poniedziałek, 19 listopada 2018 r.  Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła
Wiadomości z tagiem Wielkiej  RSS
Zaczipowani pracownicy - temat powraca

Dodano: 15.11.2018 12:44 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Ro#x15B;nie zainteresowanie czipami dla pracownik#xF3;w w Wielkiej Brytanii. O tym temacie zn#xF3;w wi#x119;c zrobi#x142;o si#x119; g#x142;o#x15B;no, ale czy jest w og#xF3;le czym m#xF3;wi#x107;?

Tagi: Wielkiej
Źródło: www.benchmark.pl

120 milionów kont użytkowników Facebooka wystawionych na sprzedaż

Dodano: 12.11.2018 18:27 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Rosyjscy cyberprzestępcy wystawili na sprzedaż ogromną bazę kont należących do użytkowników Facebooka z Ukrainy i Rosji. Naruszenie nie ominęło także osób mieszkających w innych krajach, w tym Wielkiej Brytanii, USA i Brazylii. Infrastruktura giganta social media nie została naruszona.  Problemem w tym przypadku jest niefrasobliwe zachowanie internautów.

Tagi: Wielkiej
Źródło: di.com.pl

Xiaomi Mi 8 Pro trafia do oficjalnej sprzedaży w Europie

Dodano: 09.11.2018 10:56 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Coś dla fanów flagowców. Xiaomi zapowiedziało właśnie, że wprowadzi model Mi 8 w wersji Pro do oficjalnej sprzedaży w Europie. Smartfon ma trafić do sklepów w Wielkiej Brytanii, jednak można założyć, że niedługo pojawi się on także w Polskiej dystrybucji. Jego cenę ustalono na 499 funtów.

Źródło: https:

SpiNNaker - komputer z milionem rdzeni naśladuje ludzki mózg

Dodano: 04.11.2018 14:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Inspiracja ludzkim mózgiem, milion procesorów - każdy kto interesuje się techniką lub nauką słysząc takie informacje musi czuć dreszczyk emocji. Ale prawdziwe emocje poczujemy dopiero na wieść, że nie jest to teoretyczne rozważanie, ale istniejąca maszyna. W Manchesterze, w Wielkiej Brytanii uruchomiono właśnie największy na świecie superkomputer naśladujący działanie sieci neuronowej ludzkiego mózgu. Praca nad SpiNNakerem ma pomóc odkryć jak działa ludzki mózg, co ma z kolei wesprzeć budowę robotów. Ma również pomóc w opracowaniu nowych, przełomowych architektur komputerowych czego rezultatem będzie znaczący skok w zakresie efektywności energetycznej.

Źródło: https:

Ich projekty mają zwalczać jedno z największych zagrożeń. Powalczą o puchar w Krakowie

Dodano: 29.10.2018 15:32 | 3 odsłon | 0 komentarzy


W ubiegłym tygodniu zakończyły się półfinały tegorocznego Smogathonu. Podczas wydarzeń odbywających się w Brazylii, USA, Wielkiej Brytanii,...

Tagi: Wielkiej
Źródło: https:

Nick Clegg, były wicepremier Wielkiej Brytanii szefem komunikacji Facebooka

Dodano: 22.10.2018 10:34 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Nick Clegg, który był wicepremierem w rządzie Davida Camerona objął stanowisko wiceprezesa zarządzającego globalnym zespołem komunikacji i polityki publicznej Facebooka.

Źródło: https:

Intel Core i9-9900K - będzie problem z dostawami procesorów

Dodano: 18.10.2018 12:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Była premiera papierowa i czas na... tekturową? Recenzje procesorów Intel Core i9-9900K, w wykonaniu niezależnych mediów, pojawią się już jutro. Intel przygotowuje się więc do wprowadzenia ich na rynek, ale wygląda na to, że dla nowej generacji Core kłopoty nie kończą się. W niektórych krajach już pojawiły się oficjalne doniesienia o tym, że dostępność nowych procesorów Intela zostanie osiągnięta znacznie później niż się spodziewano. Jeden z największych sklepów z branży IT w Wielkiej Brytanii rozesłał do klientów, którzy skorzystali z przedsprzedaży pudełkowych Core i9-9900K wiadomości o tym, że dostaw spodziewa się w ciągu trzech do nawet czterech tygodni. Problemy z dostawami zaczynają ujawniać się też w innych krajach. Jak ktoś bardzo chce Coffee Lake Refresh, to musi uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: https:

Służby ostrzegają, że Wielką Brytanię czeka poważny atak hakerów

Dodano: 18.10.2018 10:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


To tylko kwestia czasu, zanim Wielka Brytania stanie w obliczu ataku cybernetycznego, który grozi utratą życia i innymi poważnymi konsekwencjami społecznymi - ostrzegł National Cyber ​​Security Center (NCSC). "Nie mam wątpliwości, że zostaniemy przetestowani w pełni, jako agencja i jako naród, przez poważny incydent w nadchodzących latach" - powiedział dyrektor tej brytyjskiej instytucji. Dodał także, że "Internet nie został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie, a z punktu widzenia bezpieczeństwa, istnieją poważne wady w sposobie jego działania". W ostatnich dwóch latach przeprowadzono ponad 1000 cyberataków na infrastrukturę Wielkiej Brytanii.

Źródło: https:

Brexit a firma polska

Dodano: 12.10.2018 14:13 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Sposób wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej to palący temat dla gospodarki europejskiej. Bez porozumienia i okresu przejściowego, czyli w przypadku tzw. twardego Brexitu, Polska może być krajem, który wiele straci.

Źródło: di.com.pl

Rada Europy przyjmuje projekt EuroHPC. Unia za miliard euro stworzy własną sieć superkomputerową

Dodano: 28.09.2018 20:20 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Rada Europy przyjęła rozporządzenie w sprawie ustanowienia Europejskiego Wspólnego Przedsięwzięcia w dziedzinie Obliczeń Wielkiej Skali (EuroHPC) - nowej struktury prawnej i finansowej, w ramach której połączone zostaną zasoby z 25 państw europejskich przeznaczone na budowę infrastruktury obliczeń superkomputerowych i danych. Projekt ma wystartować w listopadzie 2018 roku i będzie kosztował Unię miliard euro.  

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone