środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Wiadomości z tagiem Warszawie  RSS
Polskim startupom brakuje na rozwój nawet kilkuset miliardów złotych

Dodano: 01.12.2022 16:23 | 149 odsłon | 0 komentarzy


Z raportu „Luki w ekosystemie startupowym”, opracowanym przez Fundację Startup Poland we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie i Narodowym Centrum Badań i Rozwoju wynika, że polskie startupy są niedofinansowane.

Źródło: https:

T-Mobile zaprasza do magentowych domków. W nich czekają prezenty

Dodano: 29.11.2022 14:34 | 38 odsłon | 0 komentarzy


T-Mobile przygotował kolejną niespodziankę na święta – tym razem jednak nie w aplikacji, lecz w wybranych punktach na ulicach polskich miast. W magentowych domkach można otrzymać zabawne gadżety T-Mobile.

T-Mobile wystartował z nową, okołoświąteczną akcją. W wybranych punktach w Warszawie i Łodzi pojawią się specjalne, magentowe domki oznaczone charakterystyczną literą „T”, nawiązujące do oferty Magenta Dom. 

Osoby, które odwiedzą instalację i wezmą udział w prostym quizie, mogą zdobyć świąteczny gadżet od T-Mobile. Akcja wystartowała 28 listopada i potrawa 6 tygodni

W T-Mobile także przygotowaliśmy specjalne upominki dla osób, które odwiedzą nasze magentowe domki. Wystarczy rozwiązać prosty quiz na temat naszej oferty „Magenta Dom”, by otrzymać jeden ze świątecznych prezentów – skarpety, rękawiczki do ekranów czy ogrzewacz do rąk

– wyjaśnia operator.

T-Mobile jakie pezenty

Co dokładnie należy zrobić, aby zdobyć gadżet w kolorze magenty? Jest to całkiem proste. Najpóźniej 10 stycznia 2023 r. należy wybrać się do jednego z miejsc w Warszawie lub Łodzi, w którym znajdują się magentowe domki z literką T.  Poniżej znajduje się tabela z lokalizacjami i terminami, w których można odwiedzić instalacje operatora i zdobyć nagrody.

harmonogram domków

Żeby jednak nie było zbyt prosto, operator wprowadził odrobinę rywalizacji. W pierwszym kroku uczestnik zabawy musi na specjalnym ekranie rozwiązać krótki quiz na temat oferty Magenta Dom, a następnie zostawić niezbędne dane i wyrazić potrzebne zgody. 

Gdy już wszystkie informacje zostaną poprawnie zapisane, na telefon przyjdzie indywidualny kod do obioru gadżetu. Wystarczy go wpisać do maszyny dystrybucyjnej, która stoi obok domku, a ta obdaruje uczestnika zabawy prezentem. 

Jest też świetna wiadomość dla osób nieśmiałych – domki są bezobsługowe, co oznacza, że cały proces przeprowadzamy sami

– zachęca T-Mobile.

 
 

Źródło: https:

Revolut zmienia zasady. Sprawdź, czy Ciebie to dotyczy

Dodano: 28.11.2022 16:06 | 42 odsłon | 0 komentarzy


Revolut zmienia zasady. Sprawdź, czy Ciebie to dotyczy

Revolut zmienił istotną zasadę dotyczącą usługi SmartDelay. Skorzystanie z niej trzeba zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Klienci Revoluta z planami Premium i Metal mogą skorzystać z usługi SmartDelay. Polega ona na tym, że jeśli Twój lot opóźni się o godzinę lub więcej, otrzymasz od darmową kartę wstępu do saloniku na lotnisku, gdzie będziesz mógł poczekać na swoją podróż oraz skorzystać z poczęstunku (napoje i przekąski).

Lotnisko Chopina preludium
Salon Preludium na lotnisku Chopina w Warszawie (źródło: lotnisko-chopina.pl)

Co się zmienia?

Od teraz należy rejestrować lot za pomocą SmartDelay co najmniej dwie godziny przed pierwotną godziną odlotu. Podczas rejestracji należy podać datę wylotu, lotnisko, miejsce docelowe oraz numer lotu. Podczas próby rejestracji lotu po tym czasie, Revolut nie będzie w stanie przetworzyć prośby o użycie SmartDelay w przypadku opóźnienia. Z usługi może skorzystać użytkownik planu Revolut Premium lub Revolut Metal wraz z jedną osobą towarzyszącą.

Revolut zaleca, by swój lot zarejestrować w usłudze SmartDelay tak wcześnie, jak to możliwe. Dzięki temu można uniknąć zawracania sobie tym głowy przed samą podróżą.

Więcej informacji o SmartDelay można znaleźć .

 
 

Źródło: https:

Pięć formatów Przeglądu Sportowego Onet na mundial

Dodano: 17.11.2022 20:41 | 40 odsłon | 0 komentarzy


Przegląd Sportowy Onet (Ringier Axel Springer Polska) przygotował 5 formatów o mundialu: codzienna „Misja Katar”, „Ikony mundialu”, „Korzenie kadry”, „Polskie mundiale” i „Studio meczowe”. W Katarze będzie pracować troje korespondentów Przeglądu Sportowego Onet, a w Warszawie będzie przygotowywany codzienny program o rozgrywkach piłkarskich, który poprowadzi m.in. Radosław Majdan. Wśród ekspertów serwisu znajdzie się m.in. piłkarski mistrz świata z 1990 roku i legenda niemieckiej piłki - Lothar Matthäus.

Źródło: https:

T-Mobile pomoże warszawskiej uczelni w badaniach

Dodano: 16.11.2022 19:16 | 31 odsłon | 0 komentarzy


T-Mobile pomoże warszawskiej uczelni w badaniach

T-Mobile stworzy inteligentną infrastrukturę dla Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie. Ma to pomóc uczelni w rozwoju idei precyzyjnego rolnictwa, pozwalającego na zdalne zarządzanie i szczegółowy monitoring upraw.

Spotkanie środowiska naukowego SGGW oraz przedstawicieli T-Mobile podczas kongresu Lasów Państwowych „Informatyka dla ludzi lasu” zaowocowało pomysłem utworzenia inteligentnej strefy badań. Teraz pomysł ten nabrał praktycznego wymiaru w postaci podpisania listu intencyjnego między uczelnią i magentowym operatorem. Dzięki zainicjowanej współpracy z T-Mobile, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie uzyska dostęp do rozwiązań bazujących na technologii Narrowband-IoT, które pozwolą na automatyczne gromadzenie różnorodnych danych i parametrów środowiskowych, istotnych zarówno w procesie kształcenia akademickiego, jak i edukacji z zakresu zastosowań technologii w różnych dziedzinach.

 
 

Sieć Narrowband-IoT, z której korzystać będzie nowa infrastruktura, to technologia łączności wykorzystywana między innymi w projektach inteligentnych miast. Pozwala ona na efektywny przesył sygnału również tam, gzie występują bariery architektoniczne i problemy z zasięgiem. To z kolei sprawia, że pozostaje niezawodna i świetnie sprawdza się do tworzenia inteligentnych systemów. Właśnie taki zaawansowany system powstanie w arboretum SGGW w Rogowie, gdzie za sprawą inteligentnej łączności, uzupełnionej o technologie 2G, 4G, 5G czy CATM1, możliwe będzie stworzenie kompleksowego laboratorium IoT dla studentów

W T-Mobile naszą działalność opieramy na przekonaniu, że technologia może i powinna wspierać nas w rozmaitych sferach życia, w tym także w pracy, nauce i działalności naukowej. To niezwykle ważny obszar, w którym – dzięki potencjałowi technologii – możemy wspierać potencjał utalentowanych, kreatywnych w swoich działaniach i ambitnych osób, które mogą mieć ogromny wpływ na rozwój nauki. Tym bardziej czuję się zaszczycony i zarazem dumny, że znakomita polska uczelnia, jaką jest SGGW, zdecydowała się na współpracę z nami w celu stworzenia inteligentnego laboratorium. Mam nadzieję, że nowa przestrzeń przyczyni się nie tylko do stworzenia idealnych warunków uprawy roślin, ale również optymalnych warunków prowadzenia badań i kształcenia studentów.

– powiedział Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska

Dzięki nowemu zapleczu technologicznemu laboratorium umożliwi monitorowanie parametrów klimatycznych gleby lub podłoży organicznych, zarządzanie nawadnianiem z urządzenia mobilnego oraz pomiar temperatury i wilgotności w uprawach rolnych, ogrodniczych, leśnych, na terenach zieleni, w sadach i w uprawach pod osłonami. W efekcie nowe rozwiązanie umożliwi kompleksowe zdalne zarządzanie gospodarstwem, od nawadniania, poprzez nawożenie, aż po sterowanie żaluzjami czy otwieranie ciągów wentylacyjnych. Łatwiejsze będzie również monitorowanie parametrów w pasiekach pszczelich, stężenia gazów w budynkach gospodarskich, stężenia azotanów, natlenienia oraz mętnienia wód gruntowych, jak również monitorowanie wilgotności ściółki leśnej.

Inteligentne czujniki pozwolą ponadto na opomiarowanie ciepłomierzy, wodomierzy oraz liczników energii elektrycznej. Z kolei platforma do wizualizacji wyników pomiarowych umożliwi bezproblemowy dostęp do wszystkich, nawet najbardziej precyzyjnych parametrów i pełną ich analizę. Uczelnia otrzyma także karty SIM w zamkniętym prywatnym APN specjalnie do celów badawczych. Wszystko to razem stworzy inteligentny, kompleksowy system, który ma pozwolić na prowadzenie precyzyjnych badań w wygodny i efektywny sposób.

Nowoczesne centra badawcze, pracownie i laboratoria oraz wybitni eksperci, pozwalają na kształcenie i prowadzenie badań naukowych na światowym poziomie oraz transfer wyników do gospodarki, co ma wpływ na innowacyjność i postęp m.in. w rolnictwie. Inteligentna infrastruktura badawcza, która powstanie na terenie Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie dzięki współpracy z T-Mobile to potężne narzędzie wspierające naukowców, przybliżające ich do osiągania założonych celów badawczych.

– powiedział prof. dr hab. Michał Jerzy Zasada, rektor SGGW

Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska oraz prof. dr hab. Michał Jerzy Zasada, rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska oraz prof. dr hab. Michał Jerzy Zasada, rektor SGGW

Obecnie trwają prace nad realizacją projektu. Inteligentne laboratorium będzie dostępne w pierwszej połowie 2023 roku.

 
 

Źródło: https:

Polacy polubili płatności spojrzeniem i chętnie z nich korzystają

Dodano: 15.11.2022 20:17 | 33 odsłon | 0 komentarzy


Polacy polubili płatności spojrzeniem i chętnie z nich korzystają

Polacy coraz chętniej płacą spojrzeniem. Za pomocą rozwiązania firmy PayEye w minionym miesiącu zrealizowano 10 tysięcy transakcji z wykorzystaniem biometrii oka i twarzy. 

Płatność spojrzeniem możliwa jest dzięki technologii opracowanej przez wrocławską firmę PayEye. Stworzono w niej pełny, niezależny i całkowicie bezpieczny ekosystem, wykorzystując do tego fuzję biometrii oka i twarzy w płatnościach. Według twórców rozwiązania, zapewnia ono bezpieczeństwo realizowanych transakcji.

Pierwsze eyePOS-y, czyli terminale do obsługi płatności spojrzeniem, były dostępne tylko we Wrocławiu w kilkudziesięciu obiektach na terenie całego miasta. W połowie października pierwszą dużą siecią, która zdecydowała się skorzystać z takich płatności został Komputronik, który pilotażowo wprowadził terminale do swoich wrocławskich salonów. Okazało się to tak dużym sukcesem, że od początku listopada marka zdecydowała się rozszerzyć usługę o salony w Warszawie i Poznaniu.

 
 

Nieustannie rozwijamy sieć naszych partnerów. Obecnie na rynku mamy już niemal 100 terminali eyePOS nowej generacji. Obserwujemy, że nasza ekspansja poza rodzinny, wrocławski rynek, wywołała ogromne zainteresowanie u potencjalnych partnerów. Marki na całym świecie szukają wyróżników, innowacyjnych rozwiązań, którymi mogą przyciągnąć nowych klientów. My dajemy im tą możliwość od ręki. Płatność spojrzeniem to obecnie najnowocześniejszy system płatności na świecie.

Do końca roku chcemy wprowadzić na rynek 200 kolejnych urządzeń. Ich liczba jest na razie ograniczona, dlatego tym bardziej zachęcamy naszych przyszłych partnerów do kontaktu z nami i skorzystanie z tej technologii już teraz.

– skomentował Daniel Jarząb, prezes zarządu PayEye

PayEye to technologia pozwalająca na używanie nowoczesnych płatności biometrycznych. Wraz z nową aplikacją oraz udoskonalonym terminalem eyePOS 2.0, umożliwia realizację transakcji płatniczych z wykorzystaniem fuzji biometrii oka i twarzy. Realizacja płatności jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać dedykowaną, darmową aplikację, założyć konto, zrobić selfie i podpiąć swoją kartę płatniczą. Dzięki temu idąc na zakupy nie ma potrzeby wyjmowania gotówki, telefonu lub portfela. Płatność zrealizujemy jednym spojrzeniem.

Jak zapewnia firma PayEye, jej rozwiązanie to technologia zapewniająca obecnie najbezpieczniejszą formę realizowania płatności na świecie. Terminal eyePOS jest zabezpieczony przed każdą formą wycieku danych. Dane przekazywane są jedynie w ramach zamkniętej infrastruktury poprzez szyfrowane połączenie. Do realizacji płatności wykorzystywane są tokeny, czyli zaszyfrowana postać karty płatniczej. Generowaniem tokenów oraz zapewnieniem bezpieczeństwa transakcji zajmuje się ITCARD.

Więcej informacji można znaleźć na stronie payeye.com.

 
 

Źródło: https:

W Warszawie i Poznaniu zapłacisz jednym spojrzeniem

Dodano: 07.11.2022 10:43 | 35 odsłon | 0 komentarzy


W Warszawie i Poznaniu zapłacisz jednym spojrzeniem

Z płatności tęczówką oka można skorzystać w nowych miastach. Od 5 listopada 2022 roku zapłacimy jednym spojrzeniem w salonach Komputronik w centrach handlowych Arkadia w Warszawie oraz Posnania w Poznaniu.

Komputronik w połowie października tego roku wprowadził płatność spojrzeniem w swoim wrocławskim salonie. Pilotaż okazał się wielkim sukcesem, więc od 5 listopada 2022 roku z usługi PayEye mogą skorzystać klienci firmy w jej salonach w Warszawie i Poznaniu.

 
 

Cieszę się, że zaledwie po dwóch tygodniach od pierwszego wdrożenia nasz partner zdecydował się na instalację eyePOS-ów w swoich kolejnych salonach. Płatność spojrzeniem po raz pierwszy pojawi się w Warszawie oraz Poznaniu. Ta ekspansja daje nam możliwości dotarcia do nowych klientów, a także do bliższego zaprezentowania naszej usługi niezwykle interesującym rynkom. Jestem pewien, że wielu mieszkańców Warszawy i Poznania, równie szybko jak wrocławianie, przekona się do płatności spojrzeniem.

Myślę, że rozszerzenie zakresu naszego działania będzie też impulsem dla innych firm do skorzystania z tej formy płatności. Marki muszą podążać za światowymi trendami, a my je kreujemy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu za pośrednictwem formularza w strefie biznesu na naszej stronie i wdrożenia płatności spojrzeniem w swoich firmach.

– powiedział Daniel Jarząb, prezes zarządu PayEye

PayEye to technologia pozwalająca na nowoczesne płatności biometryczne. Wraz z nową aplikacją oraz udoskonalonym terminalem eyePOS 2.0, umożliwia realizację transakcji płatniczych z wykorzystaniem fuzji biometrii oka i twarzy. Realizacja płatności jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać dedykowaną, darmową aplikację, założyć konto, zrobić selfie i podpiąć swoją kartę płatniczą. Dzięki temu idąc na zakupy nie ma potrzeby wyjmowania gotówki, telefonu lub portfela. Płatność zrealizujemy jednym spojrzeniem.

PayEye chwali się, że technologia firmy zapewnia obecnie najbezpieczniejszą formę realizowania płatności na świecie. Terminal eyePOS jest zabezpieczony przed każdą formą wycieku danych. Dane przekazywane są jedynie w ramach zamkniętej infrastruktury poprzez szyfrowane połączenie. Do realizacji płatności wykorzystywane są tokeny, czyli zaszyfrowana postać karty płatniczej. Generowaniem tokenów oraz zapewnieniem bezpieczeństwa transakcji zajmuje się ITCARD, firma zajmująca się przetwarzaniem transakcji bankomatowych oraz elektronicznych transakcji płatniczych dla banków i instytucji finansowych.

Do końca roku PayEye chce wprowadzić na rynek 300 urządzeń na terenie całego kraju.

 
 

Źródło: https:

Wybuch hulajnogi w Warszawie. Dosłownie wyrwało okno

Dodano: 31.10.2022 21:58 | 42 odsłon | 0 komentarzy


Wybuch hulajnogi w Warszawie. Dosłownie wyrwało okno

Ranny mężczyzna oraz wyrwane okna i drzwi w mieszkaniu – to efekt eksplozji hulajnogi elektrycznej w jednym z mieszkań na warszawskim Mokotowie.

Około godziny 9:00 31 października 2022 roku straż pożarna w Warszawie otrzymała zgłoszenie o wybuchu w mieszkaniu przy ulicy Konduktorskiej na Mokotowie. W jego wyniku ranny został przebywający w lokalu mężczyzna. Trafił on do szpitala z objawami podtrucia. W wyniku zdarzenia poważnych uszkodzeń doznało też samo mieszkanie: eksplozja wyrwała okna, uszkodziła część elewacji budynku oraz poważnie naruszyła konstrukcję drzwi wejściowych.

Winna e-hulajnoga

Osoba, która zgłaszała zdarzenie na numer alarmowy podała, że w mieszkaniu była hulajnoga elektryczna. Policja nieco później poinformowała, że przy Konduktorskiej wybuchła właśnie e-hulajnoga.

Policjanci ustalają okoliczności, w których doszło do wybuchu elektrycznej hulajnogi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że urządzenie stojące w jednym z mieszkań na warszawskim Mokotowie wybuchła w czasie, kiedy mężczyzna szykował się do wyjścia z mieszkania. Poważnie została naruszona konstrukcja drzwi wejściowych.

– przekazał PAP Robert Koniuszy, rzecznik Komendy Rejonowej Policji Warszawa II

Z kolei Artur Laudy, oficer prasowy stołecznej Państwowej Straży Pożarnej, przekazał Wyborczej, że pod otworem okiennym znaleziono fragmenty hulajnogi. Dodał również, że wybuch nie naruszył instalacji gazowych, mogło jednak dojść do uszkodzenia elementów konstrukcyjnych bloku. Ta kwestia zostanie zbadana przez nadzór budowlany.

 
 

Źródło: https:

Kopacze kryptowalut staną przed sądem – oszukali na niemal 30 mln złotych. Grozi im 15 lat

Dodano: 22.10.2022 14:43 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Prokuratura Regionalna w Warszawie stawia powa#x17C;ne zarzuty przeciwko trzem m#x119;#x17C;czyznom, kt#xF3;rzy mieli prowadzi#x107; kopalni#x119; kryptowalut w dawnej fabryce samochod#xF3;w na #x17B;eraniu #x2013; w trakcie swojej dzia#x142;alno#x15B;ci, mieli oni przyw#x142;aszczy#x107; niemal 30 mln z#x142;otych.

Źródło: https:

Kongres For Social Media - spotkanie osób, które odpowiadają za prowadzenie kont firmowych w social media już pod koniec października

Dodano: 21.10.2022 19:35 | 108 odsłon | 0 komentarzy


Przed nami kolejna edycja Kongresu For Social Media (ForSM) - który jest z nami od 2014 roku! Wydarzenie odbędzie się dniach 26-27.10.22 w Warszawie oraz online. Kongres dedykowany jest osobom, które prowadzą firmowe konta w social media.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone