sobota, 04 lutego 2023 r.  Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki
Wiadomości z tagiem Wielka  RSS
Huawei bez 4G i Wi-Fi 6. Amerykanie zaciskają pętlę

Dodano: 31.01.2023 15:11 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Administracja prezydenta Bidena wstrzymała wydawanie amerykańskim firmom licencji na dostarczanie sprzętu Huaweiowi. Oznacza to, że chiński gigant straci dostęp nie tylko do 5G, ale także do pozyskiwanych z USA technologii 4G i Wi-Fi.

W 2019 roku Stany Zjednoczone objęły chińskie firmy, w tym Huaweia, embargiem, które spowodowało odcięcie ich od dostaw technologii opracowywanych przez amerykańskich producentów. Restrykcje nałożone przez Donalda Trumpa nie zostały złagodzone przez Joe Bidena, jednak wciąż istniały wyjątki, pozwalające na dalszy handel z Huaweiem. Licencje udzielane były amerykańskim producentom jak Qualcomm, Intel czy AMD, którzy mogli dostarczać do Chin niektóre starsze technologie. 

Jak jednak podaje Reuters, administracja prezydenta Joe Bidena wstrzymała wydawanie tych licencji, co oznacza, że Huawei zostanie pozbawiony dostępu do komponentów 4G, a także Wi-Fi 6 i Wi-Fi 7, sztucznej inteligencji, rozwiązań chmurowych oraz systemów obliczeniowych dużej skali, czyli superkomputerów HPC.

Informacje agencji Reuters są na razie nieoficjalne, ale pochodzą z trzech niezależnych źródeł. Z tych doniesień wynika, że administracja prezydenta Bidena wprost odmówiła udzielenia nowej licencji na dostarczenie układów 4G. Podobne wiadomości dostarczył też Bloomberg i Financial Times.

Co to oznacza dla Huaweia? Kolejne problemy. Dzięki licencjom Qualcomm mógł dostarczać Huaweiowi nie tylko mniej zaawansowane układy SoC z modemami 4G, ale przygotował nawet specjalne edycje topowych Snapdragonów 5G w wersji 4G – Snapdragona 888 i Snapdragona 8+ Gen 1. To pozwoliło chińskiemu producentowi na wprowadzenie na rynek smartfonów z linii Huawei P50 czy Mate 50.

Nowa decyzja USA krzyżuje więc dalsze plany Huaweia, związane z produkcją smartfonów opracowywanych dzięki licencji dla Qualcomma. Od początku embarga mówi się, że z pomocą miał przyjść tajwański MediaTek, ale jak dotąd w topowych modelach Huaweia wciąż stosowane były okrojone Snapdragony. Problem dotyczy nie tylko bezpośrednich dostaw chipów, ale także patentów i udzielanych na nie licencji. Producenci z innych krajów niż USA też są uzależnieni od amerykańskich technologii, nie mogą więc w pełni dostarczać ich chińskim firmom z czarnej listy. Co więcej, Amerykanie naciskają państwa europejskie jak Wielka Brytania czy Holandia, by również blokowały Huaweiowi dostęp do własnych nowych technologii.

Bez pełnego dostępu do technologii 4G oraz Wi-Fi 6 i Wi-Fi 7 mobilny dział Huaweia może przestać w ogóle istnieć. Brak dostępu do technologii komputerowych pozbawi z kolei dalszej perspektywy rozwoju biznesową część chińskiego koncernu, którą dotąd zapewniała Huaweiowi dużą część zysków. W grudniu 2022 chiński gigant mógł się pochwalić dużym przychodem 91,53 mld USD.

Usztywnienia stanowiska przez administrację Bidena uderzy też w amerykańskich producentów. Na przykład w 2021 roku udzielone im zostały licencje na transakcje z Huaweiem o wartości 61 miliardów USD, w 2022 mogły to być jeszcze większe kwoty, właśnie dzięki powstaniu topowych Snapdragonów 4G.

 
 

Źródło: https:

Wielki powrót E3 bez fanfar. Microsoft, Nintendo i Sony nie wezmą udziału w tegorocznych targach E3

Dodano: 31.01.2023 14:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Electronic Entertainment Expo, znane lepiej jako E3, było swego czasu jedną z największych imprez branży elektronicznej rozrywki. Najwięksi wydawcy organizowali swoje pokazy, dziennikarze mieli okazję zobaczyć najświeższe produkcje w akcji, a gracze ekscytować się zwiastunami nowych odsłon swoich ulubionych serii. W ostatnich latach E3 traciło jednak na znaczeniu w wyniku nieobecności EA czy Sony, a także wybuchu pandemii. Tegoroczna edycja mająca być wielkim powrotem, a finalnie może okazać się rozczarowaniem.

Źródło: https:

"Zołza", "Listopad" i "Wielka ucieczka" - premiery VOD Kino Świat

Dodano: 30.01.2023 14:10 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Dystrybutor Kino Świat udostępnił listę premier VOD, które zapewnią użytkownikom platformy rozrywkę w lutym. Wśród nich znajduje się hit z Magłorzatą Kożuchowską w roli głównej.

Na zewnątrz jest szaro i chłodno, więc najlepiej zrobić ciepłą herbatę, przykryć się kocem i obejrzeć ciekawy film. Tym bardziej, że Kino

"Zołza", "Listopad" i "Wielka ucieczka" w Kino Świat

Już 10 lutego na platformie streamingowej dostępny będzie Listopad, wstrząsający thriller o poszukiwaniu sprawców atak ów terrorystycznych w Paryżu w 2015 roku. W jednej z ról pojawi się nagrodzony Oscarem aktor Jean Dujardin. Film z niezwykłą precyzją odsłania pełne napięcia kulisy pracy oddziału antyterrorystycznego tropiącego podejrzanych o dokonanie bezprecedensowych zamachów. Oówczesne wydarzenia zostały okrzyknięte przez francuzów za najkrwawsze ataki we Francji od czasów II wojny światowej.

17 lutego zostanie udostępniony polski hit z Małgorzatą Kożuchowską w roli głównej, aktorką, którą większość widowni może kojarzyć z roli Hanki Mostowiak w serialu "M jak Miłość". Tym razem przyjdzie wcielić jej się w tytułową "Zołzę", silną kobietę, która zmieniła rynek filmowy i telewizyjny oraz panuje nad wszystkim, ale nie nad samą sobą. Historia oparta jest na ironicznej autobiografii Ilony Łepkowskiej, scenarzystki i producentki "Nigdy w życiu" oraz "M jak Miłość".

Z kolei 22.02 do premier VOD platformy Kino Świat dołączy "Wielka ucieczka". Akcja filmu rozgrywa się w 1944 roku. Trójka rodzeństwa zamieszkującą wieś na prowincji Anglii odnajduje ukrywającego się młodego żołnierza, który jest poszukiwany przez Żandarmerię Wojskową. 

 
 

Źródło: https:

Play zmienia swoją aplikację i rozkręca diabelski młyn

Dodano: 27.01.2023 14:02 | 39 odsłon | 0 komentarzy


Salon Play

Dobrze znana wszystkim klientom aplikacja Play24 do zarządzania kontem zmienia się w aplikację do pomagania – ogłosił fioletowy operator. Play zachęca do udziału w kolejnym finale WOŚP, na który przygotował specjalne atrakcje.

W ostatnią niedzielę stycznia już po raz 31. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje swoją zbiórkę, a jej celem w tym roku jest walka z sepsą. Do akcji włącza się ponownie Play.

Play24 to teraz aplikacja do pomagania

Play pół żartem, pół serio przekonuje, że aplikacja Play24 do zarządzania kontem zmienia się teraz w aplikację do pomagania. Każde doładowanie i każda faktura opłacona przez aplikację to dodatkowe pieniądze przekazywane na tegoroczny cel Finału. Oczywiście pełna kwota doładowania trafia na konto klienta, a do opłaconej w ten sposób faktury nie są doliczane dodatkowe kwoty – operator za każde takie przekazuje pieniądze na zbiórkę.

Aby jeszcze bardziej podkreślić, jak łatwo można klikać i pomagać Play postanowił zmienić też logo swojej aplikacji. Charakterystyczna liczba 24 zamiast kółkiem jest otoczona kształtem serca, czyli symbolem tak doskonale kojarzącym się z działaniami WOŚP.

Play plakat WOŚP

Play stworzył kreator unikatowych serduszek

Każdemu internaucie w podziękowaniu za wsparcie Play udostępnia stronę , na której znajduje się kreator specjalnych serduszek. Można stworzyć własne, wyjątkowe serduszko, by je następnie udostępnić w social mediach lub wysłać bliskim przez komunikatory. Na stronie znalazła się także galeria serduszek znanych internetowych twórców, których Play zaprosił do wspólnego pomagania.

Złote karty SIM i licytacje

Play wystawił też na licytację 100 złotych kart SIM. Na każdej znajdują się elementy pokryte złotem oraz złoty numer, z którego będą mogli korzystać zwycięzcy. Koniec licytacji zaplanowany jest na późny, niedzielny wieczór. Pomocną dłoń w przeprowadzeniu licytacji zaoferują pracownicy Obsługi Klienta Play, którzy będą wspierać Orkiestrę w rozmowach telefonicznych z darczyńcami.

W kilkudziesięciu salonach Play oraz UPC znajdą się także specjalne puszki do zbierania datków, natomiast w niedzielę kilkudziesięciu pracowników wraz ze swoimi dziećmi wyruszy na ulice Warszawy, aby wspólnie zachęcać do zbierania funduszy na tegoroczny cel Finału. A dzień wcześniej, w sobotnim biegu Policz się z cukrzycą wystartuje silna reprezentacja pracowników jednego, połączonego teamu Play i UPC, 

Play zaprasza na diabelski młyn

Play zaprasza wszystkich, którzy w ostatni weekend stycznia będą w Warszawie do przejażdżki na diabelskim młynie usytuowanym w samym centrum stolicy. Podczas przejażdżki można będzie rzucić okiem na atrakcje przygotowane przez Fundację WOŚP i jej partnerów. 

Co więcej, Play wyposaży wszystkich wolontariuszy WOŚP w fioletowy, polarowy komin, który pozwoli odpowiednio zabezpieczyć się przed chłodem. W trosce o kwestujących na rzecz 31. Finału WOŚP Play dostarczy im poza ciepłym elementem ubioru także smycze, do których będą mogli przypiąć swój identyfikator, czyli prawdziwy wyróżnik osób zbierających datki dla Orkiestry.

SMS charytatywny na rzecz 31. Finału WOŚP

Dla wszystkich chętnych uruchomiony został też SMS charytatywny na rzecz 31. Finału WOŚP. Wysyłając SMS o treści SERCE pod numer 75 565 (koszt 5 zł + VAT) można przekazać środki na rzecz Orkiestry. Ten sposób zbiórki działa do 14 lutego.

 
 

Źródło: https:

Wielka styczniowa wyprzedaż na licencje Microsoft Windows i Microsoft Office w bardzo niskich cenach

Dodano: 27.01.2023 13:00 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Platforma z kluczami scdkey.com przygotowała nową ofertę promocyjną, która pozwala kupić w niższej cenie oprogramowanie do komputera. Wyprzedaż dotyczy systemów operacyjnych Microsoft Windows 10, Windows 11, a także pakietu Office i występuje w różnych wariantach. Przy użyciu kodu promocyjnego, aktywowanego w czasie składania zamówienia, można uzyskać jeszcze 25% zniżki względem regularnej ceny. Warto również pamiętać, że przy zakupie klucza do Windows 10 można otrzymać bezpłatne uaktualnienie do Windows 11.

Źródło: https:

Marvel's Avengers wkrótce straci całkowite wsparcie Crystal Dynamics. Masa zawartości do nas nie dotrze, w tym postać She-Hulk

Dodano: 22.01.2023 17:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


A miało być tak pięknie. Wielka gra-usługa na bazie jednej z najmocniejszych franczyz na rynku, potężni deweloperzy u sterów - nic, tylko grać przez lata. W zasadzie jedynymi w pełni udanymi aspektami Marvel's Avengers były otwarte beta testy oraz sama premiera. I to tak naprawdę głównie pod kątem tymczasowej wzmożonej aktywności, bo już wtedy wielu narzekało na zawartość. Kto zatem obserwował tę kwestię w miarę od początku, nie powinien się dziwić, że długofalowy i wspólny projekt Crystal Dynamics, Eidos Montreal oraz Square Enix nie doczeka się nawet połowy obiecanych rozwinięć.

Źródło: https:

Co wystawiają dziennikarze i media na aukcje WOŚP?

Dodano: 21.01.2023 22:30 | 52 odsłon | 0 komentarzy


Już 29 stycznia po raz 31. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak co roku, w akcję angażują się media, wystawiając na aukcje różne oryginalne, zwykle niedostępne przedmioty, możliwości spotkania z dziennikarzami, wizyty w studiach telewizyjnych itp. Co w tym roku można wylicytować? Zapraszamy na przegląd.

Źródło: https:

To koniec z podkręcaniem tanich procesorów Intel Core

Dodano: 21.01.2023 4:57 | 36 odsłon | 0 komentarzy


To koniec z podkręcaniem tanich procesorów Intel Core

Chciałeś kupić tani procesor i płytę główną, a następnie zwiększyć w domu taktowania by uzyskać wyższy model o lepszej specyfikacji? Niestety, to już niemożliwe.

 

Na sklepowych półkach znajdziemy całe zatrzęsienie procesorów Intela. Oprócz oczywiście różnych generacji w ostatnich latach mamy do czynienia z czterema głównymi seriami - Core i3, Core i5, Core i7 oraz Core i9, ale również modelami "K", "KF" oraz tymi pozbawionymi dodatkowej litery w nazwie.

Intel Raptor Lake-S nie pozwala już na zmianę BCLK

Przykładowo Intel Core i9-13900K to flagowy procesor z odblokowanym mnożnikiem; Intel Core i9-13900KF to wersja z odblokowanym mnożnikiem, ale wyłączonym na stałe układem graficznym, a Intel Core i9-13900 to najtańszy wariant z najniższymi taktowaniami, włączonym iGPU, ale bez możliwości podkręcania.

Jednak w zeszłym roku okazało się, że nawet tanie procesory również da się podkręcać. Jest to jednak nieco trudniejsze i bardziej w starym stylu - o ile mnożnik pozostaje zablokowany, tak bez problemu można manipulować BCLK. Jak? Wszystko przez Intela, który omyłkowo opublikował typowo produkcyjny mikrokod.

Oczywiście nikt nie będzie kupował flagowej płyty głównej Z690 do taniego CPU. Dlatego partnerzy Intela dość szybko wydali przystępniejsze cenowo modele jak MSI B660M Mortar MAX czy ASUS ROG Strix B660-G Gaming i ROG Strix B660-F Gaming. Każdy był zadowolony, zwłaszcza entuzjaści z nieco cieńszymi portfelem.

To koniec z podkręcaniem tanich procesorów Intel Core

Niestety, wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć. Podkręcanie tanich CPU nie jest już możliwe w przypadku najnowszej rodziny Intel Raptor Lake-S. Proceder ukrócił Intel, któremu z oczywistych względów nie było na rękę, że konsumenci kupują tańsze procesory i w domowym zaciszu robią z nich droższe modele.

To koniec z podkręcaniem tanich procesorów Intel Core

Co się zmieniło? Niebiescy nie powtórzyli wcześniejszego błędu, a my nie doczekaliśmy się mikrokodu umożliwiającego zmianę BCLK. Nawet jeśli macie jedną ze wspomnianych wcześniej płyt głównych to montując w PC zablokowany procesor Intel Core 13. generacji opcja "Non K OC" będzie niedostępna.

Wielka szkoda, bo i tak nie korzystali z tego wszyscy konsumenci, a mała grupa entuzjastów PC. Teoretycznie zostaje AMD, które pozwala na podkręcanie wszystkich swoich procesorów. Ale ich najnowsza seria AMD Ryzen 7000 jest nieopłacalna, a skok wydajności okazał się niewielki. .


Źródło: https:

Wielka Brytania chce uczynić Internet bezpiecznym dla dzieci. Nowa ustawa w parlamencie, a Wikipedia protestuje

Dodano: 17.01.2023 21:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Młode osoby w Internecie narażone są na szereg niepożądanych treści. Łatwość dostępu do problematycznych materiałów budzi obawy - jest nieporównywalnie łatwiejszy niż z pomocą innych mediów lub w świecie rzeczywistym. Upowszechnienie wśród dzieci telefonów, tabletów i innych urządzeń z dostępem do Internetu wymusiło reakcję ze strony ustawodawców, w tym władz Wielkiej Brytanii.

Źródło: https:

Polska jest 20. potęgą militarną świata

Dodano: 13.01.2023 20:42 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W ciągu ostatniego roku Polska awansowała o cztery pozycje i zajmuje 20. miejsce wśród potęg militarnych świata w najnowszej edycji rankingu Global Firepower. Zestawienie mierzy potencjał militarny 145 państw świata. Na pierwszym miejscu znajdują się USA, na drugim - Rosja, trzecim - Chiny. Dalej plasują się Indie, Wielka Brytania, Korea Płd., Pakistan, Japonia, Francja i Włochy.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2023 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone