piątek, 01 lipca 2022 r.  Imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana
Wiadomości z tagiem Wielka  RSS
iPhone SE 3 w tym kraju to fenomen. USA z tyłu

Dodano: 01.07.2022 3:59 | 7 odsłon | 0 komentarzy


 

iPhone SE 3 rekord w japoniiChcecie kupić telefon iPhone SE 3? Zaufajcie Japonii. Japończycy zakochali się w telefonach iPhone SE 2022.

Apple ma swoją główną fortecę w USA. To tam telefon oraz iPhone to właściwie synonimy i to tam sprzedaje się najwięcej innych urządzeń Apple'a, takich jak laptopy MacBook. Następne w kolejności są Kanada, Australia, Nowa Zelandia i Wielka Brytania. Widzimy tu dość wyraźny podział na kraje anglosaskie kochające Apple'a i resztę świata wolącą Androida. Wyjątkowo nieprzychylnie do iOS nastawieni się Hiszpanie.

Jaki telefon ma Japończyk? Pewnie to iPhone SE

W tej anglosaskiej grupie zwolenników Apple'a jest jednak jeden dość oryginalny kraj. To Japonia. W kraju kwitnącej wiśni Apple dominuje na rynku smartfonów. To nie jest Korea Południowa, która jest wierna swojemu Samsungowi. W Japonii tamtejsze marki są co prawda na drugim i trzecim stopniu podium, ale strata do Apple'a jest olbrzymia.

Jakie konkretnie telefony kochają Japończycy? Przede wszystkim iPhone SE 3. Najnowsza odsłona iPhone'a SE to najlepiej sprzedający się smartfon Apple'a na rynku. Najnowszy iPhone SE odpowiada za 10% całego japońskiego rynku po wliczeniu wszystkich konkurentów. 

Co ciekawe Japończycy kochają iPhone'a SE 3 o wiele bardziej niż Amerykanie. Na najważniejszym dla Apple'a rynku nowy iPhone SE ma wyniki słabsze niż przewidywane. Nie są one złe i Apple wciąż jest zadowolony ze sprzedaży, ale miało być i tak lepiej. 

 
 

Źródło: https:

Polska młodzież chce studiować w Wielkiej Brytanii i Holandii. Przyciąga ich nastawienie na technologię i współpraca z biznesem

Dodano: 23.06.2022 17:48 | 39 odsłon | 0 komentarzy


Według danych Elab Education Laboratory, aż 23 proc. Polek i Polaków chcących studiować za granicą składa papiery na uczelnie holenderskie. Minimalnie większym zainteresowaniem (25 proc.) cieszy się jedynie Wielka Brytania. Czynnikiem decydującym o rosnącej popularności studiów w tym kraju jest nastawienie na technologię i współpraca z firmami.

Źródło: https:

Koniec z Android Auto. Jest zastępstwo, ale nie działa

Dodano: 22.06.2022 15:41 | 32 odsłon | 0 komentarzy


Koniec z Android Auto. Jest zastępstwo, ale nie działa

Popularna wśród kierowców aplikacja Android Auto przestanie działać. Google nie zostawi jednak swoich klientów z niczym. Już teraz można skorzystać z zamiennika, lecz zła wiadomość jest taka, że w Polsce nie działa.

Już teraz Google raz na zawsze zamknął swoją aplikację Android Auto for Screen Phones. Trzeba zaznaczyć, że nie chodzi o samo Android Auto na wersje Androida od 5 do 9, lecz o dodatkową aplikację-nakładkę z 2019 roku na systemy Android 10 i 11. Użytkownicy są odsyłani do innego programu Google, który wspomoże ich na drogach, lecz działa on w nielicznych krajach.

Odesłanie Android Auto for Screen Phones na emeryturę nie powinno być żadnym zaskoczeniem. Google już jakiś czas temu całkowicie zakończył wsparcie dla tej aplikacji. Co więcej, jej użytkownicy już w zeszłym miesiącu mogli przeczytać komunikat o rychłym zamknięciu programu podczas włączania go. Wtedy spekulowano, że aplikacja zostanie wyłączona dopiero na koniec roku, lecz okazało się, że jej żywot został zakończony ledwie miesiąc po ostrzeżeniach.

Google oferuje zamiennik

Dochodzi do sytuacji absurdalnej, gdyż użytkownicy z zainstalowaną aplikacją Android Auto for Screen Phones są odsyłani do aplikacji Android Auto, lecz nie mogą z niej skorzystać, bo ta jest przecież dostępna wyłącznie dla urządzeń z Androidem 9 lub starszym. Czy w takim razie posiadacze smartfonów z Androidem 10 i 11 zostali na lodzie? Google zaproponował im przejście na Asystenta Google w trybie samochodowym. Problem jest taki, że jest on dostępny w nielicznych krajach. Są to Francja, Hiszpania, Indie, Australia, Niemcy, Meksyk, Kanada, Włochy, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania. W Polsce usługa jest niedostępna.

 
 

Źródło: https:

Eurowizja 2023 jednak nie na Ukrainie. Zorganizuje ją inny kraj

Dodano: 17.06.2022 23:46 | 42 odsłon | 0 komentarzy


Eurowizja 2023 nie dla Ukrainy

Eurowizja 2023 niestety nie odbędzie się na Ukrainie. Tak zadecydowała Europejska Unia Nadawców. Winna tego jest oczywiście inwazja Rosji.

Stało się to, co wielu fanów Eurowizji podejrzewało. Ukraina nie zorganizuje Eurowizji 2023. Tak zdecydowała Europejska Unia Nadawców. Powodem są kwestie bezpieczeństwa.

Eurowizja 2023 niestety nie dla Ukrainy

Zwycięstwo Ukrainy w konkursie w tym roku nie było dla nikogo zaskoczeniem. Zdawali sobie z tego sprawę też sami Ukraińcy. Przykładem niech będzie wydarzenie z wywiadu z członkinią ukraińskiego jury. Widocznie zdenerwowani ukraińscy dziennikarze dociekali, czemu ukraińskie jury nie dało żadnego punktu Polsce. Jurorka próbowała się bronić mówiąc, że to konkurs muzyczny, a nie polityczny. Dziennikarze zapytali, czy naprawdę sądzi ona, że ich kraj zawdzięcza zwycięstwo muzyce.

Z podobnych przyczyn prezydent Zełeński chciał zorganizować konkurs w 2023 w Mariupolu. Tradycją jest bowiem, ze nową Eurowizję organizuje aktualny zwycięzca. Wszyscy jednak wiedzieli, że jest to pomysł... ciężki do zrealizowania. Pomińmy to, że Ukraina musiałaby kontrolować Mariupol. Ale miasto będące gospodarzem Eurowizji musi mieć halę na 10 tysięcy widzów, międzynarodowe lotnisko i minimum 2 tysiące pokojów hotelowych. A luksusowe hotele nie są czymś, czego pilnie potrzebuje miasto będące ofiarą rosyjskiej agresji.

Inwazja Rosji na Ukrainę to właśnie powód niepokoju EBU. Europejska Unia Nadawców powołała cały zespół roboczy, który miał zbadać możliwości zorganizowania Eurowizji 2023 na Ukrainie. W jego skład wchodzili też działacze ukraińscy. Pomoc w organizacji konkursu deklarował też tamtejszy rząd.

Niestety, decyzja EBU okazała się niekorzystna dla Ukrainy. Ze względów bezpieczeństwa Europejska Unia Nadawców podjęła decyzję o niezorganizowaniu tam konkursu. Drugie miejsce w ostatnim konkursie zajęła Wielka Brytania. Dlatego też to z nią EBU będzie negocjować zorganizowanie Eurowizji 2023. W jakim mieście? Pojawiły się głosy o Glasgow.

Inne kraje jednak spodziewały się tej decyzji. Włochy, Wielka Brytania, Hiszpania, Szwecja czy Polska deklarowały możliwość zorganizowania Eurowizji 2023 w zastępstwie za Ukrainę.

EBU zapewnia jednak, że nowy gospodarz będzie musiał w pokazach artystycznych nawiązywać też do Ukrainy, która powinna była zorganizować następny finał.

 
 

Źródło: https:

Powstanie sequel Gry o Tron. Będzie kręcić się wokół tej postaci

Dodano: 17.06.2022 8:28 | 28 odsłon | 0 komentarzy


Powstanie sequel Gry o Tron. Będzie kręcić się wokół uwielbianej postaci

Gra o Tron prawdopodobnie doczeka się kontynuacji. Główną postacią sequela ma zostać lubiony przez widzów bohater, w którego wcielał się Kit Harrington.

Myślę, że większość fanów serialowej Gry o Tron zgodzi się, że ta nie skończyła się najlepiej. Ostatni sezon znacząco obniżył loty w porównaniu do wcześniejszych, a samo zakończenie jest wręcz rozczarowujące. Być może uda się to częściowo naprawić za sprawą sequela, nad którym ma pracować HBO.

Powstanie kontynuacja Gry o Tron

HBO podobno rozpoczęło wstępne prace nad sequelem Gry o Tron. Na razie nie wiemy zbyt wiele na temat serialu. Natomiast z informacji wynika, że główną postacią będzie uwielbiany przez fanów Jon Snow, w którego wcielał się Kit Harrington. Zresztą brytyjski aktor ma wrócić do swojej kultowej roli.

Nie wiemy, jak potoczyły się losy Snowa. W ostatnim sezonie Gry o Tron ujawnił on swoje prawdziwe nazwisko. Dowiedzieliśmy się, że bękart wcale nie jest bękartem i tak naprawdę nazywa się Aegon Targaryen i jest potencjalnym spadkobiercą Żelaznego Tronu. Jednak bohater grany przez Harringtona nie chce rządzić. Rusza na północ, aż za Wielki Mur. Jego dalsze losy ma pokazać nowy serial.

Kit Harrington to zapracowany aktor. Ostatnimi czas zagrał w Eternals, gdzie sama końcówka zdradza jego dalszy udział w filmowym uniwersum Marvela. Jego bohater prawdopodobnie jest herosem znanym jako Black Knight, więc jest duża szansa, że zobaczymy go ponownie. Poza tym Brytyjczyk gra w teatrze.

 
 

Źródło: https:

Wielki krach na rynku kryptowalut - wstrzymane wypłaty!

Dodano: 15.06.2022 7:18 | 186 odsłon | 0 komentarzy


Największa na świecie giełda kryptograficzna musiała wstrzymać wypłaty bitcoinów, gdy drugi raz w 2022 roku kurs waluty gwałtownie spadły. Zaczęły się ogromne naloty na banki, w których konsumenci próbują wypłacić pieniądze w obliczu niewypłacalności instytucjonalnej lub załamania gospodarczego.

Źródło: https:

Play zadowolony z rozbudowy swojej sieci. Oto nowe miejscowości w zasięgu LTE

Dodano: 13.06.2022 13:47 | 24 odsłon | 0 komentarzy


Play zadowolony z rozbudowy swojej sieci

Play rozbudowuje zasięg LTE, coraz bardziej zbliżając się do granicy 10 tysięcy stacji. Wciąż jednak trochę mu brakuje. W maju objął zasięgiem około 40 miejscowości.

Play jest coraz bliżej osiągnięcia pułapu 10 tysięcy własnych stacji LTE, chociaż do przekroczenia tej granicy trochę jeszcze mu brakuje. Na koniec kwietnia operator miał 9916 przekaźników, w maju usprawnił istniejące i uruchomił nowe. Ile? Tego Play nie zdradził, podał za to liczbę nowych miejscowości w zasięgu. Jest ich około 40, nowych stacji może być jednak mniej. Operator nie pochwalił się 10 tysiącami, ale uznaje ostatni miesiąc za udany.

Maj należał do wybitnie udanych miesięcy, jeśli chodzi o nowe miejscowości, do których dotarł szybki, fioletowy internet. Nasze zespoły odpowiedzialne za sieć pokazują, że dla nich nie ma rzeczy niemożliwych – dopełniają wszelkie wymogi formalne i uruchamiają kolejne stacje. Dzięki temu mieszkańcy kolejnych miejscowości mogą cieszyć się komfortową pracą, rozrywką czy możliwością kontaktu z bliskimi

 – podaje z zadowoleniem Play na firmowym blogu.

W sumie w zasięgu LTE w Play znajduje się 2967 miejscowości, w tym 402 miasta powyżej 10 tysięcy mieszkańców. Z kolei LTE ULTRA obejmuje 2548 miejscowości i 399 miast. 

 

Do końca ubiegłego miesiąca nowe technologie dotarły do:  

Nowe miejscowości w zasięgu LTE - maj 2022

województwo gmina miejscowość
dolnośląskie Czernica Dobrzykowice
dolnośląskie Radków Ścinawka Średnia
dolnośląskie Warta Bolesławiecka Szczytnica
dolnośląskie Grębocice Grębocice
dolnośląskie Nowogrodziec Zebrzydowa
dolnośląskie Wisznia Mała Ligota Piękna
dolnośląskie Radków Ścinawka Dolna
dolnośląskie Czernica Ratowice
kujawsko-pomorskie Nakło nad Notecią Paterek
kujawsko-pomorskie Białe Błota Ciele
kujawsko-pomorskie Łysomice Papowo Toruńskie
kujawsko-pomorskie Dąbrowa Chełmińska Czarże
kujawsko-pomorskie Zławieś Wielka Czarnowo
lubelskie Niemce Nasutów
łódzkie Zduńska Wola Czechy
łódzkie Żarnów Żarnów
małopolskie Mszana Dolna Kasina Wielka
małopolskie Nowy Targ Ludźmierz
małopolskie Raba Wyżna Rokiciny Podhalańskie
małopolskie Rabka-Zdrój Chabówka
małopolskie Babice Mętków
małopolskie Poronin Nowe Bystre
małopolskie Trzebinia Karniowice
małopolskie Gródek nad Dunajcem Bartkowa-Posadowa
małopolskie Liszki Cholerzyn
małopolskie Kocmyrzów-Luborzyca Luborzyca
mazowieckie Lesznowola Nowa Wola
mazowieckie Jaktorów Międzyborów
mazowieckie Nadarzyn Stara Wieś
mazowieckie Łyse Lipniki
opolskie Zawadzkie Żędowice
opolskie Łubniany Kępa
podkarpackie Łańcut Głuchów
podkarpackie Boguchwała Zgłobień
podkarpackie Sędziszów Małopolski Czarna Sędziszowska
podkarpackie Pilzno Lipiny
podkarpackie Dębowiec Cieklin
podlaskie Juchnowiec Kościelny Ignatki-Osiedle
podlaskie Puńsk Puńsk
pomorskie Szemud Bojano
pomorskie Sierakowice Puzdrowo
pomorskie Luzino Robakowo
śląskie Gorzyce Czyżowice
śląskie Zbrosławice Zbrosławice
śląskie Suszec Mizerów
śląskie Koszęcin Rusinowice
śląskie Skoczów Ochaby Małe
świętokrzyskie Bieliny Bieliny
świętokrzyskie Piekoszów Brynica
świętokrzyskie Kunów Janik
warmińsko-mazurskie Ełk Nowa Wieś Ełcka
wielkopolskie Suchy Las Biedrusko
wielkopolskie Osieczna Osieczna
wielkopolskie Krobia Pudliszki
wielkopolskie Czerwonak Owińska
wielkopolskie Oborniki Bogdanowo
wielkopolskie Krzywiń Jerka
wielkopolskie Krzykosy Pięczkowo
wielkopolskie Komorniki Chomęcice
wielkopolskie Wolsztyn Stary Widzim
wielkopolskie Czarnków Śmieszkowo
zachodniopomorskie Sławno Warszkowo


Nowe miejscowości w zasięgu LTE ULTRA - maj 2022

województwo gmina miejscowość
podkarpackie Nowa Sarzyna Sarzyna
małopolskie Kłaj Kłaj
podkarpackie Wiązownica Szówsko
wielkopolskie Suchy Las Biedrusko
dolnośląskie Czernica Dobrzykowice
lubelskie Biłgoraj Sól
wielkopolskie Osieczna Osieczna
małopolskie Budzów Bieńkówka
opolskie Zawadzkie Żędowice
dolnośląskie Kłodzko Ołdrzychowice Kłodzkie
podkarpackie Mielec Wola mielecka
wielkopolskie Czerwonak Owińska
dolnośląskie Lubin Osiek
małopolskie Szaflary Maruszyna
podkarpackie Krasne Strażów
wielkopolskie Mosina Pecna
śląskie Panki Panki
kujawsko-pomorskie Łubianka Łubianka
śląskie Wręczyca Wielka Kalej
warmińsko-mazurskie Ełk Nowa Wieś Ełcka
małopolskie Wielka Wieś Giebułtów
małopolskie Czernichów Wołowice
małopolskie Rabka-Zdrój Chabówka
lubelskie Niemce Nasutów
podkarpackie Pilzno Lipiny
śląskie Strumień Zbytków
małopolskie Mszana Dolna Łostówka
wielkopolskie Raszków Radłów
wielkopolskie Krzywiń Jerka
śląskie Kłobuck Biała
dolnośląskie Nowogrodziec Zebrzydowa
małopolskie Babice Mętków
małopolskie Wieprz Nidek
podkarpackie Jarosław Wólka Pełkińska
śląskie Koszęcin Rusinowice
pomorskie Żukowo Niestępowo
świętokrzyskie Chęciny Tokarnia
podlaskie Puńsk Puńsk
świętokrzyskie Końskie Rogów
małopolskie Łososina Dolna Bilsko
małopolskie Trzebinia Karniowice
dolnośląskie Zawonia Zawonia
małopolskie Gródek nad Dunajcem Bartkowa-Posadowa
zachodniopomorskie Barlinek Moczkowo
wielkopolskie Czerwonak Bolechowo-Osiedle
dolnośląskie Radków Ścinawka Dolna
kujawsko-pomorskie Dąbrowa Chełmińska Czarże
lubuskie Żary Grabik
dolnośląskie Siechnice Groblice
wielkopolskie Czarnków Śmieszkowo
śląskie Skoczów Ochaby Wielkie
małopolskie Alwernia Brodła


 
 

Źródło: https:

Wielka Brytania nie chce zmuszać Apple'a do USB-C

Dodano: 11.06.2022 20:10 | 32 odsłon | 0 komentarzy


Wielka Brytania bez USB-C

iPhone z USB-C w całej Unii Europejskiej i nie tylko? Tak, ale nie dla Anglików. Co innego dla Irlandii Północnej... witamy w rzeczywistości po Brexicie.

Cała Unia Europejska od 2024 będzie wreszcie używała jednej ładowarki do wszystkich telefonów czy tabletów. Głównie oczywiście dotyczy to Apple'a, którego iPhone'y nie mają USB-C. Tam zobaczymy porty Lightning. Oczywiście Apple będzie czekał do ostatniej możliwej chwili z wprowadzeniem prawa Unii Europejskiej.

iPhone z USB-C? Nie dla Anglików, Szkotów i Walijczyków

Wielka Brytania opuściła jednak Unię Europejską po kilku latach przepychanek politycznych i referendum. Oznacza to, że nowe prawo UE nie będzie tam obowiązywało. Trzeba jednak pamiętać, że dane państwo może być członkiem wspólnego rynku nie będąc członkiem UE. Musi ono jednak przestrzegać prawa unijnego.

Dość kuriozalna sytuacja jest jednak w Wielkiej Brytanii. Irlandia Północna jest członkiem wspólnego rynku, a reszta Zjednoczonego Królestwa nie. 

Już wcześniej raport brytyjskiego parlamentu alarmował, że doprowadzi to do niekompatybilności telefonów i ładowarek w jednym państwie. Mimo tego Londyn nie planuje wprowadzenia obowiązkowego USB-C na terenie kraju. Głównym argumentem jest to, że rzekomo zabija to innowacyjność.

 
 

Źródło: https:

Tesla Cybertruck znów wyjechała na ulice. Jak obecnie wygląda prototyp?

Dodano: 10.06.2022 16:41 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Wielki i kanciasty elektryczny pickup Tesli pojawi#x142; si#x119; kolejny raz w#x15B;r#xF3;d publiczno#x15B;ci. Tym razem w nowym prototypie uda#x142;o si#x119; zaobserwowa#x107; niewiele zmian na zewn#x105;trz, ale tak#x17C;e we wn#x119;trzu samochodu. Jak zatem aktualnie wygl#x105;da Tesla Cybertruck?

Źródło: https:

Cisco Kraków ma 10 lat. Wielki sukces polskiego oddziału

Dodano: 10.06.2022 16:09 | 37 odsłon | 0 komentarzy


Cisco Kraków ma 10 lat. Wielki sukces polskiego oddziału

Polski oddział Cisco świętuje ważną rocznicę. Krakowski ośrodek firmy ma już 10 lat.

Firma Cisco to jeden z liderów branży IT oraz telekomunikacyjnej. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że w Polsce znajduje się jeden z większych ośrodków amerykańskiego przedsiębiorstwa. Cisco Global Services Center w Krakowie 6 czerwca 2022 roku obchodziło zresztą swoje 10 urodziny, co firma postanowiła uczcić krótkim podsumowaniem dotychczasowej działalności.

Aktualnie w krakowskim oddziale Cisco działa 2400 osób, a w ciągu najbliższych miesięcy oddział planuje zatrudnić kolejne 100. Czym się zajmują? Kompleksową obsługą klienta we wszystkich kluczowych obszarach, w tym m.in. w formie wsparcia technicznego, wdrożeń oraz usług związanych z cyberbezpieczeństwem. W tym miejscu warto wspomnieć, że w Krakowie działają jedyne w regionie Centrum Operacji Bezpieczeństwa (SOC0 i Centrum Operacji Sieciowych (NOC) Cisco.

To niesamowite doświadczenie móc obserwować, jak krakowski oddział Cisco rozrósł się z 80 osób, gdy zaczynaliśmy w 2012 roku, do 2400 obecnie. Cisco Kraków odegrało kluczową rolę we wspieraniu naszych klientów na ich drodze do cyfrowej transformacji. 

- Przemysław Kania, Dyrektor Generalny Cisco w Polsce

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone