High School Musical: serial: Sezony 1-2
 • Violetta: Sezony 1-3
 • Olaf przedstawia: Sezon 1
 • Równoległy wymiar: Sezon 1
 • Potężne Kaczory: sezon na zmiany: Sezon 1

PIXAR

 • Auta (2006)
 • Auta 2 (2011)
 • Auta 3 (2017)
 • Co w duszy gra (2020)
 • Coco (2017)
 • Dawno temu w trawie (1998)
 • Dobry dinozaur (2015)
 • Gdzie jest Dory? (2016)
 • Gdzie jest Nemo? (2003)
 • Iniemamocni (2004)
 • Iniemamocni 2 (2018)
 • Luca (2021)
 • Merida Waleczna (2012)
 • Naprzód (2020)
 • Odlot (2009)
 • Potworna robota: Sezon 1
 • Potwory i spółka (2001)
 • Ratatuj (2007)
 • To nie wypanda (2022)
 • Toy Story (1995)
 • Toy Story 2 (1999)
 • Toy Story 3 (2010)
 • Toy Story 4 (2019)
 • Uniwersytet Potworny (2013)
 • W głowie się nie mieści (2015)
 • Za końcem świata: Podróż Buzza Astrala

MARVEL

 • Ant-Man (2015)
 • Ant-Man i Osa (2018)
 • Avengers (2012)
 • Avengers: Czas Ultrona (2015)
 • Avengers: Koniec gry (2019)
 • Avengers: Wojna bez granic (2018)
 • Czarna pantera (2018)
 • Czarna Wdowa (2021)
 • Deadpool (2016)
 • Deadpool 2 (2018)
 • Doktor Strange (2016)
 • Eternals (2021)
 • Falcon i Zimowy Żołnierz: Sezon 1
 • Hawkeye: Sezon 1
 • Iron Man (2008)
 • Iron Man 2 (2010)
 • Iron Man 3 (2013)
 • Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie (2011)
 • Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (2016)
 • Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (2014)
 • Kapitan Marvel (2019)
 • Logan: Wolverine (2017)
 • Loki: Sezon 1
 • Moon Knight: Sezon 1
 • Strażnicy Galaktyki (2014)
 • Strażnicy Galaktyki Vol. 2 (2017)
 • X-Men: Mroczna Phoenix (2019)

STAR WARS

 • Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo (1999)
 • Gwiezdne wojny: część II – Atak klonów (2002)
 • Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów (2005)
 • Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja (1977)
 • Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje (1980)
 • Gwiezdne wojny: część VI – Powrót Jedi (1983)
 • Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi (2017)
 • Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja: Sezon 1
 • Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (2015)
 • Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie (2019)
 • Gwiezdne wojny: Wizje: Sezon 1
 • Han Solo: Gwiezdne wojny – historie (2018)
 • Księga Boby Fetta: Sezon 1
 • Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (2016)
 • Obi-Wan Kenobi: Sezon 1
 • The Mandalorian: Sezony 1-2

STAR

 • 9-1-1: Sezony 1-4
 • American Horror Stories: Sezon 1
 • American Horror Story: Sezony 1-9
 • Armageddon
 • Atlanta: Sezony 1-2
 • Avatar (2009)
 • Bez wyjścia
 • Big Sky: Sezon 1
 • Buffy: Postrach wampirów: Sezony 1-7
 • Co robimy w ukryciu: Sezony 1-2
 • Family Guy: Głowa rodziny: Sezony 1-20
 • Faworyta (2018)
 • Futurama: Sezony 1-10
 • Głębia strachu (2020)
 • Gotowe na wszystko: Sezony 1-8
 • Grey’s Anatomy: Chirurdzy: Sezony 1-18
 • Homeland: Sezon 1-8
 • Jak poznałam twojego ojca: Sezon 1 (How I Met Your Father)
 • Jojo Rabbit (2019)
 • Le Mans ’66 (2019)
 • Lekomania: Sezon 1 (Dopesick)
 • Następcy (2011)
 • Obcy – ósmy pasażer Nostromo (1979)
 • Pam i Tommy: Sezon 1
 • Rezydenci: Sezony 1-4
 • Simpsonowie: Sezony 1-33
 • Szklana pułapka (1988)
 • The Kardashians: Sezon 1
 • The Walking Dead: Sezony 1- 10
 • Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri (2017)
 • Współczesna rodzina: Sezony 1-11 (Modern Family)
 • Y: Ostatni mężczyzna: Sezon 1
 • Z Archiwum X: Sezony 1-11
 • Z pamiętnika samotnej alkoholiczki: Sezon 1 (Single Drunk Female)
 • Zagubieni: Sezony 1-6
 • Zakonnica w przebraniu 1 i 2
 • Zbrodnie po sąsiedzku: Sezon 1 (Only Murders in The Building)
 • Zepsuta krew: Sezon 1 (Dropout)

NATIONAL GEOGRAPHIC

 • Cousteau: człowiek legenda
 • Czy czeka nas koniec?
 • Dorastanie w świecie zwierząt: Sezon 1
 • Europa z powietrza: Sezony 1-2
 • Fauci
 • Free Solo: Ekstremalna wspinaczka
 • Geniusz
 • Geniusz: Aretha
 • Geniusz: Picasso
 • Gordon Ramsay: świat na talerzu: Sezony 1-3
 • Jane
 • Katastrofa w przestworzach: Sezony 11-20
 • Kosmos: Sezon 1
 • Na krawędzi ryzyka
 • Na ratunek: Misja w jaskini
 • Niezwykły dr Pol: Sezony 1-16
 • Oko w oko z rekinem
 • Przygoda z Bearem Gryllsem: Sezony 5-6
 • Świat według Jeffa Goldbluma: Sezony 1-2
 • Tajemniczy świat waleni: Sezon 1
 • Witamy na Ziemi: Sezon 1
 • Wyprawa na dno: Sezony 1-3
 • Zatoka cieni

 
 

Źródło: https:

Komiksy, które warto znać – część 10 (seriale na bazie komiksów)

Dodano: 24.04.2022 10:33 | 42 odsłon | 0 komentarzyBranża rozrywkowa garściami czerpie dzisiaj z książek, gier i komiksów. Na bazie tych ostatnich powstało całe mnóstwo seriali, których prawdopodobnie nawet nie podejrzewacie, że bazują na historiach obrazkowych. Oto kilka z nich.

Podejrzewam, że znajdzie się wielu miłośników seriali, którzy nawet nie wiedzą, jak wiele z ich ulubionych serii bazuje na komiksach. Lista takich tytułów jest bardzo długa i to nawet pomijając wszystkie seriale o superbohaterach Marvela i DC Comics. Wskazanie WandaVision, Lokiego, Arrowa czy Flasha byłoby w tym przypadku zbyt proste. Każdy wie, że tego typu herosi wywodzą się z tzw. historii rysunkowych.

W dzisiejszym zestawieniu komiksów, które warto znać, skupię się właśnie na historiach, które z czasem zostały przeniesione na mały ekran w formie seriali. Myślę, że część pozycji może Was zaskoczyć. Oto komiksy, które stały się serialami.

The Walking Dead

Seriale na podstawie komiksów - The Walking Dead

The Walking Dead to prawdopodobnie jeden z najbardziej znanych seriali w tym zestawieniu. Kolejne odcinki cały czas są emitowane przez telewizję AMC, chociaż uczciwie trzeba przyznać, że jakość znacząco spadła w porównaniu z pierwszymi sezonami. Częściowo może to wynikać z tego, że serial znacząco rozjechał się ze swoim pierwowzorem i przedstawia mocno zmienioną fabułę. 

Jeśli chodzi o komiksy, to te zostały stworzone przez Roberta Kirkmana i wydawane były w latach 2004-2019 przez Image Comics. Opowiadają one historię Ricka Grimesa i jego rodziny, którzy starają się przeżyć w świecie opanowanym przez zombie. Z czasem poznajemy kolejnych bohaterów, wśród których nie brakuje też czarnych charakterów. Ludzie walczą z żywymi trupami, walczą między sobą i szukają miejsca, w którym mogliby w miarę spokojnie żyć.

Problem z polską wersją komiksów polega na tym, że nie została ona dokończona. Historia wydawana była przez Taurus Media i liczy 27 tomów, gdzie każdy zawiera w sobie 6 oryginalnych zeszytów. Niestety, wydawca nie dogadał się z licencjodawcą i wydawanie komiksów zostało zawieszone. Zabrakło dosłownie 5 tomów, abyśmy mogli poznać pełną historię w naszym rodzimym języku.

Lucyfer

Seriale na podstawie komiksów - Lucyfer

Wiedzieliście, że serial o przystojnym i charyzmatycznym Lucyferze również bazuje na komiksach? Jeśli nie, to już wiecie. Jeden z najpopularniejszych seriali ostatnich lat początkowo był historią obrazkową autorstwa Neila Gaimana, który stworzył także świetną serię Sandman. Ta zresztą łączy się fabularnie z Lucyferem.

Jeśli oglądaliście serial, to wiecie, na czym mniej więcej polega fabuła Lucyfera. Upadły anioł nie chce więcej panować nad piekłem i wybiera się na Ziemię. W Los Angeles prowadzi nocny klub o nazwie Lux. Z komiksami warto się zapoznać między innymi dlatego, że opowiadają zupełnie inną historię. Nie ma w nich w ogóle policjantki Chloe Decker, która w serialu jest drugą najważniejszą postacią obok tytułowego Lucyfera. Fabuła dużo mocniej skupia się na sprawach boskich, anielskich i demonicznych.

Komiksy z serii Lucyfer są dostępne w języku polskim. W latach 2008-2015 wydawane były przez Egmont Polska. W sumie 75 oryginalnych zeszytów zostało zebranych w 11 zbiorczych tomach. Jako ciekawostkę nadmienię jeszcze, że wygląd komiksowego diabła bazuje na… Davidzie Bowie.

Snowpiercer

Seriale na podstawie komiksów - Snowpiercer

Snowpiercer to serial, który aktualnie możemy oglądać na Netflixie. Opowiada o postapokaliptycznym świecie, w którym Ziemia uległa klimatycznemu kataklizmowi. Tysiące ludzi znalazło schronienie w ogromnym, składającym się z aż 1001 wagonów pociągu. Na samym przodzie jadą bogacze, a w ostatnich biedota. Z czasem zaczyna to rodzić konflikty.

Zaskoczenie nie polega tylko na tym, że Snowpiercer bazuje na komiksie. Ciekawe jest też to, że oryginalna historia wydawana była we Francji w latach 1982-1983, czyli 40 lat temu! Autorami są Jasques Loba (scenariusz) oraz Jean-Marc Rochette (rysunki). W Polsce historia wydawana jest od 2020 roku przez wydawnictwo Kurc. Na razie doczekaliśmy się 3 tomów w naszym rodzimym języku, ale w oryginalne wydane zostały jeszcze 2. 

Riverdale (Archie)

Seriale na podstawie komiksów - Riverdale (Archie)

Przyznam szczerze, że ta pozycja nawet dla mnie była zaskoczeniem. Riverdale nigdy nie oglądałem, ale serial jest doskonale znany przez moją żonę. Nie spodziewałem się, że on również bazuje na komiksie, chociaż o zupełnie innej nazwie.

Komiksy, na bazie których powstał serial Riverdale, należą do serii Archie. Skupiają się one na tytułowym bohaterze, który doskonale powinien być znany również miłośnikom odcinkowej serii na małym ekranie. Archie Andrew, grany w serialu przez KJ Apa, to nastolatek mieszkający w mieście o nazwie Riverdale. Co ciekawe, po raz pierwszy pojawił się w komiksie wydanym w 1941 roku, ale na tyle spodobał się fanom, że w 1942 roku otrzymał własną serię.

The Umbrella Academy

Seriale na podstawie komiksów - The Umbrella Academy

To pewnie dla większości z Was zaskoczeniem nie będzie, ale The Umbrella Academy również bazuje na komiksach. Historia jest mniej więcej taka sama, jak w serialu Netflixa. Poznajemy w niej młodych ludzi o nadprzyrodzonych mocach. Kiedyś należeli do grupy superbohaterów, ale z czasem się poróżnili i ich drogi się rozeszły. Śmierć ich przyszywanego ojca Reginalda Hargreevesa sprawia, że ich losy ponownie się krzyżują.

Komiks oryginalnie wydawanym był w roku 2008. Początkowo była to krótka, 6-tomowa seria, ale z czasem doczekała się kontynuacji najpierw w 2009, a później w 2019 roku. Z czasem wydane zostało również coś w rodzaju spin-offu w postaci Opowieści z Akademii Umbrella. Wszystkie zeszyty raczej bez większego problemu zdobędziecie w Polsce w formie 4 zbiorczych tomów. 

Locke Key

Seriale na podstawie komiksów - Locke & Key

Locke Key to całkiem przyjemny i lekki, chociaż utrzymany w formie delikatnego horroru serial na Netflixie. Na ten moment doczekał się 2 sezonów, które składa się z w sumie z 20 odcinków o długości mniej więcej 40-60 min każdy. Wiadomo też, że powstanie 3. sezon.

Serial bazuje na komiksach o dokładnie tym samym tytule. Były one wydawane w latach 2008-2014 przez IDW Publishing. W Polsce ukazały się w latach 2014-2016 nakładem Taurus Media w formie 6 tomów. Historia jest mniej więcej taka sama, jak na Netflixie. Matka z trójką dzieci wprowadza się do starego domu, należącego do rodziny tragicznie zmarłego męża. Na miejscu rodzeństwo odkrywa, że dom skrywa wiele tajemnic. Znajdują w nim dziwne klucze, które mają różne moce. Dobrać chce się do nich tajemnicza istota. Nic skomplikowanego, ale to przyjemna i warta poznania historia.

Co dalej?

Na razie to tyle, ale uwierzcie mi, że to nie koniec komiksów, które z czasem zostały przeniesione na mały ekran. Jest jeszcze wiele tego typu pozycji, więc do tej tematyki z pewnością kiedyś jeszcze wrócę. Tymczasem za 2 tygodnie prawdopodobnie wrócimy do świata superbohaterów. Myślę, że przyszła pora na komiksy, na których bazują filmy należące do Marvel Cinematic Universe. Domyślacie się pewnie, że ich lista również jest długa, więc na pewno nie zamknę się w jednym tekście. Ale kto wie, może w ciągu tych 2 tygodni wpadnę na jeszcze inny pomysł. Czas pokaże.

Tymczasem poniżej polecam Wam poprzednie teksty z serii „Komiksy, które warto znać”:

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone