wtorek, 18 grudnia 2018 r.  Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury
Wiadomości z tagiem WiSA  RSS
Problem z Windows po zalogowaniu

Dodano: 14.12.2018 20:29 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Zamieściłem ten post na Microsft Community, zamieszczę i tutaj, dlatego post ma dwie części, druga jako odpowiedź na tamtej stronie, żeby uruchomić system w trybie czystego rozruchu.W trybie awaryjnym z obsługą sieci problem wydaje się nie występować, więc za pomocą glary utilities wyłączyłem autostart kilku programów, niestety jedyne co osiągnąłem to to, że system uruchamia się według tego programu o sekundę szybciej (14 sekund). Niestety dalej windows nie ładuje wszystkich programów przez jakiś czas. Czy jest możliwość zobaczyć zmiany w automatycznie uruchamianych programach w ostatnim czasie? Problem ten występuje od określonego czasu, więc byłoby łatwo zidentyfikować przyczynę.Wydaje mi się, że to jednak dotyczy usług Windows, uruchomiłem komputer ustawiając w msconfig jedynie usługi Windows i wszystko niby działało, ale po ponownym (już normalnym uruchomieniu komputera), kiedy chciałem otworzyć msconfig, ten uruchomił się dopiero gdy Windows połączył się z siecią, a mogę normalnie otworzyć chrome czy też gry, czyli internet działa (w tym czasie zaktualizował się nawet Uplay i mogłem otworzyć tę stronę internetową Microsoft answers), chociaż oficjalnie Windows nie połączył się z siecią (cały czas było kółko, które się nie kręciło na ikonie na pasku zadań. Istotne też jest to, że Menedżer zadań zawiesza się w chwili gdy chcę zobaczyć inne procesy niż swoje, a system explorer chociaż powinien uruchomić się od razu uruchamia się po jakimś czasie.

Może uruchamianie jakiejś usługi Windows jest opóźnione? Sprawdziłem na czas uruchomienia systemu, który pokazywał się System explorer (gdy już się uruchomił) jeśli dobrze pamiętam to wyświetlały się 2 minuty 20 albo 40 sekund.

Wiem co może pomóc, muszę sprawdzić co się uruchamia w chwili gdy system odzyskuje pełną sprawność i się "odwiesza". Tylko jak to odnaleźć w Podglądzie zdarzeń? Czy mogę tak zaprogramować subskrypcje, żeby kolektor zebrał dane o określonym czasie po uruchomieniu? Podgląd zdarzeń też się nie uruchamia, gdy klikam na jego ikonę w menu start to windows wydaje dźwięk, jakbym próbował zamknąć okno systemowe, które wyświetliło okno np. tak lub nie i wtedy windows zwraca uwagę na to okno, że nie mogę zamknąć nadrzędnego, póki nie wybiorę tak lub nie.Wykonałem przywracanie systemu z innego powodu i obecnie po zalogowaniu przez kilkanaście sekund przynajmniej zamiast pulpitu ekran jest cały czarny, a po po tym czasie system działa już miarę normalnie (łączy się z siecią itp.), ale za to nie mogę uruchomić google chrome (uruchamiają się dwa osobne procesy i tyle). Wiem, że jest to wina Windows, bo przedtem chrome działał, a gdy zaczęły się problemy z tym logowaniem to chrome też przestał się uruchamiać, ale po jakimś czasie się to naprawiło. Chciałem cofnąć to przywracanie, ale punkt przywracania systemu sam się usunął. W tej chwili chrome zaczął działać, tak jak pisałem, sam z siebie.

Źródło: windows7forum.pl

Dostęp do internetu ma dopiero połowa światowej populacji

Dodano: 12.12.2018 14:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Dla wielu z nas fakt, że wciąż gros ludzi na świecie nie ma dostępu do Internetu może być trudny do wyobrażenia. Statystyki mówią jednak wyraźnie: liczba użytkowników Internetu na całym świecie dopiero teraz przekroczyła 50 procent ogólnej liczby ludności na świecie, co oznacza że co drugi człowiek nie korzysta jeszcze z sieci World Wide Web. Jest to wynik badania statystycznego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Agencja ds. technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ITU) szacuje, że do końca 2018 roku już około 51 procent światowej populacji korzystać będzie z Internetu, co odpowiadać będzie liczbie 3,9 miliarda osób. Jeśli chodzi zaś o samą Europę to z Internetu korzysta 79,6 procent populacji.

Tagi: Agencja, WiSA
Źródło: https:

Wiedźmin trafia do kolejnej gry. Tym razem Monster Hunter World

Dodano: 11.12.2018 13:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Geralt z Rivii stał się ikoną współczesnych graczy (i nie tylko), niczym Tom Cruise ikoną scjentologów. Biały Wilk nie ogranicza się już do występów w książkach czy grach sygnowanych jego przydomkiem, a poszerza swoje pole działania. W przyszłym roku nie tylko zadebiutuje w netfliksowym serialu The Witcher, ale także pojawi się w kolejnej grze po SoulCalibur VI, która nie jest jego oryginalnym światem. Już niebawem zobaczymy bowiem Geralta także w produkcji Monster Hunter World od Capcomu. W sumie fakt ów nie powinien dziwić: któż inny zna się przecież tak dobrze na skracaniu potworów o głowę jak Rzeźnik z Blaviken? Geralt pojawi się w grze z początkiem nadchodzącego roku.

Źródło: https:

Smartbook FUN PAD se slim *10,1(1024x600) iMAPx210 512MB 4GB WL Kam Android 4.0.

Dodano: 07.12.2018 23:40 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Tablet z wyświetlaczem pojemnościowym z przekątną 10.1 cala o rozdzielczości 1024x600. Procesor infoTMIC iMAPx 210 taktowany zegarem 1 GHz oraz układ graficzny. Wbudowana pamięć flash 4 GB. Dodatkowo posiada WiFi 802.11 oraz kamerę. Zainstalowany system operacyjny to Android 4.0.3..., Cena: 369,- zł

Źródło: https:

Sayonara Wild Hearts to trochę gra wideo, a trochę popowy album [WIDEO]

Dodano: 07.12.2018 2:50 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Występują: Tańczące Diabły, Kochankowie, Mała Śmierć.

Tagi: WiSA, Hearts
Źródło: https:

Alphabet przetestuje wkrótce dostawcze drony w Finlandii

Dodano: 06.12.2018 9:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Jeśli nie słyszeliście jeszcze o Wing to warto to nadrobić. To przedsiębiorstwo należące do tej samej firmy co Google. Wkrótce jej usługi będą dostępne testowo w Europie. Od wiosny 2019 r. zaoferuje 10-minutowe dostawy towarów o wadze do 1,5 kg na dystansie do 10 km w stolicy Finlandii - Helsinkach. Dostawy będą dostępne bezpłatnie w ramach okresu próbnego. Wing jeszcze nie zdecydował, co zamierza dostarczać za pomocą swoich fińskich dronów. Na swojej stronie internetowej udostępnił sondę. Wśród możliwych odpowiedzi są środki przeciwbólowe, podstawowe artykuły takie jak pieluchy czy skrobaczka do zamrożonych szyb samochodowych albo żywność. Wing chce współpracować głównie z lokalnymi firmami.

Tagi: WiSA, Wkrótce
Źródło: https:

Europejska premiera soundbara X-FI Sonic Carrier na Audio Video Show 2018

Dodano: 05.12.2018 12:39 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Ten pot#x119;#x17C;ny system domowej rozrywki mo#x17C;e pochwali#x107; si#x119; mi#x119;dzy innymi systemem Dolby Atmos, SuperWide X-Fi, 17 driverami w konfiguracji 15.2 oraz moc#x105; 1000W.

Źródło: www.benchmark.pl

QNAP HS-453DX - Naleśnikowy domowy NAS dla fanów ciszy

Dodano: 01.12.2018 12:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Dla wielu użytkowników komputerów kopia najważniejszych danych nadal wydaje się niepotrzebna lub po prostu trudna i czasochłonna w wykonaniu. Na szczęście jednak powoli zmienia się to na lepsze, a przenośne pamięci, dyski z WiFi czy serwery NAS z dołączanym, przystępnym oprogramowanie stopniowo zyskują na popularności. Zwłaszcza przy naturalnym odchodzeniu od tradycyjnych płyt CD/DVD, na których można było przechowywać ważne dla nas filmy i zdjęcia. QNAP postanowił zaprezentować kolejny produkt domowy. Model HS-453DX to dwuzatokowy NAS, który stawia na niebanalną stylistykę, kompaktowe wymiary i wzorową kulturę pracy dzięki pasywnemu systemowi chłodzenia.

Tagi: WiSA, Model, QNAP
Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone